ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Ne 25 04, 2021 11:44 am Jogo nerozumiem čo splietaš a porovnávaš 1. Garantovanú, a.s. s ThomasLLoyd - (cez 4 mld. USD pod správou)... . To je v porovnaní nebe a dudy.
Keď ti spomeniem Madoffa, tak povieš, že je to neporovnateľné s Thomas Lloydom, neviem aký je dôvod(asi je moc veľký voči Thomas Lloydu?)
Keď ti spomeniem 1 Garantovanú, tak je zase pre teba moc malá voči Thomas Lloydu.
Keď spomenieme ARCU, ktorú si tu ospevoval, tak zas povieš, že si ju nepredával...
Keď ti spomeniem nemeckú spoločnosť Wirecard s miliardovými podvodmi, čo mi zas na ňu povieš?

Tými príbehmi poradcov som na nič nenarážal, napísal som len pravdu o troch poradcoch, ktorých poznám. Mohol by som písať ešte nejaké ďalšie príbehy, ale načo, veď si v tomto biznise dosť dlho a videl si toho oveľa viac ako ja, však si nám tu zopár praktík brokerov opísal z vlastnej skúsenosti. Tak ja som opísal praktiky poradcov...a to, že nejaký poradca zoberie peniaze od ľudí z vlastnej dediny a nepošle ich na účet v poisťovni som počul prvýkrat, tak to tu dávam pre poučenie iných. Lebo tí ľudia sú jednoduchí, internetbanking je pre nich španielska dedina a poslať peniaze na účet v poisťovni tiež. Tak to nechali na neho, veď cez neho uzatvorili zmluvy, tak mu dôverovali.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Charles Bridge Global macro Fund

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 26 10, 2020 11:38 pm Ano pardón zabudol som odpočítať nominál - výnos. Pokiaľ by ThomasLloyd rachol, tak odídem z finančného biznisu, pretože už veriť ničomu takmer nebudem.... .
To si písal v čase, keď už meškali zálohy 5 mesiacov. Som zvedavý keď to rachne, či slovo doržíš alebo si len pisálek z internetu. Stavím na to druhé.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 25 04, 2021 12:33 pm Keď ti spomeniem Madoffa, tak povieš, že je to neporovnateľné s Thomas Lloydom, neviem aký je dôvod(asi je moc veľký voči Thomas Lloydu?)
Keď ti spomeniem 1 Garantovanú, tak je zase pre teba moc malá voči Thomas Lloydu.
Keď spomenieme ARCU, ktorú si tu ospevoval, tak zas povieš, že si ju nepredával...
Keď ti spomeniem nemeckú spoločnosť Wirecard s miliardovými podvodmi, čo mi zas na ňu povieš?

Tými príbehmi poradcov som na nič nenarážal, napísal som len pravdu o troch poradcoch, ktorých poznám. Mohol by som písať ešte nejaké ďalšie príbehy, ale načo, veď si v tomto biznise dosť dlho a videl si toho oveľa viac ako ja, však si nám tu zopár praktík brokerov opísal z vlastnej skúsenosti. Tak ja som opísal praktiky poradcov...a to, že nejaký poradca zoberie peniaze od ľudí z vlastnej dediny a nepošle ich na účet v poisťovni som počul prvýkrat, tak to tu dávam pre poučenie iných. Lebo tí ľudia sú jednoduchí, internetbanking je pre nich španielska dedina a poslať peniaze na účet v poisťovni tiež. Tak to nechali na neho, veď cez neho uzatvorili zmluvy, tak mu dôverovali.
Madoff je najväčší Ponzi systém sveta. ThomasLLoyd ponúka na Dlhopisoch 5,8%, 7% či 6,25%, tak neviem či je "to porovnateľné" s askenázi židom, ktorý ponúkal výnosy svojim klientom v desiatkach % pred krízou v r. 2008... .

1. Garantovaná je áno veľmi malá oproti TL

V ARCE sa mi páčili ich pekné - kvalitné projekty, ktoré držali v portfóliu - Liptovská osada Gothal, LightPark v Bratislave, Dom na Smetanovom nábreží v Prahe, Bukóza Vranov, 4% podiel v Borusii Dortmund a kopu iných projektov..., zachránili pre krachom minerálne vody Ondrášovka...atď. Veľmi mi je ľúto, že tak kvalitná Private Equity spoločnosť skončila v insolvencii. Pavol Krúpa ju vybudoval a za Veliča šla ARCA do kopru... .

Jogo čo sa týka ARCA Investments, či ARCA Capital - projekty boli v ich portfóliu kvalitné, ale Zmenky zo zásady NIKDY v obchode neponúkam a dávam od nich ruky preč (aj keď sa ručí celým majetkom spoločnosti). Odmietol som ich ponúkať, aj keď ma Manažéri predajov ARCA Capital veľakrát kontaktovali... .

Aj Dlhopisy ARCY som odmietol ponúkať vzhľadom k riziku ich podnikania... . Jediné Dlhopisy v živote, ktoré som predával v obchode sú od ThomasLLoyd Czech.

Mal som 2 klientov v REDSIDE / Nova Green Energy Fund, Nova Real Estate Fund - správci Fondov. kval. investorov ARCA Capital -

- Oboch z klientov som varoval pred insolvenciou a 1 z klientov si okamžite sťahoval 1 mil. CZK z Nova Green Energy Fondu späť - zachránil som mu nominál a výnos za 2 roky (od 06/2018) mu z 90% vymazal prepad Nova Green Fondu v 11/2020 o -13% kvôli problémom ARCY Capital s 2 elektrárňami na Slovensku - v Krnči a tuším Topoľčany... .

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-real-estate

Spoločnosť WireCard nepoznám, niečo som o nej počul, tak si ju bližšie naštudujem... .

Za jednoduchými klientmi zásadne nechodím, nemám na nich absolútne náladu ani chuť... . Vyberám si len obchody so skúsenými investormi, z 90% profesionálnu klientelu.

Škoda, že jednoduchý ľudia natrafia podvodníkovi či šmejdom, ktorý patria do Basy.

