ThomasLloyd - Infraštruktúra

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Čo si myslíte o investícii do Thomas Lloyd v 2021?

1. Myslím, že je to Ponziho schéma a skončí bankrotom
20
56%
2. Je to pochybná investícia s vysokým rizikom straty.
12
33%
3. Neviem. Mám neutrálny postoj.
3
8%
4. Je to zaujímavá investícia
0
Žiadne hlasovania
5. Je to výborná investícia
1
3%
 
Celkom hlasov: 36

Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Mam to otevrene a ctu valna hromada 2022, pricemz schvaleni rozdeleni neocekavaji a vyplaty 2022/2023.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 12:37 pm Mam to otevrene a ctu valna hromada 2022, pricemz schvaleni rozdeleni neocekavaji a vyplaty 2022/2023.
Pozri sa Harry ThomasLLoyd platí úroky od 10/2020 klientom v Dlhopisoch. Nemecké produkty aktívne rieši a problémy s nimi spojené.

Napíšeme si novinky a ako to dopadne s rozdelením, pretože tu by sme si mohli písať aj celé hodiny a polemizovať... .

Maj sa
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

No doufal jsem ze se dozvim nejake odpovedi, ale nic :) Rozdeleni je hudba roku 2022 a ani samotny TL neveri ze bude schvaleno. Rozdeleni je pouze zdrzovaci taktika. Dluhopisy vyplaci aby nemuseli vyhlasit insolvenci coz pri zastaveni vyplat komanditistum nemusi...
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 12:51 pm No doufal jsem ze se dozvim nejake odpovedi, ale nic :) Rozdeleni je hudba roku 2022 a ani samotny TL neveri ze bude schvaleno. Rozdeleni je pouze zdrzovaci taktika. Dluhopisy vyplaci aby nemuseli vyhlasit insolvenci coz pri zastaveni vyplat komanditistum nemusi...
To si nemyslím, že Dlhopisy "platí, aby nevyhlásil insolvenciu", je to veľmi silná spoločnosť aj majetkom. To je úplne iný level ako napr. ARCA Capital. Rozdelenie - splitting fondov je riešenie problémov... .
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa rogue_trader »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 10:55 am Jogo, ja tu nechodím ako Vy 365 dní v roku Nonstop aj moderátori... . Prišli mi do mailu notifikácie na diskusiu, tak som reagoval.

ThomasLLoyd aspoň už platí úroky na Dlhopisoch klientom od 10/2020 (pretože tam veritelia musia byť prvotne uspokojený) a nemecké produkty sa doriešia. K ostatnému sa pozdejšie vyjadrím... . Je víkend, krásne slnečno, tak sa venujem rodine... .

Vieš koľko mne sa vecí nepáči ? :D Príde poriadna kríza a 70 - 80% známych firiem a produktov, ktoré poznám ide do kopru a jebnú "ako zhnité hrušky zo stromu" . Každý Portfolio Manager sa usmieva, len ak je Konjuktúra... .




Blažek / insolvencia - www.idnes.cz/ekonomika/domaci/blazek-in ... nomika_bro

Pietro Philippe / insolvencia - https://forbes.cz/michal-micka-po-krach ... upina-c2h/

WSM roboti - súdy, zmrazenie výberov financií klientom, tam je to konečná

www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jiri-kubic ... 012105_gak


ARCA Capital - takmer pred bankrotom. Myslím si, že Velič odovzdá všetko do J&T banky a klienti dostanú za 5 rokov 50-60% z istiny a dovidenia... . Môžu byť radi.

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trh ... z3AkEJBBAw


Charles Bridge Global Macro Fund - Február 2020 = - 48,6%, veľmi zlá výkonnosť, aj keď v r. 2020 boli 8 mesiacov v pluse ako šli akciové trhy hore do 4. kvartálu 2020. 3 - 4 roky sa z tej korekcie budú spametávať... - www.chbigroup.com/fond/
Otazka je preco take produkty financy poradcovia odporucaju svojim klientom stale dokola. Kedy sa uz koncecne poucis? Na zaklade doleuvedeneho prikladu asi nikdy.

Este pred 1.5 rokom si tu pisal o Arce:
JartyGulak napísal: Št 25 07, 2019 3:50 pm A je r. 2019 a stalo sa niečo s ARCOU Capital? Nestalo - pekne zhodnocuje klientom cez 17 rokov financie, aj keď Krúpa už nie je v Predstavenstve... . http://www.arcacapital.com"
Sam vies uviest mnozstvo prikladov, kde investori prisli o peniaze. Vies ako dopadla ARCA, ludia tu na to upozronovali a napriek tomu zase pises:
JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 11:08 am HAHAHA :lol: ThomasLLoyd funguje od r. 2010 čo prišiel do ČR aj pre Slovensko, nestalo sa nič až do Júna 2020 kedy sa zastavili výplaty úrokov z Nemeckých produktov aj Dlhopisov. S tým, že výplaty úrokov z Dlhopisov sa obnovili už v 10/2020 aj počas ťažkej krízi... .

To už počúvam ako obohraná gramofonová platňa 11 rokov od iných Poradcov, že to celé rachne....už ma vyslovene nudíte :)

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/aktualni-projekty/
Kedy si uz konecne poucis?
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 12:56 pm To si nemyslím, že Dlhopisy "platí, aby nevyhlásil insolvenciu", je to veľmi silná spoločnosť aj majetkom.
Majetkove silna? Ty nekde vidis majetek za €800 mil?
1 MWp elektrarny stoji radove €1mil. TL vlastni elektrarny o vykonu 800 MWp?
Postavili elektrarny mozna tak za 200 MWp a pulku z nich jeste prodali, takze uz je nevlastni.

Je to s tebou zbytecne, problemy nechces videt, argumenty nechces slyset.
JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 12:56 pm splitting fondov je riešenie problémov...
Ty mas naprostou absenci kritickeho mysleni, pouze bezmyslenkovite prebiras argumentaci a sliby TL ze split vsechny problemy vyresi. Kdyz mam pruser a rozdelim ho na dve pulky, tak pruser vyresim? Vyresi se pruser tim, ze TL 3 roky bude vyplacet min a pak o hodne vic? Jak? Jak zmeni trajektorii toho ze za 6 let je CTI9D z hlediska cisteho majetku na minus 40% z duvodu vsech ztrat a vyberu?
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

rogue_trader napísal: So 06 03, 2021 1:03 pm Otazka je preco take produkty financy poradcovia odporucaju svojim klientom stale dokola. Kedy sa uz koncecne poucis? Na zaklade doleuvedeneho prikladu asi nikdy.

Este pred 1.5 rokom si tu pisal o Arce:



Sam vies uviest mnozstvo prikladov, kde investori prisli o peniaze. Vies ako dopadla ARCA, ludia tu na to upozronovali a napriek tomu zase pises:



Kedy si uz konecne poucis?

