Ako predať americkú ETF SPY

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Ojo1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2021 10:58 am

Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa Ojo1 »

Po vypísaní PUT kreditného spredu na Interactive Broker mi bolo pripísaných 100 ks ETF SPY. Pri pokuse o ich odpredaj mi svieti hláška, že obchodovanie ETF sa neumožňuje vzhľadom na nariadenie EU. Vie mi niekto súrne poradiť?
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa mikr »

Tak to je zajímavé. Mně to odprodat šlo a i po částech. Musíš tedy obráceně, vypsat CALL a jsou tedy i další možnosti.
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Ojo1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2021 10:58 am

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa Ojo1 »

Poprosím o postup odpredaja, pretože mne tam pri predaji svieti nulová cena (a za nulu to odpredať nechcem :) ) a svieti hláška, že z dôvodu zákazu EU ...atď. Aké ďalšie možnosti máš na mysli?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa jogo »

Ojo1 napísal: Ne 12 09, 2021 11:11 am Vie mi niekto súrne poradiť?
Ako prvú vec by som dnes o polnoci zahedgeoval nakúpených 100ks SPY predajom 2ks futures na SP500 ticker MES. Potom už ti ta pozícia nebude vyrábať stratu ani zisk, lebo veľkosť tých dvoch pozícii bude identická a jedna bude long a druhá short. A následne riešil odpredaj tých 100ks SPY cez podporu IB a po odpredaji SPY ukončiť pozíciu v MES.
Možno predajom CALL opcie na SPY by si sa tých 100ks SPY mohol zbaviť, ak opcia skončí ITM, keď predajom PUT opcie na SPY si tých 100ks SPY získal na účet. Ale v opciach sa nevyznám...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa mikr »

jogo napísal: Ne 12 09, 2021 1:51 pm
Možno predajom CALL opcie na SPY by si sa tých 100ks SPY mohol zbaviť, ak opcia skončí ITM, keď predajom PUT opcie na SPY si tých 100ks SPY získal na účet. Ale v opciach sa nevyznám...
Přesně tak, nejednoduší výstup z pozice. Jinak vše se dovíš na stránkách kde píší opcích. Je jich plno. Třeba : https://dobretrejdy.com/
M
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hm. Už sa mi stalo, že mi IB nedovolilo utiecť v -5%, ked akcia letela dole...Bolo to však v afterclose, kedy účinkujú ich stupídne ,,price caps,,
Vtedy to riešim cez customer service chat, priamo z TWS ..hore je HELP.

Skús to urobiť cez opcie.
IB to zablokovalo asi preto, lebo sa to v EU zneužívalo na trading. Nielen indexových ETFs, ale amíci majú dobré pákové a inverzné ETFs.

Na investing by mi to vôbec nevadilo. Na trading môžeš využiť alternatívy ako ES, MES. To sú vynikajúce futures ( emini a microfutures )...šetrí ti to margin, je to lacné...môžeš budovať pozíciu po 5 USD (MES )...akurát si musíš ustrážiť, že expirácia je každý štrvťrok ( teraz bude v piatok...nový kontrakt už fachčí likvidne a vydrží do tretieho piatku v decembri). Druhá možnosť je SPY cez opcie ( likvidné a každý druhý deň ), alebo cez CFD ( iba v U.K čase, od rána do 21,00 ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa jogo »

Ojo1 napísal: Ne 12 09, 2021 11:11 am Po vypísaní PUT kreditného spredu na Interactive Broker mi bolo pripísaných 100 ks ETF SPY. Pri pokuse o ich odpredaj mi svieti hláška, že obchodovanie ETF sa neumožňuje vzhľadom na nariadenie EU. Vie mi niekto súrne poradiť?
Ako si to vyriešil?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Ojo1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 12 09, 2021 10:58 am

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa Ojo1 »

Na druhý deň to zázračne šlo, ale v tom čase SPY práve riadne prepadla, tak som čakal na rast, ktorý našťastie prišiel a ešte som na tom zarobil, ale dlžiť brokerovi 30 000 nie je bohvieaký pocit :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ojo1 napísal: Po 08 11, 2021 1:14 pm Na druhý deň to zázračne šlo, ale v tom čase SPY práve riadne prepadla, tak som čakal na rast, ktorý našťastie prišiel a ešte som na tom zarobil, ale dlžiť brokerovi 30 000 nie je bohvieaký pocit :)
To znamená, že si to mal na margin 1:2 a broker si uvedomil, že ti nemôže brániť v predaji...ved on sám by ti to v poklese musel predať, resp. znížiť pozíciu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa jogo »

Ojo1 napísal: Po 08 11, 2021 1:14 pm Na druhý deň to zázračne šlo, ale v tom čase SPY práve riadne prepadla, tak som čakal na rast, ktorý našťastie prišiel a ešte som na tom zarobil, ale dlžiť brokerovi 30 000 nie je bohvieaký pocit :)
Radšej budem USA ETF pre istotu nakupovať cez FIO.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Ako predať americkú ETF SPY

Príspevok od používateľa jogo »

Dostal som sa k informácii, že síce IB dovolí "nakúpiť" cez opcie 100ks ETF priradením, ale tieto ETF nedovolí po častiach predávať. Dovolí len predať 100ks naraz. Aké máte s tým skúsenosti?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"