Charles Bridge Global macro Fund

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa jogo »

Airmike napísal: proste treba trochu factcheckingu, pred tym ako zacnem nieco predavat.


Len to by ten, čo predáva, musel tomu, čo predáva, aj trocha rozumieť. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Airmike: Ja som nikdy nepísal, že nemali stratový rok. Odkiaľ to berieš? (8 rokov im Fond fungoval s jedným mínusovým rokom)

- bonitných investorov mali aj miliardára, spolupracoval som s nimi a poznám ich klientov veľmi dobre.

Áno fond je malý a rozšírili služby skupiny, preto vydávajú 25 mil. CZK Emisie Dlhopisov na nákup bytov v ČR, Slovensko a Slovinsko, a ešte mali otvárať nový Private Equity Fond - http://www.chbigroup.com/

Videl si ich web?
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 14 04, 2020 10:07 am, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Ty ani nevieš kto si? Ty nie si PORADCA. Zobrali by ti licenciu, keby ťa nachytali, že ľudom vravíš, že si poradca. Pozri sa do papierov čo si. Licencovaný poradca pre kapitálové trhy je možno iba jeden na Slovensku . Určite to nie si ty :)
Na to by si musel urobiť skúšky priamo v NBS, Jarty. Si to, čo som napísal. Sú vás tisíce a v kapitálových trhoch sa nevyznáte. Česť výnimkám. Stretol som aj dobrých agentov, ale je ich velmi málo.)


U mňa sú to vždy Poradci, agenti môžu byť v NBS alebo ČNB prípadne v Tajnej službe jejího veličenstva -007 :D

Juggler píšeš neoverené sprostosti...presne aj napr. v rámci ThomasaLLoyda čo si len vygoogliš na internete a hádžeš do diskusií. Už som Ti niekoľkokrát povedal, že žijem a pracujem v Prahe, riadim sa ČNB - http://www.cnb.cz a mimochodom Licenciu mám cez EFPA, takže licencovaný som - https://efpa.cz/zkousky/zkouska-zpkt-2018 -

- v ČR na týchto testoch vyhorieva veľa Poradcov - sú prísne (nie je to prechádzka ružovou záhradou) a trh sa čistí či na Investície alebo úvery (v prílohe 431 otázok na VZ/Investice) - jebne na nich veľa Poradcov, a dokonca aj skúsený fachmani, ktorí Poradenstvo robia roky rokúce ten Test na 1 pokus nedajú, niektorý aj na 2 pokus...minimum je 75% úspešnosť. Ja som v obore cez 10 rokov a učil som sa na neho 2 mesiace... . Test sa skladá zo 100 otázok, 20 z nich má aj 1, 2, 3 či 4 možné odpovede...aj otázky na matematické prípady.

V minulosti bolo v ČR - VZ cez 50.000, teraz ich je naposledy som videl v ČNB zoznam cez 15.000 . Vyznám sa do svojho oboru, ale maklérske skúšky na Deriváty, Opcie (ani nie som expert na Forex, Deriváty, Akcie)...atď nepotrebujem, nie som maklér a svoj voľný čas využijem inak.

Uvidíte Juggler, keď (pevne verím a dúfam) obdobné testy ako v ČR zavedie pre VZ/Investície a VZ/Úvery aj Národna Banka Slovenska, to bude rošambo v SR :D koľko Poradcov zostane v databázi NBS... . Napíš to NBS ako návrh :) .

Konečne to z teba vyliezlo. Na to som sa Ťa pýtal, nie na marec. Marec ani nechci aby som ti predpovedal...


A odkiaľ to máš? Veď hoď link. dedo vševed

Ten riaditeľ významnej spoločnosti asi chodí chodí ku nám :lol: ... Výsledky Gladiša viem a máš ich zapísané v našej Hitparáde i vo vlákne o fonde Vltava. Keby si pozorne čítal, tak analýzu fondu Vltava tu nájdeš dlhodobo. Ty si Gladiša ešte minulého roku chválil ako super profesionála. Máš to čierne na bielom tu vo vlákne o Charles Bridge, pán ,,poradca,,. :)
)

Ja som tu dlho nečítal diskusiu Vltava Fondu - ak si si všimol Juggler, že som v ňom nemal nové príspevky, ale len včera sa ku mne dostali výsledky. Gladiš je profi objemom zpravovaného kapitálu, ktorý nabral a svojim znalosťami o kap. trhu., to že mu to teraz spadlo môj názor na neho nemení. Každý ma mínusové mesiace, ty chceš povedať ako trader, že ich nikdy nemáš? :D
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 14 04, 2020 11:02 am, upravené celkom 14 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

JartyGulak napísal:Airmike: Ja som nikdy nepísal, že nemali stratový rok. Odkiaľ to berieš? (8 rokov im Fond fungoval s jedným mínusovým rokom)

- bonitných investorov mali aj miliardára, spolupracoval som s nimi a poznám ich klientov veľmi dobre.

Áno fond je malý a rozšírili služby skupiny, preto vydávajú Emisie Korporátnych Dlhopisov na nákup bytov a ešte mali otvárať nový Private Equity Fond - http://www.chbigroup.com/

Videl si ich web?


ich web som videl. a videl som aj ponuku. rozsiruju o produkty , ktore su popularnejsie. ponuka ich kazdy. fondom celkom urcite neprerazia. nie preto, ze maju komplikovane a sofistikovane strategie, ktorym nikto nerozumie, ale preto, ze zlozenie toho fondu je nezmysel, ktory nemoze zaujat. cital som si tie prospekty niekolko krat.

to, ze maju investorov, miliardara a milionarov vobec nic nehovori o ich kvalifikacii. maju malo investorov, pretoze jednoducho nepodavaju vykon. ani nemozu podavat vykon, ten fond je totiz tak strukturovany. druha vec je, ze sa nevedia predat. ja mam predstavu akym sposobom svojich klientov akviruju. par mojich znamych od CHB ponuku dostalo. CHB proste nema produkt , ktory by oslovil. hlavnym problemom toho fondu je, ze je strasne nezaujimavy. (moj nazor)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

(ich web som videl. a videl som aj ponuku. rozsiruju o produkty , ktore su popularnejsie. ponuka ich kazdy. fondom celkom urcite neprerazia. nie preto, ze maju komplikovane a sofistikovane strategie, ktorym nikto nerozumie, ale preto, ze zlozenie toho fondu je nezmysel, ktory nemoze zaujat. cital som si tie prospekty niekolko krat.)

Áno súhlasím, veľmi ťažké strategie, ktorím 90% klientov nerozumie, preto som spoluprácu ukončil, ale nie kontakt. Fond je vhodný fakt ako zložka do portfólií - vyvážená zložka najbonitnejším investorom.

(to, ze maju investorov, miliardara a milionarov vobec nic nehovori o ich kvalifikacii. maju malo investorov, pretoze jednoducho nepodavaju vykon. ani nemozu podavat vykon, ten fond je totiz tak strukturovany. druha vec je, ze sa nevedia predat. ja mam predstavu akym sposobom svojich klientov akviruju. par mojich znamych od CHB ponuku dostalo. CHB proste nema produkt , ktory by oslovil. hlavnym problemom toho fondu je, ze je strasne nezaujimavy. (moj nazor)[/quote])

Kvalifikáciu Jan Kaška a Jan Rohrbacher majú, ktorí fond zpravujú, ale nie životné skúsenosti ! Tie budú mať od 45 teho - 50 roku života a viac... . Jeden člen z Boardu akvizuje klientov do fondu cez svoju rodinnnú firmu - resp. na základe firemných - osobných vzťahov s klientmi.