ARCA viem ako dopadla. Písať som o nej mohol :lol: Rogue Trader, ale nikdy som je produkty nedistribuoval. 3 mesačné zmenky sú neobvyklí / netradičný produkt v Private Equity biznisoch. Z ARCY taktiež dostanú investori aspoň 50 - 60% z istiny späť... .

Na čom sa Ja mám poučiť Rogue Trader ? Mne nezahučal ani 1 klient za 7 rokov práce :) . Každá spoločnosť má problémy v kríze. ThomasLLoyd nie je jediná... .

Rogue Trader ty si choď klikať na Platformu FOREX a iné inštrumenty. Pre mňa je Trading "hra - business pre malé deti" - možno to bude znieť namyslene... . Ale reálny - tvrdý Business by väčšina z Vás NIKDY v živote riešiť nevedela...okrem týchto kecov a ostatných pisálkov na weboch... .

Tu je po bitke každý najlepší generál a superman :lol:, ale spravovať "hedže Fund s 10 mil. EUR pod správou" či "šéfovať ThomasLLoyd, ARCA Capital a vybudovať ich" (len hádzať špiny na tomto webe na spoločnosti - Vltava Fund, Charles Bridge, ThomasLLoyd, ARCA Capital, GoldenGate a iné spoločnosti) by tu nedokázalo 99,9% diskutérov... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v So 06 03, 2021 1:46 pm, upravené celkom 3 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 1:09 pm Majetkove silna? Ty nekde vidis majetek za €800 mil?
1 MWp elektrarny stoji radove €1mil. TL vlastni elektrarny o vykonu 800 MWp?
Postavili elektrarny mozna tak za 200 MWp a pulku z nich jeste prodali, takze uz je nevlastni.

Je to s tebou zbytecne, problemy nechces videt, argumenty nechces slyset.

Ty mas naprostou absenci kritickeho mysleni, pouze bezmyslenkovite prebiras argumentaci a sliby TL ze split vsechny problemy vyresi. Kdyz mam pruser a rozdelim ho na dve pulky, tak pruser vyresim? Vyresi se pruser tim, ze TL 3 roky bude vyplacet min a pak o hodne vic? Jak? Jak zmeni trajektorii toho ze za 6 let je CTI9D z hlediska cisteho majetku na minus 40% z duvodu vsech ztrat a vyberu?
Postaviť sa majú v portfóliu cca 30 elektráreň v Indii cca asi okolo 3,2 Gigawatt dohromady a nebudú sa predávať, ale držať v portfóliu. Predávali sa na Filipínach.

Naštuduj si Harry poriadne informácie... .

"Aké sľuby ThomasLLoyd" ? Si teraz vážne robíš prdel? :shock: Investície nie sú NIKDY garantované, len ak fixne zmluvne vyplácaným výnosom alebo kupónom v prípade Dlhopisov.

Si začni čítať správy a aktuality na weboch, koľko spoločností a firiem zbankrotovalo v ČR aj na Slovensku, a vyššie uvedené aj finančných spoločností v ČR a na Slovensku. A čo sa deje vo svete... .

Firma problémy s nemeckými produktmi aktívne rieši a komunikuje mailami a dopismi investormi/ bodka / hrubá čiara / podrhnuté.

PS: A som veľmi rád, že to s Dlhopismi funguje v tejto ťažkej, neľahkej dobe... .
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Mas nekde seznam elektraren, ktere k dnesnimu dni TL vlastni?

Sliby = jejich sliby ze rozdelenim pruseru se pruser vyresi.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 1:50 pm Mas nekde seznam elektraren, ktere k dnesnimu dni TL vlastni?

Sliby = jejich sliby ze rozdelenim pruseru se pruser vyresi.
Počkaj si na Výkonovú bilanciu za r. 2019
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Dnes mame ale rok 2021 a ne 2019 :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Harry napísal: So 06 03, 2021 1:50 pm Mas nekde seznam elektraren, ktere k dnesnimu dni TL vlastni?

Sliby = jejich sliby ze rozdelenim pruseru se pruser vyresi.
TL žiadne elektrárne nevlastní. Vlastní podiely spriaznených spoločností, takže elektrárne vám nepomôžu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 12:23 pm Ja tu nie som informátor Jogo... .

Určite budem do budúcna produkty ThomasLLoyd distribuovať - Dlhopisy aj Digitálnu Platformu. To nie sú komanditné podiely.

Akurát najprv počkám ako to celé dopadne so splittingom / rozdelením fondov.
Keď už 9 mesiacov vieš, že TL ma problém s vyplácaním dlhopisov, tak by si automaticky nemal TL produkty ponúkať klientom a vtedy by si bol aspoň priemerný poradca. Ak aj po týchto informáciach si ponúkal alebo budeš ponúkať TL produkty, tak už potom radšej ani nenapíšem, čo si o tom myslím...

Obrázok

Toto je graf ETF najväčších výrobcov solárnych panelov. čiže biznis v sektore, kde údajne podniká TL. Pozri si, aky rast mali tieto firmy minulý rok a TL, firma z tohto sektoru, nevie ani vyplácať dlhopisy?
Naposledy upravil/-a jogo v So 06 03, 2021 3:11 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa rogue_trader »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 1:23 pm Na čom sa Ja mám poučiť Rogue Trader ? Mne nezahučal ani 1 klient za 7 rokov práce :) . Každá spoločnosť má problémy v kríze. ThomasLLoyd nie je jediná... .
Bolo by dobre keby si aspon neklamal. Nie je pravda ze by kazda spolocnost v krize mala problem. Mal napriklad FINAX, Portu, ETFmatic alebo nejaky iny roboporadca v krize problem a nevyplacal vklady? Ani jeden nemal problem a vsetko fungovalo absolutne bez problemov.
JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 1:23 pm Rogue Trader ty si choď klikať na Platformu FOREX a iné inštrumenty. Pre mňa je Trading "hra - business pre malé deti" - možno to bude znieť namyslene... . Ale reálny - tvrdý Business by väčšina z Vás NIKDY v živote riešiť nevedela...okrem týchto kecov a ostatných pisálkov na weboch... .
Nerozumiem preco odporucas klikat FOREX a pod. Ja osobne netrejdujem ani to nemam v plane.
JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 1:23 pm Tu je po bitke každý najlepší generál a superman :lol:, ale spravovať "hedže Fund s 10 mil. EUR pod správou" či "šéfovať ThomasLLoyd, ARCA Capital a vybudovať ich" (len hádzať špiny na tomto webe na spoločnosti - Vltava Fund, Charles Bridge, ThomasLLoyd, ARCA Capital, GoldenGate a iné spoločnosti) by tu nedokázalo 99,9% diskutérov... .
Preco po bitke kazdy general? Ludia tu upozornovali na rizika investovania do Arcy uz davno pred tym ako mala problemy. Rovnako tu bola kritika aj na Charles Bridge aj na Thomas Llyod davno predtym ako tam vznikli problemy. Naopak ty si vsetky tieto firmy chvalil aj napriek tomu ze mnohi, ktori maju niekolko nasobne vacsie skusenosti s investovanim ako ty tu upozornovali na mozne rizika.
To nie je o hadzani spiny. Je to o tom dat si dole ruzove okuliare, porovnat produkty ich rizika a vyhodnotit ktory produkt je dobry, lepsi a ktory horsi.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: So 06 03, 2021 2:02 pm Dnes mame ale rok 2021 a ne 2019 :)
To je otázka na centrálu ThomasLLoyd na Referentky a Riaditeľa napíš im v pondelok ráno mail kedy bude Výkonová bilancia za r. 2019 k dispozícií... .
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: So 06 03, 2021 2:25 pm TL žiadne elektrárne nevlastní. Vlastní podiely spriaznených spoločností, takže elektrárne vám nepomôžu.
Rado business model ThomasLloyd bol na tom, že sa v minulosti vyprojektovali Elektrárne - postavili a predávali do portfólií veľkým spoločnostiam napr. austrálsky Macquirie (vlasní české Rádiokomunikácie), ktoré sa špecializovali na solárne portfólia v portfóliu - link

