ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

O nás

Spoločnosť ThomasLloyd je globálna investična a poradenská spoločnosť špecializujúca sa na infraštruktúrne projekty v Ázii, Európe a Amerike, v súčasnej dobe patrí k vedúcim finančníkom a investorom vrámci tohto tržného sektoru.

Založenie : 2003
15 hlavných centrál v 8 štátoch na 3 kontinentoch
Momentálny spravovaný majetok : 3,2 mld. EUR


Youtube

Video Prezentácia :
https://www.youtube.com/watch?v=FTH91JWut5w&t=198s" onclick="window.open(this.href);return false;

ThomasLloyd

- nezávislé od vývoja kapitálových trhov
- 15 rokov na trhu
- Nemecká spoločnosť
- rating AAA (hodnotené akreditovanými nemeckými rating spoločnosťami)
- v sprave 50000+ klientov
- projekty naprieč sektormi - automobilový, infraštruktúra (solar, biomasa, výskum nových technológií)
- projekty naprieč kontinentmi - Európa (solárne elektrárne, dôchodkové fondy), Azia (solarne elektrárne a spracovanie biomasy) Amerika (automobilový, solárne elektrárne, spracovanie biomasy), Australia (dôchodkové fondy)
- rôzne možnosti spolupráce - mesačné sporenie, dlhopisy, spoločenstvo, priamý vstup, privátne produkty a podmienky

Nejedná sa o ponuku, jedná sa o predstavenie spoločnosti, zámer, výsledky, v prípade záujmu dozvedieť sa viac ma kontaktujte na nižšie uvedený email alebo do správy na fóre.
Oficiálny zástupcovia ThomasLloyd Cleantech Infrastukturfonds a.s. v SR

Marektoman56
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 19 01, 2018 1:26 pm

Nazdar mate skúsenosti??

Príspevok od používateľa Marektoman56 »

Dosť má zaujala táto ponuka má niekto skúsenosť?
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... f=6&t=7588" onclick="window.open(this.href);return false;
Marektoman56
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 19 01, 2018 1:26 pm

Má niekto skúsenosť??

Príspevok od používateľa Marektoman56 »

Nazdar zaregistroval som príspevok čo sa týka fondov.
Chcem sa spytat či má niekto skúsenosť alebo čo si o tom myslite.
Je to rozumne podľa vás?
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... f=6&t=7588" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nezakladaj nové témy, keď tu robíš PR firme pre ktorú robíš sprostredkovateľa.
Je to trápne. Zlučujem túto tému druhýkrát. Už by tu boli tri témy s tvojím PR a linkbuildingom. Upozorňujem ťa, že tretí krát ťa vymažem aj s celým ThomasLloyodom.

Nevidíš že to tu nikoho nezaujíma?

Môj názor:

Tuctová firma investujúca do infraštruktúry v Ázii, hlavne solárne elektrárne. Stačí sa pozrieť na tie naše a hned je jasné, že je to neefektívne a nerentabilné a že nato doplácame všetci (vysokými cenami energií ).

Ked chceš niekoho lanáriť, tak tu neťahaj medové motúziky, ale prezentuj fakty: VÝNOSY, RIZIKO, POPLATKY.

Toto všetko je zatajované na stránkach tejto firmy, takže pre mňa je to netransparentná a tým pádom aj nedôveryhodná ,,globální investiční a poradenská společnost ,, - jedna z miliónov, ktoré sa snažia parazitovať na investoroch. A to sa mi ani nechce zisťovať, či vôbec nad ňou funguje bankový dohľad a či nie je na čiernej listine NBS...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

Nikto sa na tvoj názor nepýtal ale vďaka za predsudok a vychrlenie ho pod môj príspevok,nerobím zástupcu len TL, riešim široké portfólio, ku ktorému sa zrejme podľa tvojho vyjadrovania a pristúpu k veciam ktoré ani nepoznáš v živote nedostaneš, ale bezna slovac všetko čo je nové je zlé, preto sme tam kde sme,toto je jedna z možností ktorá dáva zmysel čo sa týka rizika, výnosu, dostupnosti informácií a histórie. Ale rád si pozriem tvoje ideálne investície :-)
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