(CHB proste nema produkt , ktory by oslovil. hlavnym problemom toho fondu je, ze je strasne nezaujimavy) - súhlasím, preto sa venujem iným produktom... . Inak zo Sicav fondov sa mi páči Sirius aj Český Fond Pudy obe od Martina Burdu. A Nova Green Energy Fond od REDSIDE.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Airmike »

JartyGulak napísal:Áno súhlasím, veľmi ťažké strategie, ktorím 90% klientov nerozumie, preto som spoluprácu ukončil, ale nie kontakt. Fond je vhodný fakt ako zložka do portfólií - vyvážená zložka najbonitnejším investorom.

Kvalifikáciu Jan Kaška a Jan Rohrbacher majú, ktorí fond zpravujú, ale nie životné skúsenosti ! Tie budú mať od 45 teho - 50 roku života a viac... . Jeden člen z Boardu akvizuje klientov do fondu cez svoju rodinnnú firmu - resp. na základe firemných - osobných vzťahov s klientmi.


asi som to napisal nezrozumitelne.

vobec si nemyslim, ze tie strategie co obchoduju su komplikovane alebo tazke. prave naopak, myslim si, ze su poskladane nezmyselne. fond je z principu odsudeny na nizky vynos , oproti obrovskemu riziku. tak to je jednoducho postavene. ci tomu sami predajcovia , alebo klienti rozumeju, to vobec neviem. hadam ze ludom je to jedno. pretoze su to uplne obycajni klienti, ktori biznisu vobec nerozumeju. ziadny profi investor by si do takeho fondu peniaze nedal.

co sa tyka kvalifikacie a skusenosti. to opat vobec nechcem neposudzovat. vo financnom svete ale funguje taka vec, ze vacsinou skuseny manazeri vedia, ake strategie maju ake dopady. takze je to v principe strasne jednoduche. clovek sa pozrie na fond, a presne vie, aka odbornost a ake skusenosti su za nim, vie to podla strategie. (a to aj bez dodatocnych informacii)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Airmike chápem Ťa, ale Charles Bridge Fund mal za 8 rokov len 1 mínusový rok 2018 a väčší prepad tuším marec a august 2016. Je pravda, že výnos za celé obdobie fondu bol v Class C +3,39% a D 3,22%, takže žiadna sláva... = Factsheet

https://www.conseq.cz/investice/prehled ... und-d-(czk)

Ak sa, ale potvrdia febuárové a marcové prepady v r. 2020 čo písal Juggler, tak to môžu zabaliť... . To už nerozchodia.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:U mňa sú to vždy Poradci, agenti môžu byť v NBS alebo ČNB prípadne v Tajnej službe jejího veličenstva -007 :D Už som Ti niekoľkokrát povedal, že žijem a pracujem v Prahe, riadim sa ČNB - http://www.cnb.cz a mimochodom Licenciu mám cez EFPA, takže licencovaný som - https://efpa.cz/zkousky/zkouska-zpkt-2018 -


Aj ja som ti už niekoľkokrát povedal, že nie si PORADCA. Ty tu dehonestuješ prácu a odbornosť skutočných poradcov.
Ty si len SPROSTREDKOVATEĽ, máš to jasne napísané v tých skúškach:

Nové odborné zkoušky jsou určeny pracovníkům obchodníků s cennými papíry i investičních zprostředkovatelů, vázaným zástupcům a jejich zaměstnancům.

Na Slovensku sa sprostredkovateľom vraví AGENTI. Agent je sprostredkovateľ na základe sprostredkovateľských zmlúv (sám si priznal, že si zazmluvnený ). Keďže agent za každého klienta dostáva provízie, nemá záujem byť objektívny voči klientovi.

Má záujem iba sprostredkovať = PREDAŤ. Logické, keďže za to berie vstupný poplatok, alebo províziu. Ak si mal zmluvu z CHB, naháňal si im klientov po lopate povedané fungoval si ako ich predavač.

Keby si bol PORADCA, ťa platí priamo klient a musíš mu radiť tak, aby on zarobil. NIe tak, aby si bral provízie od finačnýcjh inštitúcii. V takom prípade, keby si na to mal licenciu a vzdelanie, tak by si mu nikdy neporadil vysoko rizikové Thomas lloyd, ani vysoko rizikový a nevýnosný Charles Bridge fond.

- v ČR na týchto testoch vyhorieva veľa Poradcov - sú prísne ...V minulosti bolo v ČR - VZ cez 50.000, teraz ich je naposledy som videl v ČNB zoznam cez 15.000 . Vyznám sa do svojho oboru...


Nevyznáš sa a nechápeš rozdiel medzi zprostredkovateľom a PORADCOM.

V ČR je 15 000 sprostredkovatelov(=agentov, predavačov ) , ale skutočných poradcov je v ČR len 323..a z toho špičkových poradcov je v ČR iba 26 Tieto čísla sú zrejme pre všetky odbory (úvery, poistenia a pod. ). Pre kapitálové trhy je tých poradcov určite najmenej.

https://efpa.cz/poradci

Uvidíte Juggler, keď (pevne verím a dúfam) obdobné testy ako v ČR zavedie pre VZ/Investície a VZ/Úvery aj Národna Banka Slovenska, to bude rošambo v SR :D koľko Poradcov zostane v databázi NBS... . Napíš to NBS ako návrh :) .


Na Slovensku je to ešte prísnejšie. Tu by ti zobrali licenciu už za to, že neustále klameš, že si PORADCA. Preto máme na Slovensku tisíce agentov, ale skutočných poradcov na kapitálovom trhu je možno 1

A odkiaľ to máš? Veď hoď link. dedo vševed


No veď od Teba. Ty si to potvrdil na základe výpisu z februára, ktorý ti chodí do emailu. Ja mám svoje vlastné zdroje, ale načo ich prezrádzať, ked ty si ich zazmluvnený predavač a dostávaš od nich hlásenia do emailu?

Jarty poštuduj, kto je v ČR poradca a kto predavač. Potom sa môžeme baviť o kvalite tvojích príspevkov a argumentov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Aj ja som ti už niekoľkokrát povedal, že nie si PORADCA. Ty tu dehonestuješ prácu a odbornosť skutočných poradcov. Ty si len SPROSTREDKOVATEĽ, máš to jasne napísané v tých skúškach. Nové odborné zkoušky jsou určeny pracovníkům obchodníků s cennými papíry i investičních zprostředkovatelů, vázaným zástupcům a jejich zaměstnancům.)


Juggler pre mňa je to Poradenstvo ako každé iné - niekto ma záujem iba predávať, Ja budujem dlhodobé obchodné vzťahy s klientmi, referencie, starostlivosť o firmy, rodiny...atď. Je fajne mať vybudovaný dlhodobý kmeň, ktorí Ťa v akejkoľvek dobe uživí ak klient má v Tebe oporu - resp. cítia to z Teba Tvoji klienti, tak sa za Poradcu považujem.

JUGGLER napísal:(Na Slovensku sa sprostredkovateľom vraví AGENTI. Agent je sprostredkovateľ na základe sprostredkovateľských zmlúv (sám si priznal, že si zazmluvnený ). Keďže agent za každého klienta dostáva provízie, nemá záujem byť objektívny voči klientovi.)


To funguje u veľa agentov, ja ako Poradca mám aj fixný stabilný príjem v obchode / každý mesiac !, preto pracujem v kľude a pohode a "nikdy by som nesekal klientov ako iných Obchoďákov za provízie" - nenávidím To... .

JUGGLER napísal:Má záujem iba sprostredkovať = PREDAŤ. Logické, keďže za to berie vstupný poplatok, alebo províziu. Ak si mal zmluvu z CHB, naháňal si im klientov po lopate povedané fungoval si ako ich predavač.


