ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Št 29 04, 2021 12:55 pm Len by museli pred súdom dokázať, že to tak nie je a že nevyplácajú neexistujúci profit. A oni ho vyplácajú a vyplácajú ho aj z peňazí nových prichádzajúcich spoločníkov preto majú teraz problémy s vyplácaním záloh.
Ak by mali u nás banky žalovať každého, kto niečo napíše na internete, tak to by bolo sporov.

To s tým goodwillom a sporom s TL je len taká rozprávka na odvedenie pozornosti od podstaty. Splatnosť dlhopisov celú túto debatu vyrieši.
So splatnosťami všetkých emisií Dlhopisov od r. 2013 nie je jediný problém 8 rokov ani s výplatou úrokov... . CTI nemecké komanditné fondy je diametrálne iný typ produktu ako bežný finančný produkt (fond, Dlhopis...). Potom si to napíšeme Rado, ozvem sa.

Maj sa
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Št 29 04, 2021 12:59 pm So splatnosťami všetkých emisií Dlhopisov od r. 2013 nie je jediný problém 8 rokov ani s výplatou úrokov... .
To su mi ale argumenty :? ...však aj Arca donedávna vyplácala všetky úroky a istiny dlhopisov a ako dopadla?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Ja bych byl vazne rad kdyby to TL k soudu dal. Protoze soud by pak musel prokazat nakolik jsou nase tvrzeni fakticka a na kolik pomluvy, TL by musel predlozit dokumenty ktere nepredlozil a dost pravdepodobne by to soud shodil ze stolu s tim ze TL jasne prvky Ponzi ma. Protoze mi nerikame ze je to Ponzi bez dukazu, my poukazujeme na jasne fakta a naznaky, ktere to naznacuji.

Co se tyce Jartyho, tak me uz to vazne nebavi se s nim ani bavit, myslim si ze problem chape (stejne jako xyz dalsich poradcu kteri TL prestali delat), akorat nechce ztratit tvar, tak pouziva posledni argument co mu zbyl, a to ze dluhopisy jeste (zatim) vyplaci. Prokazuje ale vsem naprostou neserioznost. Jedine blazen pujci milion bezdomovci jen proto, ze nekdo jiny bezdomovci pujcil tisicovku a bezdomovec sice tisicovku jeste nevratil ale zatim peclive a bez vypadku plati uroky 4 koruny mesicne :-D :-D
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Pi 30 04, 2021 10:40 am Ja bych byl vazne rad kdyby to TL k soudu dal. Protoze soud by pak musel prokazat nakolik jsou nase tvrzeni fakticka a na kolik pomluvy, TL by musel predlozit dokumenty ktere nepredlozil a dost pravdepodobne by to soud shodil ze stolu s tim ze TL jasne prvky Ponzi ma. Protoze mi nerikame ze je to Ponzi bez dukazu, my poukazujeme na jasne fakta a naznaky, ktere to naznacuji.

Co se tyce Jartyho, tak me uz to vazne nebavi se s nim ani bavit, myslim si ze problem chape (stejne jako xyz dalsich poradcu kteri TL prestali delat), akorat nechce ztratit tvar, tak pouziva posledni argument co mu zbyl, a to ze dluhopisy jeste (zatim) vyplaci. Prokazuje ale vsem naprostou neserioznost. Jedine blazen pujci milion bezdomovci jen proto, ze nekdo jiny bezdomovci pujcil tisicovku a bezdomovec sice tisicovku jeste nevratil ale zatim peclive a bez vypadku plati uroky 4 koruny mesicne :-D :-D
Poslednykrát sa k Tebe momentálne vyjadrím. Ak má spoločnosť problémy prestanú časom logicky fungovať všetky finančné produkty:

- SICAV Fund / žiadne problémy s výplatami

- Dlhopisové emisie od r. 2013 aj slovenské Green Bondy v EUR / všetky sa vyplácajú kvartálne dodnes / žiadne problémy. To ešte na článok vyššie k Jogovi (ARCA emitovala Dlhopisy s ročnou výplatou kupónu)

- DB priama účasť v matke ThomasLLoyd / žiadne problémy

CTI Fondy - CTI5 D, CTI9 D - pozastavené výplaty záloh od 06/2020

Maj sa Harry
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Lex napísal: Pi 30 04, 2021 12:38 pm To sa zhodneme Jarty, nemá to zmysel. Tak v tomto vlákne, ako vo vlákne k ThomasLloyd si zatiaľ vedel nasadiť len dve argumentačné stratégie. Prvá je "dobrý policajt" kde si akože transparentne odpovedal a snažil si sa to medovými rečami udržať v akože konštruktívnej rovine, druhá "zlý policajt" nastala keď ti došli argumenty, resp. keď sa ťa človek pýta na konkrétnosti, argumentuje ti číslami, výsledkami a faktami. Vtedy ideš ad-hominem a vrchol bol keď si sa začal vyhrážať právnikmi.

viewtopic.php?p=147491#p147491 tu len prihodím link na vlákno k TL, aby keby náhodou niekto chcel skúmať relevanciu argumentov oboch strán tejto našej diskusie, vedel s kým má tú česť. Ten kontext je v konečnom dôsledku sám o sebe výpovedný viac než dosť.
Nechápem prečo tu miešaš 2 spoločnosti dohromady (ARCA, ThomasLLoyd) :?

- čo sa týka ťažkých čísiel, výsledkov, faktov tomu sa nerozumejú ani klienti, a aj Poradci, a majú z toho maďarský guláš..., a každý si ich vysvetľuje po svojom - napr. z bilancie ThomasLloyd r 2019

- Nikomu som sa nevyhrážal právnikmi...(netrep nezmysli), píšem to 3x - bolo to upozornenie pre Admina. Spoločnosti sú na pošpinenie mena, krivé obvinenie veľmi háklivé aj svoj Goodwill či urážku nad cti a na to sú paragrafy Lex, to vie vačšina

Ja osobne "ak by som bol niekde Admin" by som bol veľmi opatrný ak idem o nejakom koncerne zakladať ankety, že sú "Ponzi systém", pretože viem, že si by sa mi mohol raz v schránke objaviť dopis od právnikov.

Vedenie ako-investovat.sk s tým má skúsenosti, dopisom od právnikov ich kontaktovalo v minulosti WSM, ale to bol podvod.

Maj sa
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 30 04, 2021 1:19 pm, upravené celkom 4 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa JartyGulak »

cryptotrader napísal: Pi 30 04, 2021 12:42 pm co tim chcel basnik rici? Nechapem ale nevadi, ale aspon nemusim predavat teplu vodu ako niekto.
Možno "Pešiaci i z Partnersgroup, OVB, Fincentrum" predávajú teplú vodu :lol: ...atď" nie Poradca, ktorý zpravuje cez 40 mil. CZK pohyblivo...

