High yield corp. bond ETF screening

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

High yield corp. bond ETF screening

Príspevok od používateľa Lobista »

Ahojte,


mam jednu otazku -- chcel by som kupit nejake high-yield corporate ETF, zrejme EU alebo emerging markets... Reuters screen mi ich vyhodil asi 70, a tak rozmyslam, podla coho ich rankovat/vyberat...

Napada ma iba TER a potom mozno duracia /asi skor nizsia, kedze cakam rast sadzieb od 2015/... napadne vas nieco dalsie?

Diky,
M.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: High yield corp. bond ETF screening

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja by som to dnes nekupoval vobec, sadzby su dole a nizsie nemaju kam ist, za rovnaky credit risk dnes dostavas o tretinu az polovicu nizsi vynos ako minuly rok, ked pojdu sadzby vyssie tak budes mat stratu na NAV, atd.

Ale ked musis, tak si to vyber podla portfolia - kukni co maju vo vnutri a co bude vyzerat zaujimavejsie, tak to kup.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: High yield corp. bond ETF screening

Príspevok od používateľa Lobista »

Jasne, ja tiez cakam, ze sadzby pojdu hore, ale az tak 2015 najskor... preto rozmyslam kupit ETF s malou priemernou duraciou, aby ma to potom tak nehitlo... a economic recovery by malo byt pre HY credit positive, takze by podla mna tie short-term yieldy mali ist este dole na HY...

Resp. este je tu otazka, ci radsej ako EUR HY nekupit emerging HY, ale to uz mas riziko navyse zase...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: High yield corp. bond ETF screening

Príspevok od používateľa filip glasa »

nekupit emerging HY, ale to uz mas riziko navyse zase..
volatilita bude vyssia, ale yieldu su tiez vyssie. Lebo furt sa emituju EM dlhopisy so zaujimavymi kuponmi (okolo 8-9%) - a to aj v eurach. Len volatilita je vyssia.
a economic recovery by malo byt pre HY credit positive
rovnako aj na akcie, takze radsej kup akcie s vysokymi dividendami - volatilitu tam budes mat podobnu :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"