zatajovane nič nieje, stačí si rozklinut pro inventory - je tam všetko, možno aj medový motuzik :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Thomas napísal:...ale bezna slovac všetko čo je nové je zlé, preto sme tam kde sme,toto je jedna z možností ktorá dáva zmysel čo sa týka rizika, výnosu, dostupnosti informácií a histórie. Ale rád si pozriem tvoje ideálne investície :-)
Nevrav. Bežná slovač je finančne negramotná a preto ľahko naletí na netransparentné produkty s vysokými poplatkami.
Ako-investovat.sk tu nie je na to, aby si tu mnohonásobným zakladaním tém propagoval tých čo ťa platia, ale na to aby ľudia investovali rozumne. Prečítaj si tony príspevkov ktorých záver je jediný: najrozumnejšie je nenaletieť finančným parazitom, ale postarať sa o svoje peniaze sám.

Tí čo sa vôbec nevyznajú, tak tu majú aspoň možnosť naučiť sa investovať sami, cez vlastného brokera, cez nízkonákladové indexové fondy. Ak tu chceš propagovať niečo lepšie, tak prezentuj doterajšie výnosy ThomasLloyd a ich poplatkovú štruktúru. A pekne si to porovnajme s výnosmi obyčajných indexov. A nezavádzaj, že stačí niečo rozkliknúť, lebo tá stránka je plná kecov ale žiadne čísla.

Keď sa chceš baviť na úrovni o výnosoch zo zelenej energie, tak prezentuj historické výnosy ThomaLloyd očistené o poplatky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak kdesi Thomas? Zaťal som do živého, keď sa pýtam na výnosy a poplatky?

Prišiel si verejne prezentovať produkt. Dal si tu kontakt na seba, ale nie si schopný vo verejnej diskusii obhájiť, čo odporúčaš verejnosti? Kde je tvoja profesionalita? Kde sú odpovede ohľadom výnosov a poplatkov? Veď to sú úplne základné otázky, na ktoré, ked nevieš odpovedať, tak by si nemal mať licenciu.

Nevieš, alebo nechceš. Niečo tu smrdí... Asi nie je všetko zlato, čo sa blyští... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Ako fanúšika ekologických technológii by ma tiež zaujímali výsledky tejto spoločnosti za minulé roky, ale neviem ich nájsť na ich stránke. :?
Thomas, môžeš tu dať nejaký link, kde sú zhrnuté niekoľkoročné účtovné výsledky tejto firmy?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MFT
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ne 26 03, 2017 2:12 pm
Has thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa MFT »

JUGGLEROVI, ktory tu popisal nespocetne mnozstvo analyz a smutnych holych faktov o performance mnohych "slavnych" investorov, analytikov, ci fondov napisat ze nevie, nerozumie a nepozna ach... :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si za tých 10 rokov čo tu chodím nepametám na jeden-jediný produkt, alebo fond, ktorý by výnosovo očistene od poplatkov prekonal indexový benchmark :D

Jediná výnimka ktorá snáď potvrdzuje pravidlo je Buffetová BRK. BRK môžem s čistým svedomím odporúčať každému, aby si ju pridal do portfólia. Na to už prišiel aj Gladiš. Stavím sa, že je to jeho najväčšia pozícia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

GDPR, info o výsledkoch, hospodárení, percentách jedine emailom ale je vidieť, že toto je pravé slovenské forúm, národ zakomplexovaný národ - rovnaké fórum, prišiel som tu s cieľom poukázať na takúto možnosť, ukázať ľudom, že aj týmto smerom sa da uberať, nie riešiť vaše príspevky bez hlavy a päty a naťahovať sa na fóre, aký ma toto význam, prídem s niečim a musím odpisovať nejakým ubožiakom ? nie ďakujem, ale normálne otvorenej diskusii, bez predsudkov som otvorený, info emailom
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nenapisal si, ze firma preferuje komunikaciu emailom s vynimkou marketingu a ze, Ty osobne si nezelas prispevky bez hlavy a paty.

Ja osobne mam predsudky voci ciastkovym informaciam s abstraktnymi nepodlozenymi slubmi. Tieto predsudky sa obycajne splnaju zakazdym pri style komunikacie akou si zacal a pokracujes. Okrem ineho mas spolocne s uboziakmi, ze pouzivate Gmail a nie firemne mejly.

