ETF - SLSP

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pedrito
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 9:23 pm

Re: ETF - SLSP

Príspevok od používateľa pedrito »

Na dotvorenie obrazu, v high-yield bond ETFs su dlhopisy spolocnosti ako Unicredit, Intesa, Thyssenkrupp, Netflix, Deutsche Bank, Telecom Italia... Su tam "lepsie" aj "horsie". Nehovorim tu nic prevratne, na justetf.com sa vo factsheete konkretneho ETF daju najst ake ratingy obsahuje, a co su top positions. Taketo high-yield bond ETF sa da pokladat za lepsiu variantu toho, ako ked niekto investuje do dlhopisov slovenskych financnych skupin (je to podobna trieda aktiv, akurat ze v ETF je vyrazne nizsie riziko, kedze je tam kos spolocnosti).

pokus
Gold Member **
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 6:11 pm

Príspevok od používateľa pokus »

Ano, ako poistka proti prepadu za cenu minimalnych vynosov, casto nebijucich ani inflaciu, to chapem. Ale naco to mam robit? Dam 80% do akcii, lebo verim ze v dlhodobom horizonte ziskam napr 8%pa.
20% do dlhopisov, lebo poistka a poucka. Pride korekcia, akcie spravia vlnu dole hore a co? Ja som sa utesoval, ze dlhopisy az tolko neklesli alebo nieco malo zarobili? Co z toho, ked v dlhodobom horizonte z nich mam oproti akciam iba velku stratu?
A pri ciernom scenari, kedy by akcie ostali dlhodobo dole a firmy by krachovali, co ma zachrani dakych 20% dlhopisov, naviac od tych istych (skrachovanych) firiem?

pedrito
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 9:23 pm

Príspevok od používateľa pedrito »

Aby nevzniklo nedorozumenie, ja som len reagoval na otazku, ake su rozdiely medzi tymi dlhopisovymi ETFs, a snazil som sa ukazat, ako sa o nich da uvazovat, a co sa zhruba od nich da ocakavat. Napr. ja ako clovek plus minus v strednom veku ich v portfoliu nemam. Ale je podla mna uplne legitimne, ze investor, ktori nechce mat cele portfolio s horizontom desatroci, pripadne je silne rizikovo averzny a dava mu pocit kludu ze cast portfolia ma aj v menej volatilnych aktivach, do nich cast prostriedkov umiestni.

gardenerr
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm

Príspevok od používateľa gardenerr »

pokus napísal:
St 24 11, 2021 10:26 pm
Ano, ako poistka proti prepadu za cenu minimalnych vynosov, casto nebijucich ani inflaciu, to chapem. Ale naco to mam robit? Dam 80% do akcii, lebo verim ze v dlhodobom horizonte ziskam napr 8%pa.
20% do dlhopisov, lebo poistka a poucka. Pride korekcia, akcie spravia vlnu dole hore a co? Ja som sa utesoval, ze dlhopisy az tolko neklesli alebo nieco malo zarobili? Co z toho, ked v dlhodobom horizonte z nich mam oproti akciam iba velku stratu?
A pri ciernom scenari, kedy by akcie ostali dlhodobo dole a firmy by krachovali, co ma zachrani dakych 20% dlhopisov, naviac od tych istych (skrachovanych) firiem?
Pri vladnych dlhopisoch je to krachovanie firiem myslim nepodstatne a clovek navyse nikdy nevie, ci nebude musiet niekedy o desat rokov tie peniaze vybrat. A ak to bude rovno v case padnutych akcii, tak mu skratka tie vladne dlhopisy zmiernia stratu.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"