K tomu sa rozpísal o vetu vyššie ako fungujem... . Vstupný poplatok a provízia je fajn, ale lepší je dlhodobobý, stabilný príjem.

Charles Bridge Fond mal svojich Obchodníkov, ako majú Obchodníci s cennými papiermi, napr. ESET aj Finstat...atď. u Vás v tradingu máte Obchoďákov, ktorí Vám tvoria klientelu, inak by ste nemali komu tradovať portfólia. Predavačov máš v elektro obchodoch - Datart, NAY, OKAY, v železiarstvách...atď

JUGGLER napísal:Keby si bol PORADCA, ťa platí priamo klient a musíš mu radiť tak, aby on zarobil. NIe tak, aby si bral provízie od finačnýcjh inštitúcii. V takom prípade, keby si na to mal licenciu a vzdelanie, tak by si mu nikdy neporadil vysoko rizikové Thomas lloyd, ani vysoko rizikový a nevýnosný Charles Bridge fond.)


Klienti ma dlhodobo platia, ale v inom produkte, ThomasLloyd je okrajový a jedna zložiek do portfólia mojich klientov aj napr. ARCA Capital. Provízie berie veľa Obchoďákov, takto to funguje na trhu v ČR a Slovensku, to veľmi dobre vieš, tak sa nebudeme o tom večne baviť....

Prečo by som ThomasLloyd neodporučil ak si do jeho produktov uloží klient 5% - 10% - 15% voľných financií ?

ThomasLLoyd nepatrí medzi Vysoko-rizikové produkty - jeho Dlhopisové emisie určite nie na 100% to je stupnica SRRI 2, Sicav Fund - Komanditné podiely a Priamu účasť by som zaradil medzi rizikové triedy niečo medzi stupnicu 3 - 4. Okrem toho, že produkty TL sú zaistené celým majetkom spoločnosti.

Charles Bridge Fund spadá do triedy 4 - 5 SRRI stupnice rizikovosti automaticky, pretože podkladové aktívum ich Hedge fondu sú deriváty a preto doňho investujú len kvalifikovaný investori, ktorí sú si toho rizika vedomý.

Vysoko-rizikové investície považujem za FOREX s pákou 1:500, Opcie a Binárne Opcie, Futures, Brokerage s maklérmi a obchodovanie na páku, High Frequency Trading, Podielové fondy so stupnicou SRRI 6 -7 (Thajsko, Kórea, Taiwan atď...rizikové trhy) + Vybrané svetové vysoko rizikové Hedge Fondy...atď

JUGGLER napísal:Nevyznáš sa a nechápeš rozdiel medzi zprostredkovateľom a PORADCOM.)


Vyznám a určite veľmi dobre viem, že český a slovenský trh nie je stavaný na to, aby nás platili klienti ako na Západe. 90% Obchoďákov zaplatia inštitúcie za poradenstvo klientov. Ja však na 1 produkte fungujem dlhodobo zo zárobku klientom, ako som písal vyššie... . Taktiež ani klientela v ČR a na Slovensku nie je ready na tak ťažké a sofistikované produkty ako Charles Bridge Fund ako na Západe a 90% z kval. klientov sa im nerozumie... .

JUGGLER napísal:Na Slovensku je to ešte prísnejšie. Tu by ti zobrali licenciu už za to, že neustále klameš, že si PORADCA. Preto je na Slovensku tisíce agentov, ale skutočných poradcov na kapitálovom trhu je možno 1)


To určite na Slovensku je to prísnejšie HA HA HA :D :D teraz si ma pobavil - daj tie povinné testy z EFPA čo som dával do prílohy všetkým agentom v NBS a ak tam zostane 4000 - 5000 z nich bude to hotový zázrak. Ja som ho inak spravil na 91%.

JUGGLER napísal:No veď od Teba. Ty si to potvrdil na základe výpisu z februára, ktorý ti chodí do emailu. Ja mám svoje vlastné zdroje, ale načo ich prezrádzať, ked ty si ich zazmluvnený predavač a dostávaš od nich hlásenia do emailu?)


Nie som ich zazmluvnený :) už som to parkrát písal, venujem sa iným produktom. Ale uvítam ak máš link pošli mi ho pls do správy, kde fond môžem sledovať. Dopredu ďakujem.

Zaregistrovať ku odberu reportu sa môže ktokoľvek - https://www.chbigroup.com/report/

JUGGLER napísal:Jarty poštuduj, kto je v ČR poradca a kto predavač. Potom sa môžeme baviť o kvalite tvojích príspevkov a argumentov.)


Poradca je u mňa ten Obchoďák kdo sa venuje dlhodobo v živote klientom v dobrých či zlých časoch v živote, robí svoju prácu kvalitne a nežije len z provízií za každú cenu a pýta si hlavne referencie a odporúčania... .

To, že sa nazýva niekto v databázach NBS, ČNB - agent, sprostredkovateľ ma absolutne nezaujíma, vyhodnocujem to z osobného úsudku ak daného Obchoďáka poznám.

Predavačov máš napr. v Private Consulting Group Tí idú len Zmenky ARCY :) 90% - http://privateconsultinggroup.sk/ . Daj si s nimi kávu Juggler a možno Ti niečo predajú :)

PS: Díky za odkaz v EFPA na medzinárodnú Odbornú skúšku na Poradcu, ktorú ma 323 ľudí v ČR. Možno si na ňu trúfnem a budem sa na ňu pripravovať tento rok dlhodobo... . Premyslím to.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Díky za odkaz v EFPA na medzinárodnú Odbornú skúšku na Poradcu, ktorú ma 323 ľudí v ČR. Možno si na ňu trúfnem a budem sa na ňu pripravovať tento rok dlhodobo... . Premyslím to.


Ty nemáš šancu Jarty. Tých poradcov je aj v SR viac, ale nie na kapitálové trhy. Ty jarty môžeš byť poradca na úvery, na poistenia, na dôchodkové fondy, ale na kapitálové trhy nemáš. Ty tomu proste nerozumieš. Na Slovensku by si musel okrem testov s najvyšším stupňom spôsobilosti robiť aj ústne skúšky pred komisou v NBS...A oni by ťa po prvej tvojej odpovedi aké dávaš tu ihneď vyrazili. Ver mi. Zapametaj si, že pravé investičné poradenstvo je orientované na klienta, nie na tvoje provízie, nie na dristy o produktoch na ktoré ťa vyškolil tí, pre ktorých produkty predávaš.

Končím túto neplodnú debatu. Počkajme si na výsledky CHB za marec. Vtedy Jarty definitívne uvidíš, že som CHB neohováral, len objektívne analyzoval a vyjadril svoj názor. Bol by som rád, keby si potom našiel v sebe aspoň trochu pokory a priznal, že som mal pravdu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Ty nemáš šancu Jarty. Tých poradcov je aj v SR viac, ale nie na kapitálové trhy. Ty jarty môžeš byť poradca na úvery, na poistenia, na dôchodkové fondy, ale na kapitálové trhy nemáš. Ty tomu proste nerozumieš. Na Slovensku by si musel okrem testov s najvyšším stupňom spôsobilosti robiť aj ústne skúšky pred komisou v NBS...a oni by ťa proste po prvej tvojej odpovedi vyrazili.


"To určite, že nie som na Kapitálové trhy" Juggler :D :D , preto spravujem klientom pod sebou niečo do 38 mil. CZK... . Práve úvery vôbec nerobím dávam ich úver. špecialistovi, lebo som zástanca špecializácie na 1 segment (Investície, Úvery, Dôchodkové fondy alebo Poistenia), poistenia sú pre mňa najnižší stupeň poradenstva a dôchodkové fondy len sledujem. Ústnych skúšok sa ja nikdy nezľaknem...Poradenstvo orientované na klienta je to najlepšie v obchode.

