365 Invest

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Želáte si zaradiť dôchodkové fondy Prosperita a Indexový do Hitparády?

1.ÁNO. Ľudia z 365.life sa pýšia aktívnym prístupom vo fonde Prosperita, takisto ich Indexový fond má byť lepší. Chcem vidieť realitu.
7
78%
2.Chcem len fond Prosperita. Súhlasím z ich filozofiou: https://index.sme.sk/c/22581990/sef-dss ... mysel.html
0
Žiadne hlasovania
3. Je mi jedno ako ide fond Prosperita, ale rád by som sledoval ich Indexový fond
0
Žiadne hlasovania
4. Nechcem pridať nijaký
1
11%
5. Je mi to jedno.
1
11%
 
Celkom hlasov: 9

martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

365 Invest

Príspevok od používateľa martinpa »

365 banka spustila portal k investovaniu, velka cast je asi redizajn z postovky, ak to dobre chapem.

Nasiel som len podielove fondy, ponuka ETF nic (iba cez podielove fondy). Za mna sklamanie, cakal som aspon nejake sporo investovanie do ETF podobne Finaxu. (v zahranici to ma uz snad kazda banka, tu nic, iba podielove fondy).

https://365invest.sk/
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Nishin »

Veľká škoda, očakával by som od "digitálnej banky novej generácie" viac ako pekne premaľovať obstarožné produkty...
:arrow: 3.65€ za nákup CP, ročné fee za správu účtu 0.365% a presúvam portfólio k nim :uctievanie: :lol:
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Fund »

...preco sa napriklad neinspirovali u ceskej AirBank,ktora zacala spolupracovat s Portu? Dochodcov z postovej banky prezliekli do hipster oblecenia,ale dochodcami stale ostali :lol:
...nevidim v nicom "modernu banku pre dnesnych ludi" stara klasika a vela kecov okolo :palec_dole:
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa martinpa »

Pre pobavenie. Tu je vysvetlenie od ich sefa z FB, ETF su niche, veria v aktivne riadene fondy a porazaju benchmarky.
Prílohy
Screenshot from 2021-07-17 04-47-25.png
Grexacik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2019 10:36 pm

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Grexacik »

Vieme sa dopatrat k realnym vysledkom ci su naozaj schopni porazat benchmarky?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

martinpa napísal: So 17 07, 2021 11:24 am Pre pobavenie. Tu je vysvetlenie od ich sefa z FB, ETF su niche, veria v aktivne riadene fondy a porazaju benchmarky.

Pre pobavenie realita v 365 INVEST
Mal som akurát pobavenie z humorno-lákavých opisov ich fondov. Úsmev na perách mi zmrzol, ked som porovnal výnosy sedliaka v porovnateľnom pasívnom ETF. Samozrejme, sedliak v ETF má navyše výnos po 1 roku oslobodený od daní a odvodov, kdežto v týchto domácich podielových fondoch sa pri redemácii výnos zrážkovo zdaňuje.

Vyberám len vlajkové lode 365 INVEST pre odvážnejších a skúsenejších investorov.

Ambiciózne riešenia sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú investovať skutočne dlhodobo a ich cieľom je využiť potenciál podielových fondov na maximum. Rizikovosť investícií je síce vyššia, no rovnako aj výnos pri dodržaní investičného horizontu. Ten sa síce dokáže pretiahnuť aj na 7 rokov, ale na dobré sa predsa oplatí čakať, no nie?

Dlhopisový dlhodobý fond
S dlhopisovým fondom budú tvoje financie v bezpečí vďaka nízko-rizikovým investíciám.

Vznik: 7.11.2019 odvtedy dodnes -4%.

Pre porovnanie ETF Global Aggregate Bond UCITS ETF EUR Hedged Acc od rovnakého dátumu: +2,82%.

