U.P. o.c.p. - skúsenosti

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:24 pm Tak a teraz ked som uz dal reakcie na vsetky prispevky a snad teda poskytol argumenty na stol podme diskutovat.

Povedzte mi teda niekto alternativny nastroj na priklad na ulozenie 6 mesacnej zeleznej rezervy t.j. :
Trieda aktiv = kedykolvek likvidny cash
Regulovany biznis pod dohladom
Garancia Garancneho fondu investicii do 50.000 EUR
Vynos viac ako 5% netto rocne
!! VOLATILITA pohybov do 1% max.

Velmi rad si pozriem adeptov, lebo investiciam sa venujem aktivne 20 rokov a to co priniesol p. Bukovy a jeho tim v podobe ci uz cez UP alebo to profi riesenie co ja hlavne vyuzivam je proste unikatna vec v nasich vodach. Dakujem za tipy a konstruktivnu a vecnu diskusiu.
Tu je ten príspevok: !! VOLATILITA pohybov do 1% max.

To len k tomu, že v grafe za 1 a pol roka vidno DD -4%.

Výnos viac ako 5% netto ročne sa teda pri retaile vďaka daniam scvrkáva medzi 4-5 % p.a., pričom riziko straty je približne rovnaké (zatiaľ ).

Poznámka: Garančný fond neručí za straty klientov, len za nedostupné vklady (keby UP skončilo ako WSM ).

Nechcem sa však už vyjadrovať k UP. To hlavné bolo povedané. Ostatné ukáže analýza obchodov a hlavne pán ČAS. Ten nám vždy dal za pravdu, pričom tentoraz verím, že produkt UP VIP (nad 150 000 € ) bude OK a že ho budeme môcť vychváliť ( a odporúčať ako doplnkovú alternatívu bohatým = kvalifikovaným investorom).

Chcel som sa ešte vyjadriť k tomu, že sa venujete investovaniu 20 rokov, ale nemyslím si, že Vaše majetkové portfólio by malo slúžiť ako inšpirácia pre verejnosť:

https://www.romanzavodsky.sk/2021/04/04 ... nspiraciu/

Tachyum-Inobat-Isadore: 12,4%
Aktívne manaž.fondy 4%
ETF pasívne 16%
Cash 3,2%
AOS UP: 24%
Reality 33%
Crypto 4,8%

,,Absolútnu väčšinu svojich flexibilne disponibilných zdrojov držím na AOS Saxo. Nízka volatilita (výkyvy cien), nízky drawdown (maximálna strata), rýchla flexibilita (dostupnosť peňazí) a dobré zhodnotenie sú hlavným dôvodom využitia týchto produktov v dnešnej neistej a pre mňa vskutku “zvláštnej” dobe.,,

1.Tachyum podľa viacerých názorov má šancu uspieť 1:10 až 1:100. Čiže riziková investícia pre tých čo chcú zahrať s 1/8 majetku vabank.
2. AOS UP VIP formu v ktorej vám dali nízke poplatky predbežne hodnotím výnos na úrovni pasívneho indexového ETF s ktorého vám 1/5 odšklbnú dane. Riziko hodnotím úplne opačne ako vy. Ak UP dlhodobo udrží 15% p.a. cez najťažší trh sveta FOREX, bude to zázrak na potlesk. Zatial je to len mladá firma z velkými ambíciami preraziť medzi retailom.
3. aktívne manažované fondy : máte 1% šancu že netto prekonajú pasívne indexové ETF.
4. Crypto. Tam zrejme prerobíte. Mr.Čas už na tom pracuje. Nie je to investícia, len riziková špekulácia. Zbytočne sa ľudia vzrušujú nad tisíckami % výnosov, ked všetky príbehy sú asi také, že kúpil som po 5 a predal po 10. Kúpil som po 100 a predal po 125. Máme u nás Adama, ktorý je v zisku pár stoviek %, ale keď to bude brať ako dlhodobú investíciu, nedávam mu velkú šancu.

1 + 2 + 3 + 4 = dlhodobo zbytočne veľké riziko v ktorom máte 45% svojho majetku.

ETF pasívne je dlhodobo najvhodnejšia forma z hladiska riziko/výnos...máte v tom pri svojom veku 43 iba 16% majetku.

Reality sú OK, ale dlhodobo dajú menší výnos ako akcie. Na Slovensku vďaka tomu že sme emerging postkomunistická krajina je ten výnos lukratívnejší. Zatiaľ.

Môj názor je taký, že s polovicou majetku môžete kludne dlhodobo vyhorieť na riziku a kedže máte 20 rokov skúsenosti s investovaním, s majetkom iba 1/6 v akciách prepásnete exponenciálny výnos, ktorý ste mohli mať pri 40 ročnom horizonte.

Berte to ako môj súkromný názor - nehrajem sa na odborníka...Osobne si myslím, že keby vaše investície videl špičkový profesionálny advisor v USA, len tak by gúľaľ očami. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Tak nic teda. Myslel som si, ze sa dockame konstruktivnej a serioznej diskusie, ale vyzera to, ze som sa mylil.
od používateľa andre » So 12 06, 2021 8:52 pm Snazite sa ten produkt prezentovat na urovni sporiaceho uctu, ktory je vdaka statnej garancii do 100 000Eur v podstate bezrizikovy.

Ale toto je vysoko rizikovy produkt, pri ktorom 99% zakaznikov tomu riziku nerozumie. A realne hrozi, ze prijdu o velku cast vlozenych prostriedkov.
Vkladate mi do ust slova, ktore som ale nikdy nepovedal. Nikdy a nikde som UP neprirovnal k bankovym sporiacim uctom. V tom ze ludia nerozumeju riziku Forexu a pakoveho obchodovania, sluzi prave to ze maju plny pristup k tym informaciam a snazime sa im to vsetko vysvetlit. Ja si tiez myslim ze 99% zatial populacie nerozumie ako funguje ETF a napriek tomu na nich z kazdeho rohu vyskakuje, ze maju do toho investovat - tuto dokonca na fore odporucate na x miestach, ze najlepsie sami. Potom sa im stane, ze si stiahnu rozne appky za 10 min rovno odklikaju 5 dokumentov, ktore ani neotvorili a podho (najlepsie na paku - vsak appka umoznila) idu do SP500 ETF lebo vsak na forach a FB pisali ze je to super. A verte mi videl som to uz x krat v realite. Znamena to, ze investovanie do ETF je zle a nevhodne pre Retail ? VOBEC NIE podla mna len to treba ludom dookola vysvetlovat aby chapali ako veci funguju a ako sa maju a aby tiez chapali, kedy to nechat na 3 stranu a kedy sa do toho pustia oni sami.
A vy vo vasich clankoch vobec neupozornujete na rizika spojene s takouto investiciou. Dokonca ako poukazal JUGGLER vase prispevky su klamlivou reklamou. Kedze ten produkt predavate je to vhodne akurat na nahlasenie NBS ako regulatorovi.

Bud tomu naozaj nerozumiete, alebo patrite k uz spominanej nemenovanej firme a podobnym financnych smejdom..
A zasa sme tu. "klamliva reklama", "nerozumiete tomu", "predaj produktu mimo regulaciu", "financny smejd"... Ak narazate na moj blog, tam som presne popisal o co ide a detto v diskusii pod nim zodpovedal vsetky otazky. Ako som uz spominal, moja spolocnost ICO 43993770 posobi ako riadny licencovany a zapisany viazany financny agent (VFA) spolocnosti UP o.c.p. Akykolvek klient, ktoremu ja zriadujem zmluvu prechadza riadnym procesom sprostredkovania daneho produktu a rozumie do coho investuje, ake to ma rizika a ma zodpovedane vsetky otazky. Nerozumiem o akej klamlivej reklame a "predaji produktov" mimo regulaciu to hovorite. Prosim skuste si najskor preverit fakty kym opat zacnete niekoho ociernovat.
To ale neznamena, ze sa to v buducnosti nestane...


Ano suhlasim neznamena. Pokojne sa to moze zmenit. Detto neznamena, ze SP500 urobi tuto 10 rocnicu double digit a ani ze ceny nehnutelnosti porastu double digit a neprepadnu sa ako v 2008 kedy sa zviechali 6 rokov. Ale pre mna to neznamena ze nebudem investovat. Tomuto Vasmu argumentu naozaj nerozumiem.

https://drive.google.com/file/d/1uoi3g7 ... sp=sharing

Toto su aktualne cisla UP a teraz si chodte pokojne pozriet tu istu statistiku tych retail "investorov" co si spravuju peniaze sami na Robinhood, XTB alebo eToro ake reportuju oni. A uprimne ma mrzi, ze taku istu povinnost to reportovat nemaju aj ine firmy, ktore cisto propaguju len ETF/akcie/podielove fondy apod - mna osobne by to zaujimalo ale zakon im to zatial neprikazuje a na stranke to u nich nikde nenajdete. Ktovie preco asi...vsak dobrovolne by to mohli spravit, keby chceli.

Ale ako hovori jeden moj znamy povolanim sudca s nadsazkou: "Rozsudok je uz vopred znamy, staci uz len dopasovat dokazy a tvrdenia..." Napriek uprimnej snahe snazit sa viest korektnu a slusnu diskusiu je tu "asi ten rozsudok uz znamy" a bude sa to tu teda asi opat a opat sklzat len k fabulaciam, obvinovaniam a osobnym utokom. Nevidim dovod teda dalej venovat svoj cas a energiu dalsej diskusii na tomto fore. Je to evidentne zbytocne. Prajem vsetkym slusnym diskutujucim pekny zvysok vikendu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Napisem to konkretne a co najjasnejsie, snad to konecne pochopite aj vy.
roman.zavodsky napísal: Ne 13 06, 2021 12:16 am
Povedzte mi teda niekto alternativny nastroj na priklad na ulozenie 6 mesacnej zeleznej rezervy t.j. :
Trieda aktiv = kedykolvek likvidny cash
Regulovany biznis pod dohladom
Garancia Garancneho fondu investicii do 50.000 EUR
Vynos viac ako 5% netto rocne
!! VOLATILITA pohybov do 1% max.
Ako ukazuje hore uvedeny citat vasho prispevku a vysvetlenie v tomto prislevku viewtopic.php?p=148640#p148640 mame tu jasne a verejne zdokumentovane klamstvo z vasej strany a vy sa tu dalej ohanante nezmyselnymi argumantami ako vam my krivdime a ociernujeme vas.

