ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 21 03, 2021 1:58 pm Madoff fungoval 48 rokov a tiež len kríza 2008 odhalila jeho pyramídu, ináč by tu bol doteraz so svojim fondom. Podvody sa odhaľujú počas kríz, to si zapíš za uši.
To si "nezapíšem za uší", pretože píšeš totálne nezmysli Jogo... . BMG Invest (2003) sa neodhalilo v žiadnej kríze ani WSM roboti (2016 - 2018)..., to bolo počas konjuktúry.

Madoff mal vynikajúci Ponzi systém, lebo jeho podvod je najviac mediálny prípad na svete. Takmer každý Ponzi padne obvykle 3 - 5 rokov... . napr. Next Level Factory / David Gedeon

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22570082 ... obodu.html


ThomasLLoyd Dlhopisy a SICAV, Green Bondy - česko / slovenské produkty:

- ich prospekty sú normálne schválené ČNB aj NBS, vždy aj boli od začiatku čo české - slovenské produkty od r. 2014 prišli na český a slovenský trh.

ARCA Capital bol podvod ? Nie ! Doplatili na krízu, cash flow na 3 mesačné zmenkách (čo nie je obvyklí produkt v Private Equity biznisoch) a iné problémy s tým spojené... .

Problém v nemeckej entite ThomasLLoyd je s Komanditnými fondami čo nie je bežný finančný produkt ani Dlhopis, ale podiel vo firme pre investorov s tým ako sa TL hospodársky darí, ako firma rastie a vyvíja sa... . Dôvod prečo TL od Júna 2020 nevypláca zálohy na budúci výnos už som tu niekoľkokrát písal... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ne 21 03, 2021 2:23 pm, upravené celkom 3 krát.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Jediná otázka:

Čo ti povedala centrála na túto informáciu?
Harry napísal: ↑6. Marca 2021, 11:17
ThomasLloyd vznikl premenou DKM coz byl dalsi zkrachovaly produkt pana Siega kde lidi prisli o vsechno
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 21 03, 2021 2:11 pm Jediná otázka:

Čo ti povedala centrála na túto informáciu?
Máš na nich kontakty opýtaj sa ich priamo a môžeš tu slobodne napísať spätnú vezbu... . Napíš im mail, zavolaj. Čo to píšeš mne ? :)

Na DKM som sa s nimi nebavil..."investície nie sú garantované" každému vedeniu v živote môže rachnúť firma (napr. Blažek, Qara - Pietro Philippe, ARCA Capital...atď) . Téma je o ThomasLLoyd.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 2:16 pm Čo to píšeš mne ? :)
Ty ich tu propagoval a stále obhajuješ a nezistíš si, ani aká je minulosť ich šefa, aj keď si na to priamo upozornený.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 21 03, 2021 2:22 pm Ty ich tu propagoval a stále obhajuješ a nezistíš si, ani aká je minulosť ich šefa, aj keď si na to priamo upozornený.
Nepropagoval (predaj riešim telefonicky a face to face), raz som tu nahral produkty na ukážku a potom ich stiahol, sem tam kvartálnu zprávu, nejaké info, Výročnú bilanciu r. 2018, aby tu bolo nové info pre diskutujúcich... .

Viem, že Michael Sieg / CEO - Podvodník nie je..., "ak niekomu v živote niečo nevyjde v biznise" to neriešim... . Nikto v celom svete nie je neomylný vo financiách.

https://archiv.ihned.cz/c1-66463510-z-p ... homaslloyd
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 2:30 pm Viem, že Michael Sieg / CEO - Podvodník nie je..., "ak niekomu v živote niečo nevyjde v biznise" to neriešim... . Nikto v celom svete nie je neomylný vo financiách.
Ty by si obhajil aj Fruniho z BMG, že mu len nevyšlo podnikanie. Koniec-koncov dožil život v spoločnom podnájme pri práci skladníka, tak asi nič nenakradol...len kde je tých 60mld resp. 15 mld korún, čo BMG dlží ľuďom...
https://www.cas.sk/clanok/518127/byvaly ... ed-smrtou/
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

jogo napísal: Ne 21 03, 2021 2:47 pm
Ty by si obhajil aj Fruniho z BMG, že mu len nevyšlo podnikanie. Koniec-koncov dožil život v spoločnom podnájme pri práci skladníka, tak asi nič nenakradol...len kde je tých 60mld korún, čo BMG dlží ľuďom...
https://www.cas.sk/clanok/518127/byvaly ... ed-smrtou/

Vladimíra Fruniho a jemu podobných Jozefa Majského, Jiřího Kubíčka, Mariána Kočnera či Pavla Ruska...atď by som určite na 1000% neobhájil v živote, pretože patria do Basy... .

Viem, že Fruni dožil vo Veľkosklade, len som nevedel, že taký Pracháč skončil za 9,2 EUR / hodina... . Karma sa väčšinou vždy vráti ako sa hovorí v Budhizme Jogo... .

Akurát čo sa týka Kočnera - má veľa masla na hlave aj so Zmenkami z Markízy napr. on však určite nezadal objednávku na odstránenie investigatívneho žurnalistu Jána Kuciaka -

- To šlo z najvyššej slovenskej politiky na 99,9% (a myslím si, že identitu objednávateľov poznal Generál Lučanský). To je môj slobodný názor, môžem sa mýliť... .
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fruniho som raz stretol v kaviarni, keď ho pustili z basy. Sedel vedľa mňa a pripadal mi ako normálny, obyčajný človek. Divil som sa, že nemá problém žiť v meste, kde zanechal toľko obetí.

BMG vymámilo od ľudí cez 2 mld € - podobne ako TL. Kde tie peniaze zmizli? Fruni nemusel mať spočiatku zlé úmysly..Veľa ľudí si prehnane verí, že k úspešnému podnikaniu stačí kapitál. Vyplácali 30%...v tých časoch bola vysoká inflácia...A samozrejme, nedokázali efektívne podnikať.

Teraz je nízka inflácia, financovanie dobrých projektov je pomerne dostupné. TL je v rovnakej pozícii ako BMG. Vypláca vysoké výnosy, závisí od nových peňazí a spomalenie ďalších prítokov financií len urýchli koniec. Ved to sám Jarty priznáva ked to správne chápem:
JartyGulak napísal: ,,Zadrhlo sa to pre Covid-19, keď sa neraisovalo a dist siete v celom svete TL naraisovali cca 200 mil. EUR ročne odhadom,,.
Niekde sme minule písali, že to získavanie kapitálu od retailu je samo o sebe strašne nákladné...tuším ich to stojí 20%. Čiže predstavte si, že len za vybavenie úveru v banke by ste zaplatili poplatok 20%. K tomu by vám banka dala úrok 15% a podnikajte. Mne 20% + 15% dáva spolu 35%...to je viac ako vyplácalo BMG v časoch vysokej inflácie.