JUGGLER napísal:Zapametaj si, že pravé investičné poradenstvo je orientované na klienta, nie na tvoje provízie, nie na dristy o produktoch na ktoré ťa vyškolil tí, pre ktorých produkty predávaš.


Provízie ja neriešim Juggler, ak dobre čítaš moje odpovede, mám stabilný príjem... a poopravím Ťa nie "drísty o produktoch", ale argumenty o spoločnosti, ktorú mám 6 rokov v portfóliu bez jediného problému s klientmi.

Teba by som ja vyrazil..., keď si prečítaš analýzu nejaké kydy kade tade na internete na Lloyda a iné spoločnosti, a okamžite to publikuješ bez toho, aby si kontaktoval druhú stranu a zaujímal sa o ich vyjadrenie + expert na Energetiku ty už vôbec nie si... .

Ďakujem za sprestrenie dnešného dňa :lol: , ozvem sa Ti ak ďalšiu skúšku dám... . Maj sa fajn.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Pozrel som si, kde asi vznikla ta strata. Vyzerá to tak, že fond má 15% portfólia uložené v predaných nekrytých PUT opciach na UVXY a cena UVXY bezprecedentne narástla z 10 na 130, čiže veľkosť týchto nekrytých PUT opcii presiahla veľkosť fondu a asi ich museli nútene zatvoriť. Ten nárast UVXY bol teraz podstatne väčší, ako v januári 2018, keď skrachovalo ETF na volatilitu XIV.
Lenže ten prudký nárast prišiel až v marci a píšete, že stratu už mali vo februári, tak neviem...žeby použili páku? :roll:
https://www.chbigroup.com/repository/CH ... tsheet.pdf

Obrázok


Ďakujem Jogo. :D
Vynikajúca práca!

Keď fond padol -50% na pohybe UVXY o +100%..čo potom bolo v marci keď UVXY vyskočil o +1000%?

Toto by mali odhalovať ,,poradcovia,, a varovať klientov pred nadmerným rizikom, aby sa fondu vyhýbali ako čert krížu..

Veď oni si koledovali o krach:

Z největší části funguje fond jako klasická pojišťovna – od ostatních účastníků trhu inkasuje pravidelné pojistné prémie z dobře kalkulovaných rizik.

Keď toto je dobre kalkulované riziko, tak títo manažéri by mali dostať doživotný zákaz niečo riadiť...Ani len detskú pokladničku, ani porcelánové prasiatko by som im nezveril.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jogo tomu prepadu nechápem

- je možné, že sa dosť rozhodili spready tzn. kompletné zlé ocenenie
- nekryté Put Opcie nemali byť len samotné, strategia bola Bear Call Spread, ktorá mala ochrániť na všetky strany

ehmmm :(
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 14 04, 2020 5:05 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3799
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja predpokladam , ze vypisali call ITM poistili sa nakupom vyssie call tiez ITM , moze dojst k tomu, ze ak su to americke opcie ,niekto moze ziadat vyplnenie jednej strany predcasne a pri nizkej likvidite je potom problem doplnit strategiu, ale to su iba moje teoreticke uvahy.

obchoduju aj plyn a tam to tento rok je poriadna jazda :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
samo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 05 11, 2015 7:58 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa samo »

JartyGulak napísal:Fond je vhodný fakt ako zložka do portfólií - vyvážená zložka najbonitnejším investorom.

Iba dufam, ze to nemyslis vazne. Aka vyvazena zlozka najbonitnejsim investorom? Tym, ktorym je uplne jedno, ze sice fond ma podpriemerne vynosy, ale za odmenu sa odvdaci ukazkovo najvyssim DD, ktory sa len tak nevidi? Ak toto odporucas svojim klientom ako ochranu vkladu, tak dakujem pekne...

Je super, ze su tu ludia ako Juggler, Airmike, jogo a mnoho dalsich, ktori vedia znanalyzovat ten ktory fond a spisat info (alebo ako hovori Jarty: kydy) pre ostatnych. Kazdy si uz urobi nazor, komu viac veri...
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Samo zle som sa vyjadril - myslel som Charles Bridge ako doplnok do portfólií najbonitnejším klientom, ktorí to riziko sú ochotný podstúpiť....

Charles Bridge nedistribujem, veľmi ťažký sofistikovaný fond, nechápali sa mu klienti - ak už FKI, tak

Sirius - http://www.siriusis.cz

Česky Fond Půdy - http://www.fondpudy.cz

alebo Nova Green Energy Fond od REDSIDE (najúspešnejší fond ARCY Capital), tam jeden môj dlhoročný klient vložil 1 mil. CZK a je max. spokojný - http://www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy

Ja Analytik nie som a nikdy nebudem, túto prácu nechávam iným, ale rád sa s nimi pobavím, čo doporučujú...atď

Pekný zbytok dňa prajem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Charles Bridge nedistribujem, veľmi ťažký sofistikovaný fond, nechápali sa mu klienti


Teraz už nie. Ale si distribuoval. Aj si písal, že tam všetkých poznáš. Tipujem, že si s nimi skončil od februára, ked si videl ich posledný report. Prečo nedokážeš byť otvorený? Koľko som sa s Tebou nahádal kvôli Charles Bridge, že je nevýnosný a vysoko rizikový.

Minulý rok v lete som ti aj napísal, že keď raz padnú akciové trhy , tak zahučia:

JUGGLER napísal:
Podstatné je to, že oni sa hrajú na aktívnu správu a za to si účtujú mimoriadne poplatky. To musíš porovnať so sedliakom v indexe SP500, ktorý pasívne a bez nákladov má +12% p.a. !!!

Takže Charles Bridges 2,6% p.a. vs hlúpy sedliak v indexe +12% p.a.

To chlapci majú šťastie, že za ich pôsobenia bola celkovo nízka inflácia. Pri dlhodobo priemernej inflácii by ich zhodnotenie bolo nulové, alebo záporné !

A teraz k cigánstvam typu, že sú menej rizikoví.

Jsme agresivní v myšlenkách, ale konzervativní ve stylu. Jsme ochotni vzdát se části výnosu, abychom chránili kapitál před velkými propady. K těmto cílům využíváme primárně sofistikované opční strategie.

Minulý rok mali -8,97%. Sedliak v indexe -4,72%. Trhy v závere roka padli, tak kde bolo istenie?
Tuším 2-3 roky pozadu mali dvojmesačný DD okolo -12%. Vtedy sa potvrdilo, že ich manažment rizika nemá žiadnu výhodu.
Sú to proste výhovorky. A uvidíš, čo sa stane, keď trhy raz naozaj zletia dole: doteraz chlapci operujú v býčom cykle.

Ked si robil skúšky, tak by ti malo zapnúť, že aj sedliak môže eliminovať riziko na úkor výnosu tým , že sa zahedžuje proti poklesu cez opcie. To už dávno objavili banky, ked sa pametáš na slogany: ,,zdola vás istíme...

A teraz posledná pravda, ktorú treba povedať. Ja sledujem a hodnotím Class C, čo je nákladovo najvýhodnejšia investícia s ročným poplatkom 1,2% a podielom na zisku 12%. Ale class C máš iba pri investícii nad 200 000 €.

Keby som hodnotil Class B, investícia od 75 000 €, tam je fee 2% a berú z high water 20%.
K polroku 2019 Class B spravil iba +14,5% za 7 rokov.

Za tú istú dobu spravil index SP500 total return +136% !!!