www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/ ... ets-115185

V Indii ich ThomasLLoyd má celkovo naprojektovať 30 elektráreň cez výkon 1 GW.

www.thomas-lloyd.com/cs/udalosti/cesty- ... ndie-2019/ - r. 2019

www.thomas-lloyd.com/cs/udalosti/cesty- ... ndie-2020/ - r. 2020

Keď sa niektoré elektrárne predajú a napoja do siete, tak z predaja Filipínskeho portfólia aj ich prevádzky v Indii potečie do ThomasLloyd späť veľmi veľký cash a firma sa začne stabilizovať... .
Naposledy upravil/-a JartyGulak v So 06 03, 2021 4:28 pm, upravené celkom 2 krát.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

rogue_trader napísal: So 06 03, 2021 3:08 pm Bolo by dobre keby si aspon neklamal. Nie je pravda ze by kazda spolocnost v krize mala problem. Mal napriklad FINAX, Portu, ETFmatic alebo nejaky iny roboporadca v krize problem a nevyplacal vklady? Ani jeden nemal problem a vsetko fungovalo absolutne bez problemov.

Nerozumiem preco odporucas klikat FOREX a pod. Ja osobne netrejdujem ani to nemam v plane.


Preco po bitke kazdy general? Ludia tu upozornovali na rizika investovania do Arcy uz davno pred tym ako mala problemy. Rovnako tu bola kritika aj na Charles Bridge aj na Thomas Llyod davno predtym ako tam vznikli problemy. Naopak ty si vsetky tieto firmy chvalil aj napriek tomu ze mnohi, ktori maju niekolko nasobne vacsie skusenosti s investovanim ako ty tu upozornovali na mozne rizika.
To nie je o hadzani spiny. Je to o tom dat si dole ruzove okuliare, porovnat produkty ich rizika a vyhodnotit ktory produkt je dobry, lepsi a ktory horsi.
Ja neklamem, iba som poukázal na niektoré spoločnosti, tak beriem, že si ma poopravil. Áno, pretože to sú ETF (diverzifikované v celom svete), nie Energetika ani Private Equity a do Finaxu si klienti pravidelne väčšinou šporia financie a to je Rogue Trader o priemerovaní portfólií... .

Ak by Finax ma len spravovať jednorázové vklady to by si videl výsledky - pozriem sa na účet Chrenka aj Hrbatého schválne...

Rogue Trader prečo mne píšeš o ARCE Capital ? Ja som tam nedal nikdy ani 1 investora ! OK Charles Bridge beriem - sekol som sa..., ale Tí sa aspoň snažia nech stratu svojho fondu vyrovnajú a idú pomaly do plusu... .

Jedina moja spojitosť s ARCA Capital bolo ich duševné vlastníctvo Fondov kval. investorov cez REDSIDE investiční společnost, a.s. - 1 môj klient, ale tam problém nenastane, FKI reguluje dohľad Českej Národnej Banky...atď .

Jedine Nova Money Market nevypláca dividendy...

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-green-energy - Nova Green Energy Fund / najväčší v Česku a Slovensku v Energetike

www.redsidefunds.com/cs/funds/nova-real-estate - Nova Real Estate Fund

Môjmu strategickému klientovi zacinkali vo Februári 2021 výbery z REDSIDE bez problémov späť z oboch FKI fondov, akurát ma serie, že ich nemôžem rozložiť. Ošklbe ho ex-manželka pri majetkovom konaní po rozvode :( - no jo no tie ženy... .
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty nič z predaja elektrárne nepritečie. To by musel TL tie elektrárne vlastniť. On vlastí podiely firmy, ktorá má tie elektrárne a tak podobne ako keď vlastníš akcie dostaneš dividendy, tak aj TL dostane svoj podiel, ak ho tá spoločnosť vyplatí.
To je zavádzanie nových spoločníkov, že investujú do elektrárni. Oni investujú do firmy, ktorá investuje do spoločností, kde sú tie elektrárne v majetku. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Áno veď Islasol vlastní, ostatné info preverím. To čo som písal včera za tým si stojím Na Uttar Pradesh I sa ešte popýtam, nech tú nie sú nepresné informácie... .

(Zo solárnej elektrárne Islasol na Filipínach, ktorú ThomasLLoyd kúpil do portfólia bude príjem z prevádzky 25 mil. USD/rok.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/islasol-i-a/

Do konca minulého roka 2020 bola dokončená elektráreň v Indii Uttar Pradesh I a od Nového roka 2021 generuje ďalšie príjmy. 7.1.2021 bola zapojená do siete.

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/uttar-pradesh-i/

V Septembri 2020 sa podarilo získať schválenie pre stavbu Rajasthan I na severozápade Indie. Táto 150 MW elektráreň bude zatiaľ najväčším solárnym projektom v portfóliu ThomasLLoyd.)

Na Filipínach sa spolupodieľal na ich projektovaní. Bez partnerských spoločností nie je šanca Biomasu či Solar len tak vystavať veď to sú projekty za 30 mil. USD aj oveľa viac... . To by ThomasLLoyd sám bez partnerov nikdy nepostavil napr. Telangana II o rozlohe 163 594 m2... .

