U.P. o.c.p. - skúsenosti

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

U.P. o.c.p. - skúsenosti

Príspevok od používateľa heker121 »

Ahojte

Poznáte niekto UP Smart Investment?

Narazil som na nich na blogu Romana Závodského a zaujali ma. Bohužial neviem sa dopátrať žiadných referencií.

https://up.sk/

Ďakujem za odpoveď :)

Dávid
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa rmaly »

Tu na facebooku Jirka Scobaka k tomu bola diskusia... ale nejako nadseni ludia neboli...

https://www.facebook.com/groups/zlatami ... 722272844/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ako správne poukázal Marcel Onufer na facebooku, treba si dať pozor na príliš mladú firmu s nedostatočnou históriou. Ešte poukázal na divné ekonomické výsledky: Že firma za rok 2019 mala výnosy 15 000 €, ale vykázala stratu -176 000 €, vlastný kapitál 176 00

Teraz sú na finstate výsledky za 2020: výnosy 865 000, strata -632 000 a vlastný kapitál 293 000

Mňa zaujalo, že ponúkajú zhodnotenie cez FOREX AOS robotov..to ma vždy priťahuje ako magnet... :wink:
Tak som sa pozrel trochu na toho kto je za tým všetkým: Ramón Beňo senior ( mladý je reper, asi jeho syn. )

Dal som do Googla meno Ramón Beňo a Linked In vypľul starého harcovníka – finančného sprostredkovateľa od roku pána 1993, ktorý v roku 2006 založil finančno sprostredkovateľskú firmu R.I.C. Slovakia, Nitra. Tržby mali okolo 2 mil. ročne, až kým pán Beňo neobjavil forex.
Nejakým spôsobom sa dostal k obchodovaniu forexu cez robotov. V roku 2019 založil UP o.c.p., a.s.

Licenciu majú v poriadku. Pán Beňo bol už s R.I.C Slovakia samostatný finančný agent (SFA ), čo je licencia, že pod firmou pracujú agenti.
K tomu sa zrejme spojil so správnymi ľuďmi a dostali sa na najvyššiu priečku o.c.p.

Takže ide o normálneho, licencovaného obchodníka s cennými papiermi pod dohľadom NBS.

Hneď vidno, že je to iná kategória ako čo sme naposledy preberali ZIZZY. Aj brokeri ako LMAX a Swiss Quote je už niečo iné ako XTB u Zizzy.

Pozrime sa ako sa prezentujú:

Náš systém je založený na sofistikovaných matematicko-algoritmických modeloch. Využívame pritom širokú škálu finančných nástrojov so zameraním najmä na obchodovanie menových párov. Meniaci sa svet si vyžaduje nové riešenia, preto pracujeme s peniazmi inak, moderne a vždy Upriamení na klienta. To všetko s overenými 10-ročnými investičnými skúsenosťami.

Klientom neúčtujeme žiadne skryté poplatky. Účtujeme len vstupný a obchodný poplatok z reálne vykonaných obchodov.
Keď vaše peniaze nepracujú, žiadne poplatky neúčtujeme.

Moja poznámka k tým poplatkom. Aký motív môže mať firma obchodujúca forex ked chce pracovať s retailom a neberú podiel na zisku ak nie vyciciavanie cez poplatky? Tak som sa pozrel, či majú nejaké:

Vstupny poplatok pri sporení 2,8% (nad 30K) do 4% ( pod 7K )
Pri jednorazovom investovani: 2% nad 100 K ) do 3,6% pod 10K
Invest. Poradenstvo 0,2% za mesiac ( = 2,4% p.a. )
Prijatie a postúpenie pokynu: cenník UCB +10%
Poplatok z objemu zrealizovaných obchodov: 0,018%
Poplatky za ostatné v Cenníku neuvedené služby a činnosti sa určujú dohodou s Klientom


A sme doma. Fees never sleep.

Pozrime sa na výnosy. Je to mladá firma, takže pozor - NIKDY NEINVESTUJTE DO FIRMY ktorá vám neukáže históriu výnosv aspoň za 5 rokov.
V núdzi 3 roky, ale to musí byť bomba.

U.P. o.c.p., a.s.:

Od 9/2019 ten najdynamickejší produkt: zhodnotenie = +20%.
ETF World za ten istý čas +24,3%
ETF USA +33%

Prvých 5 mesiacov nedokázali urobiť profit, zatial čo akciové trhy šli +20%
Potom sa v covid kríze vyšvihli za 2 mesiace o +12%, odvtedy sa trtolia v zisku +8%, zatial čo trhy dali uvedených 24 až 33%.


Viete čo ma zaujalo? Že sa chvália tým, že s forexom robia 10 rokov, ale výsledky ukazujú za 1,5 roka. Tak som sa pozrel, či niečo nerobili predtým, aby som to mohol porovnať s tým čo robia teraz:

ROK 2016 inzerát v Trende: Pozývame vás na seminár o automatizovanom obchodovaní v hoteli Sheraton, Bratislava, dňa 26. 02. 2016 o 9.00 hod. Seminár je zdarma pre 20 ľudí.

Matras Platform je unikátny softvér, ktorý reaguje na to, čo sa deje na trhu. Sám si otvára, uzatvára pozície, posúva sa, zastaví a čaká na vhodnú príležitosť. Všetko robí automaticky. Môžete robiť všetko, bez toho, aby ste pozerali na obrazovku. MatrasPlatform je vyvinutý slovenskou firmou Credit Trading a úspešne obchoduje na forexovom trhu už 3 roky s výsledkami, nad ktorými sa pozastavuje nie jeden investičný fond.
Výnosy 3 – 4 % mesačne (36 -50 % ročne)? Príďte sa presvedčiť osobne.

https://www.trend.sk/financie/co-je-to- ... -automatom


ROK 2020 inzerát v Trende:


Aktuálne trendy v modernom investovaní ukazujú, že automatické obchodné systémy (AOS) môžu poraziť bežné spôsoby investovania, na čo poukazujú viaceré štúdie..
AOS nepretržite analyzujú finančné trhy a vedia rozhodovať bez emócií a externých vplyvov. Tím spoločnosti U. P. o. c. p. v spolupráci s poprednými univerzitami vyvinul vlastný AOS, ktorý aktívne využívame. Naše produkty sú navrhnuté tak, aby zohľadňovali aktuálne finančné možnosti klienta a nezaväzovali ho investovať, keď mu to aktuálna situácia neumožňuje. V prípade potreby si klient môže svoje finančné prostriedky kedykoľvek vybrať, navyše rýchlo a bez poplatkov. Všetky naše produkty sú zaistené, pričom klienti si môžu zvoliť tri úrovne zabezpečenia.
Pri vyváženej investičnej stratégii UP70 sme dosiahli mieru zhodnotenia od začiatku investovania vo výške 11,21% na ročnej báze. Všetky informácie o výkonnosti jednotlivých investičných stratégií nájdete na našej webovej stránke www.up.sk

https://www.trend.sk/spravy/pracujem-zarabam-co-dalej


Vyzerá to tak, že spočiatku sa pán Beňo pokúšal zbohatnúť na forexe sám, potom cez klientov, ktorých lákali na
36-50% ročne, až nakoniec prišli na základný princíp fungovania investičného biznisu: nesľubujme veľa, zoberme veľa cez poplatky, cez marže a hlavne DLHODOBO. A tak vymysleli ,,,zaistené,, dlhodobé zhodnocovanie cez sporenie, alebo jednorazovú investíciu s ktorou lanária retail.

môj záver:

- história pozadia je 20 ročná..história výsledkov ani nie 2 roky. Niečo nám smrdí v reťazci dlhodobého zhodnocovania, ale nechce sa mi v tom šprtať
- píšu, že poplatky nie sú - ja vidím veľa poplatkov ( vstupný 2-4%, za správu 2,4%, za každý pokyn, za každý obchod a plus také, čo máte len v zmluve... Okrem tých, čo som vypísal môžu zarábať sofistikovane na affiliate poplatkoch, dostávať provízie od brokera s každého obchodu čo urobí robot, zo založenia účtu u CFD brokera ( píšu že 2,5% klientov u má u nich na CFD straty...to musia vykazovať podla predpisov EU ), za dodávanie likvidity atd. Ale o tom sa nebavme...možno robia aj 20-30% p.a. ale podstatné je, kolko má klient ČISTÝ VÝNOS. Ako vidíte NEPREKONÁVAJÚ pasívny výnos najznámejších akciových indexov, takže aktívna správa u nich nedáva žiadny zmysel.