Klikaj si na svoje virutálne meny...a reálny tvrdý business nechaj na iných Poradcov :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Bankrot Arca Investment, Arca Capital

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Pi 30 04, 2021 12:50 pm - čo sa týka ťažkých čísiel, výsledkov, faktov tomu sa nerozumejú ani klienti, a aj Poradci, a majú z toho maďarský guláš..., a každý si ich vysvetľuje po svojom - napr. z bilancie ThomasLloyd r 2019
Veď to. Všetci poradcovia, ktorých som doteraz stretol vedeli toho menej ako ja a chceli mi radiť. To nie sú poradcovia, ale predajcovia, ktorí naháňajú provízie z ktorých žijú. Tak to potom aj vyzerá. Investori, ktorí im dôverujú sa nedostanú k výnosom, ale ani ku vkladom. (viď tvoj najdlhšie do TL zainvestovaný klient, ktorý je aktuálne -24% po 7 či 8 rokoch. Spolu môžete dúfať, že sa dostane aspoň k tomu, čo do toho vložil.)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

SICAV je vykladni skrin do vnitrnosti TL. Kdyby mel TL 10% rocne zisk, tak by SICAV za 3 roky byl +30% a ne -40%.

Rekni nam tady Jarty cim vznika ta disproporce. Sam nevis a nezajima te to, protoze SICAV neprodavas. SICAV v řiti, CTI v řiti (nevyplaci ani jeden).

U CTI TL muze fabulovat a zapocitavat jejich neucetni budouci zisky, ale u SICAVu to udelat nemuzou a proto musi zverejnit hruznou pravdu.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 30 04, 2021 11:56 am Ak má spoločnosť problémy prestanú časom logicky fungovať všetky finančné produkty:
Tak toto je jedina veta ve ktere s tebou souhlasim :lol: :lol: :lol: :lol: Ano prestanou fungovat vsechny. Nejdriv CTI a SICAV a potom dluhopisy. Dluhopisy jdou logicky vzdy posledni, protoze v okamziku nevyplaceni jedineho dluhopisu nastava automaticky default.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Pi 30 04, 2021 5:16 pm Tak toto je jedina veta ve ktere s tebou souhlasim :lol: :lol: :lol: :lol: Ano prestanou fungovat vsechny. Nejdriv CTI a SICAV a potom dluhopisy. Dluhopisy jdou logicky vzdy posledni, protoze v okamziku nevyplaceni jedineho dluhopisu nastava automaticky default.
Uvidíme :lol: :beer:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Pi 30 04, 2021 12:50 pm Vedenie ako-investovat.sk s tým má skúsenosti, dopisom od právnikov ich kontaktovalo v minulosti WSM, ale to bol podvod.
Teraz si to presne vystihol. Seriozne firmy na nejaké obvinenie reagujú prevažne faktami a neseriozne firmy reagujú prevažne právnikmi.
Myslíš že prečo sa o Fruniho podvode, ktorý urobil pred BMG nepísalo?...lebo by ten človek, ktorý by to napísal, mal do činenia s právnikmi BMG....
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Pi 30 04, 2021 6:42 pm Teraz si to presne vystihol. Seriozne firmy na nejaké obvinenie reagujú prevažne faktami a neseriozne firmy reagujú prevažne právnikmi.
Myslíš že prečo sa o Fruniho podvode, ktorý urobil pred BMG nepísalo?...lebo by ten človek, ktorý by to napísal, mal do činenia s právnikmi BMG....
Ale má to jeden veľký háčik Jogo

BMG Invest

- nereálne ponúkané výnosy 30% p.a.


ThomasLLoyd


- Dlhopisy 5,8% - CTI 2 / 2 ročný, 7% - CTI 4 / 4 ročný s výplatou úroku kvartálne, jedna emisia bola za 8% p.a. asi CTI 5 Dlhopis

- CTI komanditné fondy - CTI5 D - 7,2% p.a., CTI9 D - 11% p.a.


Každý inteligentný človek si spočíta "ktorá spoločnosť asi smrdí podvodom"... .

Taktiež som nechápal, že niektoré konkurenčné spoločnosti a Poradci sa čudovali, že ročné Zmenky v ARCE platili 6% p.a. - Takýto výnos Jogo Ti dnes sľúbi ktorákoľvek finančná spoločnosť.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Pi 30 04, 2021 1:25 pm Veď to. Všetci poradcovia, ktorých som doteraz stretol vedeli toho menej ako ja a chceli mi radiť. To nie sú poradcovia, ale predajcovia, ktorí naháňajú provízie z ktorých žijú. Tak to potom aj vyzerá. Investori, ktorí im dôverujú sa nedostanú k výnosom, ale ani ku vkladom. (viď tvoj najdlhšie do TL zainvestovaný klient, ktorý je aktuálne -24% po 7 či 8 rokoch. Spolu môžete dúfať, že sa dostane aspoň k tomu, čo do toho vložil.)
Vieš Rado u Teba ma najviac prekvapuje jedna vec, že neustále tieto spoločnosti komentuješ - Trader, ktorý je schopný spraviť za 5 rokov cez 200% na Opciách či kde som Ťa zahliadol v investičnej hitparáde.... .

To nemôžeš porovnávať stratu ThomasLLoyd zo SICAVU -24% . V Sicav fonde nemám ani jedného klienta, s jeho veľkým Perfomance fee je dosť nevýhodný pre klientov TL.

Mám klientov v produktoch s fixnými výnosmi Dlhopisoch (a kľudne tu napíšem ak sa im vráti tento rok nominál) a v CTI fondoch, tam sa majú obnoviť mesačné zálohy zastavené od 06/2020.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, komentujem lebo túto diskusiu možno čítajú aj ľudia, ktorí nevedia čítať v číslach firiem podobne ako aj ty. Tebe to však nebráni predávať klientom produkty. Ja by som nevedel predávať niečo, čomu neverím. (Ja viem, že ty veríš. Hovorí sa tomu sladká nevedomosť.) Ak by si vedel posúdiť spoločnosť na základe čísel, tak by si to nepredával. Formálne vzdelanie alebo naštudovať si to len tak pre seba nie je nikdy na škodu.

Keď porovnávaš BMG a TL, tak robíš chybu v tom, že porovnávaš výnosy v absolútnej hodnote, čo je skutočne rozdiel. Až taký rozdiel to nie je a dokonca sa to otočí v neprospech TL, ak ich porovnáš k úrokovej sadzbe, ktorá je na trhu v konkrétnom čase a ktorou sa vedia financovať.

V časoch BMG boli termínované vklady vo výške 14% p.a., úvery pre spoločnosti cca 15-17% p.a. aj 20% p.a. (pracovalo sa s diskontou sadzbou 10% na SKK úvery) BMG tak ponúkalo cca 2 násobok.

TL ponúka ako výnos 7 - 8%. Nižšiu úrokovú sadzbu dostaneš ako retailový klient na spotrebný úver v banke. Otázka znie prečo tak kvalitná firma sa financuje za viac ako človek bez preverenia? Priemerná sadzba na úveroch pre tak prezentované spoločnosti ako TL je cca 2% p.a. a ešte menej. Ponúkajú teda cca 4 násobok toho, ako by sa vedeli financovať z banky. To je 2x viac ako bola ponuka BMG. :D

Myslíš, že úver, ktorý by mali dostať a ktorý ich má zachrániť bude za koľko? Zaujímalo by ma ako si to celé vysvetľuješ? Jarty na rovinu, tebe by som svoje peniaze nezveril. Prepáč. Ak je finančný riaditeľ TL podobného razenia ako ty, tak sa tým prepočtom ani nečudujem. Mne to celé vychádza ako zámer ku ktorému som už dospel skôr. Nie elektrárne sú core business TL.