Ak ma kontaktuje kamarát, známy, že si chce šporiť na dôchodok, pošlem ho na web Finaxu, nech prejde si Cenník nech si to sám nastaví, skonzultuje to s Accountmi na linke a pravidelne si investuje do ETF.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Po 26 04, 2021 11:35 am Ja si nemyslím, že v ThomasLLoyd prídu klienti o svoje financie... . Maľuješ zbytočne čerta na stenu Juggler.
Jarty. Od začiatku sa mi nepáčila a už aj prestala vyplácať. Moje presvedčenie, že je to zlá investícia je vysoké.
Dal som hlasovať. Som zvedavý aký názor majú ostatní.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 26 04, 2021 7:26 pm Jarty. Od začiatku sa mi nepáčila a už aj prestala vyplácať. Moje presvedčenie, že je to zlá investícia je vysoké.
Dal som hlasovať. Som zvedavý aký názor majú ostatní.
Nie to zlá investícia, pretože :

- problémy s vyplácaním sú iba s nemeckou entitou produktov / CTI fondami - CTI9 D, CTI5 D, CTIVario D. Prestala vyplácať zálohy po 10,5 rokoch od 06/2020 čo ThomasLLoyd poznám od r. 2010

- so všetkými českými emisiami Dlhopisov od r. 2013 (čo sa začal ThomasLloyd verejne ponúkať), ktoré doteraz vyšli nie je ani 1 problém ani s Green Bondami v EUR, ani so SICAV fondom ani priamou účasťou DB

Miešame tu diskusie z 2 vlákien dohromady... .

Nech si hlasuje kto ako chce, má ma svoj slobodný názor plne právo... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 26 04, 2021 8:07 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Ne 25 04, 2021 1:14 pm Madoff je najväčší Ponzi systém sveta. ThomasLLoyd ponúka na Dlhopisoch 5,8%, 7% či 6,25%, tak neviem či je "to porovnateľné" s askenázi židom, ktorý ponúkal výnosy svojim klientom v desiatkach % pred krízou v r. 2008... .
Ponziho schému nespoznáš podľa výšky vyplácaného úroku, ale podľa toho z akých zdrojov sú výnosy vyplácané. Ak spoločnosť netvorí zisk, tak má iba jednu možnosť a to platiť zo zdrojov, ktoré má. Tie tvorí len príchodom nových. To je BTW aj náš sociálny a zdravotný systém. Ak sa zastaví prílev nového kapitálu, tak sa zastaví aj výplata výnosov, ale podobnosť s TL je asi čisto náhodná. Geniálne na tom je to, že sa prestalo vyplácať spoločníkom, ktorí si to nemôžu nárokovať. Dlhopisy sa vyplácať musia inak by mali problém. To je celé. Všetok novo získaný kapitál, ak nejaký bude, pôjde do výplaty dlhopisov.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 26 04, 2021 8:07 pm Ponziho schému nespoznáš podľa výšky vyplácaného úroku, ale podľa toho z akých zdrojov sú výnosy vyplácané. Ak spoločnosť netvorí zisk, tak má iba jednu možnosť a to platiť zo zdrojov, ktoré má. Tie tvorí len príchodom nových. To je BTW aj náš sociálny a zdravotný systém. Ak sa zastaví prílev nového kapitálu, tak sa zastaví aj výplata výnosov, ale podobnosť s TL je asi čisto náhodná. Geniálne na tom je to, že sa prestalo vyplácať spoločníkom, ktorí si to nemôžu nárokovať. Dlhopisy sa vyplácať musia inak by mali problém. To je celé. Všetok novo získaný kapitál, ak nejaký bude, pôjde do výplaty dlhopisov.

Rado prihlás sa na Webinár 28.4. alebo 29.4. ThomasLLoyd - každý riadok vo Výročnej bilancii za r. 2019 (Zisky, Ztraty, CTI fondy, Dlhopisy, SICAV Fond, DB priama účasť) tam máš do poslednej šrúbky a detailov vysvetlené od Reg. Riaditeľov... . Môžeš si ho pustiť a počúvať. Môže sa tam aj Juggler či Harry prihlásiť či ktokoľvek chce z ako-investovat.sk

Mňa už tu nebaví stále vypisovať... . Webinár ThomasLLoyd, je moja najlepšia rada ak majú diskutujúci o TL pochybnosti... .


https://register.gotowebinar.com/rt/5554573728607749901

Termíny

pondělí, 26. dubna 2021 v 18 hod
středa, 28. dubna 2021 v 10 hod
čtvrtek, 29. dubna 2021 ve 13 hod
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Ja to nepotrebujem počuť, stačí, že to vidím. Ja za svoju prax som čítal veľa výkazov a viem si rýchlo pospájať fakty. Ty si robil iné veci, ale spochybňuješ všetkých aj keď o tom zjavne vedia viac. Žiadna kontrolka ti nezablikala. Nemáš pochybnosti, tak je všetko o.k. a všetci sme spokojní. Čakám, že sa ozveš až sa všetko rozbehne. Potom nám povieš ako sme sa mýlili. Nemám s tým problém.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Po 26 04, 2021 8:11 pm Webinár 28.4. alebo 29.4. Môže sa tam aj Juggler či Harry prihlásiť či ktokoľvek chce z ako-investovat.sk
Dík za ponuku. 30.4.pustia Gedeona z väznice. Budem tam. 5% mesačne s priamym vkladom do rúk finančníka sa mi viac páči ako 8% p.a. cez sprostredkovatelov a regionálnych riaditeľov... Keď Ponzi, tak treba investovať prvé tri roky. Nie po 10 rokoch... :mesec: :mesec: :mesec:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 26 04, 2021 8:36 pm Ja to nepotrebujem počuť, stačí, že to vidím. Ja za svoju prax som čítal veľa výkazov a viem si rýchlo pospájať fakty. Ty si robil iné veci, ale spochybňuješ všetkých aj keď o tom zjavne vedia viac. Žiadna kontrolka ti nezablikala. Nemáš pochybnosti, tak je všetko o.k. a všetci sme spokojní. Čakám, že sa ozveš až sa všetko rozbehne. Potom nám povieš ako sme sa mýlili. Nemám s tým problém.
Nespochybňujem všetkých. Spochybňujem to, že si čísla z Bilancií každý vysvetľuje po svojom a píšu tu nesprávne dezinformácie a kydy... .

Počuť to nepotrebuješ, aby náhodou 2 strana nemala pravdu :)

a) Spochyňujem, že ThomasLLoyd "je Ponzi systém"

b) Špecifikuj Rado "aké všetko" sa má rozbehnúť ? :D Dlhopisy, SICAV Fund, DB - Priama účasť bežia 7- 8 rokov na trhu...nevyplácajú sa zálohami len komanditné - nemecké CTI fondy od 06/2020 na čo má ThomasLLoyd podľa prospektu plné právo zálohy pozastaviť.

c) Kontrolka mi určite nezablikala...nie je dôvod :), spoločnosť beží aj investície. Akurát vyčkávam ako Poradca, že sa ThomasLloyd celý stabilizuje (po Korone) a doplatí klientom zálohy na CTI fondy. Teraz TL v portfóliu neriešim... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 26 04, 2021 8:56 pm Dík za ponuku. 30.4.pustia Gedeona z väznice. Budem tam. 5% mesačne s priamym vkladom do rúk finančníka sa mi viac páči ako 8% p.a. cez sprostredkovatelov a regionálnych riaditeľov... Keď Ponzi, tak treba investovať prvé tri roky. Nie po 10 rokoch... :mesec: :mesec: :mesec:

Nechápem Juggler čo má David Gedeon / Next Level Factory spoločné s ThomasLloyd, ale ak ho tak obdivuješ, počkaj ho 30.4. na Floriánskej v Košiciach - dajte si kávičku :kavicka: pripite si a štrngnite :vinko: vínkom a pogratuluj mu "v najväčšej úcte" v mene www.ako-investovat.sk za "výborné odvedenú prácu a zhodnotené vklady klientom na Slovensku"... .