U vidíme, čo prinesie čas. Ja by som povedal, že vzhľadom na tú históriu už ničím neprekvapia. Dozreli, došli na to že forexom nezbohatnú, tak zarábajú na poplatkoch. Drobné, nenápadne poplatky, spústa obchodov cez robota, to dlhodobo pre nich dáva zmysel. Pre normálneho človeka nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Fund »

...treba este platit dane pri CFD takze toto cele je len o zbohatnuti na poplatkoch,ktore budu ludia platit
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 746 times
Been thanked: 81 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa rmaly »

Juggler, ja ta milujem... ok, tieto tvoje sumare milujem :) :)
Neviem,ci je na slovenskom internete taka kvalitna stranka s infom ako tu... wow...
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa heker121 »

Wau.

Ďakujem za info. Veľmi hodnotné.

Škoda že som si to prečítal až po tom ako som tam investoval :(
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Keď si ľudia kupujú auto, počítač ...kávovar, tak vyberajú farbu, typ, pozerajú referencie a výber trvá aj mesiac...keď sa rozhodujú o investícií, tak reagujú okamžite, aby im neušiel vlak. Niekedy je lepšie, ak by ho nestihli. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Fund »

heker121 napísal: Pi 28 05, 2021 9:21 am Wau.

Ďakujem za info. Veľmi hodnotné.

Škoda že som si to prečítal až po tom ako som tam investoval :(
...vyberte co sa da a GTFO
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rokosák »

Krásna analýza, Juggler.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa heker121 »

Skúsim to nejako zrušiť teda. Dúfam že nepridem o veľa keďe prvotný vklad som sa rozhodol dať vyšší :?

Mrzí ma však že človek ktorý ma v podstate priviedol k investovaniu a "rozumnému" nakladaniu s peniazmi propaguje túto spoločnosť.

https://www.romanzavodsky.sk/linky/

https://www.romanzavodsky.sk/2021/02/28 ... -10-rocne/

Rovnako aj na Facebooku má príspevok o tom ako sa mu tam darí. A v komentáre je človek ktorý porovnaval vlastné údaje s údajmi na obrázku p. Romana a vraj sú rozdielne :o

https://www.facebook.com/unikdoslobody/

Neviem o čo tu ide ale mna dostali :?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Prečo hneď rušiť? To je také amatérske...hneď sa zainvestovať a pri prvom probléme utekať...samozrejme so stratami. Keď už si tam, tak si spomeň prečo si do toho vstupoval. Daj im čas a potom môžeš investíciu ukončiť. Nepredpokladám, že si investoval všetko, čo si mohol alebo hej?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Urcite to hned nerus. RZ ma provizie za novych klientov, ktori prijdu cez linky z jeho clankov. Cize ho treba brat na urovni "predavaca" poistiek OVB..


Ja by som ich ale ani uplne nezavrhoval. Ako nejake % do portfolia je to podla mna vhodne, kedze to je acyklicke oproti akciovym trhom.

Mam info, ze ty ludia co za tym stoja pomocou toho ich algoritmu ponukaju ucty od 2011 pre kvalifikovanych investorov (ucty >150t.). Tam su poplatky samozrejme podstatne nizsie.

Kedze mam rad taketo startupy, tak mam aj u nich nejaky maly ucet ako vo finaxe, etfmaticu, crowdberry..

Ja som si ale vedomy rizik spojenych s takouto investiciou, co > 90% ich klientov nebude.. Uznavam, ze ich struktura produktov je strasne neprehladna, na ich webe je malo informacii a poplatky su dost vysoke.
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa heker121 »

Rado napísal: Pi 28 05, 2021 1:58 pm Prečo hneď rušiť? To je také amatérske...hneď sa zainvestovať a pri prvom probléme utekať...samozrejme so stratami. Keď už si tam, tak si spomeň prečo si do toho vstupoval. Daj im čas a potom môžeš investíciu ukončiť. Nepredpokladám, že si investoval všetko, čo si mohol alebo hej?
Samozrejme že nie. Len jeden radí aby som zdrhol, iný aby som počkal. Počkám a uvidím.

Mám ešte iné investičné účty. Skúsim zotrvať a uvidím v ktorom to bude rásť lepšie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Myslím, že dobré rozhodnutie. Celá tvoja neistota vznikla, keď si tu otvoril tému U.P., ak by si to neurobil, tak by si bol v pohode. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

heker121 napísal: Pi 28 05, 2021 2:47 pm jeden radí aby som zdrhol, iný aby som počkal. Počkám a uvidím.
Netreba sa ponáhľať. Napíšem plusy a potom mínusy.

Equity krivku majú peknú (vývoj dynamickej investície ). Nemajú veľké poklesy.
Vyzerá to tak, že riziko majú dobre zvládnuté. Nepadli v kríze, teda tak ako vraví André - z hľadiska rizika je to určitá diverzifikácia. Podobne ako zlato, ktoré historicky dáva o polovicu menej ako akcie, ale v krízach ťa nesklame.

Páči sa mi tá apka, že vidíš obchody. Akurát by som klikol na POZRIEŤ DETAIL, aby som mal istotu, či sú to reálne obchody. Aj výpisy musia byť reálne. WSM napr. podvádzalo tak, že si prispôsobovali výpisy. V tom by ti malo stačiť to, že Andre ich má preverených.

Ich trading by som zhrnul tak, že možno robia 20% p.a. a viac, teda vedia dosiahnúť nadštandardný výnos, ale si z neho berú priveľa.
Fair game je ked urobíš klientom nadštandardný výnos a zoberieš si nadštandardný podiel na zisku = po uplynutí kalendárneho roku a na princípe High Water mark ( = vždy len z novovytvoreného zisku ). Je však neférové a na hrane zákona, ked si berieš priamo polovicu cez nadmerné poplatky a ešte účtuješ kopu ďalších poplatkov pre prípad, že by sa nedarilo. To nie je WIN/WIN situácia. Je to dojenie klienta za každého počasia.

Poviem príklad a rozoberiem tie fees prakticky, aby to nebolo len o kecoch.

Pred niekolkými rokmi sa mohlo investovať cez Best Buy Investments. Chlapík čo za tým stál ( Brzoň) bol dobrý v certifikátoch – dokázal nájsť také, čo banky nesprávne ocenili a zarobiť na tom. Až sa stal populárny, založil BBI a vyberal vklady. Robili akcie a opcie a vyzerali OK.

Jeden z nás mal u nich peniaze a stále sa ma pýtal na názor. Tak som ho poprosil aby mi ukázal výpisy. Zistil som to, čo u teba. Dojenie klienta cez poplatky. Odborne sa to volá CHURNING. Robí to väčšina firiem, čo otravuje ľudí cez telefóny a nahovárajú ich na investovanie.
Klient nerozumie poplatkom, ale funguje to napríklad takto. Poplatok za nákup: 1%. Poplatok za predaj: 1%.

1. Kúpia ti AMD za 100 000 a získajú 1000 €. Predajú AMD za 105 000 a získajú 1050€.
Klient získal 3000 a oni 2050 €. To je pre nich ideálny scénar. Vlk sa nažral, aj ovca ostala celá. Ide sa ďalej.

