ETF - SLSP

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: ETF - SLSP

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Max 3 € nemrzí, keď vyberieš 500, alebo 1000. Ale ked ti za stlačenie nesprávneho gombíka konverzie stiahnu 50-100€, tak to sú nervy...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

jogo
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm

Príspevok od používateľa jogo »

rastislaf napísal:
Št 28 01, 2021 12:37 am
Ano, napriklad SLSP ho ma 2%:
https://www.slsp.sk/content/dam/sk/slsp ... telstvo.pd
To je zas iný poplatok. Keď som mal účet v SLSP, tak mi stiahli za platbu kartou v Čechách skoro Euro za platbu mimo eurozony.
Neviem, či na karte nepoužívajú zmenný kurz devízy-predaj.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.

martinpa
Active Member
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Príspevok od používateľa martinpa »

Ako by ste riesili limitny prikaz nakupu cez SLSP, ak chcete kupit aktualnu cenu, ale nepouzit market order? Pozrel som si cenu ETFka, nadhodil som par desiatok centov, nech to prejde pri pohybe hore, ale zjavne som aj tak netrafil. Najhorsie je, ze zmena/zrusenie prikazu je spoplatnene, takze som chcel ist skor na istotu, ale nevyslo.

Používateľov profilový obrázok
tomáš virdzek
Active Member
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 3:17 pm

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Áno vysokou limit cenou, to potom pôsobí ako "market". Pozor ale na likviditu a čas (burzové hodiny) kedy to robíš kvôli spreadu. Ide o EUR či USD ETF? Tipujem, že EUR...
Support a podpora pre užívateľov diskusného fóra http://ako-investovat.sk/diskusia - info@ako-investovat.sk

pedrito
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 10:23 pm

Príspevok od používateľa pedrito »

martinpa napísal:
Ut 02 02, 2021 7:26 pm
...Pozrel som si cenu ETFka...
A kde si to pozrel? Ta cena co svieti na SLSP je prudko neaktualna (asi closing price z predosleho dna). Treba pozriet napr. Yahoo Finance, hoc aj tam je oneskorenie tipujem 15 minut, k tomu trosku prihodit a to by malo prejst. Mne to takto zafungovalo.

tomáš virdzek
Active Member
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 3:17 pm

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Možno skúste aj toto: https://www.onvista.de/etf/ISHARES-CORE ... 00B4L5Y983
Neviem či a ako sú tam oneskorené ceny, každopádne ja to používam ten web onvista.de niekedy na info o EUR ETF a viem že tam blikajú nejaké ceny...
Support a podpora pre užívateľov diskusného fóra http://ako-investovat.sk/diskusia - info@ako-investovat.sk

martinpa
Active Member

Ano, Eur Xetra.

Pedrito: viem, pozeral som IB, Borse, JustETF, tam je vsade delay 15 minut tusim. Trafil som smer, ale netrafil som rezervu, aby to preslo, necakal som taky velky skok, ale zrovna vtedy sa to proste odrazilo vyrazne vyssie.

martinpa
Active Member

Tak som skusil este raz, dal som o 50 centov/ks vyssiu sumu na limit oproti tomu, co som videl v IB. Obchod prebehol okamzite s konfirmaciou za +10centov/ks oproti mojmu odhadu. Takze nakoniec celkom ok, predtym som mal proste smolu, ze to skocilo zrovna pri mojom pokyne.

aviceN
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 11:24 am

Príspevok od používateľa aviceN »

Ahojte, dnes som zabludil na SLSP poplatky pri ETF a zarazila ma jedna poznamka pod ciarou, ktora sa tyka 0,4% poplatku za drzitelsku spravu.

"Poplatok je splatný 2-krát ročne, vždy k 15.1. a k 15.7. kalendárneho roka, a to za predchádzajúcu časť kalendárneho roka."

Je to teda 0,2% 2x rocne, cize spolu 0,4% p.a. alebo je to 0,4% 2x rocne, cize spolu 0,8% p.a.?
Predpokladam teda ze je to varianta 1, kedze vsade uvadzaju ze ten rocny poplatok by mal byt 0,4% p.a.

martinpa
Active Member

Rocny poplatok je urcite 0.4%, to je uz jedno ako ti ho nauctuju, ci mesacne alebo raz rocne. Napadaju mi dve veci, preco to rozdelili - aby si pri velkych portfoliach nemal raz rocne velku palku na zaplatenie alebo sa tym priemeruje cena portfolia a teda aj vyska poplatku. Dajme tomu, ze by bol poplatok splatny iba raz rocne v lete, tak by na tom pravdepodobne banka skodovala z dlhodobeho hladiska.

Viac by sa mi ale pacil asi mesacny variant.

aviceN

Myslim ze prave Finax tak pocita, ze ich 1,2% maju /12 a rataju kazdy mesiac. Dakujem za objasnenie

Paly
Active Member
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 2:30 pm

Príspevok od používateľa Paly »

myslim ze finax to rata kazdy den, a vyuctuje to mesacne, alebo stvrtrocne

aviceN

Spravne, moja chyba, kukol som to este raz a rataju to kazdy den.

