Charles Bridge Global macro Fund

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rozhovor s chalanmi z Charles Bridge:

http://ako-investovat.sk/clanok/632/jan ... macro-fund" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa rabdo »

šikovný chalani - držím Vám palce :D

PS: Ján Kaška bol aj na jesennej stretávke pred rokom v L.Jáne.
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dufam že ste ocenili aj moju novú kameru a nový mikrofón - lepšiu kvalitu obrazu aj zvuku :-)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 26 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Tilbur »

Filip, mna by zaujimali vysledky ich statistickej arbitraze na dlhopisoch (long HYG, short PHK) od vzniku.
Ja som pred cca rokom tvrdil, ze to nedokazu lepsie ocenit ako trh samotny. A ze kvoli nakladom na pozicanie akcii PHK tato strategia nebude dlhodobo ziskova.
Prílohy
PHK.jpg
PHK.jpg (18.98 KiB) 18418 zobrazenia
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa filip glasa »

Preco myslis ze robia tento obchod? Pisal o tom Kaska ako i napade, ale neviem ci to vobec vo fonde obchodovali a ak, tak ci to drzia stale. Kazdopadne skoda, ze som si nespomenul. Mohol som sa opytat.

V BBI to tusim otvorili ako samostatnu strategiu (co je uz z podstaty konina - jeden obchod davat ako strategiu). Ale BBI sa s tymto fondom neprekryva. Robia samostatne.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 26 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Tilbur »

maju to spomenute aj tuto:
http://chbridge.com/investicni-strategie/" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa filip glasa »

Aha jasne. Spytam sa mailom.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa radvan »

nemate niekto na bloombergu equity krivku Charles Bridge fondu? do 12/2018 ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3796
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

http://www.chbridge.cz/repository/Report_2018_Q4_C.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Rokosák »

Podla grafu to vychadza nieco cez 2% p.a.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa radvan »

OK, dik ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Máme ich v Hitparáde:

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +2,22% p.a Za 6 rokov.

Od 11/2012 celkový výnos +14,1%.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +120% ( +14% p.a.)


Ani vyšší výnos, ani nižšie riziko... Len fees never sleep.

Najlepší z najlepších je stále sedliacky rozum ktorý si kúpi indexové etf :roll:
Prílohy
Selfie from the best investor.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): +2,22% p.a Za 6 rokov.

Od 11/2012 celkový výnos +14,1%.
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +120% ( +14% p.a.)

Juggler +17,02% od 11/2012 http://www.chbridge.cz/index.php#ukazatelefondu" onclick="window.open(this.href);return false;

a) Do Charles Bridgu a iných hedge fondov jeho typu investuje veľmi bonitná VIP klientela z ČR a Slovenska, ktorá už nepotrebuje bohatnúť a indexované ETF fondy sú im ukradnuté. Zveria financie Profesionálnym Portfólio manažérom... .
Mal by si odlišovať typy produktov, kam aká klientela investuje... .

b) Stačí im hlavne ochrana ich majetku a konzervatívne zhodnocovanie p.a. - ročne na úrovni +5, 6%

c) Fond za r. 2018 vykázal -8% či koľko presne, čo je prvý mínusový rok od založenia fondu 11/2012...žiadne aktívum nerastie donekonečna.

Ale aj tak porovnanie výkonnosti indexovaného ETT SP&500 +120 je zaujímavý ukazateľ... .
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ozbijat velmi bonitnu klientelu je v poriadku ak im to vyhovuje. My vsak nie sme az taki bonitni, aby nam bolo jedno ci zarabas 2 percenta ci 4, alebo 8. Napriklad aj medzi Global Macro fondami sa najdu rozne vynosy s podobnym rizikom. Priemer od roku 2008 je 3.68, ale v roku 2008 klesli iba o menej ako percento. Minuly rok sa naslo niekolko GM fondov s dvojcifernymi vynosmi. Myslim si, ze sa ich velmi bonitna klientela nestazuje. :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

nikomu nevyhovuje ked ho ozbijaju. problem vacsiny bonitnej klientely v CZ a SK je, ze su to prevazne peniaze ludi, ktori sa na kapitalovych trhoch a v investovani neorientuju a investovali len na zaklade roadshow a priamich ponuk od fondov. medzi hedgovymi, private equity a venture kap. fondami u nas su obrovske rozdiely vo vykonnosti. tie lepsie firmy nemaju skoro ziadny marketing. a tipol by som si, ze ich drviva vacsina ludi vobec nepozna. hoci takych fondov su len v cechach vyssie desiatky.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rokosák

(Ozbijat velmi bonitnu klientelu je v poriadku ak im to vyhovuje. My vsak nie sme az taki bonitni, aby nam bolo jedno ci zarabas 2 percenta ci 4, alebo 8. )

Ja som sa vyjadroval k typu fondu Global Macro / investícia do fondu min. 2 mil. CZK - 75.000 EUR - týmto biznismenom, klientom fondu je +125% na indexovanom SP fakt niekde úplne v zadku :D...im vlastný biznis a ich firmy zarábajú 200% - 300% aj viac. Podstata je u nich OCHRANA ich majetku - kapitálu...v tomto sú Portfólio manažéri Gladiš z Vltavy, či Kaška z CHBF alebo Martinec s Vávrom z Metatronu fakt triedy.