Ale odkáž mu moju dobrú radu:

Nech pán veľkomožný Gedeon začne trénovať na športovisku šprint aj beh - niekoľko km 7 dní v týždni, bude to potrebovať a rýchle nohy (bez svojho zabaveného Mercedesu... :) ), ak ho začne 900 klientov naháňať či len 1/5 z nich..., keď vyjde z Basy za 4 dni, tam mu možno bolo lepšie :like: ... .

Prajem Davidovi Gedeonovi fakt pevné nervy ! -

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22642118 ... ustit.html
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Ne 25 04, 2021 1:23 am Rado každý si tie ťažké výkazy a čísla vysvetľuje po svojom a potom tu z toho nastáva "maďarský guláš" a zbytočné hádky. Harry považoval napr. -100 mil. EUR v CTI fondoch za ztraty a to sú Náklady, ktoré doteraz ešte neprebehli... .
Financni vykaz=vykaz zisku a ztrat=vysledovka nedava zadny prostor pro interpretaci. Naklady v ni bud jsou nebo nejsou.
U CTI9 naklady na porizeni vlastniho kapitalu ve vysi 99mil EUR kumulovane jsou, a to jak na auditovane vysledovce v nemeckem obchodnim rejstriku, v bilanci, tak i v prospektu (kde se pise 22%, coz presne odpovida nakladum 99mil z porizeneho kapitalu 441mil).

Pokud ti regionalni reditele tvrdi opak, tak to nemuzou jen tak placnout, ale musi to zduvodnit/vysvetlit/prokazat. Pokud to neudeali, je to pouze fabulace a kourova clona.

Vsechny tistene materialy rikaji ze naklady byly, a ty veris mluvenemu slovu regionalniho reditele, ze naklady nebyly a vubec ti nesviti zadna kontrolka!?!

Navic pokud pises "jeste neprobehly" tak to naznacuje ze stejne driv nebo pozdeji probehnou, takze je to celkem jestli a ztrata driv nebo pozdeji bude.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 26 04, 2021 10:03 pm Financni vykaz=vykaz zisku a ztrat=vysledovka nedava zadny prostor pro interpretaci. Naklady v ni bud jsou nebo nejsou.
U CTI9 naklady na porizeni vlastniho kapitalu ve vysi 99mil EUR kumulovane jsou, a to jak na auditovane vysledovce v nemeckem obchodnim rejstriku, v bilanci, tak i v prospektu (kde se pise 22%, coz presne odpovida nakladum 99mil z porizeneho kapitalu 441mil).

Pokud ti regionalni reditele tvrdi opak, tak to nemuzou jen tak placnout, ale musi to zduvodnit/vysvetlit/prokazat. Pokud to neudeali, je to pouze fabulace a kourova clona.

Vsechny tistene materialy rikaji ze naklady byly, a ty veris mluvenemu slovu regionalniho reditele, ze naklady nebyly a vubec ti nesviti zadna kontrolka!?!

Navic pokud pises "jeste neprobehly" tak to naznacuje ze stejne driv nebo pozdeji probehnou, takze je to celkem jestli a ztrata driv nebo pozdeji bude.
Harry moja odpoveď je tá, že aj ty sa prihlás 28.4. alebo 29.4. na Webinár a rovno tam môžeš dávať dotazy k ThomasLLoyd... . Stále vypisuješ, že sa nikto s Tebou nechce baviť, tak máš šancu mať vysvetlené všetko do úplných detailov... .

O tom sa tu môžme baviť ako Nekonečný príbeh... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 26 04, 2021 9:38 pm
Počuť to nepotrebuješ, aby náhodou 2 strana nemala pravdu :)

b) Špecifikuj Rado "aké všetko" sa má rozbehnúť ? :D Dlhopisy, SICAV Fund, DB - Priama účasť bežia 7- 8 rokov na trhu...nevyplácajú sa zálohami len komanditné - nemecké CTI fondy od 06/2020 na čo má ThomasLLoyd podľa prospektu plné právo zálohy pozastaviť.
Čísla neklamú. Interpretácie ma zaujímajú iba v prípade, že sa investuje do niečoho nového, čo bilanciu zmení pozitívne. Vysvetľovať rok 2019 nepotrebujem. Ja som od kedy som sa s TL stretol videl, čo sa deje. Od začiatku som písal o nich rovnako. Môžeš si to spätne pozrieť. Vravel si vtedy, že nemám pravdu a vravíš to aj teraz. Už v tom čase prestali vyplácať zálohy, ale to si mi nepovedal. Tak sa asi mýlim znova.

"Všetko" vieš dobre čo pod tým myslím. Zálohy na zisk (fenomén s akým som sa ešte nestretol) sa prestali vyplácať, tak som myslel to. Iné informácie o TL ako od teba a Harryho nemám. Zaujíma ma to ako téma na diskusiu. Viac času im venovať nemienim. Slabý výnos (z môjho pohľadu) o riziku nebudem hovoriť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 26 04, 2021 10:19 pm Čísla neklamú. Interpretácie ma zaujímajú iba v prípade, že sa investuje do niečoho nového, čo bilanciu zmení pozitívne. Vysvetľovať rok 2019 nepotrebujem. Ja som od kedy som sa s TL stretol videl, čo sa deje. Od začiatku som písal o nich rovnako. Môžeš si to spätne pozrieť. Vravel si vtedy, že nemám pravdu a vravíš to aj teraz. Už v tom čase prestali vyplácať zálohy, ale to si mi nepovedal. Tak sa asi mýlim znova.

"Všetko" vieš dobre čo pod tým myslím. Zálohy na zisk (fenomén s akým som sa ešte nestretol) sa prestali vyplácať, tak som myslel to. Iné informácie o TL ako od teba a Harryho nemám. Zaujíma ma to ako téma na diskusiu. Viac času im venovať nemienim. Slabý výnos (z môjho pohľadu) o riziku nebudem hovoriť.

Ako "zálohy na zisk" ? Ak presne uvediem mesačné zálohy na výnosy v budúcnosti po 5 rokoch (CTI5 D) a 9 rokoch (CTI9 D). Klienti investujú do spoločnosti, ktorá sa nejak hospodársky vyvíja ako podielnici... . Nie je to bežný finančný produkt.


