ETF cez SLSP alebo brokera?

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

ETF cez SLSP alebo brokera?

Príspevok od používateľa gardenerr »

Ahojte
chcem investovať cca 15 000€ do akciových ETF a neviem sa rozhodnúť, či to bude pre mňa ako laika lepšie cez moju banku SLPS, ktorá to začala ponúkať alebo cez iného brokera, napríklad cez odporúčaného IB. Chápem, poplatky sú kľúčové a v IB sú nižšie ako cez Georga, ale na druhej strane mám obavu, že si v IB z nevedomosti spôsobím zbytočné problémy. Nemám problém si to naštudovať, preklikávam si tú ich IB trial verziu, ale zatiaľ som odhalil len množstvo pascí, kam môže spadnúť začiatočník ako som ja. Odporučili by ste niekomu neskúsenému I Brokers alebo je múdrejšie mať v mojom prípade väčšiu istotu a nakúpiť v kľude cez SLSP? V podstate mi ide len o to nakúpiť zopár ETF akciových fondov a nechať ich pracovať. (mimochodom, je podľa vás lepšia stratégia skopírovať portfólio Finaxu a diverzifikovať to alebo všetko hodiť do S&P 500 alebo MSCI World?) Ďakujem.
Juro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 12, 2021 12:16 pm

Re: ETF cez SLSP alebo brokera?

Príspevok od používateľa Juro »

Ahoj, mozes sa prosim podelit ake konkretne pasce si zaciatocnik na IB ma davat pozor?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"