Poplatky:
Vstup: 1%
Výstup: 1% do 1 roka
Ročný poplatok: 1,1 % p.a.
365 invest.png
365.world
Podmaň si svet s týmto opovážlivým fondom. Štandardný podielový fond je určený pre pokročilých investorov, ktorí si už môžu „plesnúť po vačku“ a zainvestovať s väčším kapitálom. Veľký kapitál v kombinácii s vyššou rizikovosťou však v optimálnom časovom horizonte prinesie rovnako opovážlivý vysoký výnos

Vznik: 4.12.2017 odvtedy +31% ( 8,5% p.a. )

Pre porovnanie ETF WORLD za rovnaký čas: +58%

Poplatky:
Vstup: 2%
Výstup: nie je
Ročný poplatok: 1,23% p.a.

Akciový globálny fond
Tento fond je ako cesta okolo sveta a na jachte. Zavedie ťa najmä na americký trh a zažiješ s ním aj väčšie výkyvy investícií. Trochu vetra do plachiet však nezaškodí, ak sa ženieš za svojim cieľom. Vo fonde s investičným horizontom minimálne 5 rokov získaš komplexné investičné riešenie. Počítaj so zvýšeným rizikom, no za cenu vyššieho výnosu. Odporúčame ho najmä pokročilým investorom.

Vznik: 18.4.2016: dodnes +24,4% = 4,1% p.a.

Pre porovnanie ETF World odvtedy +92%

Hnoja to experti ako len môžu:
Výnos za posledné 3 roky: -3,3% p.a
Od začiatku roka: 0,95%

Poplatky:
Vstup: do 3%
Výstup: 1% do 3 r
Ročný poplatok: 1,73% p.a.

Zmiešaný aktívny fond
Tomuto sa hovorí výzva. Aktívny fond je vhodný pre investora, ktorý má rád dynamiku, nebojí sa výkyvov akciových trhov a na svoj výnos si počká. Aj vývoj tohto fondu môžeš sledovať online. Získaš možnosť vysokého zhodnotenia peňažných prostriedkov pri dlhodobom a pravidelnom investovaní (minimálne 5 rokov).

Vznik: 27.8.2018.. dodnes +17,2%

Pre porovnanie Xtrackers Portfolio UCITS ETF 1C – zmiešané akcie a bondy, aktívne manažovaný podiel akcií a dlhopisov od 30% do 70%...od rovnakého dátumu dodnes dalo +27%.

Poplatky:
Vstup: do 2%
Výstup: 1% do 3 r
Ročný poplatok: 1,73% p.a.


Zmiešaný kapitálový fond
Času tak akurát a vyššie zhodnotenie pri miernom až strednom riziku. Naši portfólio manažéri ti ukážu, že niekedy stačí peniaze nechať pracovať na tých správnych miestach a zo svojich investícií dostaneš maximum aj bez viazanosti.

Vznik: 21.2.2014 odvtedy +23,7% = 2,8% p.a.

Porovnanie s podobným ETF Xtrackers Portfolio UCITS ETF 1C – zmiešané akcie a bondy za rovnaký čas: +69%

Poplatky:
Vstup: do 2%
Výstup: 1% do 3 r
Ročný poplatok: 1,73% p.a.

Výnos:
posledné 3 roky: -3,3% p.a
od 2016: 4,1% p.a.


Realitný office fond

Ak chceš byť súčasťou veľkých realitných lukratívnych projektov na Slovensku, môžeš. Náš druhý fond zameraný na nehnuteľnosti je určený pre dynamické povahy, ktoré rady investujú do kvality. Napriek veľkoleposti fondu však pri investovaní môžeš byť v pohode. Jeho rizikovosť je nízka a pri nastavení optimálneho horizontu minimálne 4 rokov, môžeš od neho očakávať slušné zhodnotenie.

