ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
18
62%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
9
31%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
2
7%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 29

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 13196
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 136 times
Been thanked: 217 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Ne 12 12, 2021 8:57 am ThomasLloyd Group s potešením oznamuje úspešné získanie finančných prostriedkov pre svoj ThomasLloyd Energy Impact Trust v počiatočnej výške 150 miliónov USD.

www.linkedin.com/feed/update/urn:li:act ... 719782912/
V získavaní peňazí a grantov sú jednička. Ten fond však nemá nič spoločné s tým, čo preberáme tu.

Ich vlajkový fond je v strate -40% za tri roky.

V tom novom truste tiež slubujú vysoké výnosy, ale vo forme dividend. Britská vláda im prispela 25M (možno iba 15 ak získajú dosť ) v rámci podpory domácich podnikateľov investujúcich do Ázie.

Dobre to okomentovali: It can target whatever it wants... however if the UK government is involved you can guarantee it's going South!

Volný preklad: môžu slubovať čo len chcú, ak je do toho zatiahnutá britská vláda, môžeš garantovať, že to pôjde dole ! :)

Nuž, uvidíme či rovnako ako TL Cleantech Infrastructure Fund.
Prílohy
TL Cleantech Funf Bear .png
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Informace pro investory: První mimořádná výplata a posílení prognózy výplat výnosů pro rok 2022
tl-logo-600px_02.png
tl-logo-600px_02.png (7.79 KiB) 3612 zobrazenia
mail.jpg

Vážené dámy a pánové,

Zítra, tedy ve čtvrtek, rozešleme Vašim klientům, kteří investovali do společností Zweite, Dritte nebo Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG (CTI 5D, CTI 9D, CTI Vario D) e-mail, který je níže uveden ke stažení. V nejbližší době bude tento e-mail k dispozici k načtení a stažení také v příslušném klientském portálu.

Dokument - v příloze.

S pozdravem

ThomasLloyd
Prílohy
Anlegerinformation_Muster_CZ.pdf
(1.37 MiB) 84 stiahnutia
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 13196
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 136 times
Been thanked: 217 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Škoda, že neviem nemecky. To akože obnovia platby po viac ako roku? Pre fondy CTI 5 D, CTI 9 D, CTI Vario D a CTI 20 sú zastavené platby investorom. Informuje o tom denník Handelsblatt. Investori od októbra 2020 nedostali žiadne platby.

ThomasLloyd zostáva pod kritikou. Minulý víkend “Handelsblatt” informoval o ThomasLloyd Group, ktorá sa špecializuje na biomasu a solárne elektrárne, vo svojom článku “Pozor, ekologický podvod”. Čitatelia ECOreportera sa nás pýtali na aktuálny stav v medzinárodne rozvetvenej spoločnosti.

https://www.ecoreporter.de/artikel/thom ... er-kritik/

Originál článok:

https://www.handelsblatt.com/finanzen/a ... xample.org

https://www.handelsblatt.com/finanzen/a ... 23768.html


Čo vravia nemeckí advokáti:

Infraštruktúrne fondy: Osud fondov do značnej miery závisí od úspechu alebo neúspechu infraštruktúrnych projektov. Pre fondy CTI 5 D, CTI 9 D, CTI Vario D a CTI 20 sú zastavené platby investorom.

Registrované dlhopisy / dlhopisy: Produkty s pevným výnosom sú podriadené dlhopisy. Pohľadávky z podriadeného dlhopisu sa dostanú do úzadia voči nepodriadeným veriteľom. Výplata úrokov a odkúpenie pre veriteľov (investorov) podriadených dlhopisov je podmienené tým, že dlžníkovi dlhopisu (emitentovi) nevznikne platbami dôvod na úpadok. Táto kapitálová investícia je vysoko riziková investícia.

Priame investície do ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH: Na rozdiel od uzavretých fondov nemajú držitelia práv na zisku postavenie spoločníka, teda nemajú spolurozhodovacie právo a nemôžu ovplyvňovať rozhodovanie spoločnosti.

Podielové listy ThomasLloyd Global High Yield Fund 425 a 450 už majú problémy a investori by mali počítať so značnými stratami. Začiatkom roka 2019 ste boli informovaní, že z dvoch spoločností sa stane jedna spoločnosť CT Infrastructure Holding Ltd. so sídlom v Londýne, sa majú zlúčiť. Navyše investori dostali prekvapivo na výber: splatenie úveru vo výške nula eur - sporový úver by mal byť 31. decembra.2017 vo výške nula eur - alebo vymeňte vložené peniaze za akcie novozaloženého holdingu Cleantech Infrastructure. Niektorí dotknutí investori mali problémy a obrátili sa na súd.

Niekoľko súdov priznalo poškodeným investorom do podielových listov ThomasLloyd mimoriadne právo na ukončenie, ako aj právo na kompenzáciu. Okresný súd Verden napríklad vo svojom rozsudku zo 17. júla 2020 (AZ. 2 O 259/19) priznal nároky zo zániku finančného majetku. V prospech poškodených ThomasLloyd rozhodli aj krajské súdy v Regensburgu, Augsburgu, Darmstadte, Ansbachu, Bochume a Traunsteine. Medzičasom vyššie krajské súdy rozhodli kladne a priznali dotknutým právo na vrátenie investovaného kapitálu. (OLG Celle, rozhodnutie z 29. januára 2021, Az. 9 U 66/20; OLG Dresden, rozhodnutie z 8. marca 2021, Az. 8 U 2149/20, OLG Brandenburg, rozhodnutie z 13. apríla 2021, Az. 12 U 202 / 20; OLG Zweibrücken, rozsudok z 20. mája 2021, Az. 4 U 34/20; OLG Bremen, rozsudok z 1. júla 2021, Az. 3 U 39/20).

https://akh-h.de/thomaslloyd-kapitalanl ... g-pruefen/

V rámci malého prieskumu boli federálnej vláde položené rôzne otázky týkajúce sa „Investícií na sivom kapitálovom trhu“ ( Federal Print 19/12693 ). Skupina ThomasLloyd sa týka množstva otázok. Pokiaľ ide o ThomasLloyd, federálna vláda hovorí o „množstve zmien názvu v rámci spoločností skupiny“ a neexistujúcej „jasne definovanej štruktúre skupiny“.

