Research - zaujímavé články

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zabudli spomenut, ze po druhej svetovej vojne sa menila slovenska a protektoratna mena v pomere 1:1 co vyhovovalo Cechom. Slovaci boli vymenou penazi obicyklovani dvakrat za menej ako 10 rokov. Po vojne a komunistami v roku 1953.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa radvan »

sem si odlozim prospekt jednoho CTA fondu v litve, budem sledovat ...

https://www.algo.lt/wp-content/uploads/ ... 01904c.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

ma peknu historiu out of sample a aj napriek tomu ma ten fond len 5mil EUR v sprave ... to, len na pripomenutie, aky tazky chlieb je asset management ... od 2013, ked ten fond vznikol ma 1% fee + 20% za performance, co je rocne cca 100 000 eur co vyzbiera na poplatkoch za spravu (na 5milionoach), z toho tak polovicu zaplati na za audit, depozitara, data atd. ostane polovicka, z coho musi zaplatit portfolio manazera, kancelarie, propagaciu atd. ... a to je jeden z uspesnych CTA fondov ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Plus samozrejme dane, dane a este raz dane.
Ze do toho vobec niekto ide. To uz ta lopata mi pripada logickejsia.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa radvan »

snad to tu nezapadne ...

EXTREMNE dobry paper, ktory ukazuje, aku sancu ma bezny retialovy daytrader - v principe ~0 ... ale tak pome na to:

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=3423101" onclick="window.open(this.href);return false;

Abstract:
"We show that it is virtually impossible for an individual to day trade for a living,
contrary to what course providers claim. We observe all individuals who began to day
trade between 2013 and 2015 in the Brazilian equity futures market, the third in terms
of volume in the world, and persisted for at least 300 days: 97% of them lost money, only
0.4% earned more than a bank teller (US$54 per day), and the top individual earned
only US$310 per day with great risk (a standard deviation of US$2,560). Additionally,
we find no evidence of learning by day trading. "


a teraz trosku dlhsi text:

"Our goal is to inform individuals who are considering day trading as a viable career.
Using a dataset provided to us by the Brazilian SEC (Comissão de Valores Mobiliários), we
follow all individuals who day traded mini-Ibovespa futures contracts 4 for their first time
from 2013 to 2015, a total of 19,646 individuals. Mini-Ibovespa futures are the preferred
assets by day traders in Brazil, being the third most traded equity index futures and options
contracts in the world ahead of the E-mini S&P 500 Futures and S&P 500 Index Options,
for example"


test bol na traderoch co traduju brailsky index, ak si niekto mysli, ze to je fringe index, tak je na nom vacsie mnozstvo tradov ako na E-mini S&P 500 futures ...

"We compute the total net profit obtained by each one of the 19,646 new day traders.
Considering those who day traded for only one day (1,111 individuals), 29.8% obtained
positive net profit. Considering those who day traded for 2 to 50 days (9,978), 51 to 100
days (3,100), 101 to 200 days (2,738), 201 to 300 days (1,168), and more than 300 days
(1,551), 15.5%, 8.9%, 6.8%, 5.4%, and 3.0% obtained positive net profit, respectively."


cim dlhsie trader daytraduje, tym nizsiu sancu ma, ze bude mat asspon nejaky zisk na ucte ... z tych co daytradovali aspon 300 dni (to je v podstate cca jeden kalendarny rok), tak 3% (1 z 33) je profitabilny (profitabiny tu znamena, ze ma na ucte aspon o 1$ viac ako na zaciatku) ...

"The facts that (i) only 47 out of the 1,551 persistent day traders (3.0%) profited net of fees".

47 z 1550 daytraderov bolo profitabilnych .. ale ideme dalej ...

"Only 17 individuals (1.1% of 1,551) earned more than the Brazilian minimum wage (US$ 16 per
day), only eight individuals (0.5% of 1,551) earned more than the initial salary of a bank
teller (US$ 54 per day)"


17ti zarobili za tych 300 dni viac ako $4800 dolarov (1% daytraderov), co je viac ako minimalka ... 8mi (0.5%) zarobili viac ako chlapik v banke za priepazkou ($16200) ... samozrejme, denna standardna odchylka je brutalna (US$ 632 to US$ 3,308) ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa jogo »

radvan napísal: 15.5%, 8.9%, 6.8%, 5.4%, and 3.0% obtained positive net profit, respectively."[/i]
Celkom by ma zaujímalo, či sa táto postupnosť neblíži limitne k nule napr. za 10 rokov daytradingu.