Potrebovali a potrebujú získať čo najviac ľudí, ak by ponúkali 30% p.a., tak by v dnešnej dobe nezískali nikoho. Prispôsobili sadzby aktuálnej situácii. Spôsob akým vyplácajú výnosy z kapitálu od prichádzajúcich investorov však hovorí jasne. Ten, kto chce vidí a ten, kto nechce vidieť...raz precitne, ale uvidíme. Asi je môj pohľad zlý a ten tvoj správny lebo fakt BMG ponúkalo 30% zatiaľ čo TL len 8%.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Pi 30 04, 2021 9:24 pm Jarty, komentujem lebo túto diskusiu možno čítajú aj ľudia, ktorí nevedia čítať v číslach firiem podobne ako aj ty. Tebe to však nebráni predávať klientom produkty. Ja by som nevedel predávať niečo, čomu neverím. (Ja viem, že ty veríš. Hovorí sa tomu sladká nevedomosť.) Ak by si vedel posúdiť spoločnosť na základe čísel, tak by si to nepredával. Formálne vzdelanie alebo naštudovať si to len tak pre seba nie je nikdy na škodu.
Rado týmto číslam sa nerozumie 80% klientov aj Poradcov, a vysvetľujú si ich z bilancie po svojom a trepú, píšu hovadiny po weboch a je z toho bordel a sú na diskusiách z toho hádky... .

napr. Harry písal, že - 100 mil. EUR je celková strata z CTI fondov a to sú Náklady, ktoré doteraz neprebehli... .

Ja produkty ThomasLLoyd už nepredávam. Len už dohliadam na klientelu. Klientom, ktorý mal v TL 2 - 3 produkty som doporučil Dlhopis odpredať a rozložiť si financie ako náhle sa začali problémy v Júni 2020 a zálohy sa prestali vyplácať... .
Rado napísal: Pi 30 04, 2021 9:24 pm
Keď porovnávaš BMG a TL, tak robíš chybu v tom, že porovnávaš výnosy v absolútnej hodnote, čo je skutočne rozdiel. Až taký rozdiel to nie je a dokonca sa to otočí v neprospech TL, ak ich porovnáš k úrokovej sadzbe, ktorá je na trhu v konkrétnom čase a ktorou sa vedia financovať.

V časoch BMG boli termínované vklady vo výške 14% p.a., úvery pre spoločnosti cca 15-17% p.a. aj 20% p.a. (pracovalo sa s diskontou sadzbou 10% na SKK úvery) BMG tak ponúkalo cca 2 násobok.
V tomto s Tebou súhlasím, že je v tom veľký časový rozdiel, ale aj tak ponúkať 30% p.a. a 7% p.a. je diametrálny rozdiel, to uznáš... . Ale máš pravdu ak veľké spoločnosti vedia získať úvery za 2%, tak TL ponúka 3x - 4x viac... .
Rado napísal: Pi 30 04, 2021 9:24 pm
TL ponúka ako výnos 7 - 8%. Nižšiu úrokovú sadzbu dostaneš ako retailový klient na spotrebný úver v banke. Otázka znie prečo tak kvalitná firma sa financuje za viac ako človek bez preverenia? Priemerná sadzba na úveroch pre tak prezentované spoločnosti ako TL je cca 2% p.a. a ešte menej. Ponúkajú teda cca 4 násobok toho, ako by sa vedeli financovať z banky. To je 2x viac ako bola ponuka BMG. :D
Už sme o tom bavili Rado - pre banky sú tieto projekty vysoko rizikové a ThomasLLoyd len, tak ˇľahko na Solárne, Biomasové elektrárne resp. energetické projekty nepožičajú peniaze" napr. rovnako ako v minulosti mala s financovaním z bánk problémy aj ARCA, či dodnes SAZKA, Metrostav v ČR alebo Doprastav na Slovensku.

Schválne si zavolaj do Sazky, Metrostavu, Doprastavu na Finančné oddelenia ako "ľahko firmy získavajú úvery z bánk na svoje projekty" a napíš mi tu potom spätnú vezbu... .

Pre ThomasLloyd je výborný business raisovať kapitál cez retail. a privátnu klientelu. To isté ako v minulosti ARCA Capital.
Rado napísal: Pi 30 04, 2021 9:24 pm
Myslíš, že úver, ktorý by mali dostať a ktorý ich má zachrániť bude za koľko? Zaujímalo by ma ako si to celé vysvetľuješ? Jarty na rovinu, tebe by som svoje peniaze nezveril. Prepáč. Ak je finančný riaditeľ TL podobného razenia ako ty, tak sa tým prepočtom ani nečudujem. Mne to celé vychádza ako zámer ku ktorému som už dospel skôr. Nie elektrárne sú core business TL.
Ten Mega úver 160 mil. USD od IFC neviem presne na čo použijú a za akú sadzbu bude...som na to zvedavý. Na výplaty záloh klientom určite úver určený nebude. Ty nemusíš financie zveriť nikomu...traduješ si kvalitne a robíš si dosť % p.a. aj sám.
Rado napísal: Pi 30 04, 2021 9:24 pm
Potrebovali a potrebujú získať čo najviac ľudí, ak by ponúkali 30% p.a., tak by v dnešnej dobe nezískali nikoho. Prispôsobili sadzby aktuálnej situácii. Spôsob akým vyplácajú výnosy z kapitálu od prichádzajúcich investorov však hovorí jasne. Ten, kto chce vidí a ten, kto nechce vidieť...raz precitne, ale uvidíme. Asi je môj pohľad zlý a ten tvoj správny lebo fakt BMG ponúkalo 30% zatiaľ čo TL len 8%.
Podielnikov a raising kapitálu potrebujú ako každá Private Equity spoločnosť. Však uvidíme ako to dopadne, no Ja dúfam, že to dopadne dobre... .

Ak pôjdeš do Prahy a situácia po Korone sa rozvoľní určite sa ozvi, dáme pivo a povieme si všetko osobne... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 30 04, 2021 10:35 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Na Slovensku majú elektrárne (solárne, biomasa) veľmi dobré úrokové sadzby. (mať elektráreň na Filipínach je iné geopolitické riziko) Aktuálne sú v stave, že generujú cash až tak, že nepotrebujú ďalšie cudzie zdroje, aj keď banky by tam rady niečo umiestnili. Akýkoľvek projekt, ak má "hlavu a pätu" nie je problém financovať. Prebytok zdrojov v bankách to umožňuje. Ja som nepostrehol žiadne problémy. Stačí si pozrieť komu všetkému sa tlačia limity financovania.
Problém máš iba keď ti nevychádza DSCR. To však už musí byť vo firme niečo choré. U TL nevychádza DSCR žiadne. Nie je EBITA na to, aby vedeli splácať. Straty nemusia byť problém, ale odpisy z elektrární, ktoré by vedeli vytvoriť zdroje na splácanie sú niekde inde len nie v spoločnosti do ktorej vstupovali investori a aj tvoji klienti.

Dám tu osobný tip. Ja si myslím, že žiadny úver TL nedostane. Žiadny analytik nepôjde do úveru, kde nemá zdroje na jeho splácanie. Je to však len môj osobný tip.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Lex »

Rado: Tlieskam. Jednoducho vysvetlené, zasadené do kontextu. Vidno, že sa tomu hlboko rozumieš. Klobúk dole.

