Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Prepákovaný čakal na Santa rally. Santa neprišiel.

Takých výsledkov bude veľa teraz.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Airmike »

velmmi zaujjimave. cakal som ze jemu sa taky prepad nepodari. ale po tom prvom fuckupe na volatilite som si uz nebol isty. toto je pre mna prekvapenie. kazdopadne na bitcoine to asi neurobil :) kedze na linkedine o nom diskutoval velmi aktivne . negativne.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Male porovnanie - Investor s 100K EUR do Infinity Capital vs ETF na MSCI world

1. Investor do infinity capital fondu po troch rokoch ma 66K EUR a na poplatkoch zaplatil fondu 11K EUR
2. Investor do ETF Ishares MSCI core world ma po troch rokoch 123K EUR, a na poplatkoch zaplatil fondu 0.7K EUR

Investor do ETF ma tak o 57K EUR viac ako investor do Infinity Capital

Priemerny rocny poplatok (spravcovsky + vykonostny)
Infinity capital: 3.67K EUR
Etf: 0.23K EUR

Este by bolo zaujimave vidiet ake su transakcne naklady (nakup/predaj pozicii, vypisovanie opcii, currency hedging a pod) – tieto poplatky su sice zapocitane vo vynose ale ak tvoria napriklad 1-2% rocne z majetku fondu tak potom investor v priebehu 3 rokov zaplatil zo svojich 100K EUR cca. 11K EUR fondu za spravu a performance a dalsich 3-6K EUR fond zaplatil na transakcnych poplatkoch co spolu tvori priblizne 14-17% z vlozenej investicie za obdobie 3 rokov.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Rokosák »

20 najhhorsich ETFiek k oktobru 2018. https://www.etf.com/sections/features-a ... -etfs-year" onclick="window.open(this.href);return false;

Aby sme si nemysleli, ze ETFka automaticky vynasaju. Treba si spravne vybrat z niekolko tisic titulov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Super zoznam - ak si pozriem vykonnost danych fondov za cely rok 2018 tak zistim ze kazdy jeden porazil infinity capital p. Balinta.
Ak si pozriem vykonnost danych ETF od vzniku fondu infinity capital tak iba 2 maju horsi vysledok ako p. Balint a vacsina z danych ETF je v pluse.
Inak ten zoznam iba potvrdzuje potrebu dobrej diverzifikacie – nakolko sa tam nachadzaju iba nedostatocne diverzifikovane ETF – regionalne, sektorove, drahe kovy a pod. ETF na MSCI world v takom zozname nikdy nebude.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mne je Balinta celkom luto. Fond zrejme bude musiet zavriet, lebo to sa takto robi :-)
Pre upresnenie- hodnota NAV k 31.12: 66.37

Pozrite si krivku do 01/2018 a po 01/2018. Je podla toho jasne, co spravil. Isiel celkom dobre az do momentu, kde vypisal call opcie na volatilitu a riadne ho vtedy vybralo. Po tomto momente zvysil paku a preto ma aj vacsie zuby na grafe. Nech uz obchodoval cokolvek, tak sa snazil dohnat prepad zo zaciatku roka. To sa mu celkom darilo do 06/2018. Od 10/2018 padal cely trh. Jeho pad by bol nizsi, ak by nemal tak vysoke zainvestovanie, lebo zrejme z páky nepoľavil.
Teraz čelí problemom, lebo uz ma nizsi objem spravovanych prostriedkov, nizsie inkasovane poplatky. A asi aj mu odidu viaceri investori.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