Tak si to zosumarizujme:

1.Výnos pasívneho sedliaka je za 7 rokov +136%. Výnos super profíkov v HF CHB je medzi +15 až +19%.

2. Riziko je porovnateľné. To prižmurujem oči nad minulým rokom kedy mali takmer dvojnásobnú stratu ako index a takisto nad krátkodobými prepadmi, čo som videl. Pravé riziko by odhalil graf mesačnej výkonnosti v porovnaní s indexom SP500, ktorý však nenájdeš na ich stránke ani náhodou. Ukáž ten graf investorom a nemusíš ich o ničom presviedčať. To by mal robiť každý poctivý poradca.

3.Náklady sedliaka sú takmer nulové. Super profíci oholia každého klienta poplatkami 10 x vyššími a ešte si zoberú 12 až 20% zo zisku.

Samozrejme, že high water, ale aj tu sme prišli na to, že fondy odrbávajú. Neberú si zisky podľa vlastnej výkonnosti, ale podľa toho kedy nastúpil klient. To znamená, že ked sa fond prepadne o 50% a dobieha stratu 5 rokov, tak všetkým čo nastúpia po prepade veselo účtujú podiely na zisku celých 5 rokov. :wink:

Nemiením sa hádať. Ja mám rád fakty, čísla a zdravý rozum. Ten čo si zaslúži pochvalu, nech ju má. Ale na základe čísel, nie klamstiev. Záver nech si urobí každý sám.


viewtopic.php?f=16&t=33&p=118312#p118312


Ja Analytik nie som a nikdy nebudem, túto prácu nechávam iným, ale rád sa s nimi pobavím, čo doporučujú...atď


Hrdíš sa tým, že si poradca. Poradca je ten, čo musí vedieť urobiť analýzu a odporúčiť klientom to najlepšie.
Máš v portfóliu Nova Green Energy od Redside - to som analyzoval, že je dobrý a bezpečný fond. Čiže OK.
Urobil som Ti analýzu TL. Prečítaj si všetko ešte raz a pri všetkej úcte ku klientom, mal by si zobrať v úvahu, že ich dlhopisy sú velmi rizikové, takisto je poplatkovo krajne nevýhodný aj ich fond. Predikciu ako TL skončí som ti urobil.

K tvojej budúcnosti poviem len toľko, že keď sa raz nechceš dožiť sklamania, že sa tvoji klienti od Teba odvrátia, naštuduj si na našej stránke čo je v investovaní pre klientov najvýhodnejšie. K praktickému porovnaniu aktívne spravovaných fondov vs. pasívnemu investovaniu do ETF tu vediem Hitparádu. Jediná budúcnosť dlhodobého investovania pre bežných ľudí je investovanie do indexových akciových fondov, tzv. ETF. Tu na Slovensku mnohí chytrí ,,poradcovia,, už prišli na to, že klienti nie sú dojná krava, ktorú môžu doživotne vydájať na poplatkoch (a okradnúť o polovicu výnosov), ale že sa musia prispôsobiť trendu a ponúkať klientom ivestovanie do ETF. Mimo toho, že je to pre klientov najvýnosnejšie, sú v tejto forme aj oslobodení od daní a odvodov. Na Slovensku máme viacerých o.c.p. ktorí to umožňujú. Napr. Finax, Across, EIC. V Čechách máte svojích...z nimi by si mal uzavrieť zmluvy a prinášať klientom prosperitu. Nezarobíš síce toľko ako na parazitických a rizikových produktoch, ale klienti budú spokojní a radi ti zaplatia 2-3-4 možno aj 5% vstupný poplatok.

Nech sa ti darí a takisto tvojím klientom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

A jediný, ktorím by som veril v akejkoľvek dobe na milión %, že nestratím peniaze :D :D sú starý známy Bankári.

Im by som dal kedykoľvek peniaze, ale berú od 3 mil. EUR... otvoria aj účet za 500.000 EUR, ale musí tam byť jasný program navyšovania. Inak typický klient 5 mil. EUR plus.

https://www.edmond-de-rothschild.com/si ... ational/en
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Teraz už nie. Ale si distribuoval. Aj si písal, že tam všetkých poznáš. Tipujem, že si s nimi skončil od februára, ked si videl ich posledný report. Prečo nedokážeš byť otvorený? Koľko som sa s Tebou nahádal kvôli Charles Bridge, že je nevýnosný a vysoko rizikový.)


Odpíšem Ti postupne Juggler, napísal si toho veľa a zaktualizujem príspevok.

Ja som s nimi skončil začiatkom roka 2017. Ja s Tebou nehádam Juggler, ale problém Charles Bridgu bol ten, že on si predtým od spustenia 11/2012 neprešiel žiadnou významnou krízou až teraz... . Takže nikto nevidel ako sa Charles Bridge Fond chová v časoch turbuletných prepadoch trhu...atď. 8 rokov to chalanom fungovalo s 1 mínusovým rokom a zakladali ho priveľmi mladý tým cca v rozmedzí 27 -28 rokoch v roku 2012, mal byť u nich v týme Vysoko kvalifikovaný Portfolio Manager 50 rokov a viac..a možno by to bolo v pohode aj 15 - 20 rokov, to je však len môj osobný názor... .

JUGGLER napísal:Minulý rok v lete som ti aj napísal, že keď raz padnú akciové trhy , tak zahučia:

Podstatné je to, že oni sa hrajú na aktívnu správu a za to si účtujú mimoriadne poplatky. To musíš porovnať so sedliakom v indexe SP500, ktorý pasívne a bez nákladov má +12% p.a. !!!


Mimoriadne poplatky to nie sú, ale vyššie. Ak klient nechce nech neinvestuje, je to jeho slobodná voľba.

Takže Charles Bridges 2,6% p.a. vs hlúpy sedliak v indexe +12% p.a.


OK súhlas

To chlapci majú šťastie, že za ich pôsobenia bola celkovo nízka inflácia. Pri dlhodobo priemernej inflácii by ich zhodnotenie bolo nulové, alebo záporné !


Súhlasím a taktiež žiadna ťažká kríza.

A teraz k cigánstvam typu, že sú menej rizikoví.

Jsme agresivní v myšlenkách, ale konzervativní ve stylu. Jsme ochotni vzdát se části výnosu, abychom chránili kapitál před velkými propady. K těmto cílům využíváme primárně sofistikované opční strategie.

Minulý rok mali -8,97%. Sedliak v indexe -4,72%. Trhy v závere roka padli, tak kde bolo istenie?
Tuším 2-3 roky pozadu mali dvojmesačný DD okolo -12%. Vtedy sa potvrdilo, že ich manažment rizika nemá žiadnu výhodu.
Sú to proste výhovorky. A uvidíš, čo sa stane, keď trhy raz naozaj zletia dole: doteraz chlapci operujú v býčom cykle.)


Napíšem Ti Juggler také jedno info, asi si vymýšlali, keď som sa s nimi bavil ešte v r. 2017, pretože mi hovorili, že časoch turbo kríze ich fond vykáže max. -30%. Ty si písal, že im jebol o -50% dole ku 28.2. ešte počkám na report ak ho ovšem pošlú... :)

Ked si robil skúšky, tak by ti malo zapnúť, že aj sedliak môže eliminovať riziko na úkor výnosu tým , že sa zahedžuje proti poklesu cez opcie. To už dávno objavili banky, ked sa pametáš na slogany: ,,zdola vás istíme...)


Hedging by mal ovládať každý Poradca... .

A teraz posledná pravda, ktorú treba povedať. Ja sledujem a hodnotím Class C, čo je nákladovo najvýhodnejšia investícia s ročným poplatkom 1,2% a podielom na zisku 12%. Ale class C máš iba pri investícii nad 200 000 €.)