Od kedy si sa stretol s ThomasLLoyd "čo si videl" Rado, "čo sa deje" ? :D - pouč ma, som samé ucho a veľmi zvedavý :) !

Od r. 2010 čo ThomasLLoyd poznám a od r. 2014 čo s nimi spolupracujem nie je s firmou žiaden problém až kedy prestali vyplácať mes. zálohy 06/2020 na CTI9 D, CTI5 D.

Produkty pre český a slovenský trh fungujú... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Stačí si pozrieť moje príspevky v tomto vlákne. Nemusím sa opakovať a nič nie je tajné.

16.2.2019 som napísal, že sa mi to celé nepáči a vysvetlil prečo. Za viac ako rok sa zálohy za fiktívny zisk zastavili. Zle som to asi zhodnotil. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 26 04, 2021 10:14 pm Harry moja odpoveď je tá, že aj ty sa prihlás 28.4. alebo 29.4. na Webinár a rovno tam môžeš dávať dotazy k ThomasLLoyd... . Stále vypisuješ, že sa nikto s Tebou nechce baviť, tak máš šancu mať vysvetlené všetko do úplných detailov... .

O tom sa tu môžme baviť ako Nekonečný príbeh... .
Ja se samozrejme muzu ptat reg. reditelu misto tebe, ale ty jsi spatny poradce pokud veris jejich ustnimu vyjadreni pokud 3 oficialni psane materialy cerne na bilem rikaji opak a tobe vubec nesviti kontroly, nezajima te to a neptas se.

Stejne tak jsi spatny poradce pokud oddelujes ceske produkty od nemeckych. Ceske a nemecke "produkty" jsou cizi a vlastni kapital stejneho holdingu, zainvestovany ve stejnych elektrarnach a pokud maji projekty problem a misto dvouciferneho zvyseni vlastniho kapitalu je dvouciferne snizeni vlastniho kapitalu z duvodu stamilionovych ztrat, tak i cizi kapital je potencialne v ohrozeni.

Dluhopisy jsou mene rizikova aktiva nez obchodni podily, a v insolvenci maji dluhopisy pres obchodnimi podily prednost, ale pokud je TL po 10 letech ve ztrate, jako ze bilance i ucetni vykazy to jasne rikaji, tak jsou ve velmi realnem ohrozeni i majitele dluhopisu a ke svemu nominalu se nemuseji dostat.

P.S. anketa dopadla jednoznacne, je zde 10 ruznych uzivatelu fora, kteri maji nazor ze TL je Ponzi, a opravdu se nejedne o 10 zastupcu konkurence, ktere potrebuji prevzit zrovna klienty TL a zadne jine.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 27 04, 2021 4:03 pm Ja se samozrejme muzu ptat reg. reditelu misto tebe, ale ty jsi spatny poradce pokud veris jejich ustnimu vyjadreni pokud 3 oficialni psane materialy cerne na bilem rikaji opak a tobe vubec nesviti kontroly, nezajima te to a neptas se.

Stejne tak jsi spatny poradce pokud oddelujes ceske produkty od nemeckych. Ceske a nemecke "produkty" jsou cizi a vlastni kapital stejneho holdingu, zainvestovany ve stejnych elektrarnach a pokud maji projekty problem a misto dvouciferneho zvyseni vlastniho kapitalu je dvouciferne snizeni vlastniho kapitalu z duvodu stamilionovych ztrat, tak i cizi kapital je potencialne v ohrozeni.

Dluhopisy jsou mene rizikova aktiva nez obchodni podily, a v insolvenci maji dluhopisy pres obchodnimi podily prednost, ale pokud je TL po 10 letech ve ztrate, jako ze bilance i ucetni vykazy to jasne rikaji, tak jsou ve velmi realnem ohrozeni i majitele dluhopisu a ke svemu nominalu se nemuseji dostat.

P.S. anketa dopadla jednoznacne, je zde 10 ruznych uzivatelu fora, kteri maji nazor ze TL je Ponzi, a opravdu se nejedne o 10 zastupcu konkurence, ktere potrebuji prevzit zrovna klienty TL a zadne jine.
Veď práve Harry :palec_hore: - ak stále píšeš, že ThomasLLoyd má obrovské problémy a nevypláca zálohy na výnosy, tak by prestal vyplácať aj DB - priamu účasť, SICAV Fund a časom aj Dlhopisy. Problém nevyplácania sa týka len CTI5 D a CTI9 D -

- Áno české a nemecké produkty sa investujú do rovnakých projektov = práve preto argumentujem, že české regulované produkty fungujú od r. 2013 bez problémov a v súlade s Prospektmi

To, že je TL "Ponzi a podvod"..., "ThomasLLoyd zbankrotuje", "celé to rachne"...a rôzne iné kydy, od iných Poradcov z konkurencie, či (internetových pisálkov tu na webe od r. 2018)...počúvam už 11 - 12 rokov :roll: neustále ako obohraná gramofonová platňa... .

Ankety Vám nepomôžu..., týmito anketami len ukazuje tento web svoju úbohosť a je špecializovaný na pošpinenie finančných produktov.
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 27 04, 2021 4:27 pm, upravené celkom 1 krát.
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 780
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Jari »

JartyGulak napísal: Ankety Vám nepomôžu..., týmito anketami len ukazuje tento web svoju úbohosť a je špecializovaný na pošpinenie finančných produktov.
:lol: tuto diskusiu je radost citat
Ak ti tento web ukazuje ubohost, tak potom uz neviem. Vidiet pravdu a akceptovat ju je pre niekoho nemozne... :wink:
Time in the market beats timing the market…
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jari napísal: Ut 27 04, 2021 4:27 pm :lol: tuto diskusiu je radost citat
Ak ti tento web ukazuje ubohost, tak potom uz neviem. Vidiet pravdu a akceptovat ju je pre niekoho nemozne... :wink:
Spametaj sa Jari. Ja si môžem tiež vytvoriť Anketu "či Finax alebo Proxenta" je "Ponzi systém" a zrazu to dám na web...nebude to úbohé a trápne ?
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 780
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Jari »

Myslim si, ze na tomto webe je tolko uzitocnych informacii ze az, len ich treba vediet najst. Zhadzovat cely web na zaklade jednej temy je ubohe...
Time in the market beats timing the market…
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Jari napísal: Ut 27 04, 2021 4:34 pm Myslim si, ze na tomto webe je tolko uzitocnych informacii ze az, len ich treba vediet najst. Zhadzovat cely web na zaklade jednej temy je ubohe...
Aj to je možná z odpovedí, ale ja som názoru, že niečo takéto si Admini či Vedenie tohto webu z profesion. hľadiska nemôžu dovoliť vytvárať ankety tohto typu... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 26 04, 2021 10:14 pm Harry moja odpoveď je tá, že aj ty sa prihlás 28.4. alebo 29.4. na Webinár a rovno tam môžeš dávať dotazy k ThomasLLoyd...
Tak dalsi lez ze strany Jartyho. Na webinari nebyla moznost klast otazky. Mikrofony ucastniku byly vypnute a zadne odpovedi se neprijimaly ani z chatu.

