Tématické ETFs - ARK Invest

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Jozki »

Co hovorite na ETFka od ARK Invest ? Zameriavaju sa na technologie, inovacie, zdravotnictvo - genetika, je tam aj vesmir. Velke narasty za posledne (ale kratke) obdobie. Su ale len v USD. Hladam nejake sektorove ETFka s vyssim potencialom (ano je tam teda aj vyssi risk), ktore by boli doplnkom k SP 500, STOXX600, emerging, ktore uz mam. Prip. nejake dalsie tipy ETFka s vyssim potencialom ? Vdaka za info. PS : ŠNR !!! :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Som ti trocha napravil ten nadpis. Aby si ľudia nemysleli, že ide o nejakého o.c.p., alebo brokera.

Ide o ETFká zamerané na tzv. disruptívne inovatívne technológie ktoré sú spravované ako aktívne portfólia manažérkou Catherine Wood (USA ).
Fondy majú vyššie náklady, keďže sú spravované aktívne...ale prijateľné: tématické okolo 0,75% p.a. a indexové 0,66% PRNT a 0,49% IZRL

ARK Innovation ETF (ARKK)
Autonomous Technology and Robotics ETF (ARKQ)
ARK Next Generation Internet ETF (ARKW)
Genomic Revolution ETF (ARKG)
Fintech Innovation (ARKF)

Ďalej sú tam 2 indexové ETFs:

The 3D Printing ETF ( PRNT )
Israel Innovative Technology ( IZRL )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Jozki »

Vsetko som uz prestudoval, len kedze som zaciatocnik, ucim sa, tak som myslel pohlad niekoho skusenejsieho aby som "nezainvestoval" - nekupil macku vo vreci. :-) Ci tam nie je nejaky "chytak". Uvazoval som nad ARKG ("specialne" sposoby liecby) alebo ARKQ (technologie, automatizacia, vesmir) prip. ARKK - tento vyzera ako mix ostatnych. Vyssie naklady su pri aktivne spravovanych vyssie, co je ospravedlnitelne ale aj potencial je vyssi. Nasiel som aj ine zaujimave sektorove ETF (IQQH, WTAI, QBIT) ale s ARK Invest som sa stretol prvykrat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si myslím, že sú to kvalitné etfka. Mám dôveru k manažérke Catherine Woods. Takéto fondy zlomia väzy tradičným hedge fondom . Sú nákladovo prijateľné, robia moderný stockpicking s výhľadom do budúcnosti...jediná cesta ako prechytračiť indexy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Skrblík »

Jestli jsem hledal dobře, tak tyto etf nemají svou evropskou verzi? Což bohužel dost komplikuje investice do nich. Jinak mě zaujalo, že hlavní rozdíl třeba od QQQ vzniknul hlavně po březnu, kdy doslova vyletěly vzhůru (i třeba ARKK, které má přeci jen nějakou historii).
finlib.cz, informace ze světa investic
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Jozki »

LYNX ich nasiel, XTB demo ucet nie. Ale len v USD takze plus drobny naklad na zmenu meny. No a samozrejme zmena kurzu tam moze negativne zahrat.
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Skrblík »

Jak se jmenují? Na justetf.com jsem nic na ARKK nenašel. Děkuji :-) Jinak jsem se koukal, a třeba ten ARKK má v sobě více jak 10% akcie Tesly, což mi přijde hodně a i to vysvětluje ten prudký růst po březnu, kdy se svezli s růstem Tesly.
finlib.cz, informace ze světa investic
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Jozki »

Na justetf.com nie su. Ale LYNX mi ich nasiel. https://ark-funds.com/ a hned ti vyhodi ticker aj nazov vsetkych fondov. Ta Tesla aj mne udrela do oci a aj preto vaham.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa hokaido »

Jozki, neviem ci si si vedomy toho, ale ako EU rezident nemozes nakupovat ETFka, ktore nemaju KID. Co su v podstate vsetky US ETF.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môže kúpiť cez opcie. Je to absolútne stupídne obmedzenie, ktoré je pre klientov brokera podľa mňa protiprávne. Bruselskí byrokrati to nedomysleli a zrejme ani IB. Musím pochváliť FIO, že si dalo urobiť právnu analýzu a riadi sa ňou. Som zvedavý, ako dlho bude tento protiprávny stav trvať ( = klient môže nakupovať všetko, len nie americké ETFs ).