P.S. A to si pametám, že do nebankoviek nosili ľudia peniaze sami. Stáli v radoch, odovzdali cash a podpísali zmluvu ! Nebankovky to mali zo získavaním kapitálu ovela lahšie ako TL.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jasne, kazdemu strizlive uvazujicimu cloveku je to nad slunce jasne. V CZ se pred 10 lety v case solarniho boomu a vysoke inflace stavely solarni elektrarny za bankovni uver 7% p.a. (solarni panely zastaveny ve prospech banky) s nulou za zpracovani uveru. Jedine blazen (anebo autor Ponziho schematu) by si pujcoval za 11% p.a. plus 21% za porizeni kapitalu...

TL je legalni Ponzi, to ze vas okradou hned na vstupu o 21% a nasledne o xyz kazdorocnich vydaju se doctete primo ve prospektu, stejne tak jako to ze vam budou vyplacet vybery z vasich vlastnich vkladu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Ne 21 03, 2021 10:33 am
K ostatnému som sa vyjadril, Harry nie Majiteľ firmy, ale ak tak tichý podielnik (nemá priamu účasť v ThomasLLoyd), ale pokiaľ viem, tak komanditný podiel, kde sa spolupodiela na hosp. raste firmy.

(Nech si klienti nemeckého ThomasLloyd do budúcna poriadne preštudujú prospekt, ak investujú do Komanditných podielov "držia kus firmy"... . To nie sú Dlhopisy. -
Jarty, čítaj po sebe čo píšeš. Možno len nerozumieš čo je komanditná spoločnosť. To nie je tichý spoločník. Mal by si vedieť, čo predávaš.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ne 21 03, 2021 8:25 pm Jarty, čítaj po sebe čo píšeš. Možno len nerozumieš čo je komanditná spoločnosť. To nie je tichý spoločník. Mal by si vedieť, čo predávaš.
Je to spoločnosť, v ktorej jeden alebo viac spoločníkov ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu - komanditisti a jeden alebo viac spoločníkov celým svojím majetkom - komplementári.

Rado podielnictvo v nemeckých komanditných spoločnostiach Funfte / CTI9 D a Dritte / CTI5 D, Zweite / CTIVario D - v prílohe

- je brané tiež ako tiché podielnictvo a tieto komanditné fondy nie sú verejne obchodovateľné. A hlavne si prečítaj aj Hlavné rizika, na ktoré boli všetci investori v dokumente / Factshete upozornený... . Sú k tomu aj prospekty (CTI Fondy, DB), ale je to veľká príloha.

Na priamu účasť v nemeckej matke mal ThomasLloyd jediný produkt / DB - Direktbeteiligung - v prílohe
Prílohy
TL_DB_02-2020_Factsheet_2020-03_CZ.pdf
(1.64 MiB) 75 stiahnutia
TL_CTI_Fonds_Factsheet_CZ_2019-07.pdf
(2.28 MiB) 79 stiahnutia
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jak komplementar tak komanditista jsou spolecnici=spolumajitele a maji stejna na informace jako treba majitel s.r.o.

Viz napr:
https://www.epi.sk/cely/odborny-clanok/ ... polocnikov

Právo komanditistov na informácie a na kontrolu hospodárenia spoločnosti je upravené v § 98 Obchodného zákonníka. V zmysle tohto ustanovenia sú komanditisti oprávnení nahliadať do účtovných kníh a účtovných dokladov spoločnosti a majú tiež právo na vydanie rovnopisu ročnej účtovnej závierky (riadnej individuálnej alebo mimoriadnej individuálnej). Spoločenská zmluva môže konkretizovať a bližšie upraviť výkon tohto práva komanditistov, nemôže však v žiadnom prípade rozsah práv uvedený v tomto ustanovení Obchodného zákonníka zmenšiť alebo vytvoriť také podmienky, ktoré by komanditistom vo výkone tohto ich oprávnenia fakticky bránili. Spoločenská zmluva môže zakotviť informačnú povinnosť komplementárov voči komanditistom.

Je smutne ze Jarty nezna zakladni pojmy obchodniho prava ani ucetnictvi a podnikovych financi.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ne 21 03, 2021 11:44 pm Jak komplementar tak komanditista jsou spolecnici=spolumajitele a maji stejna na informace jako treba majitel s.r.o.

Viz napr:
https://www.epi.sk/cely/odborny-clanok/ ... polocnikov

Právo komanditistov na informácie a na kontrolu hospodárenia spoločnosti je upravené v § 98 Obchodného zákonníka. V zmysle tohto ustanovenia sú komanditisti oprávnení nahliadať do účtovných kníh a účtovných dokladov spoločnosti a majú tiež právo na vydanie rovnopisu ročnej účtovnej závierky (riadnej individuálnej alebo mimoriadnej individuálnej). Spoločenská zmluva môže konkretizovať a bližšie upraviť výkon tohto práva komanditistov, nemôže však v žiadnom prípade rozsah práv uvedený v tomto ustanovení Obchodného zákonníka zmenšiť alebo vytvoriť také podmienky, ktoré by komanditistom vo výkone tohto ich oprávnenia fakticky bránili. Spoločenská zmluva môže zakotviť informačnú povinnosť komplementárov voči komanditistom.

Je smutne ze Jarty nezna zakladni pojmy obchodniho prava ani ucetnictvi a podnikovych financi.
Ja nie som Odborník na účtovníctvo. Super Harry, tak tento výklad pošli do mailu vedeniu ThomasLLoyd pre ČR a Slovensko... . Som zvedavý čo Ti odpíšu... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Vis co mi napisou? Ze ze zakona maji komanditiste narok na nemecke vykazy (ty co maji jen ztraty) a ne na IFRS vykazy (ty co maji to tiche potencialni zhodnoceni)...Na IFRS maji legitimni a moralni narok, pravni vsak ne. Jak rikam, je to proste legalni ozebracovani, vymyslene je to dokonale. Ja s tebou souhlasim ze investori prospekt maji cist, vsechno by se to tam docetli, na rozdil od tebe si ale myslim ze jeste driv nez oni maji prospekt cist prodejci a investory na vsechny tyto speky upozornovat.

Taky me sokuje ze mi neustale pises ze mam ja psat a jezdit v lockdownu a pri zavrenych okresech nekam na kafe do Prahy a ze tebe odpovedi na tato zasadni podezreni vubec nezajimaji. V prvni rade bys odpovedi na tyto otazky mel ziskat ty sam, jak jsi ostatne slibil a nesplnil...

Nekolikrat jsi psal ze se firma vyjadri, ze sezenes odpovedi na ty 3 otazky vyse, ze posles audity ktere jsi na vlastni oci videl a NIC, NIC, NIC. Ponekolikate jsme te vyvedli z omylu, a odpovedi ani fakta nejsou.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 22 03, 2021 10:29 am Vis co mi napisou? Ze ze zakona maji komanditiste narok na nemecke vykazy (ty co maji jen ztraty) a ne na IFRS vykazy (ty co maji to tiche potencialni zhodnoceni)...Na IFRS maji legitimni a moralni narok, pravni vsak ne. Jak rikam, je to proste legalni ozebracovani, vymyslene je to dokonale. Ja s tebou souhlasim ze investori prospekt maji cist, vsechno by se to tam docetli, na rozdil od tebe si ale myslim ze jeste driv nez oni maji prospekt cist prodejci a investory na vsechny tyto speky upozornovat.

