BTC cez IB

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

Ahojte, ake presne povolenie mi treba na obchodovanie resp. kupenie WisdomTree Bitcoin u IB?

Kupovali ste niekto nieco taketo vobec? Viem, ze je tu thread o crypte a ako ho nedanit, ale prisli ste na to, aj aky ticker je najvyhodnejsi? Lebo napr. WisdomTree Bitcoin dnes pokles cca 1,2%, pricom btc kleslo 2% .. je vobec nieco lacne (idealne max 1% rocne), ktore by presne trackovalo btc?
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

pozrel som na to troska z dlhodobejsieho hladiska a ten wisdom vyzera najlepsie .. ale stale ho nemozem kupit, IB mi stale pise, ze nemam dostatocne opravnenie resp. znalosti na kupu btc, lenze nejako neviem, ze o ktore by som mal presne poziadat, lebo je blbost ziadat o vsetko (akcie + opcie mam)
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Skús pozrieť toto,
https://ibkr.info/tag/stocksetfs
We will release an enhancement to our trading platform in early 2022 that will allow clients who are Professional Investors (“PI”), as defined under the Securities and Futures Ordinance, to trade these products.
Tiež som chvíľu pátral, lebo mi nedovolilo, ale medzičasom som stratil záujem o krypto tak som nikdy neskúšal.
Toto mám bookmarknuté, skús a prípadne daj vedieť/screen ako si to nastavil, ak pomohlo :)
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

"super", podla toho co citam, sa to neda .. niekto ma inu skusenost?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môžeme trejdovať. To čo sa týka profi investorov, to je ohľadom Interactive Brokers Hong Kong Limited (“IBHK”).

Treba zaškrtnúť povolenia. Podpísať povolenia. Burza TSX Venture - Canada.
Ten cenový rozdiel pozor...treba pozrieť NAV ! Niektoré nové fondy sa predávajú predražene ! Ale niektoré staré, hlavne na BTC a ETH máte aj o 15-20% lacnejšie. To je super edge, ked hrajete na long. Len nemám čas to teraz vysvetlovať. V prospekte pozrite kolko crypto pripadá na 1 akciu a prepočítajte kolko by mala byť cena. Tie hlavné fondy má priamo kalkulačku stránka FlagTicker..ihned vám ukáže discount, alebo prirážku.

P.S. ouch. pozrel som dva: GBTC lacnejšie o -22%, LTCN o -37%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hm. Treba to ešte preveriť. lebo ten ticker BTCW má IB ako Kanadský BITCOIN WELL (ETP )...ale v letákoch Wisdom Tree je, že Wisdom je britská firma WisdomTree U.K a že product WisdomTree Bitcoin je na všetkých hlavných európskych burzách.

Už to mám. Treba zadať ticker BTCWEUR alebo BTCWUSD a máte WisdomTree Bitcoin vtedy sa dá kúpiť v Europe na EBS (cez SMART to pôjde len treba asi švajčiarske dáta).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

ano, ten ticker mam, presne ako pises> BTCWEUR
ale nejde mi to kupit tak ci tak :) proste je tam vela moznosti na to, ze cez co to treba kupit a nechcem mat komplet vsetky povolenia, lebo aby som nahodou nekupil omylom nejaku vec ktorej sa nerozumiem :D
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

bolo treba zaziadat (asi) o Complex Or Leveraged Exchange Traded Products .. zaziadane je, maju 24h na potvrdenie, uvidime co sa stane ..
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa samuel »

miso.dca napísal: Ut 11 01, 2022 10:13 am bolo treba zaziadat (asi) o Complex Or Leveraged Exchange Traded Products .. zaziadane je, maju 24h na potvrdenie, uvidime co sa stane ..
dalsi step bude asi toto:
This product is currently unavailable to clients classified as retail clients. Note: Individual clients and entities that are not large institutions generally are classified as retail clients. There may be other products with similar economic characteristics that are available for you to trade. See: https://ibkr.info/article/3203
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

no .. ja dufam, ze nie, ty to mas takto? viem, ze kamos to skusal min.rok a jemu to schvalili (je pravda, ze od noveho roku maju ine podmienky)
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa samuel »

ano, ja to mam takto. "Complex Or Leveraged Exchange Traded Products" mam povolene a pri BTCWEUR vidim tamtu hlasku.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

a neskumal si dalej, ci sa to nejako neda povolit?
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa samuel »