Kolko rokov si zamestnancom ThomasLloydu?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

email môžem využivať aký len chcem, gmail využíva kvôli ukladaniu dát, firemny len na backoffice a firemnu komunikaciu, info emailom
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Istiach »

No mal by si vediet, ze potom s tym gmailom posobis ako podvodnik.
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

neviem od kedy provider emailu urcuje ci je clovek podvodnik alebo nie, skor o tom rozhoduju ine aspekty ale budiz, aspon vidim aka je mentalna kapacita ucastnikov tohto fora,komunikaciu riesim emailom, ak mate zaujem dozvediet sa viac, som otvoreny
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Istiach »

Provider emailu neurcuje ci je clovek podvodnik alebo nie, ale urcuje, ako ten clovek posobi na okolie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Thomas napísal:GDPR, info o výsledkoch, hospodárení, percentách jedine emailom
e-mailom posielať výsledky spoločnosti, to snáď nemyslíš vážne :) , každá sro-ka na Slovensku má výsledky zverejnené zo zákona na webe. Vid http://www.finstat.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

email - info
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Thomas napísal: normálne otvorenej diskusii, bez predsudkov som otvorený, info emailom
Toto je diskusia, že si tu prídeš dať reklamu a info posielaš individuálne?

V rámci normálnej, otvorenej diskusie sa ťa pýtam, aby si verejne vysvetlil aké investície tu ponúkaš.
Čím viac to budeš zatajovať, tým viac si podozrivý, že to nevieš, alebo že ide o nevýhodné produkty s vysokými poplatkami.Povedz o čo ide, aké sú doterajšie výnosy, predpokladané výnosy a aká je poplatková štruktúra.
Však si doteraz nepovedal ani či ide o fondy, investície do dlhopisov, alebo čo...

Vyzývam ťa posledný krát. Keď to neurobíš ty, tak si dám námahu ja. Na rozdiel od netransparentnej stránky ThomasLloydu, ich fondy, či cenné papiere sú niekde registrované, aj s informáciami na ktoré sa ťa pýtam.

Toto diskusné fórum je presne o tom, že tu rozoberáme také veci. Čím viac sa tu budeš vykrúcať, tým negatívnejšiu reklamu robíš ThomasLloydu, aj svojmu šéfovi. Som presvedčený, že táto netransparentnosť má svoj dôvod a stavím sa, že sú to mastné poplatky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Thomas: daj tu seriózne info o ktoré ťa žiadam a ja za seba vymažem príspevky, ktoré škodia tebe a ThomasLloydu.
Nemusela tu vzniknúť táto emotívna diskusia, keby si to urobil od začiatku. Naštval si ma, keď si tu založil tretie vlákno, ale teraz máš možnosť to napraviť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

ja nepreživam žiadne emócie, možno smiech, ze takto dokážeš strácať čas na 50 riadkovych príspevkoch ale aspoň sa bavis to som rád keď nemáš s kým tráviť večery (súdim podľa obsahu toho čo píšeš) a keď ti to nedá spať, niesu žiadne mastné poplatky je iba 5% ažio (alebo u niektorých produktov žiadny)ktoré aj tak väčšinou ešte znižujem, ak chce byť spokojný klient musí byť spokojný aj obchodník som zástanca win-win, ponúkam aktuálne info, diverzifikáciu, rady ale musí to byť win win v rozumnej miere, vyzývam a čo si ty nejaký rytier :-) ja ťa vyzývam zobud sa, kto chce info - emailom
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pozri, tvojim stylom odpovedi robis negativnu reklamu aj PEVONI. Ked uz nie si priamo od nich, tak je zvazeniahodne, ze propaguju firmu, co ma takychto obchodnych zastupcov.
Zda sa, ze na tomto fore neziskas novych zakaznikov, lebo je to zakomplexovana diskusna skupina plna negativistickych ludi, ktore sa od Teba nemozu dozvediet takmer ziadnu konkretnu informaciu.
Zelam Ti vela zdaru a spokojnych klientov.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

dakujem, klienti sú spokojní a naozaj tu nezískam žiadnych klientov, to ani nebol ciel, chcel som len vediet reakcie ludi tohto fora a ci ma vobec tu vyznam prispievat traderskymi skusenostami, podelit sa o strategie a spoluprace - nemá, cokolvek sa nezhoduje z nazorom je zlé, je zem gulata ?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

Sposob a obsah Tvojej komunikacie sme tu na tomto fore mali v desiatkach. Opustili nas sklamani. Slubujes traderske skusenosti, ale zatial si neprispel ani jednym, dokonca si ani neodpovedal na otazku dlzky Tvojich skusenosti.