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/telangana-ii/

www.thomas-lloyd.com/cs/portfolio-item/uttar-pradesh-i/


Rado prejdi si Referenčné projekty, to je všetko už v minulosti predané... .

www.thomas-lloyd.com/cs/projekty/referencni-projekty/
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty mňa projekčný materiál nezaujíma. Kukni do súvahy TL do aktív a hľadaj majetok. Nájdeš iba podiely na iných spoločnostiach. Žiadne elektrárne.
BTW nájdeš iba staré výkazy nič aktuákne. To nie je veľmi transparentné. Kto investoval, tak je kaskadér a ak má teraz problémy, tak si za nich môže sám. Taký investor si však vyleje zlosť na tebe ako poradcovi. Tak to je. :(
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: So 06 03, 2021 7:32 pm Jarty mňa projekčný materiál nezaujíma. Kukni do súvahy TL do aktív a hľadaj majetok. Nájdeš iba podiely na iných spoločnostiach. Žiadne elektrárne.
BTW nájdeš iba staré výkazy nič aktuákne. To nie je veľmi transparentné. Kto investoval, tak je kaskadér a ak má teraz problémy, tak si za nich môže sám. Taký investor si však vyleje zlosť na tebe ako poradcovi. Tak to je. :(
Prejdeme si súvahy za r. 2019 ak vyjdú nové, kaskáderi v investovaní sú Ti klienti, ktorí obchodujú či gamblia na Forexe s pákou 1:500 :wink: ... .

Uvidíme kto si na kom vyleje zlosť... . To počúvam Rado na ThomasaLLoyda už 11 rokov od iných Poradcov, tak si potom napíšeme novinky. Za mňa - ThomasLLoyd si s rozdelením fondov poradí... .

Maj sa zatiaľ
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Adammd »

Nechce sa mi citat cele vlakno, aky je vlastne vynos?
Preco by som mal investovat cez TL? A nie trebars do sektorovych ETF + SP500 + svet?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Adammd napísal: So 06 03, 2021 8:01 pm Nechce sa mi citat cele vlakno, aky je vlastne vynos?
Preco by som mal investovat cez TL? A nie trebars do sektorovych ETF + SP500 + svet?
Najlepšie je mať viac spoločností v rámci diverzifikácie - ETF, ThomasLloyd či iné produkty aj Fyzické kovy, v Zlate 10% až 15%... .
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Adammd »

Aka je priemerna vyska investicie? Alebo to su neverejne informacie?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Adammd napísal: So 06 03, 2021 8:45 pm Aka je priemerna vyska investicie? Alebo to su neverejne informacie?
Dlhopisy v prílohe

- min. 50.000 CZK / schválené ČNB

Digitálna Platforma - www.thomas-lloyd.com/cs/investori/sprav ... strategie/

najvýkonnejšie strategie sú Rast + s výpoveďou 1 rok a Dynamika + s výpoveďou 2 roky:

- máš to tam rozložené medzi infraštruktúru, poľnohospodárstvo - lesníctvo - rybárstvo - reality a likvidné aktíva.

- min. 250.000 CZK, 10.000 EUR alebo ekvivalent v USD, GBP, CHF

Kvôli bankovým medzinárodným transferom aj iným poplatkom doporučujem otvoriť účet v EUR, USD a nie v CZK (ThomasLLoyd hlavne transferuje meny v USD)

- klient nad 40.000 EUR investície si môže nastaviť mesačnú výplatu úroku a od 10.000 do 39.000 EUR / kvartálnu, pol ročnú či ročnú výplatu úroku, môže si to kedykoľvek sám bez sankcie zmeniť... .

- z mesačnej výplaty úroku ThomasLloyd si splácaš hypotéku a nič Ťa to nestojí... .

- 200 - 300 EUR si šporíš do ETF na súkromnú rentu, či do akcií cez kvalitného Brokera

- a cez 10% - 15% máš vo fyzickom Zlate, tak Ti ochráni majetok, hedžuje Ti to Tvoje portfólio a môžeš to použiť zo sejfu v banke v prípade dlhodobej strate zamestnania či osobného bankrotu v živote... .

Čo sa týka poplatkov Adamnd v Dig. Platforme ThomasLLoyd je tam vstup do 7% (Dynamika +) :

- je drahšia, tak znižujem klientom vstup o -30% dole, nad 40.000 EUR dávam zľavu -50% = máme menšiu odmenu, ale mgm. fee máme dlhodobo zaistené, ktoré nám Poradcom pravidelne chodí aj dlhodobé - dobré vzťahy s klientmi.. .

- plus ročný poplatok za správu aktív až 2% a 15% odmena ThomasLloyd z novo prekonaných ziskov

- vstupný poplatok ThomasLloyd sťahuje klientom z nominálu a potom im rokmi narastá Equita

Momentálne čakám na rozdelenie nemeckých fondov a doplatenie úrokov klientom od ThomasLloyd, ale Dig. Platforma je jediný produkt, ktorý na zájem klienta mu zjednám. Aktívne ju momentálne nedistribuujem. Dlhopisy teraz vôbec nerobím... .
Prílohy
TL_Productinformation_CZK_3-075_und_6-525_DE_2020-11.pdf
(711.8 KiB) 48 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Rado »

Jarty, áno klienti, ktorí do toho vstúpili v roku 2010 a neskôr si z toho platili hypotéku. Tí, ktorí vstúpili v roku 2020 si už neplatia nič.
Rozdiel medzi týmito kaskadérmi a tými ako hovoríš z Forexu je ten, že tí z Forexu to aspoň skúsili a niečo zahrali. Niektorí zarobili a niektorí prišli o vklad...rovnako ako investori do TL. Akurát, že tí nevedia ani ako sa to stalo...teda COVID napadol elektrárne.
Úroky, ktoré si tu už pred rokmi spomínal však ani skorším investorom nevrátili vklad, takže nakoniec budú v strate všetci. A ani sa veľmi nemôžu sťažovať veď sú spoluvlastníci TL...dokonalé.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Rado napísal: So 06 03, 2021 10:36 pm Jarty, áno klienti, ktorí do toho vstúpili v roku 2010 a neskôr si z toho platili hypotéku. Tí, ktorí vstúpili v roku 2020 si už neplatia nič.
Rozdiel medzi týmito kaskadérmi a tými ako hovoríš z Forexu je ten, že tí z Forexu to aspoň skúsili a niečo zahrali. Niektorí zarobili a niektorí prišli o vklad...rovnako ako investori do TL. Akurát, že tí nevedia ani ako sa to stalo...teda COVID napadol elektrárne.
Úroky, ktoré si tu už pred rokmi spomínal však ani skorším investorom nevrátili vklad, takže nakoniec budú v strate všetci. A ani sa veľmi nemôžu sťažovať veď sú spoluvlastníci TL...dokonalé.

Akurát s menším rozdielom Rado !

Mojim klientom chodila pravidelná renta od ThomasLloyd z kvalitných projektov od 05/2014 do Júna 2020 (6 rokov)

- a na Forexe som videl účty, že si vymazali klienti vklad 6000 EUR aj za 10 minút (blázni gambleri) :wink: , za 1 deň, za pár dní...

- či na derivátovej burze som videl (u nemenovaného českého brokera), že makléri nasypali klientovi na 1 obchod 1000 Opcií (4 dni pred koncom mesiaca, aby boli poplatky) a potom reval, že ztratil -600.000 CZK (za 3 dni).

