365invest - Blockchain fond, o.p.f.

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

365invest - Blockchain fond, o.p.f.

Príspevok od používateľa andre »

Nahodou som narazil na tento fond: https://365invest.sk/fondy/blockchain-fond

Na 1. pohlad to vyzera zaujimavo ako moznost pre retail stavit si nejake % portfolia na krypto. Tak som pozrel co teda drzia:

TOP 10 pozicie:
cash EUR
cash USD
MICROSTRATEGY INC-CL A
ARGO BLOCKCHAIN PLC
NVIDIA CORP
CONDUENT INC
SILVERGATE CAPITAL CORP-CL A
NORSK HYDRO ASA
EPAM SYSTEMS INC
NASDAQ INC

Takze len dalsi blockchain odrb pre retail :roll:
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: 365invest - Blockchain fond, o.p.f.

Príspevok od používateľa Peter222 »

Sú to údaje k 30.9. kedy ten fond ešte len vznikal a NAV bolo minimálne, je možné že zloženie fondu sa bude výraznejšie meniť, treba si počkať na koncoročné údaje. Je trocha neštandardné, že 365.invest nepripravuje mesačnú správu, ale kvartálny report, ostatní správcovia to reportujú na mesačnej báze.
Každopádne, za ten fond si nechávajú riadne zaplatiť :lol: správcovský poplatok 1,65%, vstup. poplatok max. 3%
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 365invest - Blockchain fond, o.p.f.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Majú tam výkonnosť k 22.12.2021: -16,13 % za 1 mesiac

Ako sledujem 365..mne sa ani nechce veriť, že takto môžu fungovať :o

Z ich vyjadrení mám pocit, že s prstom v zadku chcú biť indexy. Vôbec neberú do úvahy alternatívu, že bublina praskne a ľudia na tom stratia:

V Blockchain fonde s nami získaš možnosť investovať do prevratných revolučných technológií, ktoré majú široké možnosti využitia, ale aj bezpečnosť a transparentnosť. Ako pokročilý investor s vysokou toleranciou voči riziku a s ambíciou vyťažiť z fondu maximálny výnos, môžeš využiť fond ako zdroj vysokého zhodnotenia pri pravidelnom a dlhodobom investovaní.

Zaradím ich do Hitparády, nech to máme v priamom prenose. Len mi pripomeňte, keby som zabudol :beer:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: 365invest - Blockchain fond, o.p.f.

Príspevok od používateľa andre »

Uz pridali aj "skutocny" krypto fond - Cryptomix, teda aspon podla popisov. Holdings zatial nikde nemaju, takze neviem co drzia. Podla dokumentov to vyzera, ze to budu europske krypto ETF, uvidime.
Prostredníctvom Cryptomixu investuješ do vybraných regulovaných, na burze obchodovateľných cenných papierov, ktoré kopírujú výnos cca 22 kryptomien.

V portfóliu nájdeš známe kryptoinvestície ako Bitcoin, Ethereum, Solana, Litecoin, Binance, Cardano, Ripple, Polygon a iné,
Len tie poplatky su zbytocne vysoke oproti ETF a ocividne to stale nezalistovali na burze, takze bude potrebne platit aj dane z pripadneho zisku.

https://365invest.sk/fondy/cryptomix-fo ... -+poplatky
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"