Stock Market Wizards a hedge fondy

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Rado »

jaroslav80 napísal:Sucasna vojenska hegemonia USA moze byt v indexe uz zapocitana. A z roka na rok maju stale viac nepriatelov a stale menej priatelov.
Ja už mám podobných predpovedí dosť. Kedysi som chodil na Honzajsov web, ale z tých článkov som mal pocit, že každú chvíľu príde Armagedon. Boli podobného typu. Z predpovedí však nebolo nič a zlato ... prepadlo. Podobne pozerám na to čo si napísal.
Index a jeho hodnota je výsledok dvoch vecí a to chamtivosti a strachu. Mne je skutočne jedno, ktorá zvíťazí len nech vyhráva pomaly. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja pripustam ze svet moze podobnym sposobom ako poslednych 20 rokov pokracovat kludne aj dalsich 50 rokov, no zaroven pripustam ze do 10 rokov kludne moze prist nejaka necakana vyznamna katastrofa.

Nikto nema krystalovu gulu. Takze ludia ktori tvrdia ako vsetko dokonale klape mi vzdy pripomenu chlapikov z Titanicu co basnili ody na ich "nepotopitelnu lod". Typkovia zhromazdujuci konspiracne teorie, skladujuci doma konzervy na 2 roky a zlate odliatky mi zase pripadaju, ze mozno do toho dost zbytocne investuju, a ak nasledujuce roky vsetko vbezne pobezi dalej, tak trochu prerobia.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:Ja pripustam ze svet moze podobnym sposobom ako poslednych 20 rokov pokracovat kludne aj dalsich 50 rokov, no zaroven pripustam ze do 10 rokov kludne moze prist nejaka necakana vyznamna katastrofa.

Nikto nema krystalovu gulu. Takze ludia ktori tvrdia ako vsetko dokonale klape mi vzdy pripomenu chlapikov z Titanicu co basnili ody na ich "nepotopitelnu lod". Typkovia zhromazdujuci konspiracne teorie, skladujuci doma konzervy na 2 roky a zlate odliatky mi zase pripadaju, ze mozno do toho dost zbytocne investuju, a ak nasledujuce roky vsetko vbezne pobezi dalej, tak trochu prerobia.
v prvom rade ide o to, ze vacsina tych fanusikov konspiracnych teorii zlato nenakupuje , ale predava :)
samozrejme ze sa nechcem nikoho dotknut :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jaj no ano, lenze to su len "naoko" fanusikovia tych teorii. Ich prvotni siritelia.

Uprimni naivni presvedceni fanusikovia tych teorii fyzicke zlato snad aj nakupuju. Ak na to maju. Pripadne si na to mozno pozicaju :)

Mna aj ak mam niekedy mozno pesimisticky pohlad na svet, prosim nepokladajte za predajcu zlata. Nemam doma jedinu zlatu mincu alebo odliatok. Mam niekde akurat zlaty svadobny prsten za par EUR. Navyse ja by som prerobil este aj keby som isiel predat ten prsten.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Rado »

Ja si pamätám, že začiatkom roka 2009 prišlo vedenie v našej firme s tým, že svet sa zmenil a už nič nebude vo finančnom svete, tak ako bolo. :D Zrazu nebolo treba naháňať aktíva, ale pasíva. (banko-poisťovňa) Všetko bolo treba dostať domov, matka si musela požičať od vlády lebo sa prerobilo na Islande, v Írsku a čo ja viem, kde ešte.
Ja som vtedy tvrdil, že sa nič nezmenilo len sa manažéri zľakli a keď to prehrmí tak znova budeme naháňať zisky a budeme chamtiví.
Netrvalo to až tak dlho. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Airmike »

uz aby to bolo
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vy ste obaja tipujem pracovali vo financom sektore minimalne od 2005, tak ste tieto posledne krizy lahko zhodnotili ako chamtivost par financikov, na ktoru sa zase za chvilku zabudne a zase sa zacne fungovat po starom. Lebo podstatnych veci je zatial este vcelku dostatok.