Vase chovanie su presne praktiky financnych smejdov.

Dalsim poznavacim znakom smejda je, ze ani po "prevaleni" si ani len nie je schopny priznat chybu. Uz to tu bolo spomenute minimalne 3x a vy ste si to "akosi nevsimol".

roman.zavodsky napísal: Ne 13 06, 2021 12:16 am A zasa sme tu. "klamliva reklama", "nerozumiete tomu", "predaj produktu mimo regulaciu", "financny smejd"... Ak narazate na moj blog, tam som presne popisal o co ide a detto v diskusii pod nim zodpovedal vsetky otazky. Ako som uz spominal, moja spolocnost ICO 43993770 posobi ako riadny licencovany a zapisany viazany financny agent (VFA) spolocnosti UP o.c.p. Akykolvek klient, ktoremu ja zriadujem zmluvu prechadza riadnym procesom sprostredkovania daneho produktu a rozumie do coho investuje, ake to ma rizika a ma zodpovedane vsetky otazky. Nerozumiem o akej klamlivej reklame a "predaji produktov" mimo regulaciu to hovorite. Prosim skuste si najskor preverit fakty kym opat zacnete niekoho ociernovat.
Toto je jasny pripad klamlivej reklamy.

Podla mna je taketo spravanie na odobratie tej vasej licencia "viazany financny agent (VFA)", ktorou sa tu "chvastate". A na to som narazal v predchadzajucom prispevku.


Nechcem ani vediet co ste schopny tvrdit klientom medzi 4mi ocami..

Je na zvazeni pana LubomirBukovy, ci budu nadalej spolupracovat s takymto clovenkom. Podla mna vasimi klamstvami a polopravdami poskodzujete ich dobre meno.

roman.zavodsky napísal: Ne 13 06, 2021 12:16 am Ja si tiez myslim ze 99% zatial populacie nerozumie ako funguje ETF a napriek tomu na nich z kazdeho rohu vyskakuje, ze maju do toho investovat - tuto dokonca na fore odporucate na x miestach, ze najlepsie sami.
Porovnavat investovanie do indexovych ETF co robia okrem inych aj fondy 2. a 3. dochodkoveho pilera po celom svete s pakovym AOS produktom na forexe, to snad nemyslite vazne?

Co spravite, ked porfolia u UP padnu o 10-20-30-40% a vas klient tie peniaze v panike vyberie? Ako poznam podobne typy "s usmevom" im predate dalsi rizikovy produkt, z ktoreho si vezmete proviziu s tvrdenim, ze tento raz ide o tutovku..



roman.zavodsky napísal: Ne 13 06, 2021 12:16 am V tom ze ludia nerozumeju riziku Forexu a pakoveho obchodovania, sluzi prave to ze maju plny pristup k tym informaciam a snazime sa im to vsetko vysvetlit.

Tak mi ukazte kde vo vasich clankoch poukazujete na rizika u UP? Kde su opisane rizika spojene s forexom, pakou..

Dokonca aj web UP je v tomto netransparentny - nejasna struktura produktov, este neprehladnejsi cennik poplatkov, rizika produktu nie su jasne komunikovane..

roman.zavodsky napísal: Št 10 06, 2021 10:54 pm Dakujem pekne, ze aspon v casti mojho projektu a prace inych ludi ako Noro Nepela, Tomas Pieruzek alebo Vlado Jurik vidite prinos. A myslim to uprimne JUGGLER. A len dodam ze ja osobne skutocne nepoznam nikoho v oblasti financnii co rozdava nezistne rozumy a know how zadarmo. Bezplatne poradenstvo je chimera a blud - vzdy to niekto zaplati a este klient skonci pri produktoch ako na zaplakanie.

Vy sa sam stylizujete do roli zabezpeceneho dorbodinca, ktory nezistne pomaha ludom s financiami.

A pritom len vyuzivate ich financnu negramotnost. Ocividne je vam "par eur" z provizie prednejsich ako financne zaujmy vasich klientov a ich financna gramotnost.

Cele toto forum funguje na principe nezistnej pomoci vo financnej oblasti, a poznam aj niekolko podobnych projektov na FB.. Cize dalsie verejne klamstvo.

roman.zavodsky napísal: Ne 13 06, 2021 12:16 am Ano suhlasim neznamena. Pokojne sa to moze zmenit. Detto neznamena, ze SP500 urobi tuto 10 rocnicu double digit a ani ze ceny nehnutelnosti porastu double digit a neprepadnu sa ako v 2008 kedy sa zviechali 6 rokov. Ale pre mna to neznamena ze nebudem investovat. Tomuto Vasmu argumentu naozaj nerozumiem.
To, ze na akciovch trhoch je volatilita je jasne, preto su akcie vhodne na dlhodobe idealne postupne investovanie. Historia a stovky analyz nam ukazuju, ze nic lepsie tu nemame. Co na tom nechapete?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Asi založím pánu Závodskému osobitné vlákno. Nás obyčajných retailových spotrebiteľov obviňuje zo šírenia bludov a dezinpretácii, pričom to on sám robí verejne cez média ako DenníkN, Sme a svoju stránku. Na jednej strane nezištne šíri pozitívnu investičnú gramotnosť, čo si vážim, ale na druhej strane sa zo zištných dôvodov dopúšťa presne tých vecí z ktorých obviňuje nás.

Toto vlákno je určené pre UP o.c.p. a ako sa pán Závodský sám nakoniec priznal, robí pre nich viazaného finančného agenta, čo znamená, že pod odborným dohľadom UP o.c.p. sprostredkuje ich produkty za úplatu ( provízie ). V článkoch sa profiluje ako skúsený a odborne zdatný investor, pričom propaguje rizikový forexový produkt ako bezrizikový produkt vhodný na krátkodobý vklad. Bez problémov taký produkt odporúči 74 ročnej dôchodkyni na držanie úspor ( vid referencie na stránke UP), alebo firme na krátkodobé uloženie hotovosti, pričom v blogu denníka N vôbec nespomenie v akom je konflikte záujmov, keď produkt pre UP o.c.p. sám predáva. Myslím si, že aj média ako je SME a Denník N by mali takéto články označovať ako inzerciu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Asi založím pánu Závodskému osobitné vlákno. Nás obyčajných retailových spotrebiteľov obviňuje zo šírenia bludov a dezinpretácii, pričom to on sám robí verejne cez média ako DenníkN, Sme a svoju stránku. Na jednej strane nezištne šíri pozitívnu investičnú gramotnosť, čo si vážim, ale na druhej strane sa zo zištných dôvodov dopúšťa presne tých vecí z ktorých obviňuje nás.

Toto vlákno je určené pre UP o.c.p. a ako sa pán Závodský sám nakoniec priznal, robí pre nich viazaného finančného agenta, čo znamená, že pod odborným dohľadom UP o.c.p. sprostredkuje ich produkty za úplatu ( provízie ). V článkoch sa profiluje ako skúsený a odborne zdatný investor, pričom propaguje rizikový forexový produkt ako bezrizikový produkt vhodný na krátkodobý vklad. Bez problémov taký produkt odporúči 74 ročnej dôchodkyni na držanie úspor ( vid referencie na stránke UP), alebo firme na krátkodobé uloženie hotovosti, pričom v blogu denníka N vôbec nespomenie v akom je konflikte záujmov, keď produkt pre UP o.c.p. sám predáva. Myslím si, že aj média ako je SME a Denník N by mali takéto články označovať ako inzerciu.

Nechajme toto vlákno pre info o UP o.c.p
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: ja by som to nedelil:
1. ocividne sem prisli koordinovane s p. Bukovskym ako marketingovy zastupcovia spolocnosti. Rozdelil by som to napr. ako sa od neho distancuju.
2. oni si tiez musia byt vedomy toho, ze to moralne cisto nemaju komu predavat. Lebo toto z pohladu rizika neni produkt pre retail. Toboz, ked to nemaju transparetne odprezentovane na webe.
3. rozdelenim budes mat 2 vlakna, ktorym ale bez chybajucich prispevkou chyba kontext..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V tejto novej verzii je možné ponechať kopie príspevkov tu, aj preniesť ich do iného vlákna. To skúsim.

Nechcem im to zahltiť a znehodnotiť diskusiou o R.Z.

Marketing UP o.c.p. mi nevadí. Keď sa ich AOS VIP ukáže ako dobrý produkt, budem chváliť - budem odporúčať bohatším - budem odporúčať dokonca HF kde im s radosťou dajú netto 20% HWM. Nejde mi však do hlavy prečo neurobia aspoň to, čo Pavel Kohout s Quant. Veď Quant má polovičný výnos a možno vyššie riziko, už má 30 mil € v AUM a všetci sú spokojní. Ak UP VIP dokáže to, čo prezentuje, zaslúži si byť kúpené veľkým zahraničným investorom a spravovať ťažké milióny pre ultra high net worth individuals. Keď sa budú drbkať s retailom, to ich môže položiť. To sú nekonečné náklady a závislosť na poplatkoch. Bohužiaľ, náš svätý grál je všetko hodnotiť v prospech drobného investora, lebo to sme my sami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

ok, aspon si ludia budu vediet vygooglit co je Zavodsky zac..

Tych fondov co su na slovensku v ponuke su desiatky, a vela z nich ma podla ma horsi RRR..