Taky me sokuje ze mi neustale pises ze mam ja psat a jezdit v lockdownu a pri zavrenych okresech nekam na kafe do Prahy a ze tebe odpovedi na tato zasadni podezreni vubec nezajimaji. V prvni rade bys odpovedi na tyto otazky mel ziskat ty sam, jak jsi ostatne slibil a nesplnil...

Nekolikrat jsi psal ze se firma vyjadri, ze sezenes odpovedi na ty 3 otazky vyse, ze posles audity ktere jsi na vlastni oci videl a NIC, NIC, NIC. Ponekolikate jsme te vyvedli z omylu, a odpovedi ani fakta nejsou.
Lockdowny sú vyhovorky, zasadačku na centrále TL si môžeš (ako klient, Poradca) od pondelka do piatku zabookovať s Reg. Riaditeľom, napr. p. Sejkora... . Lepšie je to s vedením skonzultovať osobne z očí do očí a potom sa slobodne vyjadriť tu na diskusii.... .

Mňa osobne šokuje a nehraje mi v tejto konverzácii Harry, že tu stále dookola meleš, že Ti ma prostredník (Poradca) ako Ja zhánať - všetky (informácie, bilancie, IFRS, majoritné podiely v elektrárňach) ak máš šancu ísť priamo kedykoľvek za Reg. Riaditeľmi ThomasLLoyd ? :roll: hmmmm

Ja mám ThomasLloyd v portfoliu ako jeden z produktov... . Napr. pán Sejkora / Reg. Riaditeľ pre distribúciu v ČR je naňho špecializovaný na 100% svojich pracovných aktivít a rozoberie na centrále všetky Tvoje dotazy s Tebou do poslednej šroubičky... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: Po 22 03, 2021 11:10 am Mňa osobne šokuje a nehraje mi v tejto konverzácii Harry, že tu stále dookola meleš, že Ti ma prostredník (Poradca) ako Ja zhánať - všetky (informácie, bilancie, IFRS, majoritné podiely v elektrárňach) ak máš šancu ísť priamo kedykoľvek za Reg. Riaditeľmi ThomasLLoyd ? :roll: hmmmm
Mňa šokuje, že ako "dobrého" predajcu produktov, ťa táto situácia nezaujíma a zatváraš pred ňou oči. Klienti sú dobrí, aby dali peniaze. Keď majú problémy, tak nech volajú a zistia si sami. Pekný servis a každý si už vie spraviť obraz sám. Myslím, že ťa to za chvíľu dobehne.

TL preto získava peniaze tak draho od ratailu a nie z banky lebo je to jeho core business. Získavať peniaze od nových spoločníkov a vyplácať zálohy na budúce zisky. (to sa ťažko píše lebo je to hrozná blbosť) Teraz sa príjem likvidity zastavil a už sa nikdy nerozbehne. Vklady sú fuč aj tie na dlhopisoch. Problém nastane, keď bude treba vyplatiť istinu a to je deadline, ktorý sa blíži.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 22 03, 2021 11:10 am Mňa osobne šokuje a nehraje mi v tejto konverzácii Harry, že tu stále dookola meleš, že Ti ma prostredník (Poradca) ako Ja zhánať - všetky (informácie, bilancie, IFRS, majoritné podiely v elektrárňach) ak máš šancu ísť priamo kedykoľvek za Reg. Riaditeľmi ThomasLLoyd ? :roll: hmmmm
Pokolikate ti mam opakovat ze jsem s nimi (p. Kovar, p. Sejkora i pi. Baresova) prostrednictvim sveho klienta nekolikrat mluvil, moje dotazy a podezreni byly predlozeny a TL ty materialy proste neda.
JartyGulak napísal: Po 22 03, 2021 11:10 am Lockdowny sú vyhovorky, zasadačku na centrále TL si môžeš (ako klient, Poradca) od pondelka do piatku zabookovať s Reg. Riaditeľom, napr. p. Sejkora... . Lepšie je to s vedením skonzultovať osobne z očí do očí a potom sa slobodne vyjadriť tu na diskusii.... .
Do Prahy nepojedu 300 kilometru ze 3 duvodu:
1) v CZ mame na hranicich okresu kontroly policie a vojska a zakaz jezdit do jinych okresu
2) ja nechci s nikym mluvit, me nezajimaji nazory ceskych manageru, ja chci jen videt ty auditovane financni vykazy kde jsou ty udajne zisky, protoze na nemeckem obchodnim rejstriku jsou jen ztraty. Proc bych mel kvuli jednomu PDF jezdit 300km do Prahy, co to je za blbost?
3) cesti reditele ucetnictvi, financim a vykazum nerozumi stejne jako jim nerozumi prodejci.
JartyGulak napísal: Po 22 03, 2021 11:10 am Ja mám ThomasLloyd v portfoliu ako jeden z produktov... . Napr. pán Sejkora / Reg. Riaditeľ pre distribúciu v ČR je naňho špecializovaný na 100% svojich pracovných aktivít a rozoberie na centrále všetky Tvoje dotazy s Tebou do poslednej šroubičky... .
Pokud jsi seriozni prodejce a TL nadale bezmezne duverujes a jeho dluhopisy dal nabizis, tak o vykazy zazadas pro vyvraceni podezreni sam, v situaci kdy TL vykazy klientum a jejich nezavislym poradcum nevyda.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 22 03, 2021 12:56 pm Mňa šokuje, že ako "dobrého" predajcu produktov, ťa táto situácia nezaujíma a zatváraš pred ňou oči. Klienti sú dobrí, aby dali peniaze. Keď majú problémy, tak nech volajú a zistia si sami. Pekný servis a každý si už vie spraviť obraz sám. Myslím, že ťa to za chvíľu dobehne.

TL preto získava peniaze tak draho od ratailu a nie z banky lebo je to jeho core business. Získavať peniaze od nových spoločníkov a vyplácať zálohy na budúce zisky. (to sa ťažko píše lebo je to hrozná blbosť) Teraz sa príjem likvidity zastavil a už sa nikdy nerozbehne. Vklady sú fuč aj tie na dlhopisoch. Problém nastane, keď bude treba vyplatiť istinu a to je deadline, ktorý sa blíži.
Až na to Rado, že Harry nie je klient, ale nezávislý Finančný Poradca :)

Príjem likvidity sa nezastavil - raisujú sa nové produkty - Dlhopisy, Inv. strategie, SICAV Fund...atď . OK áno výbery budú trvať dlhšie... .

www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprava-aktiv/

Nikto nad problémami nezatvára oči, iba ak má niekto ako Harry ťažšie dotazy, tak na centrále TL to ma z prvej ruky... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Novou likviditu potrebuje pouze Ponzi scheme.

