ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 03, 2021 4:35 pm TL je netransparentná šedá ekonomika. Nedostala by od banky ani cent. Kapitál v podobe ako ho teraz získava je najdrahší na svete. Veď ti Harry napísal, že ich to stojí 20% z celkového kapitálu a v tom nie sú výnosy investorov. Zapametaj si Jarty, že výnosovo lukratívne projekty sa nikdy nefinancujú peniazmi drobných investorov. Iba vysoko rizikové, ktoré nemajú šancu u bánk, veľkých investorov, ani v investičných fondoch.



Tento web varuje ľudí pred rizikovými a stratovými investíciami. A ukazuje im cestu ako môžu investovať cez ETfs. A práve ty jarty tu máš históriu ako vlk z Wall streetu. Odporúčal si Charles Bridge ( strata ), Arca ( insolventnosť ) velebil Vltavu ( strata ), propagoval sporenie do predraženého zlata. Straty a vysoké riziko, kde len pozrieš...

Ešte jedna podozrivá informácia o TL a celé toto vlákno presuniem medzi potencionálne podvody.
Daj si facku :) Juggler a dávaj si veľmi veľký pozor na ústa v živote s kým ma tu porovnávaš - Vlk z Wall Street bol Podvodník svetového formátu a profi burzový Zlodej (Belfort vystupoval aj v Prahe)... .

Charles Bridge Fund - dostávajú sa z jediného veľkého prepadu 02/2020, pomalšie, ale dostávajú... .

ARCA Investment - som NIKDY neponúkal, klameš...

Môj 1 klient bol v REDSIDE (to nie je ARCA pokiaľ viem), zrovna mi v piatok volal, že mu prišli výbery bez problémov z Nova Green Energy Fund a Nova Real Estate Fund

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-real-estate

Ja som Vltavu nikdy nevelebil !, iba poukazujem, že tu špiníte Českých a Slovenských Portfolio Manažérov a ako je nesmierne ťažké spravovať klientom miliardy, čo taký Day Trader - internetový pisálek ako ty Juggler by nikdy v živote nedokázal, keďže aj s vlastným kapitálom obchoduješ na Forexe len 10% v trhu (čo si pamätám s diskusí s Tebou)... .

Prepady v r. 2008 Vltava, prepad r. 2020 Charles Bridge Fund, ThomasLLoyd nevypláca jednu dobu zálohy na výnosy z Komand. podielov (na čo ma plný nárok z Prospektu) a "okamžite sa tú roja "ako osi z hniezda" najlepší odborníci na investície", same Ponzi schémata atď... .

ThomasaLloyda si hoď do vlákna akého chceš... . To je Vaša vec.

Ok nejaké varovania na tomto webe beriem - napr. WSM roboti.

Čo sa týka Zlata, tam to vôbec s nikým neriešim a ani už nebudem... . Áno existujú lacnejšie spoločnosti (Zlataky.cz) a zrazu boli problémy s výkupmi 1. kvartál 2020 :D čo mi hovorili klienti.

(Zapametaj si Jarty, že výnosovo lukratívne projekty sa nikdy nefinancujú peniazmi drobných investorov. Iba vysoko rizikové, ktoré nemajú šancu u bánk, veľkých investorov, ani v investičných fondoch.)

V tomto s Tebou súhlasím, preto to ThomasLloyd riešil cez distribučné siete v celom svete, ktoré mu raisovali cez 200 mil. EUR ročne.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 3:15 pm TL zvolil najľahšiu cestu nevyplácania výnosov na komand. fondoch podľa prospektu a doplatí ich neskôr investorom..., pred drahými pôžičkami z bánk, aby TL tratil... . Ale, aby tak silná firma ako TL mala rachnúť či vyhlásiť insolvenciu Ja osobne nepredpokladám... .

Ak vlastníš akciu a Valná hromada rozhodne, že sa dividendy nevyplatia, ale investuje sa ďalej, aby sa naplnili cieľe a nenarušil plán, tak sa ide ďalej a doplatí sa to
Hovorím...geniálne. Napadnúť nákup podielu sa dá ťažko, ale na druhej strane, ktorá normálna spoločnosť platí spoločníkom zálohu na zisk, ak žiadny doteraz nevytvorila?
Platí iba taká, ktorá je od získavania nových spoločníkov závislá lebo sú nositeľmi likvidity. Platenie záloh sa zastavilo aj vďaka COVID lebo sa zastavil prísun nových spoločníkov resp. cash-u. Platiť zálohy na zisk a žiadny nemať je bohužiaľ ponzi...raz sa to skončí a v tomto prípade sa to aj skončilo a už sa to nerozbehne lebo noví spoločníci už nebudú.

Teraz je otázne aká je hodnota podielov firiem v skupine, ktoré TL vlastní lebo v aktívach žiadny iný majetok nemal. (aspoň zo starších výkazov, ktoré som mal to tak je)

Bude to ešte zaujímavé sledovať, ale vymyslené je to geniálne. :D

P.S.: Jarty bez vulgarizmov, prosím. Tebe tu tiež nikto nenadáva, tak skús obhájiť svoj postoj rovnako.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Citácie, obdiv, odporúčania a vyhodnotenie biznisu JartyhoGulaka:
JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 3:15 pm Do Charles Bridgu a iných hedge fondov jeho typu investuje veľmi bonitná VIP klientela z ČR a Slovenska, ktorá už nepotrebuje bohatnúť a indexované ETF fondy sú im ukradnuté.

Stačí im hlavne ochrana ich majetku a konzervatívne zhodnocovanie p.a. - ročne na úrovni +5, 6%

Podstata je u nich OCHRANA ich majetku - kapitálu...v tomto sú Portfólio manažéri Gladiš z Vltavy, či Kaška z CHBF alebo Martinec s Vávrom z Metatronu fakt triedy.

Tu je po bitke každý najlepší generál a superman :lol:, ale spravovať "hedže Fund s 10 mil. EUR pod správou" či "šéfovať ThomasLLoyd, ARCA Capital a vybudovať ich" (len hádzať špiny na tomto webe na spoločnosti - Vltava Fund, Charles Bridge, ThomasLLoyd, ARCA Capital, GoldenGate a iné spoločnosti) by tu nedokázalo 99,9% diskutérov...
To sú tvoje citáty Jarty. Obhajuješ tých, čo ľuďom prerábajú peniaze. Držíš s nimi, lebo oni ťa platia. ONI A TY žijete s klientov. Nemal by som nič proti tomu, keby to bolo férové, t.j zarábali by všetci traja: KLIENT + INŠTITÚCIA + PORADCA.


Tu je REALITA. Aj s porovnaním toho, čo odporúčame my:

1. CHARLES BRIDGE od založenia za 9 rokov: -3,97%
SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +157,6%

2. VLTAVA FUND od založenia pred 16 rokmi: +9,5% ( inflácia -40% )
SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +260%

3. THOMAS LLOYD – dlhopisy veľká neznáma (tipujem straty) , Fond je poplatkový upír ( vid moju analýzu ) a ešte k tomu v strate.
Tipujem insolvenciu a nakoniec krach.

Neexistuje investor v TL, ktorý by bol ziskový. Sú len takí, čo dostali niečo vyplatené z vlastných vkladov, teda zatiaľ strata od -100% do cca -60%

SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +XYZ%

4. ARCA. V insolvencii.

Tu si myslím, že Nova Green Energy Fund je dobrá investícia. Mala by byť ekonomicky a právne nezávislá od finančnej skupiny.
Tento projekt hodnotím ako 100x bezpečnejší ako projekty TL. Tento projekt by som odporúčal aj ja. Je založený na garantovaných cenách výkupu od štátu - projekt s nízkym rizikom a peknými výnosmi. Arcu nekritizujem, len píšem svoj názor. Nestretli sme sa s niečím, čo by tu od Arcy niekto ponúkal a bolo by to na kritiku. Len treba skonštatovať, že tí čo predávali dlhopisy od Arcy mali sami vedieť posúdiť riziko jej podnikania.

SEDLIAK je v tomto prípade ( Nova Green energy )v porovnateľnom zisku i výnose. Riziko straty narástlo s insolvenciou Arcy, ale nemyslím si, že toto mohol niekdo predpokladať. Dlhopisy Arcy by som však nikdy neodporúčal.