Ako som pisal ja s tym projektom nemam problem pre profesionalneho investora, ktory tam da 1-5% penazi, ako diverzifikaciu.. Dokonca tam mam nieco malo vlastnych penazi.

Ale preco to tlacia retailu asi nikdy nepochopim. Ako som pisal vyssie to sa moralne neda, lebo tym ludom rizika spojene s takymto produktom nikdy nedokazu vysvetlit.. Vobec nechapem preco to NBS vobec povolila..
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Čo je produkt pre retail?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Ked to vezmem "konzervativne" urcite pre retail nie su vhodne pakove produkty ako CFD, FOREX..

Je mi jasne, ze kazde kriterium ti vyradi nieco dalsie. Ked vezmes do uvahy financnu gramotnost, rizikovost a nakladovost nezostane takmer nic. Vyradis - corp dlhopisy, IZP, podielove fondy..
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Ja myslím, že by o tom mal rozhodnúť trh. Ak budú úspešní, tak bude mať z toho retail profit. Ak nebudú úspešní, tak retail odíde.
Pre prílišnú ochranu nie sú výnosy v druhom pilieri také aké by mohli byť. Nech si každý zváži riziko a možný výnos sám. Preto by ich stránka mala byť ďaleko viac detailnejšia. Takto je to veľká neznáma.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Ne 13 06, 2021 10:24 pm Ja myslím, že by o tom mal rozhodnúť trh. Ak budú úspešní, tak bude mať z toho retail profit. Ak nebudú úspešní, tak retail odíde.
Trh je finančne negramotný. Inštitúcie prezentujú svoje info a my to analyzujeme a vysvetlujeme.

Príklad: IAD indexový fond so vstupom 3,9% a ročným poplatkom 3,65% p.a. tu je 20 rokov! Má v správe 140 miliónov € !
Je pre ľudí maximálne nevýhodný, napriek tomu v ňom ľudí pribúda. Prečo? Lebo investuje do indexových ETFs a ľudia všade čítajú, že je to výhodné.

Výsledok? Za 20 rokov činnosti má tento fond dokopy výnos +30%, pričom skutočné indexové etf +180%. Pre ľudí, čo takto investujú na penziu to je katastrofa a NIKTO IM TO NEPOVIE. Média a odborná verejnosť sa akosi nestarajú... My áno.

Druhá vec je, že my nič nepredávame - my s pozície viac skúsených retailových investorov len informujeme tých menej skúsených.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Rado napísal: Ne 13 06, 2021 10:24 pm Ja myslím, že by o tom mal rozhodnúť trh.
Ono to znie fajn, ale co to realne znamena? To, ze ty ludia prijdu o znacku cast vlozenych penazi..


Vies si predstavit financny trh bez regulacie, hlavne v dnesnej online dobe?

Nepreziju najlepsi ale ty s najsilnejsim marketingom. Ako sme videli tu vo vlakne u Zavodskeho. Chalani tu nadhodili X problematickych veci. Ale on tym, ze v tom "vie chodit" to zle zamlcal a prekryl dlhymi prispevkami plnymi polopravd.. aby z toho on vysiel pozitivne.


btw. paka vyzera pre "noveho nadseneho investora/spekulatna" ako super rychli sposob ako spravit z mala penazi vela, ale vacsinou to konci blizko 0.

Staci sa zamysliet nad biznis modelom klasickych CFD brokerov. 70-80% klientov je dlhodobo stratovych a funguju len na tom, ze su schopny marketingom stale lakat novych financne negramotnych.. Podla mna je to minimalne nemoralne a mali by taketo biznis model retailu zakazat ako tomu je v US.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Andre, priznám sa, že ti nerozumiem. Otvoril si si u nich účet a už sa vezieš vo vlaku ako ostatní klienti. To, že si finančne gramotnejší je ti prd platné, keď nie si strojvodca.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja tomu rozumiem tak, ze tam investoval peniaze , ktore v pohode moze stratit a je s tym zmierny.
Inak ich vyrocna sprava je pre mna vo prijmovej aj vydavkovej strane velmi zaujimava.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

jj, ako napisal osamely chodec. Dal som tam cca. 1% mojho majetku a som si vedomy rizik spojenych s takouto investicou aj pripadnou stratou.

Priznavam, ze to rozhodnutie bolo skor impulzivne ako logicke. A ako som uz pisal ten produkt sa mi paci "pre profesionalneho investora, ktory tam da 1-5% penazi, ako diverzifikaciu". Hlavne preto, ze nekoreluje s akciovym trhom, ktory je na "all time highs". btw. mam asi 10% majetku v roznych startupoch..

Tym prispevkom vyssie som nechcel porovnavat UP s tradingom CFD u cloveka, co si prave otvoril ucet. Nerobia to kratko, takze maju nastaveny risk management, diverzifikaciu medzi FX pary.. Nepaci sa mi hlavne ta netransparentnost, ako som to pisal niekolko krat - neprehladna struktura produktov, este neprehladnejsi cennik a vypis z ktoreho sa nic nedozvies. A hlavne to ako akym stylom to propaguje Zavodsky.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Mne to vadí tiež, ale všetko sa dá zlepšiť. Myslím, že pripomienky tu padli a neboli zlé. Isto z toho niečo využijú. Pomôže to im aj klientom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mne je v podstate jedno, co a preco to robia.
Skusim ako neuctovnik trosku zosumarizovat cisla:

Hodnota majetku v sprave: 5 564 102€
Výnosy z riadenia portfolia klientov: 865 125€
Odmena agentom za sprostredkovanie: 29 374€
Osobne naklady: 254 507€
Ostatne prevadzkove naklady: 523 197€

z toho:
Marketing: 205 225€
Sprava majetku: 188 722€
Prílohy
obrázok_2021-06-14_135517.png
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

Dobry den prajem

ako som Vam prislubil posielam link na stiahnutie detailneho vypisu z mojho uctu. Je to za cele obdobie nasej cinnosti. https://uloz.to/tamhle/nF6w5kjrzG9E#!ZJ ... 41qTMuLt==

verim ze pomoze zodpovedat vela otazok ktore sme tu spolu prechadzali.
absolutne presne zodpoveda aj dianiu na klinetskych uctoch so isto vie @andre potvrdit ako nas klient porovnanim.

vdaka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. :potlesk:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Aj ja Dakujem.

Vedeli by ste nam vysvetlit ako to je uctovane:

1. napr. short trades na EUR/CAD pare 27.5.2021 co su zauctovane 21:02:19 ... vsetky maju rovnaky sell a rozdielne buy ceny ... Nevyzera realne, ze by v jednu sekundu boli ceny na FX od 1.47229 po 1.47237 ... Skor to vyzera, ze v tom vypise je datum zauctovania obchodu priradeny k datumu, kedy bol obchod otvoreny (a nie zavrety) ...

Teda podla toho vypisu to dokonca vyzera, akoby tie obchody boli uctovane casovo dozadu -> t.j. otvorim 10 pozicii 27.5 a potom ich zatvaram niekedy v buducich dnoch (28.5, 29.5, 30.5) a ked sa to zavre cele, tak sa mi to priradi s datumom 27.5 o 21:02:19 ...

Tym, ze chybaju casy, kedy to bolo otvorene a kedy zavrete, tak sa straca informacia o tom, ako dlho ste sedeli v jednotlivych obchodoch. Teda aky je risk management.. To je to, o com pisal Jogo. Ci to neni o tom, ze kvoli obchodu, co skonci v zisku 0.1% sedite napr. v 3% strate, len aby ten obchod nemusel byt zareportovany ako stratovy.

Aj podla toho ako "pribezne" zobrazujete pozicie v aplikacii to vyzera, ze casujete to reportovanie. Napr. dnes sa mi zobrazila po 18-tich dnoch (od 28.5.) nova "tranzakcia" zauctovana 7.6. zisk 0.16%..

2. Vedeli by ste poskytnut aj naozaj detailny vypis, kde su uvedene oba casy?

3. Veta "K prvému a poslednému dňu obdobia je portfólio klienta tvorené len peňažnými prostriedkami v mene Euro" znamena, to ze na konci 31.5. neni otvoreny ziaden obchod?
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

andre napísal: Ut 15 06, 2021 8:37 am Aj ja Dakujem.

Vedeli by ste nam vysvetlit ako to je uctovane:

1. napr. short trades na EUR/CAD pare 27.5.2021 co su zauctovane 21:02:19 ... vsetky maju rovnaky sell a rozdielne buy ceny ... Nevyzera realne, ze by v jednu sekundu boli ceny na FX od 1.47229 po 1.47237 ... Skor to vyzera, ze v tom vypise je datum zauctovania obchodu priradeny k datumu, kedy bol obchod otvoreny (a nie zavrety) ...

Teda podla toho vypisu to dokonca vyzera, akoby tie obchody boli uctovane casovo dozadu -> t.j. otvorim 10 pozicii 27.5 a potom ich zatvaram niekedy v buducich dnoch (28.5, 29.5, 30.5) a ked sa to zavre cele, tak sa mi to priradi s datumom 27.5 o 21:02:19 ...

Tym, ze chybaju casy, kedy to bolo otvorene a kedy zavrete, tak sa straca informacia o tom, ako dlho ste sedeli v jednotlivych obchodoch. Teda aky je risk management.. To je to, o com pisal Jogo. Ci to neni o tom, ze kvoli obchodu, co skonci v zisku 0.1% sedite napr. v 3% strate, len aby ten obchod nemusel byt zareportovany ako stratovy.

Aj podla toho ako "pribezne" zobrazujete pozicie v aplikacii to vyzera, ze casujete to reportovanie. Napr. dnes sa mi zobrazila po 18-tich dnoch (od 28.5.) nova "tranzakcia" zauctovana 7.6. zisk 0.16%..