Komunikacie, snaziace sa o ozbijanie novacikov a neskusenych sa na tomto fore netolerovalo v minulosti a ani v Tvojom pripade. Ako naznacil Juggler, zmen sposob komunikacie a budes vitany. Zem je gulata a transparentnost je dolezita.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Thomas napísal: keď ti to nedá spať, niesu žiadne mastné poplatky je iba 5% ažio (alebo u niektorých produktov žiadny)ktoré aj tak väčšinou ešte znižujem... ja ťa vyzývam zobud sa, kto chce info - emailom
Vidno, čo si zač. Ani v poplatkoch sa nevyznáš. Poznáš iba jediný, ten čo inkasuješ ty. Klienti ťa nezaujímajú. :(
Vstupný poplatok 5% však ani zďaleka nie je jediný. Ten je iba prvý - na zabezpečenie distribúcie. :roll:

Ja si dám tu námahu, zistím to a dám tu všetky informácie. Mal si zobrať tú slušnosť, čo som ti ponúkol.

P.S. Nemaj obavy, že sa nudím, alebo strácam čas. Tieto debaty a informácie sú vždy na niečo dobré. Rozširujú obzor.
Poskytujú obraz o stave mnohých finančných produktov , takisto o odbornosti mnohých ,,kvázi,, finančných ,,poradcov,,.
Nemaj obavy, že to nemá význam - ľudia si to vygúglujú a sú radi, že si to môžu prečítať.

P.S. Vymažem len môj text ohľadom Pevoni. Tí určite nemajú s tebou nič spoločného. Ostatné nechávam.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

info poskytnem emailom, velmi rad, komunikacii som otvorený :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa rmaly »

a o to tu ide... marketingove keci prasknes sem, ale detaily das iba mailom...
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

pretoze ? pretoze na marketingove veci na nevztahuje ziadny zakon, spolocnost mozem predstavovat ako chcem od a do z, lenze ako vidim pri inteligencii tohoto fora dat tu konkretne cisla, fakty a percenta je samovrazda, toto nieje poradenske forum, take funguju napriklad vo svajci alebo De, tam sa da pisat bez cenzury, sem v tejto komunistickej demokracii bez sance :-) emailom mi mozes poslat, ze ich odomna ziadas z vlastnej slobodnej vole a mas ich, sem ich urcite nedam
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa rmaly »

he? V com by bol problem, kebyze sem buchnes uzasny produkt?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Tipujem je juggler uz ti pisal a rad sa podeli, aku od teba dostal akciovu ponuku :p
Kdeže. Ja nikdy nikomu nepíšem. Ja si to zistím sám, z verejne dostupných zdrojov. Ale určite mu niekto napíše a príde sa podeliť. :)

Ono tá infraštruktúra a zelené energie nie je z investičného hľadiska zlý biznis. Oni neriskujú na burzách. Robia premyslené investície, stavajú tam kde štáty nemajú na to peniaze...vypočítajú si vstupy a podpíšu zmluvy v ktorých majú ceny energií garantované štátom. Vedia dopredu návratnosť investície.

Zoberme si ako to prebieha u nás s tými solárnymi panelmi ktoré zaplavili Slovensko. Tu si to rozdelili smeráci a politici pri koryte...zainvestovali a zmluvne majú dajme tomu na 10 rokov garantované výkupné ceny. Dopredu vedia čo bude, minimálne pár rokov a nabalia sa na tom. Lenže platíme to všetci, lebo elektrárne sú povinné draho kupovať energiu, ktorú im vôbec netreba. A tak máme ceny elektriky jedny z najvyšších...hoci na burzách u susedov sú nižšie..

Takže zelená energia...OK....áno, šetrí to životné prostredie, kto by bol proti. Lenže nemal by to byť biznis na ktorom sa silne zarába...Lebo potom je to naopak. Z čistej a lacnej energie je drahá elektrika ktorá zaťažuje ekonomiku a znižuje spotrebu ľudí.