Pre investorov je dôležité poznamenať, že Spolkový súdny dvor potvrdil náš právny názor v tom zmysle, že významné kapitálové a osobné vzťahy medzi fondom, ovládajúcimi akcionármi a správcovskou spoločnosťou podliehajú zverejneniu. Nevyjasnenie osobných a sociálnych vzájomných vzťahov tak predstavuje pre investičných poradcov a sprostredkovateľov značné riziko zodpovednosti a môže odôvodniť uplatnenie nároku na zodpovednosť voči investorovi. Toto nové rozhodnutie Spolkového súdneho dvora o uzavretom fonde možno preniesť aj do súčasného fondu.

https://dserver.bundestag.de/btd/19/245 ... _tr_pto=sc

Handelsblatt je přední německý ekonomický deník vydávaný stejnojmenným vydavatelstvím se sídlem v Düsseldorfu.

První číslo Handelsblattu vyšlo 16. května 1946. Od roku 1999 deník spolupracuje také s americkým vydavatelstvím Dow Jones, které vydává mj. deníky The Wall Street Journal a The Wall Street Journal Europe. Z českých deníků se mu nejvíce podobají Hospodářské noviny.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 22 12, 2021 11:38 pm Škoda, že neviem nemecky. To akože obnovia platby po viac ako roku? Pre fondy CTI 5 D, CTI 9 D, CTI Vario D a CTI 20 sú zastavené platby investorom. Informuje o tom denník Handelsblatt. Investori od októbra 2020 nedostali žiadne platby.
Od Júna 2020 boli zastavené platby (nie Október 2020). Áno, do 31.12.2021 sa doplatí 1/2 polovica dlžných záloh od Júna 2020 a potom sa doplatí zbytok a od r. 2022 (neviem presný dátum) by sa platby mali vrátiť do starých kolají... . Hlavne na doplatenie dlžných záloh sa Rado dotazoval... . Pozdravuj ho.

ThomasLLoyd ťažkú krízu teda ustál a frčí ďalej... . Vedenie spoločnosti sú Nemci, Švajčiari (hlavne z väčšej časti) + iné národnosti v Západnej Európe...atď a Tí nemajú vo zvyku "robiť podvody či svoje firmy tunelovať" z 80% či 90% - majú iné myslenie, disciplínu, vzťah ku klientom... . ThomasLLoyd "nie je ARCA Investments so zlodejom Veličom", kde je podozrenie na čať tunelovania firmy... . TL považujem za úplne inú ligu.

Ak holding TL všetko klientom doplatí a úroky bude vyplácať naďalej, obnoví sa moja 100% dôvera... .
JUGGLER napísal: St 22 12, 2021 11:38 pm ThomasLloyd zostáva pod kritikou. Minulý víkend “Handelsblatt” informoval o ThomasLloyd Group, ktorá sa špecializuje na biomasu a solárne elektrárne, vo svojom článku “Pozor, ekologický podvod”. Čitatelia ECOreportera sa nás pýtali na aktuálny stav v medzinárodne rozvetvenej spoločnosti.

https://www.ecoreporter.de/artikel/thom ... er-kritik/

Originál článok:

https://www.handelsblatt.com/finanzen/a ... xample.org

https://www.handelsblatt.com/finanzen/a ... 23768.html
Novinári toho popíšu rôzne kolaboráty, kydy, špinenie finančných spoločnosti...atď napr. aj Ekonomický denník - ThomasLLoyd v ťažkej krízi cez 1,5 roka nevyplatil úroky z komanditných fondov a "hneď sú Ponzi, Podvodníci, ďalšia Čierna diera...atď". Ekonomický denník určite bude mať čo do činenia s právnikmi ThomasLLoyd.

https://ekonomickydenik.cz/nemecky-thom ... sou-bidne/
JUGGLER napísal: St 22 12, 2021 11:38 pm Čo vravia nemeckí advokáti:

Registrované dlhopisy / dlhopisy: Produkty s pevným výnosom sú podriadené dlhopisy. Pohľadávky z podriadeného dlhopisu sa dostanú do úzadia voči nepodriadeným veriteľom. Výplata úrokov a odkúpenie pre veriteľov (investorov) podriadených dlhopisov je podmienené tým, že dlžníkovi dlhopisu (emitentovi) nevznikne platbami dôvod na úpadok. Táto kapitálová investícia je vysoko riziková investícia.

Priame investície do ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Holding GmbH: Na rozdiel od uzavretých fondov nemajú držitelia práv na zisku postavenie spoločníka, teda nemajú spolurozhodovacie právo a nemôžu ovplyvňovať rozhodovanie spoločnosti.

Podielové listy ThomasLloyd Global High Yield Fund 425 a 450 už majú problémy a investori by mali počítať so značnými stratami. Začiatkom roka 2019 ste boli informovaní, že z dvoch spoločností sa stane jedna spoločnosť CT Infrastructure Holding Ltd. so sídlom v Londýne, sa majú zlúčiť. Navyše investori dostali prekvapivo na výber: splatenie úveru vo výške nula eur - sporový úver by mal byť 31. decembra.2017 vo výške nula eur - alebo vymeňte vložené peniaze za akcie novozaloženého holdingu Cleantech Infrastructure. Niektorí dotknutí investori mali problémy a obrátili sa na súd.

Niekoľko súdov priznalo poškodeným investorom do podielových listov ThomasLloyd mimoriadne právo na ukončenie, ako aj právo na kompenzáciu. Okresný súd Verden napríklad vo svojom rozsudku zo 17. júla 2020 (AZ. 2 O 259/19) priznal nároky zo zániku finančného majetku. V prospech poškodených ThomasLloyd rozhodli aj krajské súdy v Regensburgu, Augsburgu, Darmstadte, Ansbachu, Bochume a Traunsteine. Medzičasom vyššie krajské súdy rozhodli kladne a priznali dotknutým právo na vrátenie investovaného kapitálu. (OLG Celle, rozhodnutie z 29. januára 2021, Az. 9 U 66/20; OLG Dresden, rozhodnutie z 8. marca 2021, Az. 8 U 2149/20, OLG Brandenburg, rozhodnutie z 13. apríla 2021, Az. 12 U 202 / 20; OLG Zweibrücken, rozsudok z 20. mája 2021, Az. 4 U 34/20; OLG Bremen, rozsudok z 1. júla 2021, Az. 3 U 39/20).

https://akh-h.de/thomaslloyd-kapitalanl ... g-pruefen/

V rámci malého prieskumu boli federálnej vláde položené rôzne otázky týkajúce sa „Investícií na sivom kapitálovom trhu“ ( Federal Print 19/12693 ). Skupina ThomasLloyd sa týka množstva otázok. Pokiaľ ide o ThomasLloyd, federálna vláda hovorí o „množstve zmien názvu v rámci spoločností skupiny“ a neexistujúcej „jasne definovanej štruktúre skupiny“.