Rado udelal dobre ze tam nesel, byla to ztrata 90 minut casu cekat jestli na konci daji prostor na otazky coz nedali.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: St 28 04, 2021 11:05 am Tak dalsi lez ze strany Jartyho. Na webinari nebyla moznost klast otazky. Mikrofony ucastniku byly vypnute a zadne odpovedi se neprijimaly ani z chatu.

Rado udelal dobre ze tam nesel, byla to ztrata 90 minut casu cekat jestli na konci daji prostor na otazky coz nedali.
Tak som rád, Harry, že si si ho vypočul a dozvedel si sa viac... . Bol zdarma.

Klamstvo to z mojej strany nebolo...len nechápem, že Ti nikto na chate neodpovedal na otázky... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Ut 27 04, 2021 4:30 pm Spametaj sa Jari. Ja si môžem tiež vytvoriť Anketu "či Finax alebo Proxenta" je "Ponzi systém" a zrazu to dám na web...nebude to úbohé a trápne ?
...som názoru, že niečo takéto si Admini či Vedenie tohto webu z profesion. hľadiska nemôžu dovoliť vytvárať ankety tohto typu... .
Ty sa spamätaj Jarty. Zamysli sa nad tým čo píšeš. :roll:

Anketa je demokraticky nástroj na zisťovanie slobodného názoru ľudí. Anketa je plne vyvážená. Dáva priestor k vyjadreniu negatívneho i pozitívneho názoru. Takisto sa vedia vyjadriť ľudia, ktorí majú neutrálny postoj.

Práve od teba ako ,,poradcu,, by som očakával, že budeš vďačný , že sa ti zadarmo vyjadria ľudia. Ľudia, ktorí sa investovaním zaoberajú, mnohí aj pracujú pre finančné inštitúcie. Ty nám tu propaguješ ,,zadarmo náborový webinár TL,, a ja som zadarmo pridal dobrovoľnú anketu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 4:32 pm Ty sa spamätaj Jarty. Zamysli sa nad tým čo píšeš. :roll:
Anketa je demokraticky nástroj na zisťovanie slobodného názoru ľudí. Anketa je vyvážená. Dáva priestor k vyjadreniu negatívneho i pozitívneho názoru. Takisto sa môžu vyjadriť ľudia, ktorí nemajú názor. Treba rešpektovať to, čo si myslia ľudia.

Práve od teba ako ,,poradcu,, by som očakával, že budeš vďačný , keď sa ti zadarmo vyjadria ľudia. Ľudia, ktorí sa investovaním zaoberajú, mnohí aj pracujú pre finančné inštitúcie. Ty nám tu propaguješ ,,zadarmo náborový webinár TL,, a ja som pridal zadarmo dobrovoľnú anketu.
Je to Tvoj názor Juggler, ale aby to nezačalo riešiť s Vašim vedením napr. Právne oddelenie ThomasLLoyd. Môžu to brať alebo vysvetliť si to ako špinenie mena koncernu / spoločnosti... .

Ale veď si dávaj ankety aké chceš...to je Tvoja vec ak Ťa to baví... .

Ja som Harryho odporučil na Webinár ThomasLLoyd, pretože stále nadával, že nikto s ním nekomunikuje... .
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Adammd »

zacinas byt celkom pateticky...tie vyhrazky, no radsej no comment, doby minule uz nastastie presli :like:
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Adammd napísal: St 28 04, 2021 4:56 pm zacinas byt celkom pateticky...tie vyhrazky, no radsej no comment, doby minule uz nastastie presli :like:
Adammd to nie sú "vyhrážky", iba upozornenie pre Adminov tohto webu... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: St 28 04, 2021 4:35 pm Je to Tvoj názor Juggler, ale aby to nezačalo riešiť s Vašim vedením napr. Právne oddelenie ThomasLLoyd. Môžu to brať alebo vysvetliť si to ako špinenie mena koncernu / spoločnosti... .
Nestraš babu velkým kok...m, jarty. Som s právnickej rodiny. Jednostranná propagácia je povolená a kritické názory, nie?
Jarty. Máte jedno šťastie v Čechách, že nemáte takú ochranu spotrebiteľa ako v SR. Aj preto si TL vybralo ČR.
Ja želám právnemu oddeleniu TL mnoho, mnoho práce, ked sa prebudia nevyplácaní investori a hlavne investiční právnici.
Verím, že právna ochrana v ČR a SR raz bude fungovať ako v USA. Že právnické firmy budú verejne vyzývať investorov ku kolektívnym žalobám, že budú vyzývať insiderov aby nahlásili, ak sa deje niečo pochybné vo vnútri firmy a že všetko negatívne bude publikované ( ROVNAKO AKO POZITIVNE VECI ).

Poškodení investori by mali byť kreatívni...ak im firma zastaví výplaty, tak to treba dať na bilbordy, na transparenty a pravdou bojovať za svoje práva.

JartyGulak napísal: St 28 04, 2021 4:35 pm
Ja som Harryho odporučil na Webinár ThomasLLoyd, pretože stále nadával, že nikto s ním nekomunikuje...
Však z ním nikto nekomunikuje ! Ty si mu tu verejne sluboval, že mu odpovedia na otázky a oni nepripustili žiadne otázky !

P.S. Toto Nabídkové memorandum bylo vyhotoveno pouze pro informační a diskusní účely a nebylo přezkoumáno ani schváleno Českou národní bankou ani jiným českým orgánem dozoru. TL :potlesk:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Harry napísal: St 28 04, 2021 11:05 am Tak dalsi lez ze strany Jartyho. Na webinari nebyla moznost klast otazky. Mikrofony ucastniku byly vypnute a zadne odpovedi se neprijimaly ani z chatu.

Rado udelal dobre ze tam nesel, byla to ztrata 90 minut casu cekat jestli na konci daji prostor na otazky coz nedali.
Nemyslím si, že by Jarty klamal. Musím sa ho zastať. On nevedel aké to bude.