tilbur napísal: Jeho pad by bol nizsi, ak by nemal tak vysoke zainvestovanie, lebo zrejme z páky nepoľavil.
V režime 2/20 musíš riskovať. Problém je, že v tom majú aj svoje peniaze.
Dobrý backtest neznamená, že to budeš vedieť replikovať aj v reáli.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:
V režime 2/20 musíš riskovať. Problém je, že v tom majú aj svoje peniaze.
Dobrý backtest neznamená, že to budeš vedieť replikovať aj v reáli.
No podla mojho nazoru je to hodne dobra poplatkova struktura, ktora by ta prave mala nutit neriskovat. teda aspon ja si vsimam tuto vec. pozrite si ake produkty ponuka metatron alebo quantfond. to je ziadny vykon a zbieranie velkych investorov.
Podla mna je Balint trosku ina povaha, v jednom rozhovore som cital, ze on dost opovrhuje takymto pristupom, chce generovat alfu, ako to bolo vo zvyku v 90 rokoch a zaciatkom milenia. problem je, ze len chciet nestaci a asi to skutocne dost nezvladol na strane risku.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:
V režime 2/20 musíš riskovať. Problém je, že v tom majú aj svoje peniaze.
Dobrý backtest neznamená, že to budeš vedieť replikovať aj v reáli.
No podla mojho nazoru je to hodne dobra poplatkova struktura, ktora by ta prave mala nutit neriskovat. teda aspon ja si vsimam tuto vec. pozrite si ake produkty ponuka metatron alebo quantfond. to je ziadny vykon a zbieranie velkych investorov.
Podla mna je Balint trosku ina povaha, v jednom rozhovore som cital, ze on dost opovrhuje takymto pristupom, chce generovat alfu, ako to bolo vo zvyku v 90 rokoch a zaciatkom milenia. problem je, ze len chciet nestaci a asi to skutocne dost nezvladol na strane risku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som šokovaný tým, že stratégia mala byť investorská, konzervatívna,, postavená na stockpickingu. Veď Peter chcel, aby fond mal štatút UCITS, európsky pas pre kolektívne investovanie. Vravel,že vyberá stovky najlepších akcií z celého sveta, ktoré musia prekonať indexy v ktorých je kopa slabých firiem. Ináč s Gladišom majú spoločné jedno: pohŕdanie investovaním do indexových etfiek. O tom sme hádali, aj stavili:
pbalint napísal:Juggler,Pasivne investovanie laka vela kapitalu a chvala bohu vytvara prilezitosti pre aktívnych manazerov. Uvedomte si jednu vec, tych 500 firiem v SnP dostava cez ETF vela penazi a tie ich tlacia do nadhodnotených urovni. Takze nakoniec vsetci pasivisti skoncia v najdrahsich akciách na trhu a buduce vynosy sa zdegraduju a pad z tych vysok bude o to hlbsi. Svojimi investicnymi rozhodnutiami pasivisti ovplyvnuju SnP a kopu si vlastny hrob. Ja mam z SnP 500 iba 30 firiem Ale vazne, dajme tomu nejaky cas a hlavne prejdime si bear marketom a potom porovnávajme. Ja pasivne investovanie nerespektujem, ale suhlasim s tym, ze pre bezneho cloveka je to lepsie nez 99% vsetkych rieseni. Ale vacsina beznych ludi toto podla mna ani neriesi. To len fanatici ako ja a ty
pbalint napísal: Som ochotny sa stavit o nejaký signifikantnejsi objem, ze za 6 rokov (zaciatok Jan 2017, mozme ignorovat minuly rok) Enhanced Equity outperformne SnP 500 tak absolutne v p.a. vyjadreni, ako aj v Sharpe Ratio alebo MAR. Ak sa najde protistrana stavky.
JUGGLER napísal:Ty si gambler! :lol: Peniaze nestavím, lebo to by som si želal, aby som vyhral a to nechcem. Ja ti želám aby ti to vyšlo a som velmi, veľmi zvedavý, či sa ti to podarí. Úprimne povedané, štatistika je silne proti tebe...nepoznám nikoho v SR a ČR, čo by to dokázal. A som zaskočený tou diverzifikáciou a zložitosťou (akoby ste spravovali miliardy). Preto mi rozum vraví – ideš na to príliš zložito a ešte k tomu globálne ..a to je ako dejavú... už som to videl..nedokážeš to. :oops: Ale ver mi, od srdca ti prajem, aby si to dal.

Takže stávka len taká chlapská, že platím pivo, ked sa stretneme:

Staviam na to, že SINCE INCEPTION neoutperformuješ SPY ..čiže presne od 15. januára 2016.
SPY bol vtedy 187.81.... dajme si 7 šťastných rokov (including 2016)...čiže do 15 januára 2023.
pbalint napísal: Z long runu ale porazim Joza, Fera, Zuzu, a vypijem tvoje pivo :-)
P.S. Naša stávka ešte beží . Keby bol trejder, tak by mal ešte šancu... Z fondom kde majú investori peniaze už asi nie...

Infinity od založenia: -33,63%
SPY ku dnešnému dňu +39%

Aby sa fond dotiahol na hodnotu SPY k dnešnému dňu, musí urobiť +109%...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ďalší:

SocGen is weighing whether to close its own $4.7 billion prop trading desk after four years of middling-to-abysmal returns, crowned by a 20% loss in 2018 that the bank blamed on the explosion of volatility during Q4, according to Bloomberg.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

Skoda, prial som mu... no aky to malo rychly hviezdy nastup, taky to malo rychly a trpky koniec...
Mozno Peter s odstupom casu napise ked to prehrmi...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Infinity k 31.12.2019.