Pre investorov je dôležité poznamenať, že Spolkový súdny dvor potvrdil náš právny názor v tom zmysle, že významné kapitálové a osobné vzťahy medzi fondom, ovládajúcimi akcionármi a správcovskou spoločnosťou podliehajú zverejneniu. Nevyjasnenie osobných a sociálnych vzájomných vzťahov tak predstavuje pre investičných poradcov a sprostredkovateľov značné riziko zodpovednosti a môže odôvodniť uplatnenie nároku na zodpovednosť voči investorovi. Toto nové rozhodnutie Spolkového súdneho dvora o uzavretom fonde možno preniesť aj do súčasného fondu.

https://dserver.bundestag.de/btd/19/245 ... _tr_pto=sc

Handelsblatt je přední německý ekonomický deník vydávaný stejnojmenným vydavatelstvím se sídlem v Düsseldorfu.

První číslo Handelsblattu vyšlo 16. května 1946. Od roku 1999 deník spolupracuje také s americkým vydavatelstvím Dow Jones, které vydává mj. deníky The Wall Street Journal a The Wall Street Journal Europe. Z českých deníků se mu nejvíce podobají Hospodářské noviny.
Ťažké právne, profesionálne výklady... .

ThomasLLoyd je jeden z finančných produktov v mojej produktovej ponuke (nešpecializujem sa na ThomasLLoyd), preto Ti odporúčam Juggler ak chceš podrobne štruktúru TL, produkty, financovanie projektov rozobrať pri káve či pive... kontaktuj vedenie pre ČR a Slovensko a dohodni si termín schôdzky či VideoCall.

Daj si Praha / doporučujem p. Sejkoru (seriózny, profi...) - www.thomas-lloyd.com/cs/spolecnost/tym/

Príjemné prežitie Vianočných sviatkov všetkým prajem.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 13196
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 136 times
Been thanked: 217 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Št 23 12, 2021 2:19 am
Novinári toho popíšu rôzne kolaboráty, kydy, špinenie finančných spoločnosti...atď napr. aj Ekonomický denník - ThomasLLoyd v ťažkej krízi cez 1,5 roka nevyplatil úroky z komanditných fondov a "hneď sú Ponzi, Podvodníci, ďalšia Čierna diera...atď". Ekonomický denník určite bude mať čo do činenia s právnikmi ThomasLLoyd.

https://ekonomickydenik.cz/nemecky-thom ... sou-bidne/
Nič také tam nenapísali. Je to seriózny článok, výborne napísaný. Právnici TL nemajú šancu. Všetko v článku je pravda.


Keď si prečítaš linky od nemeckých advokátov, tak zistíš presný opak. Advokáti upozorňujú klientov na žaloby voči sprostredkovateľom:

Pokiaľ ide o investície ako ThomasLloyd, investiční makléri sú povinní poskytnúť komplexné informácie, napríklad o riziku totálnej straty a špeciálnom riziku slepých poolových investícií. Ak investori neboli plne informovaní o rizikách týchto investícií ich investičným poradcom alebo bankou pri nákupe infraštruktúrnych fondov alebo tichých spoločností, existuje veľká šanca na kompenzáciu. V mnohých súdnych rozhodnutiach sa tiež stanovilo, že poradenské banky a distribútori musia pri predaji uzavretých fondov zverejniť poplatky a provízie za vrátenie peňazí. Nároky na náhradu a zrušenie účasti prichádzajú do úvahy aj z prospektového ručenia voči iniciátorom a voči obchodnému oddeleniu. Predajný prospekt nesmie obsahovať nesprávne údaje. Či sú tieto informácie vedome alebo nevedome nesprávne, je pre zodpovednosť za prospekt irelevantné.

Podporujeme investorov, ktorí investovali do ThomasLloyd Kapitalanlagen pri odchode z príslušného fondu a pri uplatňovaní nárokov na náhradu škody voči správcom fondov a/alebo investičným poradcom a maklérom.A propo. Pri Growing Way budú žalovať sprostredkovateľov. To je najlepšia cesta získať niečo späť. Prečítaj si a zamysli sa nad tým kto je väčší zloduch: Janata, alebo tých 500 agentov?

Okolo pěti stovek obchodních zástupců nahánělo pro českou společnost Growing Way Ondřeje Janaty klienty, aby jí svěřili peníze pro investování na burzách. Jen za osm měsíců letošního roku dokázali tisíce lidí přesvědčit, aby Janatovi svěřili přes jednu miliardu korun. Objem svěřených prostředků se tak zvýšil zhruba ze 420 milionů ke konci roku na 1,6 miliardy korun.

Policie nyní obvinila Janatu z miliardového podvodu, jehož se měl dopustit vůči čtyřem tisícům drobných investorů. Podle policistů vytvořil takzvané Ponziho schéma, které je v Česku známé jako letadlo. Zisky vznikají fiktivně a výnosy z investic jsou vypláceny investorům z vkladů nových klientů. Místo investic používal Janata, který je stíhaný na svobodě, peníze lidí na půjčky příbuzným nebo utrácel za dům.