5. GOLDEN GATE

Tam som robil analýzu s okrádaním klientov, ktorá mala niekolko rovín:
- klient sporením investoval 527 000 a dostal zlato ktoré reálne stálo 300 000.
- klient v schéme prerobí cca za 10 rokov cca -20% oproti tomu, že mohol byť v zisku +34%

Znova to porovnajme so sedliakom, ktorý sa vykašle na ,,poradcov,, a kúpi indexové ETF. Sedliak je v zisku. Investor v Golden Gate doťahuje straty = poplatky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 08 03, 2021 7:02 pm Hovorím...geniálne. Napadnúť nákup podielu sa dá ťažko, ale na druhej strane, ktorá normálna spoločnosť platí spoločníkom zálohu na zisk, ak žiadny doteraz nevytvorila?
Platí iba taká, ktorá je od získavania nových spoločníkov závislá lebo sú nositeľmi likvidity. Platenie záloh sa zastavilo aj vďaka COVID lebo sa zastavil prísun nových spoločníkov resp. cash-u. Platiť zálohy na zisk a žiadny nemať je bohužiaľ ponzi...raz sa to skončí a v tomto prípade sa to aj skončilo a už sa to nerozbehne lebo noví spoločníci už nebudú.

Teraz je otázne aká je hodnota podielov firiem v skupine, ktoré TL vlastní lebo v aktívach žiadny iný majetok nemal. (aspoň zo starších výkazov, ktoré som mal to tak je)

Bude to ešte zaujímavé sledovať, ale vymyslené je to geniálne. :D

P.S.: Jarty bez vulgarizmov, prosím. Tebe tu tiež nikto nenadáva, tak skús obhájiť svoj postoj rovnako.
Na to klienti boli upozornený, že Komanditné podiely nie sú garantované. Raz sa hospodársky môže dariť, inokedy nemusí... . Naberie sa cash na nových emisiách dlhopisov a nových produktoch.

O akom "žiadnom" zisku hovoríš ? MOMENT RADO, teraz toto si vysvetlíme !!! :?

Nahral som na www.ulozto.cz - Výkonovú Bilanciu za r. 2018 - odkaz:

https://ulozto.cz/tamhle/AEwrmmtZHpfz/n ... v-20-31-58

- na strane 118 matka v Nemecku ThomasLLoyd Infrastructure Holding GmbH prezentuje hrubé a čisté výnosy holdingu od r. 2011 do r. 2018 v 7 menách.

Takže "ThomasLloyd klame všetkých investorov aj renomovaný Auditori - VISTRA" ?

Máte tam podrobne čísla z Dlhopisov, Nemeckých produktov a Priamych účastí, tak si to môžte kedykoľvek prejsť a porovnať to s novými Bilanciami, číslami. Nové Reporty aj Výkonovú bilanciu tu hneď nahrajem.

PS: Ja "vulgárny nikdy nie som", ale vyprosím si, aby ma Tvoj kolega porovnával so svetovým podvodníkom a zlodejom, ktorý za svoje zločiny a burzové podvody bol odsúdený... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 8:35 pm Na to klienti boli upozornený, že Komanditné podiely nie sú garantované. Raz sa hospodársky môže dariť, inokedy nemusí... .
Naopak, klientum se zejmena tvrdilo ze vsechno je garantovane, ze nez se kopne do zeme, tak jsou podepsane smlouvy na prodej elektrarny za predem sjednanou cenu, vse je pojistene proti zivlum, ze se jedna o zaruceny obchod. Potom kdyz se business model zmenil a prestaly se elektrarny prodavat, tak se tvrdilo ze je garantovana vykupni cena, takze zadny COVID nemel mit sanci zisky ovlivnit.
JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 8:35 pm - na strane 118 matka v Nemecku ThomasLLoyd Infrastructure Holding GmbH prezentuje hrubé a čisté výnosy holdingu od r. 2011 do r. 2018 v 7 menách.
Takže "ThomasLloyd klame všetkých investorov aj renomovaný Auditori - VISTRA" ?
Je nutno si vsimnout poznamky pod carou 4 a 5, ktera rika ze cisla na strane 118 obsahuji "potencial zhodnoceni", tj. se nejedna o auditovane ucetni vysledky, ale zapocitavaji se tam jakesi mozne budouci zisky ktere nikdo nikdy nevysvetlil, neauditoval, ani nejsou v zadnych financnich vykazech na obchodnim rejstriku. Takze ano, cisla na strane 118 NEJSOU auditovana auditorem Vistra ani zadnym jinym.
JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 8:35 pm Máte tam podrobne čísla z Dlhopisov, Nemeckých produktov a Priamych účastí, tak si to môžte kedykoľvek prejsť a porovnať to s novými Bilanciami, číslami. Nové Reporty aj Výkonovú bilanciu tu hneď nahrajem.
Ano tristni vysledky nemeckeho produkti CTI9 jsem analyzoval v tomto prispevku. CTI9 mel k 31.12.2018 KUMULATIVNI (tj za vsechny roky 2013-2018 ztratu €41mil
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 08 03, 2021 9:07 pm Naopak, klientum se zejmena tvrdilo ze vsechno je garantovane, ze nez se kopne do zeme, tak jsou podepsane smlouvy na prodej elektrarny za predem sjednanou cenu, vse je pojistene proti zivlum, ze se jedna o zaruceny obchod. Potom kdyz se business model zmenil a prestaly se elektrarny prodavat, tak se tvrdilo ze je garantovana vykupni cena, takze zadny COVID nemel mit sanci zisky ovlivnit.



Je nutno si vsimnout poznamky pod carou 4 a 5, ktera rika ze cisla na strane 118 obsahuji "potencial zhodnoceni", tj. se nejedna o auditovane ucetni vysledky, ale zapocitavaji se tam jakesi mozne budouci zisky ktere nikdo nikdy nevysvetlil, neauditoval, ani nejsou v zadnych financnich vykazech na obchodnim rejstriku. Takze ano, cisla na strane 118 NEJSOU auditovana auditorem Vistra ani zadnym jinym.


Ano tristni vysledky nemeckeho produkti CTI9 jsem analyzoval v tomto prispevku.
Kto Ti z ThomasLLoyd garantoval výnosy Harry ? Podaj naňho žalobu a daj mu 2 pohlavky. Garantované sú iba dane a smrť.

Od r. 2014 čo robím Poradenstvo sa nestalo, aby "som klientovi garantoval investičný produkt" - Poradca si zahráva s ČNB a pokutou.

Počúvaj Harry ten výcuc CTI9 D nemáš náhodou z nemeckého Finanztestu ? Dávam Ti naňho argumenty ThomasLloyd do prílohy... .

Dávnejšie som sa k tomu vyjadroval ak písali do tejto diskusie investori "špatné spočítané údaje o Komanditných spoločnostiach Funfte / CTI9 D, Dritte / CTI5 D aj Zweite / CTIVario D
Prílohy
TL_Medieninformation_Finanztest_2019-09_CZ.pdf
(184.91 KiB) 156 stiahnutia
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 08 03, 2021 9:20 pm, upravené celkom 1 krát.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 9:13 pm Kto Ti z ThomasLLoyd garantoval výnosy Harry ? Podaj naňho žalobu a daj mu 2 pohlavky. Garantované sú iba dane a smrť.
Prezentovalo se to tak ze 11% je zaklad a na konci obchodniho obdobi klienti dostanou jeste zbytek zisku a v souctu budou nad 11% p.a. Garantovane je mozne spatny termin, ale prezentovalo se to tak, ze obchodni rizika jsou naprosto minimalni, protoze elektrarna se zacne stavet az v okamziku kdy je podepsana smlouva budouci na prodej a vi se ze se stavi s dvoucifernym ziskem s naprosto minimalnimi riziky protoze panely jsou pojistene, atd.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 03, 2021 8:08 pm Citácie, obdiv, odporúčania a vyhodnotenie biznisu JartyhoGulaka:



To sú tvoje citáty Jarty. Obhajuješ tých, čo ľuďom prerábajú peniaze. Držíš s nimi, lebo oni ťa platia. ONI A TY žijete s klientov. Nemal by som nič proti tomu, keby to bolo férové, t.j zarábali by všetci traja: KLIENT + INŠTITÚCIA + PORADCA.


Tu je REALITA. Aj s porovnaním toho, čo odporúčame my:

1. CHARLES BRIDGE od založenia za 9 rokov: -3,97%
SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +157,6%

2. VLTAVA FUND od založenia pred 16 rokmi: +9,5% ( inflácia -40% )
SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +260%

3. THOMAS LLOYD – dlhopisy veľká neznáma (tipujem straty) , Fond je poplatkový upír ( vid moju analýzu ) a ešte k tomu v strate.
Tipujem krach a insolvenciu.