Kedy je najbližší termín splatnosti nejakých dlhopisov TL? Myslím, že teraz bojujú o to, aby mali na ich výplatu. Ak nebudú prachy, tak to môže byť ich koniec. Tak či tak to zamáva s ich likviditou. Spoločníkov majú vybavených a teraz sú v hre dlhopisy. Ak prežijú najbližšie splatnú emisiu, tak ďalšia bude ešte väčší problém. Bude to zaujímavé.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 6:44 pm Nestraš babu velkým kok...m, jarty. Som s právnickej rodiny. Jednostranná propagácia je povolená a kritické názory, nie?
Jednostranná áno aj kritické názory, ale nie špinenie mena spoločnosti a označovanie ho "za Ponzi schému"
JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 6:44 pm Jarty. Máte jedno šťastie v Čechách, že nemáte takú ochranu spotrebiteľa ako v SR. Aj preto si TL vybralo ČR.
Ja želám právnemu oddeleniu TL mnoho, mnoho práce, ked sa prebudia nevyplácaní investori a hlavne investiční právnici.
Verím, že právna ochrana v ČR a SR raz bude fungovať ako v USA. Že právnické firmy budú verejne vyzývať investorov ku kolektívnym žalobám, že budú vyzývať insiderov aby nahlásili, ak sa deje niečo pochybné vo vnútri firmy a že všetko negatívne bude publikované ( ROVNAKO AKO POZITIVNE VECI ).

Poškodení investori by mali byť kreatívni...ak im firma zastaví výplaty, tak to treba dať na bilbordy, na transparenty a pravdou bojovať za svoje práva.
To už hovoríte 12 rokov na ThomasLloyd...čo koncern investuje do energetických projektov ... . (od r. 2009 do 28.4.2021)

JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 6:44 pm Však z ním nikto nekomunikuje ! Ty si mu tu verejne sluboval, že mu odpovedia na otázky a oni nepripustili žiadne otázky !

P.S. Toto Nabídkové memorandum bylo vyhotoveno pouze pro informační a diskusní účely a nebylo přezkoumáno ani schváleno Českou národní bankou ani jiným českým orgánem dozoru. TL :potlesk:
Harrymu nikto nič nikto nesľuboval... . Boli mu predané kontakty a ponúknutý webinár, to je všetko.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: St 28 04, 2021 7:04 pm
To už hovoríte 12 rokov na ThomasLloyd :palec_hore: čo koncern investuje do energetických projektov ... . (od r. 2009 do 28.4.2021)
DRISTY a KLAMSTVA "!

Vyjadrujeme sa od septembra 2018, odkedy tu jeden predajca začal robiť masívnu jednostrannú propagáciu.
Je tu moja analýza fondov, ktoré sú poplatkovo ikrajne nevýhodné. Dokonca to potvrdil sám predajca. jeho slová o nevýhodnosti sú tu akoby vytesané do kameňa:
Thomas napísal: Po 08 10, 2018 7:31 am ..osobne som nepredal ani jednu ucast SICAV fonde a ani neplanujem, je to absolutne nevyhodne
V roku 2021 zastavili výplaty v iných produktoch. Čím sa napĺňa téza že, výnosy nie sú vytvárané reálnymi finančnými operáciami, ale sú vyplácané z vkladov neskorších investorov. To je znak Ponzi schémy a k tomu sa došlo paralelne aj na základe analýz čísel. Všetko tu máš čierne na bielom.
JartyGulak napísal: Harrymu nikto nič nikto nesľuboval... . Boli mu predané kontakty a ponúknutý webinár, to je všetko.
vyzýval si ho, nech sa spýta. Spýtal sa. nedostal odpoved. vyzýval si ho na webinár, že tam sa môže spýtať. vyzýval si všetkých. Aj mňA. Nebola to pravda - nedalo sa tam spýtať. Sú netransparentní a neodpovedajú na otázky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 7:28 pm
DRISTY a KLAMSTVA "!

Vyjadrujeme sa od septembra 2018, odkedy tu jeden predajca začal robiť masívnu jednostrannú propagáciu.
Je tu moja analýza fondov, ktoré sú poplatkovo ikrajne nevýhodné. Dokonca to potvrdil sám predajca. jeho slová o nevýhodnosti sú tu akoby vytesané do kameňa:
Ja som nepoukazoval na Vás, ale všeobecne to, že ThomasLLoyd rachne, "je to Ponzi" a iné hovadiny počúvam od r. 2010 od iných Poradcov, od Vás od r. 2018.

TL si analyzoval pred 3 rokmi " stými Tvojimi super analýzami" a kopírovaním infa čo si si vygooglil na tento web ako-investovat.sk čo píšu iné spoločnosti na TL napr. Saturia...atď
JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 7:28 pm V roku 2021 zastavili výplaty v iných produktoch. Čím sa napĺňa téza že, výnosy nie sú vytvárané reálnymi finančnými operáciami, ale sú vyplácané z vkladov neskorších investorov. To je znak Ponzi schémy a k tomu sa došlo paralelne aj na základe analýz čísel. Všetko tu máš čierne na bielom.
Juggler Drístaš a Trepeš ty ! Prosím Ťa zisti si aktuálne informácie alebo tiež si môžeš zdarma vypočuť Webinár... .

Mesačné zálohy na budúce výnosy sa pozastavili v Júni 2020 ( nie v r. 2021) len na 2 produkty nemeckých produktov ThomasLloyd CTI9 D, CTI5 D komanditné fondy.

Aké iné produkty ? Nie som si vedomý, aby Priama účasť - Direktbeteiligung, SICAV Fund a všetky doterajšie české Dlhopisové emisie zastavili výplaty úrokov... . Aj emisie Green Bondov v EUR pre Slovensko.
JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 7:28 pm Vyzýval si ho, nech sa spýta. Spýtal sa. nedostal odpoved. vyzýval si ho na webinár, že tam sa môže spýtať. vyzýval si všetkých. Aj mňA. Nebola to pravda - nedalo sa tam spýtať. Sú netransparentní a neodpovedajú na otázky.


Vyzývať a sľubovať je podstatný rozdiel a pojem... . Opýtať sa dalo cez chat, prečo Harry nedostal odpovede ja už neviem, nedokážem posúdiť... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: St 28 04, 2021 7:40 pm
TL si analyzoval pred 3 rokmi " stými Tvojimi super analýzami" a kopírovaním infa čo si si vygooglil na tento web ako-investovat.sk čo píšu iné spoločnosti na TL napr. Saturia...atď
Práve ten fond SICAV som analyzoval, čo si tu dal nedávno brožúru. vid príspevok : JartyGulak » 25 Apr 2021 10:44
Ale nie propagačné materiály ako si ty dal, ale dokumenty k fondu, kde je poplatková štruktúra a systém vyplácania.
Áno vygooglil som si to, lebo každý fond musí zverejňovať KID letáky. Našťastie aspoň fondy niečo musia zverejnovať, lebo eminenti dlhopisov tí nemusia nič !

Tu opakujem moju analýzu. A pridám aj letáky KID. Niečo také poplatkovo nevýhodné som v živote nevidel !


ANALÝZA k 2018.

Tak som si našiel čas tento pekný víkend a tu je moja analýza:

Za všetkým stojí ThomasLoyd Cleantech Infrastructure Fund GMBH ...to je spoločnosť s ručením obmedzením (s.r.o) sídliaca v Nemecku vo Frankfurte.