Za 2019 -12,17%. Od 2016 -41,71%

Priznám sa, toto je pre mňa veľká investičná záhada. Vo vlákne o Infinity sme sa bavili, že Peter bude spravovať vlastné portfólio stoviek starostlivo vybraných akcií . Tie čo sme preberali, ako CMG, CF odvtedy išli hore...
Indexy ,,plné odpadu,, sú odvtedy v zisku +50% a viac...Ako sa mohlo stať, že tento fond ide dolu vodou?

Ak niekto viete, čo sa deje, prosím vysvetlite.
Prílohy
INFINITY since inception jan 2016.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa MFT »

Aj mna prekvapuje ta "strata" Infinity Capital, Peter sa tu na ako-investovat aj vyjadroval k teme o jeho fonde no od roku 2017 ked sme pisali vo vlakne o jeho fonde a mizernych vysledkoch sa akosi odmlcal...

Bolo by zaujimave jeho vysvetlenie ci len vyckaval krizu a opatrenia ho stali penaize... Teraz dostava dost casto priestor v mediach a vyjadruje sa k aktualnej situacii na trhoch, tak by mohol prispiet aj tu do temy...predpokladam, ze mozno sleduje aspon vlakno o svojom fonde... :roll:

Kazdopadne situacia bude pre investorov v najblizsom obdobi zaujimava 8)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MFT napísal: Teraz dostava dost casto priestor v mediach a vyjadruje sa k aktualnej situacii na trhoch,
Komerčným médiam ide len o prachy. Vôbec im nejde o pravdu. Spotrebitelia, teda klienti finančných inštitúcii ich vôbec nezaujímajú. Ide im len o to, aby za peniaze z reklamy naďalej verne slúžili finančnému priemyslu.

Niekedy klamú priamo, inokedy ,,len, zamlčiavajú pravdu. No vždy manipulujú verejnú mienku tak, ako to vyhovuje ich chlebodarcom.

V tomto vlákne o infinity sme pekne zachytili realitu. Stojí za to si znova prečítať, aký humbuk robili média v 2017 , keď Infinity po prvom roku činnosti navrhli na ocenenie. Pritom to bol len návrh. Jeden z mnohých. Žiadne ocenenie nedostali.

Bola to chvála a sebachvála, ktorá od začiatku smrdela:

,, Sme garážová firma, ktorá sa dostala medzi špičku,,

„Je to významný moment pre slovenský finančný sektor a takisto aj pre nás,“ hovorí Mark Cachia, generálny riaditeľ Infinity Capital Group. „Vo svete hedžových fondov je to ako keby sme boli nominovaní na Oskara alebo Zlatý Glóbus. Dosiahnuť európsku špičku hneď počas prvého roka nášho fungovania je uznaním našej tvrdej práce a skúseností.
Peter vyvinul investičnú stratégiu svetovej triedy, vybudovali sme infraštruktúru vysokej úrovne a teraz stojíme proti tým najlepším z najlepších v Európe,“


Publikovali to HN, TA3, Denník N – teda mienkotvorné média. Také ktorým veríme, že zamestnávajú odborníkov:

HN: Hedžový fond, ktorý manažuje Slovák, sa dostal medzi európsku elitu
Denník N: Slovák, ktorý založil hedžový fond: Sme garážová firma, ktorá sa dostala medzi špičku
o peniazoch.sk : Oscar vo svete hedžových fondov: Slovák medzi európskou elitou


Ale nikto vtedy neurobil analýzu z ktorej by vyplynuli podstatné veci a riziká:

1. že fond začal po 10% poklese trhov, že nemal lepší výsledok v porovnaní so SPY a teda vôbec neprekonal trh.
Boli to v podstate fake news.

2. žiadny expert neupozornil , že výsledky za 1 rok nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.


Keď som Petra podrobil kritike (verte mi, že v dobrom ), pripadal som si ako -----.
No nemohol som napísať nič iné, len to, čo mi vyplynulo z analýz.

Tie isté média, ktoré vtedy z Infinity robili stredoeurópsky zázrak, mali fond sledovať ďalej. Prinajmenšom by zistili, že veľa vecí z tých rozhovorov nie je pravda.

Priznám sa, že nerozumiem tomu, že o fondoch Vltava a Infinity sa aj po rokoch píše pochvalne a ich manažérov prizývajú do médii ako úspešných finančníkov a expertov.