Výnos:
Od vzniku 2.10.2017 : 2,16 p.a.
posledné 3 roky: 2,04% p.a
Takto si náš fond cenia odborníci:
najpredávanejší podielový fond v kategórii realitné fondy a fondy alternatívnych investícií v súťaži TOP FOND SLOVAKIA 2020
najpredávanejší podielový fond v kategórii realitné fondy a fondy alternatívnych investícií v súťaži TOP FOND SLOVAKIA 2017

Nuž tieto smiešne výnosy na úrovni inflácie som porovnal s niekolkými realitnými ETFs,:
VanEck Vectors Global Real Estate UCITS ETF: za rovnaký čas +28%
iShares STOXX Europe 600 Real Estate UCITS ETF (DE): +21%

Všetkých 26 realitných fondov v zozname justetf.com má za posledný rok zhodnotenie od 20 do 35%.
Priemer za rovnaký čas teda cca +7 až +10% p.a.
Prílohy
Selfie najlepšieho investora.jpg
Selfie najlepšieho investora.jpg (197.92 KiB) 6143 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Nishin
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 45 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Nishin »

martinpa napísal: So 17 07, 2021 11:24 am Pre pobavenie. Tu je vysvetlenie od ich sefa z FB, ETF su niche, veria v aktivne riadene fondy a porazaju benchmarky.
Riaditeľ banky očividne inšpirovaný bývalým premiérom ako neriadená strela na FB.... Ja byť v dozorke, tak buď vyrazím PR manažéra, alebo rovno CEO... :roll:
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Lex »

Neviem co je vacsi fail ci popisky tych fondov alebo aktivity pana riaditela na FB. Sice napisal blbost, ale aspon arogantne. No cisty sedlak.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Fund »

...nepise prispevky na fb za sefa niekto iny?...lebo tie odpovede/komunikacia "ehm" sedlacina...
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa andre »

Pri prepade v 2020 mali "svetlu chvilku", ked sa im aktivnou spravou v 2. pilieri podarilo minimalozivat prepad. Pekne to vidno pri porovnani s indexovym fondom:

365_2.pilier.png
https://www.manazeruspor.sk/druhy-pilier/dss/pb?range=3


Na com si nasledne postavili PR kampan napr. https://index.sme.sk/c/22581990/sef-dss ... mysel.html

Avsak z dlhodobeho pohladu je ten fond aj tak najhorsi na trhu s vynosmi na urovni dlhopisovych fondov. Aktualne je najhorsi na vsetkych timeframoch:

za 1 rok: https://www.manazeruspor.sk/druhy-pilie ... vy?range=1
za 3 roky:https://www.manazeruspor.sk/druhy-pilie ... vy?range=3
za 5 rokov: https://www.manazeruspor.sk/druhy-pilie ... vy?range=5
za cele obdobie: https://www.manazeruspor.sk/druhy-pilie ... vy?range=0

A to sa bavime o akciovych fondoch, ktore maju rovnake poplatky.. Takze asi tak im to vychadza s aktivnou spravou..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobre vidím?

365.life akciový negarantovaný dôchodkový fond PROSPERITA : -8,92% od začiatku roka?
A k tomu hláška: fond siahol do inovatívnych akcií s vysokým potenciálom rastu, musí sa však naň počkať !

Pritom ETF SVET +17,5% a ETF USA +20,5% !!!

Fond začal 22.3. 2005 takže má za sebou 15 rokov.
Za celý ten čas dosiahol +42,14% , čo je priemerné ročné zhodnotenie: 2,18% p.a.

ETF USA za ten istý čas +392% a to je 10,4% p.a.


V tom fonde je 76 mil €

Poplatok za správu: 0,3% p.a.
Poplatok za vedenie účtu 1%
Odmena za zhodnotenie: 10% ( 0,1 zo zhodnotenia )


Takisto ich 365.life indexový negarantovaný dôchodkový fond vyzerá biedne. On v porovnaní s tými dvoma mrzákmi dominuje, ale iba ako jednooký kráľ medzi slepými. Vybrali si totiž Goldman Sachs Equity Factor World Index, ktorý sa chvastá, že chce mať vyššiu výkonnosť ako iné indexy. Zle si vybrali:

Fond bol založený 23.4.2012 a doteraz dal +115%...to je 8,62%p.a.