Nuž v tej Ázii je to asi tak isto, len tam nezarábajú smeráci, ale špekulanti zvonku. Nájdem tie pekné čísla a dám tu.
A nájdem aj to, čo títo predávajú. Stavím sa, že to bude investičný derivát...čiže zarábanie na pekných číslach v nejakej odvodenej forme, kde budú extra vysoké poplatky. :lol: Ked chlapcovi na školení nabúchali do hlavy, že medové motúziky verejne, ale informácie neverejne, tak to najskôr bude hedge fond. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ANALÝZA.

Tak som si našiel čas tento pekný víkend a tu je moja analýza:

Za všetkým stojí ThomasLoyd Cleantech Infrastructure Fund GMBH ...to je spoločnosť s ručením obmedzením (s.r.o) sídliaca v Nemecku vo Frankfurte.

Táto firma investuje do infraštruktúry ako solárne a veterné elektrárne a to cez projekty, ktoré obyčajne trvajú cca 7 rokov.

Tu sú výsledky prvého takého cyklu ThomasLoyd Cleantech Infrastructure Fund GMBH na základe ktorého firma získala reputáciu:

2011: +43,65%
2012: +11,96%
2013: +28,43%
2014: +16,97%
2015: +7,05%
2016: +19,49%

Spolu bol ročný priemer výnosov +21,3 % p.a.

linka: https://www.schmidtner-gmbh.de/pdf/thom ... rzinfo.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujímavý je prvý rok, kedy bolo zhodnotenie extra vysoké. To prilákalo investorov a znásobilo Total assets z 8 mil. € v 2011 na 41 mil € v 2012.

Potom to už stúpalo pozvoľna: 72 mil. v 2013, 99 mil v 2014, 138 mil. v 2015 a 193 mil v 2016.
Ten prvý rok bol proste pripravený excelentne, firma vyštartovala elitne a investori zarobili.

Po tomto cykle však Thomas Lloyd vymyslel inú stratégiu. V duchu logiky ,,keď sme už takí dobrí, tak poďme z tých investorov vytĺcť trochu viac,, vymysleli zlaté prasiatko v investičnom biznise – aktívne riadený investičný fond.
Samozrejme s patričnými poplatkami. Veď ide o aktívnu správu.

Fond založili v Luxemburgu a volá sa ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund SICAV.

Fond je založený na dobu určitú do 31. decembra 2024, čo sa dá 2x predlžiť o 1 rok.
Fond SICAV funguje od 30 apríla 2018 a investovať sa do neho bude dať do 31. decembra 2019.
Potom táto investícia bude uzavretá až do konca 2024.
Čiže investor vkladá peniaze na viazanú dobu, priemerne 6,7 rokov.

Momentálne ich investície smerujú hlavne na Filipíny, o tom si v češtine môžete prečítať tu:
http://thomas-lloyd.cz/b_cz/pdf/2017-Q1 ... A1tina.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to report z jedného kvartálu, ale tým sa v nevzrušujte. Jednotlivé projekty sú tam popísané a komerčne spúšťané od 3/2016 do konca roku 2018.. Získate prehľad o objemoch jednotlivých investícii aj z minimálne garantovanými (zazmluvnenými) výnosmi behom prvého roku. Dokument je verejne prístupný.

Predkladám sumár projektov vo formáte Investičné náklady / Minimálny výnos v prvom roku:

41,4 mil /5,19 mil USD
24,8 mil / 3,95 mil.USD
95 mil / 14,1 mil USD
95 mil / 22,6 mil
103,6 mil / 28,2 mil USD
105 mil / 28,8 mil USD

A teraz sa vráťme k zlatému prasiatku - novému luxemburskému fondu SICAV.
Darmo tu niekto skrýva informácie. Zákon ukladá všetkým inštitúciam predložiť kľúčové informácie o povahe, riziku, poplatkoch i predpokladaných výnosoch a stratách, tzv KID.

Ten si môže verejnosť vygúglovať, tak ako som ho našiel ja. Takže zdôrazňujem, že informácie mám z verejne prístupných zdrojov na internete. Kľudne o tom môžete napísať článok, nech to neostane iba tu v diskusii. Nebudem tu dávať linky na videa, kde školia ľudí predávať medové motúziky. Zameriam sa na to, čo potrebuje vedieť každý investor.