Neexistuje investor v TL, ktorý by bol ziskový. Sú len takí, čo dostali niečo vyplatené z vlastných vkladov, teda zatiaľ strata od -100% do cca -60%

SEDLIAK v indexovom ETF MSCI World za ten istý čas: +XYZ%

4. ARCA. V insolvencii.

Tu si myslím, že Nova Green Energy Fund je dobrá investícia. Mala by byť ekonomicky a právne nezávislá od finančnej skupiny.
Tento projekt hodnotím ako 100x bezpečnejší ako projekty TL. Tento projekt by som odporúčal aj ja. Je založený na garantovaných cenách výkupu od štátu - projekt s nízkym rizikom a peknými výnosmi. Arcu nekritizujem, len píšem svoj názor. Nestretli sme sa s niečím, čo by tu od Arcy niekto ponúkal a bolo by to na kritiku. Len treba skonštatovať, že tí čo predávali dlhopisy od Arcy mali sami vedieť posúdiť riziko jej podnikania.

SEDLIAK je v tomto prípade ( Nova Green energy )v porovnateľnom zisku i výnose. Riziko straty narástlo s insolvenciou Arcy, ale nemyslím si, že toto mohol niekdo predpokladať. Dlhopisy Arcy by som však nikdy neodporúčal.

5. GOLDEN GATE

Tam som robil analýzu s okrádaním klientov, ktorá mala niekolko rovín:
- klient sporením investoval 527 000 a dostal zlato ktoré reálne stálo 300 000.
- klient v schéme prerobí cca za 10 rokov cca -20% oproti tomu, že mohol byť v zisku +34%

Znova porovnajme so sedliakom, ktorý sa vykašle na ,,poradcov,, a kúpi indexové ETF. Sedliak je v zisku. Investor cez schému v Golden Gate doťahuje poplatky.

Juggler ja nedržím s nimi, proste mne zatiaľ nezahučal dodnes ani klient od r. 2014 v produktoch, ktoré som distribuoval.

Neobhajujem ľudí ako napr. Jiří Kubíček, Bernard Madoff, Jordan Belfort, BMG Invest, Majský - Tí patria do Basy... .

Obhahujem ľudí ako Gladiš, Charles Bridge - Kaška a Rohrbacher, Peter Bálint, Aleš Vávra, Jan Hájek a iný - pretože 1 -2 poriadne Drawn Drowny sa môžu každému vyskytnúť v tradingu... . Obhajujem Krúpu, pretože zaňho aspoň biznis v ARCE fungoval.

NIKDY v praxi nebolo (a cez to vlak u mňa nejde), aby som klienta neupozornil, že môže mať v Hedge fonde prepad aj mínusové obdobie alebo 1 - 2 zlé roky... .

Juggler ty a iný diskutéri z tohto webu poznáte Investičný produkt, Hedge Fond, Fond, Trading bez rizika ? "Bez mínusových mesiacov v track recorde" ? Ja nie - NIKDY, to by muselo byť Perpettum mobile... . :roll:

1. Charles Bridge - momentálne nesledujem, ale verím, že sa preklopia do ziskov... . Môj klient mal aspoň 4,5% a potom si stiahol financie.

2. Vltava ma nezaujíma, občas za rok sa na ňu pozriem... .

3. v ThomasLloyd si sa sekol Juggler - klienti ziskový sú. Uvidíme ako dopadne ich Business model v Indii a doplatenie záloh na Komanditné podiely.

a)

Klient

Investícia: 04/2017

Produkt: 4 r. Dlhopis / CTI 4 D CZK 2017 s 7% fix. úrokom

Nominál: 1 mil. 490 tis. CZK

Výplata kupónu: kvartálne

Úroky k 8.3.2020: 396.908 CZK


b) Klient

Investícia: 02/2017

Produkt: 2 r. Dlhopisy / CTI 2 A CZK 2017 s 5,8% diskontným úrokom pripísaným po 2 rokoch

Nominál: 190.000 CZK

Výber: 31.12.2019

Vyplatené Úroky po 2 rokoch: 37.978 CZK + vrátený nominál

Potom tu písnem aj Komanditné podiely.... .


4. ARCA Capital

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trh ... oOi2OCtA84

Myslím, si že Velič všetko odovzdá do J&T banke a klienti budú radi ak dostanú 50 - 60% z istiny zmeniek za 5 rokov a dovidenia. Môžu byť radi... .

Ty si Juggler dávnejšie vychvaľoval v diskusii ARCA Opportunity akciový fond.


5. V GoldenGate mi ponúkali Poradcu, ale som tam len Tipér

- Pavel Ryba a vedenie to majú kvalitne vybudované, ale majú 20% marže na Zlato drahšie ako priemer na trhu

- o grafoch sa vo Fyzickom zlate nebavím, ja to predávam len ako ochrana časti majetku pred infláciou a uchovateľ hodnoty, tvrdá poistka

- po našporení Cieľovej sumy klienta v Komoditnom účte napr. 1 mil. CZK:

a) sa klientovi celý poplatok vrácia späť (30.000 CZK) vráti v aktivovaných kreditoch - môže si za ne nakupovať ZDARMA Investičné mince, Medaile a edície Mincí napr. 7 Divov sveta..., literatúru a knihy

b) Alebo časť poplatku sa klientovi vráti v bonusových gramoch Zlata a Striebra vždy od 1.1. do 30.6. za predchádzajúci rok, ktoré si pripíše do zliatkov Zlata a Striebra

- Niektorý ich Poradci sú v GoldenGate dosť riadne v Zlate vymletý, mne u nich v kancelárii na káve pri modelových predajoch vystúpil studený pot na čelo :cry: (22.2.2021)

Modelový príklad:

Slobodná klientka bez bývania s priateľom / našporené 1 mil. CZK a môže si odkladať 30.000 CZK / mesačne s príjmov

- Poradkyňa z GoldenGate jej poradí dať 20 - 25% do Zlata, že jej to pri hypotéke zabezpečí ochranu majetku

Jarty Gulak:

Klientke poradí s 1 mil. CZK

- investovať do prevereného projektu 300.000 CZK s fixným úrokom / mes. z ktorého si spláca istinu hypotéky

- 200.000 CZK rezervu nech si uloží na lepšie úročený sporiaci účet napr. v Generali (likvidita pár minút), z ktorého si nastaví pravidelné splátky na istinu hypotéky

- 350.000 CZK nech použije ako akontáciu banke pri braní Hypotéky

- za 150.000 CZK nech si nakúpi pri poklesoch Zlato / 31,1 g Trójske unce a uloží si ich do sejfu v banke, ktoré v prípade dlhodobej strate zamestnania či problémoch môže použiť a vykúpiť cez Obchodníka s Cennými kovmi


30.000 CZK šporenie / mesačne

- nech 10.000 CZK s partnerom šporí do ETF na súkromnú rentu

- ďalších 10.000 CZK nech si šporí do akcií cez kvalitného brokera a niekedy si klientka môže niečo prikúpiť zo Zlata aj Striebra pri dobrých cenách

- 5000 CZK / mes. si posiela ako mimoriadne splátky na Hypotéku

- 5000 CZK / mes. nech odkladá budúcemu potomkovi tiež do ETF do 18 roku života


Juggler Poradkyňa sa mňa čudne pozerala pri mojom modele, Lucka je fajn - https://cieslarova.cz/, tak sme si štrngli s vínkom, ale zvážil som potom TrusthWorthy Investment o -20% lacnejšie ceny Cenných kovov.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 08 03, 2021 11:24 pm, upravené celkom 9 krát.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 9:13 pm Počúvaj Harry ten výcuc CTI9 D nemáš náhodou z nemeckého Finanztestu ? Dávam Ti naňho argumenty ThomasLloyd do prílohy... .
Ten clanek na Finanztestu jsem objevil minuly tyden a 100% se shodoval se vsemi zjistenimi ke kterym jsem dosel ja sam nezavisle v minulych letech.

TL v reakci kterou jsi prilozil vyse v podstate potvrzuje ze ano, my vybereme pul miliardy euro ale z duvodu abnormalnich a extremne vysokych 20% emisnich nakladu a z duvodu ze vyplaty mame davno driv nez nastava zisk, tak v elektrarnach mame zainvestovano sotva pulku. Coz potvrzuje domenku ze nominal neexistuje. Koupis podilovy list a v ten den uz ma o 20% nizsi hodnotu uz z duvodu emisnich nakladu. Pak ti prijde za dva roky 22% na vyuberech a podilovy list uz ma hodnotu jen 60%, protoze zisky zadne nenastaly.