K obřím penězům Janatovi pomohl právě systém prodejců, jejichž motivace shánět peníze byla nadprůměrně vysoká. Zástupci dostávali půl procenta měsíčně ze svěřené částky, což za rok dělá šest procent. „Jedná se o vysoký nadstandard, a možná právě proto se počet obchodních zástupců na současném trhu práce pohyboval až ve vyšších stovkách. V posledních měsících při narůstajícím tlaku na výběry vkladů ze strany investorů se tato odměna zvýšila až na deset procent ročně!“ zdůrazňuje obchodní ředitel makléřské společnosti Cyrrus Jakub Trubač. Jak dodává, v té chvíli muselo být prodejcům Growing Way jasné, že „něco zapáchá“.


https://archiv.hn.cz/c1-66974480-growin ... ardu-korun

P.S. Som rád, že my sme na Janatu upozornili skôr ako to zistil Forbes . Tak to bude aj s TL, Jarty. Uvidíš. Len to chce viac času. :na_zdravie:
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Pi 24 12, 2021 12:17 am Nič také tam nenapísali. Je to seriózny článok, výborne napísaný. Právnici TL nemajú šancu. Všetko v článku je pravda.
Majú šancu, pretože ThomasLLoyd doplatí klientom všetky dlžné úroky od Júna 2020 a mesačné výplaty sa vrátia do starých kolají a to "neseriózne finančné spoločnosti, či Ponzi, ani Pyramídy nezvyknú robiť" ! ... . To, že je článok pravdivý nepopieram.

Len by mohol aj p. Tramba z Ekonomického Denníka napísať - resp. spomenúť, že ThomasLloyd funguje od r. 2003 a od r. 2009 investuje do energetických projektov (už 12 rokov)... . Tak dlho im už funguje Business.
JUGGLER napísal: Pi 24 12, 2021 12:17 am Keď si prečítaš linky od nemeckých advokátov, tak zistíš presný opak. Advokáti upozorňujú klientov na žaloby voči sprostredkovateľom:

Pokiaľ ide o investície ako ThomasLloyd, investiční makléri sú povinní poskytnúť komplexné informácie, napríklad o riziku totálnej straty a špeciálnom riziku slepých poolových investícií. Ak investori neboli plne informovaní o rizikách týchto investícií ich investičným poradcom alebo bankou pri nákupe infraštruktúrnych fondov alebo tichých spoločností, existuje veľká šanca na kompenzáciu. V mnohých súdnych rozhodnutiach sa tiež stanovilo, že poradenské banky a distribútori musia pri predaji uzavretých fondov zverejniť poplatky a provízie za vrátenie peňazí. Nároky na náhradu a zrušenie účasti prichádzajú do úvahy aj z prospektového ručenia voči iniciátorom a voči obchodnému oddeleniu. Predajný prospekt nesmie obsahovať nesprávne údaje. Či sú tieto informácie vedome alebo nevedome nesprávne, je pre zodpovednosť za prospekt irelevantné.

Podporujeme investorov, ktorí investovali do ThomasLloyd Kapitalanlagen pri odchode z príslušného fondu a pri uplatňovaní nárokov na náhradu škody voči správcom fondov a/alebo investičným poradcom a maklérom.
To už Právnici v Nemecku, v ČR a inde aj konkurencia hovoria od r. 2009 čo ThomasLloyd investuje do projektov "že to celé rachne, totálna ztrata..."
- a čo nevidieť bude 31.12.2021

- ThomasLloyd sa stabilizuje a dopláca klientom dlžné úroky

- buduje sa nové elektrárne v Indii + plánuje sa pravdepodobne Bangládeš možno aj Indonézia, Vietnam, Laos atď.
JUGGLER napísal: Pi 24 12, 2021 12:17 am A propo. Pri Growing Way budú žalovať sprostredkovateľov. To je najlepšia cesta získať niečo späť. Prečítaj si a zamysli sa nad tým kto je väčší zloduch: Janata, alebo tých 500 agentov?

Okolo pěti stovek obchodních zástupců nahánělo pro českou společnost Growing Way Ondřeje Janaty klienty, aby jí svěřili peníze pro investování na burzách. Jen za osm měsíců letošního roku dokázali tisíce lidí přesvědčit, aby Janatovi svěřili přes jednu miliardu korun. Objem svěřených prostředků se tak zvýšil zhruba ze 420 milionů ke konci roku na 1,6 miliardy korun.

Policie nyní obvinila Janatu z miliardového podvodu, jehož se měl dopustit vůči čtyřem tisícům drobných investorů. Podle policistů vytvořil takzvané Ponziho schéma, které je v Česku známé jako letadlo. Zisky vznikají fiktivně a výnosy z investic jsou vypláceny investorům z vkladů nových klientů. Místo investic používal Janata, který je stíhaný na svobodě, peníze lidí na půjčky příbuzným nebo utrácel za dům.

K obřím penězům Janatovi pomohl právě systém prodejců, jejichž motivace shánět peníze byla nadprůměrně vysoká. Zástupci dostávali půl procenta měsíčně ze svěřené částky, což za rok dělá šest procent. „Jedná se o vysoký nadstandard, a možná právě proto se počet obchodních zástupců na současném trhu práce pohyboval až ve vyšších stovkách. V posledních měsících při narůstajícím tlaku na výběry vkladů ze strany investorů se tato odměna zvýšila až na deset procent ročně!“ zdůrazňuje obchodní ředitel makléřské společnosti Cyrrus Jakub Trubač. Jak dodává, v té chvíli muselo být prodejcům Growing Way jasné, že „něco zapáchá“.


https://archiv.hn.cz/c1-66974480-growin ... ardu-korun

P.S. Som rád, že my sme na Janatu upozornili skôr ako to zistil Forbes . Tak to bude aj s TL, Jarty. Uvidíš. Len to chce viac času. :na_zdravie:
Zprostredkovatelia za to priamo nemôžu, i keď istú zodpovednosť majú / nepopieram... .

1. Ja osobne klientom rozkladám financie do viacero finančných produktov

2. Odmietam v portfóliu Investičné spoločnosti a distribudovať produkty, kde je len 1 vlastník a rozhodne nie "28 ročného pošuka Janatu", ktorý píše úplne kraviny vo Forbse, že "chce byť bohatší ako Kellner"... .

- preferujem na trhu silné spoločnosti ThomasLLoyd - www.thomas-lloyd.com, REDSIDE investiční společnost, a.s. - www.redsidefunds.com, Conseq - www.conseq.cz, Broker Trust - www.brokertrust.cz, VFD Group - https://vfd-group.cz/, Golden Gate CZ - www.goldengate.cz, Finax - www.finax.eu atď.

