Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa pbalint »

Podla toho co je definicia aktívneho manazmentu:

- stockpicking? Niektore akcie vyberiem, niektore nevyberiem a chcem outperformnut SnP 500. Toto je ciel aktivne manazovanych "mutual" fondov, ktore maju za ciel z dlhodobého hladiska zarobit viac nez vhodne zvoleny Benchmark.

- aktivny positioning? V podstate vôbec nejde o stockpicking, ale ide o to byt long v bull market a flat/short v bear market.

- kombinacia oboch?

Vo vsetkych pripadoch vsak treba prejst jednym celym ekonomickym cyklom aby to malo akekolvek porovnavanie nejaku vypovedaciu schopnost.
Vezmite si typicky Long/Short Equity fond. Ked bude 120% long a 80% short, teda 100% gross, tak iba velmi tazko bude outperformovat v bull markete indexy ale zase vyrazne outperformne v bear markete. SnP 500 ma dlhodoby vynos cca 8% p.a. a k tomu divdendu povedzme 2,5% p.a., takze total return 10,5% p.a. Drawdown v slusnom bear markete je 50%. Typicky L/S Equity hedge fond chce zarobit povedzme tento vynos ale s nizsou volatilitou a nizsim drawnd down a to od neho chcu aj institucionalni investori ktori k nemu alokovali.

Pozrite sa na porovnavnie HFRI Equity Hedge a SnP 500 Total Return Index od roku 1991, s rovnakym startom.


-HFRI Equity Hedge v priebehu 26 rokov perforrmoval priblizne tak ako SnP teda cca 10-11% p.a.

- SnP klesol v rokoch 2000-2003 44% a HFRI 7,76% (to bol spustac na prilev institucionalnych penazi do HF sektora v rokoch 2000-2008) a v roku 2008 klesol SnP 50% a HFRI 30%. Co zase institucionalov sklamalo.

- Minuly rok uroblo SnP 500 11% a HFRI 5,5%. Uderperformovali v ramci 1 roka, ale nie v ramci 2 ekonomických cyklov.

Momentalne institucionalne peniaze chcu 6-8% p.a. s nizkou volatilitou, tak sa tomu cely sektor prisposobil. Potom, ked dostali investori 6-8% p.a. tak sa im nepaci, ze to je len 6-8% p.a.

Bohuzial v 80-90. rokoch boli HF o niecom uplne inom. Islo o total vysoky total return bez ohladu na volatilitu. O tom bol Soros alebo Robertson, PT Jones. Robili co chceli oni, nie to co im diktovali alokatori.

Prichod institucionalnych penazi to vsetko pokryvil a z hedge fondov sa stali neurotici, ktori kolabuju pred kazdym koncom mesiaca, len aby nebol negativny jeden mesiac a aby sa ontarijsky penzijny fond ucitelov nezdvihol a neodisiel. Ako keby zalezalo na tom, ako dopadol jeden mesiac.

Takze priskoro zatial cokolvek provnavat. Ale kludne uzavriem stavku na nasledujucih 6 rokov vratane 2017 IC vs SnP500 alebo akykolvek iny index kto bude mat vyssi anualizovany vynos a lepsie sharpe ratio resp MAR. Dajte navrh :-)
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa pbalint »

Btw,

SnP 500 urobil od Feb do Dec 2016 +17,8%
Eurostoxx 50 +8,06%
Hang Seng +11,77%
MSCI World +12,10%
HFRI +10,57%

IC 18,90% napriek tomu, ze v US bola alokacia cca 39% a ine trhy performovali vyrazne menej, lebo nemali Trump efekt. Takze diskusia ci MSCI, ci SnP 500 je irelevantna, pretoze sme prekonali vsetky indexy.

Na druhej strane je to jedno, pretoze sa skill alebo neskill ukaze az po signifikantnejsie dlhsom case, takze plati ta vyzva na stavku z predchadzajuceho prispevku.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Peter, mam niekolko otazok.

1, Preco si myslis, ze fond, ktory ma v zlozeni cca 700pozicii dokaze byt vykonnejsi ako trh, s ktorym sa porovnava? Ma nejaku konkurencnu vyhodu long 700pozicii vs. benchmark, ak by ste nepouzivali hedge pozicii resp. short individualnych titulov?

2, Preco rozpravas o jednotlivych tituloch, kde Vam vysli obchody, ked ich mas v portfoliu stovky? Potrebujes pribeh? Ak ano, potom to chapem.

3, Aku vahu v portfoliu maju 4 najvacsie pozicie, ak pri opciach zohladnis ich deltu?

4, Kedy pouzivate hedge trhu proti pripadnej korekcii? Na zaklade technickej alebo fundamentalnej analyzy?

Dakujem
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa Pette »

tiez pridam jednu easy otazku -

Budem na tom lepsie o 20 rokov, ak mam 100k a kazdy rok mam dalsich 20k a urobim -

A. zverim peniaze HF - kludne napr Petrov fond, 20k dolozim rocne
B. ak teraz a potom kazdy rok, naslepo, ku 3.4.20XX kupim ETF indexu, bez ohladu nato, ako bude index vysoko (vobec ma to nebude trapit...) a o 20 rokov vsetko predam a pozriem sa, kolko z toho je USD?

Diky za odpoved.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa MFT »

Tak som rad, ze sa tu rozprudila tato diskusia vdaka "mojej teme" :D , tak to byt.... velmi si vazim, ze peto balint sa k nam pridal... :wink: a tesim sa na diskusiu...

Ano, to ma nenapadlo, ze porovnavame performance sp 500 a investicie zlozene z roznych kutov sveta... , no rozmyslam, nemoze to byt pasivnemu investorovi jedno, ak ide o performance...ak sa nieco zomelie, tak ako peter vo videu spominal amerika a jej drahsi dolar stiahne aj tak cely svet... :idea:
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa pbalint »

Tilbur,

1. Ja chcem zachovat diverzifikaciu, bez toho aby som kompromitoval kvalitu. V SnP 500 je vela odpadu, plus je to kapitalizacne vazeny index, co je uplna katastrofa, pretoze tam mas najvacsiu vahu v tom co prave najlepsie islo, ako napr financials od 2003-2008. SnP 500 equal weighted ma lepsi vykon a nizsiu volatilitu nez klasicky SnP 500. Ja mam z kazdeho trhu cca 6%, teda z SnP 500 iba cca 30 firiem. Lenze mojim univerzom je v podstate cely investovatelny svet, co je 12 000 firiem a z nich mam 6%, takze tak dostanem cca 700. Potom je to o type firiem ktore vyberam, ktore proste outperformuju svoje trhy. Ako celok teda ostavam siroko diverzifikovany ale nekompromitujem kvalitu. To je ale iba jedna cast fondu. Ak by sme nemali short knihu a hedges, aj tak by sme otperformli z long runu, ale mali by sme vacsie drawdowny a volatilitu nez teraz.