2. Vedeli by ste poskytnut aj naozaj detailny vypis, kde su uvedene oba casy?

3. Veta "K prvému a poslednému dňu obdobia je portfólio klienta tvorené len peňažnými prostriedkami v mene Euro" znamena, to ze na konci 31.5. neni otvoreny ziaden obchod?
Dobry den prajem. posielam odpoveda na vase otazky:

1. Obchodovanie pre množinu klientov s rovnakou investičnou stratégiou realizujeme nad celým portfóliom tejto skupiny klientov s následným rozpočítaním podielov z realizovaného obchodu. Pozície otvárame vo veľkosti, ktorú nezvykne broker otvoriť a ani uzatvoriť na jedno vykonanie. Je preto úplne bežné, že ak otvoríte pozíciu veľkosti 1 000 lotov, tak vám ju broker vyplní na x krát a častokrát aj s rozdielnymi cenami. Rovnako je to v prípade uzatvorenia. Rozdiel cien 0,8 pipu v rámci vyplnenia jedného pokynu je bezny, ak uvažujeme veľkú pozíciu a pokyn typu MARKET (t.j. nie LIMIT ani STOP). Uzatváranie pozícií sa z pohľadu algoritmu môže diať aj zámerne v priebehu viacerých dní, t.j. ide o postupné vystupovanie z pozície a vtedy býva z povahy trhu iná cena.

Dátum a čas obchodov účtovaných na klientskom účte je dátumom vyplnenia pokynu uzatvorenia obchodu, ktorý uvádza náš broker(LMAX) pri vysporiadaní voči pokynu otvorenia, pričom toto sa môže udiať v danom okamihu (ako som spomenul vyššie) aj v čiastočnom rozsahu voči pôvodne otvorenej pozícii. Ak sa uvádza otváracia cena, jedná sa o priemernú otváraciu cenu (tak ako ju uvádza broker v jeho vysporiadaní), preto ju viacero obchodov má rovnakú, zatiaľ čo uzatváracia sa líši. Pre zaúčtovanie obchodu je podstatné v akých cenových hladinách a objeme sa z pozície vystupovalo a jednotlivé tieto úrovne sa účtujú na výpise potom samostatne (na rozdiel od vstupovania do pozície).

Váš predpoklad, že sa otvorí 10 lotov 27.5. a potom sa postupne uzatvoria v rôzne dni je vo všeobecnosti správny. Dátum a čas zaúčtovaných obchodov (po vystúpení z pozície) je však vždy dátum vystúpenia. V prípade, že je dátum a čas vystúpenia rovnaký, jedná sa spravidla o viacnásobné vykonanie jedného pokynu na uzatvorenie pozície zaúčtované brokerom na viackrát.

K pripomienke o riadení rizika by som uviedol, že riziko pre obchody sa zväčša neriadi jednotlivo, ale v kontexte ostatných súčasne otvorených pozícií, preto ak sa aj stane, že obchod zarobí relatívne málo a bol otvorený dlhší čas, a to i v relatívne veľkej priebežnej strate, je potrebné to skúmať vo vzťahu k prípadnému otvorenému (nerealizovanému) zisku iných prípadných otvorených pozícií.

Zobrazovanie priebežného stavu hodnoty portfólia klienta v klientskej aplikácii má vo všeobecnosti orientačný charakter. Samotnému zverejneniu agregovaného údaja o priebežnom výnose (alebo strate) predchádza spracovanie pomerne významného množstva údajov, ktoré bývajú dostupné rozdielne v čase. Priebežne pracujeme na technickej optimalizácii, ktorá by viedla k zníženiu oneskorenia realizovaných výnosov pri ich zobrazovaní v UPke.

Ad 2. Táto požiadavka nie je nereálna ale obchody aktuálne takto neeviduejeme. Vytvoriť pre vás takýto záznam by chcelo značnú pŕacu v našom IT riešení.

Ad 3. Áno, správne. V čase mesačnej uzávierky nebýva pre klientov otvorená žiadna pozícia.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

LubomirBukovy napísal: Ut 15 06, 2021 11:03 am
Dátum a čas obchodov účtovaných na klientskom účte je dátumom vyplnenia pokynu uzatvorenia obchodu, ktorý uvádza náš broker(LMAX) pri vysporiadaní voči pokynu otvorenia, pričom toto sa môže udiať v danom okamihu (ako som spomenul vyššie) aj v čiastočnom rozsahu voči pôvodne otvorenej pozícii. Ak sa uvádza otváracia cena, jedná sa o priemernú otváraciu cenu (tak ako ju uvádza broker v jeho vysporiadaní), preto ju viacero obchodov má rovnakú, zatiaľ čo uzatváracia sa líši. Pre zaúčtovanie obchodu je podstatné v akých cenových hladinách a objeme sa z pozície vystupovalo a jednotlivé tieto úrovne sa účtujú na výpise potom samostatne (na rozdiel od vstupovania do pozície).

Váš predpoklad, že sa otvorí 10 lotov 27.5. a potom sa postupne uzatvoria v rôzne dni je vo všeobecnosti správny. Dátum a čas zaúčtovaných obchodov (po vystúpení z pozície) je však vždy dátum vystúpenia. V prípade, že je dátum a čas vystúpenia rovnaký, jedná sa spravidla o viacnásobné vykonanie jedného pokynu na uzatvorenie pozície zaúčtované brokerom na viackrát.

K pripomienke o riadení rizika by som uviedol, že riziko pre obchody sa zväčša neriadi jednotlivo, ale v kontexte ostatných súčasne otvorených pozícií, preto ak sa aj stane, že obchod zarobí relatívne málo a bol otvorený dlhší čas, a to i v relatívne veľkej priebežnej strate, je potrebné to skúmať vo vzťahu k prípadnému otvorenému (nerealizovanému) zisku iných prípadných otvorených pozícií.

Zobrazovanie priebežného stavu hodnoty portfólia klienta v klientskej aplikácii má vo všeobecnosti orientačný charakter. Samotnému zverejneniu agregovaného údaja o priebežnom výnose (alebo strate) predchádza spracovanie pomerne významného množstva údajov, ktoré bývajú dostupné rozdielne v čase. Priebežne pracujeme na technickej optimalizácii, ktorá by viedla k zníženiu oneskorenia realizovaných výnosov pri ich zobrazovaní v UPke.

Ad 2. Táto požiadavka nie je nereálna ale obchody aktuálne takto neeviduejeme. Vytvoriť pre vás takýto záznam by chcelo značnú pŕacu v našom IT riešení.
Žial, z tohto detailneho výpisu neviem posúdiť riziko, ktoré by som podstupoval investovaním do UP. Keďže nákupná cena sa udáva ako priemerná, neviem posúdiť, či sa pozície nedokupujú "do straty", čo by som si na forexe nikdy nedovolil. Aspoň ste mi ušetril zbytočné otváranie účtu u vás, lebo takýto detailný výpis by mi nestačil a peniaze by som po doručení takéhoto výpisu z účtu vybral späť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

LubomirBukovy napísal: Ut 15 06, 2021 11:03 am Ad 2. Táto požiadavka nie je nereálna ale obchody aktuálne takto neeviduejeme. Vytvoriť pre vás takýto záznam by chcelo značnú pŕacu v našom IT riešení.
1. Vedeli by ste nam teda vygenerovat detailny vypis aspon za 2 tie vase investicne cykly? Aby sa nevyberalo nahodne nejake najlepsie obdobie, povedzme za posledna 2 uzavrete, podla mojho uctu by to bolo od 27.5. do 7.6.
LubomirBukovy napísal: Pi 11 06, 2021 11:52 pm V pozadi sme samozrejme vybaveni vyborne a vieme vam dodat tolko informacii a detailov kolko potrebujete ale nemozme pre retail postavit profi platformu.
V jednom z predchadzajucich prispevkou ste uviedol toto. Takze predpokladam, ze to nebude problem.


2. Ta primerna nakupna cena je priemerom z 1 nakupneho prikazu? Alebo sa moze jednat aj o primernu cenu niekolkych nakupov, ktore sa realizuju v rozdielnom case napr. v rozdielne dni? Ide mi o to, na co poukzal jogo, ci tam moze dochadzat k dokupovaniu do straty a vo vypise sa nakupna cena spriemeruje.

3. Ako to funguje s prepoctom hodnoty portfolia pre jednotlivych klientov. Z toho co ste napisal to vyzera, ze to rozpocitavate sami? Alebo to riesi depozitar ako pri podielovych fondoch?
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

andre napísal: St 16 06, 2021 8:23 am 1. Vedeli by ste nam teda vygenerovat detailny vypis aspon za 2 tie vase investicne cykly? Aby sa nevyberalo nahodne nejake najlepsie obdobie, povedzme za posledna 2 uzavrete, podla mojho uctu by to bolo od 27.5. do 7.6.



V jednom z predchadzajucich prispevkou ste uviedol toto. Takze predpokladam, ze to nebude problem.


2. Ta primerna nakupna cena je priemerom z 1 nakupneho prikazu? Alebo sa moze jednat aj o primernu cenu niekolkych nakupov, ktore sa realizuju v rozdielnom case napr. v rozdielne dni? Ide mi o to, na co poukzal jogo, ci tam moze dochadzat k dokupovaniu do straty a vo vypise sa nakupna cena spriemeruje.

3. Ako to funguje s prepoctom hodnoty portfolia pre jednotlivych klientov. Z toho co ste napisal to vyzera, ze to rozpocitavate sami? Alebo to riesi depozitar ako pri podielovych fondoch?
Dobry den

1. poziadal som nasho IT aby nam skusil natiahnut pozadovany stlpec navyse. Neslubil mi ziadny konkretny cas kedy to bude ale bude.