1. Táto investícia je viazaná. Doba viazanosti je 6,7 roka.

2. Táto investícia je stredne riziková. Riziko teda nie je nízke, ale ani vysoké.

Ak by depositár, alebo fond skrachoval, táto investícia nespadá pod fond ochrany vkladov.

Najväčšie riziko podľa mňa je v tom, že výkupné ceny sú síce garantované v USD, ale obyvateľstvo na Filipínach platí za elektriku vo vlastnej mene - filipínskych pesos. Takže inflácia, devalvácia, prírodné katastrofy - to sú podľa mňa hlavné riziká.Fondy sa proti tomu zvyknú hedžovať, takisto platia poistenie...takže krach veľmi nehrozí, len riskujeme stratu.

Podľa prospektu KID treba rátať, že:

1. pri najhoršom scénari príde investor o menej ako polovicu investovaného kapitálu ( v priemere -8% p.a., -44,5%)
2. pri najlepšom scénari zarobí +13% p.a., čo je za tých 6,7 roka presne +126%.

Priemerne sa podľa KID kalkuluje z výnosom okolo +5% p.a. čo je za 6,7 rokov výnos +40%.

To všetko podrobnejšie viď scan KID, ktorý dám nakoniec.

Zarába sa tak, že prvý rok je výnos nominálne najvyšší a potom nižší. To sa zrejme dosiahne zazmluvnením s vládou.

Možno sa to zdá divné v porovnaní s oslnivými výsledkami rokov 2011 – 2016. Diabol je zakliaty v poplatkoch.
Poplatky sú totiž najvyšie v prvý rok a priemer postupne klesá:

POPLATKY:

Prvý rok z účtu odíde cca 21%
Za prvé 4 roky z účtu investora odíde priemerne 7,8% p.a.
Za celú dobu je priemer poplatkov 5,1% p.a.

Skladba poplatkov:

Vstupný poplatok je 5% (subscription fee)...ako naznačil Thomas - môže Vám dať menej
Počiatočný poplatok správcovskej spol. je 13,8%.

Spolu s poplatkom za správu a ostatnými je to tých 21% za prvý rok.
Potom každý rok platíte manažment fee 2% ...s inými ako poplatky depositára to dáva spolu 2,45% p.a.

To však nie je všetko. Zlatý klinec produktu sú podiely na zisku, tzv. performance fee.
Tie KID v prospekte nezapočítáva, len oznamuje, že podiely na zisku môžu byť účtované, viď ,,iné dôležité informácie,,.

Tak sa poďme pozrieť na ,,iné dôležité informácie,,. :roll:
Hovoria o tom, že keď výnosy fondu dosahujú nové maximá ( tzv. high water mark princíp ) manažment si účtuje ročný podiel na zisku:

25% pri ročnom zisku do +8%
33% pri ročnom zisku 8-15%
50% pri ročnom zisku nad 15%.

Inými slovami:

1. z akéhokoľvek výnosu do 8% p.a. si manažment nechá 1 /4.
2. ak fond dosiahne výnos nad 8% p.a., ale menej ako 15%, manažment si nechá 1/3 výnosu !

3.ak fond dosiahne výnos nad 15% , manažment si nechá polovicu !

Musím konštatovať, že také vysoké ,,performance fee,, a poplatky za správu som v živote nevidel !

Hedge fondy všeobecne berú za správu 1-2% a performance fee 10 až 20%. V súčasnom období je to skôr 1/10%, lebo výnosy a inflácia sú slabé. Svetový rekordér je asi hedge fond manažér Simons, ktorý , keď si dobre pametám bral 45% + 5% fee. Lenže to je génius, ktorý vo svojích fondoch dosahoval najvyššie zhodnotenie na svete a to pri minimálnom riziku (najmenších drawdownoch).

ThomasLloyd sa ani zdaleka nepriblíži výnosom Jamesa Simonsa. Poplatkami ho však prekonáva.
Zlatá medaila vo vysokých poplatkoch a podieloch na zisku !

Bolo by zaujímavé namodelovať investíciu napr. 100 000 €.