Neviem aké "zbíjanie máš na mysli" Rokosák :) - Board Charles Bridgu poznám veľmi dobre... , dávajú vstup 0% a 0% výstup klientom fondu v poplatkoch a sorry, ale ich triedu Class C v EUR, či Class D v CZK s 1,2% ročným poplatkom ja za zbíjanie klientely nepovažujem + High-Watermark 12% z novo dosiahnutého zisku...čo znamená ak nové maximum Port. manažéri fondu nedosiahnu...nezarobia si.

My vsak nie sme az taki bonitni, aby nam bolo jedno ci zarabas 2 percenta ci 4, alebo 8. )

Preto si šporím Franklin Templeton, Pioneer / AMUNDI, indexované ETF...atď či mi vynesie v % dosť za dlhú dobu.

Maj sa
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3796
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

1,2% ročným poplatkom ja za zbíjanie klientely nepovažujem :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Juggler +17,02% od 11/2012 http://www.chbridge.cz/index.php#ukazatelefondu" onclick="window.open(this.href);return false;
Nasaď si okuliare Jarty. Čo píše v tej linke? :

ZHODNOCENÍ CHARLES BRIDGE OD VZNIKU FONDU DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Toto je typické podvodné prikrášlovanie výsledkov. Pretože v záři skončil rast a ich fond sa prepadol do straty -9% za 2018.


Obrázok

Ale nepochybujem , že fond má väčšie zhodnotenie ku dnešnému dňu. Ako vidíš, akciové trhy celý prvý kvartál rástli.

Ak chceš byť užitočný Jarty, tak nám tu daj výsledok za prvý kvartál v % + NAV aby som fond zahrnul do vyhodnotenia. Lebo to je posledný fond, ktorého výsledky nemám.

JartyGulak napísal: a) Do Charles Bridgu a iných hedge fondov jeho typu investuje veľmi bonitná VIP klientela z ČR a Slovenska, ktorá už nepotrebuje bohatnúť a indexované ETF fondy sú im ukradnuté. Zveria financie Profesionálnym Portfólio manažérom... .
Mal by si odlišovať typy produktov, kam aká klientela investuje... .
Do všetkých hedge fondov investuje iba bonitná klientela, tzv. kvalifikovaní investori.

Zbíjajú iba bohatých. Má to nasledujúce výhody:

1. kvôli netransparentnosti a vysokému riziku nemusia spĺňať podmienky distribúcie pre verejnosť
2. drobné vklady by boli pre nich administratívne nákladné
3. výsledky ani zlyhania by nemohli tajiť. Nemohli by sa ani chváliť takými podvodmi, že ukážu iba vybrané obdobie :roll:
4. kvalifikovaný investor je taký, čo im podpíše, že je dosť bohatý na to aby utrpel straty.

Do class C je minimálna investícia 200 000 € , ročný poplatok 1,2% a berú podiel na zisku 12%

Do Class A je min. invest. 75 K €...poplatok 2% a podiel na zisku 20%


Ja vyhodnocujem class C. Výsledok je veľmi úbohý:

Od 11/2012 do 31.12.2018: celkový výnos +14,1% (+2,22% p.a )
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +120% ( +14% p.a.)

Keby som vyhodnotil class A kde sú väčšie poplatky, tam je výsledok ešte horší. Poplatky sú kurva Jarty. Obohacujú manažérov fondu, ale ničia investorov.

Tvrdiť, že tento fond je pre takých, čo nepotrebujú bohatnúť je hlúposť. Tento fond je spravovaný aktívne, preto si manažment berie poplatky a podiel na zisku. Keď bohatý človek je ochotný platiť, tak určite chce platiť za vyšší výnos.
Lenže tento manažment nedosahuje vyšší výnos. Dosahuje úbohý výnos:

2016: +2,3%
2017: +5,3%
2018: -8,97%

Spolu za tri roky: -1,94% Toto je zhodnocovanie?
To je znehodnocovanie. A to nerátam, že investorovi znehodnocuje peniaze aj inflácia.
b) Stačí im hlavne ochrana ich majetku a konzervatívne zhodnocovanie p.a. - ročne na úrovni +5, 6%
-8% je ochrana majetku? Alebo 2,2% p.a za celú históriu je konzervatívne zhodnocovanie?
c) Fond za r. 2018 vykázal -8% či koľko presne, čo je prvý mínusový rok od založenia fondu 11/2012...žiadne aktívum nerastie donekonečna.
Presne -8,97%. Chlapci sa hrali na profesionálov až kým nezistili, že nedokážu robiť výnosy na úrovni indexov. No samozrejme za čo im potom mali bohatí investori platiť? Tak si vymysleli, že z nimi investori podstupujú nižšie riziko. To je tá ochrana majetku ! Nižšie riziko je ľahko merateľné – malo by byť nižšie ako riziko investovania v indexe.

Táto ich téza im rupla asi pred 2-3 rokmi, ked za jeden mesiac padli okolo -8%, kým indexy nepadli. Definitívne to potvrdili minulého roku: ich strata bola -9%, kým index S&P 500 v eurách iba -0,2%.
Ale aj tak porovnanie výkonnosti indexovaného ETF SP&500 +120% je zaujímavý ukazateľ...
Jarty. Fondy majú význam iba vtedy ak ti prinesú vyšší výnos, alebo nižšie riziko ako obyčajné akciové indexy.

Načo mám platiť manažérom Charles Bridge 1,2% ročne + 12% zo zisku, ked mi urobia 14% za 6 rokov?
Veď pri investícii 200 000 € im ročne platím 2400 € a ešte 12% zo zisku.