2. priemerna cena otvorenia znamena iba primer za ktory nam broker cenu vyplnil. Nejde o "primerovanie" ceny v snahe si cenu vylepsit. Nas system nepouziva priemerovanie ceny alebo ako to nazyvate dokupovanie do straty.
Stava sa ze v pripade ak jeden algoritmus vyhodnoti a otvori napr buy EURUSD a neskor iny algoritmus s inou logikou vyhodnoti ten isty smer a otvori tiez EURUSD buy tak ano celkova cena sa nam spriemeruje ale vo vykaze by to boli rozne obchody. Rovnako aj ta ista strategia (algoritmus) moze otvorit rovnaky par rovnakym smerom ak vyhodnoti vhodnost obchodu napr na inom time frame.
Kazdopadne ale taketo obchody sa nikdy nezlucia (nemaju spolocnu priemernu cenu) a su separe riadene a maju separe parametre cize sa aj uzavru oddelene v inych casoch a cenach.

3. Rozpocitavanie robi nas backoffice system automaticky. Podla aktualneho stavu uctu kazdeho klienta pozna podiel jednotlivych klientov na danom obchode a tymto pomerom rozdeli vysledok medzi klientov.

vdaka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LubomirBukovy napísal: St 16 06, 2021 5:00 pm
1. poziadal som nasho IT aby nam skusil natiahnut pozadovany stlpec navyse. Neslubil mi ziadny konkretny cas kedy to bude ale bude.
Nevieme kedy to bude, ale kým to tu nezapadne prachom: súhlasím s tým, čo napísal Jogo:
Jogo napísal: Žial, z tohto detailneho výpisu neviem posúdiť riziko, ktoré by som podstupoval investovaním do UP. Keďže nákupná cena sa udáva ako priemerná, neviem posúdiť, či sa pozície nedokupujú "do straty", čo by som si na forexe nikdy nedovolil. Aspoň ste mi ušetril zbytočné otváranie účtu u vás, lebo takýto detailný výpis by mi nestačil a peniaze by som po doručení takéhoto výpisu z účtu vybral späť.
To, že robí UP rozúčtovanie medzi klientov až po uzatvorení obchodov na spoločnom účte je nezvyčajné. Obchodov s priemerovanou otváracou cenou je tak cca 1500 za rok. Skutočných transakcií, ktoré neuvidíme je 17 000. Tetušky z NBS sa určite do analýz nehrnú..

Videl som rôzne grafy robené len na základe uzatvorených obchodov. Vytvára sa tak priestor ukončovať obchody, kedy to vyhovuje a modelovať krivku výnosov. Alebo len tak hypoteticky: na spoločnom účte môže byť istá množina klientov, ktorá podľa potreby ,,zoberie,, nejaké straty na seba. :roll:

Keď som spomínal BBI o ktorom pán RZ zapochyboval, že či malo licenciu o.c.p., alebo či bolo pod dohľadom ČNB..tak ani jedno, ani druhé. Výpisy ktoré sme analyzovali však boli výpisy skutočných transakcií od brokera. Každý klient mal svoj účet a BBI obchodovalo. Všetko bolo zdokumentované tak, ako malo byť. Poplatky si nikto nevšímal, kým boli výnosy OK. Manažovanie rizika im ruplo iba raz... Mám menovať ďalších dlhoročných finančníkov, ktorým sa to stalo tiež iba raz?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

LubomirBukovy napísal: Po 14 06, 2021 6:08 pm Dobry den prajem

ako som Vam prislubil posielam link na stiahnutie detailneho vypisu z mojho uctu. Je to za cele obdobie nasej cinnosti. https://uloz.to/tamhle/nF6w5kjrzG9E#!ZJ ... 41qTMuLt==

verim ze pomoze zodpovedat vela otazok ktore sme tu spolu prechadzali.
absolutne presne zodpoveda aj dianiu na klinetskych uctoch so isto vie @andre potvrdit ako nas klient porovnanim.

vdaka
Ja už len doplním k tomuto PDF výpisu od p. Bukového fakty a analýzu hlavne pre všetkých čitateľov, ktorí majú otvorenú myseľ a zdravý úsudok bez klapiek na očiach. Tuto je analýza z mojej strany v XLS, kde môže teda človek vidieť vývoj počiatočnej investície, celkové zhodnotenie ako aj vývoj vstupného kapitálu na vzorke 638 dní. Podotýkam, že pán Bukový si zvolil "najrizikovejšiu" stratégiu UP60, pričom finálne zhodnotenie po všetkých transakčných poplatkoch zo strany UP o.c.p. je tesne nad 13% p.a. Samozrejme je nutné dodať, že nečelil žiadnym vstupným poplatkom, ktorým by bežný klient čelil a tým pádom by si znížil celkovú výkonnosť riešenia. Taktiež ako som písal na mojom blogu podlieha tento výnos zdaneniu v zmysle platných predpisov SR. Verejne som tu však prisľúbil, že ktokoľvek z tohto fóra alebo odkazom na túto diskusiu môže mať zriadený účet UP bez akýchkoľvek vstupných poplatkov cez môj agentský prístup samozrejme ak splní riadny registračný proces a kvalifikáciu na daný produkt. Pokojne ma kontaktujte prostredníctvom mojej webovej stránky nakoľko sa ďalej nebudem angažovať na tomto fóre vzhľadom na úroveň diskusie, osobných invektív, hejtovania a osočovania mojej osoby ako aj samotného produktu UP, ktoré už v niektorých prípadoch považujem silne za čiarou.

Samozrejme historické výsledky nie sú zárukou budúceho vývoja ako u žiadneho investičného riešenia, avšak klient si môže pokojne zvoliť a vybrať napríklad demo účet https://www.up.sk/up/zmluva/demo/wizard, kde môže mesiac,3 alebo aj rok sledovať, akoby sa vyvíjal jeho reálny účet. Následne sa vie ďaleko lepšie rozhodnúť, či je tento produkt pre neho vhodný alebo nie.

Ja osobne som tiež aj klientom UP o.c.p. a opakujem nenašiel som doposiaľ na trhu lepší licencovaný produkt pod dohľadom NBS na uloženie voľnej prebytočnej hotovosti, ktorú viem mať kedykoľvek rýchlo k dispozícii. Či už ja ako fyzická osoba alebo pre moje spoločnosti. A taktiež som sa nedočkal okrem neutíchajúcej kritiky samotného riešenia UP, žiadneho relevantného návrhu alternatívneho riešenia.

A prirovnávať resp. naznačovať vo viacerých príspevkoch UP (teda toto plne licencované riešenie spĺňajúce požiadavky NBS) nejakú podobnosť s WSM robots ( vid. https://hnonline.sk/hnbiznis/2130766-vy ... z-pyramidy ) mi teda príde skutočne silne za čiarou korektnej diskusie a to vzhľadom na všetky argumenty, ktoré sme tu tak ja ako aj pán Bukový predniesli.

Nech sa páči spomínané XLS:
Bukový detailný výpis_XLS_analyza.xlsx
(352.87 KiB) 121 stiahnutia


Prajem Vám pokojný sviatočný deň
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

p.Závodský, vy neodpovedáte na argumenty. Už som tu 2x napísal, že výpis bez udania vstupných a výstupných hodnôt jednotlivých tradov nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu. Podľa takéhoto výpisu neviem posúdiť, či sa nedokupuje do straty alebo sa nevysedávajú stratové pozície. Ak to vy z takéhoto výpisu viete posúdiť, tak nám tu napíšte, ako sa to dá.
Rád sa niečomu priučím.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Lex »

Jogo
Mozes aj pre forexoveho laika ako som ja (alebo niekoho kto sa sem doklika cez gugl) prosim vysvetlit co sa mysli dokupovanim do straty a vysedavanim stratovych pozicii, resp. aky to ma vplyv na vysledky?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Neviete náhodou, či výraz naznačujúci, že čitatelia ako-investovat.sk majú “klapky na očiach” nie je náhodou poškodzovanie ich dobrého mena ako i samotného potálu? Asking for a friend.
Onceuponatime
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 8:15 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Onceuponatime »

jogo napísal: Po 05 07, 2021 3:28 pm p.Závodský, vy neodpovedáte na argumenty. Už som tu 2x napísal, že výpis bez udania vstupných a výstupných hodnôt jednotlivých tradov nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu. Podľa takéhoto výpisu neviem posúdiť, či sa nedokupuje do straty alebo sa nevysedávajú stratové pozície. Ak to vy z takéhoto výpisu viete posúdiť, tak nám tu napíšte, ako sa to dá.
Rád sa niečomu priučím.
Akýkoľvek druh vypisu sem ktokoľvek da vzdy sa daju vymazat “nepodarené obchody” cize to je jedno. Pokial ale este maju licenciu malo by to znamenať ze podliehajú kontrole a prave toto sa kontroluje.
Ja som si hodil do tabuľky ten vypis z UP a sedi pocet otvorených lotov a zatvorených lotov. Z tohto tam otvorene pozicie neťahajú za sebou. Ale ako pisem stacilo by vymazat nejake riadky. Pokial ale je niekto z vas klient vyžiadajte si ten podrobný vypis a dajte podnet nbs na overenie obchodov. Oni cez denník obchodníka vedia dohľadat obchody az po brokera ci to sedi ci nahodou nebolo nieco upravené.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Ako to vyzera s tym detailnym vypisom pan Bukovy?

Aj keby ste to dali rucne dopisat do vypisu nejakej asistentke, sektretarke.. tak za 5 tyzdnov sa to snad dalo stihnut :)

Co sa tyka toho rozpocitania chapem to spravne, ze kazda strategia ma u vasho brokera 1 spolocny ucet a vy ho interne rozpocitavate pre jednotlivych klientov, ktori maju ucet sa danou strategiou?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Kedze sa nam pan Bukovy viac ako 3 mesiace neozval a nedodal prislubeny detailny vypis spravili sme aspon analyzu vypisov, ktore nam dodali.

Z analyzy vyplynulo niekolko otazok, a ako Vasho klienta by ma zaujimali odpovede:

1.Koľko sú v skutočnosti poplatky?

Pan Bukovsky nam tu viewtopic.php?p=148531#p148531 napísal, že „poplatky sa hýbu v prepočte cca 30% z toho, čo zarobil klient“. Nebude to v skutočnosti podstatne viac?

