ETF - FINAX

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
samuel
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm

Re: ETF - FINAX

Príspevok od používateľa samuel »

pardon, nemyslel som zakazane vo vseobecnosti, ale v ze to nie je v IB pre EU trh :oops:

Listok 123456
Dátum registrácie: Št 28 10, 2021 1:15 pm

Príspevok od používateľa Listok 123456 »

samuel napísal:
Ut 16 11, 2021 2:15 pm
mozes, tu som nedavno spisal akciove portfolia finaxu a portu: viewtopic.php?f=3&t=24703&p=149980#p149980 (precitaj aj par prispevkov nizsie)

len musis ratat s tym, ze akcie v nich musis kupovat cele (fractional shares nemame stale v EU povolene, myslim, neskumal som v poslednom case), co pri pravidelnom mesacnom investovani moze byt trochu problem, kedze SXR8 stoji >400eur.

myslim, ze tu panuje celkom konsenzus v tom, ze tato ich diverzifikacia je zbytocna, kedze uz samotne S&P500 je diverzifikovane do 500 spolocnosti. a kedze chces dlhodobo investovat a pravidelne, musel by si rucne robit rebalansing aspon raz za cas a prikupovat postupne co treba, aby si drzal +- rovnake portoflio ako to finaxove. co mozno prinesie viac roboty ako uzitku. ale tak je to na tebe;)
Dakujem, precital som si. Asi je pravda, ze ked sa pohne jednym alebo druhym smerom SP500, tak sa priblizne rovnako budu hybat aj ostatne. Ale, ktovie kde budu europske akcie za 10 ci 15 rokov. Myslim tiez, ze cina bude o 20 rokov ovela, ovela pokrocilejsia ale kedze cinsla vlada drzi a bude drzat pevne opratky, nechcem do toho ist. A ked Evergrande padne, stiahne so sebou asi polku sveta aj tak.

To, ci chcem investovat pravidelne, este neviem :)
Mam k dispozicii, povedzme cca 40tis., a som na velkych vazkach, ci to investovat vsetko naraz, alebo DCA pocas nablizsich 2-4 rokov, to by bolo cca 1k kazdy mesiac.
Niekde som tu videl porovnanie, kde z dlhodobeho hladiska poplatky u Finaxu zhltli velmi vela z vynosu, preto som sa rozhodol ist radsej cez IB (alebo to spominane Fio ak by som investoval jednorazovo) :)

wladas
Active Member
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm

Príspevok od používateľa wladas »

Ked vies co robis a nemas problem s IB alebo Fio-m tak Finax samozrejme straca zmysel.
Tvoja sikovnost, resp vynalozene usilie sa v tomto segmente dovzdelat prinesie nemale peniaze. Paradoxne su ludia v tomto smere lajdaci. Nechce sa im to riesit. Pre nich je Finax vykupenim (zatial).

Precitaj si par poslednych stran tejto temi. To ze oni take portfolio vymysleli este neznamena ze je idealne. Najviac mi vadi napr ze tam nie je nic na index Nasdaq (aj ked vela firiem z nej je aj SP500)

lepka
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm

Príspevok od používateľa lepka »

Ma niekto uz dlhsie penazenku? Ake su vysledky zatial?

aviceN
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am

Príspevok od používateľa aviceN »

Listok 123456 napísal:
Ut 16 11, 2021 4:11 pm
Dakujem, precital som si. Asi je pravda, ze ked sa pohne jednym alebo druhym smerom SP500, tak sa priblizne rovnako budu hybat aj ostatne. Ale, ktovie kde budu europske akcie za 10 ci 15 rokov. Myslim tiez, ze cina bude o 20 rokov ovela, ovela pokrocilejsia ale kedze cinsla vlada drzi a bude drzat pevne opratky, nechcem do toho ist. A ked Evergrande padne, stiahne so sebou asi polku sveta aj tak.

To, ci chcem investovat pravidelne, este neviem :)
Mam k dispozicii, povedzme cca 40tis., a som na velkych vazkach, ci to investovat vsetko naraz, alebo DCA pocas nablizsich 2-4 rokov, to by bolo cca 1k kazdy mesiac.
Niekde som tu videl porovnanie, kde z dlhodobeho hladiska poplatky u Finaxu zhltli velmi vela z vynosu, preto som sa rozhodol ist radsej cez IB (alebo to spominane Fio ak by som investoval jednorazovo) :)
Ja osobne by som bol za DCA, kedze trhy su dost vysoko aktualne a radsej mat pripraveny cash na pripadny pokles.

Alojz
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2021 8:51 pm

Príspevok od používateľa Alojz »

Trosku klebiet:
Vsimli ste si, ze Finax odstranil ten velky napis kolko usetril na daniach? Ktovie kolko to ma do cinenia s najnovsimi informaciami ohladne vykladu zakona od MiFi?

Zdravym
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm

Príspevok od používateľa Zdravym »

Alojz napísal:
Št 25 11, 2021 1:07 pm
Trosku klebiet:
Vsimli ste si, ze Finax odstranil ten velky napis kolko usetril na daniach? Ktovie kolko to ma do cinenia s najnovsimi informaciami ohladne vykladu zakona od MiFi?
Mne sa to stale zobrazuje v detailoch. S informaciami ohladne vykladu zakona od Mifi to nema na 90% nic.

Mifi svoj vyklad uz stiahlo :wink:

https://www.forbes.sk/ministerstvo-fina ... -sa-zmeni/

wladas
Active Member
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm

Príspevok od používateľa wladas »

lepka napísal:
Po 22 11, 2021 12:38 am
Ma niekto uz dlhsie penazenku? Ake su vysledky zatial?
16.09 zainvestovane
teraz zhodnotenie 0,33%
60% casu to bolo v minuse

Pre porovnanie 100% akciove portfolio 6,89% a SP500 11%

Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"