Ihneď z nej odíde 5% vstupný poplatok, 13,8% poplatok advisorovi....to je fuč 18500 € a spolu 21 000 € s ročným fee 2,45%.
Ostane tam 79 000 €...potom príde prvý ročný výnos, ktorý by mal byť najtučnejší.
Ak bude ten ročný výnos nad 15% p.a., tak Vám z neho zoberú polovicu... :roll: :roll: :roll:

Veľa šťastia investori.

P.S. Ked na tento produkt nezabudneme...možeme sledovať NAV a zahrnúť ho do Hitparády.

Tu sú scany s KID letáka - zhora scénare výnosov, poplatky, performance fees (kliknúť pre zväčšenie ):
Prílohy
TL KIID performance scenarios.JPG
TL KIID Fees - cost.JPG
TL KIID Fees - Performance Fees.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rokosák »

Uff, to bo hrdinsky vykon, Juggler. Mam otazku ci pri 5% vstupnom poplatku sa vynos pocita z plnych 100% vkladu, alebo 95%. Teda ak vlozis 100 a zarobis prvy rok 5% na cistej investicii (teda 95) tak si po prvom roku stale v strate.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

staré udaje, btw to su podmienky este stareho DB a pri nom nebol 5% bolo to bez azia, ked hladas tak hladaj aspon aktualne udaje a nie kraviny :-)
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

a inak, toto je jediny produkt ktorý opisujes, je ich viac, dostal si sa len k verejne dostupnemu, dlhopisy si tu ani nespomenul, komanditne spolocnosti takisto, len si to buchol do google a vytiahol najvacsiu kravinu v zapale nervov, osobne som nepredal ani jednu ucast SICAV fonde a ani neplanujem, je to absolutne nevyhodne, preto spolupracujem s viac spolocnostami, vramci diverzifikacie vyberiem pre nich ten najlepsi z danej moznosti :-)
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Aurelio »

Juggler: diky, ze si si dal namahu. ja som tomu nemehlu pisal uz minuly tyzden kedze ma to zaujalo a chcel som vediet viac a tu nic normalne nenapisal. bohuzial ani cez mail to doteraz absolutne nikam neviedlo. stale len omiela, ze na mna chce cislo, ktore mu pochopitelne nedam kvoli zahranicnym poplatkom operatora. ked som navrhol skype, tak nic ... chcel som od neho dokumenty mailom /kedze sa tu stale ohana, ze info mailom/, ale nic neposle. podla mna on len zbiera telefonne cisla a predava ich tomu fondu ako potencialnych zaujemcov. ak by skutocne chcel robit ksefty, tak sa s potencialnym zaujemcom spoji a preberie vsetky detaily.
Power of Knowledge
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Kto nechce svoje produkty ponúkať verejne, s tým sa neoplatí zapodievať. Lebo súkromné ponuky ja nemám možnosť verejne skontrolovať, či to, čo mi je ponúkané aj reálne funguje, resp. fungovalo.
A smernica EU, ktorá zakazuje tieto produkty ponúkať verejne, len nahráva týmto nevýhodným produktom.... :roll:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Palo »

Thomas napísal:a inak, toto je jediny produkt ktorý opisujes, je ich viac, dostal si sa len k verejne dostupnemu, dlhopisy si tu ani nespomenul, komanditne spolocnosti takisto, len si to buchol do google a vytiahol najvacsiu kravinu v zapale nervov, osobne som nepredal ani jednu ucast SICAV fonde a ani neplanujem, je to absolutne nevyhodne, preto spolupracujem s viac spolocnostami, vramci diverzifikacie vyberiem pre nich ten najlepsi z danej moznosti :-)

Chces spomenut dlhopisy? No, ja ich teda spomeniem :D

Napriklad zaciatkom roka robili kampan na dlhopisy v Cechach v CZK. A ked si clovek aspon letmo pozrie emisne podmienky (verejne informacie, ktore si kazdy moze pozriet), tak mozno zisti, ze:

