ETF cez EIC

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
RadoD
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am

Re: ETF cez EIC

Príspevok od používateľa RadoD »

JUGGLER napísal:
St 13 01, 2021 1:03 am
U ktorého brokera môžeš automaticky investovať 100 mesačne?

Tie možnosti sporo-investovania sú dôležité...presne tak ako sa ti páči to zhodnotenie účtu Dominovej dcéry o 18% za 2 a pol roka.
Finax pritom účtuje 1,2% p.a. a včera písal Kos, že z malých vkladov berie ďalších 1,2%.

EIC je veľkoobchodník, ktorý za správu berie 0,238% p.a. a za nákup/predaj 0,3%.
Všetky ostatné náklady necháva na pleciach sprostredkovateľov...založenie účtu, papierovačky, nahodenie pokynov, pomoc klientom atd.
Ak pri 20-30 ročnom sporení to stojí 200-300 € a klient už nemá iné starosti, tak je to zhruba 10 € ročne.
Rozložené do celkovej sumy investície mi vychádza 0,04% p.a.

Skúsime to raz prepočítať kalkulačkou (raz to myslím porovnával andre ), ale podľa mňa EIC vyjde nákladovo ako veľmi dobrá voľba.
Plus je to voľba, kde si ETF vyberieš sám.

Pripomínam, že riešime sporoinvestovanie.
99% bežných ľudí nebude investovať inou formou....Keď to porovnáme s tým, že teraz ľudí zdierajú v IŽP, v podielových fondoch s 5% vstupom a 2-3% p.a...tak EIC, Finax, Portu, etfmatic, dokonca aj SLSP sú life-changing riešenia.

Ja mam aj EIC aj FINAX. Porovnanie poplatkov FINAX EIC Accross pri mesacnom sporeni 50, 100 a 200 E bolo ( mozno stale je) aj na tomto webe niekde.
Skusim t o pohladat a prilozit ako edi :).

EIC problemom vobec nieje ten vstupny poplatok ale ten ich system z ktoreho clovek musi mat hlavu v smutku = ja si tam sam nezmenim nic ale vzdy to musim riesit cez sprostredkovatela.

Kazdopadne mam napriklad aj SLSP a to ze sa tam da investovat do ETF som zistil az tu na fore :-D a ta rocna fee je az prekvapujuco dobra ak si pamatam 0.2%. Kazdopadne ja to uz vidim skorej na Lynx a priamo brokera ked zasa spystia otvaranie novych uctov... :mrgreen: .

aviceN
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 11:24 am

Re: ETF cez EIC

Príspevok od používateľa aviceN »

V pripade ak vam chyba nejaky fond v EIC, dajte mi vediet, vieme podat navrh na pridanie do ponuky :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"