3. Janatovi sa dodnes nič nedokázalo ani z WSM Kubíčkovi (nebol odsúdený...), tak som veľmi zvedavý ako to s nimi dopadne... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Nové video / ThomasLloyd: Our answer to human-made climate change

www.youtube.com/watch?v=ukV3_450IT4
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Reakcia ThomasLLoyd - v prílohe na článok z Ekonomického denníka - https://ekonomickydenik.cz/nemecky-thom ... sou-bidne/
Prílohy
Medieninformation_Ekonomický deník_20122021_CZ (1).pdf
(141.47 KiB) 74 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Jednou zaplatili, pak už nic. Německý ThomasLloyd opět zklamal české investory

Opakované střídání fáze očekávání s fází zklamání. Takto lze slovy Járy Cimrmana popsat podnikání německé společností ThomasLloyd, se kterou do zelené energetiky investovaly i desítky českých investorů. Po dlouhé době firma poslala v prosinci jednu platbu, v lednu již investorům výnos nepřišel.

https://ekonomickydenik.cz/jednou-zapla ... investory/
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Kolovrat napísal: Št 03 02, 2022 11:31 am Jednou zaplatili, pak už nic. Německý ThomasLloyd opět zklamal české investory

Opakované střídání fáze očekávání s fází zklamání. Takto lze slovy Járy Cimrmana popsat podnikání německé společností ThomasLloyd, se kterou do zelené energetiky investovaly i desítky českých investorů. Po dlouhé době firma poslala v prosinci jednu platbu, v lednu již investorům výnos nepřišel.

https://ekonomickydenik.cz/jednou-zapla ... investory/
A čo ako ? Jeden dilino novinársky z Ekonomického denníka, stále musia špiniť... . Vidím Kolovrat, že si už asi nahradil legendárneho diskutéra Harryho... .

ThomasLloyd odpredal nejaké projekty v Indii, z toho to v pohode utiahnú... .

- časť použije TL na doplatenie úrokov klientom v Komanditných podieloch

- druhú časť použije TL na likviditu výplat nominálov Dlhopisov

- a zbytok reinvestuje TL do nových projektov
Používateľov profilový obrázok
Kolovrat
Active Member
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 06 07, 2021 11:33 am
Has thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Kolovrat »

Proč taková agresivní reakce? Jenom sdílím, co jsem našel. V článku jsou ověřitelná fakta, slíbené výnosy nejsou vyplácené a investoři vyhrávají soudní spory, společnost nekomunikuje.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Kolovrat napísal: Pi 04 02, 2022 6:26 am Proč taková agresivní reakce? Jenom sdílím, co jsem našel. V článku jsou ověřitelná fakta, slíbené výnosy nejsou vyplácené a investoři vyhrávají soudní spory, společnost nekomunikuje.
Novinári sú za 90% iba platená zberba Kolovrat...tomu by sa museli rozumieť . Nech vyhrávajú súdne spory investori, "ThomasLloyd nikdy negarantoval investorom výnosy" - garantovaný je, tak možno termínovaný účet v banke a hlavne sú garantované iba 2 veci v živote: platenie Daní a Smrť.

Reg. Riaditelia normálne komunikujú...stačí mi napísať správu a pošlem kontakt - mobil aj mail. A dával som tu 10.1.2022 reakciu TL na Ekonomický denník.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 13196
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 136 times
Been thanked: 217 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo to je za argumentácia, že na vine je novinár, alebo klient, keď evidentne firma 1 a pol roka nevyplatila nič a potom jednu splátku !
Je zrejmé, že tú jednu splátku vyplatil TL len preto aby sa nepovedalo, že vôbec nevypláca.

Klient je sklamaný, že v januári znova nedošlo nič, teda že znova neplatia a nevysvetlili prečo.

Tvoj postoj Jarty, že komunikujú, veď im treba poslať email alebo zavolať je smiešna.
Pretože nepovedia nič, len to čo napísali v tom rozhorčenom liste, že ako si mohol novinár dovoliť napísať pravdu a že blbý klient nechápe, že tu nič nie je garantované a že to podpísal.

To vyplácanie sa presúva na neurčito :

V marci 2021 očakávali, že budú vyplácať v druhom polroku 2021. Nestalo sa ( bola vyplatená iba jedna splátka v decembri ).
V tom liste píšu, že ak nastane normalizácia trhových podmienok, mohli by vyplácať už v 2022.
V prípade pozdejšieho oživenia až v roku 2023 !

Nezdá sa TI Jarty, že také vysvetlenie je jednoducho SĽUBOTECHNA?

Čo také sa na trhu zo solárom deje? Ved ceny energií idú všade vo svete hore a solárne odvetvie je na tom lepšie ako pred covidom.
Solárne ETFs sú o 50% vyššie ako pred 2020 a v decembri boli viac ako +100%.
Len TL Cleantech Infrastructure fond padol -40%, ale celý ten pád bol od začiatku fondu do covidu.

Zaujímavé, že ako ťa rozčuluje, ked niekto povie pravdu. Pritom sa deje len to, čo sme aj my tu predikovali.
Pozri si výsledky hlasovania. 100% naších to vidí negatívne.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect."
,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov,, B.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Pi 04 02, 2022 8:16 pm Čo to je za argumentácia, že na vine je novinár, alebo klient, keď evidentne firma 1 a pol roka nevyplatila nič a potom jednu splátku !
Je zrejmé, že tú jednu splátku vyplatil TL len preto aby sa nepovedalo, že vôbec nevypláca.

Klient je sklamaný, že v januári znova nedošlo nič, teda že znova neplatia a nevysvetlili prečo.

Tvoj postoj Jarty, že komunikujú, veď im treba poslať email alebo zavolať je smiešna.
Pretože nepovedia nič, len to čo napísali v tom rozhorčenom liste, že ako si mohol novinár dovoliť napísať pravdu a že blbý klient nechápe, že tu nič nie je garantované a že to podpísal.

To vyplácanie sa presúva na neurčito :

V marci 2021 očakávali, že budú vyplácať v druhom polroku 2021. Nestalo sa ( bola vyplatená iba jedna splátka v decembri ).
V tom liste píšu, že ak nastane normalizácia trhových podmienok, mohli by vyplácať už v 2022.
V prípade pozdejšieho oživenia až v roku 2023 !

Nezdá sa TI Jarty, že také vysvetlenie je jednoducho SĽUBOTECHNA?