Juggler legislatíva sa menila, to by si mal vedieť. Minimálna investícia do Class C je 75.000 EUR aj Class B, v CZK Class D 2 mil. CZK. Ak by Charles Bridge nepodliehal Maltskému domicilu, ale českému, tak min. do fondu by bolo 1 mil. CZK. Ale už sú Samosprávny fond.

Hrdíš sa tým, že si poradca. Poradca je ten, čo musí vedieť urobiť analýzu a odporúčiť klientom to najlepšie.
Máš v portfóliu Nova Green Energy od Redside - to som analyzoval, že je dobrý a bezpečný fond. Čiže OK.
Urobil som Ti analýzu TL. Prečítaj si všetko ešte raz a pri všetkej úcte ku klientom, mal by si zobrať v úvahu, že ich dlhopisy sú velmi rizikové, takisto je poplatkovo krajne nevýhodný aj ich fond. Predikciu ako TL skončí som ti urobil.)


Ja som vedel, že proti Nova Green Energy Fondu nič mať nebudeš, na Nova Real Estate Fond od REDSIDE som opatrný, pretože nakúpené hotely a komerčné nehnuteľnosti v portfóliu Nova Real Estate Fondu teraz pravdepodobne pôjdu do kopru... .

Sicav Fund od Lloyd je nevýhodný - poplatkovo v tom sa zhodneme, preto som ho neponúkol ani 1 klientovi, On-line Platforma ThomasLLoyd ma zaujíma aj priama účasť DB - tá je výhodná v čase kríze, Dlhopisy Lloyda už neponúkam nie sú, tak kvalitné ako minulé emisie CTI5, CTI4, CTI2. Možno ešte ten za 5,8% stojí občas za ponuku, ale to je jediný Dlhopis.

K tvojej budúcnosti poviem len toľko, že keď sa raz nechceš dožiť sklamania, že sa tvoji klienti od Teba odvrátia, naštuduj si na našej stránke čo je v investovaní pre klientov najvýhodnejšie. K praktickému porovnaniu aktívne spravovaných fondov vs. pasívnemu investovaniu do ETF tu vediem Hitparádu. Jediná budúcnosť dlhodobého investovania pre bežných ľudí je investovanie do indexových akciových fondov, tzv. ETF. Tu na Slovensku mnohí chytrí ,,poradcovia,, už prišli na to, že klienti
nie sú dojná krava, ktorú môžu doživotne vydájať na poplatkoch ( a okradnúť o polovicu výnosov ), ale že sa musia prispôsobiť trendu a ponúkať klientom investovanie do ETF. Mimo toho, že je to pre klientov najvýnosnejšie, sú v tejto forme aj oslobodení od daní a odvodov. Na Slovensku máme viacerých o.c.p. ktorí to umožňujú. Napr. Finax, Across, EIC. V Čechách máte svojích...z nimi by si mal uzavrieť zmluvy a prinášať klientom prosperitu. nezarobíš toľko ako na parazitických a rizikových produktoch, ale klienti budú spokojní a radi ti zaplatia 2-3-4 možno aj 5% vstupný poplatok.)


Juggler moji klienti v ThomasLloyd majú kvalitné výnosy - v diskusii TL som to už písal na aké výnosy majú dodnes - klient 15.000 EUR s investíciou od mája 2014, 1,5 mil. CZK Dlhopis s investíciou od apríla 2017 tuším... . Vyhľadaj si to.

Produkty, kde sú ročné mgm. fee atď zpravidla vôbec neponúkam, minimalizujem klientské poplatky.

ETF by som rád ponúkal v ČR na prav. investície a skontaktujem Finax či tu budú mať v ČR ambasádorov, pretože produkt na pravidelnú investíciu nemám kvalitný. Na jednorázy do ETF som tiež opatrný aj Finax vykazoval -30% poklesy, pretože mám u nich tiež otvorený účet, kde si pravidelne investujem. Na pravidelné investície sa rokmi zpriemeruje cena podielov... .

Nech sa ti darí a takisto tvojím klientom.


Ďakujem pekne, sú spokojný.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Musíš sa naučiť používať ,,citovať,,. Príspevky po tebe sú zle čitateľné a musím ich opravovať.

Ked stlačíš ,,CITOVAŤ,, vygeneruje ti príspevok s ohraničením [ quote="JUGGLER" ] text [ /quote ]
Citáciu si vieš vyrobiť aj ohraničením [ quote ] text [ /quote ]

P.S. Posunul som zátvorky dalej od obsahu medzi nimi, aby sa ti to tu nezobrazilo ako citácia, ale ako jej štruktúra.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal:Musíš sa naučiť používať ,,citovať,,. Príspevky po tebe sú zle čitateľné a musím ich opravovať.

Ked stlačíš ,,CITOVAŤ,, vygeneruje ti príspevok s ohraničením [ quote="JUGGLER" ] text [ /quote ]
Citáciu si vieš vyrobiť aj ohraničením [ quote ] text [ /quote ]

P.S. Posunul som zátvorky dalej od obsahu medzi nimi, aby sa ti to tu nezobrazilo ako citácia, ale ako jej štruktúra.


OK fajn citácie nie sú problém, len v Tvojom poslednom príspevku som sa nejak ztrácal... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ahojte,

tak som našiel výkonnosť Charles Bridge Fondu - posledný report Január 2020 (v prílohe) dňa 21.2.2020

Od 22.2. do 15.4.2020 žiaden nový report za Február 2020 a mal by byť už za Marec 2020 nejaké veľké ticho po pešine... . Juggler mal pravdepodobne pravdu, že im to jeblo o - 50%. .


Report - Január 2020 / komentár:

první měsíc roku 2020 došlo v portfoliu fondu k významému přeskupení hlavních pozic, což předznamenalo mírné oslabení CZK i EUR tříd.

Rok 2019 se pro fond Charles Bridge GMF stal historicky nejvýkonnějším rokem od jeho založení v roce 2012. = To sa uvidí po februári a marci 2020...

Zisky za leden 2020:
Fond v CZK třídě: -1,22 %
Fond v EUR třídě: -1,07 %

Zisky za rok roku 2019:
Fond v CZK třídě: +8,67 %
Fond v EUR třídě: +8,45 %

Detailní přehled fondu k 1.2.2020 najdete zde

Jak jsme reagovali na hlavní hybatele trhu?

Vývoj na finančních trzích formovalo v průběhu ledna zejména vypuknutí epidemie koronaviru v Číně. Ať už si můžeme myslet o původu tohoto viru, či jeho nakažlivosti a zhoubnosti cokoliv, dopad na čínskou ekonomiku byl v průběhu ledna extrémní. Podle reálných denních dat se život v určitých oblastech ekonomiky takřka zastavil. Poptávka po oceli zkolabovala, doprava ve městech se snížila na minimum, továrny přestaly pracovat. Zajímavé je, že ekonomicky citlivé komodity, jako např. měď či ropa, se propadly v průběhu ledna cca. 20 %. Akciové trhy oproti všemu zůstali relativně imunní.

Jak vypadá naše aktuální portfolio?

Imunita akciových trhů nám neumožnila otevřít větší pozice, neboť akcie zůstávají drahé. Stejně jako na ostatních komoditách, došlo i na zemním plynu v průběhu ledna k relativně silnému výprodeji o cca. 15 %, což nás stálo i cca. - 1% na výkonnosti fondu. Naší expozici na růst plynu jsme tak v průběhu ledna navýšili, z původních 15 %, na aktuálních 20 %. Tím se tato pozice dostává mezi největší v celém portfoliu. S růstem ceny zemního plynu nad 2 USD/MMBtu budeme postupně realizovat zisky a pozice redukovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Od 22.2. do 15.4.2020 žiaden nový report za Február 2020 a mal by byť už za Marec 2020 nejaké veľké ticho po pešine... . Juggler mal pravdepodobne pravdu, že im to jeblo o - 50%. .


