Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Príspevok od používateľa rmaly »

tak ja uz tu asi vyzeram ako agent Fio brokera, ale vazne nie som... :) :)...

namatkovo som pozrel asi polovicu a vsetky tam boli... ked tak skus pozriet ich zoznam na stranke
https://www.fio.sk/akcie-investicie/etf/vypis-etf

Este podotykam, neviem, ci si si zle nepozrel "s akumulovanou dividendou", lebo minimalne SCHD urcite distribuuje...(a mam dojem, ze aj niektore dalsie). A to teda podla mna nezalezi od brokera, ale od fondu samotneho...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Príspevok od používateľa rmaly »

No ale ticker SCHD je pre konkretne ETF a to je distribucne... Mozno existuje iny fond od Schwab a ten akumuluje... Opravte ma niekto ak sa mylim, ale to ako keby si chcel kupit Octaviu ale nie Skoda ale Peugeot...
Su stranky so zoznamom ETFiek a tam vidis, ci akumuluju alebo distribuuju... ale proste ak ETF akumuluje, tak akumuluje, ak distribuuje, tak distribuuje.
Pozeral som priamo v ebrokerovi a aj ten BLOK maju (a vlastne vsetky z toho tvojho zoznamu... skoncil som pri Amundi stoxx 600, dalej sa mi nechcelo). Ale mas pravdu, v tom ich liste nie je spomenuty ten BLOK (nenajde ho)...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Príspevok od používateľa rmaly »

andresrockon napísal: Št 01 04, 2021 11:21 am Existuju rovnake ETF a niektore akumuluju a niektore nie.

Na ktorom brokerovi maju BLOK a ostatne co som pisal?
Nasiel som na justetf info, ze niektori ETF provideri poskytuju dve verzie jedneho portfolia. To by mohlo byt to co ty spominas. Ale som na 99.99% presvedceny, ze sa nejedna o jeden a ten isty ticker (ako si spominal SCHD)... Lebo SCHD je konkretne ETF co distribuuje dividendy. Mozno existuje "SCHD2" co akumuluje... neviem. Ale fakt si myslim, ze to musia byt dva rozlicne fondy, i ked samozrejme mozu mat identicke zlozenie. A asi budu od jedneho poskytovatela.

Vsetky ETF o ktorych sa bavime su v tom Fio ebroker... Aj ked nie su vidiet na ich stranke, ale teda pozeral som ti to priamo ako keby som to chcel kupit...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Príspevok od používateľa rmaly »

andresrockon napísal: Št 01 04, 2021 2:22 pm Ja nehovorim, ze to ma mat rovnaky ticker, len rovnake zlozenie a akumulovanu dividendu. Privital by som radsej SCHD s akumulovanou dividendou a je mi jedno ako by sa to volalo. Rovnako ostatne ETF by som bral ak by boli dostupne ich EU ekvivalenty s akumulovanou dividendou, alebo aspon EU ekvivalenty s distribuovanou dividendou na low cost online brokerovi dostupnom na Slovensku.

Vsetky tam urcite nie su, na priklad FNDF, SCHD, REGL, MCHI a radsej by som chcel low cost brokera online ako Etoro a T212.
Z povodneho prispevku to nebolo jasne...

Co sa tyka ETF, tak ti vravim, ze tam su. Mozno chybaju v tom zozname co maju na stranke, ale naprikklad SCHD mam dokonca nakupeny. Tak snad viem, co tam je, nie?
Specialne pre teba: FNDF tam je. REGL tam je. MCHI tam je.
Fio lowcowst asi nie je. stoji 7.95usd nakup (a potoma si aj predaj)... ziadne ine fees ako inactivity nie su. Ani minimalny vklad. Ja to pouzivam na buy and hold...
Vraj maju aj zly kurz. Ale vies to cez to kupit a je to local broker... Viac uz nemam k tomu co dodat.
Robo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 17 05, 2010 10:08 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Príspevok od používateľa Robo »

Ahoj,

kúp ich cez Interactive Brokers. Oni majú najväčší možný výber ETF fondov sveta, aj svetových akcií.

Potom tu máš niekedy problém kúpiť niektoré US ETF, pretože sa v Európe nepredávajú kvôli zákazu EÚ a Európskej legislatíve. Cez IB aj tie americké dokážeš kúpiť, ale iba pri veľkej hodnote účtu (nad 100.000 EUR).

Skús pohľadať európske alternatívy fondov. Tých európskych alternatív ETF fondov je dosť, často sa obchodujú aj v menej EUR.

Zároveň ak chceš pohľadať konkrétne fondy, prosím nedávaj tickery. Ticker má každý broker iný, preto podľa tickerov ťažko vygoogliš fondy. Lepšie je, ak dáš ISINy a aj názov fondu

Či je tu aj iný broker, cez ktorého dokážeš kúpiť taký rozsah?
Okrem Interactive Brokers tu máš
- Lynx - prefarbená IB platforma s inou (obvykle drahšou) poplatkovou štruktúrou
- Fio - možno tam majú niečo málo z týchto fondov, ale tento broker je veľmi drahý (10 EUR za nákupnú a predajnú transakciu pre ETF)

Prehľad všetkých brokerov nájdeš v článku nižšie
https://www.bluenumbers.sk/ako-si-vybra ... -brokerov/
Róbert Ďurec, šéfredaktor BlueNumbers.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Dividendove ETF s akumulovanou dividendou

Príspevok od používateľa rmaly »

nema IB nejaky inactivity fee (tusim 10 usd nad 2000USD portfolio, inac 20... podla mna je IB hlavne pre traderov idealne... pre buy & hold uz az tak nie asi
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"