Ked si kúpim indexové etf, mám v portfóliu 500 najväčších amerických firiem. Stojí ma to 0,09% ročne (= 180 € z 200 000 ! ) a mám výnos za tú istú dobu +120% !!!
Podstata je u nich OCHRANA ich majetku - kapitálu...v tomto sú Portfólio manažéri Gladiš z Vltavy, či Kaška z CHBF alebo Martinec s Vávrom z Metatronu fakt triedy.
Jarty. Prioritou finančného poradcu by malo byť ponúknuť ľuďom niečo lepšie ako verejné akciové fondy. Ty chváliš týchto ľudí a vravíš že sú triedy....lenže to je omyl a klamstvo !

Gladišov výnos od 2004 do konca 2018 je NULA ! keby si u neho mal peniaze tak dnes máš stratu okolo 33 % kvôli inflácii ! A ochrana majetku? Gladiš urobil -85% v roku 2008 ( index -45%). A minulý rok -25% ( indexy 0 až -5% )

Jarty. Toto je pravda. Toto sú fakty. Takto funguje tento biznis. Vieš kto tu je trieda?
Pozri sa na obrázok hore : ten vidlák čo si robí selfie je obyčajný človek, ktorý sa nenechá odrbať a investuje na dôchodok cez indexové etf. Nikomu nič neplatí, nikto ho nevyciciava a má vyšší výnos a nižšie riziko ako všetky tie elity, ktoré ty tak obdivuješ.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

problem je, ze k beznym smrtelnikom sa z medii dostanu len vysledky a zhodnotenia fondov, ktore stoja za staru backoru. a to su tie, ktore sa promuju. aj tu v hitparade mate zaratane len take, ktore su verejne zname. preto som v minulosti hovoril, ze je fajn ked si robite hitparadu, do ktorej tie fondy zahrniete, ale realny obraz o manazeroch nedostanete. pretoze tych fondov je tu vela ale nikto o nich nevie.

mozes si vytiahnut databazy amisty slebo avantu, alebo si stiahnut od nbs a cnb databazy FKI a to este stale nebudes mat celu vzorku , lebo je vela offshore fondov co spravuju cesi a slovaci. a medzi nimi sa daju najst aj dobre fondy.

samozrejme z mojej strany to neber ako kritiku. ja len hovorim, ze vybrat 5-6 (promoterov) ktori si ficia na poplatkoch a cely marketplace ignorovat nieje uplne spravna cesta. rovnako ako nieje spravna cesta vychvalovat marketingovu “elitu” ktora nikdy ziadnu performance neurobila a ani neurobi.
Naposledy upravil/-a Airmike v Pi 12 04, 2019 12:23 am, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

a inac este taka drobnost na zamyslenie.

na ich strankach maju napisane, ze maju AUM 30.3 M. ak je ich vynos 2.2%, tak to znamena, ze rocne zarobia v priemere 666k EUR. pricom uvadzaju ze ich tym tvori 30 ludi. clovek nemusi byt genius aby vedel, ze je to pure bullshit.
a co sa tyka odbornosti, tak sa da velmi lahko zistit biznisovy trackrecord. z ktoreho sa da usudit, ci ma taka investicia zmysel alebo nie. kde su dneska tie firmy, ktore si chalani zalozili hned po skole s tym, ze budu spravovat peniaze klientom?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je AUM celej grupy (Polaris). Ja sledujem len Charles Bridge a ten má AUM okolo 6 mil. €.

Ja by som rád prezentoval reálny obraz a chválil, chválil a chválil. O nič iné mi nejde. Odkedy som začal robiť Hitparádu, odvtedy vyzývam ľudí, aby sa buď prihlásili sami, alebo dali tip na dobrý fond, ktorý chcú sledovať.

Jedinou mojou podmienkou je to, aby som mal prístup k výsledkom, aby tie výsledky boli verejne dohľadateľné. Ja nepoužívam nijaké platené databázy.

Dík za tip na Amista a Avant. Idem si ich hned zapísať do vlákna, aby som nezabudol. Tak strašne rád by som ľuďom ukázal aj dobré fondy, lebo fakt neverím, že tento biznis je v tak úbohom stave,..Veď šikovných ľudí musí byť v ČR a SR kopa...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Nasaď si okuliare Jarty. Čo píše v tej linke? :

ZHODNOCENÍ CHARLES BRIDGE OD VZNIKU FONDU DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Toto je typické podvodné prikrášlovanie výsledkov. Pretože v záři skončil rast a ich fond sa prepadol do straty -9% za 2018.)

To nie je priklášovanie výsledkov, požiadaj si o ich report, mne automaticky chodí a tieto výsledky im posiela Administrátor fondu.

Stiahni si report z Consequ - Zpráva manažéra fondu https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=16926" onclick="window.open(this.href);return false;

Opravujem výsledok od založenia +14,09% - vždy sa pozriem do aktuálneho reportu, nie na web v rýchlosti.

2012 - +2,36%
2013 - +5,25%
2014 - +2,94%
2015 - +5,82%
2016 - +1,45%
2017 - +5,29%
2018 - -9,62%

za 7 rokov jediný mínusový rok. Ty ideš tento fond ohovárať?

(Do všetkých hedge fondov investuje iba bonitná klientela, tzv. kvalifikovaní investori.