Čo také sa na trhu zo solárom deje? Ved ceny energií idú všade vo svete hore a solárne odvetvie je na tom lepšie ako pred covidom.
Solárne ETFs sú o 50% vyššie ako pred 2020 a v decembri boli viac ako +100%.
Len TL Cleantech Infrastructure fond padol -40%, ale celý ten pád bol od začiatku fondu do covidu.

Zaujímavé, že ako ťa rozčuluje, ked niekto povie pravdu. Pritom sa deje len to, čo sme aj my tu predikovali.
Pozri si výsledky hlasovania. 100% naších to vidí negatívne.
ThomasLLoyd písal, že v 1. pol roku 2022 bude investorom doplácať dlžné úroky od Júna 2020.

Písal som predtým Kolowratovi, že došlo v rámci ThomasLLoyd k odpredaju nejakých projektov (Filipíny či India - neviem presne...),

- že sa niečo z predaja elektrárni použije na doplatenie úrokov

- ďalšie financie z predaja na likviditu a vyplatenie nominálov Dlhopisov českým, slovenským investorom

- a poslednú časť na reinvestície do nových projektov. Ja na tom niečo nepochopiteľné ?

Juggler to je chyba aj Poradcu ThomasLloyd ako to klientovi pánu Zelenému vysvetlil, podal a upozornil ho na riziká tomu by som dal poriadny pohlavok... ! Áno môže to vyznievať ako sľubotechna...súhlasím s Tebou.
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Zajimavost z vyrocni zpravy Fuefte Cleantech GbmH (CTI9D) pro rok 2020 kterou prave zverejnili na nemeckem obchodnim rejstriku:
"Zudem musste die Gesellschaft im Geschäftsjahr eine außerplanmässige Abschreibung in Höhe von T€ 77.408 vornehmen."
"Kromě toho musela společnost ve finančním roce provést neplánovaný odpis ve výši 77 408 tis. EUR."

Aktualni (31.12.2020) bilance hruba aktiva = €439M, kumulovane ztraty €-150M, kumulovane vyplaty uroku €-130M, cista aktiva = €159M.

Svoje vklady (439M) nikdo zpet nedostane, protoze na rozvaze uz pred 1 3/4 rokem bylo jen 159M. To jsou tvrda fakta bez emoci.

Zdroj: https://www.firminform.de/unternehmen/F ... -KG-Langen
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jarty, bilanci 2020 nahodou nemas? Diky.
JartyGulak napísal: Ut 13 04, 2021 2:16 pm Velice nás těší, že Vám dnes můžeme představit Výkonovou bilanci společnosti ThomasLloyd za rok 2019
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 12 09, 2022 12:57 pm Jarty, bilanci 2020 nahodou nemas? Diky.
JartyGulak napísal: Ut 13 04, 2021 2:16 pm Velice nás těší, že Vám dnes můžeme představit Výkonovou bilanci společnosti ThomasLloyd za rok 2019
Zatiaľ nie, čakáme na ňu... . Budem ju publikovať.

1. Čakáme na výplatu Dlhopisov klientom splatných z 31.12.2021 v 3. kvartáli 2022

2. Čakáme na doplatenie úrokov na CTI9 D, CTI5 D do 31.12.2022

- ak holding ThomasLloyd svoje závazky do konca roka 2022 nedodrží, nebudem s ním spolupracovať ďalej... .

3. Čo sa týka Dlhopisov Harry, úroky sa presne vyplácajú klientom tento rok... .

4. Na Digitálnu Platformu / Investičné strategie si žiaden klient doteraz nesťažoval

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

- hlavne o Dynamika+ je záujem... . Tam sa platia úroky zo zisku. Nech si klient počká min. 1 rok a potom si nechá vyplácať úrok, (keď mu zisk z Energetických projektov) na Dynamika cca 9% - 12% p.a. narastie na Majetkovom účte a ako klient chce nastaví si výplatu - mesačne, kvartálne, pol ročne, ročne.

Ozvem sa. Pekný deň.
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 12 09, 2022 6:49 pm
Jarty, u produktu CTI Vario myslim nebyly zadne prubezne vyplaty a klienti meli dostat v roce 2021 vlozeny kapital + zhodnoceni. Mas informaci o tom kolik skutecne dostali?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: St 21 09, 2022 10:25 am
JartyGulak napísal: Po 12 09, 2022 6:49 pm
Jarty, u produktu CTI Vario myslim nebyly zadne prubezne vyplaty a klienti meli dostat v roce 2021 vlozeny kapital + zhodnoceni. Mas informaci o tom kolik skutecne dostali?
Čau Harry máš nepresné informácie... .

- Produkt CTIVario D sa začne vyplácať klientom ThomasLloyd kvartálnou výplatou - súkromnou rentou (predtým bola mesačná renta, ale ThomasLLoyd to zmenil) po naplnení až celej cieľovej sumy napr. 15.000 - 20.000 - 30.000 EUR či viac... nominál + ročný zisk, ktorý sa odvíja z každoročného hospodárenia komanditnej spoločnosti Zweite Cleantech a z hospodárenia ThomasLloyd.

- produkt CTIVario D sa môže začať vyplácať min. po 6 roku pravidelného investovania, pokiaľ si klient celú cieľovú sumu naplní - v prílohe . Mimoriadne splátky môže kedykoľvek posielať.

Jediný komanditný fond, ktorý sa vyplácal bol CTI 20 - prvý fond, s ktorým ThomasLloyd vstúpil na Česko - Slovenský trh - rok 2010 - 2011

- Thomas Lloyd znížil mesačné zálohy v CTI 20 z 18% p.a.na 8% či 6% p.a. (neviem koľko už presne) ako všetky financie začal TL investovať resp. presúvať do energetických nových projektov v Indii.

Klienti nemohli nadávať, pretože im boli vyplatené nominály so zhodnotením zisku od 10% až do 30% nad nominál (okrem mesačných záloh dlhé roky...) - opýtaj sa p. Sejkoru.
Prílohy
TL_CTI_Fonds_Factsheet_CZ_2019-07.pdf
(2.28 MiB) 16 stiahnutia
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: St 21 09, 2022 3:51 pm Čau Harry máš nepresné informácie... .