Seriozni business vybere balik penez, ten zainvestuje a z investice plyne vynos NEZAVISLY na budoucich investicich.

Z penez klientu vlozenych v roce 2015 se mely v letech 2016-2017 postavit elektrarny a z nich plynout vynosz. Uz samotny argument ze se zalohy na zisky nemuzou vyplacet proto, ze plyne mene noveho kapitalu, je neprimym dukazem pro to, ze starsi klienti jsou vyplaceni z novejsich vkladu.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 22 03, 2021 1:44 pm Novou likviditu potrebuje pouze Ponzi scheme.

Seriozni business vybere balik penez, ten zainvestuje a z investice plyne vynos NEZAVISLY na budoucich investicich.

Z penez klientu vlozenych v roce 2015 se mely v letech 2016-2017 postavit elektrarny a z nich plynout vynosz. Uz samotny argument ze se zalohy na zisky nemuzou vyplacet proto, ze plyne mene noveho kapitalu, je neprimym dukazem pro to, ze starsi klienti jsou vyplaceni z novejsich vkladu.

Nezmysel, nevypláca sa preto Harry, pretože financie TL, ktoré slúžia aj na výplaty záloh investorom, tak sa použijú na dostavbu elektrárni v Indii a naplnenie dlhodobých cieľov ThomasLLoyd + na stabilizáciu celého portfólia spoločnosti. Potom to TL všetko doplatí.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty ja viem, že Harry nie je tvoj klient. Je to však jedno. Tvoja odpoveď je rovnaká či jemu alebo klientovi. Nemáš žiadne informácie.

Ty a ostatní "poradcovia" ste predávali dobre zabalený blud a zatvárali oči resp. nepoložili ste si otázku nad faktom, že niekto sa ide financovať drahšie ako mu umožňuje trh a vypláca zálohy na budúci zisk. Teraz ťa ani zastavenie vyplácania neznepokojuje a veríš, že sa výplata znova rozbehne. Až nafotený prospekt so smutnými tvárami predstavenstva a s vysvetlením, že COVID napadol fotovoltarické články elektrárne ťa presvedčí. To je dôvod prečo ja na všetkých poradcov pozerám s dešpektom. Zatiaľ ma žiaden nepresvedčil.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Atlantik_02-2021.pdf
(82.82 KiB) 57 stiahnutia
Rado napísal: Po 22 03, 2021 3:16 pm Jarty ja viem, že Harry nie je tvoj klient. Je to však jedno. Tvoja odpoveď je rovnaká či jemu alebo klientovi. Nemáš žiadne informácie.

Ty a ostatní "poradcovia" ste predávali dobre zabalený blud a zatvárali oči resp. nepoložili ste si otázku nad faktom, že niekto sa ide financovať drahšie ako mu umožňuje trh a vypláca zálohy na budúci zisk. Teraz ťa ani zastavenie vyplácania neznepokojuje a veríš, že sa výplata znova rozbehne. Až nafotený prospekt so smutnými tvárami predstavenstva a s vysvetlením, že COVID napadol fotovoltarické články elektrárne ťa presvedčí. To je dôvod prečo ja na všetkých poradcov pozerám s dešpektom. Zatiaľ ma žiaden nepresvedčil.
Rado čo sa týka Harryho určite nie je môj klient a on vôbec nie je klient TL, ale Poradca, ktorý rieši problémy svojich klientov v ThomasLLoyd. Neviem či poriadne čítaš čo sa tu píše... .

Myslíš si, že tieto Aktuálne projekty aj Referenčné "sú zabalený blud" ??? :lol: ja si to určite nemyslím... .

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/

Ano financujú to drahšie, keďže pre banky tieto projekty sú rizikové a to nie je len ThomasLloyd, ale aj napr. Doprastav na Slovensku alebo Metrostav, Sazka v ČR...atď... . Rado zavolaj si Finančným Riaditeľom spomínaných spoločností a polož im otázku, "ako ľahko im poskytujú banky firemné úvery na projekty"... .

Neznepokujuje ma to, pretože viem, že TL má podľa prospektu na to 100% plný nárok a Komanditné podielnictvo nie je bežný finančný produkt. Dlhopisy aj SICAV s výplatami v TL fungujú normálne... .

Výbery fungujú v Dlhopisoch aj keď so zpoždením... - v prílohe dopis

Ako Koronavírus môže napadnúť fotovol. články elektrárne ?? :shock: Čo tu trepeš prosím Ťa za nezmysli Rado ??? :)


Príčina meškania výplat:

1) ThomasLloyd potreboval nečakane skôr peniaze na kúpu solárne elektrárne Islasol na Filipínach. Uprednostnil rast hodnoty klientského portfólia a zabezpečenie pravidelného príjmu pred dodržaním pravidelných výplat.

2) Zníženie prísunu kapitálu vďaka zavádzanie nových produktov - Digitálnej investičnej platformy. Počiatočné technické problémy a Covid situácia zapríčinila, že obchodná sieť nezabezpečila, tak veľký kapitál ako je bežné (cca 200 mil. EUR / ročne)

3) Vďaka Covid situácii a omeškania financií, ktoré prichádzajú od ázijských bánk na základe refinancovania už hotových projektov.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, keď ti dôjdu argumenty, tak začneš byť agresívny na partnera v diskusii. Ja na tvoju úroveň neklesnem a ty na moju nevystúpaš. Nemá zmysel sa ďalej baviť lebo arumentuješ stále dookola a jedna perla za druhou. Počkám si keď príde na moje slová....je to len otázka času. Drž sa.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: Po 22 03, 2021 4:33 pm Myslíš si, že tieto Aktuálne projekty aj Referenčné "sú zabalený blud" ??? :lol: ja si to určite nemyslím... .
www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/
Haha, no jasne ze to je blud. Je to ten samy seznam tech samych elektraren co byly uz v bilanci 2018, na odkazu vyse ted v roce 2021 neni jedna jedina elektrarna navic.

A pokud akceptujeme predpoklad (dukaz zadny k tomu neexistuje), ze TL vlastni 90% podil krome solaru na Filipinach ktere prodal, tak cena elektraren na tomto odkazu cini €390mil. Srovnej s vybranym kapitalem ktery k 10/2019 cinil €1269mil, ke dnesnimu datu odhadem €1600mil.