Ja som Petrovi úprimne fandil, ale pravda je taká, že sklamal investorov. Nie tým, že jeho fond nebol úspešný. Tým, že všetkým sľuboval, že bude investovať rozumne, v štýle ako najlepší investor sveta BUFFETT:

Najlepší investičný prístup, ktorý som za 16 rokov, čo obchodujem, videl a ktorý funguje, je prístup Warrena Buffetta. Nehovorí o tom, že akciu kúpite a potom ju predáte, ale na začiatku zanalyzujete, či ide o veľmi dobrú firmu, ktorá je v tom lepšom prípade podhodnotená. Potom jej akcie dlhodobo držíte.

Peter bol nepriateľ krátkodobých špekulácii a tradingu:

Keď sa budete snažiť surfovať po vlnkách, že akcie raz kúpite, potom predáte, nemusí to skončiť dobre...

Čo ste zistili, že nefunguje?

Krátkodobé špekulácie. Keď si človek myslí, že na základe analýzy vie odhadnúť krátkodobý pohyb trhu, a že vie na tom zarobiť a vie to robiť konzistentne, tak to neplatí.

Fandil som mu, ale stavil som sa, že neprekoná index. Nie kvôli tomu, že by som neveril jeho stratégii. Ja som naozaj veril, že vyberie lepšie akcie ako v SP500... Preto som nestavil peniaze ( navrhoval 100 000 € ). Ale stavil som sa len tak zo srandy, lebo viem, že výnos fondu v čistom musí prekonať poplatky a podiel na zisku. A to je hlavný dôvod prečo manažéri fondov dlhodobo nevedia prekonať indexy. Je to obrovská múdrosť, ktorú si treba navždy zapametať. Preto ju mám v podpise:

,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov.,, ... Buffett.


Vážme si, že máme našu investičnú hitparádu, kde vidíme realitu:

2017: INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR)(Peter Bálint): +5,16 %
2018: INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -46,93 %
2019: INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -12,17%

Rok 2016: +19%

Od založenia v 2016: INFINITY CAPITAL (EUR)-41,71,9%


...lebo média, aj tie najserióznejšie vám budú stále podsúvať opak:

TREND 22.05.2019

O Infinity Capital
Spoločnosť Infinity Capital Strategies je súčasťou privátnej investičnej skupiny Infinity Capital Group, ktorú vedie Peter Bálint. Skupina sa zameriava na alternatívne investičné stratégie a riadenie hedžových fondov. V roku 2017 bol fond Infinity Enhanced Equity Class A nominovaný na podujatí Eurohedge Awards na cenu pre najlepší nový akciový fond a rok neskôr na Emerging Manager Awards. Tohtoročná výkonnosť na úrovni 37,5 % ho zatiaľ radí v segmente európskych Long/Short Equity fondov na prvé miesto.

https://www.etrend.sk/ekonomika/fond-ge ... v-eur.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

chapem tvoje rozhorcenie. vysvetlenie vsak moze byt uplne jednoduche. to co ty nazyvas fake news, je proste uplne obycajna inzercia , za ktoru si fond plati. to, ze inzeruje v mienkotvornych mediach je len logicky pristup, pretoze ich cita cielova skupina.
vobec za tym netreba hladat konspiracne teorie. media proste ziju z inzercie.

co sa tyka publicity. skus si sam pre seba vymenovat manazerov hedgovych fondov na Slovensku a mas odpoved. Nikto z redaktorov nie je profesional, ktory by sa vo financnom svete vyznal. preto si tam pozyvaju ludi z vonku. a ano, je obrovska skoda, ze si svoju robotu nerobia poriadne. z hladiska financnej gramotnosti a deadlinov, ktore novinari maju, sa tomu vobec necudujem

a co sa tyka fondu. ano je to obrovske sklamanie. na 100% suhlasim. pretoze z priebehu krivky je vidiet, ze fond zrejme porusil strategiu ktoru sa zaviazal dodrziavat. na druhu stranu je jasne, ze Peter Balint nebude chodit po forach ako je toto a nebude si sypat popol na hlavu. radsej sa bude sustredit na biznis a pokusi sa tento velky fuckup upratat. ak to este vobec je mozne.

co sa tyka vltavy. tam je situacia trosku ina. v cechach je gladis taky popularny, ze si ani obrovske PR platit nemusi. poznam vela ludi, ktory mu robia PR zadarmo. sila socialnych medii je skratka ukrutna.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov.,, ... Buffett

Som zvedavy kde sa az zastavi sucasna korekcia na akciovych trhoch SP500) a ci to nevymaze "zisky" za poslednych 10 rokov pre pasivnych investorov...este sa im to v USA len rozbieha (koronavirus) a ekonomika uz mala tak nahnute k spomaleniu/recesii