2. Vzdy je cca 10-15 titulov navazenych podstatne viac nez priemerny titul v portfoliu. Tie koncentrovanejsie pozicie su 2-7% alokacie a maju targety, kde ich opat znizime na povodne vahy. Preto som o nich pisal. Ale samozrejme su to zaroven stories. Tie mena s vacsou vahou maju samozrejme vyraznejsi vplyv na performance a preto som ich spomenul. Pozri sa ako vyzera Sorosove portfolio.

3. 4 najvacie pozicie su cca 12%

4. Dobra otazka. Kombinacia top down macro + technicky breakdown na trhu. Dam vediet ked sa to bude diat :-)

Momentalne CMG je high conviction pozicia. 40% upside v priebehu 9 mesiacov je target. SRCL uz dzrim nejaky cas, sme mierne v pluse a je tam upside. Na CF sme boli uz 50% v pluse na akciách a na opciach asi 200%, teraz sa dost vratila. Ta deep vaue kniha dost ovplyvnuje vykonnost a volatilitu, ale gro fondu je core portfolio, performuje tak ako ma, ale napr. tento rok mierne underperformuje, pretoze ten reinflacny trade taha hore veci, ktore by som nikdy nemal, napr. materialove akcie typu US Steel, a banky typu Goldman Sachs. Ale je to jedno, long run ukaze.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dakujem za odpovede.

-riadim vlastne portfolio s max. poctom pozicii cca 20. A uz mam pocit, ze je to uz prilis. Preto som sa pytal na tych 700pozicii. Mohli by ste vybrerat vitazov z vitazov.

Ono sa to casom ukaze, kto je aky dobry. Pride niekedy korekcia, ta preveri aj Vas fond.Ak to dobre uriadite, nebudete mat problem s novym kapitalom.

Chcem sa este spytat, kolko casu venujete vyberu jednej high conviction pozicie? Kolko ludi a ako dlho? Ako eliminujes fakt, ze sa aj ty sam mozes mylit?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Ako dnes nalozit s 100k?

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko Tilbur,

No nechcem dopadnut ako Ackman na Valeante alebo Robertson na American Airlines. Nechcem prilis velku koncentraciu, nepotrebujem mat pravdu na jednom titule, potrebujem aby fungovala strategia ako celok.

Tie vasie pozicie par tyzdnov az mesiacov. CMG bolo na radar screene uz dlho, ale az teraz sme do toho isli. To ze sa mozem mylit a ze sa mylim eliminujem diverzifikáciou. Ani ked mi 5% pozicia spadne 50%, tak ma to velmi neoplyvni. Vacsinou vsak pridaju do performance. Fixny stop loss na nejakej urovni nemam, skor sa musi zmenit story natolko, ze to prestane byt atraktivne.

Co mas ty medzi tymi 20 pozíciami (2-3 stocks) a ake vahy? Rovnake alebo rozne?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, ja som ti omylom zmazal prispevok :(( velmi sa ospravedlnujem. Namiesto "odpovedat" som klikol na "upravit" a cely tvoj prispevok som prepisal. Jaaj, ja som blb ...

toto bolo co som napisal:
JUGGLER napísal:Pýtal som sa ťa 23 a 24 marca v tomto vlákne
zabudol som, zabi ma

Peter sa uz do diskusie zapojil a myslim, ze na vacsinu ti odpovedal. Urcite ti odpovie aj na otazku ci bola NAV na zaciatku 100. Ale po pravde, preco sa to pytas? Vsak zo zverejnenej vykonnosti vies, ze bola 100. Ty si jednoducho nedovercivy. Popros niekoho z tunajsich s Bloomberg terminalom nech ti daju data odtial. Potom budes snad spokojny
JUGGLER napísal:Nie si ich hovorca, len im robíš promo. Sám si napísal, že z toho niečo máte a citujem rrajcana ,,Ak by ste mali zaujem o blizsie info, navrhujem Vam kontaktovat Petra Cmoreja,,.

Pozri, už dávnejšie som chcel povedať Filipovi aj Tebe, že tými rozhovormi o hedge fondoch s tigricou z Wall Streetu, Trebulom, Kaškom, Cimalou, Gladišom, Rudym, Martincom sa dostávate na takú úroveň ako mainstreamoví reportéri.
Pýtate sa na kadečo, necháte ich rozprávať o hocičom, ale základných vecí, ktoré zaujímajú verejnosť sa ani nedotknete.
Rudo to napisal, lebo vie, ze ich viem sprostredkovat. Sprostredkovat viem aj Amslico, ci Kooperativu a keby si napisal, ze im robim promo, tak sa asi dost urazim.

Ako-investovat je magazin a ten magazin musime niecim zaplnat. Bodaj by sme takychto rozhovorov mali co najviac, lebo lepsi content nezozenieme. Ale beriem si z toho to, ze ked nabuduce budeme robit takyto rozhovor, tak to sem dopredu napisem a zozbieram otazky od Vas. Nech sa teda pytame co zaujima verejnost 8)
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko Juggler, budem pokracovat tu, nejake info som dal na inom vlakne, ale toto ma asi vacsi zmysel. Ja by som rad zverejnil fact sheet, track record alebo akukolvek informaciu na nete, ale je to tenky lad. Ked to urobi bloomberg, tak to nie je na nasej stranke a informacia nejde od nas, rovnako databaza. Ale nieco vymyslim. Len ja som uz 2 kontroly z NBS zazil na ocp a fakt sa mi nechce s nimi bojovat/hadat/sudit. Metatron dobre poznam, ved asi nie je tajomstvo, ze Juraj Podracky je moj ex kolega z rovnakého oddelenia a sme dobry kamosi. Ale neviem ako si to vyriesli, akym disclaimerom. Ja som sa na nazor ohladom propagacie pytal v NBS a odpoved bola dost jasna a mozem ti ju preposlat.

Ako som ale uviedol, napis na IR@infinitycapital.sk a poziadaj o zaradenie do distibucneho zoznamu. Iniciativa musi vyjst od teba, nie odo nas. Ak to my zverejnime sirokemu publiku prostriedkami masovej komunikacie, tak rovno si pytame o problem. Potom budes dostavat updaty a tyzdenne a factsheety mesacne.