Chapes ty cisla, Jarty? TL vybral €1600mil a pokud to neni Ponzi kde mladi sponzoruji stare, tak tuto stejnou castku ma mit zainvestovanou. Seznam elektraren je ale pouze €400mil. Ztratilo se €1200mil.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 22 03, 2021 6:52 pm Jarty, keď ti dôjdu argumenty, tak začneš byť agresívny na partnera v diskusii. Ja na tvoju úroveň neklesnem a ty na moju nevystúpaš. Nemá zmysel sa ďalej baviť lebo arumentuješ stále dookola a jedna perla za druhou. Počkám si keď príde na moje slová....je to len otázka času. Drž sa.
To už hovoria iný Poradci 13 rokov... . :) ThomasLLoyd od r. 2008 investuje do infraštruktúry... . Dnes je 22.3.2021 :palec_hore:

Nie som agresívny, ale nepíš do diskusií blbosti prosím Ťa... (Až nafotený prospekt so smutnými tvárami predstavenstva a s vysvetlením, že COVID napadol fotovoltarické články elektrárne ťa presvedčí. )
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Po 22 03, 2021 7:51 pm, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Po 22 03, 2021 6:54 pm Haha, no jasne ze to je blud. Je to ten samy seznam tech samych elektraren co byly uz v bilanci 2018, na odkazu vyse ted v roce 2021 neni jedna jedina elektrarna navic.

A pokud akceptujeme predpoklad (dukaz zadny k tomu neexistuje), ze TL vlastni 90% podil krome solaru na Filipinach ktere prodal, tak cena elektraren na tomto odkazu cini €390mil. Srovnej s vybranym kapitalem ktery k 10/2019 cinil €1269mil, ke dnesnimu datu odhadem €1600mil.

Chapes ty cisla, Jarty? TL vybral €1600mil a pokud to neni Ponzi kde mladi sponzoruji stare, tak tuto stejnou castku ma mit zainvestovanou. Seznam elektraren je ale pouze €400mil. Ztratilo se €1200mil.
Veď choď si to vykomunikovať s vedením na centrálu nech sa vyjadria, ale s Reg. Riaditeľmi / nie Referentky (pí. Barešová) ani p. Kovář.

Harry je to tu vždy debata o ťažkých číslach a tom sa tu môžme baviť aj roky rokúce.. . Prospekty sú náročné a dlhé.

Najlepšie sa Ti k tomu vyjadrí Petr Sejkora - má to od A do Z naštudované. Moja veľká rada.

https://jaro2018.finfest.cz/speaker/petr-sejkora/

PS: Nemusíš jazdiť 300 km do Prahy, ale stačí ho požiadať o ZOOM, o Google Drive..., tak mu zavolaj alebo napíš mail.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Po 22 03, 2021 6:52 pm Jarty, keď ti dôjdu argumenty, tak začneš byť agresívny na partnera v diskusii. Ja na tvoju úroveň neklesnem a ty na moju nevystúpaš. Nemá zmysel sa ďalej baviť lebo arumentuješ stále dookola a jedna perla za druhou. Počkám si keď príde na moje slová....je to len otázka času. Drž sa.
Rado mám ešte 1 otázku na Teba... .

Myslíš, že by ThomasLLoyd s výnosmi na Dlhopisoch s diskontnou sadzbou 5,2% a s fixným 7% výnosom a výplatou kvartálne "dokázal riešiť a plniť Ponzi schémata" ??? - v prílohe

Väčšinou z histórie vidím, že Ponzi sú produkty s nereálnymi výnosmi - BMG Invest cez 30% p.a., WSM roboti do 60% p.a., Next Level Factory 60% p.a. - link...atď

https://kosicednes.sk/udalosti/rozhovor ... -pyramidy/

Ďakujem za odpoveď.
Prílohy
TL_Informace_o_produktu_CTI2_CTI4.pdf
(923.85 KiB) 40 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, to nie je o produkte ako sú dlhopisy, ale o celkovom pohľade na fungovanie.

Spoločnosť získava nových spoločníkov, ktorí sa stávajú vlastníkmi firmy, ktorá má podiely na iných spoločnostiach a žiadny majetok. Účtovný zostatok je tak hodnota tých podielov, ktorú je ťažko zistiť. Spoločnosť alebo spoločnosti, ktoré fyzicky vlastnia elektrárne majú svoje pohľadávky a záväzky a je dosť možné, že majú vo finále nulovú hodnotu.
Vyplácanie zálohy na budúce zisky...neviem, ale nepočul som o žiadnej spoločnosti, ktorá by vyplácala "dividendy" vopred bez toho, aby bola v zisku. Na vyplácanie používa zdroje, ako sám píšeš
JartyGulak napísal: Po 22 03, 2021 4:33 pm 2) Zníženie prísunu kapitálu vďaka zavádzanie nových produktov - Digitálnej investičnej platformy. Počiatočné technické problémy a Covid situácia zapríčinila, že obchodná sieť nezabezpečila, tak veľký kapitál ako je bežné (cca 200 mil. EUR / ročne)
zo zdrojov nových spoločníkov. Minimálne tu už musí zablikať kontrolka, že niečo nie je v poriadku.
V prospektoch sú elektrárne v hodnote, ktorá absolútne nezodpovedá vybraným zdrojom. Cudzie zdroje sú najdrahšie a oni vyberajú ďalšie aj keď pre ne nemajú využitie. Mne z toho vyplýva iba jeden dôvod...toto je core celej činnosti.
Úroky o ktorých píšeš nie sú jediný znak, že ide o podvod. Ak ich znížiš, tak to vydrží dlhšie.

Je tam veľa vecí, ktoré nesedia a investor by mal minimálne spozornieť. To, že sa nedá dostať k reálnym účtovným výkazom je potom len taký bonus ako šľahačka na torte. Ja by som taký produkt ani nekupoval a ani nepredával. Dávaš do toho ty svoje meno a klienti si, ak to dopadne zle budú celé spájať s tebou nie s TL. To riziko však poznáš nerobíš to prvý rok.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: Ut 23 03, 2021 11:09 am Jarty, to nie je o produkte ako sú dlhopisy, ale o celkovom pohľade na fungovanie.

Spoločnosť získava nových spoločníkov, ktorí sa stávajú vlastníkmi firmy, ktorá má podiely na iných spoločnostiach a žiadny majetok. Účtovný zostatok je tak hodnota tých podielov, ktorú je ťažko zistiť. Spoločnosť alebo spoločnosti, ktoré fyzicky vlastnia elektrárne majú svoje pohľadávky a záväzky a je dosť možné, že majú vo finále nulovú hodnotu.
Vyplácanie zálohy na budúce zisky...neviem, ale nepočul som o žiadnej spoločnosti, ktorá by vyplácala "dividendy" vopred bez toho, aby bola v zisku. Na vyplácanie používa zdroje, ako sám píšeš
zo zdrojov nových spoločníkov. Minimálne tu už musí zablikať kontrolka, že niečo nie je v poriadku.
V prospektoch sú elektrárne v hodnote, ktorá absolútne nezodpovedá vybraným zdrojom. Cudzie zdroje sú najdrahšie a oni vyberajú ďalšie aj keď pre ne nemajú využitie. Mne z toho vyplýva iba jeden dôvod...toto je core celej činnosti.
Úroky o ktorých píšeš nie sú jediný znak, že ide o podvod. Ak ich znížiš, tak to vydrží dlhšie.