Lenze. Poslednych 3-tis rokov spalovali ludia akurat tak drevo a bolo ich tak pol miliardy az miliarda. Od 1800 sa zacalo vo velkom spalovat uhlie. Od 1900 vo velkom ropa a plyn. Od 1950 vo velkom uran. Rok 2010 - 7 miliard ludi. Tipnime ze povodne rezervy uhlia, ropy, uranu su zo 70% vycerpane a tie zvysne su tazsie dostupne nez kedysi. Tychto 7 miliard ludi je ale zaroven navyknutych na daleko vyssiu spotrebu nez nasi pra-pra rodicia.
Z ekonomickeho hladiska, preludy o kolonizacii Marsu, Mesiaca, su hluposti. Ludia nezvladaju vyuzit ani beznu pust, ktoru maju po ruke, kde maju atmosferu a v porovnani s vesmirom daleko priaznivejsie teploty. Novodobe vyuzivanie obnovitelnych zdrojov je ekonomicky tiez dost bieda v porovnani s tym, na co sme zvyknuti vdaka uhliu, rope, plynu a uranu. Za poslednych 20 rokov ludia vylepsili akurat tak pocitace a mobilne telefony. Z energetickeho hladiska prakticky zabite dekady.
Ak to pojde takto dalej, tak boj o zdroje sa moze aj realne zostrit. Takze az take ruzove ako v 1990 to v sucasnosti nie je. Ked vsetci fantazirovali ze za 10 rokov budu bezne nejake reaktory s fuziou a nejake uhlie nam bude lahostajne, Je 2014 a za to ze mame doma bezne vyrobky, auto, svetlo,..., stale z vyse 90% vdacime uhliu, rope, plynu a uranu a sme na tom zavisli. Ked prejdeme na drevo, slnko, vietor, budeme mat toho 10 nasobne menej na rovnaky pocet ludi.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Rado »

U mňa ti tip vyšiel, ale nemyslím si, že posledné krízy sú spojené s chamtivosťou. S chamtivosťou sú spojené všetky. Prvú, ktorú registrujem si pozri tu.

BTW Keď Hitler napadol SSSR, tak sa odhadovali zásoby ropy na max. 20 rokov. Ja som sa v škole učil, že ich máme max. do 2020. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Airmike »

zaujimavo si poznamenal ze to bolo najprv drevo - uhlie - ropa - plyn - uran

ked sa spalovalo drevo nikto nemyslel ze ho nahradi ropa , ked sa spalovalo uhlie nikto ani nesnival o urane a tak dalej
v kazdom obdobi sa vsetci zamyslali nad tym co sa stane ked suroviny dojdu. dnes sa na tom par ludi snazi postavit si biznis, lebo katastroficke scenare pritahuju viac pozornosti. podla predikcii konspiratorov sa pik oil mal odohrat pred 20 rokmi pred 10timi dnes a ked nenastane dnes tak za 10-20-50 rokov. ale fakt je ten ze nikto z nich realne nevie dokazat kolko surovin mame a nikto z nich ani nedokaze predpovedat co bude ked tradicne fosilne paliva nahradi nieco ine.

stavat na tomto investicnu teoriu je podla mna dost nestabilne. nikto nema vestecku gulu. ja si velmi dobre pamatam ked ropa padla zo 148 ma 38. a tiez som mal moznost diskutovat s ludmi co peak oil stavili aj gate.

schvalne si pozri obrazok a porovnaj si ho s grafom ropy
Prílohy
poster2.gif
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nepochopili sme sa mozno dost presne co som chcel povedat.
Drevo je ina uroven nez uhlie/ropa/plyn/uran. Drevo je obnovitelny zdroj energie, ale kapacita zemegule ho dokaze produkovat len urcite mnozstvo. Na rozdiel od toho uhlie/ropa/plyn/uran su neobnovitelne zdroje. A z tych ludstvo za poslednych 200 rokov vycerpalo povedzme 70%. Na dreve fungovalo ludstvo tisicrocia predtym. Technicky aj populacny boom za poslednych 200 rokov bol uskutocnitelny len vdaka spotrebe neobnovitelnych zdrojov.