Ja len doplním, že prakticky všetky slovenské obnoviteľné zdroje sú financované bankami a tie sadzby sú často aj hlboko pod 2%. Stačí si otvoriť kataster a pozrieť ktorá banka má záložné právo na parcelu/stavbu...dokonca by si zistil, že sú to najväčší hráči na trhu, nie pofidérne banky zo skupiny s pochybnou reputáciou.

Ak by bola energetika tak riziková, nefinancovali by sa slovenské elektrárne najväčším klubom bánk v histórii. Energetika je práveže veľmi dobrý sektor na financovanie, lebo keď ho raz postavíš generuje konštantný cash flow, ktorý má garantovaný odbyt. A nebudeme si klamať postaviť fotovoltickú elektráreň nie je práve náročné...
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Pi 30 04, 2021 10:35 pm Na Slovensku majú elektrárne (solárne, biomasa) veľmi dobré úrokové sadzby. (mať elektráreň na Filipínach je iné geopolitické riziko) Aktuálne sú v stave, že generujú cash až tak, že nepotrebujú ďalšie cudzie zdroje, aj keď banky by tam rady niečo umiestnili. Akýkoľvek projekt, ak má "hlavu a pätu" nie je problém financovať. Prebytok zdrojov v bankách to umožňuje. Ja som nepostrehol žiadne problémy. Stačí si pozrieť komu všetkému sa tlačia limity financovania.
Problém máš iba keď ti nevychádza DSCR. To však už musí byť vo firme niečo choré. U TL nevychádza DSCR žiadne. Nie je EBITA na to, aby vedeli splácať. Straty nemusia byť problém, ale odpisy z elektrární, ktoré by vedeli vytvoriť zdroje na splácanie sú niekde inde len nie v spoločnosti do ktorej vstupovali investori a aj tvoji klienti.

Dám tu osobný tip. Ja si myslím, že žiadny úver TL nedostane. Žiadny analytik nepôjde do úveru, kde nemá zdroje na jeho splácanie. Je to však len môj osobný tip.
Na Filipínach je skoro všetko predané - neviem ako tie posledné 3 Biomasy / San Carlos, South Negros, North Negros a Islasol I A a I B, Islasol II...musel by som si to naštudovať

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

Momentálne sa stavia portfólio elektrární v Indii a veľký úver z IFC cca 160 mil. USD už majú prisľúbený... . Čo sa týka DSCR - ukazateľa krytia dlhovej služby...môže, ale nemusí to byť pravda v ThomasLLoyd -

- ako som už písal Rado, tie čísla z Výkonových bilancií za r. 2017, 2018, 2019 si každý vysvetľuje po svojom... a sú z toho úplne iné závery (nie presné) a "obvinenia na ThomasLLoyd typu Ponzi...atď"

To bol aj dôvod, prečo som Harryho posielal za Reg. Riaditeľmi - čísla z výkonových bilancií majú naštudované presne do poslednej (šrúbky v aute)

PS: Ak sa projekty (elektrárne) odpredajú, je logické, že do ThomasLLoyd natečie späť kopu finacií a môže ich používať na ďalšie projekty v portfóliu firmy a výplaty investorom
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, nekomplikuj si to. Nájdi vo zverejnenej bilancii hospodársky výsledok a pripočítaj k nemu odpisy. To sú zdroje na krytie dlhovej služby. Budeme si to potom vysvetľovať rovnako a žiadne názorové rozdiely medzi nami nebudú. Takto sa na zdroje pozerajú v každej banke, keď posudzujú žiadosť o úver. Nie je to ťažký vzorec ani výpočet. Je to rýchla pomôcka ako zistiť ako je na tom daná spoločnosť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 30 04, 2021 10:06 pm napr. Harry písal, že - 100 mil. EUR je celková strata z CTI fondov a to sú Náklady, ktoré doteraz neprebehli... .
PROČ TADY TUTO LEŽ SEM UŽ POPÁTÉ PÍŠEŠ??? Kdyz jsme ti to petkrat vyvratili!! Ty naklady jsou ve vykazech, jsou v bilanci, mluvil o nich i p. Sejkora na webinari. Uplne prvni co se investorovi stane kdyz umisti svoje penize do CTI je ze se mu strhne 5% azio a 14.8% emisni naklady, celkem tedy 19.8%. Kdyz si vynasobis 440mil umisteneho kapitalu x 19.8% dostavas tech 99mil ztrat (emisnich nakladu). Za 7 let existence CTI9 vydelal na vynosech jen 33mil. Toto jsou cisla z bilance a z webinare.

Vstupni poplatek 20% je kradez za bileho dne (bohuzel legalni a zdokumentovana v prospektu) a zadna jina investice ho nema. Sam vis kolik dostanou prodejci a zbytek jde do kapsy p. Siegovi.

Rekni mi jednu vec: upozornujes svoje klienty na tento 20% vstupni poplatek anebo ho zamlcujes a pak pises na fora ze oni jsou blbi protoze si dvousetstrankovy prospekt neprecetli?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 01 05, 2021 5:13 pm PROČ TADY TUTO LEŽ SEM UŽ POPÁTÉ PÍŠEŠ??? Kdyz jsme ti to petkrat vyvratili!! Ty naklady jsou ve vykazech, jsou v bilanci, mluvil o nich i p. Sejkora na webinari. Uplne prvni co se investorovi stane kdyz umisti svoje penize do CTI je ze se mu strhne 5% azio a 14.8% emisni naklady, celkem tedy 19.8%. Kdyz si vynasobis 440mil umisteneho kapitalu x 19.8% dostavas tech 99mil ztrat (emisnich nakladu). Za 7 let existence CTI9 vydelal na vynosech jen 33mil. Toto jsou cisla z bilance a z webinare.

Vstupni poplatek 20% je kradez za bileho dne (bohuzel legalni a zdokumentovana v prospektu) a zadna jina investice ho nema. Sam vis kolik dostanou prodejci a zbytek jde do kapsy p. Siegovi.

Rekni mi jednu vec: upozornujes svoje klienty na tento 20% vstupni poplatek anebo ho zamlcujes a pak pises na fora ze oni jsou blbi protoze si dvousetstrankovy prospekt neprecetli?
Ja si nie som vedomý Harry, aby sa strhli klientom 19,8% emisné náklady z nominálu. Spamätaj sa čo tu píšeš... . Čo som videl z minulosti, tak sa im strhlo pouze 5% vstupné ážio a mesačnými zálohami vo výške 1% sa im poplatok vrátil za 5 mesiacov, potom už išli zo záloh do plusu... . "Akých 20% poplatok" ? :shock:

Píš v minulosti (CTI fondy sa už neponúkajú), ak klienti si umiestnili kapitál do CTI9 D, CTI5 D.

Ja osobne som na 5% vstupný poplatok upozornil každého klienta. Či si myslíš, že "klienti sú hlúpy a nevedia koľko platia" ? :)

Každý Poradca TL bol za akvizíciu zaplatený, staráme sa o klientelu roky v rámci péče, administratívy o nich, tak to bola naša odmena... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Ty asi 1) mas opravdu pomalejsi vedeni, protoze uz jsme to tu tady psali asi desetkrat. A za 2) neznas produkt ktery prodavas!!!

Jakych 20% procent? Tech co jsou popsane v kapitole 7.5.3.2.2 prospektu.