Je tam veľa vecí, ktoré nesedia a investor by mal minimálne spozornieť. To, že sa nedá dostať k reálnym účtovným výkazom je potom len taký bonus ako šľahačka na torte. Ja by som taký produkt ani nekupoval a ani nepredával. Dávaš do toho ty svoje meno a klienti si, ak to dopadne zle budú celé spájať s tebou nie s TL. To riziko však poznáš nerobíš to prvý rok.
OK beriem v potaz Tvoju odpoveď, akurát sa opravujem ThomasLloyd investuje do infraštruktúry od r. 2009 (nie 2008 a je 23.3.2021, zatiaľ sa nič nestalo... .

Je pravda, že tie čísla z Bilancií sú aj na mňa aj na kopu iných Poradcov veľmi ťažké..., preto som Harrymu doporučil napr. priamo na Reg. Riaditeľa sa obrátiť.

Moji klienti zatiaľ na 2 výnimky sťahovali Dlhopisy, ak už vlastnili nemecké produkty, aby si portfólio hneď obmenili a diverzifikovali. ThomasLloyd som pozastavil a budem ho už len spravovať, pretože presne dávam do toho svoje meno.

Áno nemecké Komanditné podiely sú výnimka, že dopredu vyplácajú mesačné zálohy na budúci výnos. Na Slovensku by tento produkt nikdy legislatívne neprešiel... .

V 95% prípadoch Ponzi systémy na celom svete ponúkali výnosy od 30% p.a. a viac ako som vyššie spomínal (WSM roboti, Next Level Factory, BMG Invest, Madoff...atď).

U ThomasLloyd Ponzi v žiadnom prípade nepredpokladám... . Je len dosť komplikovaný a veľmi ťažký... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jarty,
me vlastne diskuze s p. Sejkorou ani nikym jinym nezajima, pro me je TL krajne podezrely, stejne jako pro X dalsich skutecne nezavislych poradcu v CZ, SK i DE (poradcu kteri nemaji zajem TL skodit, jen ho proste pro svoje klienty posoudili a zjistili ty podezreni, vsichni nezavisle stejna pozdezreni a red flagy), TL mel nekolik moznosti pochybnosti rozptylit, psali jsme jak do nemecke centraly, tak p. Kovarovi ktery je nadrizenym p. Sejkory a regionalnim reditelem za CZ a SK. P. Sejkora je jen CZ takze vlastne neni ani pro tebe spadovy a pro toto SK forum relevantni. Odprezentoval jsem na tomto foru tedy pro stavajici i budouci klienty TL moje podezreni, TL vcetne tebe je odmitli verejne okomentovat/rozptylit, pritom se jedna o dve PDF. Prvni PDF=IFRS vykaz 2018, druhe PDF=seznam elektraren. Neni treba tlachat, je treba predlozit fakta=vypocet toho ticheho zhodnoceni a seznam elektraren potvrzujici ze nejde o Ponzi ale ze tam majetek je.

Sokuje me ze napises ze cislum z mych podezreni jako poradce nerozumis nicmene jejich vysvetleni tebe osobne absolutne nezajima. Sam do TL nezavolas ani nenapises.

Uz krajne neseriozne pusobi, ze nejdriv jsi tvrdil, ze se firma vyjadri a ze odpovedi na moje 3 otazky sezenes, a nakonec nezajem. Kdyby vse bylo ciste, tak TL ty dokumenty predlozi, komanditiste stavajici i budouci na informace maji narok a neni v nich nic tajneho.

Jinak doporucuju vam shlednout film Wizard of Lies o Bernie Madoffovi. Pustil jsem si ho vcera na popud informaci v tomto vlakne. Velmi poucne a zajimave jak dokazal fungovat po desitky let a nikdo si toho nevsiml a pritom ten podvod meli vsichni na ocich. Jen nekolik analytiku pozorovalo ze obchody ktere prezentoval by vubec na burze matematicky nesly uskutecnit. Jejich upozorneni ale nikdo neprozkoumal. Fond zkolaboval v nedavne historii (2008). Madoff nedelal nic jineho nez ze penize od klientu posilal na bezny ucet do Irska a pak zase zpet jinym klientum. Prezentoval fiktivni obchody, fiktivne zauditovane a nikomu to nebylo podezrele vcetne SEC, IRS apod.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 23 03, 2021 3:43 pm Jarty,
me vlastne diskuze s p. Sejkorou ani nikym jinym nezajima, pro me je TL krajne podezrely, stejne jako pro X dalsich skutecne nezavislych poradcu v CZ, SK i DE (poradcu kteri nemaji zajem TL skodit, jen ho proste pro svoje klienty posoudili a zjistili ty podezreni, vsichni nezavisle stejna pozdezreni a red flagy), TL mel nekolik moznosti pochybnosti rozptylit, psali jsme jak do nemecke centraly, tak p. Kovarovi ktery je nadrizenym p. Sejkory a regionalnim reditelem za CZ a SK. P. Sejkora je jen CZ takze vlastne neni ani pro tebe spadovy a pro toto SK forum relevantni. Odprezentoval jsem na tomto foru tedy pro stavajici i budouci klienty TL moje podezreni, TL vcetne tebe je odmitli verejne okomentovat/rozptylit, pritom se jedna o dve PDF. Prvni PDF=IFRS vykaz 2018, druhe PDF=seznam elektraren. Neni treba tlachat, je treba predlozit fakta=vypocet toho ticheho zhodnoceni a seznam elektraren potvrzujici ze nejde o Ponzi ale ze tam majetek je.

Sokuje me ze napises ze cislum z mych podezreni jako poradce nerozumis nicmene jejich vysvetleni tebe osobne absolutne nezajima. Sam do TL nezavolas ani nenapises.

Uz krajne neseriozne pusobi, ze nejdriv jsi tvrdil, ze se firma vyjadri a ze odpovedi na moje 3 otazky sezenes, a nakonec nezajem. Kdyby vse bylo ciste, tak TL ty dokumenty predlozi, komanditiste stavajici i budouci na informace maji narok a neni v nich nic tajneho.

Jinak doporucuju vam shlednout film Wizard of Lies o Bernie Madoffovi. Pustil jsem si ho vcera na popud informaci v tomto vlakne. Velmi poucne a zajimave jak dokazal fungovat po desitky let a nikdo si toho nevsiml a pritom ten podvod meli vsichni na ocich. Jen nekolik analytiku pozorovalo ze obchody ktere prezentoval by vubec na burze matematicky nesly uskutecnit. Jejich upozorneni ale nikdo neprozkoumal. Fond zkolaboval v nedavne historii (2008). Madoff nedelal nic jineho nez ze penize od klientu posilal na bezny ucet do Irska a pak zase zpet jinym klientum. Prezentoval fiktivni obchody, fiktivne zauditovane a nikomu to nebylo podezrele vcetne SEC, IRS apod.
Aha Harry, tak u Teba je to už jasné (špión, konkurencia, pomluvy na webe) :lol: :lol:

- najednou Ťa už diskusia s nikým vedenia ThomasLLoyd nezaujíma ak máš veľké pochybnosti, ale baví Ťa tu dennodenne rýpať a verejne pouze vypisovať na tomto webe :) ???

