Growing Way (Ondřej Janata)

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Danisk
Dátum registrácie: Pi 29 01, 2021 7:26 pm

Growing Way (Ondřej Janata)

Príspevok od používateľa Danisk »

Caute,
poslednou dobou sa mu ku mne od viacerych znamych dostavaju spravy o Ondrejovi Janatovi. Zahliadol som s nim uz nejake rozhovory + mam priame info od znameho ktoreho kamarat tam ma nejake peniaze a vraj pravidelne tento fond robi 2% mesacne.
Mate niekto nejake info co to je zac?Zo stranky https://growingway.cz/ sa neda zistit nic, panko sa v rozhovoroch prezentuje ze chce zarobit tolko penazi ako Warren Buffett :))

prikladam nejake linky

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/proti ... elke-plany
https://www.muzivcesku.cz/trader-ondrej ... atsi-cech/

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: Growingway

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Divné. V živote som o ňom nepočul.

Začal obchodovať niekedy v 2011-2012 a známym sa stal, ked pre brokera Bossa viedol webináre a propagačný live trading.
Ked tomu dobre rozumiem, tak je to niečo podobné ako keď v XTB platili Turka..ten im tam 1 rok šaškoval, livetrejdil, chodil po seminároch a zhodnocoval 10 000 účet ( nikdo nevie ako vtedy skončil ). U Janatu to vraj bolo +40%, ale skromne vyhlásil, že:

„To nebyl úplně hvězdný výsledek, ale zase jsem se tomu věnoval jen pár dní v měsíci. Kdyby to bylo na denní bázi, určitě by to bylo lepší. Když jsem obchodoval jenom sám pro sebe, tak jsem se dostával na 200 až 300 procent za rok. Ve fondu musím být konzervativnější, určitě dokážu dosahovat dvouciferného růstu za rok,“

Jednou se mu prý podařilo za den vydělat 1100 procent na libře, v absolutních sumách měl nejúspěšnější den s výnosem milion dolarů.

.... mluví za nás výsledky,“ naznačuje Janata, který se obchodování na burze věnuje od 15 let, kdy si tím krátil čas na střední škole ve Zlíně.

Growing Way dnes spravuje přes miliardu korun a udává roční výnos v řádech desítek procent.

Aktuálně chystá emisi dluhopisů ve výši 250 milionů korun, kterými chce podpořit byznys své investiční společnosti Growing Way. Ta vznikla před rokem a zaměřuje se na intradenní obchodování s akciemi, akciovými indexy, měnami a komoditami.

Začínal jsem u měnových párů a komodit. Toho se držím dodneška.

Tvrdí že z tej miliardy v správe je 90% jeho, čiže 900 mil.= 35 miliónov €
Nuž, ked má 27 rokov, to je raketový rast, ke´dže priznáva, že je z obyčajnej rodiny ( otec znalec-obuvník ).

Chce založiť hedge fond, ale nechápem na čo je mu emisia dlhopisov za 250 miliónov CZK...čo je 10 mil. €

Môj názor:
Velmi divné na to aby to bola pravda. Priznáva, že trejdí forex a komodity. To je tak ťažký trh, že jednoducho neverím, že ho dlhodobo ustojí.
Je o ňom veľmi málo informácii a hlavne FIRMA je tu 1 rok...nevidím žiadne dôkazy o konzistentnej performance a nedá sa posúdiť riziko s akým trejdí. Pre mňa je to nedôveryhodný týpek a neverím, že vo veku 27 rokov sa trejdením dopracoval z nuly na 37 miliónov €.

Uvidíme, čo prinesie čas. Chlapec má veľké plány, ale nemyslím si, že zrovna daytradingom forexu a komodít sa stane najbohatším Čechom a pod.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Danisk

Re: Growing Way (Ondřej Janata)

Ja tomu absolutne neverim samozrejme,pytam sa ale preto lebo sa mi to dostava od znamych ,ktori normalne uvazuju tam vlozit nejake vacsie peniaze,z toho jeden tam uz ma 150k czk,nie velka suma ale dost velka na to ze sa nevies dopatrat o tej spolocnosti z tej stranky co je zac. Druha vec ze spravuje miliardu czk,zas od znameho som sa dopocul uz o dvoch miliardach takze bohvie co komu tvrdia. Skor mi to pride ako nejaky podvod a pripomina mi to trochu Gedeona.

rmaly
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm

Príspevok od používateľa rmaly »

pri tomto ..."...vraj pravidelne tento fond robi 2% mesacne...." by mi uz hukal alarm tak silno, az by som nepocul v hlave nic ine :) :)

Danisk

rmaly napísal:
Ne 02 05, 2021 10:54 pm
pri tomto ..."...vraj pravidelne tento fond robi 2% mesacne...." by mi uz hukal alarm tak silno, az by som nepocul v hlave nic ine :) :)
tak tak,ale pri dnesnom stave trhov ked kryptomeny robia stovky % sa 2% neznalym ludom zdaju uz smiesne pripadne konzervativne a bezpecne.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Je to niečo podobné ako Imperial-finance.cz: viewtopic.php?f=38&t=24603

Česká legislatíva umožňuje registráciu a môžeš spravovať peniaze do 100 mil. €. U nás by nemal šancu.
Zaujímavé je, že tie eseročky nemajú ani 1 rok a už vydávajú dlhopisy v desiatkách miliónov. To je tiež taký extrém v ČR, že ČNB len pozrie, či sú splnené náležitosti a zapíše to do registra. Nič nedohľaduje, za nič nenesie zodpovednosť. Proste na jednej strane retail, ktorý EU chráni až je mi z toho zle..na druhej strane kto má viac voľných peňazí už je skúsený ,,kvalifikovaný,, investor a môže investovať bez obmedzení.