P. Sejkora o nich mluvil hned na zacatku webinare kdyz vysvetloval obrovsky rozdil mezi umistenym kapitalem a kapitalem podilejicim se na zisku. Rikal ze klient vlozi 105, ale do elektraren odejde jen 85.2, a ten rozdil jsou emisni naklady. Pokud mas ty slajdy z webinare, tak je sem nahrej a reknu ti na kterem to popisoval.

Byl jsi na tom webinari vubec, ze toto nevis, a nevis ze se na nich neodpovidalo na otazky?
scr.jpg
JartyGulak napísal: So 01 05, 2021 6:40 pm Ja osobne som na 5% vstupný poplatok upozornil každého klienta. Či si myslíš, že "klienti sú hlúpy a nevedia koľko platia" ? :)
Ja bych to slovo prvni nepouzil, ale ANO vypada to ze nejen klienti ale zejmena TY jsi hlúpy a nevite kolik investori CTI na vstupu plati!!!
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 01 05, 2021 7:38 pm Ty asi 1) mas opravdu pomalejsi vedeni, protoze uz jsme to tu tady psali asi desetkrat. A za 2) neznas produkt ktery prodavas!!!

Jakych 20% procent? Tech co jsou popsane v kapitole 7.5.3.2.2 prospektu.

P. Sejkora o nich mluvil hned na zacatku webinare kdyz vysvetloval obrovsky rozdil mezi umistenym kapitalem a kapitalem podilejicim se na zisku. Rikal ze klient vlozi 105, ale do elektraren odejde jen 85.2, a ten rozdil jsou emisni naklady. Pokud mas ty slajdy z webinare, tak je sem nahrej a reknu ti na kterem to popisoval.

Byl jsi na tom webinari vubec, ze toto nevis, a nevis ze se na nich neodpovidalo na otazky?

scr.jpg


Ja bych to slovo prvni nepouzil, ale ANO vypada to ze nejen klienti ale zejmena TY jsi hlúpy a nevite kolik investori CTI na vstupu plati!!!
Harry máš to dosť pomýlené (príp. si to zle pochopil, vysvetlil si to) rovnako ako čísla z Bilancie... .

a) Štruktualizácia fondu, zpracovanie prospektu, náklady na tlač a ďalšie marketingové náklady vo výške 19,8% to nejde na vrub klientom... . Nie som si toho vedomý.

b) Klientovi sa z nominálu stiahlo len 5% nič iné, mám náhľad na portfólia svojich klientov v CTI fondoch, tak to vidím čierne na bielom :

napr. klient investoval 39.000 EUR do CTI9 D - 30.1.2018, tak 5% čo sa mu stiahlo na vstupe = 1950 EUR, na mesačných zálohách mu bolo vyplatené 13.818 EUR do 06/2020 - splácal si z toho Hypotéku = 13.818 EUR výplaty - 1950 EUR ážio = v čistom 11.868 EUR výplaty

c) Ak si tak výborné informovaný Harry, mal by si vedieť, že so vstupným ážiom 5% v CTI fondoch:

- sa dalo hýbať a znížiť ho z 5% na 4%,3%,2% na vrub nižšej provízie Poradcovi, čo slušný Poradci robili ak mali dlhodobé vzťahy s klientmi príp. sa jednalo o vyššiu investíciu... .

Maj sa, z mojej strany všetko k poplatkom.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

OK. Ano podle bilance prumerne azio CTI9 cini 3.8%.

Byl jsi na tom webinari? Mas slajdy z webinare? Slysel jsi p. Sejkoru rict ze klient vlozi 104 vcetne azia, 100 bez azia, ale jeho kapital podilejici se na zisku je pouze 85.8? Do elektraren jde pouze 85.8.

P. Sejkora o tom mluvil asi 10 minut, vysvetloval jak je mozne, ze kdyz v CTI9D byl jiz 31.12.2018 umisten kapital 278mil, tak v roce 2019 se na zisku podilelo jen 202mil. Vysvetleni je 1) vetsina kapitalu se investuje v decembri, 2) zpozdeni 6 tydnu mezi umistenim a zainvestovanim, a ZEJMENA 3) 14.8% emisni naklady (po aziu). Kdyz investor da do CTI 104 (vcetne azia), tak CTI obratem spotrebuje na emisnich nakladech 19%, a do holdingu jde pouze 85.8.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 01 05, 2021 9:49 pm OK. Ano podle bilance prumerne azio CTI9 cini 3.8%.

Byl jsi na tom webinari? Mas slajdy z webinare? Slysel jsi p. Sejkoru rict ze klient vlozi 104 vcetne azia, 100 bez azia, ale jeho kapital podilejici se na zisku je pouze 85.8? Do elektraren jde pouze 85.8.

P. Sejkora o tom mluvil asi 10 minut, vysvetloval jak je mozne, ze kdyz v CTI9D byl jiz 31.12.2018 umisten kapital 278mil, tak v roce 2019 se na zisku podilelo jen 202mil. Vysvetleni je 1) vetsina kapitalu se investuje v decembri, 2) zpozdeni 6 tydnu mezi umistenim a zainvestovanim, a ZEJMENA 3) 14.8% emisni naklady (po aziu). Kdyz investor da do CTI 104 (vcetne azia), tak CTI obratem spotrebuje na emisnich nakladech 19%, a do holdingu jde pouze 85.8.
To je slovíčkarenie, ja som sa bavil iba o tom čo viem, čo sa stiahlo klientom z nominálu - 5%, 4%, 3%, 2% kto ako znížil poplatok, ale väčšinou Poradci dávali plných 5%, pretože sa klientovi vrátil poplatok za 5 mesiacov.

No do holdingu ide menej, ale to je už vec ThomasLLoyd. Klientom sa stiahlo z nominálu len vstupné ážio max. 5%, nič viac. Fixný výnos mali cca 1% mesačne aj z CTI5 D.

Na webinári som nebol... . Prihlásim sa, tak díky za podnet.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Pane ty jsi kandidat na nejhorsiho poradce roku. Kdybych znal tve vlastni jmeno tak te nahlasim na CNB at ti seberou licenci.

Pletes si pojmy s dojmy, jestli strhnou 5% z azia a 15% az v CTI, je uuuuuuuplne jedno. V souctu je to proste 19.8% presne podle prospektu, nikdo ani regionalni poradci se tim netaji, je to kradez za bileho dne, ty to vuuuubec nechapes, klientum rikas 5% a pritom je to proste 20%. Klient vlozi 105, 20 se UTRATI, ODEJDE PRYC, JSOU TO USKUTECNENE, ZAUCTOVANE a VYKAZANE NAKLADY, klientuv nominal v DEN 2 uz je pouze 85. P. Sejkora to rikal naprosto jasne, a ty to nechapes. U zadneho jineho produktu nic takohovehoto neexistuje a vstupni poplatek = azio, a dale uz jsou pouze rocni naklady fondu <2% p.a. a pokud zaplatis 105 vcetne vstupniho poplatku, tak 100 jde do investice. U TL je to jinak, je to zlodejina za bileho dne a ty jsi prekvapeny.

Klient vlozi 105, ale CTI do holdingu vlozi pouze 85. CTI se podili na ziscich holdingu pouze ve vysi 85.

Bilanci nerozumis, absolutne tapes, nechapes souvislosti. Na webinar NEJDES. Znovu uz se na nej neprihlasis, to je dalsi lez, vsechny tri probehly minuly tyden a dalsi uz nebude.