- Emitentom je ThomasLloyd Cleantech Infrastructure AG (sidlo Lichtenstajnsko) – firma so zakladnym imanim 50 tis CHF zalozena ako ucelova spolocnost na emisie dlhopisov a ziskanie financnych prostriedkov (clovek si povie, ok, biznis standard)
- Emitent je 100%-nou dcerskou spolocnostou ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH. A tu vlastni ina spolocnost v Londyne a tu zase ina v Singapure... (ok, moze byt, vsak asi holding...)
- Kedze je emitent prazdna spolocnost, tak emisne podmienky odkazuju na zmluvu, na zaklade ktorej sa ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH zavazuje uhradit zvazky emitenta voci veritelom z CZK dlhopisov. Kreditne riziko je tak na strane ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH. Z udajov v emisnych podmienkach vyplyva, ze tato spolocnost mala v 2015 a 2016 mierne ZAPORNE (opakujem zaporne !!!) vlastne imanie. (novsie udaje tam nie su, ale v tomto momente by som dal uz ruky prec...)
- A este doplnim, ze prostriedky z emisie CZK dlhopisov budu pouzite na investiciu do akychsi „globalnych dlhopisov“ (tak ich nazvali, ale globalne sa neobchoduju) vydanych spolocnostou ThomasLloyd Cleantech Infrastructure Fund GmbH, pricom nie je presne stanovene, na co budu prostriedky z tychto globalnych dlhopisov pouzite (hmm, to je divne...)
- Emitent ma pravo na konverziu dlhopisov na akcie spolocnosti (...ajajaj)
- Napriec strukturou ThomasLoyd su pouzatvarane rozne zmluvy o tichom spolocenstve... (radsej no comment)


Kazdy si vsak musi urobit nazor sam...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Thomas napísal:a inak, toto je jediny produkt ktorý opisujes, je ich viac, dostal si sa len k verejne dostupnemu
Áno, tých fondov je viac, ale rovnaký princíp, len rôzna mena a distribučný zámer. Vybral som class A v EUR určený pre retail.Minimálna investícia 10 000 € a týka sa ho prospekt KID určený pre retail.

Samozrejme že pre inštitucionálnych, alebo ,,kvalifikovaných,, investorov, čo investujú veľké pálky, tam sú fees a podmienky výhodnejšie. Ty si tu však neprišiel hľadať takých. Tvoja úroveň prezentácie nestačí ani na retail.
dlhopisy si tu ani nespomenul, komanditne spolocnosti takisto


10 ročné dlhopisy (7%) a 20 ročné (8%) v CZK som videl, ale s dlhopismi by si tu hádam nerobil také tajnosti. :lol:

Mimochodom, ked korporátne dlhopisy, tak radšej beriem také firmy ako Goodyear, alebo high yield ETFká, alebo také čo majú diverzifikované portfólio dlhopisov z energetickej infraštruktúry USA. Nájdeš aj s 10% yieldom...Načo by som dlhodobo riskoval s takou firmou, čo je pár rokov na svete a investuje do Filipín... To za 7% nestojí...
osobne som nepredal ani jednu ucast v SICAV fonde a ani neplanujem, je to absolutne nevyhodne :-)
To som chcel počuť. Ďakujem za úprimnosť. :roll:
preto spolupracujem s viac spolocnostami, v ramci diverzifikacie vyberiem pre nich ten najlepsi z danej moznosti
To ma nezaujíma. Založil si tri vlákna o Thomas Lloyd tajomných produktoch, tak ma zaujímali tie.

Takých ,,poradcov,, ako ty sú tisíce. Klienti ich veľmi nezaujímajú, len ich provízie. Ale sú našťastie aj takí, čo prídu a neboja sa prezentovať, čo predávajú. Povedia TER, prezentujú minulé výnosy, riziká...A neodprúčajú také shity ako IŽP a iné parazitické produkty. Chválabohu - máme tu takých pár.

P.S. Myslím, že už všetko bolo povedané. Dosť času som tu strávil, dal som si námahu s analýzou a ty si tu pritom nedal nič prínosné. :roll: Maj sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Thomas
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 27 08, 2018 1:00 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Thomas »

bolo povedená čo si chcel počuť a vytiahol si čo si chcel vytiahnúť, jednoduchi ponúkam ľudom len to s čím som vžitý aj ja, sicav fondy s poplatkami neponúkam, a samozrejme je k toho dispozicii viac, slovenske eurove dlhopisy TL, green growth bondy, tiche spolocenstva, komanditne podiely, atd klientovi sa na da jeho ocakavane riziko a vynos ktorý z toho chce mat velmi dobre nakombinvat
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"