neskumal som, ale som strasne zvedavy, co tam budes mat ty zajtra, daj vediet.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu hlášku vidím aj ja. Omylom to zaradili ako neprístupné pre retail. Ale v dolároch, teda BTCWUSD tam tu hlášku nemáš. A hlavná burza kde je to kótované je EBS teda SWISS. Ja som cez EBS trejdil cardano - ticker AADA. K reálnym cenám trebalo dáta zo SWISS, teda jednak povolenie STOCKS EUROPE - SWISS ( švajčiarsko ) a dáta som zobral len na mesiac. Dáta môžeš zrušiť ked to kúpiš a držíš ( zaúčtuju len aktuálny mesiac ).
Tieto akcie vedie IB ako STOCKS..kategoria ETF..ked ich kupuješ, máš nízke objemy, ale dobrá likvidita, lebo je tam marketmaker ( inštitúcia, čo stále kótuje ask-bid ). Ja by som na tvojom mieste zobral 21 shares ( ticker ABTC cez EBS alebo nasdaq Nordic SFB )..ked chces držať nad 1 rok a byť oslobodený od daní...A ked nechceš držať 1 rok, tak tie americké s discountom -20%...ten discount sa časom dostane na normálnu cenu, takže je to výhoda. Dá sa urobiť aj arbitrážny trejd: GBTC s discountom -22% LONG a voči tomu iný bez discountu alebo s prémiou SHORT. Rozdiel ktorý sa časom vyrovná je zisk.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

FYI uz je to asi tri dni ci kolko a stale mam, ze moj proces zvysovania tej autorizacie prebieha .. a to mal byt hotovy do 24h .. uprimne sa priznam, ze IB mi lezie na nervy, v lynxe to mozem kupit v pohode a nemusel som nikdy ani vyplnat taketo sracky ..
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

tak a je to :) dnes som sa uz nastval, stale to bolo pending, tak im pisem cez chat, ze co sa deje .. a mal som si vsimnut, ze ma upozornili, ze cez nejaky tutorial mam prejst .. coze o to, to som asi presiel, ale kupit sa stale nedalo, takze znova pisem na support a ze jedine, keby mi ucet prehodia na profika, tak sa pytam, ze co to obnasa .. vysledok je taky, ze som prachy z IB vytiahol a kupim to inde, to je absurdne aby som bol takto nahanany kvoli tomu, ze chcem kupit jedno smiesne ETP .. otrasne
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Kam si prešiel, ak sa môžem spýtať?
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

no nakoniec som (vdaka kamosovi) prisiel na zaujimavu vec .. ten ticker BTCWEUR (WisdomTree Bitcoin) kupit NEJDE
ale ide kupit napr. VanEck Vectors Bitcoin - VBTC ... tusim ani BITC - CoinShares Physical Bitcoin nesiel, ale to uz nie som si uplne isty .. kazdopadne ten prvy stoji 0,95% rocne, ten VBTC stoji 1% rocne, co nie je az taka katastrofa .. je mozne, ze ten prvy je na kanadskej burze alebo kde .. blbe je, ze som si nasraty poslal prachy prec, takze ked pridu, posielam ich naspat :D :D :D

takze suma sumarum, ktore ist ist po novom roku ako novy klient cez IB kupovat btc, aktualne najvyhodnejsia volba je asi VBTC - VanEck Vectors Bitcoin .. opravte ma ak sa mylim :)
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

chlapi .. a co do pekla je ten NAV? napr. >
VBTC - https://www.vaneck.com/nl/en/etf/digita ... /overview/ ma NAV 21,21
ABTC - https://21shares.com/product/abtc/ ma nav 13,711

ten prvy ma poplatok za rocnu spravu 1% a ten druhy 1,49% .. ale nemam zdania ktory je vyhodnejsi z hladiska NAV :)
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa frakan »

miso.dca napísal: Po 24 01, 2022 2:16 pm chlapi .. a co do pekla je ten NAV? napr. >
VBTC - https://www.vaneck.com/nl/en/etf/digita ... /overview/ ma NAV 21,21
ABTC - https://21shares.com/product/abtc/ ma nav 13,711

ten prvy ma poplatok za rocnu spravu 1% a ten druhy 1,49% .. ale nemam zdania ktory je vyhodnejsi z hladiska NAV :)
https://www.trend.sk/financie/slovnik-i ... sset-value
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

jo dikes, tie pocty sedia, ale netusim z toho, ze ktory z tych fondov je vyhodnejsi .. lebo napr. ten prvy ma taku tabulku, kde nejako nechapem ako na to nazerat ..
Prílohy
btc.jpg
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa frakan »