ETF MSCI World dal za ten istý čas +212%...to je 13,12% p.a.
ETF USA za ten istý čas +306%...to je 16,39% p.a.

Poplatok za správu: 0,3% p.a.
Poplatok za vedenie účtu 1%
Odmena za zhodnotenie: 10% ( 0,1 zo zhodnotenia )

Uff. Vzhľadom na to ich chválenkárstvu ako super sa vyhli kríze.
https://index.sme.sk/c/22581990/sef-dss ... mysel.html

Ked som si to podrobne prečítal, oni sa ničomu šikovne nevyhli...Išli z akcií von už na konci 2019 na základe vlastných predikcií recesie a potom mali obrovské šťastie, že prišla covid kríza v 2020.
Pritom na tej kríze vôbec nezarobili...mohli pri poklese -35% nakúpiť akcie a mali by za 2020 nie iba +14%, ale +40%.

Ináč ten Martin Kaňa perfektne píše. Pochádza z Accrosu...všetko sú to ľudia vzdelaní a nabití vedomosťami..skutoční investiční experti...
je to neuveriteľné, že takí ľudia nielenže nedokážu kopírovať výnos indexových ETFs, ale ešte to pokazia ( detto Infinity, Charles Bridge, Vltava)
Vždy som myslel že to budú výkladné skrine aktívnej správy...čím viac to sledujem, tým viac sa čudujem.

Dávam hlasovať či chcete tie fondy v Hitparáde.

P.S. Výborný príspevok Andre. :potlesk: Nestačím sa čudovať. :roll:
Prílohy
365 Prosperita.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Poplatok za správu: 0,3% p.a.
Poplatok za vedenie účtu 1%
Odmena za zhodnotenie: 10% ( 0,1 zo zhodnotenia )
Mám 2 otázky.

1. To sú štátom schválené poplatky vo fondoch v druhom pilieri?
2. Ten poplatok 1% sa plati ročne a z celého objemu spravovaneho majetku?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa Lex »

2x Ano. Su to maxima co si mozu DSSky uctovat.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa andre »

Odplaty DSS

Každá dôchodková správcovská spoločnosť má zo zákona právo účtovať si tri druhy odplát.

1. Za správu dôchodkového fondu - Poplatok za správu úspor predstavuje max. 0,3 % majetku v dôchodkovom fonde ročne.
2. Za vedenie osobného dôchodkového účtu - Odplata za vedenie osobného dôchodkového účtu nesmie presiahnuť 1 % zo sumy prijatých príspevkov.
3. Za zhodnotenie majetku v dôchodkovom fonde - Odplata za zhodnotenie majetku predstavuje 10 % z objemu zhodnotenia majetku dôchodkového fondu v príslušnom období a je definovaná konkrétnym vzorcom v zákone. Ten zároveň zabezpečuje, aby si DSS nemohla účtovať túto odplatu aj pri poklesoch a opätovnom stúpaní hodnoty dôchodkovej jednotky do úrovne už predtým dosiahnutého maxima.

https://www.adss.sk/druhy-pilier

resp. https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-43
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: So 24 07, 2021 8:35 am Odplata za vedenie osobného dôchodkového účtu nesmie presiahnuť 1 % zo sumy prijatých príspevkov.
Ďakujem Andre. :D Je to 1% z vložených peňazí. Nie z objemu spravovaného majetku.

To je v poriadku.
To je ako vstupný poplatok u EIC, alebo manipulačný u Finaxu, alebo ako 1% za nákup u SLSP.
Je to jednorazový poplatok, takže z dlhodobého hľadiska to nie je veľký náklad.

Pozrime sa na príklad. Vložím 200 € a budem sporiť 200 € mesačne 30 rokov. Vstup je 1% a nákup 0,3%...Vstup spolu 1,3%.