Z 19 646 začínajúcich daytraderov po 300 dňoch zarobilo viac ako minimálnu mzdu iba 17 chlapíkov, tak to je úspešnosť asi 0.1 promile...ty vole, perfektná informácia, díky Radvan. :wink:
Ukladám si ho do svojho fóra, aby som ho vedel v budúcnosti ľahšie nájsť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa radvan »

Jim Simmons - jak to robia:

https://www.youtube.com/watch?v=-Ac-6cC6h7A

v principe, robia to co vsetci, jak som uz pred rokmi hovoril - multi asset, market neutral multi factor, multi time frame portfolio ... nasledne mas stovky modelov, tie co su fajn nechas, co su nahovno vyhodis ... a davas mega pozor na costy a najtazsia cast je podla neho ako na navazit medzi sebou aby si minimalizoval volatilitu celeho portfolia (s cim suhlasim) ...

takze robia to co vsetci - d.e.shaw, janestreet, atd. atd. ... len to robia lepsie ako ostatny ...

pekne video ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa SomPanko »

Rado, vedel by si mi prosim vysvetlit preco chcu vsetci minimalizovat volatilitu namiesto maximalizovania potencialneho zisku?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa radvan »

Lebo ak si hedge fund, tak zisk si maximalizujes tym, ze si celu strategiu leveragnes ... a institucionalne fondy nemaju problem s leverage, vedia dostat swapy od bank voci svojmu portfoliu za smiesne urokove sadzby ... takze teba netrapi ak mas strategiu s nizkou vykonnostou, teba trapi ak mas strategiu, co ma nizky vynos vzhladom na riziko co podstupujes ...

preto cielom fondu je maximalizovat sharpe ratio (alebo podobne ratia - Omega, Sortino a podobne) ... chces mat co najlepsi pomer vynos na jednotku rizika ... a riziko si uz nastavis ako chces tym, ze si nastavis leverage aky chces ... 0.5:1, 1:1, 2:1, 3:1, 10:1 (ak obchodujes nejake dlhpisove spready napr.) ...

plus este je taka finta ... ze ak mas nejaku strategy, ktora ma vynos ku riziku napr. 1.5 ku 1 (napr. sharpe 1.5, alebo inak povedane 15% rocny vynos voci 10% rocnej volatilite) ... tak sa ti moze stat, ze ak sa trosku pohras s tou strategiou, tak sa ti podari znizit volatilitu strategie z 10% na 7% (pouzijes ine vazenie atd. atd. su k tomu nejake finty) a vynos ti samozrejme klesne ... ale klesne ti o mensi pomer ako volatilita, nebudes mat vynos 15%, ale len 12% ... ale 12/7 je lepsie ako 15/10 .. takze sa ti oplati viac obchodovat strategiu co je 12/7 a pozicat si na nu ...

a preco volatilita ako riziko - v principe to je jedno co pouzivas ako jednotku rizika, fondy aj tak pouzivaju viac typov merania risku (volatilitu, CVaR, maximal drawdown atd.) ... volatilita ma vyhodu, ze sa to rychlo a lahko rata a je to intuitivne ... neni to najlepsie cislo, ale je lepsie mat nejake cislo co ti povie nieco o riziku, ako nemat ziadne cislo ... informacia o tom, ze nejaka strategia ma vynos taky a taky bez tej informacie o riziku je sama o sebe uplne na hovno ...

a este jednu vyhodu ma volatilita - existuju metody ako ju predpovedat ... je to tazke, ale je to lahsie ako predpovedat buduci return ... preto vsetky profi fondy venuju velku cast mentalnej kapacity rataniu a odhadovaniu rizika a nastavovaniu alokacie medzi jednotlive strategie/modely (co je aj to o com hovori simmons) ... lebo to ma naozaj zmysel a ak to mas urobene dobre, tak ti to vie signifikantne pridat ... lebo umenie neni mat jednu dobru strategiu, umenie je ich mat vela a mat dobry system ako alokovat medzi ne a vediet, kedy ktoru zapnut a ktoru vypnut, to odlisuje dobre hedge fondy od slabsich ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Research - zaujímavé články

Príspevok od používateľa SomPanko »

Vdaka za obsirne vysvetlenie :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"