Nikto z nas nie je na hlavu padnuty a nebude si navravat ze neobnovitelnych zdrojov mame este 95% nez kolko ludstvo uz spotrebovalo. Politici si to iste uvedomuju tiez. Staty zacnu viac zbrojit a intrigovat, aby si k zvysnym zdrojom zabezpecili lepsi pristup. Z toho budu vyssie dane, vacsie problemy pre ekonomiku. Postupne.
Spoliehas sa na intelekt ludi a ze najdu zase nieco dalej. Ale to nie je iste. To je zase len stavka. Mozno budu musiet uskrtit spotrebu.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Istiach »

Neviem preco maju ludia potrebu vymyslat katastroficke scenare. Je to tak trosku zvratene, ze kazdy sa uz uz vidi v nejakom tom armagedone.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Netreba hned Armagedon. Bolo uz vela imperii a kope z nich trval postupny pad storocia. Rimska risa upadala minimalne 200 rokov. Byzantska 400 rokov. Spanielske imperium minimalne 100 rokov. Anglicke imperium 50 rokov. Nebol to ziaden Armagedon, len ich akcie proste stagnovali a po trochach padali.
Na SP500 hladite ako na zazrak.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Airmike »

Jaroslav

Tato diskusia nieje velmi plodna ale asi by som ti poradil aby si neveril vsetkemu co kde citas. Pracujes totiz z domnienkami ako keby to bol relevantny fakt . Kde si zobral napriklad to cislo 70%. Neviem kde si zobral ze na S&P hladime ako na zazrak.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Plodnost diskusie je naozaj povazliva, ale nevadi :)

70% sucasnou technologiou ekonomicky rozumne dostupnych zdrojov.
Moj otec 30 rokov pracoval v Nafte Gbely. Sluzobne cesty maval do do Nemecka, Holanska, USA, Kanady, Skotska. Je mozne ze sa obcas bavil aj s ludmi z fachu v inych krajinach a nie ze mal klapky na ociach ze SK je stred sveta.
Na SK sa ropa tazila na Zahori a pri Michaloviciach. V sucasnosti divizia tazby myslim neexistuje. Posledne plany boli o Kazachstane, z toho snad jasne vypyva ze tu je to za rozumnu cenu asi uz dost vytazene.

Uhlie. V Anglicku sa tazilo celu priemyselnu revoluciu a nemnozi sa nanovo. Na SK z Handlovej a Novak nepoznam nikoho, no pochybujem ze to tam funguje v takych mnozstvach ako pred 50-30 rokmi. V Cesku Kladno a Ostravsko snad nejako este funguje no iste stale hlbsie.

Musim ist. Rozoberieme to mozno niekedy inokedy :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Rado »

Ešte ten zázrak v podobe S&P by si mohol vysvetliť. Dosť dobre tomu nerozumiem. Neviem, kto z nás má long pozíciu. Ja som zatiaľ stavil, že sa SPX neprepadne pod 1760$ do 21.2., tak len dúfam, že sa tvoje vízie tak rýchlo nenaplnia. :wink:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Hovoril som ze v najblizsich desatrociach hviezda USA nemusi byt v porovnani so zvysnou ich konkurenciou vo svete zdaleka tak ziariva a popredu ako to bolo poslednych 30 rokov. Na to si reagoval, ze by si na to nevsadil ani cent. Pricom ja si myslim, ze taky scenar moze mat kludne aj 25% pravdepodobnost naplnenia.

Nasledne si ale ujasnil, ze tebe je vyvoj prakticky ukradnuty, hlavne aby to nebolo silno trendujuce stale do plusovej alebo stale do minusovej strany. Lebo bezne vsadzas asi na to, ze trh sa bude drzat len v urcitych medziach. Tym som to povazoval za dost uzavrete.

Casovy horizont 1 mesiac je v tejto debate primaly casovy usek.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Rado »

jaroslav80 napísal: Nasledne si ale ujasnil, ze tebe je vyvoj prakticky ukradnuty, hlavne aby to nebolo silno trendujuce stale do plusovej alebo stale do minusovej strany. Lebo bezne vsadzas asi na to, ze trh sa bude drzat len v urcitych medziach.
Presne tak. Takže je mi jedno, čo sa robí s ropou, či USA prichádzajú o trhy a hodnotu $ a pod. Zaujíma ma len, či index spraví +-3% za obdobie pokiaľ mám otvorené obchody.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Prestudoval som si trochu viac problematiku a zda sa ze Mika mal pravdu. Vycerpanie energetickych zdrojov zeme pravdepodobne v blizkych storociach nehrozi. Ropu ak aj spotrebujeme do 50-100 rokov, uhlie do 200-300 rokov ... pouzitelneho dost lahko dostupneho uranu je privela. Na tisicrocia.