K starsim otazkam, NAV zacinalo na 100 a teraz je tych 123,07 ako pisal Peter.

Este jedna vec, ako som pisal na tom druhom vlakne. Som ochotny sa stavit o nejake signifikantnejsi objem, ze za 6 rokov (zaciatok Jan 2017, mozme ignorovat minuly rok) Enhanced Equity outperformne SnP 500 tak absolutne v p.a. vyjadreni, ako aj v Sharpe Ratio alebo MAR. Ak sa najde protistrana stavky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj Peter.

V prvom rade dík za obšírne a fundované príspevky. Dozvedeli sme sa oveľa viac ako som čakal.
pbalint napísal: Na bloombergu je track zverejneny, ale nezverejnujeme ho my, ale bloomberg a tym padom nic neporusujeme
Áno. Súhlas. Čísla mám z Bloombergu, sú verejne dostupné a nikde som nemusel odsúhlasiť, že o nich nebudem písať. Potreboval som len potvrdiť, že fond a počiatočný NAV sedí. To sa týka všetkých fondov. Z každým koho som zahrnul do vyhodnocovania je to tak. Rád by som zahrnul aj Metatron, ale ich výsledky vidím len na ich stránke a tam sa zaväzujem, že bez ich súhlasu o nich nemôžem písať.
pbalint napísal: Benchmark - benchmarky treba nastavit logicky a rozumne. Ked mam raz alokaciu fondu v USA 39%, tak porovnavat sa k SnP 500, ktory je v USA alokovany 100% je somarina. V nasom pripade dava ovela vacsi zmysel MSCI World ale interne sa benchmarkujeme tak, ze vezmem gograficke alokacie fondu v % a vyberiem indexy z krajin kde sme alokovani a priradime im taku vahu aku tie krajiny v portfoliu a dostanem takto velmi presny benchmark. Dalej vo vseobecnosti porovnavat hedge fondy k akemukolvek indexu je absolutna hlupost.
Áno, súhlas. S benchmarkami je to u vás zložité. Vyhodnocovanie, ktoré robím však nie je zamerané na porovnávanie fondov, alebo na hodnotenie tvojej práce. Je zamerané na možnosti obyčajného človeka, ktorý chce investovať. Ide mi o bežných ľudí, ktorí si chcú investovať, alebo šetriť na dôchodok. Tak získajú prehľad, aký je približný výnos a riziko v rôznych stratégiách, bežných fondoch i hedge fondoch. Takže ja to delím zhruba na amatéri /inštitúcie a pasívne/aktívne. Samozrejme, hedge fondy nech slúžia ako možnosť pre tých, ktorí majú väčší kapitál. Cez vyhodnotenie uvidia ako sa darí tebe, charles bridge, Vltave ..vedia nájsť linku aj na metatron. Ak by chlapci z Metatronu mali záujem, nech sa ozvú...ja ich však o súhlas žiadať nebudem. Chcem to mať len na našej stránke...nijakú vedu z toho nerobím.

Takže BENCHMARK je u mňa v podstate PASÍVNY INVESTOR...laik v indexovom etf.
pbalint napísal: V mojom pripade, kedze podkladom su akcie a long kniha je dominantna je porovnanie s globalnym akciovym trhom v poriadku.
Super. Ked sa ozvali aj ostatní, že prečo len SPY, tak mám o dôvod viac vyhovieť všetkým a zaradím viac druhov pasívnych investorov: USA, SVET a dajme tomu EUROPA. Ja robím len Ameriku, ale máš pravdu..treba to kvôli diverzifikácii, aj kvôli menovému riziku.
pbalint napísal: Sme up ytd 3,50% vs 5,85% MSCI World a annualizovana perforamnce od zaciatku je 23,07% vs 18,67% MSCI World. (net of fees)
Poprosím ťa o stanovenie nejakého ETF benchmarku. ...v tom sa velmi nevyznám, ani jeden mi nesedí s tými číslami. URTH, IWDA?...asi to musí byť v EUR ku tebe, nie?

To etf bude reprezentovať pasívneho investora – svet.. čiže laik naložený v tom etf - to bude tvoj benchmark :)

pbalint napísal: Zacali sme v januari 2016, ostali sme v cashi do zaciatku februara


Videl som, že ste boli zaregistrovaní 14.1..aj na Bloombergu je INCEPTION DATE: 01/14/2016
Každopádne , začali ste zhruba do 7% poklesu a je fair to aspoň spomenúť, ked tu máme porovnanie s inými HF. Lebo ostatní chlapci začínali rok o 7% vyššie a to je dosť velký rozdiel.
pbalint napísal: Momentalne mame najvacsie pozicie v Stericycle, CF Industries, Leonteq. Minuly tyzden sme vyrazne navysili Chipotle Mexican Grill (akcie+opcie).
To je pre mňa zaujímavé. Ale o tom pokecáme potom....mne sa tie akcie nezdajú dobré...ale ja som hrozný investor ! Napr. vidím, že si posadnutý CMG...a ona ma P/E 550, industry má 60 a sektor 25...comps negatívne, po offeringu za miliardu (cca 8%)a po raste ceny o 10% a ešte je nad targetmi análov. Ja by som takú nedržal ani za svet, ale ja na to pozerám ako trader.

Všetky tri akoby si vyberal len podla grafov...áno sú vyklesané..z hladiska minulosti pekné technické targety, ale fundošky ( value a zlepšovanie earnings oproti odhadom) sa mi zdajú OK len u SRCL.
pbalint napísal: V SnP 500 je vela odpadu, plus je to kapitalizacne vazeny index, co je uplna katastrofa, pretoze tam mas najvacsiu vahu v tom co prave najlepsie islo, ako napr financials od 2003-2008. SnP 500 equal weighted ma lepsi vykon a nizsiu volatilitu nez klasicky SnP 500.
Ďakujem. Toto je pre mňa cenné info. Pozriem sa na to z hladiska investorov...ale z hladiska porovnávania o to väčšia výzva pre fondy.
pbalint napísal: Som ochotny sa stavit o nejaký signifikantnejsi objem, ze za 6 rokov (zaciatok Jan 2017, mozme ignorovat minuly rok) Enhanced Equity outperformne SnP 500 tak absolutne v p.a. vyjadreni, ako aj v Sharpe Ratio alebo MAR. Ak sa najde protistrana stavky.
Ty si gambler! :lol: Peniaze nestavím, lebo to by som si želal, aby som vyhral a to nechcem. Ja ti želám aby ti to vyšlo a som velmi, veľmi zvedavý, či sa ti to podarí. Úprimne povedané, štatistika je silne proti tebe...nepoznám nikoho v SR a ČR, čo by to dokázal. Ty si písal o tom ako sú dnes HF podriadené klientom a ja ti poviem, že nechápem ako sa mnohí dobrí traderi zmenia pri správe väčších peňazí. Teba nepoznám ako tradera a som zaskočený tou diverzifikáciou a zložitosťou (akoby ste spravovali miliardy). Preto mi rozum vraví – ide na to príliš zložito a ešte k tomu globálne ..a to je ako dejavú... už som to videl..nedokáže to. :oops: Ale ver mi, od srdca ti prajem, aby si to dal. Tým by si bol u mňa v kategórii inštitucionálnej správy to najlepšie, čo som kedy stretol. Samozrejme, z naších končín.. lebo v USA mám vzory.