Klicova veta je ze TL tvrdi ze "potencial zhodnoceni" je uctovan podle IFRS, ale ja takovy pojem neznam a nevidel jsem dokument, ktery by to tvrzeni podporoval. Na obchodni rejstrik se davaji vykazy podle nemeckeho ucetnictvi a vykazy podle IFRS TL nezverejnuje, proc asi? Kdyby TL chtelo skutecne rozptylit podezreni, tak zverejni originaly vsech auditovych zprav, tak jak to dela kazda normalni spolecnost. TL vydava na kridovem papire krasne marketingove materily s fotkama, ale audit reporty s razitkem auditora nikdo nikdy nevidel.

Pokud kumulativni vynosy CTI9 podle nemeckeho ucetnictvi (ktere je na obchodnim rejstriku) cini 23mil, a udajne podle IFRS cini vynosy 66mil, tak at tyto vykazy TL ukaze a zduvodni ten 43mil rozdil.

I tak by se CTI9 dostale po 5 letech fungovani (k 31.12.2018) teprve na nulu, protoze kumulativni naklady byly 66mil. Vybery tudiz z vlastnich vkladu nikoli ze zisku.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, nejartuj so mnou.

Kde v nižšej bilancii v majetku (zelenou) vidíš majetok ako elektrárne okrem podielov v iných firmách?
Kde v nižšie vyznačenom hospodárskom výsledku (červenou) vidíš relevantný zisk z ktorého by mohli byť platené podiely na zisku?
Radšej ani nehovorím, že je to bilancia z roku 2018. K roku 2017 som sa vyjadril v roku 2019 a hovoril som to isté.

Mňa nezaujímajú pocity, naučené vety, odkazy na neviem aké prezentácie. Mám rád čísla, tie neklamú. Toto je len výťah čísel, ale aj tak ti viem povedať, že toto by nefinancovala žiadna banka. Odpisy a HV tvoria zdroje na splácanie úverov (EBITDA). Odpisy žiadne a zisk...tiež žiadny.
Prílohy
1.png
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Rado,
ten cerveny radek bude vzdycky nula protoze o radek nad tim se zisk/ztrata prevedl spolecnikum. Relevantni je tedy radek Vysledek z bezne obchodni cinnosti o 3 radky vyse, no ten je za rok 2018 dokonce v 30 mil ztrate. A to je za Cleantech Fund, marketingove naklady pak nastupuji az ve Fuenfte GmbH (CTI9) ve vysi 22mil za rok 2018 (strana 111 vykonove bilance).
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 9:27 pm Juggler Poradkyňa sa mňa čudne pozerala pri mojom modele, Lucka je fajn - https://cieslarova.cz/, tak sme si štrngli s vínkom, ale zvážil som potom TrusthWorthy Investment o -20% lacnejšie ceny Cenných kovov.
:shock:

Aká môže byť poradkyňa, keď robí pre Golden Gate? :lol:
Konflikt záujmov ako prasa. Samozrejme, že jej model je, aby klient kúpil čo najviac zlata...
A ešte sa baba chváli, že má pod správou drahé kovy za 150 miliónov Kčs. :lol: Sranda.

Tvoje ,,poradenstvo,, neriešim ... Ja nie som poradca a podľa mňa ani ty nie si poradca. Na Slovensku si AGENT = sprostredkovateľ a tipnem si, že v ČR je to podobne, ale menej prísne. Už sme to preberali, ale nepametám sa. V ČR poznám len 1 skutočného investičného poradcu a ten sa volá Ján Traxler: https://www.finez.cz/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 03, 2021 11:57 pm :shock:

Aká môže byť poradkyňa, keď robí pre Golden Gate? :lol:
Konflikt záujmov ako prasa. Samozrejme, že jej model je, aby klient kúpil čo najviac zlata...
A ešte sa baba chváli, že má pod správou drahé kovy za 150 miliónov Kčs. :lol: Sranda.

Tvoje ,,poradenstvo,, neriešim ... Ja nie som poradca a podľa mňa ani ty nie si poradca. Na Slovensku si AGENT = sprostredkovateľ a tipnem si, že v ČR je to podobne, ale menej prísne. Už sme to preberali, ale nepametám sa. V ČR poznám len 1 skutočného investičného poradcu a ten sa volá Ján Traxler: www.finez.cz/

Ja som 60% Predajca - Obchodník a 40% Poradca, pretože rád aj klientom na káve načúvam (okrem aktívneho predaja) a chápem sa rozloženiu ich financií, pretože "nemôžem z profesionality klientom NIKDY vnútiť, aby do 1 produktu investovali 20% majetku"... . Preferujem 3 - max. 4 produkty v portfóliu a preferujem produkty s Rentou pre mňa aj pre klienta... .

V ČR som Certifikovaný Investičný zprostredkovateľ kategória A so skúškami od ČNB - https://efpa.cz/

Jan Traxler ma nezaujíma, aj keď mu patrí veľká česť, ešte je tu Vladimír Fichtner - www.fichtner.cz


Ja klientom nechcem predávať napálené produkty, preto som si vybral TrusthWorthy (proti GoldenGate) - www.twicz.com/

Príp. nad 40.000 EUR investície dám klientom 0% vstup ak viem, že z toho mám zabezpečené dlhodobo kvalitné mgm. fee / každý mesiac... . Vzťahy a spokojnosť klientov je pre mňa dôležitejšia ako napálené provízie... .

Ťahá mi v živote pomaly k 40 tke, takže to už Obchoďák rokmi pochopí... . Dlhodobé vzťahy s klientmi aj obch. partnermi sú najcennejšie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Airmike »

ja hrozne obdivujem ludi, ktori vedia robit sales. :palec_hore:

medzi hlavny skill cloveka co predava je, ze si vie vybrat produkt. ak je produkt na hovno, tak ho dobry salesak nikdy predavat nebude.

za dobre produkty hovoria cisla
za zle produkty hovoria cisla

tie cisla vidi kazdy. cisla su neutralne. nemaju ziadnu konotaciu. pred cislami neobstoji ziadny bullshit. taka je realita.
je smutne, ze sa okolo tak jasnej temy napise tolko slov. je to uplne zbitocne.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Airmike napísal: Ut 09 03, 2021 1:39 pm medzi hlavny skill cloveka co predava je, ze si vie vybrat produkt. ak je produkt na hovno, tak ho dobry salesak nikdy predavat nebude.
:like: a vie odpovedať na skoro všetky otázky. Čo nevie, tak nevie odpovedať len prvýkrát, keď otázku dostane. Najhoršia odpoveď je nájdi si, zavolaj si, zisti si. Vždy je možné, že to sleduje možný potenciálny klient. Je to najhoršia reklama akú môže taký obchodník pre produkt urobiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Airmike napísal: Ut 09 03, 2021 1:39 pm ja hrozne obdivujem ludi, ktori vedia robit sales. :palec_hore:

medzi hlavny skill cloveka co predava je, ze si vie vybrat produkt. ak je produkt na hovno, tak ho dobry salesak nikdy predavat nebude.

za dobre produkty hovoria cisla
za zle produkty hovoria cisla

tie cisla vidi kazdy. cisla su neutralne. nemaju ziadnu konotaciu. pred cislami neobstoji ziadny bullshit. taka je realita.
je smutne, ze sa okolo tak jasnej temy napise tolko slov. je to uplne zbitocne.
Sales robím 11 rokov - milujem ho :) (dnes s klientom Dealik 250 tis. CZK) občas Treba ísť v Drive ako Michael Schumacher pri štarte na Formule 1 - a treba aj často oddychovať, relaxovať... . Ale defenzívna pri uzatváraní obchodov je najlepšia čo mi vždy na 95% vychádza... .

www.youtube.com/watch?v=Oc-WOmqEf38&ab_ ... ARDPASSION

Airmike, to že má napr. invest. spoločnosť TL -27 mil. EUR ztratu za r. 2019 "nemusí byť hneď na insolvenciu, Ponzi či bankrot" a maľovať čerta na stenu, a že ich Manažment niečo robí zle... . Dôjde k predajom elektrárni, kde má TL podiel či dokončením projektov a natečie veľký cash späť do firmy... .