Na otázky Ti bolo odpovedané, prejdi si vyššie príspevky. Reg. Riaditelia by s Tebou Tvoje dotazy rozobrali do úplných detailov.

Inak na Slovensku Reg. Riaditelia ani Relationship Manageri nie sú, pre Tvoje info Harry, iba ČR... .

No jo no Harry, tak sa maj krásne. Naskledanou :) . to nemá cenu... . :)

www.youtube.com/watch?v=02wB3om_Mbo&ab_ ... fgangDobak
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Mas pravdu, diskuze se vycerpala a nema smysl v ni pokracovat. Ty jsi se naprosto zesmesnil. Napsat ze moje 3 dotazy byly zodpovezeny je vrchol smesnosti. Otazka c.1 IFRS vykazy 2018 jsi nepredlozil, otazka c.2 vypocet ticheho zhodnoceni 43 mil jsi nepredlozil, otazka c.3 seznam elektraren a podilu v nich jsi nepredlozil.

Navic jsi minimalne 2x lhal kdy jsi rekl ze firma se vyjadri a otazky zodpovis, to se nestalo.

Nekolikrat jsme te nachytali na neznalosti zakladnich pojmu.

Odpovedi na podezreni tebe osobne naprosto nezajimaji.

Ja bych si od tebe nekoupil ani rohlik a doufam ze jini po precteni tohoto fora taky.

A to nepisu proto ze jsem konkurence a chci aby si koupili jiny produkt (to bych tady musel napsat jaky), ale ciste proto, ze TL je produkt spatny.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 23 03, 2021 6:22 pm Mas pravdu, diskuze se vycerpala a nema smysl v ni pokracovat. Ty jsi se naprosto zesmesnil. Napsat ze moje 3 dotazy byly zodpovezeny je vrchol smesnosti. Otazka c.1 IFRS vykazy 2018 jsi nepredlozil, otazka c.2 vypocet ticheho zhodnoceni 43 mil jsi nepredlozil, otazka c.3 seznam elektraren a podilu v nich jsi nepredlozil.

Navic jsi minimalne 2x lhal kdy jsi rekl ze firma se vyjadri a otazky zodpovis, to se nestalo.

Nekolikrat jsme te nachytali na neznalosti zakladnich pojmu.

Odpovedi na podezreni tebe osobne naprosto nezajimaji.

Ja bych si od tebe nekoupil ani rohlik a doufam ze jini po precteni tohoto fora taky.

A to nepisu proto ze jsem konkurence a chci aby si koupili jiny produkt (to bych tady musel napsat jaky), ale ciste proto, ze TL je produkt spatny.
Napíšem To posledny krát

1. Všetky výkazy / Auditované bilancie aj výkazy Funfte a Dritte komanditných spoločností sú podľa účtovných smerníc IFRS. To si pamätaj.

2. Aj 2 a 3 otázka Ti bola zodpovedaná - níže, asi trpíš sklerózou Harry... .

(Výpočet 43 mil. EUR = Plánovaná hodnota, Príklad: Ako, keď držíš v portfoliu Barák za 10 mil. CZK a za 2 roky narastie jeho hodnota na 15 mil. CZK)

3) Aj na zoznam elektrárni som Ti písal mail na p. Siega / CEO, aj to, že to je už dotaz na akcionárov ThomasLoyd a nie mňa... alebo dotazy na Reg. Riaditeľov v Prahe.

Aké základne pojmy ? :) Názory klientov aj obch. partnerov sú rôzne... . ThomasLloyd má tiež problémy ako 80% investičných spoločností po Covide vo svete, ale Ponzi a Podvod to určite nie je... . Je to komplikovaný a veľmi ťažký produkt.

"ThomasLloyd je zlý produkt" ? :lol:

- neviem ako ty Harry..., ale moji klienti sťahovali nominály Dlhopisov CTI 4 (príloha s emisiami CTI 2, CTI 4 čo som nahrával Radovi do príspevku)-

- so zaujímavými zhodnotenými výnosmi (1,5 mil. CZK investícia 04/2017) dodnes výplaty 422.000 CZK, (410.000 CZK investícia 10/2016) dodnes výplaty 150.000 CZK...atď, atď... .

S Tebou sa už baviť nebudem, ty si len úbohá konkurencia - Pajác, ktorá sa snaží ThomasLLoyd značne pošpiniť na tomto webe, pretože Ti berie klientov... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v Ut 23 03, 2021 7:00 pm, upravené celkom 2 krát.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

#1 Ty ucetni vykazy (rozvaha, vysledovka) jsi ale nepredlozil !!! A to co je na obchodnim rejstriku (pokud je to podle tebe IFRS, coz ja tvrdim ze neni) tak neobsahuje tu 43mil polozku, tj. vykonova bilance podle tebe lze!!?? Vykonova bilance nesedi na oficialni vykazy na obchodnim rejstriku !!??
#2 Ty nevis ani co znamena vypocet? To se uci ve druhe tride zakladni skoly. Vypocet znamena ze ukazes jake promenne jsou soucasti jakeho matematickeho vzorce, jehoz vysledkem je 43 mil EURO. Toto jsi nedodal. Na otazku proc by TL mel predpokladat ze hodnota solarnich panelu v case zasadne roste jsi neodpovedel !!! Nechapes ani zakladni financni a ucetni princip ze soucasny skutecny hospodarsky vysledek NIKDY za zadnych okolnosti nemuze obsahovat odhad/plan budoucich zisku.
#3 Odpoved na otazku seznam elektraren neni email na Siega ale seznam elektraren, tj. otazka nezodpovezena !!!
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Len tak na okraj k solárnym panelom. Na Slovensku bola pri výkupných cenách návratnosť solárnych panelov 7 -8 rokov. Toľko napríklad trvali lízingové zmluvy. Samotné panely už potom generovali zisk pre majiteľa. Ich celková životnosť bola počítaná na cca 21 rokov, ale to už dávno neposkytujú výkon ako na začiatku.
TL tým koľko vypláca na dlhopisoch to financuje drahšie ako úver resp. lízing. Návratnosť tak bude dlhšia. Otázne sú výkupné ceny v Ázii. Život v EU je drahší a tak aj výkupné ceny musia byť vyššie aj keď myslím, že na Filipínach je cena elektriny jedna z najvyšších. Sú to iba hrubé čísla, ktoré tu dávam, ale veľmi mi to ekonomický zmysel nedáva. Viac by bolo isto vo vlákne, kde sa rozoberal SOLON, kedysi Ladisom preferovaná spoločnosť. Tam sa to rozoberalo viac a mal som v tej dobe aj viac informácií.
Inak najväčší experti boli v Španielsku. V noci svetlami svietili na panely a potom energiu predávali. Výkupné ceny boli nastavené tak, že sa to oplatilo. :lol:
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Rado,
vykupni cena je jedna z mala informaci ktere TL zverejenuje: https://www.thomas-lloyd.com/en/project ... -projects/
Pohybuje se od $0.04/kWh po $0.15/kWh. No kdyz byl v v Cesku solarni boom a navratnost elektraren okolo 8 let, tj. vynos okolo 12%, byla vykupni cena $0.60/kWh...TL je uplne nekde jinde...