Nie som presvedceny o uplne pasivnom pristupe k investovaniu na trhoch /indexy/ v kontexte toho co sa stalo/korekcie 2001,2008/ a v kontexte sucasnej situacii kde dno je zatial stale v nedohladne a ten kto ma zisk "doma" /vdaka vyberu ziskov po urcitom rastovom obdobi/ bude mat zrejme neskutocnu prilezitost v nasledujucich mesiacoch nakupit relativne lacno...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

MFT napísal: a ten kto ma zisk "doma" /vdaka vyberu ziskov po urcitom rastovom obdobi
Vybrať zisk po dlhom raste tesne pred veľkým poklesom je najväčšie umenie, aké na burze poznám. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

jogo plne si uvedomujem ze timing je problematicky no rast trval dlho a zhodnotenie bolo tusim vratane reinvestovanych dividend cez 300% za toto obdobie,,,, zamyslam sa skor nad tym kedy a aku cast "ziskov" v rastovom obdobi vybrat a pockat resp. investovat konzervativne /fixny vynos/ a potom v pripade takychto situacii nakupit za tieto prostriedky vyhodnejsie... :roll:

vedie ma k tomu JUGGLEROVO "zisky z burzy su skutocnymi ziskami len pokial ich vyberies z trhov" ci tak nejak to bolo napisane :idea: :wink: cakat 10 rokov na 50% vymaz portfolia aby si sa vratil spät na povodnu hodnotu nie je asi najstastnejsie riesenie... vid 2001 a 2008 ... rok 2020 a rozsah "vymazu" ziskov za uplynule obdobie este len uvidime :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal: vobec za tym netreba hladat konspiracne teorie. media proste ziju z inzercie.
Mike. Súhlasím, že média robia všetko v prospech svojích ziskov. Žijeme v kapitalizme.
Je tu však aj druhá strana: zodpovednosť voči verejnosti a poslanie, aby ľudia dostali pravdivé a kvalitné informácie.

Keď Trend v roku 2019 publikoval o Infinity samú chválu a zástupca šéfredaktora je tam Ižip s 20 ročnou praxou vo fachu, tak sa to nedá nazvať ináč ako úmyselné zavádzanie verejnosti.

pokusi sa tento velky fuckup upratat. ak to este vobec je mozne.
Môže to upratať. Keď teraz dokázal zarobiť poklese a keď dokáže zarobiť na spätnom raste trhov.

Peter v lete 2019 predpovedal pád na začiatku 2020:
https://www.teraz.sk/ekonomika/p-balint ... lanok.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak to správne uhral a otočí to správne, tak môže získať rešpekt ako čistokrvný trader Long/Short Equity.
Musel by však vystreliť o 100% a viac .

Potom môže povedať sorry,koniec investingu... som rizikový, ale môžete odo mňa očakávať vysoké špekulatívne výnosy.

Keby to Peter dokázal, tak ho budem vychvalovať do nebies a napíšem o ňom článok do Trendu.

40% DD, čo vyparatil sa dá obhájiť, ale musí robiť 40-50% p.a.
Kuráž na to má, len či to dokáže. Asi ťažko, ked médiám priznal, že krátkodobé špekulácie mu nikdy nefungovali...
co sa tyka vltavy. tam je situacia trosku ina. v cechach je gladis taky popularny, ze si ani obrovske PR platit nemusi. poznam vela ludi, ktory mu robia PR zadarmo. sila socialnych medii je skratka ukrutna.
Gladišovi treba uznať, že má svoje meno ako priekopník investovania.

Napísal populárne knihy, založil prvého brokera a jeho Vltava sa stala prvým hedge fondom na CZ-SK scéne.

To všetko pred 20 rokmi, keď internet bol v plienkách a ľudia o investovaní nevedeli vôbec nič.
Veď na Slovensku zaviedli rýchly internet v roku 2004. Presne v tom čase začal Gladiš manažovať Vltavu.

Gladišovi treba priznať aj pekný prvotný track-record. Celé 4 roky prekonával trh. Mal výnos okolo +85% , kým index asi polovicu. To bolo na tie časy niečo neuveriteľné ! Neviem, či odvtedy vôbec niekto prekonával trhy v kuse 4 roky...

Lenže potom prišlo zlyhanie. 2008. Pád -85%. Takmer krach.
Neviem ako to zvládol, ale vstal z popola.

V 2009 spravil +200% a v 2010 to dotiahol takmer na nulu.

TO JE TO, ČO POTREBUJE TERAZ PETER.