Po 50 takých obchodoch oni majú 100 000 istých a klient ? Museli by byť géniovia, aby prosperoval aj klient.

V BBI to robili tak, že klientské účty nastavili tak, aby broker účtoval maximálny poplatok. Bol to ten istý broker, čo má mnoho z nás: IB.
Ja platím za kúpu 100 akcií max. 1 USD, u nich to bolo 30 USD. Broker z každej takej transakcie poslal 29 USD na účet BBI.

Každý rok takto zinkasovali 10-15% z hodnoty účtu klienta. Ked sa im darilo, že urobili napríklad 30%, tak klient bol spokojný a život išiel ďalej... Sranda bola, že oni brali aj podiel na zisku. To znamená, že ked sa darilo, zarábali na poplatkoch a klient im platil ešte 20% zo zisku. Ked sa nedarilo, tak sa nedarilo len klientovi. Oni mali poplatky stále.

Skončilo to tak, že raz pokašlali riadenie rizika a padli cez opcie asi -50%. Už to nerozchodili.

Poďme k UP nech ti vysvetlím ako to funguje konkrétne u nich.

1. Každá investícia má vstupný poplatok. 3% ide im alebo sprostredkovatelovi.
To nie je katastrofa, lebo je to jednorazovka. Rozloží sa to v čase ( v rokoch ) a fixuje ťa to k nim.

2. Každá investícia má priebežný poplatok. To je tých drobných 0,2% mesačne...čo však dáva 2,4% ročne. To je dosť !
Prečo? Lebo oni to berú stále. A je ked ty ideš dolu vodou. Má to opačný efekt ako zložené úročenie – oni bohatnú aj ked ty prerábaš a žerie ťa inflácia.

3. Prijatie a postúpenie pokynu – ignorujme..nevieme koľko.

4. úrok za požičanie peňazí...ked obchodujú na margin, broker ti požičiava peniaze a berie za to úrok. Drobný, ale efekt pochopíš, ked sa rozpíšem o páke.

5. Poplatky za ostatné v Cenníku neuvedené služby a činnosti sa určujú dohodou s Klientom.
To neviem aké sú, ale určite nejaké sú, ked to majú uvedené. Niečo ti dajú na výber, podložia argumentom, že ti zarobia viac a ty odsúhlasíš.
Máš to v zmluve.

6. Poplatok z objemu zrealizovaných obchodov: 0,018%

Toto je podľa mňa TRÓJSKY Kôň. Vyzerá nenápadne. Ale poďme si to vysvetliť.

Vysvetlil som churning pri akciách, ked sa robí cez percentá. 1% = 1/100 z kapitálu na účte.
Keď sa obchoduje forex, tam sa používa 1/10000, čo sa odborne volá 1 PIP.
Jeden pip by mal byť teda 0,0001 a keďže 1% = 1/100, tak z investovaného kapitálu je to 0,01%

Forexoví brokeri zarábajú na spreade, čo je rozdiel medzi nákupom a predajom. Počíta sa v pipsoch. Napríklad pri páre EUR/USD to bývajú 2-3 pipsy.

Ľuďom sa to nezdá veľa. Lenže forex sa obchoduje na páku. To znamená, že tvoje peniaze sú iba záloha a broker ti požičiava 50 násobok, 100 násobok, niekde aj 1:200, či 1:500 !

Páka 1:100 znamená, že pri zálohe 1000 EUR ti broker otvorí pozíciu za 100 000 €.

Keď sa uvedený menový pár pohne v tvoj prospech o desatinu percenta ( 0,1% ) , zisk je 100 €.
Ak má broker spread 3 pipsy, zarobil 30 € a ty máš zisk 70 €.

Forexoví profesionáli robia veľa obchodov na velkú páku. Preto je otázkou života a smrti aby mali spread čo najnižší. LMAX je podľa mojích vedomostí jeden z najlepších na svete. Spread na EUR/USD u neho odhadujem na 0,5 pipsu. Teda nie 3 pipsy, ale 6 x menej.
Pri zisku 100 € si teda broker nechá 5 € a profík má zisk 95 €.

Teraz si predstav forexového robota, čo je program, ktorý obchoduje 24 hodín denne.
Robí to na páku, teda s účtom dajme tomu 10 000 € ti otvorí pozíciu za 100 000 € na troch pároch naraz a potom zavrie...a znova otvorí a zavrie. Najlepší robot je taký, čo šklbe po drobných...teda berie málo, ale často, rýchlo a diverzifikovane. Voláme to scalping. Tým sa znižuje riziko straty.

A teraz čítaj: Poplatok z objemu zrealizovaných obchodov: 0,018%

Keď jeden pip je 0,01%, tak 0,018% = 1,8 pipsov.

Robot obchoduje u brokera za 0,5% pipsu, ale UP si účtuje 1,8 pipsu !

Pri obchode za 100 000 je to 18 €....ked robot zobchoduje 10 x 100 000, tak je to 180 €.

To sa bavíme o ryžovaní s malým kapitálom, trebárs do 10 000 €. Pri kapitále 10 000 = 180€ = 1,8%...ale nie ročne, ale za 10 obchodov. Možno za 1 deň, ale možno aj za 1 hodinu.

ALL: Nie som odborník na forex, tak prosím opravte ma, ked sa niekde mýlim.
Záver u mňa je však taký, že forexové AOS ponúkané retailu ako dlhodobá investícia = stroj na poplatky.

Keď zoberieme do úvahy, že investovanie do ETF je držanie akcií, ktoré dlhodobo rastú a poplatok je fixný...najhorší dajme tomu 3%...to už kričíme o zlodejine ...tak pri forexe cez robota to odhadujem na 50%.

Pre nich je to úžasný biznis , ale pre klienta je to príliš veľký handikep.

Neutekal by som, ale určite by som dlhodobo neostal. Dlhodobo je to cesta do záhuby.

P.S. tu je článok o BBI ked im brali licenciu:
https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/ces ... 53509.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 29 05, 2021 12:41 am Equity krivku majú peknú (vývoj dynamickej investície ). Nemajú veľké poklesy.
Ta krivka je kostrbatá, pripadá mi, ako by zobrazovala len zatvorené obchody.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Na sme.sk bol nedavno rozhovor s Romanom Zavodskym:
https://index.sme.sk/c/22603885/roman-z ... hovor.html

Z clanku je jasne ze rozumie dolezitosti nizkych poplatkov pri investovani (povazuje poplatky FINAXU 1.2% spravny a 1.2% vstupny poplatok za vysoke). Rovnako rozumie danovemu zvyhodneniu pri investovani do ETF.

Napriek tomu v realite odporuca investicie ktoru su poplatkovo omnoho drahsie a podlehaju dani a zdravotnemu odvodu.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 406
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 59 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Fund »

rogue_trader napísal: So 29 05, 2021 8:38 am Na sme.sk bol nedavno rozhovor s Romanom Zavodskym:
https://index.sme.sk/c/22603885/roman-z ... hovor.html

Z clanku je jasne ze rozumie dolezitosti nizkych poplatkov pri investovani (povazuje poplatky FINAXU 1.2% spravny a 1.2% vstupny poplatok za vysoke). Rovnako rozumie danovemu zvyhodneniu pri investovani do ETF.