- Produkt CTIVario D sa začne vyplácať klientom ThomasLloyd kvartálnou výplatou - súkromnou rentou (predtým bola mesačná renta, ale ThomasLLoyd to zmenil) po naplnení až celej cieľovej sumy napr. 15.000 - 20.000 - 30.000 EUR či viac... nominál + ročný zisk, ktorý sa odvíja z každoročného hospodárenia komanditnej spoločnosti Zweite Cleantech a z hospodárenia ThomasLloyd.
Mas pravdu, spletl jsem si to s CTI5, tam by klienti kteri vstoupili 2015 meli po skonceni roku 2020 uz mit vyplacene vklady? Probehlo to?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Pi 23 09, 2022 10:09 am
JartyGulak napísal: St 21 09, 2022 3:51 pm Čau Harry máš nepresné informácie... .

- Produkt CTIVario D sa začne vyplácať klientom ThomasLloyd kvartálnou výplatou - súkromnou rentou (predtým bola mesačná renta, ale ThomasLLoyd to zmenil) po naplnení až celej cieľovej sumy napr. 15.000 - 20.000 - 30.000 EUR či viac... nominál + ročný zisk, ktorý sa odvíja z každoročného hospodárenia komanditnej spoločnosti Zweite Cleantech a z hospodárenia ThomasLloyd.
Mas pravdu, spletl jsem si to s CTI5, tam by klienti kteri vstoupili 2015 meli po skonceni roku 2020 uz mit vyplacene vklady? Probehlo to?
Ahoj Harry,

neviem či to prebehlo, viem o klientoch, ktorí odpredávali komanditné zmluvy na CTI9 D, CTI5 D 3. osobám. Zatiaľ som sa nestretol s klientom, ktorý by tento fond odpredával. CTI 20 prebehlo normálne... .

U CTI5 D, CTI9 D sa aj tak podáva žiadosť o odpredaj až po 5 až 9 rokoch (podľa podmienok komand. fondu) 1 rok dopredu do 31.12. daného roka.

Tieto produkty sú kvalitné a doporučujem ich klientom držať, ak ThomasLloyd doplatí dlžné mesačné zálohy od 06/2020 .

Skúsim tu nahrať Ekonomický vývoj Komanditných spoločností... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Ekonomický vývoj Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG, Langen - CTI9 D

od 2016 do 2020
Prílohy
2. časť
2. časť
1. časť
1. časť
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Pi 23 09, 2022 6:08 pm, upravené celkom 1 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG, Langen / CTI9 D

Rozvaha spoločnosti k 31.12.2020
Prílohy
Rozvaha spoločnosti k 31.12.2020 - CTI9 D.jpg
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG, Langen

Výkaz zisku a ztráty za účetní rok 2020
Prílohy
Výkaz zisku a ztrát 2020 - CTI9 D.jpg
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Pi 23 09, 2022 5:51 pm Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG, Langen

Výkaz zisku a ztráty za účetní rok 2020
Jarty, ty napises ze CTI9 je kvalitni produkt a doporucujes ho drzet a o prispevek nize posles vykazy kde CTI 9 ma v roce 2020 ztratu 35% a v predchozich letech ztratu 17%, 26%, 14%, kumulovana ztrata tedy 67% fondoveho majetku.

Coz odpovida tomu, ze vklady cini €439M (polozka fixni kapital na 3. obrazku), avsak aktualni fondovy kapital je €166M (polozky bilancni suma / financni majetek / vlastni kapital na druhem obrazku).

Provozni vynosy jsou v roce 2020 nula, v roce 2019 6M (coz je vzhledem ke vlozenemu kapitalu 439M plivanec v mori), do CTI9 neplynou zadne vynosy, pouze se tam kumuluji ztraty a odpisy.

Mas to primo pred ocima, v cestine a v prehledne tabulce. Jakou uvahou dospivas k tomu ze ten produkt je kvalitni...?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ne 25 09, 2022 7:51 pm
JartyGulak napísal: Pi 23 09, 2022 5:51 pm Fünfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH & Co. KG, Langen

Výkaz zisku a ztráty za účetní rok 2020
Jarty, ty napises ze CTI9 je kvalitni produkt a doporucujes ho drzet a o prispevek nize posles vykazy kde CTI 9 ma v roce 2020 ztratu 35% a v predchozich letech ztratu 17%, 26%, 14%, kumulovana ztrata tedy 67% fondoveho majetku.

Coz odpovida tomu, ze vklady cini €439M (polozka fixni kapital na 3. obrazku), avsak aktualni fondovy kapital je €166M (polozky bilancni suma / financni majetek / vlastni kapital na druhem obrazku).

Provozni vynosy jsou v roce 2020 nula, v roce 2019 6M (coz je vzhledem ke vlozenemu kapitalu 439M plivanec v mori), do CTI9 neplynou zadne vynosy, pouze se tam kumuluji ztraty a odpisy.

Mas to primo pred ocima, v cestine a v prehledne tabulce. Jakou uvahou dospivas k tomu ze ten produkt je kvalitni...?
Harry nechaj si to prosím do detailu vysvetliť od Regionálnych Riaditelov napr. p. Sejkoru... .

Vo výkonových bilanciách 2017, 2018, 2019 bol z čísel maďarský guláš... . Tiež si písal o kumulovanej ztrate a nakoniec boli z toho náklady, ktoré ešte neprebehli... .

Ale predpokladám ak sa odpredajú niektoré z týchto projektov - https://www.thomas-lloyd.com/cs/projekt ... -projekty/ , tak natečie obrovský kapitál späť do holdingu ThomasLLoyd a malo by sa to prejaviť na pozitívnych hospodárskych výsledkoch spoločnosti.

Madya Pradesh I - 200MW sa koladuje tuším 1. kvartál 2023 a potom zapája do energ. siete.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/ ... pradesh-i/
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ut 27 09, 2022 12:08 am Vo výkonových bilanciách 2017, 2018, 2019 bol z čísel maďarský guláš... . Tiež si písal o kumulovanej ztrate a nakoniec boli z toho náklady, ktoré ešte neprebehli... .
Jarty, ty asi nemas ekonomicke vzdelani, ze?
V auditovane vysledovce nikdy nejsou naklady, ktere jeste neprobehly, takova vysledovka by byla spatne vypracovana a neprosla by auditem. Ty naklady probehly a pokud nekdo tvrdi ze ne, tak 1) lze a za 2) ma moznost ty naklady odlozit na rozvahu.