Zbíjajú iba bohatých. Má to nasledujúce výhody:

1. kvôli netransparentnosti a vysokému riziku nemusia spĺňať podmienky distribúcie pre verejnosť
2. drobné vklady by boli pre nich administratívne nákladné
3. výsledky ani zlyhania by nemohli tajiť. Nemohli by sa ani chváliť takými podvodmi, že ukážu iba vybrané obdobie :roll:
4. kvalifikovaný investor je taký, čo im podpíše, že je dosť bohatý na to aby utrpel straty.)

Nikoho nezbíjajú - netrep prosím Ťa...
0% vstup
0% výstup
1,2% ročné fee - nízkonákladový fond
High Watermark - 12% z novo dosiahnutého zisku - zarobia klientovi 1000 EUR zoberú si odmenu 120 EUR, ak v ďalšom období nepreklenú hodnotu zisku 1000 EUR majú 0 EUR = Fair Play

1. Ty o čom točíš Juggler? Hádam tam nebude investovať Alfonz Novák s platom 600 EUR mesačne?
Global Macro fondy sú pre bonitnú klientelu tzv. kvalifikovaných investorov s majetkom - aktíva, pasíva nad 400.000 EUR či ekvivalent v CZK to píše Zákon o kvalifikovaných investoroch.

3. Netáraj prosím Ťa nič nezatajujú - výsledky im posiela na mesačnej bázi Administátor z Malty, neviem ako to je teraz, keď sú už Samosprávny fond.

(Do class C je minimálna investícia 200 000 € , ročný poplatok 1,2% a berú podiel na zisku 12%

Do Class A je min. invest. 75 K €...poplatok 2% a podiel na zisku 20%)

Class C - oprava je min. 75.000 EUR / zákon sa zmenil alebo ekvivalent v CZK - podiel z NOVO DOSIAHNUTEHO zisku si berú 12%. Už som vyššie o tom písal.

Class A nikto z Boardu fondu neponúka.

(a vyhodnocujem class C. Výsledok je veľmi úbohý:

Od 11/2012 do 31.12.2018: celkový výnos +14,1% (+2,22% p.a )
Indexové etf na SP500 za ten istý čas: +120% ( +14% p.a.)

Keby som vyhodnotil class A kde sú väčšie poplatky, tam je výsledok ešte horší. Poplatky sú kurva Jarty. Obohacujú manažérov fondu, ale ničia investorov.

Tvrdiť, že tento fond je pre takých, čo nepotrebujú bohatnúť je hlúposť. Tento fond je spravovaný aktívne, preto si manažment berie poplatky a podiel na zisku. Keď bohatý človek je ochotný platiť, tak určite chce platiť za vyšší výnos.
Lenže tento manažment nedosahuje vyšší výnos. Dosahuje úbohý výnos:

2016: +2,3%
2017: +5,3%
2018: -8,97%

Spolu za tri roky: -1,94% Toto je zhodnocovanie?
To je znehodnocovanie. A to nerátam, že investorovi znehodnocuje peniaze aj inflácia.)

Spočítaj všetkých 8 rokov, nie len 3 roky, ktoré sa Ti hodia... . Nikto Ti nezakazuje to porovnávať s indexovými ETF.

Fakt Juggler na indexové ETF Ti vážne kašlú TOP investori - milionári, miliardári premýšľajú diametrálne inak, ktorí majú milióny, desiatky mil. EUR na konte, či CZK, USD...atď - investujú v prvom rade do vlastného biznisu, skupujú podiely vo firmách, prípadne časť šupnú na zprávu kvalitnému Portfólio manažérom - napr. Metatron Capital, Český Fond Půdy alebo Sirius, Verdi Capital, Charles Bridge Fund či Infinity Capital...atď

Prípadne jednorazovo si môžu hodiť do Finaxu napr. 50.000 EUR na indexované ETF ako diverzifikáciu k Hedge fondu nepopieram.

(-8% je ochrana majetku? Alebo 2,2% p.a za celú históriu je konzervatívne zhodnocovanie?)

+14,09% od počiatku fondu

(Presne -8,97%. Chlapci sa hrali na profesionálov až kým nezistili, že nedokážu robiť výnosy na úrovni indexov. No samozrejme za čo im potom mali bohatí investori platiť? Tak si vymysleli, že z nimi investori podstupujú nižšie riziko. To je tá ochrana majetku ! Nižšie riziko je ľahko merateľné – malo by byť nižšie ako riziko investovania v indexe.)

Profesionáli to sú vo svojom obore to nepopieram. Jasne, že index len, tak niekto z Port. manažérov nedokáže prekonať, pretože by zvyšoval riziko investorov fondu a tým pádom aj niekoľko násobný Drown Drawn, ak by sa hrali na frajerov a chceli by ho za každú cenu prekonať mohlo by im to riadne rachnúť v biznise - Charles Bridge je dosť zameraný na ochranu majetku a konzervatívne zhodnocovanie na úrovni 5 - 6% p.a.

Juggler v odkaze (vyššie) na web Consequ máš Memorandum fondu stiahni si ho, kde si môžeš pozrieť max. percentá, ktoré môžu držať v pozíciách fondu čo im Memorandum nariaďuje.

(Táto ich téza im rupla asi pred 2-3 rokmi, ked za jeden mesiac padli okolo -8%, kým indexy nepadli. Definitívne to potvrdili minulého roku: ich strata bola -9%, kým index S&P 500 v eurách iba -0,2%.)

K tomu sa nevyjadrujem...ja analyzujem výsledky od založenia fondu, jasne, že im mínus 9,62% naštrbil ich Track record fondu, ale nie je to žiadna katastrofa.)