Z detailného výpisu poskytnutého v exceli sa dá jednoducho vypočítať to, že za celé uvedené obdobie bol vytvorený „Brutto P/L ( € )“ vo výške 4.180,03 Eur a „Netto P/L ( € )“ vo výške 2.383,58 Eur. Rozdiel sú však teda jedine poplatky a to vo výške 1.796,45 Eur, ktoré predstavujú viac ako spomínaných cca 30% - presnejšie 43% z toho čo zarobil klient.

A to ešte nerátame vstupné poplatky.



2. Aký bol maximálny drawdown?

Jeden z predajcov nam tu tvrdil, ze sa jedna o produkt s volatilitou "do 1% max." viewtopic.php?p=148552#p148552

Výpis však obsahuje len dáta/údaje, z ktorých sa dá vypočítať jedine tzv. „max closed drawdown“.

Z výpisu sa dá celkom jednoducho zistiť, že neobsahuje údaje, ktoré sú nevyhnutne potrebné k vypočítaniu „open DD“ (drawdown pri otvorených pozíciách) - chýbajú dátumy a časy otvorenia jednotlivých pozícií. Dá sa vypočítať len „closed DD“ (drawdown z už uzavretých pozícií).

Maximálny „closed DD“ bol na úrovni -6,35%, dátumovo 20.2. 2020 – riadok 370 v exceli, obchod EUR/AUD – Obr. nižšie.

dd.jpg

Pri obrovskom počte obchodov, ktoré sa nachádzajú vo výpise je celkom logicky nemožné očakávať, že každý jeden obchod šiel od svojho otvorenia len rovno k svojmu P/L uvedenému vo výpise. Akýkoľvek „protipohyb“ v čase medzi otvorením a zavretím pozície by „closed DD“ navýšil. Objektívnejší by bol teda určite „open DD“.

Bez udania dátumov a časov otvorenia jednotlivých pozícií je však nemožné „open DD“ vypočítať, a preto je otázne - aká vôbec bola v minulosti jeho výška.

Určite tu treba pripomenúť, že len 0,5% pohyb v nejakom inštrumente, ktorý ide aspoň na chvíľu „opačným“ a teda neželaným smerom, je pri napr. 10 násobnej páke až -5% „open DD“ (-0,5%*10=-5%) a ak sa takáto pozícia nakoniec zavrie napr. v pluse, cez „closed DD“ nebude vidno vôbec nič. Teda vyzerá to nakoniec tak, akoby tam žiaden DD vôbec ani nikdy nebol.

V akej výške sa môže aspoň približne pohybovať ten „max open DD“ od dňa uvedenia stratégie?



3. Prečo sa zmenil graf UP60, pričom graf UP70 a UP80 ostali rovnaké?

Na web stránke up.sk sa nachádza graf výkonnosti týchto 3 stratégií a momentálne vyzerá takto (k 10.9.2021)

graf.jpg

Ešte nedávno (cca 2 mesiace dozadu v júli) však graf UP60 vyzeral inak. Možno na prvý pohľad nepostrehnuteľné, ale bystré oko nájde zopár rozdielov a tak isto vidí to, že grafy UP70 a UP80 ostali pritom úplne rovnaké. No jednoducho, pri UP60 to nie je tá istá krivka, čo sa týka priebehu – viď obrázok nižšie.

graf2.jpg



4. Prečo vo výpise vychádza rôzne vysoký obchodný poplatok z objemu obchodov?


Na adrese https://up.sk/up/public/dokumenty ( >> Zmluvná dokumentácia >> Cenník služieb) sa nachádza okrem schém za vstupný poplatok aj táto poplatková schéma z objemu zrealizovaných obchodov.

poplatky.jpg

Keď si človek navzorcuje v exceli len triviálny vzorec - zaplatený „poplatok v eur / delené objem v eur“, dostáva percentuálne vyjadrenie jeho výšky vzhľadom na zrealizovaný objem – teda hneď v prvom riadku číslo -0,036%, čo je, ako by aj očakával a v poriadku, lebo 0,018% za otvorenie pozície + 0,018% za uzatvorenie pozície je 2*0,018% = presne 0,036%.

Otázkou ale je, prečo to nie vždy vychádza takto presne a niekedy je to viac a niekedy menej – viď. obrázok nižšie. V exceli vznikajú i cez tento jednoduchý prepočet rôzne % cifry a aj iné ako sú príkladom uvedené.

poplatky2.jpg

Pochopiteľne, človeka ihneď napadne dať do vzťahu oba typy poplatku z objemu zrealizovaných obchodov. Jeden je totiž podľa priloženej schémy 0,018% (pre prípad algoritmického obchodovania) a druhý menej 0,0018% (pri manuálnom obchodovaní).

Každopádne aj keby sa obchod napr. otváral algoritmicky a zatváral manuálne, čísla nevychádzajú v % tak, ako by človek očakával pri jednoduchých vzorcoch.


5. Akú úlohu hrá u stratégií UP 60, 70 a 80 algoritmické obchodovanie a akú to manuálne?

Na základe predchádzajúcej otázky tiež človeka napadne nájsť vo výpise miesta, kde výsledný zaplatený poplatok nebude (vyšší) cca 0,036% čo by označovalo algoritmické obchodovanie, ale naopak tie miesta, kde bude vidno cca 0,0036% (poplatok výrazne nižší) resp. miesta, kde sú tieto % poplatky cca takto nízke, aby takto „našiel“ manuálne obchodovanie.

Povedzme menšie ako 0,0037%? Ok, to sa dá nájsť a ľahko cez funkciu IF. Výsledok v obrázku nižšie.

algo-manual.png

Ak dosahuje krivka hodnotu 1, ide s najväčšou pravdepodobnosťou (podľa poplatkov) o prítomnosť manuálneho obchodovania ako na strane otvorenia pozície, tak aj na strane jej zavretia. Čoho iného, však poplatky dokopy sú nižšie ako spomínaných 0,0037% (roundtrip fee), čo by spĺňalo poplatky za „obojstranné“ manuálne obchodovanie.

Tento graf by ale tak ukazoval aj to, že prítomnosť manuálneho obchodovania nie je vôbec výnimočná. Na hlavnej stránke sa pritom spomína, že: „Náš systém je založený na sofistikovaných matematicko-algoritmických modeloch.“

Potrebuje tento systém na obchodovanie manuálne obchodovanie či zásahy? Čo je to vlastne vôbec „manuálne“ obchodovanie a ako ho chápať? Nejaké extra obchody, teda niečo mimo „hlavný“ systém?




6. Nedochádza pri obchodovaní k prekračovaniu stanovenej maximálnej možnej expozície?

V čase zverejnenia detailného výpisu v exceli (5.7.2021) sa nachádzal na https://up.sk/up/public/dokumenty ( >> Investičné stratégie >> Investičná stratégia UP 60), PDF dokument, ktorý obsahoval aj nasledovné (viď priložený obrázok):

strategia1.jpg

Dnes je tento dokument aktualizovaný a táto tabuľka obsahuje už oveľa viac inštrumentov, každopádne maximálne možné expozície tých inštrumentov, ktoré sú uvedené v tejto tabuľke ostali nezmenené.

„Jednotlivé menové páry a ich maximálna možná expozícia (vyjadrená percentuálne vo vzťahu k Hodnote Zmluvného investičného účtu Klienta) sú uvedené v nasledovnej tabuľke.“

Pre info uvádzam aj aktualizované inštrumenty v aktualizovanom dokumente, ktory nie je datovany takze nevieme kedy ho aktualizovali:
prevoditeľné cenné papiere: 0% až 100%
cenné papiere a majetkové účasti vo fondoch kolektívneho investovania: 0% až 60%
majetkové účasti vo fondoch obchodovaných na burze (tzv. ETF exchange-traded fund): 0% až 60%
finančné rozdielové zmluvy (tzv. CFD kontrakty): 0% až 40%
peňažné prostriedky: 0% až 100%
termínované vklady: 0% až 100%

Pri analýze zverejneného výpisu sa však dajú nájsť aj napríklad nasledujúce dva obchody na EUR/USD, ktoré boli zaúčtované (uzatvorené) v rovnaký dátum aj čas (jeden 11.11.2019 a druhý 24.2.2020).

1. Obchod (pozícia)

strategia2.jpg

Objem zvýraznených obchodov na EUR/USD v 1 pozícii je tu spolu = 127.552,19 Eur a Stav účtu = 10.061,04 Eur. Pri maximálne povolenej páke 1:30 by takýto maximálne „napákovaný“ účet predstavoval hodnotu 10.061,04 Eur * 30 = 301.831,23 €.

Potom, ale ak mala súhrnná pozícia v jednom obchode na EUR/USD hodnotu 127.552,19 Eur, predstavuje to expozíciu až 42% a nie proklamovaných max 30% viď. Tabuľka vyššie EUR/USD = max 30%.

2. Obchod (pozícia)

strategia3.jpg

Podobne aj v tejto situácii mal objem zvýraznených obchodov v 1 pozícii na EUR/USD spolu = 121.012,97 Eur a Stav účtu = 10.108,59 Eur. Pri maximálne povolenej páke 1:30 ( viewtopic.php?p=148531#p148531 ) by takýto obchod teda predstavoval podobnú situáciu ako vyššie, teda expozíciu až 40% a nie proklamovaných max 30%.

Ak sú tieto prepočty maximálnej expozície správne, treba povedať, že k situáciám kedy maximálna expozícia na EUR/USD prekročila stanovených 30%, nedošlo len v týchto 2ch prípadoch, ale bolo ich podľa výpisu viac – viď graf nižšie, (Poznámka: iné inštrumenty ako EUR/USD neboli analyzované z pohľadu max expozície).

max_expozicia.jpg

Nasledujúci obrázok prezentuje „leverage“ = páku, ktorá sa vyvíjala na účte v čase. Údaje sú vypočítané iba na základe „Objemu“ a „Stavu účtu“, ktoré sa nachádzajú vo zverejnenom výpise, pričom obchody, ktoré boli na rovnaký inštrument a uzatvorené (zaúčtované) v absolútne rovnaký dátum a čas na sekundu presne, boli brané ako 1 „veľký spoločný obchod“ (jedna pozícia, keďže k zatvoreniu parciálnych obchodov došlo v tom istom čase na sekundu presne).