Vsichni slusni poradci (alespon v CZ) TL opustili uz v prubehu 2020, zustali tam jen ti nejvetsi ranari s hrosi kuzi kteri se nestiti te nejhorsi spiny a dohrajou tu hru az do horkeho konce.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 01 05, 2021 10:34 pm Pane ty jsi kandidat na nejhorsiho poradce roku. Kdybych znal tve vlastni jmeno tak te nahlasim na CNB at ti seberou licenci.
Daj si facku a rieš si svojich kamarátov na ČNB... . Komunikuj normálne.
Harry napísal: So 01 05, 2021 10:34 pm Pletes si pojmy s dojmy, jestli strhnou 5% z azia a 15% az v CTI, je uuuuuuuplne jedno. V souctu je to proste 19.8% presne podle prospektu, nikdo ani regionalni poradci se tim netaji, je to kradez za bileho dne, ty to vuuuubec nechapes, klientum rikas 5% a pritom je to proste 20%. Klient vlozi 105, 20 se UTRATI, ODEJDE PRYC, JSOU TO USKUTECNENE, ZAUCTOVANE a VYKAZANE NAKLADY, klientuv nominal v DEN 2 uz je pouze 85. P. Sejkora to rikal naprosto jasne, a ty to nechapes. U zadneho jineho produktu nic takohovehoto neexistuje a vstupni poplatek = azio, a dale uz jsou pouze rocni naklady fondu <2% p.a. a pokud zaplatis 105 vcetne vstupniho poplatku, tak 100 jde do investice. U TL je to jinak, je to zlodejina za bileho dne a ty jsi prekvapeny.

Klient vlozi 105, ale CTI do holdingu vlozi pouze 85. CTI se podili na ziscich holdingu pouze ve vysi 85.
Ja chápem ako to myslíš Harry. V súčtu to je 19,8% to je pravda a súhlasím v tomto s Tebou, ale to sa klientom nestiahne z nominálu kamaráde ! Každému môjmu klientovi a všetkým klientom v CTI fondoch platili vstup len od 2% do max. 5% podľa toho aký vstupný poplatok mu dal Poradca. Vidím to vždy Online na ich majetkových účtoch. Opýtaj sa svojich 2 klientov Harry, čo si písal, že máš v CTI fondoch, aké ážio - vstup pri investícii platili

- klienti sa investíciami v CTI fondoch podieľajú na spoločnosti, ktorá sa nejak hospodársky vyvíja a chová, a po ukončení môžu dostať späť nominál max. -20% ztratu menej z nominálu alebo max. +10% zisk nad nominál (tak nám to bolo školené) sa nižšie rozpíšem. Rokmi finálny zisk rastie... .

- dostávali zmluvné fixne dané zálohy od 1 mesiaca na budúci výnos každý mesiac, ktoré sa pozastavili v 06/2020

85% čistej hodnoty CTI fondov sa transferovalo do Master fondu v Luxembursku ThomasLLoyd a z toho sa už financovali jednotlivé projekty v Ázii

- ážio v CTI fondoch bolo 5% max. = ak klient investoval 5000 EUR + 250 EUR ážio, tak s poplatkom investoval dohromady 5250 EUR nič viac neplatil

- koľko klient dostane na konci ? pohyblivo od 80% do 110% svojho vkladu v CTI5 D po 5 rokoch, v CTI9 D po 9 rokoch potom dostane výpis s hodnotou podielov ku splateniu a a ak nepožiada o ukončenie zmluvy 1 rok dopredu, tak mu plynie investícia ďalej. Tak nám to bolo školené... .

- mesačné zálohy z CTI 20 prvého komanditného fondu v ČR sa znížili z 18% p.a. na 8% p.a. či na 6% p.a. - neviem úplne presne, klamal by som, ale viem presne, že klienti dostali nad nominál vyplatený zisk z ThomasLLoyd o +10% do +30% po 9 rokoch. To sa schválne opýtaj Reg. Riaditeľov na CTI 20 ak s nimi niekedy v budúcnosti budeš sedieť alebo Zoomovať.
Harry napísal: So 01 05, 2021 10:34 pm Bilanci nerozumis, absolutne tapes, nechapes souvislosti. Na webinar NEJDES. Znovu uz se na nej neprihlasis, to je dalsi lez, vsechny tri probehly minuly tyden a dalsi uz nebude.
Bilancii sa nechápem len číslam z 40% zo 100% ako 80% Poradcov, no je veľmi komplikovaná... . Ty si tiež poplietol nejaké čísla Harry, tak toho nechajme. Webináre budú opäť pre veľký počet záujemcov čo sa týka Bilancie za r 2019, to si nepostrehol, šlo to mailom... .

Príjemný víkend prajem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: So 01 05, 2021 11:45 pm Ja chápem ako to myslíš Harry. V súčtu to je 19,8% to je pravda a súhlasím v tomto s Tebou, ale to sa klientom nestiahne z nominálu kamaráde !
Jarty, však ty si v tom predošlom príspevku sám sebe odporuješ.
- klienti sa investíciami v CTI fondoch podieľajú na spoločnosti, ktorá sa nejak hospodársky vyvíja a chová, a po ukončení môžu dostať späť nominál max. -20% ztratu menej z nominálu alebo max. +10% zisk nad nominál (tak nám to bolo školené)
Ak klient na konci dostane 80% nominálu, tak to není "de facto" stiahnutie 20% vstupného poplatku tak, ako to píše Harry?

Ešte k tomu hlasovaniu o TL. Ber to ako hlasovanie poroty na súde v USA. Ty dávaš argumenty, Harry dáva argumenty, Rado dáva argumenty, Juggler tu dáva argumenty a hlasovanie rozhodlo, kto nás presvedčil svojimi argumentami. A to hlasovanie pre teba dopadlo zle. Není sa však čo čudovať, lebo obhajuješ neobhajiteľné. Môžeš však namietať zaujatosť členov poroty. :)
Keďže nemáme na fóre lajky, tak o dôležitých veciach hlasujeme.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Ne nepopletl jsem zadne cislo z bilance. Tech 99mil emisnich nakladu je v bilanci, je ve vykazech a potvrdil je i p. Sejkora (14.8% mel na slidech plus 5% azia k tomu jsou celkove emisni naklady 19.8% podle prospektu 7.5.3.2.2). 440mil kapitalu x 19.8% = 90mil EUR.

Komanditista ma podil na vlastnim kapitalu komanditni spolecnosti, nic vic nic min. Nema zadny narok na 100% nominalu. Kdyz nastaly naklady ve vysi 20% = 99mil EUR, tak dokud nenastanou vynosy ve vysi 99mil EUR tak jsou komanditiste ve ztrate = pod nominalem. Tak to proste je, to se uci v prvaku na obchodce. To neokecas.

Vynosy CTI9 doposud byly 33mil, takze CTI9 a s nim i jeho komanditiste jsou ve ztrate = 69mil € pod nominalem. Toto cislo opet sviti v bilanci, sviti ve vykazech, potvrdi ti ho p. Sejkora.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 02 05, 2021 7:03 am Jarty, však ty si v tom predošlom príspevku sám sebe odporuješ.



Ak klient na konci dostane 80% nominálu, tak to není "de facto" stiahnutie 20% vstupného poplatku tak, ako to píše Harry?