Napriek tomu v realite odporuca investicie ktoru su poplatkovo omnoho drahsie a podlehaju dani a zdravotnemu odvodu.
...cim to bude,ze vino schvaluje a vodu kaze? :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Robí to pre prachy. Má to na stránke. Preto priviera oči. Tak to už chodí v tomto biznise. Kto chce z vlkmi žiť, musí s nimi vyť :wink:

Špecifické individuálne osobné analýzy, odporučenia a moje komentáre k investičným a finančným plánom, realizujem len platenou formou konzultácií, vzhľadom na veľký záujem, počet e-mailových dopytov a zároveň moje osobné časove limity.

https://www.romanzavodsky.sk/sluzby/


LINKY z jeho stránky:

FINGO moderný fintech porovnávací portál finančných produktov
- prelinkuje vás do spárov finančno-sprostredkovatelskej firmy Fingo (800 agentov )

FINANČNÁ HITPARÁDA porovnávací web finančných produktov
- prelinkuje vás do spárov finančno-sprostredkovatelskej firmy Partners Investments a Partners Group ( 1400 agentov )
Maroš Ovčarik ktorého vídavame v TV rozdávať rozumy verejnosti vymyslel pre Partners investovanie do ETF za 0,4% p.q, čo je chyták, keďže rok má 4 kvartály ..takže je to s dph 1,92% p.a. Samozrejme k tomu vstupný poplatok a ďalšie úskalia.

UP o.c.p. Výhodné zhodnotenie voľných prostriedkov 7-13% p.a.
- prelinkuje vás do UP o.c.p.

WEM o.c.p. Výhodné pasívne investovanie do ETF
- prelinkuje vás do Wealth Effect Management o.c.p. .... ich investovanie cez ETF nemáme rozobraté ( vyzerá na 1% p.a ), ale bavili sme sa o nich v 2019 že mali produkty plné skrytých poplatkov: viewtopic.php?f=53&t=5114&p=131797&hilit=WEM#p131797

Visa CRO Card – idete rovno cez refferal code na crypto stránku

https://www.romanzavodsky.sk/linky/

OK. Ten článok čo dal Rogue Trader je ale pekný. Vzdelávanie a blogy Romana Závodského sú múdre. Aj iné linky ako na Finviz, 5penazí - vzdelávanie od NBS, či justetf.com sú užitočné. Ja som rád, že som sa o ňom dozvedel. Pre mňa je to prínos.

Treba to brať tak, že chlapci s finaxu, peniazesucas, papucovyinvestor, bluenumbers atd...vsetci sa niekde verejne angažujú, potrebujú niečo zarobiť, nerozdávajú rozumy celkom zadarmo. Ale robia OSVETU , šíria INVESTIČNÉ VZDELÁVANIE, šíria investičnú gramotnosť a hlavne pravdu o investičnom biznise...otvárajú ľuďom oči...to si najviac cením od ľudí z ekonomickým vzdelaním.

DAROVANÉMU KOŇOVI NA ZUBY NEPOZERAJ - pozerajme hlavne na zúbky inštitúcii, keď nás lákajú investovať :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: pri tom AOS su poplatky bud vstupny jednorazovy alebo priebezny. Nie oba naraz. + Poplatok z objemu zrealizovaných obchodov: 0,018%
Pokial viem, tak nic viac.

Ako som pisal ich cennik a ponuka produktov je strasne neprehladna.. Ostatne poplatky (tvoje body 3, 4, 5) sa podla mna uctuju len keby si u nich CP..

Co sa tyka transakcii tak v tom zozname v ich IB nie su vsetky. Je to len suhrn transakcii za niekolko dni (1-5dni). Tu logiku ako to pocitaju nechapem a ani to nevedel vysvetlit ich clovek, s ktorym som to riesil. Komplet vypis transakcii a ku kazdej aj transakcny poplatok mas v mesacnom vypise.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: So 29 05, 2021 8:01 pm JUGGLER: pri tom AOS su poplatky bud vstupny jednorazovy alebo priebezny. Nie oba naraz. + Poplatok z objemu zrealizovaných obchodov: 0,018%
Pokial viem, tak nic viac.

Ako som pisal ich cennik a ponuka produktov je strasne neprehladna.. Ostatne poplatky (tvoje body 3, 4, 5) sa podla mna uctuju len keby si u nich CP..

Co sa tyka transakcii tak v tom zozname v ich IB nie su vsetky. Je to len suhrn transakcii za niekolko dni (1-5dni). Tu logiku ako to pocitaju nechapem a ani to nevedel vysvetlit ich clovek, s ktorym som to riesil. Komplet vypis transakcii a ku kazdej aj transakcny poplatok mas v mesacnom vypise.
Podstatných je tých 0,018% z objemu obchodov. Pretože to je 1,8 pips a objem obchodov je na páku.

Keď WSM dojilo klientov cez Instaforex, brali afiliate províziu 2 pipsy a broker si nechával 1 pip.
Teraz, podla toho cez akého brokera ideš cez UP to bude zrejme 0,5 pipsu pre LMAX a 1,8 pipsu si nechá UP.

Je to churning - bohužiaľ. Časom sa to vypomstí. Ak by boli takí dobrí, že by robili 20%-30%p.a. konzistentne (chvália sa, že s forexom robia 10 rokov ), tak dnes obchodujú stovky miliónov € cez privátny hedge fond. Nebabrali by sa s retailom.

RZ v článku spomínal social trading - že si necháva trejdiť účet cez eToro. To je tiež hlúposť, lebo eToro robí drahý social trading práve preto aby ryžovalo na 3 pipsoch. Oplatí sa im vyplácať provízie a odmeny trejderom.

Skutočný social copy alebo signal trading je, ked si necháš kopírovať systém cez profi brokera a odmenu dostane len trejder, napríklad vo fixných mesačných fees priamo od klienta. Trejder musí trejdiť na výnos a nie na poplatky pre brokera a objem obchodov. V živote som videl len pár dobrých forex systémov, ktoré časom nezlyhali, ale dávali konzistentný zisk. PO čase bol na nich limitovaný vstup, cena išla nahor až boli nakoniec skúpené inštitúciami a stali sa neprístupné verejnosti. Stroj na peniaze sa nikdy nepredáva retailu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

Mne je jasne, ze tie poplatky su riadne vysoke. Realne len tych 0,018% robi > 15% zo zisku samozrejme este pred zdanenim a zdravotnymi odvodmi.Teda ked mas ucet ako FO. A to este dalsie poplatky (brokera + transakcne) budu uz zaratane v tom zhodnoteni.

Ja som tam nikomu peniaze vkladat neodporucal, ani sa nechystam. Ale ked uz ich tam ma..
Bolo by vhodne, keby ludia vedeli co si kupuju, ale z toho ich webu sa o tom do coho vlastne davas peniaze teda nic moc nedozvies. Treba si poriadne precitat zmluvy, co vacsina ludi nespravy.

Na 2. stranu produktov, co prekonavaju inflaciu a nekoreluju s akciami nie je vela. Take su moje ocakavania.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Track record je veľmi krátky a neauditovaný. Keď obchodujú taký likvidný trh ako forex a majú výnos a peknú equity a boli by napojení od profi brokera napr. na fundseeder, tak ich američania do troch rokov zahrnú kapitálom akým len chcú. Je rozdiel zobrať 20 miliónov ročne ako podiel na zisku v jednom HF, ako sa otravovať s obsluhou retailu. A čo povieš na tú stratu -630K v 2020?...Nie je to red flag? Ved Finax má zhruba toľko, pričom expanduje medzinárodne a má AUM 100 miliónov.

Ked ťa baví hladať niečo netradičné a nekorelované, tak práve copy trading vo forme diverzifikovaného portfólia viacerých systémov môže byť zaujímavou volbou. Netreba však hladať medzi high-cost CFD brokermi ako eToro a XTB, ale na platformách ako fundseeder a collective2.
Po vzore indexových ETF už aj oni majú vlastný výber systémov v jednom produkte. Škoda, že nemám lepší prehľad, ale viem, že aj špeciálne vo forexe sú nestranné platformy kde prepojíš svoj low cost účet z iným profi low cost účtom, bez toho aby na tom parazitoval broker.