Takže stávka len taká chlapská, že platím pivo, ked sa stretneme:

Staviam na to, že SINCE INCEPTION neoutperformuješ SPY ..čiže presne od 15. januára 2016.
SPY bol vtedy 187.81.... dajme si 7 šťastných rokov (including 2016)...čiže do 15 januára 2023.

Nahadzujem to do simulátora ako investíciu do SPY za 100 000 USD v €. Skontroluj , či je to dobré..či to má byť 100K investovaných v USD a portfolio currency EUR (som unavený..nepáli mi to ). Brú noc..
Prílohy
SPY- stávka s Petrom B..PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Tilbur »

Co mas ty medzi tymi 20 pozíciami (2-3 stocks) a ake vahy? Rovnake alebo rozne?
Ja som pozicny trader, nie investor. Ak ma akcia nizsiu volatilitu, tak do nej davam viac, ak ma vyssiu, tak menej. Snazim sa zachovavat rovnake riziko pri kazdej pozicii v portfoliu. Ak titul ide hore, pridavam. Ak dole, aktivuje sa mi SL.
Medzi mojich najvacsich tohorocnych vitazov patria SHOP a AAOI. Vcera som napriklad nakupoval WIX a SODA. Cize sa nesnazim hladat podhodnotene akcie, ale trend.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal:
Nahadzujem to do simulátora ako investíciu do SPY za 100 000 USD v €. Skontroluj , či je to dobré..či to má byť 100K investovaných v USD a portfolio currency EUR (som unavený..nepáli mi to ). Brú noc..
Ráno je múdrejšie od večera.

Porovnáme 100 000 € investovaných do SPY so 100 000 € investovanými do fondu dňa 15.1.2016.. teda v deň, keď fond zahájil činnosť.

Kurz bol ten deň 1,091..takže 100 000 € x 1,091 = 109 100 USD a za to nakupujem 580.9 akcií etf SPY po 187.81 USD.

Ako pozerám: 100 000 € investovaných v ten deň do SPY by sa zhodnotilo v dolároch o rovnakých 25,3% ako som mal včera nahodené, ale výnos v eurách je +28,3% ( 100 000 € zhodnotených na 128 300 € ).
Prílohy
SPY vs. Peter B 100 000 € invest..PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Aurelio »

je mi velmi sympaticke, ze tu pise pbalint osobne. keby peter.cmorej sem vedel dotiahnut aj inych portfolio manazerov na diskusiu, tak by to bolo uzasne. skvela praca, dakujem. tie otazky pred rozhovorom je tiez super napad, chvalim.
Power of Knowledge
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko Juggler,

Inception bola 22.1.2016 na konci dna, nie 14.1. Dobre, tesim sa na pivo :-) Len pozeram, ze tam mas EUR market value, ako ten tvoj prepocet zaobchadza s menovou expozíciou? Vezmi len vyonnost SPDR v USD, nech do toho meny nezasahuju. Ked USD oslabi, tak ja budem outperformovat v EUR vyjadreni a naopak a to nema zmysel. EUR/USD hedzing by nieco stal (urokovy diferencial), co by znizovalo vynos EUR investorovi, ktory by to hedzoval, ale ok, ignorujem to a dam SPDR maly edge voci mne.

Jaj teraz citam, ze to mas v EUR. Podla mna tam daj 100 000 USD a ignorujme meny, ide o vynos akcii, a EUR/USD to rozhadze. Podla mna v moj prospech, ale rozhadze :-)

Metatron mas tiez na blloombergu:

METGLMA MV - GLobal Macro
METLSEF MV - L/S Equity
METLTEI MV - Long Term Equity

K ostatnemu este napisem.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MFT »

Ako je zdaneny vynos v HF? Aplikuje sa tam okrem dani z prijmov aj zdravotny odvod? :?:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal: Cauko Juggler,

Inception bola 22.1.2016 na konci dna, nie 14.1. Podla mna tam daj 100 000 USD a ignorujme meny, ide o vynos akcii, a EUR/USD to rozhadze.
OK.
Prílohy
SPY od 22.1.2016.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Ok, super, alea iacta est ako hovori Asterix a Obelix :-)

URTH je MSCI World ETF , ale uz nechajme SnP, nekomplikujme.

Zacali sme v poklese, ale nekupovali sme hned, ale postupne sme skalovali do trhu az vo februari, ale je to uplne jedno. Mame 6 rokov pred sebou.

Nie som posadnuty CMG. Len to bola najnovsia pozicia. Mam 1é dalsich, starsich. Ja som popisoval tu cast portfolia v rozhovore a prirodzene tam su firmy, ktore spadaju do "salad oil scandal" sablony, teda z long runu kvalitne firmy ktore sa dostanu do docasnych problemov, kde mam marzu istoty. Na CMG bol skandal s otravenym jedlom (ecoli), ale to asi vies. Tak comps samozrejme padali, ked sa bojis ze ta po obede vezme sanitka. Ja som ju kupil, pretoze moje view, ze zákazníci odpustia a zabudnu a zisky sa vratia kde boli a valuacie klesnu na dlhodobe priemery. Ja kupujem navrat do normalu a dalsi rast.