Gladiš, aj so svojím osudným zlyhaním bol OK až do roku 2010. Keby vtedy skončil a prenechal fond iným, chápal by som ho a navždy uznával. Chyby v živote robí každý. Žiadny nadvýnos nie je bez rizika.

Dovtedy za 7 rokov 6 x porazil trh. Len kríza ho dostala.

Keď to celé zhrniem, Gladiš od 2000 do 2010 bol fakticky hviezda. Mohol odísť do investorského dôchodku a do konca života prednášať a robiť konferencie. Navždy by visel v sieni slávy.


Čo sa však stalo:

V 2011 zlyhal a vyrobil -14%. Trh skončil +2%.

Druhýkrát sklamal, lebo po kríze slúbil buffetovský prístup. Ešte stále to však mohol vzdať a odísť zo cťou. Neurobil to.

2012: Gladiš +1%. Trh +16%. Potvrdil , že patrí do starého železa.

2013-2014...underperformoval trh

2015: Gladiš -8 % . Trh +1%. Failure. Investorská neschopnosť.

V tých časoch, keby odborná verejnosť a média stáli za niečo, tak ho publikovaním pravdy prinútia odísť.
To už bolo o tom, že je ako manažér bezcenný. Len vyrábal straty investorom.

2016-2017: Gladiš výrazne underperfomoval trh ( +17% vs.+36% )

2018: -25% ! Vymazal všetky nominálne zisky. Došiel na nulu. Jeho výsledok za 14 rokov: strata vo výške inflácie !

V médiách mali byť titulky, že pripravil investorov o milióny. Stal sa opak: on na svoj web zavesil graf, že od 2009 jeho fond prekonáva trhy...

V 2019 znova underperformoval trhy... Ale nemá s tým problém, ani výčitky...veď len nech negramotní investori platia :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Airmike »

Napisem len tri veci.

1. Peter Balint svoje portfolio nezachrani. Ak aj tvrdil, ze pride krach, tak si myslim, ze je v longoch rovnako ako hocikto iny. Pravdepodobne teraz niekde trpne a caka na vikendovy gap.

2. Gladis nemohol ist do dochodku, HF manazeri maju peniaze z objemu v sprave. Kazdy sa ti vykasle na to, ci je superstar alebo nie. Dolezite su len a len peniaze. Nakoniec ved tomu biznisu aj tak nikto nerozumie.

3. Kritika odbornej verejnosti - S tym mam celkom velky problem, pretoze kritizujes nieco co neexistuje. My nemame ziadnu odbornu verejnost. V tomto fielde nemame ziadnych expertov. Z vysledkami ani bez nich. Mame len zopar predavacov teplej vody.

Ak vyzadujes od niekoho, aby bol korektny a pisal pravdu, musis ho konfrontovat. Musis dokazat ze si 100x lepsi ako on. Ak chces zo svetom komunikovat svoj nazor , musis s nim zacat diskutovat. Rozpravat sa sam zo sebou na mrtvom fore, ktore davno stratilo akukolvek validitu nedava zmysel.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal: Peter Balint svoje portfolio nezachrani. Ak aj tvrdil, ze pride krach, tak si myslim, ze je v longoch rovnako ako hocikto iny. Pravdepodobne teraz niekde trpne a caka na vikendovy gap.
Ja verím, že to teraz dá. Prvé zlyhanie a väčší DD mal ked sa hral s volatilitou ( cez opcie, ked sa dobre pametám ).
Potom padol s trhmi na konci 2018 - tipujem, že dokupoval do poklesu.
Potom prvý polrok 2019 mal recovery - trhy dali +25%, on +38%. To potvrdzuje že dokúpil a šiel na páku..

Potom prišlo niečo nezvyčajné: trhy v lete poklesli a potom urobili silný +10% rast.

Peter pri tom letnom poklese šiel hore a potom padal až do konca roka. Z toho súdim, že hral na pokles...
Trh šiel hore a jeho akcie nemali žiadny vplyv?...buď ich predal, alebo ich rast prekryl derivátmi...

Tak si to vysvetlujem. Aj ja robím také chyby, že predčasne hrám...

Ked Peter hral na pokles v 2019, tak určite začiatkom 2020 rozoznal situáciu v Číne a zahral na pokles ešte viac.
Otázka je, kolko vydržal. Ja som nevydržal dlho, ale aspoň nechytám padajúci nôž.

Každý kto zacítil pach krvi a nedrží akcie je dobrý.

Ak Peter už nehrá na pokles a sedí v cashi, stačí mu znova nakúpiť a vystrelí hore. Mal 2 šance. Verím že využil aspoň 1.