Zakladnym problemom teda nadalej ostane chamtivost zopar ludi a ich chut vyuzivat a ovladat zvysnych ludi.

Teoria o potencialnom blizkom nedostatku energetickych zdrojov bola teda naozaj len konspiracna.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Netreba hned Armagedon. Bolo uz vela imperii a kope z nich trval postupny pad storocia. Rimska risa upadala minimalne 200 rokov. Byzantska 400 rokov. Spanielske imperium minimalne 100 rokov. Anglicke imperium 50 rokov. Nebol to ziaden Armagedon, len ich akcie proste stagnovali a po trochach padali.
Na SP500 hladite ako na zazrak.
SP500 nie je sice ziaden zazrak, ale toho casu ma najvacsi podiel na tvorbe celosvetoveho HDP. Ak budu mat vacsi podiel cinske firmy na svetovom HDP, budem obchodovat ich, ak indicke, tak indicke...
A celosvetove HDP utesene rastie aj pocas kriz ako boli roku 2008, tak neviem, preco by nemali rast ceny najvacsich nadnarodnych spolocnosti, ktore podnikaju vsade.

Rast celosvetoveho HDP:

1999 3%
2000 4.8%
2001 2.7%
2003 3.8%
2004 4.9%
2005 4.7%
2006 5.3%
2007 5.2%
2008 3.1%
2009 -0.7%
2010 4.9%
2011 3.7%

zdroj:Jonatanusov prispevok 20.6 2013 http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 165#p73165" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No ved ja uz nic nenamietam.

Kedze energetickych zdrojov je asi dost, tak ani vyhrotenie konfliktov a bojov o ne nemusi nastat. A teda kludne mozeme vyrabat a konzumovat este tisicrocia v mieri a rastucej prosperite. A SP500, DAX a podobne mozu rast do neba. Ladis zbohatne.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa radvan »

http://www.bostonglobe.com/business/201 ... story.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa davoo »

Dobrý link. :D Market Wizards séria už je skutočne legendárna. FBI a SEC už sa tešia na nové vydanie. Schwager im značne uľahčuje robotu.

Inak teraz vo februári mu vyšla nová kniha.

The Little Book of Market Wizards: Lessons from the Greatest Traders
http://www.amazon.com/Little-Book-Marke ... 421&sr=1-2" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte som nečítal, ale asi ani nebudem vyzerá to na nejakú psychologickú omáčku, dogmatické poučky, citáty.
Muti
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 118 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Muti »

Zda sa ze, Minervini znovu investuje. Aspon sutazne, aby potom mohol tie tipy predavat:
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/486 ... ysledky_PD
Naposledy upravil/-a Muti v Po 13 12, 2021 8:40 pm, upravené celkom 1 krát.
Muti
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: So 16 01, 2016 11:14 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 118 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa Muti »

Muti napísal: Po 13 12, 2021 8:37 pm Zda sa ze, Minervini znovu investuje. Aspon sutazne, aby potom mohol tie tipy predavat:
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/486 ... ysledky_PD
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Stock Market Wizards a hedge fondy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Muti: Dík za linku...to čo robil pred r. 2000 je už nezaujímavé, ale všetko ostatné má gule..

Špeciálny citát pre Ladisa a Gladiša:

V žádném případě se nebojí nakupovat akcie s vyšším P/E, dokonce přímo říká, že ukazatel P/E je naprosto zbytečný ukazatel, protože většina super výkonných akcií se před svým obrovským růstem obchodovala s vysokým násobkem P/E, často vyšším než 40. Jak říká Minervini: „Existuje reálný důvod, proč se Ferrari obchoduje za vyšší cenu než Hyundai“.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"