Substance242
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 1:16 am

Príspevok od používateľa Substance242 »

FYI, občas si porovnám či niečo pribudlo v zozname ponúkaných akcií/ETF, ETF bez zmeny ale akcií bolo niekedy v januári 148 a teraz ich je 249 (napríklad Twitter tam predtým nebol).
https://www.digitalneinvestovanie.sk/sk/cenne-papiere
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.

martinpa
Active Member

SLSP doplnila nejake ETFka a je to prehladnejsie, stale tam chyba IWDA, je tam iba hedgovana verzia.

Substance242
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 1:16 am

Príspevok od používateľa Substance242 »

Porovnal som a pribudlo týchto 8:

ISHARES CORE EM IMI ETF
ISHARES CORE EUR CORP BD ETF
ISHARES CORE EUR STOXX 50 ETF
ISHARES EU INF-LNK GOV BD ETF
ISHARES GL CORP BOND HEDG ETF
ISHARES MSCI EM SRI ETF
ISHARES MSCI EUROPE SRI ETF
ISHARES MSCI WORLD EUR HDG ETF

a záhadne zmizol:

SPDR EURO HIGH YIELD BOND ETF.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.

martinpa
Active Member

Substance242 napísal:
Ut 02 03, 2021 7:17 pm
a záhadne zmizol:

SPDR EURO HIGH YIELD BOND ETF.
V Georgovi je, tak asi iba bug

Danco71
Dátum registrácie: St 10 03, 2021 12:09 pm

Príspevok od používateľa Danco71 »

Relatívne blbuvzdorné investovanie do etf poskytuje aj Eic (www.eic.eu). Nastavíš si ETF, ktoré chceš.

Poplatky:
transakcia 0,3%
správa 0,20% p.a. (0,24% s dph)

Jediná nevýhodou môže byť, že musíš ísť cez poradcu. Pre menej skúsených investorov je to výhoda lebo im vedia poskytnúť informácie/zdroje, servis, ak je to profi odborník. Poradcovi sa platí jednorazový vstupný poplatok, cca 3% z cieľovej sumy (max 5%, čo zvyčajne berú u Amundi).

Z dlhodobého hľadiska lacnejšia varianta ako Finax alebo SLSP.

aviceN

Danco71 napísal:
St 10 03, 2021 12:28 pm
Relatívne blbuvzdorné investovanie do etf poskytuje aj Eic (www.eic.eu). Nastavíš si ETF, ktoré chceš.

Poplatky:
transakcia 0,3%
správa 0,20% p.a. (0,24% s dph)

Jediná nevýhodou môže byť, že musíš ísť cez poradcu. Pre menej skúsených investorov je to výhoda lebo im vedia poskytnúť informácie/zdroje, servis, ak je to profi odborník. Poradcovi sa platí jednorazový vstupný poplatok, cca 3% z cieľovej sumy (max 5%, čo zvyčajne berú u Amundi).

Z dlhodobého hľadiska lacnejšia varianta ako Finax alebo SLSP.
Sprava je tam dokonca od 0,05%+DPH po 0,2%+DPH, zalezi kolko ma SFA pod spravou.

martinpa
Active Member

SLSP znizili poplatok na nakup ETF cez Georga:

na akcie a ETF: 1,00 % z objemu transakcie, min. 25,00 € (min. 12,50 € pre obchody realizované cez Georgea na trhoch XETRA, NASDAQ, NYSE).

rmaly
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm

Príspevok od používateľa rmaly »

martinpa napísal:
Ne 14 03, 2021 7:09 pm
SLSP znizili poplatok na nakup ETF cez Georga:

na akcie a ETF: 1,00 % z objemu transakcie, min. 25,00 € (min. 12,50 € pre obchody realizované cez Georgea na trhoch XETRA, NASDAQ, NYSE).

kokos, to su palky... otazka je, ak je niekto schopny nakupovat online cez Georgea, tak preco by nebol schopny nakupovat cez brokera za podstatne nizsie sumy...

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Teraz, ked už Západ fičí na nulových poplatkoch..a dokonca aj XTB a eToro...by mohla SLSP využiť tú istú metódu na fixné 1% poplatky, min. 1€.
Proste aj za pokyn 100 mesačne by klient platil len 1€. K tomu raz dospejeme. Ked pozerám brokerov v EU, tak vidím , že čoraz viac bánk vstupuje do retailového investičného biznisu. Je to múdre, lebo banky sú pri zdroji - pri účtoch obyvatelstva...majú ľudí zafixovaných na platobné služby, na úvery, tak už im chýbajú len investície ( kľudne aj kryptomeny ). Revolut im môže byť vzorom.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"