Vidíš napr. ARCE Capital business fungoval od r. 2009 (založená bola od r. 2003) a doplatili na 3 mesačné zmenky - hlavne a vedenie, ktoré prišlo po Krupovi... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 09 03, 2021 1:51 pm :like: a vie odpovedať na skoro všetky otázky. Čo nevie, tak nevie odpovedať len prvýkrát, keď otázku dostane. Najhoršia odpoveď je nájdi si, zavolaj si, zisti si. Vždy je možné, že to sleduje možný potenciálny klient. Je to najhoršia reklama akú môže taký obchodník pre produkt urobiť.

Rado Poradcov TL má v ČR do 500. My robíme obchod a nie sme "sekretárky či informátori niekde na vrátnici".

Ak neviem kedy presne bude Výročná bilancia za r. 2019 k dispozícii na čo sa ma parkrát Harry dotazoval či informácie o doplatení výnosoch ak viem, že Regionálni Riaditelia majú Skype s vedením TL tento týždeň...., tak sa ich dotážte slobodne ktokoľvek na Centrále pre ČR a Slovensko, je to ich náplň práce.

Sú tam aj 2 Referentky... . Dajte si umiestnenie Praha.

www.thomas-lloyd.com/cs/spolecnost/tym/

Na 2 strane ako Poradca plne chápem reklamácie a sťažnosti klientov... . Takto sa Business proste nerobí (doplatíme podiely klientom pozastavené od Júna 2020 - sľuby Manažmentu TL) do Decembra 2020, potom do Marca 2021...hento, tamto...atď

Poškodzuje nám to bohužiaľ dlhodobo - vydrené, vybudované vzťahy a dôveru s investormi v obchode, aj keď robím všetko preto (aspoň Ja - 1 z Poradcov TL), aby boli klienti plne spokojný... . A ver, že tých Poradcov, ktorí to robia profesionálne, určite to na 100% neteší... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Ut 09 03, 2021 6:05 pm Rado Poradcov TL má v ČR do 500. My robíme obchod a nie sme "sekretárky či informátori niekde na vrátnici".
Ak neviem kedy presne bude Výročná bilancia za r. 2019 k dispozícii na čo sa ma parkrát Harry dotazoval či informácie o doplatení výnosoch ak viem, že Regionálni Riaditelia majú Skype s vedením TL tento týždeň...., tak sa ich dotážte slobodne ktokoľvek na Centrále pre ČR a Slovensko, je to ich náplň práce.
Ja si myslím, že sa mýliš. Ak nejakému retailovému klientovi sprostredkuješ investičnú službu, vzťahuje sa na teba MIFID a to tvrdo chráni investora.
Ten má právo na informácie. Ty podľa mňa nesmieš predávať produkty bez informácii a tváriť sa že nie si za nič zodpovedný. Na čo ste vlastne školení a certifikovaní? Prečo ste pod dohľadom ČNB? Ako obyčajní predavači určite nie...

Ja si myslím, že v tomto štádiu, keď sa okolo TL hromadia nejasnosti a stúpa riziko [ boli zastavené výplaty, subjekt sa z Nemecka (=EU) presunul do U.K.( = mimo EU )] ty by si už nemal TL ponúkať. Buď Ti ako sprostredkovatelovi dá centrála TL uspokojivé informácie, alebo by si mal u nich skončiť ako sprostredkovateľ.

Keby som kúpil TL cez teba ako retailový klient, tak každú info si pýtam od Teba. Napríklad bilanciu za 2019 a rozhodnutie po hlasovaní v TL v januári 2021. Toto čo sa deje okolo TL v Nemecku sú vážne varovania a tí právnici majú pravdu: investiční makléri ( to si ty ) majú klientom vysvetliť, čo sa deje, ináč súd dáva za pravdu klientom. Klienti sa podľa mňa ani nemusia súdiť...stačí im vystúpiť z investície a nárokovať si celý vklad bez penále..oni sa zrejme súdia, aby dostali späť svoj vklad v plnej výške. V prípade, že raz TL padne a ja by som v ňom bol ako tvoj klient, tak by som škodu vymáhal od teba v rámci MIFID, že si ma včas neinformoval.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Ut 09 03, 2021 6:05 pm Rado Poradcov TL má v ČR do 500. My robíme obchod a nie sme "sekretárky či informátori niekde na vrátnici".
Hmm...ja neviem ako si zvyknutý ty, ale ak od niekoho niečo kúpim, tak sa na neho potom obraciam so všetkým. Takto robím obchod aj ja a mám veľa klientov, ktorí so mnou riešia aj veci na ktoré nemám kompetencie...možno to robím dobre a získal som si ich dôveru.
Obchod sa dá robiť aj ako ho robíš ty. Predáš a potom kontakt na backoffice...viac sa namakáš lebo máš menej opakovaného predaja, ale dá sa aj tak.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 09 03, 2021 8:36 pm Hmm...ja neviem ako si zvyknutý ty, ale ak od niekoho niečo kúpim, tak sa na neho potom obraciam so všetkým. Takto robím obchod aj ja a mám veľa klientov, ktorí so mnou riešia aj veci na ktoré nemám kompetencie...možno to robím dobre a získal som si ich dôveru.
Obchod sa dá robiť aj ako ho robíš ty. Predáš a potom kontakt na backoffice...viac sa namakáš lebo máš menej opakovaného predaja, ale dá sa aj tak.
Ja sa klientom venujem len profesionálne v obchode, príp. káva alebo obed. Žiadne pivá po práci či víno, priateľské vzťahy = to sú LEN klienti - bodka.

Ak sa nejedná o známych alebo kamarátov / klientov, tam je iný vzťah.

Nepredávam vždy kontakt na Back Office Rado, len keď sa jedná niečo dôležité na čo sám neviem odpoveď (viď výkonová bilancia za r. 2019).. .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ut 09 03, 2021 6:05 pm viem, že Regionálni Riaditelia majú Skype s vedením TL tento týždeň...., tak sa ich dotážte slobodne ktokoľvek na Centrále pre ČR a Slovensko, je to ich náplň práce.
Jak uz jsem psal, my jsme s ceskou centralou komunikovali nekolikrat, i jsme psali nemecky dotazy a pozadavky na financni vykazy a audity do Nemecka, odpoved vzdy prisla od p. Kovare cesky, obecne reci a vykazy, audity zadne.

Bilance 2019 me po pravde nezajima, vysledek znam jiz z obchodniho rejstriku, CTI9 (Fuenfte GmbH) je ve ztrate kazdy rok od zalozeni do roku 2019) a ne jinak tomu bude i v 2020.

Pokud TL tak strasne obhajujes, veris mu a mas tam XYZ klientu tak by mela byt napln tvoji prace podezreni a otazky resit. Pokus se tedy zajistit odpovedi na tyto pozadavky:

1) Financni vykazy 2019 nebo 2018 podle IFRS a audit podle IFRS spolecnosti Fuenfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH (CTI9D)
2) Vysvetleni polozky "potencial zhodnoceni/tiche vynosy" u CTI9 a vysvetleni vypoctu jeji hodnoty €43mil kumulativne k 31.12.2018 pro CTI9D.
3) Seznam elektraren, ktere ThomasLloyd vlastni, s uvedenim hodnoty majetkoveho podilu v €.

Vsadim se s tebou o €100 ze zejmena #1 a #3 z nich nevymlatis.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Ut 09 03, 2021 7:56 pm Ja si myslím, že sa mýliš. Ak nejakému retailovému klientovi sprostredkuješ investičnú službu, vzťahuje sa na teba MIFID a to tvrdo chráni investora.
Ten má právo na informácie. Ty podľa mňa nesmieš predávať produkty bez informácii a tváriť sa že nie si za nič zodpovedný. Na čo ste vlastne školení a certifikovaní? Prečo ste pod dohľadom ČNB? Ako obyčajní predavači určite nie...

Ja si myslím, že v tomto štádiu, keď sa okolo TL hromadia nejasnosti a stúpa riziko [ boli zastavené výplaty, subjekt sa z Nemecka (=EU) presunul do U.K.( = mimo EU )] ty by si už nemal TL ponúkať. Buď Ti ako sprostredkovatelovi dá centrála TL uspokojivé informácie, alebo by si mal u nich skončiť ako sprostredkovateľ.