Ja som myslel, že Ti report za Február poslali a že si bol ticho o ich poklese...
To, že boli v strate o -50% ku koncu februára, to viem naisto.

Uvidíme marec. Ked vypisovali put opcie na UVXY a hrali sa na poisťovnu, tak prognózy sú veľmi zlé.
Aj z navyšovaním pozície PLYNU do poklesu sa sekli : ,,s růstem ceny zemního plynu nad 2 USD/MMBtu budeme postupně realizovat zisky a pozice redukovat,,...plyn nešiel nad 2 USD ale klesol ku 1,50.

Nerozumiem tomu Jarty, že chcú chrániť majetok klientov a hrajú sa z najnebezpečnejšími vecami na burze: s derivátmi na index strachu a s komoditami. Veď predsa píšu, že videli, čo sa deje v Číne, tak nechápem, že vypisovali poistenie na STRACH + hrali plyn na rast ceny. Ved každá kríza znamená, že STRACH letí hore a spotreba ropy a plynu padne...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ja som myslel, že Ti report za Február poslali a že si bol ticho o ich poklese... To, že boli v strate o -50% ku koncu februára, to viem naisto.

Uvidíme marec. Ked vypisovali put opcie na UVXY a hrali sa na poisťovnu, tak prognózy sú veľmi zlé.
Aj z navyšovaním pozície PLYNU do poklesu sa sekli : ,,s růstem ceny zemního plynu nad 2 USD/MMBtu budeme postupně realizovat zisky a pozice redukovat,,...plyn nešiel nad 2 USD ale klesol ku 1,50.

Nerozumiem tomu Jarty, že chcú chrániť majetok klientov a hrajú sa z najnebezpečnejšími vecami na burze: s derivátmi na index strachu a s komoditami. Veď predsa píšu, že videli, čo sa deje v Číne, tak nechápem, že vypisovali poistenie na STRACH + hrali plyn na rast ceny. Ved každá kríza znamená, že STRACH letí hore a spotreba ropy a plynu padne...


Nie ja som otvorený Poradca a priznám si chyby v obchode... . Juggler fakt naisto vieš, že ztrata bola -50% ??? Nekryté Opcie ako písal Jogo mi pripadajú nelogické aj ak by mali vypísané CALLS. Ak PUT, tak sú v pohode. Asi sú v riti, ale -50% sa mi nezdá, možno -30%. Som zvedavý aj na Marec každopádne... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Viem naisto, že fond klesol o 50% ku koncu februára. Keby som si nebol istý, tak to nenapíšem tu do diskusie. Potrpím si na objektívne informácie, nie na reči typu ,,jedna babka povedala,,.

Svoj zdroj nepoviem, ale môžeš sa obrátiť na niekoho kto má platený Bloomberg, alebo Reuters, alebo prístup do databáz hedge fondov. Ľudia čo pracujú v bankách , fondoch ten prístup zvyknú mať.

Oni na svojej stránke sami potvrdzujú, že fungujú ako ,,poisťovňa,,...a to znamená, že vypisujú opcie. Ked vypíšeš opciu, tak akokeby si predal niekomu poistenie...zhrabneš prémiu, ked sa nič nestane...ale platíš všetko, keď sa niečo stane.

Pre mňa je to tak nebezpečná vec, že som v živote nevypísal (nepredal )žiadnu opciu. Ked kúpiš opciu, tak máš dopredu limitovanú stratu = môžeš stratiť len cenu opcie. Ked predáš opciu, ktorú nevlastníš ( to je tzv. nekrytá opcia ) tak obchod musíš ukončiť tým, že ju kúpiš naspäť, alebo platíš všetko tomu, kto od teba tú opciu kúpil. Ak ja zarobím +1000% vdaka tomu, že som kúpil opciu, tak celý môj zisk platia tí, čo mi tú opciu predali. Ja hrajem cez opcie preto, lebo moja strata je limtovaná, ale tí čo vypisujú opcie - ich strata môže byť nelimitovaná. Oni si mysleli, že ked UVXY vyskočil o 50%, tak už nemôže viac...ale vyskočil +100%....potom +200%...až +1000%. Tú istú chybu urobil Peter Bálint v 2018, keď si myslel, že index strachu je už vysoko... A vidíš, nepoučia sa tí manažéri ani sami medzi sebou...

Netrebalo im tam niekoho staršieho. Trebalo im mať vo fonde nejaký dohľad...nejakého manažéra rizika. Mohli si vyčleniť 5-10% kapitálu na hry s derivátmi..ale nemali dopustiť aby celý kapitál fondu bol v ohrození. To sa stáva vtedy, ak nefungujú ako team, ale jeden človek urobí svojvoľné rozhodnutia...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Tú istú chybu urobil Peter Bálint v 2018, keď si myslel, že index strachu je už vysoko... A vidíš, nepoučia sa tí manažéri ani sami medzi sebou...


Súhlasím. Preto sa aspoň my poučme na chybách iných, keď už sa oni medzi sebou nevedia poučiť.

Len neviem, či sa dozvieme, čo sa v tom fonde naozaj stalo, lebo ani Bálint už nezverejňuje, prečo jeho fond ďalej padá. Prvý pád začiatkom roka 2018 ešte zdôvodnil a potom sa odmlčal.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak je to definitívne jarty. Výsledky k 30.3. 2020, class C

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -48,56%

od 2016: -45,29%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Tak je to definitívne jarty. Výsledky k 30.3. 2020, class C

CHARLES BRIDGE Global Macro Fond (EUR): -48,56%

od 2016: -45,29%


Ahoj Juggler,

to si ma prekvapil, myslel som si, že cca - 50% majú len za Február 2020. Ako mali vypisovať PUT Opcie na UVXY, tak som predpokladaj aj hlbší prepad... .

Každopádne je to tragédia...hmmm. Som zvedavý kedy s oficiálnym reportom vyjdu na povrch.

Díky za info.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal:

Ahoj Juggler,

to si ma prekvapil, myslel som si, že cca - 50% majú len za Február 2020. .


Ten prepad je za 1Q 2020, tj. od 1 januára do 31 marca.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal:Ahoj Juggler,

to si ma prekvapil, myslel som si, že cca - 50% majú len za Február 2020. Ako mali vypisovať PUT Opcie na UVXY, tak som predpokladaj aj hlbší prepad... .

Každopádne je to tragédia...hmmm. Som zvedavý kedy s oficiálnym reportom vyjdu na povrch.

Díky za info.


Hej -50% mali len za február. Za marec urobili pekných +2%.

Čakal som krach, ale som si vydýchol. Fungujú ďalej. Tempom 2% mesačne budú za 3 roky znova v zisku :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa wolf25 »

Čo znamená krach v takejto spoločnosti ? Ludia pridu o všetky svoje peniaze ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hedge fondy nie sú regulované...môžu si robiť čo chcú. Presne tak ako bežný človek. Môžeš utrpieť straty, vymazať účet, alebo v extrémnom prípade stratiť všetko a ostať dlhovať brokerovi. Minule, čo tu plakal ten manažér fondu ..(rado dal video ) optionsellers..čo napísal knihu Complete guide to option selling...tam právnici vraveli, že fond šiel na takú páku, že klienti ešte ostali visieť brokerovi.