Co sa tyka diverzifikacie a komplexnosti, robim to co mi vyhovuje, v com sa citim pohodlne a mne vyhovuje presne to co robim. Niekomu inému nemusi, a ja nikomu nenanucujem svoj pohlad na veci (teda iba nepriamo investorom, ked uz investuju:-) Zaroven je pozitivny efekt, ze kapacita strategie je obrovska. Ono spravovat fond je strasna robota, vela regulacie, teraz ta transformacia na UCITS je strasne skrabanie cez hlavu. Vela fondov proste neperformuje, pretoze nemaju infrastrukturu ktora vyhobuje regulacii (napríklad ked si AIF na Malte a mas cez 100 mil tak musis mat custody iba na malte. A teraz si vezmi, ze chces robit Turecke akcie, ale na Malte nie je nikto, kto by ti to vedel drzat v drzitelskej sprave.) Fakt to je velmi tazke zvladnut po organizacnej a technickej stranke.

My mame cca 50% aktiv zo zahranicia - Andorra, Spanielsko, Nemecko, UK. Takze moja misia je okrem iného vyviezt Slovensko do sveta, tak ako Eset alebo Pixel Federation vo svojej oblasti. A este popri tom zarobit a vyhrat pivo :-)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Rokosák »

Peter, v akej mene robite uctovanie samotnych fondov?

Dufam, ze prerazis do sveta a zarobis plno aj pre seba nie iba klientov.

Ja som sa prichytil pri konstatovani, ze vlastne niektore vyhrady mam proti samotnym hedge fondom a preto nie je spravodlive vinit Teba. HF odvetvie ma svoje pravidla, mytologie a zabehane marketingove polopravdy. Medzi ne by som zaradil databazu Tebou spominanej firmy HFR. Ich uvedene vynosy zahrnuju casto aj virtualne ci modelove portfolia ci obdobia bez klientov. Pokial su vynosne. :D Ine databazy su prisnejsie a presnejsie.

Povazujem za vhodne porovnavat aj vysledky, metody a ciny Infinity Capital s inymi HF pre klientov potencialnych klientov HF. Pre vacsinu investorov je investovanie do SPY casto vyhodnejsie a hlavne dostupnejsie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Ahoj Rokosak,

Je to EUR share class a meny su hedzovane vacsinu casu.

Mne je jasne ze HF stratili glanc, ale vcera som bol v kanceláriách bloombergu v Prahe a presne to som hovoril a povedali mi, ze kedykolvek spomenu v clanku nazor manazera nejakého vacsieho HF alebo proste HF tak citanost vyrazne rastie. Proste ak je 17 000 HF tak sa to rzlozi na nadpriemerných, priemerných a podpriemerných a median je hlboky priemer az prodpriemer. Ako v kazdom Industry.

Co sa tyka HFI, tak v Industry maju najlepsie renomé, sponzormi eventu boli Goldman Sachs, JPM, Barclays, UBS atd, tak si neviem predstavit, ze by mali neauditovane cisla v databaze. V nasom pripade hovorili s administrátorom. Ale zase nepoznam detaily a kazdeho kto je v databaze. Ale co sa tyka awardov, to je ako s Miss. Tiez mas niekolko alternatívnych Miss sutazi, vyberaju z populácie zien, ale tie co vyberu uz su aspon trochu pekne, bez ohladu o aku sutaz Miss ide :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:Ok, super, alea iacta est ako hovori Asterix a Obelix :-)
Presne tak ! Lets the money talk... :) https://www.youtube.com/watch?v=IQhlZOqaEpc" onclick="window.open(this.href);return false;
pbalint napísal:URTH je MSCI World ETF , ale uz nechajme SnP, nekomplikujme.
Nečítal si to pozorne. Naša stávka je voči SPY - tomu katastrofickému indexu plného odpadu :) .

Ale čo sa týka celkového porovnávania, tam si písal: v mojom pripade, kedze podkladom su akcie a long kniha je dominantna je porovnanie s globalnym akciovym trhom v poriadku.

A ja som písal, že celkovo chcem mať v mojej hitparáde porovnanie všetkých účastníkov voči trom pasívnym investorom v etf: 1. USA. 2. SVET 3. EURÓPA.

Za USA to je SPY . A za ostatné zatiaľ neviem. Preto som ťa chcel poprosiť, ale aj ostatných, aby poradili aké etf je investorsky najvhodnejšie pre SVET a pre EU.
pbalint napísal:Zacali sme v poklese, ale nekupovali sme hned, ale postupne sme skalovali do trhu az vo februari, ale je to uplne jedno. Mame 6 rokov pred sebou.Co sa tyka diverzifikacie a komplexnosti, robim to co mi vyhovuje, v com sa citim pohodlne a mne vyhovuje presne to co robim.
OK. Ver mi, že mne je úplne jedno čo robíte. Moja analýza je zameraná iba na VÝNOS a RIZIKO. A hodnotím to čisto sedliacky - z pohľadu investorských možností bežného človeka.

Takže si predstav bežného človeka - laika, ktorý má rovnaký kapitál ako ty...Je úplne jedno či je to 100 000, milión, alebo 20 miliónov... Dňa 22.1. to proste ten človek všetko šupne do SPY a ty máš voči nemu úplnú voľnosť čo urobíš...

Takže ruku na srdce Peter...pri všetkej úcte: pasívny investor v SPY, či v dolároch, či v eurách, či za 2016 alebo doteraz, ked priráta dividendy cca 2%, čo mu pripisujú na účet, zatial by mal netto výnos väčší ako u vás vo fonde.

A to je vypoved aj o úrovni Eurohedge Awards ,, najprestížnejšom a najrešpektovanejšom oceňovaní v sektore európskych hedžových fondov,,...a celom tom humbuku okolo..
pbalint napísal:Takze moja misia je okrem iného vyviezt Slovensko do sveta, tak ako Eset alebo Pixel Federation vo svojej oblasti. A este popri tom zarobit a vyhrat pivo :-)
Držím ti palce. Bolo by načase! Mojou misiou je dobrá a pravdivá analýza. Vždy z pohľadu obyčajného človeka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Juggler,

Keby clovek kupil Russell 2000 tak by bol na tom este lepsie. Keby kupil Ruske ETF tak uplne najlepsie. A keby zase Svajciarske tak uplne zle alebo Danske tak uplne zle. keby si kupil ETF Oil&Gas vtedy ked som zacinal a mal iba to tak by bol génius.

SnP 500 ti z long runu urobi to co vzdy urobil, 7% p.a. plus dividendu a bude mat 30-50% drawdowny. A ten co si to kupil v januari alebo februari alebo v marci si tym prejde a pravdepodobne to ani nevydrzi, pretoze v krize to nebude 5 min pohlad na graf, ze jej, ved o par mesiacov to skoncilo. V krie to budu hodiny a dni, kedy sa bude pozerat na to ako sa mu to rozpada pred ocami. My vtedy vyrazne outperformneme.