Budú to zmeny v majetku fondu, ceny fondu, indexu a posledný riadok rozdiel vo výkone voči indexu za jednotlivé obdobia.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

a teraz este vediet, ktory z tych dvoch je vyhodnejsi :D nechapem tu velku zmenu medzi VBTC nav/price co sa tyka rocnej ceny
frakan
Silver Member *
Príspevky: 258
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa frakan »

Keďže sa jedná o BTC tak to ja vôbec netuším ako je ten majetok oceňovaný ... možno niekto tu z fóra by vedel lepšie vysvetliť.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

dakujem :) snad sa ktosi k tomu nejako vyjadri .. mozno JUGGLER? :)
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Podarilo sa ti niektorý z nich nakoniec kúpiť?
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

zatial som nic nekupoval, bud sa dostane cena medzi 32-30k alebo nekupim nic :)
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Takže postup (pre tých ktorí by chceli obchodovať) je následovný:
  1. Cez web IBKR vyžiadať oprávnenia na "Complex and Leveraged products"
  2. V prípade, že máte ako Investment objective nastavený "Preservation of Capital", vynadá vám, že takéto produkty sú v rozpore s vašou investičnou stratégiou, a preto je nutné odstrániť tento cieľ. Naopak je potrebné zahrnúť jednu/viac z možností "Growth", "Speculation" do vašich investičných cieľov. Po nastavení investičných cieľov vám už dovolí požiadať o oprávnenie na CLP (Complex and Leveraged products).
  3. Môže sa stať, že web vám ďalej vynadá, že na základe vašich deklarovaných skúseností vám neodporúčajú obchodovať CLP. Toto môžete ale overridenúť podpísaním dokumentu, že napriek tomuto varovaniu ich chcete obchodovať. Web vám tento dokument samozrejme ochotne podhodí. Stačí vyplniť meno a už je to na vás.
  4. Následne je nutné zodpovedať dotazník o CLP. Na webe sa zjaví notifikácia (ikonka zvončeka) kde bude čakať CLP Quiz. Tam si prečítate a vyplníte podľa svojich vedomostí. Ak si s niečim neviete rady, odporúčam googliť, určite nájdete, dokonca aj odpovede na konkrétne otázky. Mňa celkom zaskočili otázky o Certifitikátoch a Turbo certifikátoch, nerozumiem im ani ich nechcem obchodovať. Žiaľ IBKR radí bitcoinové ETN/ETF do kategórie CLP, kam spadajú aj tieto certifikáty, preto musíte na otázky zodpovedať.
  5. Ak prejdete, môžete obchodovať (v čase písanie tohoto mininávodu) všetky ETN spomenuté tu: https://www.justetf.com/en/how-to/inves ... tcoin.html s výnimkou WisdomTree (ten je neprístupný pre retail)
Pre skúšku som (úspešne) podal limit order.
bitc_limit.png
bitc_limit.png (5.73 KiB) 4743 zobrazenia

Náhľad btc ETN, môžete vidieť že zmizla ikonka NT (non tradeable), ktorá zostala len pri spomenutom WisdomTree.
btc_etns.png
btc_etns.png (8.19 KiB) 4743 zobrazenia
Držím palce, nikoho na nič nenavádzam, a po sprístupnení CLP si radšej dvakrát pozrite čo kupujete :)
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa hokaido »

michalhornicheck napísal: Št 27 01, 2022 2:44 pm Ak prejdete, môžete obchodovať
Doplnim, ze ak neprejdete aj tak mozete obchodovat, len Vam to povie, ze na zaklade vasich odpovedi vam to neodporucaju. Ale aj toto viete overridenúť a poviete, ze aj tak to chcem zobchodovat.
Tie veci co som chcel obchodovat, som zodpovedal a pri ostatnych som zvolil nahodne odpovede, na konci potom override.