Juggler po bitke je každý Generál !!!!! Bol by som veľmi zvedavý ako ty či Rokosák...či ten taxikár Ladislav čo ich ohováral niekde v diskusii na internete aj s pí. Zychovou z Verdi by ste zpravovali Hedge fond s aktívami 10 - 20 mil. EUR :D :D ak by ste sa posadili pred Platformu... .

(Načo mám platiť manažérom Charles Bridge 1,2% ročne + 12% zo zisku, ked mi urobia 14% za 6 rokov?
Veď pri investícii 200 000 € im ročne platím 2400 € a ešte 12% zo zisku.)

Slovenský a český retailový investori by chceli všetko ZADARMO :D :D v živote a správcovia fondov, aby "žili zo vzduchu" :) - to je veľký náš problém zmýšľania v Investíciách na Slovensku aj v ČR.

(Ked si kúpim indexové etf, mám v portfóliu 500 najväčších amerických firiem. Stojí ma to 0,09% ročne (= 180 € z 200 000 ! ) a mám výnos za tú istú dobu +120% !!!)

Juggler k tomu sa ešte dostaneme...tiež ma zaujíma pri týchto 0 až nízkych poplatkoch ehmmm z čoho napr. taký Finax žije...tiež si tam prav. investujem a bavil som sa telefonicky s p. Kasíkom ich Invest. riaditeľom či akú presne ma pozíciu a sám mi povedal, že si vzali pri štarte Finaxu "nož na krk", aby nabrali aspoň 100 mil. EUR a pokrylo im to všetky náklady firmy... .

(Jarty. Prioritou finančného poradcu by malo byť ponúknuť ľuďom niečo lepšie ako verejné akciové fondy. Ty chváliš týchto ľudí a vravíš že sú triedy....lenže to je omyl a klamstvo !)

Tieto fondy sú pre bonitnú klientelu - úplnu elitu na Slovensku a ČR. Triedy sú v obore, ale nevychvaľujem ich do nebies...poukazujem na výsledky, fakta, argumentujem a hlavne poukazujem diametrálne odlišný typ produktov s inými - ak mi nájdeš na trhu iných Portfólio manažérov zameraných na Opcie, Deriváty ako je napr. Kaška, Rohrbacher, ktorí dokážu zostavit koláč / Expozíciu fondu, ktorú máš v Zpráve portfólio manažéra.

Napr. Brunejský sultán ma palác za stámiliony USD a priemerný človek 3 izbový byt v Petržalke. Sultán a si určite nájde nejakého špičkového Port. manažéra na Wall Streete čo Švajčiarsku alebo Emirátoch, ktorému dá zpravovať 5 - 10 mil. USD malú časť svojho majetku v miliardách USD a obyčajný človek z Petržalky si bude šporiť 200 - 400 EUR / mes. do indexovaných ETF. Juggler porovnávaš neporovnateľné !!!


(Jarty. Toto je pravda. Toto sú fakty. Takto funguje tento biznis. Vieš kto tu je trieda?
Pozri sa na obrázok hore : ten vidlák čo si robí selfie je obyčajný človek, ktorý sa nenechá odrbať a investuje na dôchodok cez indexové etf. Nikomu nič neplatí, nikto ho nevyciciava a má vyšší výnos a nižšie riziko ako všetky tie elity, ktoré ty tak obdivuješ.)

Neobdivujem ! Som z normálnej rodiny, iná spoločnosť = diametrálne iné zmýšľanie...ľudia s mil. EUR, desiatkami mil. CZK si tie poplatky zaplatia, aby sa o majetok nemuseli starať pozrú sa max. na mesačný report fondu. Poukazujem celý čas ako premýšľa bonitná klientela a rozlišujem typy produktov.

Ak by som mal Juggler Ja napr. 100 mil. CZK na účte:

- vybral by som si 2 - 3 kvalitných Portfólio manažérov v ČR na Slovensku, ktorým by som zveril 3x po 6 mil. CZK
- za ostatné si nakúpil podiely vo firmách, nehnuteľnosti, pozemky, držal veľké portfolio z akciových dividend USA, Nemecko...atď - aj indexové ETF, niečo fyzické drahé kovy (Zlato, Striebro) a cestoval by som
- a len 15 - 20 mil. CZK by som držal hlavne v CZK, EUR, USD v bankách (niečo aj v GBP, CHF) na chod firiem + platy zamestnancov a manažérov, biznisu a bežné výdavky v živote, nejaké % by som venoval na charitu - vzdelávanie v živote SR, ČR + v chudobných krajiných 3 sveta India, Nepál...atď

Maj sa fajn
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 12 04, 2019 1:23 am, upravené celkom 7 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

amista a avant su administratori fondov, nie fondy samotne. to len aby bolo jasne.

ak maju chalani len 6M AUM , tak to im vobec nezavidim. standardna administracia fondu stoji 40k eur.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike: ale majú aj vlastné fondy...preštudujem niekedy.
Jarty: Zbytočná diskusia. Na mňa platia len čísla. Keď stúpim do hovna, nemôžem kričať ako krásne vonia...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Juggler: To je Tvoj názor v živote :)...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja som sa pozastavil nad tymi "velmi soventnymi klientmi", inym slovom bohacmi. Hovori sa, ze rozdiel medzi bohatym a ostatnymi je, ze bohaty ma viac penazi. Aspon podla mojich skusenosti, bohati nerozhadzuju svojimi peniazmi. Vynimkou su niektori sportovci ci umelci, ktori zili v chudobe a financnej nevedomosti a zrazu zbohatli.