To je ikona presne máš v obrázku vo svojom profile Buy / Sell... .
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa jogo »

Pre tých, ktorí investovali do produktov TL popíšem svoje skúsenosti s podobným produktom na Slovensku pred rokom 2000.Nebude to detailne presné, lebo pre 20 000Skk, čo som tam investoval sa mi neoplatilo ich sledovať až doteraz, pretože po čase som akcie 1.Garantovanej s inými bezcennými akciami z kupónovej privatizácie previedol na fond národného majetku, aby som nemusel platiť poplatky depozitáru cenných papierov.
1.Garantovaná kúpila za peniaze klientov Chemické závody Nováky, lyžiarske stredisko Jasná a zopár ďalších investícii.
http://garantovana.szm.sk/historia.htm
1G prišla do problémov v čase, keď skrachovalo BMG. Prišiel za mnou poradca, ktorý mi sprostredkoval nákup týchto produktov 1G a ponúkol mi dlhopisy, ktoré vraj aj tak nebudú vyplatené , alebo akcie, ktoré po ozdravení 1G budú zas mať pôvodnú hodnotu.
Hodil som si korunu a vyšlo mi zobrať akcie.
Po čase som sa dozvedel, že dlhopisy vyplatené boli v plnej výške a hod korunou ma pripravil o 20 000Skk.
Akcie stratili skoro celú hodnotu
https://www.patria.cz/akcie/1GRT002E.BV ... /graf.html
Len zopár akcionárov dostalo vyplatenú celú sumu, tí, ktorí predali akcie pred valným zhromaždením žralokom, ktorí bojovali o 1G, aby si ju rozdelili. Len na predaj akcii žralokom bolo treba mať tie správne konexie a ja som ich nemal.

Takže potencionálni klienti TL na tomto fóre, poučte sa z mojich skúsenosti pri investícii do 1G.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Adammd »

Preto sa pytam na vynosy TL a priemer vkladu na investora. Zaujma ma, kto su vlastne ludia investujucji cez tieto spolocnosti.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

JartyGulak napísal: So 06 03, 2021 3:50 pm To je otázka na centrálu ThomasLLoyd na Referentky a Riaditeľa napíš im v pondelok ráno mail kedy bude Výkonová bilancia za r. 2019 k dispozícií... .
Ja nikam psat nebudu, komunikaci s Prahou uz mame za sebou (k nicemu nebyla) a nemecka centrala Cechum neposle ani pismeno. Ale prekvapuje me ze tobe jsou vsechna podezreni a zjisteni jedno a budes TL nabizet dal...Je alibismus rict ze problemy ma jen jeden produkt a ne druhy, vsechny produkty jsou navazane na nezdravy business model. A nezdravy je jeste hezke slovo.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ne 07 03, 2021 9:46 am Ja nikam psat nebudu, komunikaci s Prahou uz mame za sebou (k nicemu nebyla) a nemecka centrala Cechum neposle ani pismeno. Ale prekvapuje me ze tobe jsou vsechna podezreni a zjisteni jedno a budes TL nabizet dal...Je alibismus rict ze problemy ma jen jeden produkt a ne druhy, vsechny produkty jsou navazane na nezdravy business model. A nezdravy je jeste hezke slovo.
Ahoj Harry,

prišli mi dnes do mailu aktuálne informácie od ThomasLLoyd, tak pripájam aktuálny dopis do prílohy.

Verím, že v dopise Ťa posledný odstavec poteší... .
Prílohy
TL_FAQ_Fondssplitting_CZ.pdf
(49.34 KiB) 43 stiahnutia
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Ja tam zadne pozitivni zpravy nectu. Jedina spasa kterou spatrujes ve splitu se konat nebude, cely dopis popisuje paragrafy podle kterych vybery vyplaceny byt nemuseji, a posledni odstavec rika, ze narok na zpetne vyplaceni vyberu nezanikne, nicmene vzhledem k financni rozvaze vime ze na ne penize nejsou a nebudou a pokud se nestane zazrak tak lide nedostanou nejen vybery od 10/2020 ale ani nominal.
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

Harry napísal: Ne 07 03, 2021 8:07 pm Ja tam zadne pozitivni zpravy nectu. Jedina spasa kterou spatrujes ve splitu se konat nebude, cely dopis popisuje paragrafy podle kterych vybery vyplaceny byt nemuseji, a posledni odstavec rika, ze narok na zpetne vyplaceni vyberu nezanikne, nicmene vzhledem k financni rozvaze vime ze na ne penize nejsou a nebudou a pokud se nestane zazrak tak lide nedostanou nejen vybery od 10/2020 ale ani nominal.
OK Drsný Harry :) , tak uvidíme ako to celé dopadne... . Dúfam v dobré správy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Ne 07 03, 2021 8:22 pm OK Drsný Harry :) , tak uvidíme ako to celé dopadne... . Dúfam v dobré správy.
Drsný Jarty: my poradci uvidíme, jak vy klienti dopadnete :lol:

Jarty: pár kliknutí do google a je jasné, že elektráren v Indii Thomas Lloyd nevlastní. Vlastní len časť akcií ( z dvomi ďalšími fondami ) vo firme ktorá je developerom. A to takým developerom, že celú zakázku od projektu po montáž robí ďalšia firma ! To sú staré triky. Štátne zákazky na ktorých sa nabalí celá reťaz, ale najviac domáci politici. Výsledkom sú zelené energie = zelené ako stodolárovka, alebo stoeurovka, keďže ide o predraženú elektrinu.

Harry prispel analýzou, ktorá potvrdzuje, že od TL treba utekať. Stále viac sa potvrdzuje, že TL je Titanic ktorého koniec sa pomaly blíži. Ak som dobre pochopil, v predaji sú dlhopisy s 0 kupónom, splatné v 2035, ktoré kúpiš za cenu 3 a na konci budeš mať 10. Nič by nevyplácali...dobrá finta.

To mohla byť rekordná ponzi, Jarty....až do 2035...ale ty máš v hlave argumenty, že ponzi, ktorá nekrachne do 5 rokov, nemôže byť ponzi.

Nuž Jarty.. keď Harry zistil, že klienti podávajú žaloby a súdy im dávajú za pravdu, teraz uvidíš ako sa to urýchli. Kyslíkom každej ponzi sú nové peniaze. Prítok kyslíka sa teraz zastaví.

Harry urobil dobrú prácu, že z nemeckého obchodného registra zistil ročnú uzávierku za 2019. Ďalším mílnikom bude uzávierka za 2020. Pribudne ďalší dôkaz, že král je nahý.

P.S. Som pozeral tie ponuky fondov čo predávaš (DC Capital, IC Invest, Royal Invest, Avant ..). Samé upírie hovadiny. Sa divím, že v Čechách takto fungujete a nachádzate ľudí ochotných platiť 3-5% na vstupe za fondy s výnosmi 2-7% p.a pri inflácii cca 3% p.a. Ďalšie poplatky sú prísne tajné - ani u jedného z fondov Avant som sa priebežných fees nedopátral... takže je jasné, že klienti riadne pustia žilou.