Zadny madarsky gulas, a pokud po 5 letech se ztratilo 2/3 fondoveho kapitalu, tak prodej jedne elektrarny v roce 2023 to nespravi.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 27 09, 2022 11:29 pm
JartyGulak napísal: Ut 27 09, 2022 12:08 am Vo výkonových bilanciách 2017, 2018, 2019 bol z čísel maďarský guláš... . Tiež si písal o kumulovanej ztrate a nakoniec boli z toho náklady, ktoré ešte neprebehli... .
Jarty, ty asi nemas ekonomicke vzdelani, ze?
V auditovane vysledovce nikdy nejsou naklady, ktere jeste neprobehly, takova vysledovka by byla spatne vypracovana a neprosla by auditem. Ty naklady probehly a pokud nekdo tvrdi ze ne, tak 1) lze a za 2) ma moznost ty naklady odlozit na rozvahu.

Zadny madarsky gulas, a pokud po 5 letech se ztratilo 2/3 fondoveho kapitalu, tak prodej jedne elektrarny v roce 2023 to nespravi.
V auditovanej výsledovke sú náklady, ktoré dodnes neprebehli (miesto kumulovanej straty) - pomýlil si si to zo stratou CTI fondov -100 mil. EUR, niekde v tejto diskusii sme sa o tom bavilli v minulosti... .

Takmer každý, tak ako aj ty Harry, či napr. Rado a iný diskutéri si tie čísla vysvetľujú vo výsledovkách po svojom a z toho vzniká maďarský guláš a veľké nezrovnalosti v nich... .

Zastav sa za Regionálnymi Riaditeľmi ThomasLLoyd v Prahe, ktorí sa na túto firmu špecializujú. Určite sa s Tebou ochotne stretnú na káve a do detailu Ti nezrovnalosti vysvetlia. Majú to naštudované od A do Z. Ja tiež som občas z tých čísel z bilancií "Jeleň", nepopieram.

Ja ak by som sa na výsledky nejakej spoločnosti do detailu dotazoval a mail o produktoch veľké pochybnosti, určite by nepísal na web, ale navštívim vedenie spoločnosti alebo Reg. riaditeľov pre ČR, Slovensko a profesionálne by som nezrovnalosti s nimi prebral... .
Harry
Active Member
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: St 28 09, 2022 6:18 am
Jarty ty sam jsi prilozil auditovanou vysledovku v cestine, kde je jasne videt ztrata, naklady, odpisy a minimalni vynosy.

Tvrdit ze naklady nejsou naklady a ze to do vysledovky napsal nekdo jen tak z legrace je naprosto smesne. Ikdyby neprobehly ale vedelo se ze probehnou v budoucnu tak to na veci nic nemeni, proste 2/3 fondoveho majetku jsou pryc.

Velmi dulezita je polozka vynosy, ktera je nulova. Ikdybych akceptoval fantasmagorickou teorii pana Sejkory ze naklady nejsou naklady, tak stale podle teto vysledovky plati, ze CTI9D nema temer vubec zadne vynosy. 11% z 450M vkladu znamena ze CTI9D by melo mit cca 50M vynosu rocne, ale skutecnost je ze zadne nejsou.

Ja uz CTI9 sleduji jen ze zvedavosti, novym klientum jsem ho nikdy nedoporucoval, naopak je od nej zrazoval a stavajicim se podarilo vystoupit. Ty v CTI9 mas ale spousty klientu, tvrdis ze je to kvalitni produkt, tak se divim, ze pro vlastni klid duse jsi od pana Sejkory sam nevyzadas informace:

1) Proc jsou ve vysledovce naklady ktere udajne nenastaly?
2) Nastanou tyto naklady v teto vysi v budoucnu nebo ne?
3) Jakto ze CTI9 nema zadne vynosy?
4) Co znamena polozka 77M odpisu financnich aktiv v roce 2020, ktera opet zpusobuje vykazanou ztratu?
a.jpg
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 400
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Bydlisko: Praha - Košice
Has thanked: 2 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: St 28 09, 2022 11:11 pm
JartyGulak napísal: St 28 09, 2022 6:18 am
Jarty ty sam jsi prilozil auditovanou vysledovku v cestine, kde je jasne videt ztrata, naklady, odpisy a minimalni vynosy.

Tvrdit ze naklady nejsou naklady a ze to do vysledovky napsal nekdo jen tak z legrace je naprosto smesne. Ikdyby neprobehly ale vedelo se ze probehnou v budoucnu tak to na veci nic nemeni, proste 2/3 fondoveho majetku jsou pryc.

Velmi dulezita je polozka vynosy, ktera je nulova. Ikdybych akceptoval fantasmagorickou teorii pana Sejkory ze naklady nejsou naklady, tak stale podle teto vysledovky plati, ze CTI9D nema temer vubec zadne vynosy. 11% z 450M vkladu znamena ze CTI9D by melo mit cca 50M vynosu rocne, ale skutecnost je ze zadne nejsou.

Ja uz CTI9 sleduji jen ze zvedavosti, novym klientum jsem ho nikdy nedoporucoval, naopak je od nej zrazoval a stavajicim se podarilo vystoupit. Ty v CTI9 mas ale spousty klientu, tvrdis ze je to kvalitni produkt, tak se divim, ze pro vlastni klid duse jsi od pana Sejkory sam nevyzadas informace:

1) Proc jsou ve vysledovce naklady ktere udajne nenastaly?
2) Nastanou tyto naklady v teto vysi v budoucnu nebo ne?
3) Jakto ze CTI9 nema zadne vynosy?
4) Co znamena polozka 77M odpisu financnich aktiv v roce 2020, ktera opet zpusobuje vykazanou ztratu?

a.jpg
Kontaktuj vedenie TL v Prahe alebo Regionálnych Riaditeľov a nechaj si to detailne od A do Z vysvetliť... . Nebudem sa 10 krát opakovať.

Pokiaľ o osobné stretnutie nemáš záujem, tak si ma iné nenapadá, ale si u mňa :

1) Platený provokatér alebo

2) Konkrencia, ktorá sa snaží holding ThomasLLoyd za každú cenu pošpiniť na nete a po weboch... .

Nebudem už na Teba reagovať. Bilancie, výsledovky a iné zprávy ste tu obdržali kopu... .
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"