Napadla ma aj taká verzia, že UP nemusí mať žiadnych robotov...Stačilo by, keby prepojili overené AOS systémy s klientskými účtami, nahodili u low cost brokera prirážku 0,018% a zo založenými rukami inkasovali fees. Proste to, či si vieš urobiť sám, by ti sprostredkovali za večný poplatok :wink:

Je však úžasne ťažké nájsť niečo nadpriemerne a zároveň konzistentne profitabilné. Ihla v kope sena...hlavne vo forexe.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa jogo »

andre napísal: Pi 28 05, 2021 2:02 pm
Kedze mam rad taketo startupy, tak mam aj u nich nejaky maly ucet ako vo finaxe, etfmaticu, crowdberry..
Mohol by si ich dať do hitparády.
Tie poplatky su fakt neprehľadné a jediný spôsob ako ich overiť je otvoriť u nich malý účet. Aj praktiky BBI sme odhalili na reálnych účtoch, na webe neboli na nich negatívne komentáre...viewtopic.php?f=53&t=1067&hilit=bbi&start=40
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa heker121 »

Pri otvorení účtu mi došli nejaké dokuemnty do mailu vátane ich cenníku, ktorý majú aj na stránke v sekcii dokumenty. Pre mňa ako človeka čo do toho nevidí a hľadá spôsob ako zhodnotiť peniaze je tento cenník vôbec neprehľadný. Číslo 0,018% u mňa evokuje nízky poplatok. Ale po prečítaní rozboru vyššie už to taký nízky poplatok nie je. Ešte stále som na vážkach či to rušiť alebo nie. Vyžadujú odomňa ďalšie dokumenty tak uvažujem o odpstúpení od zmluvy kým tam ešte niesom úplne zaevidovaný.

https://up.sk/up/public/dokumenty
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa andre »

JUGGLER: Strata v prvych rokoch podnikania, je podla mna v poriadku a vo vacsine biznisov sa to inak ani neda. Na zaciatku musis zaplatit ten rozbeh - ludi, priestory, zariadenie, HW,SW, web.. a zisky sa zvysuju postupne. Na webe ako OCP maju povinne zverejnene Vyrocne spravy aj Informacie o OCP, kde mas aj plany do buducna.. https://up.sk/up/public/dokumenty

Finax je uplna hviedza, lebo sa zamerali na pravidelne investovanie do ETF v case ked nemali konkurenciu, maju super marketing.. A rovnako ma straty v prvych rokoch https://finstat.sk/51306727

Ked mam pravdu povedat, som ich nasiel uplne nahodou. Nie, ze by som nejak hladal nieco taketo.
Inak vdaka za tipy, pozrem sa na to.


jogo: dobry napad, len ja mam v UP firemny ucet (kvoli zdr. odovodom) a tie peniaze mozno pocas roka budem potrebovat vybrat.. Finax a etfmatic reportujem. A crowdberry celkom neviem co by som reportoval, to su privatne investicie. Niektore vyplacaju dividendy, ale ku skutocnemu oceniu prijde az pri predaji.. Rozmyslal som, ze by som zverejnoval analyzy tych ich investicnych prilezitosti co si robime. Ale dosli sme k zaveru, ze to nemozeme zverejnovat..
LubomirBukovy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 1:36 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa LubomirBukovy »

Dobry den

moje meno je Lubomir Bukovy a som jeden zo zakladatelov spolocnosti UP ocp ktoru v tomto clanku rozoberate.
Je tu vela roznych nazorov a vela faktov. Rad ale zareagujem na fatky ktore su nespravne.

1. spominate stratu nasej spolocnosti v roku 2020

ano realita cisla su spravne. Mame pomerne velke naklady na vyvoj a zlepsovanie systemu, prechod od onlinu (kvoli covidu), integrovanie s bankami atd. Zaroven pomerne vysoke naklady na marketing. Rovnako dalsie roky budeme investovat do vyvoja a zlepsovania nasho systemu a trby reinvestovat. Nie je nas ciel ist cim skor do ziskov ale rast na strane kvality.
Co je ale podstatne ze tieto naklady a suvisiace straty su v sulade s povodnym biznis planom. Tento plan sme predlozili aj ako sucast ziadost o licenciu NBS. Strata je dokonca nizsia ako planovana. Rozbehovu fazu mame v plane na 5 rokov a museli sme velmi dokladne preukazat ze mame na tento rozbeh potrebne financie aby.

2.Poplatky - ano ako pisete mame obchodny poplatok 0,018 % ale chybny fakt je to ze by sme vyuzivali paku 1:100. Povolenu paku (podla ESMA) mame retailovu - kedze mame retailovych klientov a to 1:20 alebo 1:30 podla menoveho paru. Vyssiu paku pouzivat nemozeme nepovoli nam to ani broker ani NBS.
V sumare je ale podstatne nieco ine - historicky sa nase poplatky hybu v prepocte cca 30% z toho co zarobil klient - spominate ze ferova je "high water mark" a success fee. Preto porovnavam poplatky s vynosom a mozme povedat ze nasi klient maju 30% successfee ak to takto preratame. V pripade ze by to v buducnosti bolo potrebne a vychadzalo by ze klienti zaplatili vyrazne viac ako 30% budeme poplatky upravovat. Nemame ambiciu zarabat viac ako doteraz.
Pomer poplatkov vs zisk mozu podlozit nasi klietni ktory dostavaju vypis kde vidia sumar ziskov a poplatkov podla vypisov. Verim ze sa tu najdu. Odomna by to vyzeralo komercne.

3. Spominate tu nasu historiu. Na obchodvanie pouzivame system MATRAS ktory je zakladom nasho obchodovania a tento system ma historiu cez 10 rokov -preukazatelnu. V uvode sme aj prezentovali takmer 10 rocnu historiu a vysledky cez MATRAS. Tieto vysledky a suvisiace grafy sme ale na zaklade vyzvy NBS museli stiahnut a je pravda ze s ich nazorovm absolutne SUHLASIM. Ako moze UP ocp ukazovat vysledky za 10 rokov ked vznikol pred 2 rokmi?

4. opat vysledky - niekde v tomti clanku bolo spominane ze vysledky nie su auditovane - ano nie su. Audit ktory mame povinne kazdy rok audituje ine parametre ako vysledky jednotlivych obchodov ale v sumare by zachytil rozdiel v stavoch uctov ak by vysledky ktore prezentujeme nesuhlasili s realitou.
Opat jedno ale - graf a jeho vyvoj ako ho mame na stranke kontolovali v ramci dohladu a museli sme preukazat realne obchody ktore tento graf vykresluju az k nasmu brokerov - LMAX

Za mna zatial len tolko a som rad ze je tu ziva diskusia o nasej spolocnosti a verim ze budu pribudat pozitivne realne skusenosti s nasou sluzbou a ze casom realny feedback prekona spekulativne nazory bez podlozenia.

vdaka za komentare a prajem prijemny den
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Zdravim Vas pani investori. Niekto ma upozornil na fore zlata minca na toto forum a diskusiu o UP. Tak som si to vsetko pozorne precital a idem sa teraz postupne vyjadrit. Zaroven som pozval statutara UP p. Bukoveho nech sa vyjadri tiez lebo niektore otazky su validne, ale inde sa miesaju hruksky s jablkami a inde su tam proste nepravdy a lzi. Som velmi rad ze prisiel a zacneme teda faktami a nie bludmi a poverami. Tak podme teda postupne na to. Budem reagovat na autorov od hore az dole a kedze ste tu snad naozaj zbehli investori ako o sebe tvrdite prisposobim tomu aj slovnik. Tym ze osobne vyuzivam UP rovnako ako profi platformu cez Saxo myslim si ze mam k tomu co realne povedat

Najprv zopar faktov k UP:

10-ročné investičné skúsenosti automatizovaného obchodovania menových párov
❑ Minimálna vstupná investícia už od 1.000,- EUR
alebo pravidelné sporenie už od 30,- EUR /mes.
❑ Zhodnotenie investície vo výške 9-12% p.a. v závislosti od vybraného produktu (PO POPLATKOCH TRANSAKCII) !!!
❑ Neviazané finančné prostriedky - k dispozícii do 2-3 dní od žiadosti o výber
❑ Segregované vlastné majetkové účty klienta u slovenského UP o.c.p.
❑ Vykonávaný dohľad NBS a Garančný fond investícií do výšky 50.000,- EUR
❑ Vzorový účet, zriadenie demo účtu a historické výkonnosti možné sledovať cez stránku UP

Tak a poďme postupne vyvracať fakticky tie nezmysly na co som tu narazil a vynecham veci na ktore uz reagoval pan Bukovy: Zacinam "recenziou" Jugglera.