Co sa tyka Eurohedge Awards, ved skus sa tam ty etablovat. Alebo do inej podobnej veci. Najprv to cele postav, potom zozen dost penazi aby ta aspon zaradili a potom bud tak dobry alebo maj stastie aby si sa tam dostal. Vies, to je ako koalicia a opozicia. Opozicia ma vzdy na vsetko riesenie az pokial nevyhraju volby. Ale ja chapem, ze ty do "politikyô nechces :-)Zbytocne to tu budeme rozoberat, ja tvoj postoj tiez chapem, a ako som pisal. Ale co ocakavas od Industry so 17 000 ucastnikmi? Ze kazdy bude George Soros? Inac ani jemu to uz nejak nejde. Ale zase, opakujem, SnP 500 je 80% odpad. Prejdi si firmu po firme. Ja som to urobil. V koecnom dosledku ti bude performance bez dividendy len kopirovat monetarnu inflaciu. Ale ved sme hodili tie kocky, tak pockajme :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jasné Peter. Vždy vravím, že na výnos sa treba pozerať z hľadiska dlhodobého. A to, či je niekto dobrý sa ukáže v krízach.Pri tých awards by som hodnotil fakt iba takých, čo sú výrazne lepší vo výnose, alebo riziku. Majú tam zbytočne veľa kategórii ...tým pádom nominácie na Oscara obsahujú nezaujímavý priemer. Drž sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa jogo »

Sledoval som tuto diskusiu len cez mobil, tak som mozno nieco nezachytil.
Mam tri zakladne otazky:
-V akej mene je IEECA denominovany a pocita sa jeho zisk?
-Prezentovany vynos je uvedeny po odpocitani poplatkov za "vedenie fondu-tusim 1.5%" a za "ziskovost fondu-tusim 20%"?
-Predpokladam, ze pre tento fond neplati danovy 1 rocny test a zisky sa budu zdanovat a zdravotne odvodit po vybrati penazi z fondu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Cauko jogo,

1. Fond je nomentalne v EUR, menovebexpozicie su hedzovane do EUR

2. Vysledok je net of fees, cize uz vynos pre investora pred zdanenim

3. Fond listyjeme na burze, takze po zalistovani sa na neho casovy test bude vztahovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute. Nevedel som, čo je to UCITS, tak vysvetlenie:
__________________________________________________________________________________________________
UCITS (Undertakings for collective investments in transferable securities) smernica upravuje podmienky kolektívneho investovania v rámci EÚ. Podielové fondy spĺňajúce požiadavky smernice UCITS môžu byť voľne predávané v rámci celej EÚ. Ide o tzv. UCITS (alebo štandardné) fondy. Fondy nespĺňajúce požiadavky smernice UCITS sú tzv Non-UCITS (alternatívne) fondy.

NBS:

Veľkou rekodifikáciou zákona o kolektívnom investovaní v roku 2011 sa do slovenskej legislatívy implementovala smernica UCITS IV a zaviedol sa pojem štandardný podielový fond. V roku 2013 sa kolektívne investovanie na Slovensku rozšírilo o koncept alternatívneho investičného fondu, a to implementovaním smernice AIFMD. Táto smernica upravuje správu akýchkoľvek subjektov kolektívneho investovania, ktoré si nevyžadujú povolenie podľa smernice UCITS. Novelou zákona o kolektívnom investovaní v roku 2016 došlo k implementácii smernice UCITS V, ktorá upravuje najmä povinnosti týkajúce sa depozitárov fondov. Touto novelou sa zároveň do slovenskej právnej úpravy zaviedla nová právna forma subjektov kolektívneho investovania - investičný fond s premenlivým základným imaním známy aj pod názvom SICAV.

Na podporu účinného dohľadu nad obozretným vykonávaním činností správcov alternatívnych investičných fondov na makroúrovni sú správcovia alternatívnych investičných fondov povinní pravidelne nahlasovať NBS hlavné trhy a nástroje, s ktorými obchodujú, ako aj svoje hlavné expozície, údaje o dosiahnutých výsledkoch a koncentrácie rizík.

Zoznamy subjektov, ktoré v oblasti kolektívneho investovania prešli režimom povolenia, registrácie alebo notifikácie, nájdete v sekcii Zoznamy subjektov.
________________________________________________________________________________________________

Čiže, keď to správne chápem, tak IC EE FOND bude musieť splňať prísnejšie požiadavky a bude pod kontrolou NBS.
Tým, že bude listovaný na burze (zrejme na Malte ) bude splňať podmienky ročného testu (pri držaní viac ako rok oslobodenie od daní a odvodov).

K tomu je vo vlákne napísané, že vstupný limit bude pod 75 000. Znamená to, že nebude limitovaný len pre ,,kvalifikovaných investorov,, a do fondu bude môcť vstúpiť hocikto a šetriť si takto napríklad na dôchodok?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Ahoj,

momentalne sme AIF - alternative investment fund, pod smernicou AIMFD. Kedze je fond domicilovany na Malte, tak podlieha dohladu maltského regulatora - MFSA.

UCITS je ovela narocnejsia struktura a nie kazda strategia sa tam da vtesnat, ale nasa ano. Institucionali vyslovene chcu UCITS, pretoze UCITS sa nemoze zavriet a nepustit von klientov ked je kriza a chcu ist von. Vela klasických HF to urobilo v 2008. Preto v UCITS mozes mat iba likvidne veci, aby si vedel dodrzat podmienky kladene na likviditu.

Ked je to v UCITS formate, tak uz to nie je urcene pre kvalifikovaných investorov, ale moze do toho investovat aj neprofesionalny klient (v zmysle MIFID) a nie je zakonom stanovene minimum (pri AIF je to 75-120 000 podla jurisdikcie). Teda je to iba na manazerovi fondu ake minimum si stanovi a musi vychadzat z narocnosti a nakladnosti celého procesu upisovania a redemacie. Este nevieme ake minimum stanovime.

Aj ked to bude UCITS, tak stale bude podliehat dohladu lokalneho regulatora, teda MFSA, pokial ostaneme na Malte. Casom chystame presun do Irska alebo Luxemburgu, takze potom bude dohlad tam.