Ak vyzadujes od niekoho, aby bol korektny a pisal pravdu, musis ho konfrontovat. Musis dokazat ze si 100x lepsi ako on. Ak chces zo svetom komunikovat svoj nazor , musis s nim zacat diskutovat. Rozpravat sa sam zo sebou na mrtvom fore, ktore davno stratilo akukolvek validitu nedava zmysel.
Nemám ambície dokazovať niečo verejnosti. Žijem vo vlastnom svete, som spokojný a túto našu kaviarničku mám rád.
Chodí tu dosť ľudí. Mne to stačí. Na stretkách sa vždy potvrdí, že sme malá, ale dobrá komunita. Chodíme na pivo aj lokálne. :)


P.S. Našiel som rozhovor z 2018, kde Peter vysvetlil svoj prvý DD :

..investiční chyba je zcela čerstvá, je z minulého měsíce. Vzhledem k tomu, že fundament v ekonomice je globálně opravdu silný, je riziko recese fakticky nulové. V období růstu a klidu, v němž absentují politické faktory nebo ekonomické problémy, se index volatility VIX pohybuje mezi 8 – 18 %, přičemž po dosažení 18 – 20 % má tendenci rychle se vrátit na nízké dvouciferné úrovně.

Když akcie začaly korigovat začátkem února, a poklesly o 3 – 4 %, volatilita vyletěla na 18 %, a já jsem to vyhodnotil jako neadekvátní úroveň vzhledem k ekonomické prostředí a absenci geopolitického problému. Jelikož s vysokou volatilitou vyskočila cena opcí, využil jsem zvýšené úrovně na vypsání opce, která byla 9x dražší, než by byla v klidném období.

Bohužel došlo k útoku na ETF napojené na short VIX a vyvolalo to na trhu na pár dní takový efekt, jako když kolaboval Lehman Brothers nebo padala Dvojčata. Volatilita vyletěla z 20 % na 50 %, a 4 miliardy ve VIX produktech byly doslova zlikvidovány, přičemž ETF na short VIX ztratili přes noc 98 % hodnoty nebo byly zavřené. Musel jsem z opce odejít se značnou ztrátou, protože jsem ji nedokázal včas zavřít. Na jistý čas totiž zcela zmizel trh a market makeři přestali kótovat.

https://www.investujeme.cz/clanky/peter ... -sledujte/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výsledok za 2020 k 30.3.2020

INFINITY CAPITÁL – Enhanced Eq. Fond (EUR) (Peter Bálint): -11,8%

od 2016 ( a od začiatku ): -48,59%

Nie je to zlý výsledok za tento kvartál. Som však sklamaný, že nevyužil obrovskú šancu.

Peter minulého roku v médiách jasne predpovedal pád trhov začiatkom roku 2020.
Preto nechápem, že nezahral na krásnu bielu labuť z Číny.


Ackman sa poistil cez kreditné deriváty a zarobil na každej tisícke až 100 000 USD.
Peter je nabitý vedomosťami a má okolo seba tím ľudí. Keby vsadil 100 000 ako Ackman zarobil by 10 miliónov.
Toľko by zarobil na poklese. Potom mohol dokúpiť akcie a zarobil by aj na raste.

Mohol vzlietnúť z popola ako bájny vták Fénix. :roll:

Keby som ja takému niečomu vôbec rozumel určite by som vsadil aspoň 5 000.
Chcel som hrať pokles cez futures options, tie sa mi však videli drahé.

Pozrel som si to ešte raz:

19.8. 2019:

Som presvedčený, že recesia príde začiatkom budúceho roka... kríza v priebehu nasledujúcich dvanástich mesiacov je nevyhnutná.

Panika nie je v súčasnosti iba preto, že Spojené štáty sa stále držia nad vodou. Tvoria 25 percent HDP sveta a Čína je ďalších 15 až 20 percent. Ak sa v týchto dvoch celkoch nič výrazné nestane, tak to nebudeme príliš cítiť, hoci zvyšok sveta už problémy má. Len čo sa do problémov prepadnú USA, pocíti to každý. Príde panika a začnú sa kolosálne výpredaje akcií.


https://www.trend.sk/trend-archiv/nikto ... ako-hlupak
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:

P.S. Našiel som rozhovor z 2018, kde Peter vysvetlil svoj prvý DD :

..investiční chyba je zcela čerstvá, je z minulého měsíce. Vzhledem k tomu, že fundament v ekonomice je globálně opravdu silný, je riziko recese fakticky nulové. V období růstu a klidu, v němž absentují politické faktory nebo ekonomické problémy, se index volatility VIX pohybuje mezi 8 – 18 %, přičemž po dosažení 18 – 20 % má tendenci rychle se vrátit na nízké dvouciferné úrovně.