Keby som kúpil TL cez teba ako retailový klient, tak každú info si pýtam od Teba. Napríklad bilanciu za 2019 a rozhodnutie po hlasovaní v TL v januári 2021. Toto čo sa deje okolo TL v Nemecku sú vážne varovania a tí právnici majú pravdu: investiční makléri ( to si ty ) majú klientom vysvetliť, čo sa deje, ináč súd dáva za pravdu klientom. Klienti sa podľa mňa ani nemusia súdiť...stačí im vystúpiť z investície a nárokovať si celý vklad bez penále..oni sa zrejme súdia, aby dostali späť svoj vklad v plnej výške. V prípade, že raz TL padne a ja by som v ňom bol ako tvoj klient, tak by som škodu vymáhal od teba v rámci MIFID, že si ma včas neinformoval.
Juggler prejdi si celú históriu 225 príspevkov, koľkokrát som tu nahrával dokumenty o reportoch, bilanciách...atď od ThomasLLoyd a informoval Vás.

ThomasLLoyd ponúkajú Poradci na základe tipérskej zmluvy na to sa MIFID nezvťahuje. Ich české Dlhopisové emisie sa ponúkali v ČR cez Investičných zprostredkovateľov (Broker Trust, SAB Servis...atď). Tam áno a je to pod dohľadom ČNB.

Ja určite 100% zodpovedám, za produkty, ktoré klientom doporučím, preto tu aj reagujem. Kedy sa subjekt TL presunul z Nemecka do Veľkej Británie ? To sám ani neviem... . v Londýne sedí len CEO TL p. Sieg. Nemýliš sa Juggler ? Centrála TL bol vždy Frankfurt a Back Office Zurich.

Pozastavil som ho... Na TL vážne varovania veľmi na Google nevidím... . Iba tu na ako-investovat.sk
m.dejl
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 05 03, 2021 11:32 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa m.dejl »

JartyGulak:

Pokousel jsem se te kontaktovat pres soukromou zpravu, ale bez odpovedi.

Jedna moje klientka, ktera ma investici ThomasLloyd CTI9, ve vysi 50 000 EUR, porizeno 12/2019, ma velky zajem z teto investice vystoupit a shani kupce na jeji podil. Nemel by nekdo z tvych existujicich klientu zajem? Byla by tam samozrejme provize pro tebe a zasadni sleva pro kupce oproti stavu kdy by kupoval novy podil (sleva by zahrnovala i nejistotu zpusobenou aktualni situaci). Diky za odpoved.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

m.dejl napísal: Ut 09 03, 2021 10:30 pm JartyGulak:

Pokousel jsem se te kontaktovat pres soukromou zpravu, ale bez odpovedi.

Jedna moje klientka, ktera ma investici ThomasLloyd CTI9, ve vysi 50 000 EUR, porizeno 12/2019, ma velky zajem z teto investice vystoupit a shani kupce na jeji podil. Nemel by nekdo z tvych existujicich klientu zajem? Byla by tam samozrejme provize pro tebe a zasadni sleva pro kupce oproti stavu kdy by kupoval novy podil (sleva by zahrnovala i nejistotu zpusobenou aktualni situaci). Diky za odpoved.

Ahoj momentálne nikoho nemám s klientov na prevod CTI9 D . Riešil som to k 31.12.2020 len s klientkou na ktorú CTI5 D prevádzal 82 ročný otec... .

Ak sa niekto ozve, písnem Ti tu do správy... . Díky za ponuku
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 09 03, 2021 10:24 pm Jak uz jsem psal, my jsme s ceskou centralou komunikovali nekolikrat, i jsme psali nemecky dotazy a pozadavky na financni vykazy a audity do Nemecka, odpoved vzdy prisla od p. Kovare cesky, obecne reci a vykazy, audity zadne.

Bilance 2019 me po pravde nezajima, vysledek znam jiz z obchodniho rejstriku, CTI9 (Fuenfte GmbH) je ve ztrate kazdy rok od zalozeni do roku 2019) a ne jinak tomu bude i v 2020.

Pokud TL tak strasne obhajujes, veris mu a mas tam XYZ klientu tak by mela byt napln tvoji prace podezreni a otazky resit. Pokus se tedy zajistit odpovedi na tyto pozadavky:

1) Financni vykazy 2019 nebo 2018 podle IFRS a audit podle IFRS spolecnosti Fuenfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH (CTI9D)
2) Vysvetleni polozky "potencial zhodnoceni/tiche vynosy" u CTI9 a vysvetleni vypoctu jeji hodnoty €43mil kumulativne k 31.12.2018 pro CTI9D.
3) Seznam elektraren, ktere ThomasLloyd vlastni, s uvedenim hodnoty majetkoveho podilu v €.

Vsadim se s tebou o €100 ze zejmena #1 a #3 z nich nevymlatis.

Ahoj Harry,

na dotazy Ti odpoviem.

Bod 2. - v prílohe . Kde tam Harry vidíš 43 mil. EUR ?
Prílohy
image005.jpg
image006.jpg
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

scr.jpg
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 09 03, 2021 10:24 pm Jak uz jsem psal, my jsme s ceskou centralou komunikovali nekolikrat, i jsme psali nemecky dotazy a pozadavky na financni vykazy a audity do Nemecka, odpoved vzdy prisla od p. Kovare cesky, obecne reci a vykazy, audity zadne.

Bilance 2019 me po pravde nezajima, vysledek znam jiz z obchodniho rejstriku, CTI9 (Fuenfte GmbH) je ve ztrate kazdy rok od zalozeni do roku 2019) a ne jinak tomu bude i v 2020.

Pokud TL tak strasne obhajujes, veris mu a mas tam XYZ klientu tak by mela byt napln tvoji prace podezreni a otazky resit. Pokus se tedy zajistit odpovedi na tyto pozadavky:

1) Financni vykazy 2019 nebo 2018 podle IFRS a audit podle IFRS spolecnosti Fuenfte Cleantech Infrastrukturgesellschaft mbH (CTI9D)
2) Vysvetleni polozky "potencial zhodnoceni/tiche vynosy" u CTI9 a vysvetleni vypoctu jeji hodnoty €43mil kumulativne k 31.12.2018 pro CTI9D.
3) Seznam elektraren, ktere ThomasLloyd vlastni, s uvedenim hodnoty majetkoveho podilu v €.

Vsadim se s tebou o €100 ze zejmena #1 a #3 z nich nevymlatis.
1. Všetky Finančné výkazy 2018, 2019 aj Funfte / CTI9 D sú auditované podľa IFRS

2. Harry tých 43 mil. EUR - je plánovaná hodnota.

Príklad: Ako, keď držíš v portfoliu Barák za 10 mil. CZK a za 2 roky narastie jeho hodnota na 15 mil. CZK

3. V takmer všetkých elektrárňach má ThomasLLoyd cez 90% Majoritný podiel

- CEO / p. Sieg hovoril, že 10% nechávajú na rozdelenie správcom objektu a stavebným firmám, aby boli motivovaný rýchlejšie elektrárňu dostavať...atď

Vôbec Harry čo je koho do toho, aké má spoločnosť presné podiely v % a majetok v EUR? Táto otázka hraničí s drzosťou. Myslíš, že by Ti Daniel Křetínsky z ČR alebo Ivan Chrenko zo Slovenska prezradili, aké a kde presne držia % podiely a ich hodnotu v EUR ? Čo sú toto za otázky ?


IFRS prisľúbila CEO / p. Siegovi / big pôžičku na projekty ThomasLLoyd v hodnote 160 mil. USD, ale ako je problém s leteckou dopravou kvôli Covid-19, zatiaľ je tento úver pozastavený... .

Nech si klienti nemeckého ThomasLloyd do budúcna poriadne preštudujú prospekt, ak investujú do Komanditných podielov "držia kus firmy"... . To nie sú Dlhopisy. -

- Vôbec o nič klienti neprišli...ak prskajú, že od Júna 2020 sa nevyplácajú mesačné zálohy na budúci výnos (podľa prospektu má ThomasLloyd na to plné právo...)