Ešte k tomu hlasovaniu o TL. Ber to ako hlasovanie poroty na súde v USA. Ty dávaš argumenty, Harry dáva argumenty, Rado dáva argumenty, Juggler tu dáva argumenty a hlasovanie rozhodlo, kto nás presvedčil svojimi argumentami. A to hlasovanie pre teba dopadlo zle. Není sa však čo čudovať, lebo obhajuješ neobhajiteľné. Môžeš však namietať zaujatosť členov poroty. :)
Keďže nemáme na fóre lajky, tak o dôležitých veciach hlasujeme.

80% z nominálu je riziko, ktoré klient postupuje Jogo, aspoň Ja som ich na to všetkých upozornil...na konci investície môže klient v ztrate dostať -20% alebo nemusí a má na konci zisk +10% aj viac... .

Písal som, že prvé komanditné fondy CTI 20 (ktoré sa ponúkali v ČR a na Slovensku) boli zálohami síce znížené po 8 rokoch v r. 2018 (od r. 2010) z 18% p.a. na 8% či 6% p.a. ako ThomasLLoyd potreboval investovať všetok kapitál do Indie, ale klienti dostali od 10% až do 30% zisk nad vrátený nominál.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Harry napísal: Ne 02 05, 2021 10:00 am Ne nepopletl jsem zadne cislo z bilance. Tech 99mil emisnich nakladu je v bilanci, je ve vykazech a potvrdil je i p. Sejkora (14.8% mel na slidech plus 5% azia k tomu jsou celkove emisni naklady 19.8% podle prospektu 7.5.3.2.2). 440mil kapitalu x 19.8% = 90mil EUR.

Komanditista ma podil na vlastnim kapitalu komanditni spolecnosti, nic vic nic min. Nema zadny narok na 100% nominalu. Kdyz nastaly naklady ve vysi 20% = 99mil EUR, tak dokud nenastanou vynosy ve vysi 99mil EUR tak jsou komanditiste ve ztrate = pod nominalem. Tak to proste je, to se uci v prvaku na obchodce. To neokecas.

Vynosy CTI9 doposud byly 33mil, takze CTI9 a s nim i jeho komanditiste jsou ve ztrate = 69mil € pod nominalem. Toto cislo opet sviti v bilanci, sviti ve vykazech, potvrdi ti ho p. Sejkora.
Jarty, prosim o vyjadreni k tomuto. Souhlasis ze CTI9 je po sedmi letech pod nominalem protoze vynosy doposud zdaleka nepokryly realizovane emisni naklady ve vysi 20%? Pokud ne, se kterou konkretni casti moji argumentace nesouhlasis?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 04 05, 2021 9:21 am Jarty, prosim o vyjadreni k tomuto. Souhlasis ze CTI9 je po sedmi letech pod nominalem protoze vynosy doposud zdaleka nepokryly realizovane emisni naklady ve vysi 20%? Pokud ne, se kterou konkretni casti moji argumentace nesouhlasis?
Súhlasím, že Komanditista nemá nárok na 100% nominálu. Nám bolo povedané, že to nie je ztrata...ešte si to preverím a pozriem Bilanciu.

Inak Harry ja som veľa googlil a nejaké veľmi zlé referencie o ThomasLLoyd som nenašiel okrem tohto webu a Tvojich pochybností... .

starší článok zo Saturie z 10/2016 - https://www.facebook.com/saturiacz/post ... 274379231/

a pár nemeckých starých článkov napr. zo 17.9.2019, k tomu sa LLoyd aj tuším vyjadroval - www.test.de/ThomasLloyd-Gruppe-Riskante ... 5515856-0/ k

Čo sa týka súdnych sporov v Nemecku a Advokántych kancelárií, snáď žiadna finančná spoločnosť vo svete nie je bez problémov a sporov s klientmi... .

Ešte ma veľmi zaujíma, ktorí slušní Poradci prestali Lloyda distribuovať, a ktorí "najvernejší Ranaři" s TL zostali ako sa vyjadril Harry, že ho tam zostanú distribuovať "až do horkého konca" :)

Názory sú rôzne, tak verím, že sa spoločnosť stabilizuje... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 07 05, 2021 12:52 am a pár nemeckých starých článkov napr. zo 17.9.2019, k tomu sa LLoyd aj tuším vyjadroval - www.test.de/ThomasLloyd-Gruppe-Riskante ... 5515856-0/ k
Problem je ze vsechny subjekty (Finanztest, Saturia, advokatni kancelare, uzivatele tohoto fora) maji stejne pochybnosti a TL je nerozptylyl, ta odpoved TL na podezreni Finanztestu zadne odpovedi nedava, spis naopak.
JartyGulak napísal: Pi 07 05, 2021 12:52 am Ešte ma veľmi zaujíma, ktorí slušní Poradci prestali Lloyda distribuovať, a ktorí "najvernejší Ranaři" s TL zostali ako sa vyjadril Harry, že ho tam zostanú distribuovať "až do horkého konca" :)
Posilam do SZ.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Uttar Pradesh I je projekt solární elektrárny ve stejnojmenném indickém státě a společnosti SolarArise byl přidělen ve 4. čtvrtletí 2018 v reverzní aukci.

Projekt je šestou elektrárnou solárního portfolia ThomasLloyd „Indický subkontinent“. Zákonem garantovaný tarif výkupních cen ve výši 3,21 INR (0,05 USD) za kilowatthodinu (kWh) byl Energetickou regulační komisí státu Uttarpradéš (Uttar Pradesh Electricity Regulation Commission) stanoven a schválen na dobu 25 let.

Velkokapacitní solární elektrárna o výkonu 75 MW bude po získání vhodného pozemku postavena na ploše o rozloze více než 800 hektarů v okresu Budaun. Toto zařízení bude dodávat elektřinu z obnovitelných zdrojů téměř 110 000 lidem a ušetří 41 200 CO2.

Komerční provoz bude dle předpokladů zahájen v srpnu 2020. První dodavatelé komponent jsou již známi: čínský solární specialista JA Solar dodá 192 000 modulů, invertory budou pocházet rovněž z Číny, a sice od společnosti Sungrow. Funkcí generálního dodavatele byla pověřena indická společnost Jakson Limited, zástupcem větřitele pro technické záležitosti (Lender's Engineer) budePFC Consulting. Po dokončení bude vyrobená elektřina přiváděna do veřejné sítě přes stávající rozvodnu v Bilsi, vzdálenou 5 km.
Prílohy
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Št 26 08, 2021 5:32 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Prílohy
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Uttar Pradesh I 07/2021
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekné videjka a obrázky. Horšie sú investičné výsledky.
Vlajková loď TL, fond, ktorý mal ročne dávať zaujímavé výnosy, stále ide dole vodou...

( min. rok zaregistrovali další fond..ThomasLloyd SICAV Sustainable Infrastructure Income Fund ...ten vraj targetuje +6% p.a...nuž investori v ňom začali pri NAV 1000 a po 1 roku je na 945... dole takmer -6% )

P.S. Kto vie po nemecky, dávam linku na diskusné fórum kde je téma TL..treba sa ale zaregistrovať. Príďte dať info.

https://investmentcheck.community/viewf ... 34d4ae20b7

Vlajková lod od ktorej si slubovali velké výnosy a velké poplatky (to je ten, čo som tu voľakedy robil poplatkovú analýzu ) :
Prílohy
TL Cleantech Infra Fund actual.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Včera som obchodoval akcie na NYSE: AZRE

Indická solárna infraštruktúra:

Azure Power Global Limited, together with its subsidiaries, engages in the development, construction, ownership, operation, maintenance, and management of renewable energy projects in India. It generates solar energy based on long-term contracts with Indian government energy distribution companies, as well as other non-governmental energy distribution companies and commercial customers. As of March 31, 2021, the company operated 45 utility scale projects with a combined rated capacity of 1,990 MWs. Azure Power Global Limited was founded in 2008 and is based in New Delhi, India.