Když akcie začaly korigovat začátkem února, a poklesly o 3 – 4 %, volatilita vyletěla na 18 %, a já jsem to vyhodnotil jako neadekvátní úroveň vzhledem k ekonomické prostředí a absenci geopolitického problému. Jelikož s vysokou volatilitou vyskočila cena opcí, využil jsem zvýšené úrovně na vypsání opce, která byla 9x dražší, než by byla v klidném období.

https://www.investujeme.cz/clanky/peter ... -sledujte/


Ak si z tohto pripadu ma niekto zobrat pozitivne ponaucenie, tak su to tieto dve veci.

1. predstava, ze niekto na zaklade svojej skusenosti a informacii ktore ma, dokaze "odhadnut" riziko je absolutne milna.
priblizit sa k spravnemu odhadu totiz dokazem len v pripade, ze zohladnim rovnako informacie, ktore poznam a tiez informacie, ktore nepoznam. ak vyhodnocujem riziko len na zaklade faktov, ktore su mi zname, a nezohladnim informacie, ktore nepoznam. tak konam iracionalne. viem, ze tato tema je na knihu a drviva vacsina ludi, ktori si tuto vetu precita, tak jej nemusi rozumiet, alebo venovat pozornost. v tredingu je to ale vec uplne kriticka. v principe najzasadnejsia. celkom urcite nechcem tuto temu vysvetlovat do podrobna. Nasim Taleb alebo Ray Dalio ju poisali v svojich knihach dost obsirne.

2. exekucia obchodu a strategia by mala riziko znizovat, nie zvysovat. to je opat totalny zaklad. ak niekto, a teraz myslim skutocne hocikoho, exekuuje investicnu myslienku sposobom, ktory drasticky zvysuje riziko, tak nema absolutne ziadnu sancu v dlhodobom horizonte prezit.

(pripadov, ktore drasticky zvysuju riziko je niekolko. nie je to len vypisovanie naked call na volatilitu, aj ked sa tu o tom teraz najviac bavime. patri tam napriklad overleveraging pri derivatoch, alebo kladenie marketable stoplossov pri nelikvidnych spreadoch a podobne. to co je dolezite si uvedomit je, ze existuju situacie, kedy jeden jediny obchod, moze vycistit cely ucet. trader sa musi pokusit kvantifikovat worst case scenar pre kazdu strategiu, pre kazdy trade a na zaklade predpokladu, ze sa veci poseru, a nie na zaklade toho, ze pojde vsetko, ako ma)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:19.8. 2019:

Som presvedčený, že recesia príde začiatkom budúceho roka... kríza v priebehu nasledujúcich dvanástich mesiacov je nevyhnutná.

Panika nie je v súčasnosti iba preto, že Spojené štáty sa stále držia nad vodou. Tvoria 25 percent HDP sveta a Čína je ďalších 15 až 20 percent. Ak sa v týchto dvoch celkoch nič výrazné nestane, tak to nebudeme príliš cítiť, hoci zvyšok sveta už problémy má. Len čo sa do problémov prepadnú USA, pocíti to každý. Príde panika a začnú sa kolosálne výpredaje akcií.


https://www.trend.sk/trend-archiv/nikto ... ako-hlupak


Nečítal som celý ten článok, lebo nemám predplatné trendu, ale on tam nepredpovedá žiadnu korona krízu, lebo v auguste nebol corona virus ani v číne. On tam iba predpovedá, ako mnohokrát predtým, že kríza je nevyhnuteľná a už príde. Lenže tie predpovede mu stále nevychádzali, tak teraz už tým svojim predpovediam asi ani sám moc neveril, keď to nevyužil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ackman sa poistil cez kreditné deriváty a zarobil na každej tisícke až 100 000 USD.


Toto sú výsledky materského Ackmanovho fondu?

https://www.pershingsquareholdings.com/ ... ekly-navs/

Od začiatku roka zisk 9%, asi ta páka nebola až taká dramatická v pomere k celkovej veľkosti fondu. Ale pekne to zahral, treba uznať. Trh je -20% a on je +10%.
Od dátumu vzniku našej hitparády ma zisk 39.64%, takže o 4% poráža trh reprezentovaný SPY.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nesledujem to velmi. Len čítam články. Spravuje zo 10 mld. USD...to je dosť veľa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"