Väčšinou, pri normálnych stratách, klienti odídu a manažment to vzdá a zavrie fond. Ináč, aj slávny Soroš skončil sám od seba, ked sa mu už nedarilo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa wolf25 »

Stále neviem pochopiť význam týchto fondov. Veď ak fond neporazí SPX aký má potom zmysel ? Prečo by som mal chciet aby sa mi starali o peniaze keď v bull rune dosahuju 5x menšie výnosy ako obyčajný spx a v dobe krízy rovnaké alebo ešte straty ako index. Vkladať peniaze do slovenských hedge fondov je pálenie penazí a sponzorovanie života ludí čo sa nazývaju finančnými expertmi. Ked pozerám hitparádu tak je to až na zaplakanie. Existuje vobec na slovensku alebo čechách inštitúcia čo má lepšie výsledky ako spx ? Prípadne existuje aspon nejaký fond kde sa venuju aj tradingu ? Alebo sa naozaj všetci len tvária ako super diverzifikujú nakupovaním roznych dlhopisov ktorý im ročne vynesie dokopy 2% a neporazia ani infláciu ?

Žijeme v dobe kedy sa akcie nakupuju už aj cez mobilnu appku dvoma kliknutiami, ak nevedia poraziť indexy tak su totalne zbytoční
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3799
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa osamely chodec »

A nebude to tym ze asolutna vacsina populacie ani nevie co je ETF a o SPX ani nehovorim...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Odhaľujeme pravú tvár investičného priemyslu. Nedokáže generovať nadpriemerný výnos, ani chrániť majetok klientov.
Je to parazitizmus najhrubšieho zrna. Jediný istý výnos sú poplatky ľudí. Riziko straty znášajú len klienti.
Investičný priemysel je ako pijavica. Vyciciava ľudí pomaly, isto a bezpečne.
Samozrejme, česť výnimkám. Aj tu platí, že výnimka potvrdzuje pravidlo. :lol:

Ak sa nedokážeš o svoje peniaze postarať sám, nemôžeš plnohodnotne prosperovať... :lol:

Sranda je, že riešenie je až primitívne jednoduché.
Stačí štipka finančnej gramotnosti, aby človek pochopil čo sú akcie, čo je index, čo je ETF.
Potom stačí nájsť šikovnú investičnú platformu, kde si nastavím investovanie, či sporenie do ETF...
Alebo skill vybrať si brokera, založiť účet, investovať...To už ale vravíme o tých, sa chcú o seba starať sami...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa wolf25 »

Ved práve že je to všetko teraz tak totalne jednoduché že stačí par hodin nejakeho doučovania za par stovak miesto toho aby človek 80% možných ziskov čo jeho peniaze môžu generovať odovzdával pijaviciam v oblekoch.

Len taka jednoducha kalkukacia ak má človek 100k na investovanie. za rok 2019:

by na indexe sp500 spravil 31 000€, povedzme nejake drobne poplatky +- 30 000€
tieto slovenské paródie na hedge fondy spravili +8.45% 8 400€

neviem či su v tom zahrnuté prémie z profitu asi nie čiže to je realne ešte menej. To máme nádherných 21 600€ o ktoré investor prišiel lebo ich darovol týmto klaunom. Čakal by som že je to cena za to že moje peniaze budu v bezpečí lebo su to odbornici a v čase krizi neprerobim. A mame to tu, trhy padli o 30% klauni o 50%.

Tak aká je podstata týchto pijavíc ? Že investora pozvú na banket do luxusného hotela aby v nom nadobudli pocit výnimočnosti ? Ved ten banket platí komplet on

Pozeram že najlepšie je natom asi finax ktorý investora obral len o 6 000€
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15667
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1327 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa JUGGLER »

wolf25 napísal: Pozeram že najlepšie je natom asi finax ktorý investora obral len o 6 000€


Neobral, lebo musíš porovnávať porovnateľné. V portfóliu Dominika je 20% dlhopisov. Zbytok je mix etf z rôznych kútov sveta, ktorý je pasívnou investíciou. Ja by som ich ani nedal do hitparády, ale tvrdia, že ich ,, inteligentné investovanie,, má edge vďaka viacerým faktorom ako rebalansing, mix na základe backtestingu..a pod.

Všetky fondy zahrňajú v sebe poplatky za správu a odmenu manažéra.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa jogo »

to wolf25

Štrnásť rokov existuje tento web, vždy sa tu preferovalo investovanie pred tradingom, na tomto fóre nájdeš stovky a tisíce príspevkov, ktoré propagujú investovanie do indexov a koľko ľudí tu reálne bez SL má nakúpené USA resp, svetové indexy?
A ma v nich aspoň polovicu úspor?
Neviem o nikom,dokonca aj ja, ako najdlhodobejší propagátor investovania do indexov na tomto fóre mám v indexe bez SL menej ako polovicu úspor, viď moje vlákno viewtopic.php?f=48&t=10052&p=135178#p135178
Weby Papučovy investor a Peniaze su cas, ktorí roky propagujú nákup indexov, súkromne majú nakúpené jednotlivé akcie, čiže stock picking.
Kým ľudia nepochopia výhody indexov, vždy budú na nich zarábať takéto fondy. Ale po tých rokoch na tomto fóre a po reálnych výsledkoch, že nikoho sme nepresvedčili investovať do indexov ani medzi týmito finančne gramotnejšími ľuďmi som skeptický, či to bežní ľudia niekedy pochopia.

Preto ma potešil Kohout s tým jeho fondom Quant, že nič si o sebe nenamýšľa a pokorne investuje do indexu SP500.
Naposledy upravil/-a jogo v Pi 24 04, 2020 5:58 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa wolf25 »

Nechcel som ich tam pisal ale nakoniec som ich tam pre priklad pridal lebo si viedli v hitparade najlepšie. Od 5/2018 sú -9% zatial čo spx +3.2%. teda 100k investor je u nich ľahší o 9000€ + poplatky vs spx investor s 3 000k € vo vrecku.

V podstate je jedno v čo maju v porfóliu nech si to delia ako chcú ale ak niečo nazývaš inteligentné mali by to mat aj inteligentné výsledky lebo momenátlne to vypadá ako somarina ktorá stráca potenciál v bullrune a tak či tak krváca v bear markete.

Inak zaujímalo by ma či tiež fondy poznajú shortovanie a hedgovanie lebo mi to príde ako by všetci len nakupovali.

Charles bridge to má síce na stránke ale mali by to upraviť na schopnosť shrtovať no neschopnosť tým vykazovať zisky. To 5-6% p.a si tiež zasluží update :D

Obrázok
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa wolf25 »

jogo napísal:to wolf25

Štrnásť rokov existuje tento web.....


Ja rozumiem, fórum je fórum, ludia si radia bez nároku na odmenu z dobrej vôle. Mna vytáča skor to že si niekto na slovensku založí niečo čo sa volá hedge fond, znie to odborne a profesionálne, a ked sa človek potom pozrie na ich výsledky tak mu dojde že je to len banda parazitov čo nieje o nič lepšia ako nejaké nebankovky okrádajuce ľudí na vysokých úrokoch.

Napad na jednoduchy biznis plán. Poberiem od ludí peniaze, jedným klikom zato nakupim indexy ktore mi budú robiť dlhodobo 8-10% p.a. Ludom dám z toho 4% a aj tým budem kraľovať medzi konkurenciou ktorá je hlboko v mínuse a ja si necham ročne 4-6% ziskov z cudzích penazí za ten jeden až dva kliky ktorými otvorím long pozíciu je to ferovy podiel. A teraz si predstavte že charles bridge spravuje 2 miliony euro, kvapne mi 120 000€ ročne za nič. Ak trhy padnú stačí mi povedať, sorry bro, trhy padli pozri na konkurenciu všetci sme v strate
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"