Príklad:

napr. ČEZ - Valná hromada by rozhodla nevyplatíme klientom dividendu (najmenšie zlo), ale použijeme ich na dostavbu ďalších našich elektrárni, aby sa naplnili ciele spoločnosti a stabilizovalo sa celkové portfolio, a potom to akcionárom doplatíme... . To je prípad ThomasLLoyd - Komand. podielov.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 6:44 pm 1. Všetky Finančné výkazy 2018, 2019 aj Funfte / CTI9 D sú auditované podľa IFRS
Ano to vime ze TL tvrdi ze jsou reportovane a auditovane podle IFRS, tak nam ty vykazy a audity zde priloz. Uvedom si ze podle nemeckeho ucetnictvi na obchodnim rejstriku je €42 mil kumulovana ztrata a teprve IFRS pridava nejakou zazracnou polozku €43 mil vynos, ktera dostava vysledek do €1 mil kumulovaneho zisku. Tak samozrejme chceme ty IFRS vykazy videt. Nemecke vykazy jsou verejne ze zakona, IFRS vykazy by TL mel zverejnit taky pokud chce byt duveryhodny. Pokud je nezverejnuje, tak samozrejme roste podezreni ze ta €43mil precenovaci polozka je fiktivni.
JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 6:44 pm 2. Harry tých 43 mil. EUR - je plánovaná hodnota.
Príklad: Ako, keď držíš v portfoliu Barák za 10 mil. CZK a za 2 roky narastie jeho hodnota na 15 mil. CZK
Tech €43 mil je ale ve sloupci kumulativni skutecnost. Chces rict ze TL v cislech skutecnost zapocitava planovany narust ktery si sam odhadl? To by absolutne odporovalo jakymkoli ucetnim pravidlum. To tiche zhodnoceni je 2/3 celkoveho zisku, takze chces rict ze 1/3 zisku je z vystavby a provozu (prodeje elektriny) a 2/3 je z narustu hodnoty elektrarny samotne, ze ty solarni panely jsou rok od roku drazsi? To nedava zadny smysl.
JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 6:44 pm 3. V takmer všetkých elektrárňach má ThomasLLoyd cez 90% Majoritný podiel
Uved tedy seznam tech elektraren a hodnotu kazde z nich.
JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 6:44 pm Vôbec Harry čo je koho do toho, aké má spoločnosť presné podiely v % a majetok v EUR? Táto otázka hraničí s drzosťou. Myslíš, že by Ti Daniel Křetínsky z ČR alebo Ivan Chrenko zo Slovenska prezradili, aké a kde presne držia % podiely a ich hodnotu v EUR ? Čo sú toto za otázky ?
To si delas legraci, samozrejme ze akcionar nebo komanditista (=tichy spolecnik neboli vlastnik) ma pravo na informaci o tom, jaky majetek jim vlastnena spolecnost na rozvaze ma. Mohl bych ti ukazat na prikladu cesky nemovitostni fond Accolade, ktery na vyzadani predlozil audity a oceneni jednotlivych projektovych spolecnosti vlastnicitich jednotlive sklady.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 15 03, 2021 7:01 pm Ano to vime ze TL tvrdi ze jsou reportovane a auditovane podle IFRS, tak nam ty vykazy a audity zde priloz. Uvedom si ze podle nemeckeho ucetnictvi na obchodnim rejstriku je €42 mil kumulovana ztrata a teprve IFRS pridava nejakou zazracnou polozku €43 mil vynos, ktera dostava vysledek do €1 mil kumulovaneho zisku.



Tech 43 mil je ale ve sloupci kumulativni skutecnost. Chces rict ze TL v cislech skutecnost zapocitava planovany narust ktery si sam odhadl? To by absolutne odporovalo jakymkoli ucetnim pravidlum. To tiche zhodnoceni je 2/3 celkoveho zisku, takze chces rict ze 1/3 zisku je z vystavby a provozu (prodeje elektriny) a 2/3 je z narustu hodnoty elektrarny samotne, ze ty solarni panely jsou rok od roku drazsi? To nedava zadny smysl.


Uved tedy seznam tech elektraren a hodnotu kazde z nich.



To si delas legraci, samozrejme ze akcionar nebo komanditista (=tichy spolecnik neboli vlastnik) ma pravo na informaci o tom, jaky majetek jim vlastnena spolecnost na rozvaze me. Mohl bych ti ukazat na prikladu nemovitostni fond Accolade, ktery na vyzadani predlozil audity a oceneni jednotlivych projektovych spolecnosti vlastnicitich jednotlive sklady.
Vyžiadal si ich z centrály alebo kontaktuj Nemeckú matku. Ja neviem kedy budú presné hotové už som to tu písal snáď 10 krát..., prípadne napíš mail vedeniu - miroslav.kovar@thomas-lloyd.com

Zoznamy elekrátni a hodnotu každej z nich ? Si robíš fakt prdel :shock: ?

Otázka na akcionárov:

Dotaz / CEO - michael.sieg@thomas-lloyd.com


Nie nerobím si srandu, Accolade je možno výnimka. ThomasLLoyd si myslím resp. som presvedčený, že robí číslami podrobné auditované správy čo som videl r. 2016, r. 2017, r. 2018... .

Tvoje otázky boli zodpovedané... .

Bodka / Hrubá čiara / Podrhnuté.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 7:08 pm Vyžiadal si ich z centrály alebo kontaktuj Nemeckú matku. Ja neviem kedy budú presné hotové už som to tu písal snáď 10 krát..., prípadne napíš mail vedeniu - miroslav.kovar@thomas-lloyd.com
Psal jsem 2019 nebo 2018. IFRS vykazy 2018 jsou citovane ve vykonove bilance, takze hotove uz byt musi!!!

Psali jsme na prazskou centralu, p. Kovarovi, i do Nemecka. Neda to nikdo nam ani tobe.
JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 7:08 pm ThomasLLoyd si myslím resp. som presvedčený, že robí číslami podrobné auditované správy čo som videl r. 2016, r. 2017, r. 2018... .
Pokud jsi 2018 IFRS audit videl, proc jej sem neprilozis!!!?????
JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 7:08 pm Tvoje otázky boli zodpovedané... .
Nikoliv, nezodpovedel jsi ani jednu otazku. Neposlal jsi ani IFRS 2018 vykazy, ani vypocet €43mil tiche rezervy, ani seznam elektraren. Pred tydnem jsi psal ze seznam je ve vykonove bilanci, a ted pises ze si robim prdel. Uvazujes uplne stejne jako TL a nezbyly ti posledni zbytky strizliveho a nezavisleho uvazovani.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 6:44 pm
Vôbec Harry čo je koho do toho, aké má spoločnosť presné podiely v % a majetok v EUR? Táto otázka hraničí s drzosťou. Myslíš, že by Ti Daniel Křetínsky z ČR alebo Ivan Chrenko zo Slovenska prezradili, aké a kde presne držia % podiely a ich hodnotu v EUR ? Čo sú toto za otázky ?

Nech si klienti nemeckého ThomasLloyd do budúcna poriadne preštudujú prospekt, ak investujú do Komanditných podielov "držia kus firmy"... . To nie sú Dlhopisy. -
Jarty, ty si v jednom svojom príspevku dokážeš odporovať. Majiteľovi časti firmy povieš, že jeho otázky sú drzé, ak chce vedieť v akom stave má firmu. Pre mňa zábavné, pre investora do TL tragické.
JartyGulak napísal: Po 26 10, 2020 11:38 pm Ano pardón zabudol som odpočítať nominál - výnos. Pokiaľ by ThomasLloyd rachol, tak odídem z finančného biznisu, pretože už veriť ničomu takmer nebudem.... .
Minimálne by si mal kuknúť, kde máš odložený kufor. BTW písal si to v čase, keď sa to celé zadrhlo. Tlak na likviditu bude veľký a na nových investorov sa už spoliehať nemôžu. Ak by boli na burze, tak by som išiel short a asi aj bez SL. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Harry napísal: So 06 03, 2021 11:17 am ThomasLloyd vznikl premenou DKM coz byl dalsi zkrachovaly produkt pana Siega kde lidi prisli o vsechno
JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 11:20 am Toto sú veľmi ťažké slová... . Tvoje pochybnosti predám na vedenie a firma sa Ti k tomu vyjadrí. Harry každé Ponzi rachne do 3 - 5 rokov., tak si dávaj pozor na ústa čo píšeš... .
Firma sa už vyjadrila?

Apropo, BMG rachlo až po 8 rokoch...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 15 03, 2021 9:42 pm Jarty, ty si v jednom svojom príspevku dokážeš odporovať. Majiteľovi časti firmy povieš, že jeho otázky sú drzé, ak chce vedieť v akom stave má firmu. Pre mňa zábavné, pre investora do TL tragické.

Minimálne by si mal kuknúť, kde máš odložený kufor. BTW písal si to v čase, keď sa to celé zadrhlo. Tlak na likviditu bude veľký a na nových investorov sa už spoliehať nemôžu. Ak by boli na burze, tak by som išiel short a asi aj bez SL. :D


Zadrhlo sa to pre Covid-19, keď sa neraisovalo a dist siete v celom svete TL naraisovali cca 200 mil. EUR ročne odhadom + zavádzanie novej Digitálnej Platformy... . A pre refinancovanie už hotových projektov od ázijských bánk.