1) Hrusky a jablka - @Juggler - pre mna nepochopene uvadzat ETF a tuto triedu aktiv. UP sa vyuziva na likvidnu prebytocnu hotovost nie ako porovnanie k ETF pre Boha. Skusme ETF tie indexy za 10 rokov - lebo profi riesenie cez Saxo co mam ja ma 10 rocnu priemerku 15,7% - kolko dali tie dva index pan Juggler ? A tym nehovorim ze clovek nema investovat do ETF prave naopak a vzdy ked sa prepadnu ma do nich nasypat vsetko co ma volne aby si zlepsil dollar cost averaging strategiu. anologicky k Vasmu porovnaniu poviem - "ETF pasivne investovanie je na houby LEBO "All in nehnutelnosti byty v hlavnom meste za poslednych 5 rokov, Spolu s hypotekou naplno paka. Drzite 5 rokov oslobodeny od dane. Celkove IRR p.a. na investovane equity 20-23% za poslednych 5 rokov p.a. Takze zabudnime na slabe pasivne ETF. Tak to myslite ci ? " Asi nie ze ano. A este jeden komentar keby som tak zrovna v marci /aprili 2020 potreboval peniaze z Portu/finaxu tak ako ? Pockam a zbehnem pre spotrebak ? Alebo vytiahnem s 20-30% stratou ? a tu sa dostavame k bodu cislo 2 Risk/Reward

2) Hruky a jablka #2 - podme porovnat volatilitu ETF / UP ked uz silou mocou porovnavame dve veci a dajme k tomu flexibilitu vyberu. Pozrite ucet v UP (pripadne si otvorte realny demo a budete vidiet realne pohyby alebo si otvorte ucet dajte tam 100 EUR a po roku sa vratte na tento link a pokecame). Risk/reward pani - nazabudat nielen vynos. ale ako hovorim nic proti ETF sam ma v tom dost naivestovane vid tento link https://www.romanzavodsky.sk/2021/04/04 ... nspiraciu/

3) Hrusky a jablka #3 - zaver Juggler - ""Ako vidíte NEPREKONÁVAJÚ pasívny výnos najznámejších akciových indexov, takže aktívna správa u nich nedáva žiadny zmysel." - opat porovnava neporovnatelne - tak ako som pisal ja s tymi nehnutelnostami - alebo este lespie dam sem link na toto https://www.barchart.com/crypto/quotes/ ... erformance 10 years BTC +100.000% celkovo. Fakt akoze neblaznime hrusky, jablka, maliny, jahody ono je to vsetko ine ovocie a tak isto je to s aktivami, maju svoje vynosy, volatilitu, risk/reward a kopu dalsich parametrov.

4) Zavery Juggler - "myslim si ze..."Dozreli, došli na to že forexom nezbohatnú, tak zarábajú na poplatkoch. Drobné, nenápadne poplatky, spústa obchodov cez robota, to dlhodobo pre nich dáva zmysel. Pre normálneho človeka nie." To viete alebo si to myslite ? Poznate ich majetkove pomery ? Pozreli ste ich firmy a danove priznania + kataster nehnutelnosti ? ako viete ze nezbohatli na Forexe ? - vsetky len domnienky a ziadne fakty a navyse sa mylite a to znacne.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

heker121 napísal: Pi 28 05, 2021 1:36 pm Skúsim to nejako zrušiť teda. Dúfam že nepridem o veľa keďe prvotný vklad som sa rozhodol dať vyšší :?

Mrzí ma však že človek ktorý ma v podstate priviedol k investovaniu a "rozumnému" nakladaniu s peniazmi propaguje túto spoločnosť.

https://www.romanzavodsky.sk/linky/

https://www.romanzavodsky.sk/2021/02/28 ... -10-rocne/

Rovnako aj na Facebooku má príspevok o tom ako sa mu tam darí. A v komentáre je človek ktorý porovnaval vlastné údaje s údajmi na obrázku p. Romana a vraj sú rozdielne :o

https://www.facebook.com/unikdoslobody/

Neviem o čo tu ide ale mna dostali :?
Mna to ale vobec nemrzi pan Heker. Viem co robim a preco to robim. Skuste sa teda najskor zahlbit do toho co, ako a preco robim a nasledne vynasat sudy. A opakujem opat raz a znova pre volny a likvidny cash s nizkou volatilitou som za 20 erokov svojej investicnej kariery nic lepsie ako UP / alebo ich VIP verzia cez Saxo nenasiel. Ak nieco take mate sem s tym, Len prosim BEZPECNE / LIKVIDNE/MALA VOLAITILA A DRAWDOWN A SOLIDNY VYNOS TEDA NIE 1-2% na dlhopisovych ETF.

A ten clovek co ho tu spominate nasledne napisal aj dalsiu reakciu z ktorej vyplynulo ze az tak dobre to neratal a ma tie iste vysledky ako ja. To je tak ked ludom vysvetlite ako funguje XIRR v Exceli.

Takze Up u mna patri a bude patrit do rozumnej diverzifikacie a mal by byt v kazdom portfoliu inak sa Vam stane ze minimlane zelezna rezerva vo vyske 6x mesacnych prijmov bude lezat v banke /trezore a necha sa ujedat inflaciou.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Rado napísal: Pi 28 05, 2021 1:58 pm Prečo hneď rušiť? To je také amatérske...hneď sa zainvestovať a pri prvom probléme utekať...samozrejme so stratami. Keď už si tam, tak si spomeň prečo si do toho vstupoval. Daj im čas a potom môžeš investíciu ukončiť. Nepredpokladám, že si investoval všetko, čo si mohol alebo hej?
Presne tak ako pisete. Uplne milujem ked su ludia experti na nieco comu nerozumeju a navyse to ani neskusili. Ale ved ano co sa cudujem - vid kolko tu mame hned virologov a epidemiologov pocas Covidu.

Paci sa tu je link na screenshot na moj firemny ucet UP od zaciatku roka. A to ho pouizvam iba na ulozkya posielam to furt hore dole medzi podnikatelskych a uctom UP lebo velke peniaze drzim na Saxo. Inak by som mal tieto peniaze pekne na beznom ucte za 0,000...

https://drive.google.com/file/d/1vtVbbs ... sp=sharing

Paci sa kalkulacky do ruk a poctitajte a vid aj max drawdown a volatilitu. Toto je vratane transakcnych poplatkov.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

andre napísal: Pi 28 05, 2021 2:02 pm Urcite to hned nerus. RZ ma provizie za novych klientov, ktori prijdu cez linky z jeho clankov. Cize ho treba brat na urovni "predavaca" poistiek OVB..
Dakujem pekne za "poklonu" Andre. My sa pozname ? Ze ma prirovnavate k predavacovi poistiek OVB. Mate jasno v mojej profesnej kariere a vysledkoch ake som dosiahol, ci ste len tak vystrelili.

Tak schvalne skusme ci ma niekto len reci a vysledky nie alebo akj reci a vysledky. Podte vylozit karty na stol rovnako ako ja. Dajte moznost ludom nahladnut na Vase uspechy a potom si povieme ze ste teda uplne ina liga ako ja a ja zostanem s tymi poistkami OVB.