Neinvestoval by som ani korunu do takého podnikania. Dúfam, že Slovensko táto vlna upírich FKI a prašivých dlhopisov obíde.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Ne 07 03, 2021 11:23 pm Drsný Jarty: my poradci uvidíme, jak vy klienti dopadnete :lol:

Jarty: pár kliknutí do google a je jasné, že elektráren v Indii Thomas Lloyd nevlastní. Vlastní len časť akcií ( z dvomi ďalšími fondami ) vo firme ktorá je developerom. A to takým developerom, že celú zakázku od projektu po montáž robí ďalšia firma ! To sú staré triky. Štátne zákazky na ktorých sa nabalí celá reťaz, ale najviac domáci politici. Výsledkom sú zelené energie = zelené ako stodolárovka, alebo stoeurovka, keďže ide o predraženú elektrinu.

Harry prispel analýzou, ktorá potvrdzuje, že od TL treba utekať. Stále viac sa potvrdzuje, že TL je Titanic ktorého koniec sa pomaly blíži. Ak som dobre pochopil, v predaji sú dlhopisy s 0 kupónom, splatné v 2035, ktoré kúpiš za cenu 3 a na konci budeš mať 10. Nič by nevyplácali...dobrá finta.

To mohla byť rekordná ponzi, Jarty....až do 2035...ale ty máš v hlave argumenty, že ponzi, ktorá nekrachne do 5 rokov, nemôže byť ponzi.

Nuž Jarty.. keď Harry zistil, že klienti podávajú žaloby a súdy im dávajú za pravdu, teraz uvidíš ako sa to urýchli. Kyslíkom každej ponzi sú nové peniaze. Prítok kyslíka sa teraz zastaví.

Harry urobil dobrú prácu, že z nemeckého obchodného registra zistil ročnú uzávierku za 2019. Ďalším mílnikom bude uzávierka za 2020. Pribudne ďalší dôkaz, že král je nahý.

P.S. Som pozeral tie ponuky fondov čo predávaš (DC Capital, IC Invest, Royal Invest, Avant ..). Samé upírie hovadiny. Sa divím, že v Čechách takto fungujete a nachádzate ľudí ochotných platiť 3-5% na vstupe za fondy s výnosmi 2-7% p.a pri inflácii cca 3% p.a. Ďalšie poplatky sú prísne tajné - ani u jedného z fondov Avant som sa priebežných fees nedopátral... takže je jasné, že klienti riadne pustia žilou.

Neinvestoval by som ani korunu do takého podnikania. Dúfam, že Slovensko táto vlna upírich FKI a prašivých dlhopisov obíde.
Juggler tu nikto nepísal, že TL vlastní elektrárne v Indii, ale spolupodieľa sa na ich výstavbe... .To nie je technicky ani z cash flow možné, aby 1 firma vlastnila elektrárne za desiatky mil. EUR a USD, tam sú medzinárodny spolupartneri... . Vlastní elektráreň Islasol na Filipínach, tu kúpil. Už som tu o tom písal 2 krát.

Aká "iná firma realizuje zakázky" od projektu po montáž ??? :D - boli tam 2x naši Poradci v Indii a všetko videli na vlastné oči.

www.thomas-lloyd.com/cs/udalosti/cesty- ... ndie-2020/

www.thomas-lloyd.com/cs/udalosti/cesty- ... ndie-2019/

Keďže ThomasLLoyd začal investovať do projektov od r. 2009 a dnes je 2021, tak za 12 rokov by dávno Ponzi prasklo... .. To, že je ThomasLLoyd "potápajúci Titanic" to už počúvam od Poradcov už od r. 2010... . :)
.
Aké Dlhopisy s 0 kupónom ? :) Veď vypláca fixne 6,5% úrok s výplatou kvartálne - v prílohe. Mojím klientom chodili komanditné podiely 6 rokov (od 05/2014 do 06/2020) doplatenie sa rieši a úroky z Dlhopisov im vypláca TL stále... .

ThomasLLoyd vždy vydával Bonitné emisie Dlhopisov za 500 mil. CZK / pol miliardy... . Neviem aké prašivé.

Diversity Capital (DCapital) - https://dcapital.eu/ má za chrbtom IC Group, ktorá spravuje financie kráľovskej rodine z Malajzie - https://ic.management/cs/o-nas/ a zisti si Juggler koľko majú pod správou v mld. USD... . To nie je ťažké si to vygoogliť.

To si odkiaľ vycucal z prstu ? O IC Invest, Royal Invest ani Avant som nikdy nepísal na webe ako-investovat.sk ak z webu IC Group, tak z toho mám v ponuke DCapital... . Avant je najväčší správca Fondov kval. investorov v ČR, tam nemám nič v ponuke... neviem o čom tu točíš.

Mám ešte v portfóliu (okrem Fyz. kovov, DCapital, ThomasLLoyd) projekt Technológiu ERVOEco na Recykláciu odpadu v ČR a Dlhopis na 4 roky s 8,5% výnosom, vyplácaním pol ročne

www.ervoeco.com/cs/investice

Dávaj väčší pozor čo tu Poradci píšu Juggler, potom dochádza k omylom... .
Prílohy
TL_Productinformation_CZK_3-075_und_6-525_DE_2020-11.pdf
(711.8 KiB) 362 stiahnutia
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jarty:

Vykonova bilance 2018 strana 104 rika ze k 31.10.2019 TL vybral od klientu €1269mil. Tato cela castka by mela byt zainvestovana v elektrarnach (dokoncenych+rozestavenych).

Na stranach 34-38 jsou vyjmenovany elektrarny. Strana 34 solarni Filipiny, tyto vsechny elektrarny byly prodany a TL uz je nevlastni. Strana 36 a 38 je India a Filipiny biomasa, jsou tam elektrarny v cene $512mil / €430mil, z nich navic cast (zrovna ty vetsi) jeste neni dostavena (Maharashtra II a Karnataka II dokonceni 2020). A navic vime ze TL nevlastni elektrarny cele ale vzdy jen cast.

TL vybral 1.3 miliardy euro, ale v elektrarnach ma mozna 400, mozna jen 200 nebo 100 milionu (pokud drzi jen 25% nebo 50% podil). Jake pro toto mas vysvetleni !!?? Ceska centrala na tyto dotazy neodpovida a neukaze jasny dokument orazitkovany auditorskou spolecnosti kde by byl seznam elektraren, jejich ucetni hodnota a procentualni podil TL. Zadame te zde jmenem vsech klientu TL, abys vysvetleni teto disproporce na centrale TL sehnal.