K ostatnému som sa vyjadril, Harry nie Majiteľ firmy, ale ak tak tichý podielnik (nemá priamu účasť v ThomasLLoyd), ale pokiaľ viem, tak komanditný podiel, kde sa spolupodiela na hosp. raste firmy.

(Nech si klienti nemeckého ThomasLloyd do budúcna poriadne preštudujú prospekt, ak investujú do Komanditných podielov "držia kus firmy"... . To nie sú Dlhopisy. -

- Vôbec o nič klienti neprišli...ak prskajú, že od Júna 2020 sa nevyplácajú mesačné zálohy na budúci výnos (podľa prospektu má ThomasLloyd na to plné právo...)

Príklad:

napr. ČEZ - Valná hromada by rozhodla nevyplatíme klientom dividendu (najmenšie zlo), ale použijeme ich na dostavbu ďalších našich elektrárni, aby sa naplnili ciele spoločnosti a stabilizovalo sa celkové portfólio, a potom to akcionárom doplatíme... . To je prípad ThomasLLoyd - Komand. podielov.)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 21 03, 2021 7:02 am Firma sa už vyjadrila?

Apropo, BMG rachlo až po 8 rokoch...
BMG po 8 rokoch, vidíš ThomasLLoyd Jogo funguje od r. 2003 na trhu a do inšfraštruktúry a projektov začal investovať od r. 2009 čo je 12 rokov a myslím si, že to ustoja, aj keď s väčšími problémami... . Klientom všetky mes. zálohy na budúce výnosy Kom. podielov do r. 2023 doplatia.

ThomasLLoyd nemôžeš NIKDY s WSM porovnávať s nejakými smiešnymi robotmi (a zlodeja, šaša Kubíčka, ani BMG a vidíš ako Fruni skončil v Anglicku po odpykaní trestu, či jeho spoločníci niekde v sklade tuším)... s krásnymi, veľkými projektami a elektrárňami.. .

IFRS prisľúbilo CEO TL big úver v hodnote 160 mil. USD, ale je to zatiaľ blokované ako sa ešte veľmi nelieta a pre Koronakrízu... .

Nech Harry kľudne kontaktuje jedného z výborných a empatických Reg. Riaditeľov - pána Sejkoru - https://jaro2018.finfest.cz/speaker/petr-sejkora/

petr.sejkora@thomas-lloyd.com

Pan Sejkora to rád rozoberie s klientmi či Obch. partnermi do poslednej šroubičky tie pochybnosti a čísla... . Určite si rád s Harrym dá na centrále :kavicka: , klienti majú nárok na informácie.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 11:20 am Toto sú veľmi ťažké slová... . Tvoje pochybnosti predám na vedenie a firma sa Ti k tomu vyjadrí.
Predal jsi tedy ty pochybnosti a vyjadrila se firma?
JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 10:38 am Pan Sejkora to rád rozoberie s klientmi či Obch. partnermi do poslednej šroubičky tie pochybnosti a čísla... . Určite si rád s Harrym dá na centrále :kavicka: , klienti majú nárok na informácie.
Ja na zadne kafe jezdit nebudu, vykazy jsme se pokouseli shanet na nejvyssich mistech vc. nemecke centraly a p. Kovare. P. Kovar je nadrizeny p. Sejkory a vyjadril se jasne ze nic jineho nez se zverejnuje oficialne, tj. vykonova bilance se zverejnovat nebude. U TL investori na informace pravo nemaji. Nemecke vykazy co jsou kazdy rok ve ztrate zverejnene jsou, ale investorum sa maze med kolem ust cisly z IFRS vykazu, ktere jsou udajne v zisku, ale IFRS vykazy vlastni se nezverejnuji.
JartyGulak napísal: Po 15 03, 2021 7:08 pm ThomasLLoyd si myslím resp. som presvedčený, že robí číslami podrobné auditované správy čo som videl r. 2016, r. 2017, r. 2018... .
Proc nam pro zacatek nedas ty IFRS vykazy a audit za 2018 ktere tvrdis ze jsi videl? Upozornuji ze vykazy jsou vykazy s jednotlivymi radky rozvahy a vykazy zisku a ztrat a audit je zprava auditora zakoncena razitkem auditora. Nejedna se mi o vykonovou bilanci coz je marketingovy material ktery z udajnych vykazu cituje jen nekolik cisel ale neobsahuje vypocet/rozpad toho ticheho zhodnoceni ani vlastni vyrok a razitko auditora.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ne 21 03, 2021 12:27 pm Predal jsi tedy ty pochybnosti a vyjadrila se firma?



Ja na zadne kafe jezdit nebudu, vykazy jsme se pokouseli shanet na nejvyssich mistech vc. nemecke centraly a p. Kovare. P. Kovar je nadrizeny p. Sejkory a vyjadril se jasne ze nic jineho nez se zverejnuje oficialne, tj. vykonova bilance se zverejnovat nebude. U TL investori na informace pravo nemaji. Nemecke vykazy co jsou kazdy rok ve ztrate zverejnene jsou, ale investorum sa maze med kolem ust cisly z IFRS vykazu, ktere jsou udajne v zisku, ale IFRS vykazy vlastni se nezverejnuji.



Proc nam pro zacatek nedas ty IFRS vykazy a audit za 2018 ktere tvrdis ze jsi videl? Upozornuji ze vykazy jsou vykazy s jednotlivymi radky rozvahy a vykazy zisku a ztrat a audit je zprava auditora zakoncena razitkem auditora. Nejedna se mi o vykonovou bilanci coz je marketingovy material ktery z udajnych vykazu cituje jen nekolik cisel ale neobsahuje vypocet/rozpad toho ticheho zhodnoceni ani vlastni vyrok a razitko auditora.
Na Tvoje večné tliachanie o audite, bilanciách a číslach nikto nie je v diskusiách zvedavý... .

Bojíš sa stretnúť v zasadačke voči / zoči s Reg. Riaditeľmi ThomasLLoyd Harry ? Môžeš sa s nimi aj 45 min. aj hodinu pobaviť do hĺbky o Tvojich pochybnostiach, miesto Tvojho pisálkovania po webe... .

Podpora je ich náplň práce... .

Howk skončil som, viac na Teba nemienim reflektovať... .

PS: Osobne si myslím Harry, že si konkurencia, ktorá sa snaží ThomasLloyd začne pošpiniť... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 1:15 pm Na Tvoje večné tliachanie o audite, bilanciách a číslach nikto nie je v diskusiách zvedavý... .
Tlachas ty, popsal jsi x stran o tom jak je vse skvele, a vse v zisku, ale nepredlozil jsi jediny klicovy dokument (auditovany financni vykaz) o kterem navic tvrdis ze jsi ho videl. Pokud ho mas tak ho predloz. Tlachal jsi jak se firma vyjadri a nestalo se to.
JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 1:15 pm Bojíš sa stretnúť v zasadačke voči / zoči s Reg. Riaditeľmi ThomasLLoyd Harry ? Môžeš sa s nimi aj 45 min. aj hodinu pobaviť do hĺbky o Tvojich pochybnostiach, miesto Tvojho pisálkovania po webe... .
Kolikrat ti mam opakovat ze jsem s nimi mluvil, a oni jen tlachaji jako ty ze vse je skvele a bude jeste lepsi, ze se stavi, ze India, ze uvery, bla bla bla, ale dukazy pro to ze je firma doposud v zisku a ne hluboke ztrate nepredlozi.
JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 1:15 pm PS: Osobne si myslím Harry, že si konkurencia, ktorá sa snaží ThomasLloyd začne pošpiniť... .
Nejsem konkurence, jsem nezavisly financni poradce, ktery pruser jmenem TL resi pro svoje dva klienty.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Harry napísal: Ne 21 03, 2021 12:27 pm Predal jsi tedy ty pochybnosti a vyjadrila se firma?
Myslím, že tu asi platí porekadlo: "Kto mlčí, ten svedčí".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 10:38 am BMG po 8 rokoch, vidíš ThomasLLoyd Jogo funguje od r. 2003 na trhu a do inšfraštruktúry a projektov začal investovať od r. 2009 čo je 12 rokov a myslím si, že to ustoja, aj keď s väčšími problémami...
Madoff fungoval 48 rokov a tiež len kríza 2008 odhalila jeho pyramídu, ináč by tu bol doteraz so svojim fondom. Podvody sa odhaľujú počas kríz, to by si mal vedieť.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"