Spolu vložím 200 x 12 x 30 = 72 000 €.
1,3% z vložených peňazí je v tomto prípade 936 €..

Čiže správca z mojích vkladov inkasuje za 30 rokov menej ako 1000 €.

Teraz to nahodím do investičnej kalkulačky, pri zhodnocovaní o 10% p.a.:

Po 30 rokoch budem mať na účte 410 650 €. Tie poplatky mi ukrátia výnos o -5 409 €.

Pozrime sa však na príklad, keby tých 1% bolo z objemu celého spravovaného majetku a účtovaných každý rok.
Teda 1% nie iba z vložených peňazí, ale z celej sumy ktorá je na účte:

Po 30 rokoch by som mal na účte 336 400 €. Poplatky by mi ukrátili výnos o -79 600 €.

To je obrovský rozdiel !

V prvom prípade som obetoval z výnosu -1,3%.
V druhom prípade som obetoval z výnosu -24% = 1/4 !

K tomu si zapametajme a to navždy: pri 2% p.a. nás dlhodobá aktívna správa ukráti až o polovicu výnosu !

Toto je sila poplatkov. Takto zarábajú fondy, banky. Nič neriskujú, ale zoberú polovicu výnosov. Klienti riskujú, nechajú sa žrať infláciou a v prípade podielových fondov ešte na konci zaplatia dane.

Pozor aj na šetrení cez ETFs. Upozorňujem na agentov, ktorí klientov nahovárajú na tzv. manažované účty.
Na nich sa v podstate nič nemanažuje, lebo sporíte do pasívnych ETFs, ale agenti inkasujú 1% p.a z celého objemu spravovaného majetku.
To je tých -79 600 €, teda ¼ výnosu !


Na záver si porovnajme výnos do rovnakého Indexového fondu cez DDS, cez EIC a cez brokera:

Podmienky: 200€ mesačne, 30 rokov, výnos 10% p.a.

Poplatky:
1. DDS: 0,3%p.a. + 1% z vkladov + 10% z výnosu high water mark
2. EIC: 1% vstup + 0,3% z vkladov (nákup )
3. Broker: dajme 100€ paušálne každý rok

1. DDS : na účte 319 000.
2. EIC : na účte 372 000.
3. Broker: na účte 400 000

A pridajme bonus. To isté, ale v podielovom fonde pri 2% p.a. a pri 2% vstupe

Podielový fond: 270 000....1/3 na dane = 180 000 €

P.S. Tí čo si pri investovaní na začiatku zvolia rozumnú cestu, majú nakoniec výnosy zhruba dvojnásobne vyššie ( 372 000-400 000 ) ako tí, čo sa nechajú nahovoriť na podielové fondy ( 180 000 ). DSS je osobitná kategória, keďže tam idú peniaze, ktoré by ináč skončili v prvom pilieri.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
xerces
Active Member
Príspevky: 137
Dátum registrácie: Ne 20 06, 2021 12:20 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa xerces »

Tak ako som pisal vo vlakne k dochodkom. 2. pilier sa neoplati. Lepsie ist priamo na ETF.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa rmaly »

xerces napísal: Ne 25 07, 2021 11:56 pm Tak ako som pisal vo vlakne k dochodkom. 2. pilier sa neoplati. Lepsie ist priamo na ETF.
Neviem, ci si zamestnanec, ale ak ano, tak radsej prevediem par percent z prachov co mi aj tak strhnu na (zatial) svoj sukromny ucet v DSS ako do bezodnej jamy socialnej poistovne.
Samozrejme "priamo na ETF" idem tiez, ale zial uz za svoje vlastne zdanene peniaze...
xerces
Active Member
Príspevky: 137
Dátum registrácie: Ne 20 06, 2021 12:20 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: 365 Invest

Príspevok od používateľa xerces »

Nie som zamestnanec a dufam, ze uz nikdy nebudem. Nech si stat zdiera niekoho ineho.

Statu treba davat iba minimum.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"