Pokiaľ „leverage“ dosiahne hodnotu napr. 10, znamená to, že do rovnakého inštrumentu je investovaných naraz 10 krát viac prostriedkov ako je hodnota účtu. Z obrázku vidno, že nad 10 sa dostala úroveň leverage 2 krát a podľa zverejneného excelu (výpisu) to boli presne tie obchody na EUR/USD, ktoré boli spomenuté už vyššie.

Pokiaľ je zainvestované 10 krát viac ako hodnota účtu, potom je to pri maximálnej povolenej páke 1:30 až 33,33% expozícia. Tu tieto čísla ale presahovali úroveň páky 12 (12/30 = 40 %).

max_expozicia2.jpg

Lenže treba povedať, že predchádzajúce prepočty boli robené len pre obchody, ktoré boli uzavreté v rovnaký dátum a čas na sekundu presne. Pokiaľ sa ale človek na obchody pozerá bližšie, môže rýchlo dospieť k zisteniu, že skutočná expozícia a leverage museli byť oveľa vyššie ako predchádzajúce čísla. Ako to? Viď príklad.

max_expozicia3.jpg

V dátume 21.2.2020 bola presne v čase 9:33:48 uzatvorená dlhá séria obchodov na EUR/USD (od riadku 405 v exceli nižšie). Avšak iba o pár sekúnd na to, bola v čase 9:34:09 uzatvorená ďalšia dlhá séria obchodov na EUR/USD, pričom obe série boli obchody typu „Buy“.

Už len podľa P/L je zrejmé, že tieto dve série obchodov museli byť pred svojim zavretím držané v jeden moment a nejakú dobu súčasne a naraz, čo však tiež znamená, že otvorený objem na EUR/USD v tomto „longu“ bol naraz viac ako 194 tisíc, čo je ale v súvislosti s výškou investičného účtu takmer 20 násobný leverage a 65 % expozícia účtu voči tomuto jednému obchodu na EUR/USD.

Podobných príkladov sa nachádza vo výpise viac, stačí sa napr. pozrieť len o jeden deň dopredu – teda hneď na 20.2.2020 (od riadku 372 nižšie), kedy zatvorenie 2 blokov obchodov na EUR/USD delilo len 9 sekúnd (naraz muselo byť v obchode 140 tisíc).



7. Aké sú limity na maximálnu možnú expozíciu u inštrumentov, ktoré nie sú uvedené v popise stratégie UP 60?


Vo výpise (od začiatku investovania až po 27.5.2021) sa nachádzajú inštrumenty (menové páry atď.) zobrazené v obrázku vyššie (ľavá strana – obrázok filtra v exceli). Už z jednoduchého porovnania však vyplýva, že vo výpise sa nachádzajú aj inštrumenty, ktoré nie sú uvedené v popise stratégie UP 60, resp. nie sú uvedené v tabuľke s maximálnymi expozíciami – napríklad EUR/GBP, XAU EUR či Gold (Spot). Existovala/existuje pre takéto inštrumenty „mimo zoznamu“, tiež nejaká dopredu stanovená maximálna expozícia?

instrumenty.jpg

8. Čo je to „VCP“?
Vo výpise sa nachádzajú aj riadky s „VCP“. Zjavne nejde o žiaden investičný nástroj (viď. žiaden Objem, Open či Close cena). Otázkou ale ostáva, čo to teda je (sú to až na 1 prípad „ziskové“ položky a vždy bez poplatkov) – viď Obrázok nižšie.

vcp.jpg
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa heker121 »

Pán Závodský znova vydal blogový článok o tom ako je UP najlepší produkt na trhu.

https://www.romanzavodsky.sk/2021/09/22 ... -riesenie/

V čase keď som čítal tento článok bol v komentáre odkaz na toto fórum s otázkou transparentnosti UP a o skrytých poplatkoch.

Hádajte čo? Komentár zmizol 😄
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

heker121 napísal: St 22 09, 2021 8:24 pm Pán Závodský znova vydal blogový článok o tom ako je UP najlepší produkt na trhu.
Pán Závodský má jednostrannú a neobjektívnu analýzu.
Základom každej analýzy je RIZIKO STRATY, nie ospevovanie bezpečnosti investície, pretože UP je pod dohľadom NBS.
Zavádza, že vklady sú chránené garančným fondom, lebo to nie je ochrana pred stratami. GF chráni len nedostupné účty,

UP produkty nazýva, že je to plne regulovaný investičný nástroj. Pritom ide o intenzívne obchodovanie s derivátmi na veľkú páku a pri vysokých poplatkoch.

Základom rizika pri forexe cez CFD nie je dohľad NBS, ale disclaimer, že obchodovanie s CFD je vysoko rizikové a môže znamenať stratu celého účtu.

Pán Závodský zvýrazňuje, že samotný algorytmus a riešenie má track record 11 rokov, pričom nič také neexistuje. Jediný track record, ktorý on nazýva atomizovaný výpis z účtu má sotva 2 roky a ide len o účtovníctvo v réžii UP ku ktorému máme výhrady a pochybnosti.
Skutočné výpisy, ktoré sú povinní dodávať NBS nám sľúbili, ale nedodali. To o niečom svedčí.

RZ napísal: 10 rocny track record nie je auditovany nezavislym auditotom v SR ale samotnymi klientmi. Ja osobne poznam na VIP rieseni ludi co su tam 7 rokov. Kedysi sa VIP dalo vyuzit od 500.000 eur vyssie takze verte mi ze velki profi investori si to dobre preverili. Samozrejme ako som uviedol VIP riesenie ma investicne ucty vedene u velkeho nadnarodneho brokera, ktory ma celosvetovo dobre renome a aj svoj audit. Nakolko vsak toto riesenie je urcene len pre kvalifikovanych alebo profi investorov a nie pre retail nebudem to tu dalej riesit. Len som chcel vysvetlit, ze algoritmus ako taky uz je nasadeny a overeny roky
Ak sa nájde veľký profi investor z VIP účtom v Saxo Bank, radi a zadarmo mu urobíme profi analýzu. :)
Z tej analýzy by sa dozvedel o kvalite a udržateľnosti systému - o riziku straty.
K tomu by sa dala dopočíťať poplatková záťaž retailu , čo v praxi znamená, že retail má riziko vyššie.

V rokoch 2015 a 2016 bola inzerovaná unikátnosť softvéru Matras Platform, ktorý robí výnosy 3-4% mesačne a pozývali ľudí na semináre do Sheraton hotela v Blave.

2015:
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/161647/ ... u-automatu

2016:

https://www.trend.sk/financie/co-je-to- ... -automatom

https://openiazoch.zoznam.sk/cl/164414/ ... -automatom

Nakoľko Matras spomínal aj pán Závodský, hľadal som nejaké referencie, spokojných klientov...malo by ich byť veľa za tie roky.

Platformu vyvinula firma Credit Trading s.r.o. Za firmou stojí pán Bukový.

Ešte teraz nájdete na webe review:

Matras Platform offers a software interface where traders can automate multiple strategies for different currency pairs.
Matras Platform provides tools and several modules that allow traders to build trading plans and strategies.

To open an account with Matras, the vendor has partnered with 3 brokers called LMax exchange, Squared Financial and SwissQuote respectively.

It appears that traders who subscribe to this product will need the services of these brokers at one time.
Matras software is the product of a company called Credit Trading Inc.

This company is not well-known as they’re not very popular in the Forex trading scenes.


Also, it appears that the service is trying to compete with more established Forex trading platforms like MT4 or cTrader.

Conclusion:

The service may be legitimate but how it serves traders is a different story.
Also, to adapt it, the vendor will have to convince traders why their platform and software is better than MT4 software or any other.
Also, since Matras claims that the platform enables creation of automated trading strategies, they have to show us their trading performance to determine the viability of the product in question.
We know that there’s a cost attached to the use of this software. However, the vendor is not being upfront with pricing on their website.
We needed to know what we’d pay after we’re done with the trial version of the software.
So right now we’re seated on the fence. We can neither recommend nor dismiss the product right away.


Choďte na http://credit-trading.eu/ , ktorá ešte stále propaguje Matras Platform: the best automated forex trading software.

Matras platform mal svojú webovú stránku, takisto na facebooku, na twiteri, na Instagrame, Pintereste. Prezentovali sa od 2012.

Chodte na stránku matrasplatform.eu, matrasplatform.com o ktorej sa písalo, že je to moderná multijazyčná webstránka pre najefektívnejší automatický obchodný software na trhu - MATRAS trading platform.
Chodte aj na FB stránku, aj na finstat čeknúť explozívnu prosperitu Credit Trading s.r.o. v súvislosti zo zavádzaním softu.

Nuž som sa pozrel a na mňa to pôsobí divne. Všetko zmizlo. Skončilo. Vyzerá že niekedy v 2017.

Čo sa stalo? Kam sa podeli trejderi forexu, ktorí bohatli cez plne automatizovaný trading cez algorytmy?

Od 2019 nastalo znovuzrodenie. Úspešný forexový trading cez Matras Platform sa objavil zabalený do nových produktov UP.

Nejako mi nejde do hlavy, že Matras Platform - profitabilný stroj na peniaze ponúkaný verejnosti nerástol na sláve, ale naopak. :roll:
Prílohy
Matras.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Kedze odpovede na nasu analyzu sa zrejme nikdy nedockame a ani nam pan Bukovy nedoda validny vypis, ktory nam pred 3ma mesiacmi prislubil. Pozrime sa teda na 2. otazku detailnejsie:

2. Aký bol maximálny drawdown?

Ako som ukazal v prispevku vyssie Maximálny „closed DD“ bol na úrovni -6,35%, dátumovo 20.2. 2020 – riadok 370 v exceli, obchod EUR/AUD – Obr. nižšie.