Táto firma investuje do infraštruktúry ako solárne a veterné elektrárne a to cez projekty, ktoré obyčajne trvajú cca 7 rokov.

Tu sú výsledky prvého takého cyklu ThomasLoyd Cleantech Infrastructure Fund GMBH na základe ktorého firma získala reputáciu:

2011: +43,65%
2012: +11,96%
2013: +28,43%
2014: +16,97%
2015: +7,05%
2016: +19,49%

Spolu bol ročný priemer výnosov +21,3 % p.a.

linka: https://www.schmidtner-gmbh.de/pdf/thom ... rzinfo.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujímavý je prvý rok, kedy bolo zhodnotenie extra vysoké. To prilákalo investorov a znásobilo Total assets z 8 mil. € v 2011 na 41 mil € v 2012.

Potom to už stúpalo pozvoľna: 72 mil. v 2013, 99 mil v 2014, 138 mil. v 2015 a 193 mil v 2016.
Ten prvý rok bol proste pripravený excelentne, firma vyštartovala elitne a investori zarobili.

Po tomto cykle však Thomas Lloyd vymyslel inú stratégiu. V duchu logiky ,,keď sme už takí dobrí, tak poďme z tých investorov vytĺcť trochu viac,, vymysleli zlaté prasiatko v investičnom biznise – aktívne riadený investičný fond.
Samozrejme s patričnými poplatkami. Veď ide o aktívnu správu.

Fond založili v Luxemburgu a volá sa ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV.

Fond je založený na dobu určitú do 31. decembra 2024, čo sa dá 2x predlžiť o 1 rok.
Fond SICAV funguje od 30 apríla 2018 a investovať sa do neho bude dať do 31. decembra 2019.
Potom táto investícia bude uzavretá až do konca 2024.
Čiže investor vkladá peniaze na viazanú dobu, priemerne 6,7 rokov.

Momentálne ich investície smerujú hlavne na Filipíny, o tom si v češtine môžete prečítať tu:
http://thomas-lloyd.cz/b_cz/pdf/2017-Q1 ... A1tina.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to report z jedného kvartálu, ale tým sa v nevzrušujte. Jednotlivé projekty sú tam popísané a komerčne spúšťané od 3/2016 do konca roku 2018.. Získate prehľad o objemoch jednotlivých investícii aj z minimálne garantovanými (zazmluvnenými) výnosmi behom prvého roku. Dokument je verejne prístupný.

Predkladám sumár projektov vo formáte Investičné náklady / Minimálny výnos v prvom roku:

41,4 mil /5,19 mil USD
24,8 mil / 3,95 mil.USD
95 mil / 14,1 mil USD
95 mil / 22,6 mil
103,6 mil / 28,2 mil USD
105 mil / 28,8 mil USD

A teraz sa vráťme k zlatému prasiatku - novému luxemburskému fondu SICAV.
Darmo tu niekto skrýva informácie. Zákon ukladá všetkým inštitúciam predložiť kľúčové informácie o povahe, riziku, poplatkoch i predpokladaných výnosoch a stratách, tzv KID.

Ten si môže verejnosť vygúglovať, tak ako som ho našiel ja. Takže zdôrazňujem, že informácie mám z verejne prístupných zdrojov na internete. Kľudne o tom môžete napísať článok, nech to neostane iba tu v diskusii. Nebudem tu dávať linky na videa, kde školia ľudí predávať medové motúziky. Zameriam sa na to, čo potrebuje vedieť každý investor.

1. Táto investícia je viazaná. Doba viazanosti je 6,7 roka.

2. Táto investícia je stredne riziková. Riziko teda nie je nízke, ale ani vysoké.

Ak by depositár, alebo fond skrachoval, táto investícia nespadá pod fond ochrany vkladov.

Najväčšie riziko podľa mňa je v tom, že výkupné ceny sú síce garantované v USD, ale obyvateľstvo na Filipínach platí za elektriku vo vlastnej mene - filipínskych pesos. Takže inflácia, devalvácia, prírodné katastrofy - to sú podľa mňa hlavné riziká.Fondy sa proti tomu zvyknú hedžovať, takisto platia poistenie...takže krach veľmi nehrozí, len riskujeme stratu.

Podľa prospektu KID treba rátať, že:

1. pri najhoršom scénari príde investor o menej ako polovicu investovaného kapitálu ( v priemere -8% p.a., -44,5%)
2. pri najlepšom scénari zarobí +13% p.a., čo je za tých 6,7 roka presne +126%.

Priemerne sa podľa KID kalkuluje z výnosom okolo +5% p.a. čo je za 6,7 rokov výnos +40%.

To všetko podrobnejšie viď scan KID, ktorý dám nakoniec.

Zarába sa tak, že prvý rok je výnos nominálne najvyšší a potom nižší. To sa zrejme dosiahne zazmluvnením s vládou.

Možno sa to zdá divné v porovnaní s oslnivými výsledkami rokov 2011 – 2016. Diabol je zakliaty v poplatkoch.
Poplatky sú totiž najvyšie v prvý rok a priemer postupne klesá:

POPLATKY:

Prvý rok z účtu odíde cca 21%
Za prvé 4 roky z účtu investora odíde priemerne 7,8% p.a.
Za celú dobu je priemer poplatkov 5,1% p.a.

Skladba poplatkov:

Vstupný poplatok je 5% (subscription fee)...ako naznačil Thomas - môže Vám dať menej
Počiatočný poplatok správcovskej spol. je 13,8%.

Spolu s poplatkom za správu a ostatnými je to tých 21% za prvý rok.
Potom každý rok platíte manažment fee 2% ...s inými ako poplatky depositára to dáva spolu 2,45% p.a.

To však nie je všetko. Zlatý klinec produktu sú podiely na zisku, tzv. performance fee.
Tie KID v prospekte nezapočítáva, len oznamuje, že podiely na zisku môžu byť účtované, viď ,,iné dôležité informácie,,.

Tak sa poďme pozrieť na ,,iné dôležité informácie,,. :roll:
Hovoria o tom, že keď výnosy fondu dosahujú nové maximá ( tzv. high water mark princíp ) manažment si účtuje ročný podiel na zisku:

25% pri ročnom zisku do +8%
33% pri ročnom zisku 8-15%
50% pri ročnom zisku nad 15%.

Inými slovami:

1. z akéhokoľvek výnosu do 8% p.a. si manažment nechá 1 /4.
2. ak fond dosiahne výnos nad 8% p.a., ale menej ako 15%, manažment si nechá 1/3 výnosu !

3.ak fond dosiahne výnos nad 15% , manažment si nechá polovicu !

Musím konštatovať, že také vysoké ,,performance fee,, a poplatky za správu som v živote nevidel !

