ETF - fondee.sk

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa andre »

Na Slovensko vstupuje on-line investičná platforma z Čiech, Fondee - "recenzia" https://techbox.dennikn.sk/na-slovensko ... e/?ref=mpm

https://fondee.sk/

poplatky: https://fondee.sk/poplatky
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa lepka »

Z tej recenzie:

Fondee založili manželia Eva a Jan Hlavsoví, ktorý do spoločnosti investovali 10 miliónov českých korún. Neskôr do spoločnosti vstúpilo J&T s rovnakou výškou investície.

Som zvedavy, ci to 365 banka nezacne ponukat ako "partnersky" produkt.
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa Peter222 »

Ok, tak na to porovnávanie poplatkov takýchto firiem voči bankovým produktom som už rezignoval. Strávil som nad tým v posledných dňoch dosť veľa času a opäť aj na stránke fondee vidím, že pri vstupných/výstupných poplatkoch to majú nesprávne - samozrejme, v prospech seba :D

Ale aspoň uvádzajú, že existujú aj nejaké náklady pri držaní ETF a celkovo teda u nich TER 1,05% - čiže lacnejšie ako finax, len asi nebudú mať taký agresívny marketing.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter222 napísal: So 15 01, 2022 9:27 pm Ok, tak na to porovnávanie poplatkov takýchto firiem voči bankovým produktom som už rezignoval. Strávil som nad tým v posledných dňoch dosť veľa času a opäť aj na stránke fondee vidím, že pri vstupných/výstupných poplatkoch to majú nesprávne - samozrejme, v prospech seba :D

Ale aspoň uvádzajú, že existujú aj nejaké náklady pri držaní ETF a celkovo teda u nich TER 1,05% - čiže lacnejšie ako finax, len asi nebudú mať taký agresívny marketing.
Tých 0,15% by som nerátal..to si stiahne ETF a je to zahrnuté vo výnose ETF. To je aj náš náklad u brokera. Len o.c.p. a banky to musia uvádzať.
Aj Finax to uvádza (myslím, že 0,2% ), ale základ čo účtuje je 1% + dph = 1,2%p.a.. ( pri vkladoch nižších ako 1000 tiež +1,2% poplatok za spracovanie )

Z toho hľadiska má fondee.sk akože iba 0,9% p.a.

...akurát pri tržbách nad 50 tisíc sa stanú platcami DPH a potom to zrejme bude 0,9% + DPH = 1,08% p.a.

P.S. možno sa pochlapia a s tých 0,9% budú platiť dph..tak by to bolo 0,72% + dph = 0,9%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
trpk1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 12 11, 2021 6:20 pm

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa trpk1 »

Bude poplatok vo fondee aj s DPH?

V téme k portu niekto písal, že portu má poplatok bez DPH aj na Slovensku, keďže sa jedná o českú firmu a fungujú podľa českých zákonov. Na stránke fondee.sk je uvedená česká firma, takže možno budú fungovať rovnako.

viewtopic.php?p=152811#p152811
Peter222
Platinum Member ***
Príspevky: 665
Dátum registrácie: So 26 09, 2009 1:03 pm
Has thanked: 114 times
Been thanked: 124 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa Peter222 »

trpk1 napísal: Ne 16 01, 2022 1:20 am Tých 0,15% by som nerátal..to si stiahne ETF a je to zahrnuté vo výnose ETF. To je aj náš náklad u brokera. Len o.c.p. a banky to musia uvádzať.
Aj Finax to uvádza (myslím, že 0,2% ), ale základ čo účtuje je 1% + dph = 1,2%p.a.. ( pri vkladoch nižších ako 1000 tiež +1,2% poplatok za spracovanie )
Práveže by sa to rátať malo. Ja si tiež vyberám ETF podľa jeho poplatku - resp. je to jedným z hlavných kritérií pri výbere. Predstav si situáciu, že príde nejaký správca, stanoví si poplatok za správu 0,5% a do portfólia ti zabalí produkty s poplatkom za správu 2%. Mne ako klientovi je fuk, že "svojmu" správcovi platím 0,5%, keď celková ročná nákladovosť je 2,5%. Takisto ako fondy, ktoré uvádzajú celkové poplatky produktu (aj vrátane nákladov napr. na ETF, pokiaľ ich v portfóliu držia) - zahrnuté v priebežnom poplatku v KIID, rovnako aj tieto "alternatívne" firmy by mali uvádzať celkovú nákladovosť investičnej služby.
Alebo sa potom treba dohodnúť, že sa budú porovnávať iba správcovské poplatky či už v jednom alebo druhom prípade, lebo inak je porovnávanie poplatkov nekonzistetné a vedie k falošným záverom.
miror
Gold Member **
Príspevky: 497
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 142 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa miror »

Nieco ste sa vo fondee aj pytali ? Ja som mal jednu jednoduchu otazku este 15.1., prislo aj automaticke potvrdenie dopytu, ze mi v co najkratsom case odpovedia a nic. To moc o serioznosti firmy, do ktorej chce clovek vlozit nemale peniaze (zmienene priamo v dopyte), nehovori.
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa hatti »

Rovnaka skusenost, dopyt dna 16.1., automaticka odpoved "Irys s Davidom už pracujú na jeho riešení a ozvú sa Vám späť, len čo to bude možné!"
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa lepka »

No co, uz vam odpisali?
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa hatti »

Ale kdeze, pravdu povediac uz ani neocakavam odpoved
miror
Gold Member **
Príspevky: 497
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 142 times

Re: ETF - fondee.sk

Príspevok od používateľa miror »

bez odpovede aj u mňa
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"