Na slovensku ne su vytvorene podmienky na to aby sa tu etablovali AIF aebo UCITS a nie je ekosystem skusenych poskytovatelov sluzieb (auditori, administratori, custodiani, etc) Inac viac nez HF sa oplati robit servis. Iste peniaze vzdy a bez rizika.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dávam to tu. Peter je optimista :wink:

Zažijeme veľmi pekné obdobie 3-4 rokov, veľmi prudký rast do 2020-2021..všetko bude rásť, ale zrejme to bude posledná fáza...Americké akcie nie sú predražené

Mám opačný názor...ja si myslím, že zažívame obdobie eufórie a vysnívaná konjuktúra je v cene.Petrovi, keďže predpokladám, že rešpektuje Buffetta tu skopírujem môj starší príspevok z obdobia pred americkými volbami. Teraz sú ceny ešte vyššie.
JUGGLER napísal:Ukážka, ako je akciový trh predražený v pomere ku HDP. Tento zvláštny indikátor o ktorom sa sám Buffett kedysi vyjadril, že je NAJLEPŠÍ sa dostal nad hodnotu 1,00 iba 4 x v histórii. A vždy potom prišiel obrovský pád:

1. 1929 - nasledoval najhorší pád v histórii
2. 1936 - 40% pád
3. 1999 - 60% pád
4. 2007 - 60% pád

5. 2013 - doteraz....bude pád?

Buffett sa k tomu indikátoru vyjadril v 2001:

"It is probably the best single measure of where valuations stand at any given moment." .

http://seekingalpha.com/article/4009438 ... ter-widget" onclick="window.open(this.href);return false;

kliknúť pre zväčšenie:
Prílohy
Market Cap to GDP indicator.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ci je americky trh predrazeny, alebo nie ma nezaujima. Zaujimal by ma vyvoj US akcii do buducnosti, ale to neviem ako zistit.

Pozrel som si najvacsie pady akcii v poslednom case a vyzera to tak, ze vacsina 20% poklesov pokracuje k 50%. Preto pri 20% poklese predavam a znovu nakupim po desat percentnom raste. To by znamenalo, ze pri celkovom 50% poklese by som sa stratam vyhol skorej.

Scenar:

Shares Price MV
100 10 1000
100 8 800 Sell
0 5 800
133.33 6 800 Buy
133.33 7.5 1000

Pri kupe za 6 potrebujem 25% rast ceny, aby som vymazal stratu.
Pri poklese na 5 potrebujem 100% rast ceny, aby som dosiahol ten isty vysledok.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Pekne pises Juggler, 2013....bude pad?

Len problem je, ze uz je 2017. Medzitym uz bolo niekolko Zeppelin Omenov, death crossov a par dalsich apokalyptickych znameni a Soros uz asi 2x zvonil na koniec sveta.

Este raz, za 15 rokov si nepamatam, ze by niekto povedal akcie su lacne alebo ze ekonomika je na tom super.

Ved raz to skoriguje. Medvede budu tancovat, potom prestanu a vsetko sa zotavi a cely cirkus sa zopakuje.

Moj nazor je, ze na utiahnutie monetarnych podmienok treba cca 15 hikov. 2 delivernu este tebto rok a potom budu 4x rocne dvihat. To dava 2020/2021. Riziko forecastu je ze zrychlia, co bude zavisiet od tempa inflacie. Treba pocuvat a citat FED, oni su dost explicitni.

Vyzera ze Q12017 gdp growth bude 3.9%, rast zrychluje od Q1 2016. Uzivajte si slnko, pokial svieti.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Este raz, za 15 rokov si nepamatam, ze by niekto povedal akcie su lacne alebo ze ekonomika je na tom super.
Áno, lebo akcie sú drahé a ekonomika je ma tom zle. Zahraničný obchod kolabuje a ďalšia umelá stimulácia už nie je možná.

To že akcie pôjdu z drahých do super drahých nevie nikto vylúčiť pokiaľ budú existovať blázni, ktorých ich budú nakupovať.
Záverom bubbles je vždy strmhlav pád dole.

Nikto si nevie predstaviť 20-ročné recesie, ktoré boli nie nezvyčajné v 19. storočí a skôr. Potom som zvedavý na tie valuácie. Treba si uvedomiť, že akcie sú vysoko iba vďaka politike centrálnych bánk a trh je zdegenerovaný.

Ale aj centrálna banka môže skolabovať, alebo byť zrušená. Ich monetárna politika neprináša nič pre 99,9% ľudí, takže dôvod na zmenu tu je vždy a treba s touto možnosťou počítať.

Americké akcie na týchto úrovniach sú joke.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Zahranicny obchod kolabuje? Nerozumiem.

Dnes si uz nikto nevie predstavit vojnu v ktorej utoci jazdectvo so sablami v rukach ako v 19. storoci.

Velmi spravny postreh, sucasny monetarny system robi z 1% bohatych stale bohatsich a otvara noznice medzi 99% a 1%. Nie je to dizajn, je to externalita. Moze to skoncit ako v Rusku v 1917, neviem. Mozu zrusit centralne banky. Vsetko je mozne, treba sa prisposobit ked sa to bude diat, ale to asi budeme mat ine problemy.

"Vsetko je zle a akcie su drahe a zajtra bude kriza, resp. stale sme v krize." Aj perma bears maju svoje miesto na luke. Pisu newslettre ako Marc Faber a ludia evidenzne kupuju. A raz za 10 rokov maju pravdu, lebo aj pokazene hodiny ukazuju 2 krat denne presny cas.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Zahranicny obchod kolabuje? Nerozumiem.
Je to viditelne cez prepravne sadzby napr Baltic dry index

Treba vypnut centralne banky a uvidime kde su realne a nie subvencovane ceny aktiv.
Prílohy
IMG_1331.GIF
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Ok, medzinarodny obchod.

No ceny prepravneho, ktore sleduje Baltic Dry Index su funkciou dopytu a ponuky. V tomto pripade je na vine ponuka - oversupply plavidiel, ktora drzi ceny dole.

Pripajam World Trade Volume Index, nevyzera, ze by to bolo az take zle.
Prílohy
World Trade.gif
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

To su nominalne data.
Pri uprave cez world gdp deflator som presvedceny, ze sa jedna o realny pokles.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Ja neviem, moj iPhone je lepsi nez ten z roku 2007 a ma ho viac ludi. Konzumujeme lepsie a viac produktov a sluzieb a novými sposobmi. V com je svet teraz taky zly, ze z toho treba mat depresiu?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Buying the hope.
Ja neviem, moj iPhone je lepsi nez ten z roku 2007 a ma ho viac ludi. Konzumujeme lepsie a viac produktov a sluzieb a novými sposobmi. V com je svet teraz taky zly, ze z toho treba mat depresiu?
Toto vyzera na skvele testimonial, co by ste si mali dat na homepage. :shock:

Ale uprimne vam fandim a zelam uspech.
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Vdaka Martin ;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pbalint napísal:Pekne pises Juggler, 2013....bude pad?