Niekto spocital, ze Billovi Gatesovi ked este bol povazovany za najbohatsieho cloveka na svete, ak mu vypadne dvadsat dolarovka z penazenky, ze sa mu neoplati za nou zohnut, lebo to trva jeden a pol sekundy a on zarobi za ten cas viac. Necudoval by som sa, keby sa po nej zohol. Ja som mal tu cest/smolu, spoznat viacerych bohatych, ktori boli setrni a niektori az chorobne setrni.
Jarty, sa vsak ohana s tym, ze my sme plebejci, pretoze si vieme spocitat, ze vyssi vynos spojeny s mensimi poplatkami a podobnym rizikom je nieco vhodne na hladanie. Podla mna jeho predstavy o nezaujme vynosu pre bohatych je vo vacsine pripadov nespravny. A to napriek tomu, ze cely priemysel spravovania penazi pre bohatych je zalozeny na udrziavani bohatstva.
Naposledy upravil/-a Rokosák v Pi 12 04, 2019 1:20 am, upravené celkom 2 krát.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

inac este taka drobnost ma zaujala v tom dlhom nezmyselnom prispevku. a to ze Zichova kritizuje Charles Bridge fond.

Ja si uplne nemyslim, ze to je nejaka konkurencna nevrazivost. Hadam, ze Zichova po rokoch v Goldman Sachs a J.P. Morgan prisla do ciech s tym, ze tu bude stavat private equity fond, a jej sa novinari pytaju na konkurenciu. ako chalani co dokoncili ekonomku a nemaju absolutne ziadnu relevantnu skusenost mohli byt konkurenciou niekomu, kto sa venuje burze cely zivot na uplne inej urovni. Celkom viem pochopit, ze to vobec nie je o konkurencii ani frustracii. Je to proste tak absurdne, ze sa to asi ani neda popisat. moze to byt pre niekoho smiesne, pre niekoho smutne. ale rozhodne to nieje topic na diskusiu. tieto dva subjekty si celkom urcite nekonkuruju. pretoze ich klientska zakladna je uplne ina.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Airmike napísal:inac este taka drobnost ma zaujala v tom dlhom nezmyselnom prispevku. a to ze Zichova kritizuje Charles Bridge fond.

Ja si uplne nemyslim, ze to je nejaka konkurencna nevrazivost. Hadam, ze Zichova po rokoch v Goldman Sachs a J.P. Morgan prisla do ciech s tym, ze tu bude stavat private equity fond, a jej sa novinari pytaju na konkurenciu. ako chalani co dokoncili ekonomku a nemaju absolutne ziadnu relevantnu skusenost mohli byt konkurenciou niekomu, kto sa venuje burze cely zivot na uplne inej urovni. Celkom viem pochopit, ze to vobec nie je o konkurencii ani frustracii. Je to proste tak absurdne, ze sa to asi ani neda popisat. moze to byt pre niekoho smiesne, pre niekoho smutne. ale rozhodne to nieje topic na diskusiu. tieto dva subjekty si celkom urcite nekonkuruju. pretoze ich klientska zakladna je uplne ina.
Airmike

ČR a Slovensko je veľmi malý rybník...tu je ohováranie a nevraživosť v investičnom obore a konkurencia veľmi tvrdá. Nepopieram skúsenosti Zychovej v Goldman Sachs a JP Morgan - i keď Morganov osobne nemusím, ale ani ona nezjedla múdrosť sveta. Hoď mi link prosím, kde ich ohovárala? hmm to som nikdy nezachytil... .

Čo ma Verdi Capital nemá Charles Bridge, aké stratégie má Charles Bridge nemá Verdi Capital - Skryja so Zychovou asi tak... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(Niekto spocital, ze Billovi Gatesovi ked este bol povazovany za najbohatsieho cloveka na svete, ak mu vypadne dvadsat dolarovka z penazenky, ze sa mu neoplati za nou zohnut, lebo to trva jeden a pol sekundy a on zarobi za ten cas viac. Necudoval by som sa, keby sa po nej zohol. Ja som mal tu cest/smolu, spoznat viacerych bohatych, ktori boli setrni a niektori az chorobne setrni.)

Rokosák - nikto si z nás peniaze do hrobu nevezme, ale určite by som sa pre 20 USD zohol, pretože ak ich nepotrebujem napr. môžem 20 USD každý týždeň poslať na vzdelanie deťom v krajinách 3 sveta, a aby mali prístup k čistej - pitnej vode niekoľkokrát do mesiaca.
Šetrnosť je u každého iná..., ale napr. obnosené šatstvo dávam na charitu a chlieb nikdy nevyhadzujem príp. ho nechám na smetiaku v priesvitnom sáčku nech si ho nájde bezdomovec - či ho nájdu vtáky...túlave psy, lebo ma to naučila matka od detstva.

(Jarty, sa vsak ohana s tym, ze my sme plebejci, pretoze si vieme spocitat, ze vyssi vynos spojeny s mensimi poplatkami a podobnym rizikom je nieco vhodne na hladanie. Podla mna jeho predstavy o nezaujme vynosu pre bohatych je vo vacsine pripadov nespravny. A to napriek tomu, ze cely priemysel spravovania penazi pre bohatych je zalozeny na udrziavani bohatstva.)

Prvá veta je slovíčkarenie a "plebejec tu nikto nie je" sú tu skúsený diskutéri...Rokosák hlavne som argumentoval na diametrálne odlišné produkty na trhu čo ponúkajú banky a iné maklérske domy. Hedge Fondov máš na prstoch 2 rúk - myslím kvalitných Hedge fondov na trhu v ČR a Slovenska.