Ano byl vylet, byla delegace do Indie, kde TL predvedl tri elektrarny o porizovaci hodnote €90mil, ale kde je ta zbyvajici miliarda??
Screenshot2.jpg
Naposledy upravil/-a Harry v Po 08 03, 2021 1:17 pm, upravené celkom 2 krát.
Harry
Active Member
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Št 04 03, 2021 9:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa Harry »

Jeste ad Ponzi. Pokud CTI9 vyplaci 11%, tak ciste Ponzi muze vydrzet 9 let = 100% / 11% rocne = 9 let.
Do 5 let padaji hardcore Ponzi kdy nejnizsi level vyplaci odmeny vsem levelum vyse. Za ty se ale chodi do vezeni. V TL se penize ztraci "jen" prostrednictvim extremnich emisnich nakladu ve vysi 19.8% viz kapitola 7.5.3.2.2 prospektu, a extremnich performance fees a ostatnich nakladu vsech clanku retezce z Asie az do CR/SR, napr 50% performance fee fondu TL Cleantech GmbH (pres ktery CTI9 investuje) popsanem v kapitole 8.1.9.2 prospektu CTI9.
Ja verim ze za TL nikdo do vezeni nepujde, protoze vsechno je vlastne legalni a investori meli vsechno na ocich v prospektu kde je to vsechno popsano, jen investori bohuzel prospekt nectou...A bohuzel ani prodejci, kteri by na takova ustanoveni meli klienty upozornovat.

No a samozrejme do tech extremnich 19.8% nakladu se vejde nadstandardne tucna provize pro prodejce. Rikam zamerne prodejce, finacni poradci ja je nenazyvam, protoze oni neradi, oni prodavaji to z ceho maji nejvetsi provize.

CTI 9 D_Verkaufsprospekt_cz.pdf
(3.54 MiB) 174 stiahnutia
Prospekt.jpg
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Harry: to hlasovanie spôsobí, že nebudú vyplácané výnosy. Takisto tie 20 ročné zero coupon bondy vydané v Česku sú jasnou stratégiou Ponzi...vyberať peniaze s prísľubom výnosu v roku 2035. A vydala ich rovno česká TL: https://www.kurzy.cz/akcie-cz/emise/CZ0003513244/

Asi najlepším riešením je urobiť to, čo radia tí nemeckí právnici Corinna Ruppel a Christian-Heinrich Röhlke: vyhľadať právnikov a podať hromadnú žalobu na český TL. Zároveň by som žiadal informácie od investičných poradcov, ktorí vám produkty predali. Právna ochrana retailového investora v EU je veľká: investori vyhrávajú súdy, pretože nemali dostatočné informácie v čase investície a nemajú ich ani teraz. Čiže kľudne podajte aj individuálne žaloby na sprostredkovateľov.

Investičný maklér musí preto objasniť možnosť, že je potrebné splatiť predchádzajúce rozdelenia alebo ustanoviť zodpovednosť voči externým veriteľom tretích strán. Sklamaní investori by mali čo najskôr vyhľadať príslušné právne poradenstvo, aby využili svoje právne možnosti, “hovorí berlínsky právnik Christian-Heinrich Röhlke.

Žalobu podať nie je ťažké. Napísať si ju môžeš aj sám. Výhodou žaloby je, že žalovaný musí vysvetľovať a dostane priestor k mimosúdnemu vyrovnaniu ešte predtým, než súd žalobu prijme. To je pre vás šanca, aby ste dostali späť aspoň vaše vklady, kým sa celá schéma nezosype.
Potom už nedostanete nič. To je môj súkromný názor. Ja by som takto postupoval.

Úroveň poradenstva vidíš tu. Jarty nič nevie, len napíše, že dlhopisy boli schválené ČNB. Pritom už len tým uvádza verejnosť do omylu, lebo ako poradca by mal vysvetliť, že to neznamená nič. Ľudia si však myslia, že áno. Ďalej predkladá info, ktoré má od českej centrály TL, teda od eminenta dlhopisov. Jarty nechápe, že jeho poradenstvo je tým pádom neobjektívne a v neprospech klienta.


Desatero pro drobné investory do podnikových dluhopisů přímo z ČNB !

V poslední době se zvyšuje zájem drobných investorů o podnikové dluhopisy. Česká národní banka proto přichází s desaterem zásad, které by měl zohlednit každý, kdo investici do podnikových dluhopisů zvažuje.
Vyhodnoťte si rizika

Každá finanční transakce či investice by měla být uskutečněna po zralé úvaze, a to pouze tehdy, pokud investor porozuměl všem rizikům, která s sebou transakce či investice přináší, a je ochoten je akceptovat.
Diverzifikujte své portfolio

„Nevkládejte všechna vejce do jednoho košíku“ – tj. omezte riziko vytvořením diverzifikovaného portfolia. Investor by rozhodně neměl vložit všechny své prostředky či jejich převážnou většinu do jedné investice.
Rostoucí výnos = rostoucí riziko

Investor by měl být velmi obezřetný zvláště v případech, jeví-li se nabídka na první pohled velice výhodně, například pokud je nabízen dluhopis s velmi vysokým výnosem.
Riziko finančních potíží emitenta

Prodejem dluhopisů financuje emitent svou podnikatelskou činnost. Je-li zjevné, že emitent hodlá získat finanční prostředky prodejem vysoko úročených dluhopisů, zatímco jiné podnikatelské subjekty využívají mnohem levnější financování (například bankovní úvěry), je s největší pravděpodobností riziko budoucích finančních potíží emitenta přinejmenším zvýšené, což by měl investor při svém rozhodování zohlednit.
Tento typ investice není pojištěn!

Investice do podnikových dluhopisů není pojištěna. V případě nesplacení jistiny či úroků (kupónů) se nelze obracet na Garanční systém finančního trhu. Investor nákupem dluhopisů získává právo, aby mu emitent dluhopisů splatil jistinu spolu s dohodnutými úroky (kupóny). Investor tedy dobrovolně přijímá pozici věřitele, zatímco emitent dluhopisů se stává jeho dlužníkem.
Seznamte se s emisními podmínkami

Před nákupem korporátních dluhopisů je nutné se seznámit s jejich emisními podmínkami a prospektem – tyto dokumenty mohou obsahovat ustanovení zvyšující rizikovost příslušných dluhopisů (například že pohledávky držitelů dluhopisů budou v případě úpadku emitenta uspokojeny až jako poslední), anebo snižují jejich na první pohled atraktivní výnosnost (například právo emitenta dluhopisy splatit předčasně či nevyplatit v určitých stanovených případech pravidelnou platbu kupónu).
Role ČNB jako orgánu dohledu nad finančním trhem

Informace, že ČNB schválila emisi dluhopisů, znamená pouze to, že ČNB ověřila, zda prospekt příslušné dluhopisové emise splňuje všechny zákonem stanovené formální náležitosti.

U tzv. soukromých emisí dluhopisů (tj. emisí, které není možné nabízet investorům veřejně a u nichž je počet investorů zákonem omezen na 150) a u veřejných emisí dluhopisů do objemu 1 mil. EUR (či jejich ekvivalentu v Kč) ČNB prospekt cenného papíru neschvaluje!