Ale aky mohol byt k tomuto datumu celkovy drowdown?

Kedze nemame datumy nakupov a realne nakupne ceny je tento vypocet len jednym z moznych scenarov.


Ked si pozrieme na LONG obchody zatvarane na pare EUR/USD v nasledujuce dni (21.2. - 27.2.) a porovname ich s grafom uvidime, ze EUR/USD urobil v tom februari take Ucko.

Najprv pol mesiaca isiel dole a potom sa otocil hore. UP vyzera, ze su majstri sveta, lebo oni v tom pohybe v kazdom z obchodov "akoze" chytili par pipsov v druhej polke mesiaca v tom pohybe smerom hore. Len preco to maju v 130 tich obchodoch?

graf.png

Ked uvazime, ze v ziadnom vypise nie su uvedene realne nakupne ceny a cas ich nakupu dostavame sa k uvahe, ze pouzivaju tzv. grid trading ( https://www.investopedia.com/terms/g/grid-trading.asp ) v tomto pripade average down, alebo po slovensky priemerovanie do staty.

T.j. ak vstupim 3x na cene 1.4, 1.2, 1.0 atd. a vystupim na 1.21 tak vo vypise mam 3 obchody a vstupna priemerna cena je 1.2 vo vsetkych troch pripadoch. Mam zauctovane 3 obchody, kde ak neni casovo jasne kedy som vstupoval (tak ako to v tom "detailnom vypise" robi UP), ale priemerna cena vstupu je 1.2 a vystupil som na 1.21 a vyzeram ako majster sveta. Lebo som super nakupil a predal v pluse, aj ked som averagoval do pozicie v strate ako divy.

A kedze sa jedna o pakove obchodovanie s pakou 1:30, tak pri ucte so 100% expozicii staci pohyb kurzu na podklade o 1.7% co sa moze velmi lahko stat. A obchody su priebezne v obrovskej strate, viac ako -50% z celeho uctu. Ale to nikto z nevycita ani z toho detailnho vypisu, lebo tam nie su datumy nakupu ani realne nakupne cenu.


Pre info este raz prikladam vypis ako ho dostavaju klienti UP Z ktoreho sa klienti nedozvedia takmer nic, ani len to v com maju peniaze:

up_vypis2.png
up_vypis2.png (88.67 KiB) 7527 zobrazenia


Takze sme spravili niekolko roznych simulacii ako mohli postupovat pri nakupe pozicii a dostavali sme sa k open drawdownu medzi 5 - 15%, ku ktoremu je potrebne pripocitat stratu z uzavrenych obchodov 6.35% a dostaneme sa k odhadu drawdownu k 20.2.2020 niekde medzi 11 - 21%.



V kazdom pripade si treba zapamatat, ze grid trading nie je ziadnou pokrocilou AOS obchodnou strategiou.

Je to rovnaky trading, ako ked ides do kasina s pozicanymi 10 000 Eur. 6500 Eur akoze garantujes, zvysok rozlozis, teda 3500 Eur po 100 eur na kazde cislo okrem 0 a 36tky. Potom ked padne 12tka, tak si zarobil 100eur. Ides domov a dany mesiac mas zarobene svoje % .(Dokopy mas ucet 10 100 eur a vyzeras, ze mas system na ruletu.

Lenze raz padne 0, alebo 36 a ty beres domov stratu 3500 Eur.

Investorom to vo vypise nepriznas, kedze otvorene pozicie (napr. neuzavrety mesiac) vo vypise neuvadzas. Takze dalsi den prijdes znovu a pokracujes svoju hru cely den a bud budes vyhravat a dorovnas stratu, alebo statu znasobis..




Kedze ciel UP pri strategii UP60 je cca. 1% mesacne, tak realne moze trvat roky kym dojde kvoli vyvoju na trhoch, ktory nemaju nasimulovany v statistickych datach. A prijde k serii stratovych obchodov, ktorym sa do-averaguju do viac ako -40% drawdownu kedy pravdepodobne skrachuju, lebo nebudu schopny dorovnat klientske ucty k comu sa zmluvne zaviazali. Toto plati pre UP60, pri ostatnych investicnych strategiach, je to uz pri 20% resp. 30%.
UP60

ZMLUVNÁ OCHRANA A VYPLATENIE GARANTOVANÉHO ZOSTATKU

Parametre stratégie UP 60 sú nastavené tak, aby sa minimalizovala možnosť celkovej straty, v dôsledku ktorej by Hodnota
Zmluvného investičného účtu Klienta klesla pod 60% Základu pre výpočet Garantovanej hodnoty. Základom pre výpočet
Garantovanej hodnoty sa rozumie suma, ktorej výška sa vypočíta tak, že od sumy všetkých Vkladov na Zmluvný investičný účet
Klienta sa odpočíta zaplatený Vstupný poplatok a suma všetkých Výberov zo Zmluvného investičného účtu Klienta. Ak Hodnota
Zmluvného investičného účtu Klienta klesne pod 60% Základu pre výpočet Garantovanej hodnoty, Obchodník sa zaväzuje
zaplatiť Klientovi rozdiel medzi sumou vo výške 60% Základu pre výpočet Garantovanej hodnoty a aktuálnou Hodnotou
Zmluvného investičného účtu Klienta.
Takze nakoniec si UP vezme svojich 43% na poplatkoch za transakcie + vstupne poplatky a klientom ostane akurat velka strata na uctoch..


Dovolim si zopakovat, ze sa jedna o vysoko rizikovy produkt a > 90% zakaznikov UP nevie do coho vklada peniaze a nie je si vedoma rizika do ktoreho idu s takymto produktom. Takze podla mna nie je takyto produkt vhodny pre retailovu klientelu.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Dobry den,

Posielam kvartalny update k siroko diskutovanej teme UP. Len same fakty, ziadne domnienky, fabulacie a hejty :) Ponuku na otvorenu diskusiu face to face s faktami v rukach na pode UP o.c.p. zial nazorovi oponenti odmietli - nerozumiem preco, ked maju jasno a stoja za svojimi nazormi. Takze pokojne citajte dalej ich "What if" siahodlhe "analyzy", pisane z bezpecia anonymneho internetoveho priestoru, bez toho aby ste vedeli kto a s akym umyslom ich pise.

Budem preto pravidelne 1x kvartalne posielat realne vysledky,lebo to je asi najlepsia odpoved na cele toto vlakno. Ak budu nejake otazky pokojne ma kontaktujte cez moju stranku, tuto stranku navstivim presne 1xkvartalne na 1 minutu na vytvorenie takehoto postu. Ako som tvrdil uz pred mesiacmi, je to na trhu unikatne riesenie o to viac ze aktualne celime uz viac ako 5% inflacii a Slovaci nadalej drzia na uctoch viac ako 25 mld. EUR

Nech sa paci REALITA UP produktov od vzniku a posledne mesiace:

https://drive.google.com/file/d/15QIArj ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1iyeU4F ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1TzfkEu ... sp=sharing

Prajem vsetkym peknu nedelu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Co keby ste nam miesto posielania reklamnych materialov radsej zodpovedali na otazky, ktore tu boli polozene?



Rovnako ste sa dodnes nevyjadril k Vasim klamstvam ktore ste tu uviedol v suvislosti s UP viewtopic.php?p=149290#p149290


A pan Bukovy nam za 5 mesiacov nebol schopny alebo skor ochotny dodat vypis, ktory nam slubil dodat viewtopic.php?p=148785#p148785


Na diskusia "face to face" potrebujeme mat podklady (preto som ziadal ten vypis, ktory pan Bukovy slubil dodat) a idealne aby ste nam zodpovedali polozene otazky. Takto by to bola len diskusia o "macke vo vreci", kde my ani len nevie ci tam ta macka vobec je..


Vyzera "fakt doveryhodne" ked zastupca a statutar firmy, co chce od ludi aby jej zverili peniaze, nie su ochotny splnit svoje sluby (napr. dodat detailny vypis) a zodpovedat na 8 polozenych otazok k investicnej strategii :roll:

Myslim, ze kazdemu je jasne kto ma problem s otvorenou diskusiou.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Prajem vsetkym ludom dobrej vole vsetko dobre do Noveho roku 2022, zazelat mnoho pevneho zdravia, casu straveneho co najviac podla Vasich predstav a vela vnutorneho i vonkajsieho pokoja a pohody.

Posielam ako som slubil linky na realne vykonnosti rieseni UP o.c.p. za obdobie 09/2019 az 12/2021

https://drive.google.com/file/d/19kfIgR ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/14NyexH ... sp=sharing

Prajem pekny den.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Pri priprave danoveho priznania som podla rocneho vypisu prisiel na to, ze financne prostriedky su investovane do 3 tried aktiv a to:

DLHOVÉ CENNÉ PAPIERE
PODIELOVÉ FONDY (ZAHRANIČNÉ)
FINANČNÉ ROZDIELOVÉ ZMLUVY (CFD)

Co je dost komplikacia, kedze tieto prijmy neboli zdanene.

Takze ak ste zamestnanec uz za vas danove priznanie nevybavi zamestnavatel, ale musite len kvoli tomuto produktu podavat DP typu B.

Navyse kazdy z tychto prijmov sa zdanuje inak a je potrebne to spravne povyplnat do danoveho priznania.

Dost ma vyrusuju skutocnost, ze som sa zo ziadneho dokumentu nedozvedel do coho konkretne tie peniaze investuju. Podla zverejnych informacii som predpokladal, ze len do tradingu na forexe. Nasledne ako tu uviedol p. Bukovy cast je v podielovom fonde, ktory tiez obchoduje FX.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"