Hedge fondy všeobecne berú za správu 1-2% a performance fee 10 až 20%. V súčasnom období je to skôr 1/10%, lebo výnosy a inflácia sú slabé. Svetový rekordér je asi hedge fond manažér Simons, ktorý , keď si dobre pametám bral 45% + 5% fee. Lenže to je génius, ktorý vo svojích fondoch dosahoval najvyššie zhodnotenie na svete a to pri minimálnom riziku (najmenších drawdownoch).

ThomasLloyd sa ani zdaleka nepriblíži výnosom Jamesa Simonsa. Poplatkami ho však prekonáva.
Zlatá medaila vo vysokých poplatkoch a podieloch na zisku !

Bolo by zaujímavé namodelovať investíciu napr. 100 000 €.

Ihneď z nej odíde 5% vstupný poplatok, 13,8% poplatok advisorovi....to je fuč 18500 € a spolu 21 000 € s ročným fee 2,45%.
Ostane tam 79 000 €...potom príde prvý ročný výnos, ktorý by mal byť najtučnejší.
Ak bude ten ročný výnos nad 15% p.a., tak Vám z neho zoberú polovicu... :roll: :roll: :roll:

Veľa šťastia investori.

P.S. Ked na tento produkt nezabudneme...možeme sledovať NAV a zahrnúť ho do Hitparády.

Tu sú scany s KID letáka - zhora scénare výnosov, poplatky, performance fees (kliknúť pre zväčšenie ):
Prílohy
TL KIID performance scenarios.JPG
TL KIID Fees - cost.JPG
TL KIID Fees - Performance Fees.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A tu máte realitu k 2021.

Fond Sicav ako vlajková loď Thomas Lloyd je od svojho začiatku v 2018 v strate cca -40% ( modrá čiara ).

Pritom index tohto odvetvia je za to isté obdobie v zisku cca +20%. (hnedá čiara )takže nemôžeme hovoriť o kríze.

Tento vývoj jasne ukazuje, že TL ide dolu vodou, že je to realita a niečo nie je v poriadku. Niektorí predajcovia však stále budú spievať svoju pieseň a ešte sa aj chváliť že sú certifikovaní investiční PORADCOVIA so skúškami v ČNB. :roll:
Prílohy
TL fund 2021.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: St 28 04, 2021 8:38 pm A tu máte realitu k 2021.

Fond Sicav ako vlajková loď Thomas Lloyd je od svojho začiatku v 2018 v strate cca -40% ( modrá čiara ).

Pritom index tohto odvetvia je za to isté obdobie v zisku cca +20%. (hnedá čiara )takže nemôžeme hovoriť o kríze.

Tento vývoj jasne ukazuje, že TL ide dolu vodou, že je to realita a niečo nie je v poriadku. Niektorí predajcovia však stále budú spievať svoju pieseň a ešte sa aj chváliť že sú certifikovaní investiční PORADCOVIA so skúškami v ČNB. :roll:
Ja som SICAV nikdy neponúkal, nie je poplatkovo výhodný to je jasné... . Distribuoval som len CTI fondy, Dlhopisy a DB - priamu účasť a niečo z nového Wealth Managementu.

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: St 28 04, 2021 8:59 pm Ja som SICAV nikdy neponúkal, nie je poplatkovo výhodný to je jasné...
Hahahahaha, co slovo to perla. Tak nam tu Jarty rekni jake poplatky ma SICAV a jake poplatky ma CTI? Uplne stejne silene.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: St 28 04, 2021 9:36 pm Hahahahaha, co slovo to perla. Tak nam tu Jarty rekni jake poplatky ma SICAV a jake poplatky ma CTI? Uplne stejne silene.
Ha Ha Ha He He He Hi Hi :lol: :lol: - ZISTI si ich sám :)
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

george1 napísal: Št 29 04, 2021 1:15 am JartyGulak
Vyhrážanie sa právnikmi za názory v diskusii by bolo akceptovateľné jedine v prípade jasného klamstva a verejného poškodzovania firmy. Po prečítaní diskusie ale nemám názor že by išlo o tento prípad. Naopak , z diskusie vyplývajú riziká pre klientov.
Napríklad Jugglerom spomínané investície na Filipínach. Konkrétne lokalita Filipíny má zvýšené riziko pre biznis. Súčasný prezident Duterte si robí čo chce v štýle - zákon som ja. Zaviedol násilné vymáhanie svojich názorov. Napríklad svojvolné zabíjanie na ulici hocikoho, kto je podozrivý z napojenia na drogový biznis alebo niekedy stačí ak je niekto užívateľ drog. Militantné jednotky kludne odstrelia na ulici hocikoho ak je označený ako podozrivý. Zabití sa rátajú v tisícoch. A nepochybne je toto zabíjanie bez súdov zneužívané aj na osobné vyrovnávanie účtov.
https://www.amnesty.org.uk/philippines- ... nds-killed
Filipíny sú krajinou kde je dosť veľmi bohatých ľudí, ale väčšina obyvateľstva žije skromnejšie. V krajine je zvýšená korupcia. Filipíny napriek tomu majú budúcnosť, obyvateľstvo je pracovité, veľa príjemných ľudí a Filipíny majú tisíce nádherných ostrovov pre turizmus. Žial Filipíny majú smolu na politikov. Filipíny sú v zóne častých zemetrasení a prírodných živlov. Investícia na Filipínach preto kvôli aktuálnej politickej situácii, kvôli infraštruktúre, prírodným živlom,nie je jednoduchá.
Spomínam Filipíny len ako príklad. Investícia tu má riziká,vyžaduje kapitál ,poistenie.
Výsledky ThomasLloyd nie sú žiadna sláva. Naopak. Preto vyhrážanie sa právnikmi od teba odradí od ThomasLloyd ešte viac.
Duterte je blázon...nechápem ako môže byť Prezident Filipín. Nikto sa právnikmi nevyhrážal adminom, bolo to len dobré upozornenie z mojej strany, spoločnosť sa môže nasrať a začať to riešiť... .

George1 naštuduj si zákony ak sa špiní Goodwill a meno spoločnosti príp. nejaké závažné obvinenia na jej meno..., môže to ísť kľudne k súdu. Ponzi schéma je veľmi vážne a ťažké obvinenie... . !

Maj sa
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Len by museli pred súdom dokázať, že to tak nie je a že nevyplácajú neexistujúci profit. A oni ho vyplácajú a vyplácajú ho aj z peňazí nových prichádzajúcich spoločníkov preto majú teraz problémy s vyplácaním záloh.
Ak by mali u nás banky žalovať každého, kto niečo napíše na internete, tak to by bolo sporov.

To s tým goodwillom a sporom s TL je len taká rozprávka na odvedenie pozornosti od podstaty. Splatnosť dlhopisov celú túto debatu vyrieši.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"