U TL mi vychazi prumerna vykupni cena $0.12/kWh a prumerny hruby vynos 8%...tento zisk se v Asii zdani, SICAV si strhne 50% performance fee, CTI9D zaplati 21% emisnich nakladu, a nemuze se nikdo divit ze jsou a vzdy budou ve ztrate kdyz vyplaci zalohy na zisk 11%, ktere se fyzicky vyplaci z likvidity novych investoru...
scr2.jpg
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Spocitam to opacne:

CTI9 ma mit vynos 11%.
Emisni naklady 21% za 9 let se zamortizuji jako 2.3% rocne (21/9), ze SICAVu tedy musi plynout 13.3% (11+2.3).
V urovni 13.3% cisteho zisku si SICAV strhava performance fee 33%, tj. zisk SICAVu pred performance fee musi byt 13.3 / (1-0.33) = 20.1%
V Asii bude dan z prijmu cca 20%, takze hruby vynos elektrarny by musel byt okolo 25% aby do CTI9 priteklo cistych 9%.

Jak jsem spocital vyse, hruby vynos elektrarny neni 25% ale 8%...
8% minus dan je 6.4%, SICAV si na teto urovni strhne 25%, tj. vyplati 4.8% minus emisni naklady 2.3% = 2.5% cisteho.

Vyplaci se ale 11%. Da se rict ze TL je ze 1/5 koscher business a minimalne z 4/5 Ponzi.

Realita je navic jeste horsi, protoze v CTI9 neni ani tech teoretickych 2.5%, kumulativni vynosy ani zdaleka nepokryvaji emisni naklady...
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jeste naposledy vysvetlim Jartymu vykon CTI za roky 2013-2018 (soucet). Jedna se o stranu 111 bilance 2018.
Zvyraznil jsem pet cisel zelene.
Odvrchu:
278mil tolik CTI9 vybral od klientu
23mil je vynos za 6 let.
63mil jsou emisni naklady
-42mil je ztrata za 6 let.
59mil jsou vyplaty

Za rok 2019 vime z obchodniho rejstriku ze cisla jsou uplne stejne spatna, vynosy byly 9mil, emisni naklady 36mil, ztrata tedy 27mil. Vyplaty 36mil.

Za 7 let 2013-2019 je tedy ztrata 69mil, vybery 95mil, tj. na vstupnim kapitalu chybi 69+95=164mil.

Neni absolutne zadna sance ze dalsi projekty jako napr koupe Sacasolu (ktery ma hruby vynos 14% / 20 mil, tj. cisty vynos okolo 10mil) trajektorii zmeni...
scr3.jpg
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ut 23 03, 2021 11:03 pm Spocitam to opacne:

CTI9 ma mit vynos 11%.
Emisni naklady 21% za 9 let se zamortizuji jako 2.3% rocne (21/9), ze SICAVu tedy musi plynout 13.3% (11+2.3).
V urovni 13.3% cisteho zisku si SICAV strhava performance fee 33%, tj. zisk SICAVu pred performance fee musi byt 13.3 / (1-0.33) = 20.1%
V Asii bude dan z prijmu cca 20%, takze hruby vynos elektrarny by musel byt okolo 25% aby do CTI9 priteklo cistych 9%.

Jak jsem spocital vyse, hruby vynos elektrarny neni 25% ale 8%...
8% minus dan je 6.4%, SICAV si na teto urovni strhne 25%, tj. vyplati 4.8% minus emisni naklady 2.3% = 2.5% cisteho.

Vyplaci se ale 11%. Da se rict ze TL je ze 1/5 koscher business a minimalne z 4/5 Ponzi.

Realita je navic jeste horsi, protoze v CTI9 neni ani tech teoretickych 2.5%, kumulativni vynosy ani zdaleka nepokryvaji emisni naklady...
My všetci Harry "vieme, že ThomasLloyd je PONZI" :palec_hore: :lol: :lol: :D :D

Výbery mojich klientov v r. 2021 z Dlhopisov CTI 4 - v prílohe

1. Investícia 1,5 mil. CZK v 04/2017 (CTI4 Dlhopis)

Zhodnotenie k 1. kvartálu 2021= 423.000 CZK


2. Investícia 410.000 CZK v 10/2016 (CTI4 Dlhopis)

Zhodnotenie k 1. kvartálu 2021 = 150.000 CZK


3. Investícia 390.000 CZK v 09/2016 (CTI4 Dlhopis)

Zhodnotenie k 1. kvartálu 2021 = 150.100 CZK


4. Investícia 320.000 CZK v 08/2017 (CTI4 Dlhopis)

Zhodnotenie k 1. kvartálu 2021 = 85.200 CZK


5. Investícia 320.000 CZK v 11/2016 (CTI4 Dlhopis)

Zhodnotenie k 1. kvartálu 2021 = 116.700 CZK


6. Investícia 190.000 CZK v 11/2016 (CTI2 Dlhopis)

Zhodnotenie k 4. kvartálu 2019 = 38.000 CZK

Nominál klientovi prišiel v 12/2019


Zrovna som obdržal od niektorých klientov ďakovné maily... .

Tak ďakujem aj Tebe Harry za sprestrenie dnešného dňa (aj viac dní) v tejto zábavnej diskusii :lol: :D :kavicka: :vinko:

Tebe je to zbytočne vysvetlovať, nie len vysvetľovať aj diskutovať s Tebou - "tak ako Terazkymu celú vojnu v Čiernych Barónoch" - níže link

https://www.youtube.com/watch?v=02wB3om_Mbo
Prílohy
TL_Informace_o_produktu_CTI2_CTI4.pdf
(923.85 KiB) 131 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

JartyGulak napísal: St 24 03, 2021 2:27 pm 6. Investícia 190.000 CZK v 11/2016 (CTI2 Dlhopis)

Zhodnotenie k 4. kvartálu 2019 = 38.000 CZK

Nominál klientovi prišiel v 12/2019
Toto je jediný príklad, kde môžeš písať zhodnotenie. Nemyslím, že to tak bude vo všetkých prípadoch vzhľadom na situáciu, ktorá už nastala. Menej majetku ako vybraných peňazí je problém. Je to len otázka času. Harryho výpočty som si rátal len zhruba, ale výsledok mám v princípe rovnaký.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"