Aký paradox v porovnaní s tým, že bežný občan EU nemôže nakupovať americké indexové ETFs, lebo nemajú letáky KIID. :roll:
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Danisk

pozrel som teraz s nim jeden cely rozhovor, ak spravne pocitam tak jeho denny target je 1% ,kedze tvrdi ze 10milionov denne sa snazi....podla mna je nejak mentalne naruseny

polovnik
Active Member
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 7:00 pm

Príspevok od používateľa polovnik »

Danisk napísal:
Po 03 05, 2021 12:41 am
pozrel som teraz s nim jeden cely rozhovor, ak spravne pocitam tak jeho denny target je 1% ,kedze tvrdi ze 10milionov denne sa snazi....podla mna je nejak mentalne naruseny
:lol:

Tilbur
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 9:41 am

Príspevok od používateľa Tilbur »

Chlapec ma lepsie promo ako Gladis. To zas bude plno sklamania...
https://www.forbes.sk/zacinal-v-puberte ... mal-nervy/
My number one job as a trader is to manage risks not make money.

Danisk

mam nejake nove info ale iba z druhej ruky,takze s rezervou:

-zatial berie vklady od 10k czk ale o chvilu to uz bude len od 100k czk
-obchody nechce ukazat lebo by vraj odhalil know how :D
-historiu tiez nechce ukazat, tam dovod neviem
-vraj dostane licenciu od CNB coskoro (toto neviem co znamena konkretne)

uvidime,som zvedavy

Jari
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 7:01 pm

Príspevok od používateľa Jari »

Danisk napísal:
Ut 18 05, 2021 11:00 am
-obchody nechce ukazat lebo by vraj odhalil know how :D
Podla mna nasiel nieco co este nikto :lol:

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Aspoň vidíte o čom je Forbes. Jedna baba povedala, tak vyspovedám mladého a čo povie to zverejním. V podstate všetky články o tom chlapíkovi sú rovnaké. Vraví, že riadi miliardový fond, ale kde je ten fond, ako sa volá, kde je performance atd.?

Rozprávkový príbeh..všetko išlo hladko..všetko je 100%.... ale z iného článku vidno, že nie:

I když teď už je lidově řečeno v pohodě, cesta k miliardovému fondu rozhodně nebyla jen zalitá sluncem. "Několikrát jsem přišel úplně o všechno a musel jsem začít znovu. Po nocích jsem třeba jezdil doplňovat zboží do regálů v supermarketech a z vydělaných peněz jsem pak zase začal obchodovat. Vždycky když jsem zkrachoval, tak to bylo proto, že jsem se přestal držet své strategie. Od té doby, co svůj stanovený postup přesně dodržuju, tak už jen vydělávám,“ popsal Janata vrtkavost života burzovního obchodníka.

30% p.a. je ok..to mu verím. To je reálna vec. A prajem mu aby robil 30% p.a. a preslávil český investičný biznis. Pretože Forbes na druhej strane písal aj o Gladišovi, ale neodhalil, že Gladiš je investičná tragédia, ktorá neporazila ani infláciu a že písať o ňom = uvádzať investorov do omylu.

Čo neverím tomu chlapíkovi je, že z peňazí z brigád sa tradingom dostal k 35 miliónom €. To sú rozprávky starej matere. To nezarobíš s 30% p.a., ale po krachoch ktoré zažil by musel roztočiť nejaký riskantný vabank s pár miliónmi od privátneho investora. To je jediné vysvetlenie, aby som zožral, že tradingom zarobil 35 mil. €. To však svedčí o tom, že nemá konzistentné zisky, len kuráž na úrovni Daniela Zangera.

Môj tip je , že to skončí zle. Nenapíšu o tom ...len bude ticho. Keby v tom boli akcie, alebo crypto...tak uverím, že príbeh mal dobrý začiatok a môže pokračovať. Ale v komoditách a na forexe páni existuje iba jediná konsistentne profitabilná cesta a tú nám ukazuje Tango. Takisto poznám ešte jedného čo sa po rokoch dostal na úroveň 20-30% p.a., ale neviem, či sa mu ešte darí. Samozrejme, pár rokov po 100-200% p.a. to zažije každý trejder, ale z väčším kapitálom trvá každé eldorádo len pár rokov.

Tilbur
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 9:41 am

Príspevok od používateľa Tilbur »

JUGGLER napísal:
Ut 18 05, 2021 9:11 pm
Aspoň vidíte o čom je Forbes. Jedna baba povedala, tak vyspovedám mladého a čo povie to zverejním. V podstate všetky články o tom chlapíkovi sú rovnaké. Vraví, že riadi miliardový fond, ale kde je ten fond, ako sa volá, kde je performance atd.?
Skor si myslim, ze to moze byt skryte platene promo. Horsie je, ze v redakcii dovolia aby to takto publikovali.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"