P.S. Ináč aj to, čo sa deje s našími právami vybrať si brokera mimo EU nie je lege artis. Trebalo by to podať na európsky súdny dvor.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal: Ne 03 01, 2021 4:42 pm Môže kúpiť cez opcie. Je to absolútne stupídne obmedzenie, ktoré je pre klientov brokera podľa mňa protiprávne. Bruselskí byrokrati to nedomysleli a zrejme ani IB. Musím pochváliť FIO, že si dalo urobiť právnu analýzu a riadi sa ňou.
Jurky pisal o Lynxe. Tam prichadzaju do uvahy len tie opcie. Navyse pri mensich ETF sa zobchoduje menej opcii a premium zvykne byt o dost vyssie. Potom je lepsie ist cez Fio.
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Jozki »

hokaido napísal: Ne 03 01, 2021 3:54 pm Jozki, neviem ci si si vedomy toho, ale ako EU rezident nemozes nakupovat ETFka, ktore nemaju KID. Co su v podstate vsetky US ETF.
Vo FIO sa to da kupit. Lynx ich najde, vyskusam kupit a uvidim. Ak sa nebude dat tak skusim najst nieco podobne ale europske. Najprv musim ale poriesit migraciu, ci ano alebo nie, ak nie tak aky dalsi broker.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa jan7925 »

Najdite si rozhovori na YT s Cathy Woods, ktora je managerom tychto ETF.
Vela ludi nesledujem ohladom investovanie a inovacii ,ale ona je jednou z nich .
ARK ETF su velmi popularne v USA.
Robia biznis velmi transparente a mozete si pozriet kazdy den ktore nove akcie dokupili alebo predali .
Je to velmi otvorena a pristupna osoba ktora casto vysvetluje logiku za svojimi investiciami.

Jej pristup sa mi paci aj z toho hladiska ze si zvolila ETF namiesto mutial fondu alebo hedge fondu. Vravela ze to spravila aj koli tomu aby to vsetko bolo transparantnejsie pre investorov a vratane lahkosti nakupu a predaja cez burzu.
Tak isto ma dost zrely pohlad na trhy , ked sa vyjadrili ze investory v ich ETF by nemali ocakavat take vynosi ake boli minuli rok ale skor maju predpoklad okolo 20% v roku 2021.

Jej dlhodoby ciel zurocenia v jej ETF je 15% rocne . Co znamena 2x svojich investicii kazdych 5 rokov. Tak ze aj na zaklade toho je vidno, ze si uvedomuje ze zurocenie ktore mali sa nemusi opakovat a neslubuje neuveritelne vunosy ako vela hedge fondov a mutual fondov.
Ja osobne by som rozlozil 35% svojich investici medzi jej 5 ETF...
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa user27 »

na toto sa da napisat len jedno. Vsetci ti ludia co sa teraz snazia investovat do ARK iba chasuju performance...
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa jan7925 »

user27 napísal: Ut 05 01, 2021 6:50 pm na toto sa da napisat len jedno. Vsetci ti ludia co sa teraz snazia investovat do ARK iba chasuju performance...
Je to pravda, ale to iste robis ked kupujes SP500 index. Chces tych svojich 10% na rok. Zober si ze stocks v SP500 su vybrane prevazne na zaklade market cap a to nepovazujeme za "chasing of performance."

Jej akcie su vybrane aj na zaklade inych faktorov.
Nie je asi najrozumnejsie dat 100% do jej ETF. Ale ked niekto chce dat 1/3 alebo 1/4 svojich penazi do individualnych akcii , tak nech is radsej rozlozi do jej 5 ETF.
Zober do uvahy , ze jej 5 ETF ma vsebe stovky firiem , takze je tam dost dobra diversifikacia ,aj ked to je sustredene iba v niektorych sektoroch.
preto hovorim , ze radsej 1/3 alebo 1/4 svojich penazi.
Tak isto si zober do uvahy ze vela akcii z jej ETF su aj inych indexoch ktore nie su povazovane za riskantne.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa jan7925 »