(Ja som sa pozastavil nad tymi "velmi soventnymi klientmi", inym slovom bohacmi. Hovori sa, ze rozdiel medzi bohatym a ostatnymi je, ze bohaty ma viac penazi. Aspon podla mojich skusenosti, bohati nerozhadzuju svojimi peniazmi. Vynimkou su niektori sportovci ci umelci, ktori zili v chudobe a financnej nevedomosti a zrazu zbohatli.)

S tou poslednou vetou súhlasím, inak stačí peniaze pomerne opatrne mínať - dopĺňať ich, šporiť, odkladať si, vytvárať krátkodobé a dlhodobé rezervy. Príklad - ten víťaz Reality show Vyvolení Erik Hilár Lakatošovie úplne takmer všetko rozhádzal čo vyhral, lebo si to nenabudol tvrdo a sám v podnikaní.

Aj tak Zdravie, Rodina sú u mňa na prvých miestach v živote. Ak nemáš zdravie nemáš nič - napr. Rezeš st. mal miliardy a zomrel na infarkt. Ak nemáš rodinu...môžeš mať peniaze ak si v živote sám ako prst / vojak v poli.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

ty si napisal, ze juggler a rokosak niekoho ohovarali, aj so Zychovou. :) ja nie

Ja si vobec nemyslim, ze v cz a sk je vobec nejaka konkurencia. vsetko je o kontaktoch. vacsie a uspesne fondy sa tvoria spojenim 4-5 velkych investorov, a ti si medzi seba nikoho nepustia. to co pises ty o tych elitnych a bonitnych klientoch, tam je sice bonitna, ale stale len nekvalifikovana skupina. takze je to uplne jedno, pretoze kapital fluktuuje od jedneho nesiku k druhemu. taky kapital je o nicom. s hlupim kapitalom su len starosti a velka administrativna zataz. beru si ho len “manazeri” ktori s tymto este nemaju skusenost. proste hlupy manazer zoberie peniaze bez ohladu na to odkial prisli.

Jedinu vec ktoru som zachytil zo strany Zychovej bola prave veta o konkurencii. ked sa jej moderator pytal, ci maju nejaku konkurenciu v tom co robia. a ona povedala nieco v zmysle, ze v tom co robia velmi velku konkurenciu nemaju.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Armike - ja tu diskusiu vyhladám... .

Tu je napr. s pí. Zychovou výborný rozhovor

https://www.marieclaire.cz/work/prvni-c ... -prostredi" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presunul som diskusiu ohľadom výsledkov fondov do príslušného vlákna:
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... =6&t=10005" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Nový profesionálny a krásny web skupiny - http://www.chbigroup.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Okrem Hedge fondu majú už aj sekciu Real Estate a Private Equity.

Výsledky Charles Bridge Fondu - https://www.chbigroup.com/repository/CH" onclick="window.open(this.href);return false; ... tsheet.pdf

Trieda D v CZK +8,67% za r. 2019

Trieda C v EUR +8,45% za r. 2019
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahojte,

ako to vyzerá s reportom Charles Bridge? Za Marec ani teraz v apríli ešte žiaden report, som zvedavý či nezahučali náhodou v Class C / EUR aj Class D / CZK... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ešte je priskoro na report za marec. Určite zahučali a v takom prípade sa s reportom neponáhľajú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:Ahojte,

ako to vyzerá s reportom Charles Bridge? Za Marec ani teraz v apríli ešte žiaden report, som zvedavý či nezahučali náhodou v Class C / EUR aj Class D / CZK... .


Jarty. Ty si predsa predavač Charles Bridge. Keď sa pýtaš na report za marec, znamená to, že máš február.
Môj zdroj ukazuje, že ku 28.2 fond padol cca -50% !!!... Zíram, lebo akciový trh bol vtedy v poklese menej ako -15% :roll:

Čo nám k tomu povieš? Ved si nám tu neustále opakoval, že je to fond s malými výnosmi, ale aj s malými poklesmi...
vraj zameraný na ochranu majetku bohatých klientov :roll:

JartyGulak napísal:
a) Do Charles Bridgu a iných hedge fondov jeho typu investuje veľmi bonitná VIP klientela z ČR a Slovenska, ktorá už nepotrebuje bohatnúť a indexované ETF fondy sú im ukradnuté. Zveria financie Profesionálnym Portfólio manažérom... .
Mal by si odlišovať typy produktov, kam aká klientela investuje... .

b) Stačí im hlavne ochrana ich majetku a konzervatívne zhodnocovanie p.a. - ročne na úrovni +5, 6%

c) Fond za r. 2018 vykázal -8% či koľko presne, čo je prvý mínusový rok od založenia fondu 11/2012...žiadne aktívum nerastie donekonečna.