Len problem je, ze uz je 2017. Medzitym uz bolo niekolko Zeppelin Omenov, death crossov a par dalsich apokalyptickych znameni a Soros uz asi 2x zvonil na koniec sveta.
2013 je iba dátum kedy sa to dostalo nad čiaru. Vždy to trvalo tak 3-4 roky, kým to začalo klesať...
To by sedelo na 2017-2018, ale ťažko na 2020/2021. Len posudzujem fakty. Nevravím, že sa treba báť. Treba byť prichystaný. Len ťa upozorňujem aby si nebol príliš optimista a nenechal sa nachytať na hruškách.

Tu je viac o Buffettovej overvaluation: https://www.advisorperspectives.com/dsh ... -indicator" onclick="window.open(this.href);return false;

.. aj iných ukazovatelov:

https://www.advisorperspectives.com/dsh ... overvalued" onclick="window.open(this.href);return false;
pbalint napísal: za 15 rokov si nepamatam, ze by niekto povedal akcie su lacne alebo ze ekonomika je na tom super.
Ja som začal fungovať do obdobia lacných akcií: po 2000. Ale nevedel som o tom. Len som sa divil, že všetko, čo som kúpil väčšinou rástlo... :lol: V 2009 sa mi všetko videlo lacné ked SPX padol pod 1000. Ale je pravda, že nad 1000 som už nečakal rast . :wink:
pbalint napísal: Ved raz to skoriguje. Medvede budu tancovat, potom prestanu a vsetko sa zotavi a cely cirkus sa zopakuje.
Presne tak. Len niekto vykrváca a bude písať list akcionárom, že šanca na veľký pokles bola jedna ku sto miliónom.
Niekto nevykrváca, lebo je pripravený a prelonguje sa nad benchmarky. A ojedinele sa nájdu takí, čo zarobia na poklese, aj na raste...
pbalint napísal: Moj nazor je, ze na utiahnutie monetarnych podmienok treba cca 15 hikov. 2 delivernu este tento rok a potom budu 4x rocne dvihat. To dava 2020/2021. Riziko forecastu je ze zrychlia, co bude zavisiet od tempa inflacie. Treba pocuvat a citat FED, oni su dost explicitni.
Konečne viem o čo sa opieraš. Nekritizujem, len upozorňujem, že to možno vidíš príliš ružovo. Mňa Fed velmi nezaujíma - neverím, že hrajú čistú hru. A americký Fed - to je čo za úrad - konzorcium súkromných bánk? Bol Fed dosť explicitný, ked výsledkom jeho práce bola matka kríz? Nespoliehaj sa na Fed. Kríza príde neočakávane.
pbalint napísal:Vyzera ze Q12017 gdp growth bude 3.9%, rast zrychluje od Q1 2016. Uzivajte si slnko, pokial svieti.
Aj v 2008 to vyzeralo na konjuktúru... Život je krátky. Užívajme si aj slnko, aj obdobie búrok.

Čo sa týka toho, či akcie sú predražené, alebo nie...podľa mňa SÚ PREDRAŽENÉ. O tom nemám pochybnosti.
Ale tu nejde o to, či sú, alebo nie sú, ale o to ako bude tento stav vyriešený. Existujú iba dve možnosti:

1. Zisky firiem pôjdu hore a valuation dobehne ceny...a bude ich ďalej ťahať hore. To je scénar, ktorý ty čakáš..podobne ako trh...a Trumpove sluby o nízkych daniach a vysokých ziskoch firiem dodávajú confidence ( prilievajú benzín do ohňa )

2. Zisky firiem nepôjdu hore a ceny klesnú k hodnote...a môžu ísť ďalej dole ak trh nadobudne presvedčenie že rast ziskov nebude... to je scénar ktorý predpokladám ja, vrátane toho, že Trumpové sľuby sa premenia na trumpoty. Niežeby tie zisky akože nešli hore...oni idú...ale nie organicky..iba cez buybacky a akvizície...čiže to je stagnácia vyzerajúca ako rast - ale ten rast je kúpený za lacné prachy , ktoré už nebudú lacné...

Pozri, ja sa už 11 rokov špecializujem na earnings. A vidím ako zverejňujú firmy..viem si to porovnať.

Ale neide o to či bude pád, alebo nebude. Podstatné je, či sme prichystaní , keď príde... Či na tom prerobíme, či zarobíme...

Peter. celý tvoj fond bude závisieť od toho ako zvládneš obdobie búrok, nie od toho čo robíš teraz keď slnko svieti. Začal si dobre - v super načasovaní. Máš pekný performance vankúš..máš tolko čo Gladiš za 12 rokov a Charles a metatroni za pár rokov. Buď zahedžovaný, alebo prichystaný... nenechaj si to odplávať. Nech ti to vydrží. Držím Ti palce !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pbalint
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne 02 04, 2017 10:34 pm

Re: Hedžový fond Infinity Enhanced Equity Class A

Príspevok od používateľa pbalint »

Hellow Juggler,

Presne ako pises. Zbytocne filozovat. Do skoncenia stavky sa nieco zomelie, tak potom to vyhodnotime na tom pive.

Samozrejme, ze akcie su v 2003 alebo 2009 lacne, ale nikto nepise po forach kupujte akcie, su lacne, pretoze kazdy caka este vscsi prepad, ako Roubini v 2009 (schvalne vygoogli, jeho call bol -25% v 2009)

V 2008 to ale vobec nevyzeralo na rast, kriza zacala uz v juli 2007, my sme to v banke videli, money market sa zasekol. FED policy concern - inflacia. V auguste 2007 namiesto toho aby verbalne upokojili trh povedali, ze riziko v ekonomike je inflacia a nie su tu na to aby zachranovali spekulantov. Aktivita v ekonomike spomalovala uz od konca 2006 a v januari 2008 uz vosli do recesie.

Zatial ani zdaleka nie sme v tak hlbokom stadiu, ale sme na zaciatku konca ale vyklus sa este moze natishnut pokial vsetko pojde takym tempom ako teraz. Bull markets dont die from old age.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"