Nemyslim si , ze maju prehnane sluby kedze ich dlhodoby ciel je 15% rocne, co je historicky iba o 5% viac ako sp 500.
Jozki
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 29 10, 2010 3:49 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Jozki »

Bol cas sa tulat po webe a ARKK by sa mohlo dat : https://ark-invest.com/ucits/ . Ak by stale neslo tak nieco podobne je QBIT. :-)
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa RadoD »

UCITS ked to rozkliknes tak ta to presmeruje na Nitto AM ,,, podla toho co som nasiel na reddite tak bohuzial sa normalnou cestou po tieto ARK nedostanes kedze sme clenom EU.
RadoD
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am
Been thanked: 3 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa RadoD »

prave pozeram ze EIC ma uvedenu moznost nakupu ARKNGI -ARK Next Generation Internet ETF.
Používateľov profilový obrázok
Ensom
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13 11, 2020 6:33 pm
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Ensom »

Tieto ARK ETFka som mal v merku aj ja. Ben Felix o nich asi nepriamo hovoril na svojom youtube channel. Odporucam pozriet. Hlavnou pointou je, ze technologicke inovacie su casto bubbles, ktore casom prasknu. Na druhu stranu, prave aktivny manazment ARK by takemu nieco mal zabranit.
Mam este vlastny zoznam "disruptive technologies", ktore sa priblizuju k ARK, len teda nie su aktivne managovane:
iShares Global Clean Energy UCITS ETF
Lyxor MSCI Disruptive Technology ESG Filtered (DR) UCITS ETF - Acc
WisdomTree Artificial Intelligence UCITS ETF USD Acc
WisdomTree Cloud Computing UCITS ETF USD Acc
First Trust Cloud Computing UCITS ETF Acc
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa aviceN »

RadoD napísal: So 09 01, 2021 10:59 pm prave pozeram ze EIC ma uvedenu moznost nakupu ARKNGI -ARK Next Generation Internet ETF.
Neviem ako dlho to tam je, ale je tam aj samotny ARK Innovation ETF https://eic.eu/fond/ARKINN
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Skrblík »

ARK ETFs Might Be Too Popular for Their Own Good

https://www.barrons.com/articles/ark-et ... eid=yhoof2
finlib.cz, informace ze světa investic
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa Joki »

Fond Ark Innovation ETF Cathie Woodové by mohl směřovat k výbušnému průlomu
https://burzovnisvet.cz/investice/fond- ... u-prulomu/
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
PredsaJa
Active Member
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Po 25 04, 2022 9:27 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 65 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa PredsaJa »

Len aby pri tom naozaj nevybuchol.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Problémom Kataríny je zostať nohami na zemi. Mne to pripomína krach internetovej bubliny v 2000. Všetci vtedy verili, že každá internetová akcia má budúcnosť a cena musí rásť do nebies...

Stačí sa pozrieť na jej vyjadrenia, že BTC musí ísť na 1 milión. Že predražená Tesla behom dalších rokov urobí ďalšie stovky %. Fond drží 10% v Zoom, čo vôbec nie je bezkonkurenčná a unikátna technológia.. teda žiadna budúcnosť v tom nemusí byť. ROKU je streamovacia služba, ktorá tiež nie je ničím unikátna a voči Netflixu je ako nejaký x tý výrobca smartfónu voči Apple...

ARKK fond padol pod výnos SP500 i pod Nasdaq100. Sedliacky rozum mi vraví, že sa oplatí viac vsadiť na Nasdaq100, alebo SP500, ktoré predsa len majú nejaké rozumnejšie kritéria na selekciu a diverzifikáciu. A hlavne sú časom overené...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Tématické ETFs - ARK Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Po tom, čo vlajkový inovačný fond ARK v roku 2022 prepadol, sa Cathie Woodová rozhodla presunúť do neprehľadnejšieho sveta rizikového kapitálu.

Dnes začal fungovať fond ARK Venture Fund (XARKX), ktorý investuje 70 % do súkromných a 30 % do verejných spoločností. Ide o intervalový fond, ktorý umožňuje spätné odkúpenie len raz za štvrťrok. Minimálna výška investície je 500 USD.
Poplatok za správu je 2,75 %, čistý pomer nákladov (net expense ratio..žeby TER? ) je 4,22 %.
Prílohy
Cathie.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"