Ked som pozrel projekty, medzi nimi kopa v Uttar Pradesh, padla mi sánka: https://www.azurepower.com/project-overview?page=0

Desiatky projektov, nie pár ako cez TL. A financujú sa na burze + emitovaním green bonds, ktoré urobili rekord v nízkom úročení: 3,75% p.a.

Azure Power Global Limited (NYSE: AZRE), leading independent renewable power producer in India, announced issuance of a dollar green bond of US$ 414,000,000, through its wholly owned subsidiary, Azure Power Energy Ltd (the "Bond"). The Bond, maturing in 2026, will be issued at a coupon of 3.575%...The order book saw bids in excess of USD 2 billion, with more than 60% of the issuance placed with US and European investors...

Takisto nedávno v nich kúpil 20% podiel veľký infraštruktúrny fond..takže žiadne nákladné financovanie cez podiely, alebo dlhopisy predávané retailu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

unnamed.jpg


Vážené dámy a pánové,

dne 20. července 2021 jsme vás naposledy podrobně informovali o aktuálním vývoji trhu v souvislosti s pandemií a s ní spojenými dopady na Vaši účast ve fondu. Zároveň jsme Vám opatrně naznačili, že pokud se bude trend, kterým se pandemie ubírá, i nadále vyvíjet pozitivně a pokud se bude situace v oblasti mezinárodních obchodních a služebních cest ve stále větší míře normalizovat, bylo by možné ve 4. čtvrtletí počítat s mimořádnou výplatou výnosů. Úvodem je třeba uvést, že tento odhad dnes můžeme – stále však ještě se vší opatrností – potvrdit.

Vzhledem k tomu, že 4. čtvrtletí mezitím již začalo, rádi bychom Vám nejprve poskytli přehled o dosavadním vývoji a o současném stavu.

Postupné rušení omezení umožňuje uskutečňování prvních obchodních a služebních cest také v Asii

Vývoj v oblasti usnadňování cestování, který jsme Vám popsali v červenci, naštěstí dál pokračuje. Díky tomu mohla být obnovena letecká doprava do mnoha asijských zemí, a je rovněž možno vstupovat na území stále většího počtu zemí, byť často s omezeními v podobě nařízené karantény nebo omezeného pobytu v cílové zemi. Do normálu se v mnoha asijských zemích postupně vrací také vnitrostátní doprava, která je nesmírně důležitá zejména ve velkých zemích, jakou je například Indie.

Věříme, že bude tento trend dál pokračovat a že brzy bude opět možno neomezeně cestovat, neboť právě cestování je pro mnohé obchodní procesy v našem tržním segmentu velmi důležité.

První úspěchy aktivního využívání znovunabytých svobod.

Jak jsme Vás již podrobně informovali, došlo v důsledku omezení, jež byla v souvislosti s pandemií zavedena v oblasti cestování a osobního kontaktu, k výraznému ztížení procesů, které mají vliv na likviditu (např. návratnost z refinancování a průběžného financování a výnosy z realizovaných prodejů projektů), nebo dokonce k jejich naprostému zastavení. Proto jsme byli velmi vděční, že jsme měli v posledních měsících stále větší možnost tyto procesy aktivně a postupně znovu rozbíhat.

Podařilo se nám tak dosáhnout dalších úspěchů také v rámci kvalitativního a kvantitativního rozšiřování našeho portfolia: ThomasLloyd tak například získal v aukci pořádané v Indii zakázku na solární elektrárnu o výkonu 200 megawattů, která se poté, až bude dokončena, stane největším projektem společnosti ThomasLloyd a bude zásobovat elektřinou čtvrt milionu lidí.

Ve 2. čtvrtletí jsme také od našich místních partnerů získali zbývající podíly ve třech filipínských elektrárnách na biomasu, a ThomasLloyd tudíž nyní vlastní 100 % hlasovacích a ekonomických práv ve společnostech South NegrosBioPower a North NegrosBioPower a 92 % hlasovacích a 91 % ekonomických práv ve společnosti San Carlos BioPower.

Na tomto místě je třeba ještě jednou poznamenat, že v době uzavření fondů CTI obsahovalo portfolio devět elektráren. K dnešnímu dni se nám je podařilo rozšířit o další čtyři zařízení na 13 elektráren (včetně výše uvedeného projektu o výkonu 200 MW). A to je jasným důkazem dalšího rozvoje portfolia Vaší účasti v oblasti investic do infrastruktury.

Pro získání podrobnějších informací o našem portfoliu Vám doporučujeme nedávno zveřejněnou zprávu Portfolio Report Q2/2021 - v příloze, kterou máte k dispozici ke stažení na svém klientském portálu.

Další zlepšení trendu ohledně nadcházejících výplat výnosů

Jak jsme již stručně naznačili v úvodu, dochází – za předpokladu, že se pandemická situace opět nezhorší – ke zpevňování trendu, o kterém jsme Vás informovali v březnu letošního roku, z čehož vyplývá, že bude ještě ve 4. čtvrtletí tohoto roku možno provést první mimořádnou výplatu výnosů ve prospěch našich investorů. Ta by se mohla stát předehrou k dalším mimořádným výplatám, jakož i k obnovení pravidelného intervalu vyplácení v roce 2022.

O aktuálních trendech ve vývoji Vás samozřejmě budeme i nadále aktivně a komplexně informovat.

S pozdravem

ThomasLloyd
Prílohy
2021-Q2_TL_GmbH_Portfolio_Report_CZ.pdf
Portfolio report 2. kvartál 2021
(8.22 MiB) 129 stiahnutia
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

ThomasLloyd Group s potešením oznamuje úspešné získanie finančných prostriedkov pre svoj ThomasLloyd Energy Impact Trust v počiatočnej výške 150 miliónov USD.

www.linkedin.com/feed/update/urn:li:act ... 719782912/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Ne 12 12, 2021 8:57 am ThomasLloyd Group s potešením oznamuje úspešné získanie finančných prostriedkov pre svoj ThomasLloyd Energy Impact Trust v počiatočnej výške 150 miliónov USD.

www.linkedin.com/feed/update/urn:li:act ... 719782912/
V získavaní peňazí a grantov sú jednička. Ten fond však nemá nič spoločné s tým, čo preberáme tu.

Ich vlajkový fond je v strate -40% za tri roky.

V tom novom truste tiež slubujú vysoké výnosy, ale vo forme dividend. Britská vláda im prispela 25M (možno iba 15 ak získajú dosť ) v rámci podpory domácich podnikateľov investujúcich do Ázie.

Dobre to okomentovali: It can target whatever it wants... however if the UK government is involved you can guarantee it's going South!

Volný preklad: môžu slubovať čo len chcú, ak je do toho zatiahnutá britská vláda, môžeš garantovať, že to pôjde dole ! :)

Nuž, uvidíme či rovnako ako TL Cleantech Infrastructure Fund.
Prílohy
TL Cleantech Funf Bear .png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"