JartyGulak napísal:Profesionáli to sú vo svojom obore to nepopieram. Jasne, že index len tak niekto z port. manažérov nedokáže prekonať, pretože by zvyšoval riziko investorov fondu a tým pádom aj niekoľko násobný Drown Drawn, ak by sa hrali na frajerov a chceli by ho za každú cenu prekonať mohlo by im to riadne rachnúť v biznise - Charles Bridge je dosť zameraný na ochranu majetku a konzervatívne zhodnocovanie na úrovni 5 - 6% p.a.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Jarty. Ty si predsa predavač Charles Bridge. Keď sa pýtaš na report za marec, znamená to, že máš február.
Môj zdroj ukazuje, že ku 28.2 fond padol cca -50% !!!... Zíram, lebo akciový trh bol vtedy v poklese menej ako -15%)


Ahoj Juggler, odkiaľ máš tento report? Mne nič oficiálne do mailu neprišlo za marec 2020... . Môžeš mi poslať prosím Ťa odkaz?
"Predavačov" si označuj v Lídl Potravinách, či Bille predajni a Drogérii DM...to si vyprosím, ja som licencovaný Investičný Poradca. Nepopieram, že som s nimi spolupracoval v minulosti, ale distribuujem iné produkty - ich Hedge fond je pre multimilionárov, miliardárov a 90% klientov sa nechápalo jeho veľmi ťažkým stratégiám... . Ja mám retailovú, korporátnu aj bonitnú klientelu = mix.

Čudoval som sa však, že od 20.2.2020 čo prišiel za február posledný report tuším, do 14.4.2020 žiaden aktuálny - nový report ani zpráva... .

Čo nám k tomu povieš? Ved si nám tu neustále opakoval, že je to fond s malými výnosmi, ale aj s malými poklesmi...
vraj zameraný na ochranu majetku bohatých klientov)


Nechce sa mi veriť, že majú taký Drown Drawn -50% - som zvedavý kedy pošle Board oficiálny report... .

Čo Ti k tomu poviem? 8 rokov im Fond fungoval s jedným mínusovým rokom, ak sa -50% potvrdí, tak to môžu zabaliť v biznise... Inak si Juggler prečítaj čo som písal na konci bodu /c) Fond za r. 2018 vykázal -8% či koľko presne, čo je prvý mínusový rok od založenia fondu 11/2012...žiadne aktívum nerastie donekonečna./

Filip Glasa predsa s Kaškom a ich obch. partnermi robil rozhovory, nech Honzovi Kaškovi zavolá, kde spravil enormné chyby s druhým Port. Managerom Rohrbacherom....

Btw Juggler už, keď sa spolu bavíme..., vieš ako rachol Gladišov Vltava Fund? O tom sa pobavíme v jeho diskusii... . Dostal som dnes správu na LindkedIne od Riaditeľa významnej spoločnosti v ČR, ten vie výsledky Vltava Fondu na 100%-

Vltava Fund SICAV je Január-Marec 2020 = -37,9%
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:..to si vyprosím, ja som licencovaný Investičný Poradca.


Ty ani nevieš kto si? Ty nie si PORADCA. Zobrali by ti licenciu, keby ťa nachytali, že ľudom vravíš, že si poradca.

Pozri sa do papierov čo si. Licencovaný poradca pre kapitálové trhy je možno iba jeden na Slovensku . Určite to nie si ty :)
Na to by si musel urobiť skúšky priamo v NBS, Jarty. Si to, čo som napísal. Sú vás tisíce a v kapitálových trhoch sa nevyznáte. Česť výnimkám. Stretol som aj dobrých agentov, ale je ich velmi málo.

Nechce sa mi veriť, že majú taký Drown Drawn -50% - som zvedavý kedy pošle Board oficiálny report...


Konečne to z teba vyliezlo. Na to som sa Ťa pýtal, nie na marec. Marec ani nechci aby som ti predpovedal...

Btw Juggler už, keď sa spolu bavíme..., vieš ako rachol Gladišov Vltava Fund? O tom sa pobavíme v jeho diskusii... . Dostal som dnes správu na LindkedIne od Riaditeľa významnej spoločnosti v ČR, ten vie výsledky Vltava Fondu na 100%-

Vltava Fund SICAV je Január-Marec 2020 = -37,9%


Ten riaditeľ významnej spoločnosti asi chodí chodí ku nám :lol: ... Výsledky Gladiša viem a máš ich zapísané v našej Hitparáde i vo vlákne o fonde Vltava. Keby si pozorne čítal, tak analýzu fondu Vltava tu nájdeš dlhodobo. Ty si Gladiša ešte minulého roku chválil ako super profesionála. Máš to čierne na bielom tu vo vlákne o Charles Bridge, pán ,,poradca,,. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa jogo »

Pozrel som si, kde asi vznikla ta strata. Vyzerá to tak, že fond má 15% portfólia uložené v predaných nekrytých PUT opciach na UVXY a cena UVXY bezprecedentne narástla z 10 na 130, čiže veľkosť týchto nekrytých PUT opcii presiahla veľkosť fondu a asi ich museli nútene zatvoriť. Ten nárast UVXY bol teraz podstatne väčší, ako v januári 2018, keď skrachovalo ETF na volatilitu XIV.
Lenže ten prudký nárast prišiel až v marci a píšete, že stratu už mali vo februári, tak neviem...žeby použili páku? :roll:
https://www.chbigroup.com/repository/CH ... tsheet.pdf

Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

o tomto fonde sa tu bavime uz roky. nie je pravda, ze nemal stratovy rok a nie je ani pravda to, co tu jarty pisal o tych superbonitnych investoroch. ten fond je tak maly, ze by svojich "spravcov" ani neuzivil. chalani si ten fond zalozili po skole, bez relevantnej skusenosti. preto to aj tak vyzera.

nepisem to preto, aby som vam nejak kazil diskusiu. pisem to ako rekapitulaciu. bavili sme sa tu o tom 100x pred tym, ako ho jarty zacal ospevovat. proste treba trochu factcheckingu, pred tym ako zacnem nieco predavat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"