V prvom rade je vhodné sa teda pozrieť kto som, čo som dokázal a aké sú za mnou reálne výsledky. V dnešnej dobe sa veľa vecí dá o človeku zistiť a dohľadať z verejných zdrojov a sociálnych sietí. Je teda vhodné si v prvom rade pozrieť profesionálny LinkedIn profil človeka a taktiež jeho network a príspevky, čo pomôže dotvoriť celkový obraz o profesnej kariére a skúsenostiach daného človeka. Nech sa páči tu je to k mojej osobe: https://www.linkedin.com/in/romanzavodsky/ a https://www.facebook.com/unikdoslobody

Následne je vhodné pozrieť aj ďalšie sociálne siete a prečítať si prípadne nejaké príspevky, články, rozhovory alebo iné mediálne výstupy  - nech viete ako človek rozmýšľa a aké má názory a postoje. Tu je zopár mediálnych výstupov k téme FIRE odo mňa a myslím, že stoja za pár EUR na odomknutie ak aj nie sú free:

REFRESHER
INDEX
FINSIDER

K osobným daňovým priznaniam sa verejne síce nedostanete, ale je vhodné si pozrieť údaje na Finstate alebo ORSR prepojené firmy a ich výsledky. Je však pravdou, že vzhľadom na súčasné daňové zákony, sa niektoré druhy investícií oplatia viac držať na fyzickej osobe ako na špeciálnych investičných spoločnostiach. Na druhú stranu to však dá istý obraz o tom, či ak niečo človek deklaruje to je pravda alebo nie.

Pozerajte reálne recenzie ľudí na Facebooku k danej osobe/stránke a nebojte sa ich aj priamo kontaktovať - osobné referencie sú najcennejšie zdroje informácií a hlavne sa nedajú ľahko manipulovať ako napríklad "fake" recenzie na vlastných weboch: https://www.facebook.com/unikdoslobody/reviews/

Keď už si máte chcieť nechať od niekoho poradiť, nech Vám teda ukáže svoje portfólio a aké reálne produkty / služby využíva. Ja osobne spravujem svoje 7 ciferné portfólio najlepšie ako viem a netvrdím, že mám patent na rozum v oblasti investícií a financií. Iste sa nájdu šikovnejší a skúsenejší ľudia, ako aj iné prístupy. O to ako to vyzerá u mňa osobne som na podelil detailne v tomto blogu: https://www.romanzavodsky.sk/2021/04/04 ... nspiraciu/

Tak a teraz ste na tahu Vy a potom pokecame este raz o tom predavcovi OVB poistiek ok ?
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

heker121 napísal: Pi 28 05, 2021 2:47 pm Samozrejme že nie. Len jeden radí aby som zdrhol, iný aby som počkal. Počkám a uvidím.

Mám ešte iné investičné účty. Skúsim zotrvať a uvidím v ktorom to bude rásť lepšie.
Tak sa potom prosim urcite podelte o to ako Vam dopadol investicne maj staci len pohyby v % nech uz dame na stol nejake fakty a nielken pocity, domnienky a famy. Dakujem pekne
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

JUGGLER napísal: So 29 05, 2021 4:45 pm Robí to pre prachy. Má to na stránke. Preto priviera oči. Tak to už chodí v tomto biznise. Kto chce z vlkmi žiť, musí s nimi vyť :wink:

Špecifické individuálne osobné analýzy, odporučenia a moje komentáre k investičným a finančným plánom, realizujem len platenou formou konzultácií, vzhľadom na veľký záujem, počet e-mailových dopytov a zároveň moje osobné časove limity.

https://www.romanzavodsky.sk/sluzby/

Treba to brať tak, že chlapci s finaxu, peniazesucas, papucovyinvestor, bluenumbers atd...vsetci sa niekde verejne angažujú, potrebujú niečo zarobiť, nerozdávajú rozumy celkom zadarmo. Ale robia OSVETU , šíria INVESTIČNÉ VZDELÁVANIE, šíria investičnú gramotnosť a hlavne pravdu o investičnom biznise...otvárajú ľuďom oči...to si najviac cením od ľudí z ekonomickým vzdelaním.

DAROVANÉMU KOŇOVI NA ZUBY NEPOZERAJ - pozerajme hlavne na zúbky inštitúcii, keď nás lákajú investovať :lol:
Skvely prispevok Juggler. Vy chodite do prace alebo investujete preco ? Pre prachy ? Ci pre nieco ine ?

Mate nejaky dovod preco by som mal robit osobne konzultacie zdarma ? Svoj cas si vazim a viem ako s nim chcem nalozit.

Mate nieco konkretne proti Finaxu, Robovi Nepelovi, Vladovi Jurikovi, Fingo atd. ? Asi nie a vidite som asi jediny hoci teda ako hovorite to robim len pre prachy, ktory si dava linku "na konkurtenciu" na vlastny blog. Preco to asi robim ? Ja pisem a odporucam len a len veci, ktore mne fungovali a aktivne ich vyuzivam. Ako vidite z mojho linku mam produkty mnohych spolocnosti takze a taktiez spolupracujem s mnohymi spolocnostami. Ale vzdy sa viem kazdemu pozriet priamo do oci ked mu nieco odporucim. A ak sa chcete prist presvedcit o mojom FIRe pokojne pridte - vazne bez srandy - adresu mate. Rad Vas privitam a pokecame nech teda vidite aka je realita a ci tie veci robim pre provizie z UP alebo je tam trochu hlbsi rozmer. Mozeme zbehnut aj na pivo na jazera alebo otvorit flasku vina.

Navyse tu teraz davam verejny prislub. Ak niekto z toho fora mi napise s linkom na tuto diskusiu - otvorim mu ucet na UP bez vstupnych poplatkov. 0,000% a ziadne poplatky za vedenie ucty. Len transakcne poplatky ale to sme uz vyssie vysvetlili. Ktokolvek kto je ochotny to skusit a vytiahnut aspon 1.000 EUR co je minimum na UP. A potom po roku mi len gentlemansky slubi ze tu posle vysledky a cely rocny vypis a podeli sa o realne skusenosti. Plati ? Zmnie to fer ?

Nakoniec by ste asi boli prekvapeny kto vsetko z financnych kruhov je klientom UP len v ramci mojho kmena, ale to su informacie mimo verejny priestor.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

JUGGLER napísal: Ne 30 05, 2021 6:09 pm
Napadla ma aj taká verzia, že UP nemusí mať žiadnych robotov...Stačilo by, keby prepojili overené AOS systémy s klientskými účtami, nahodili u low cost brokera prirážku 0,018% a zo založenými rukami inkasovali fees. Proste to, či si vieš urobiť sám, by ti sprostredkovali za večný poplatok :wink:

Je však úžasne ťažké nájsť niečo nadpriemerne a zároveň konzistentne profitabilné. Ihla v kope sena...hlavne vo forexe.
Vyborne podte do toho ale realne. Zbehnite na NBS vyrieste licenciu na o.c.p. dajte dokopy firmu a ideme na to. Ja budem prvy ktory tam zainvestuje a realne po roku skusania napisem svoje realne skusenosti, nebudem pisat nic bez toho aby som vedel o com pisem alebo aby som si to vyskusal. Tak dajte vediet kedy to spustite....alebo to zostane len v pozicii ideaoveho zameru ? Lebo tzv. kreativcov je plny internet ale ludi so schopnostou get things done uz radovo menej.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

jogo napísal: Ne 30 05, 2021 7:13 pm Mohol by si ich dať do hitparády.
Tie poplatky su fakt neprehľadné a jediný spôsob ako ich overiť je otvoriť u nich malý účet. Aj praktiky BBI sme odhalili na reálnych účtoch, na webe neboli na nich negatívne komentáre...viewtopic.php?f=53&t=1067&hilit=bbi&start=40
Juggler / Jogo

Cennik je uplne jasny a prehladny. Na par stran na rozdiel od bank a inych institucii. Poslem Vam cennik Interactive Broker ze co poviete a to sa mi zrovna zda ako v celku renomovany hrac na trhu a mam u neho ucet.... :)

BBI bol obchodnik s cennymi papiermi pod licencou centralnej banky ?
Podliehal pravidelnej kontrole a reportingu ?
Bol sucastou garancneho fondy investicii ako je UP ? https://www.garancnyfond.sk/zoznam-subjektov

Viete ako funguje kontrola na NBS u o.c.p. ? viete ako funguje vykazovanie a k comu vsetkemu vratane dennikov ma NBS pristup ?