Paci sa mi ale ako v tomto dbaju na to, aby ste nerobili "voloviny" na svojom ucte. Mozno to niekoho nasiera, alebo obtazuje, ale podla mna je to dobry pristup.
miso.dca
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 7:16 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa miso.dca »

super navod! presne takto som to absolvoval aj ja :) + ten test, resp. odpovede CLP sa dali najst na reddite, boli odpovede na vsetky otazky az na jednu ..
mike.cross
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 13 04, 2022 4:01 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa mike.cross »

Kupoval niekto Purpose Bitcoin ETF (BTCC.U) ?
Mne to nejde cez Lynx kupit.
Pise spravu, ze nie je mozne pre retail.
Da sa to obist?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

nema opcie, takže na fyzicku osobu nie. Na firmu sa dá zmeniť štatút na proffesional ako obchoduješ aspoň 6 cifier
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mike.cross
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 13 04, 2022 4:01 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa mike.cross »

Ten Purpose BTC ETF mi pripadal dobra volba, lebo sa obchoduje vo vacsich objemoch, cize lepsia likvidita.
mike.cross
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 13 04, 2022 4:01 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa mike.cross »

Tak ak niekto uz kupil, dajte tip -
ktory a kde a preco ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mike.cross napísal: St 13 04, 2022 10:56 pm Ten Purpose BTC ETF mi pripadal dobra volba, lebo sa obchoduje vo vacsich objemoch, cize lepsia likvidita.
Ja viem. A je to čisté ETF. Poďakuj EU za debilnú byrokraciu, že retail môže nakupovať iba fondy s KIID letáčikmi.
Jediný broker, čo to dovoluje a čo to má správne právne odôvodnené ( my nie sme retail kolektívneho investovania ) je FIO.

Ak ti ide o oslobodenie od daní, zober europske verzie : https://www.smartinvestor.sk/diskusia/v ... ?f=33&t=33
Ak ti ide o trading do 1 roka, americké OTC Grayscale a Ospray sú v discounte -20% ( boli aj viac ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mike.cross
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 13 04, 2022 4:01 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa mike.cross »

Ide mi len o dlhodobu investiciu a oslobodenoie od dani.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mikecross napísal: St 13 04, 2022 11:23 pm Ja sa obavam, ze niektore maju velmi male objemy obchodovania a bude problem sa ich po case zbavit.
Malé objemy obchodovania na eu burzách aj mňa spočiatku odstrašili. Ale zistil som, že sú tam marketmakeri, ktorí kótujú po celý čas. Takže vieš kúpiť a predať pomerne rýchlo a hocijaké množstvo. Samozrejme, marketmakeri (podobne ako v zmenárni ) kótujú v určitom spreade (rozdiel medzi nákupom a predajom ), aby zarobili. Pokial viem, je tam dohoda o nejakom max. spreade trebárs 1%. Ani to nám nebráni chytiť čo najlepšiu cenu cez limit order vo vnútri spreadu marketmakera. Na investovanie proste malé objemy nie sú prekážka. Málo sa cez deň zobchoduje, ale marketmaker zabezpečí likviditu v každom objeme.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mike.cross
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 13 04, 2022 4:01 pm

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa mike.cross »

JUGGLER napísal: Št 14 04, 2022 12:06 am
mikecross napísal: St 13 04, 2022 11:23 pm Ja sa obavam, ze niektore maju velmi male objemy obchodovania a bude problem sa ich po case zbavit.
Malé objemy obchodovania na eu burzách aj mňa spočiatku odstrašili. Ale zistil som, že sú tam marketmakeri, ktorí kótujú po celý čas. Takže vieš kúpiť a predať pomerne rýchlo a hocijaké množstvo. Samozrejme, marketmakeri (podobne ako v zmenárni ) kótujú v určitom spreade (rozdiel medzi nákupom a predajom ), aby zarobili. Pokial viem, je tam dohoda o nejakom max. spreade trebárs 1%. Ani to nám nebráni chytiť čo najlepšiu cenu cez limit order vo vnútri spreadu marketmakera. Na investovanie proste malé objemy nie sú prekážka. Málo sa cez deň zobchoduje, ale marketmaker zabezpečí likviditu v každom objeme.
Ďakujem za vysvetlenie. Má ma zaujímať aj TER a veľkosť fondu?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: BTC cez IB

Príspevok od používateľa Joki »

Nové etp cez 21Shares, btc+zlato, ak by niekto chcel investovať.

https://burzovnisvet.cz/?p=79400&PC=OUTLIOS&FORM=OUTLSB

https://21shares.com/product/bold
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"