Alebo teda nie a skor tu opat riesime hrusky a uplne zhnite jablka ?

No co dodat....Ja som si fakt myslel ze toto je forum, kde uz budu aj profi investori s nejakym backgroundom a skusenostami / vysledkami na vlastnych peniazoch....
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa Rado »

Pán Bukový a pán Závodský,

na ako investovat sa otvorila téma U.P. o.c.p., a.s., a prišli posty, ktoré neboli voči vám veľmi lichotivé. (ja som sa celkom držal :) )
Otázka je, ak odhliadneme od čisto slovenskej nátury mudrovať do všetkého, či je to chyba diskutujúcich?
Každý z nás vrátane mňa sa pozrel na stránku UP, každý z nás potenciálny klient pre vás, ktorý so sebou nesie obrat a zisk. Pýtam sa, čo ste dostali?
Nepresnosti ohľadom stratégie, poplatkov... a to je chyba diskutujúcich??? Ja som na vašej stránke našiel graf, ktorých si viem nafabrikovať koľko chcem aj keď ste pod dohľadom NBS. Poplatky som osobne ani nenašiel, aj keď som klikal kde kade. Odporúčanie tu je na založenie účtu, ktorý by sa reportoval...prečo to nenapadlo vás a dať ho na vašu stránku?

Robím v obchode viac ako dvadsať rokov a platia pre mňa dve pravidlá:
1. zákazník má vždy pravdu
2. ak zákazník nemá pravdu, tak platí pravidlo číslo jedna

Možno máte super produkt a robíte to dobre, to neviem posúdiť, ale na základe toho, čo sa po návšteve vašej stránky objavilo na tomto fóre vám viem isto povedať, že to pri všetkej úcte predávate na HOVNO a ešte budete kritizovať potenciálnych zákazníkov a obhajovať sa. (keď ste dostali typické slovenské kritické príspevky na tejto stránke, tak vaša reakcia bola tiež typicky slovenská) Minimálne by ste sa mali nad tým zamyslieť, aj keby sme nemali v ničom pravdu. Platí totiž pre nás pravidlo číslo dva. Keď sa vám nedarí presvedčiť zákazníka, tak to nie je jeho chyba.

Držte sa. Ja som nad vami palicu nezlomil len ste pre mňa nečitateľní.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
heker121
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 27 05, 2021 5:38 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa heker121 »

Mrzí ma že to ide takýmto smerom. Vôbec som nechcel nejako osočovať alebo útočiť na kohokoľvek.

Na svoju obranu, reagoval som emotívne a rozhodol som sa investovať skôr než som si dohľadal nejaké info o tejto spoločnosti. Investoval som, lebo som bol presvedčený že konám správne a informácie som mal len z Vašej web stránky p. Závodský. Preto som otvoril túto otázku na tomto fóre. Bohužiaľ až po tom ako som odoslal prvý vklad.

Na obranu spoločnosti UP, po žiadosti o zrušenie účtu mi vrátili plnú sumu ktorú som investoval bez akýchkoľvek otázok.

Čo ma však viac mrzí je vystupovanie p. Závodského, sledoval som Vás a Váš blog s úžasom a inšpiroval sa. No Vaše vystupovanie tu na fóre mi príde trochu cez čiaru a nevrhá to dobrý dojem na ľudí ktorí Vás tiež sledujú.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

rogue_trader napísal: So 29 05, 2021 8:38 am Na sme.sk bol nedavno rozhovor s Romanom Zavodskym:
https://index.sme.sk/c/22603885/roman-z ... hovor.html

Z clanku je jasne ze rozumie dolezitosti nizkych poplatkov pri investovani (povazuje poplatky FINAXU 1.2% spravny a 1.2% vstupny poplatok za vysoke). Rovnako rozumie danovemu zvyhodneniu pri investovani do ETF.

Napriek tomu v realite odporuca investicie ktoru su poplatkovo omnoho drahsie a podlehaju dani a zdravotnemu odvodu.
Mily Rogue Trader. Ano rozumiem im velmi presne a preto svoje ETF portfolio (nie UP aby sme zasa neriesili hrusky a jablka) drzim na Interactive Broker a spravujem si ho sam. Stoji ma to rocne TER fondov a par EUR na nakupne prikazy. Aktualne mam v ETF vzhladom na vysoke valuacie najmenej penazi za 10 rokov takze cca 16% - vid https://www.romanzavodsky.sk/2021/04/04 ... nspiraciu/

Chapem vsak, ze nie vsetci chcu ist napriamo a potrebuju sprostredkovatela. V tom pripade som jasne porovnal preco je WEM SFT lacnejsi oproti Finaxu, hoci Finax povazujem tiez za dobru alternativu ak mate viac penazi ale date aspon 1.000 EUR nech sa vyhneme 1,2% za spravu. Su tu vsak lepsie platformy ako EIC (ak mate dobreho agenta) alebo Portu od Woods ked uz teda niekto nechce ist do IB.

Takze vino kazem a vino aj pijem... Navyse ako som tu urobil prislub ked niekto ma realnu chcenie skusit triedu aktiv na likvidny cash (na to sa ETF teda vobec nehodi) paci sa 0% vstupny poplatok a 0% poplatok za spravu. Zostanu len transakcne popltky. Paci sa mozete pisat a o rok sa tu stretneme ake budu realne skusenosti a nie prazdne dojmy a hejty a pokecame o tom vine / vode ok :) ?
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »


RZ v článku spomínal social trading - že si necháva trejdiť účet cez eToro. To je tiež hlúposť, lebo eToro robí drahý social trading práve preto aby ryžovalo na 3 pipsoch. Oplatí sa im vyplácať provízie a odmeny trejderom.
Nie Juggler aktualne nemam eToro ucet. Sedel som raz v tricku eTora na webinari zlata minca aby som paradoxne upozornil ludi na Rizika tohto obchodovania. Na Papucovom investorovi sme zasa mali debatu kde sme zbierali pre a proti. Skusal som ho ale nie pre seba skor pre kopirovanie networku okolo mna. Vyhodnotil som ako zle riesenie na mojich testovacich peniazoch a nikomu som to nikdy neodporucal.

Moj hlavny investicny ucet pre ETF je na Interactive Broker a nic na to nemienim menit ani po Brexite.
roman.zavodsky
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 10 06, 2021 2:43 pm

Re: U.P. o.c.p., a.s.

Príspevok od používateľa roman.zavodsky »

Tak a teraz ked som uz dal reakcie na vsetky prispevky a snad teda poskytol argumenty na stol podme diskutovat.

Povedzte mi teda niekto alternativny nastroj na priklad na ulozenie 6 mesacnej zeleznej rezervy t.j. :
Trieda aktiv = kedykolvek likvidny cash
Regulovany biznis pod dohladom
Garancia Garancneho fondu investicii do 50.000 EUR
Vynos viac ako 5% netto rocne
!! VOLATILITA pohybov do 1% max.

Velmi rad si pozriem adeptov, lebo investiciam sa venujem aktivne 20 rokov a to co priniesol p. Bukovy a jeho tim v podobe ci uz cez UP alebo to profi riesenie co ja hlavne vyuzivam je proste unikatna vec v nasich vodach. Dakujem za tipy a konstruktivnu a vecnu diskusiu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"