Získejte co nejvíce informací o bonitě emitenta

ČNB není ze zákona oprávněna při emisi dluhopisů prověřovat bonitu jejich emitenta. Pravděpodobnost, že dlužník své závazky splatí, posuzují nezávislé ratingové agentury, které na základě podrobné analýzy rizikovosti dlužníka stanoví tzv. rating (investiční stupeň), jenž vyjadřuje pravděpodobnost, že dlužník své závazky řádně a včas splatí. Není-li rating dlužníka k dispozici (emitenti vysoce úročených korporátních dluhopisů obvykle žádný rating stanoven nemají), zjistěte si sami co nejvíce informací o jeho bonitě, protože na ní závisí návratnost vašich finančních prostředků.
Nepodceňujte riziko nesplacení jistiny

Je nutné si uvědomit i to, že pokud se emitent dluhopisů dostane do finančních problémů, může dojít nejen k nevyplacení kupónů, ale i k nesplacení investované částky (jistiny).
Vyhodnoťte, zda je daná investice právě pro vás vhodná

Před učiněním investičního rozhodnutí vždy pečlivě zvažte, zda máte dostatek informací, abyste vhodnost investice mohli kvalifikovaně posoudit. Pokud se domníváte, že ano, vyhodnoťte si, zda je investice konkrétně pro vás a vaši osobní finanční situaci vhodná.

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochra ... opisy.html


Ešte to som našiel na FB ako post od saturia.cz:

Že to nie je len o mojom názore, ukazujem dôvody hlavného ekonóma firmy Smart Honza, a. s., František Bostle, prečo táto spoločnosť prestala ponúkať dlhopisy Thomas Lloyd s okamžitým účinkom:

Analýza dlhopisov ThomasLloyd
Informácie o problematike kaucie
CTI2 (CZ0003513244) ZB 0,00/35
Toto je zerobond, t.j. že dlhopis má nulový kupón a rastie do splatnosti na cene. Nominálna hodnota je 10 CZK, emisný kurz je 3 CZK (úroková sadzba cca 5,8 % ročne). Kaucia je v roku 2035. Investor po 19 rokoch získava celú sumu 10 CZK!
CTI4 (CZ0003513251) 8,00/35 Nominálna hodnota je 10 CZK, úroky 8 % ročne. Ku dňu emisií (3. december 2015) bol emisný kurz 95,35 % nominálnej hodnoty. Dlh je splatný v roku 2035. Investor dostane celú sumu 10 CZK až po tom
19 rokov!

Veľkosť emisií je 2 x 500 mio. CZK (spolu 1 mld. CZK). K dlhopisom sú pripojené možnosti predaja: majiteľ môže požiadať TL Čech o predčasné splatenie kaucie prvýkrát na čísle 31. 12. a následne požiadať TL Čech o predčasné splatenie kaucie. Celá problematika je veľmi neprofesionálna a pretože tam budú dlhopisy
obchodované na trhu OTC, emitent nevyžaduje predčasné splatenie ani povinnosť splácania. kupovanie dlhopisov od klientov. Aj napriek uvedenej možnosti.
Geopolitické, ekonomické a regionálne riziká
Očakávame, že Filipínska vláda v najbližších rokoch zaručí zníženie cien elektriny pre nové projekty solárnych elektrární.
Podobne sa pravdepodobne skončia daňové úľavy na nové energetické projekty. V krajine je veľmi slabá elektrická sieť a tiež veľmi vysoké ceny elektriny (jedna z najvyšších na svete) pre konečných spotrebiteľov podľa parity
kúpna sila. Aktuálne nízke ceny fosílnych zdrojov energie na svetových trhoch (uhlie, plyn, ropa) komplikujú návratnosť obnoviteľných zdrojov. Obmedzenia podnikania sa uplatňujú na Filipínach, kde zahraničná spoločnosť nesmie mať nikdy viac ako 40 % volebných práv. Štátny dodávateľ elektriny má úverový rating od Moody ' s, S & P a Fitch na investičnú a špekulatívnu líniu. Filipíny patria podľa hodnotení Interakcie Transparency medzi najskorumpovanejšie štáty sveta. ThomasLloyd
investuje aj do Kambodže, kde sú riziká podobné.
Riziká ThomasaLloyda
TL Czech je 100 % financovaný zahraničným kapitálom a jeho jediným aktívom sú dlhopisy vydané materskou spoločnosťou TL CIF. Navyše vzhľadom na nedostupnosť konsolidovanej účtovnej závierky ThomasLloyd Holdings nie je možné zistiť celkové záväzky a majetok spoločnosti / emitenta. Zamestnanci
obsadenie a vlastnícka štruktúra spoločnosti, podľa nášho názoru,
nepasuje náročnosť a veľkosť projektu. Väčšina vrcholového manažmentu bola v celej svojej kariére výhradne v ThomasLloyde alebo nehnuteľnostiach.
V minulosti ThomasLloyd investoval do akcií spoločností. 90 míľ bolo investovaných do viacerých fáz. USD pre automobilku Fisker. Tento skrachoval v roku 2013, takže celá investícia pravdepodobne musela byť odpísaná. ThomasLloyd investoval aj do ďalších projektov so Severnou Amerikou. Informácie o týchto projektoch sú však zahalené pod zámienkou tajomstiev. Spoločnosť nikdy neposkytovala úplné údaje o ziskovosti projektov. Nemecké súdy zistili tichú komunitu ako atypická forma investícií, ktorá nesie zvýšené riziká. ThomasLloyd nedostal vždy správne informácie o rizikách,
preto bol aspoň raz odsúdený na náhradu škody spôsobenej investorom.
Nebezpečný cashflow, nejasný a nezrozumiteľný podnikateľský plán
ThomaLloyd ponúka investičné hodnotenie 18 % ročne v Nemecku na 10 až 30 rokov. Investovať sa môže od 50 eur. Takéto parametre sú už samo o sebe veľmi podozrivé, vzhľadom na to, že priemerný príjem investícií súkromného kapitálu pre alternatívne energie nepresahuje ani 5 % ročne. Požiadavky na sumu vkladov navyše sú na tieto investície v poradí státisíce eur.
Ak ThomasLloyd upíše všetky plánované emisie v Nemecku a Českej republike v plnom rozsahu, na zaplatenie úroku bude potrebovať 169 míľ ročne. eur. Čo je viac ako posledné známe aktíva fondu. Splatnosť ich dlhopisov v Česku je úplne neštandardná. Dlhopisy sú splatné 31 decembra 2035. Na webovej stránke spoločnosť uvádza, že spravuje 3,3 miliárd eur z aktív, ale tento údaj nie je overiteľný.
Konsolidovaná účtovná závierka ThomasLloyd Holdings nie je k dispozícii. Obrovská kumulatívna strata 77 míľ. EUR skupiny ThomasLloyd Group (podľa dostupných údajov) hovorí o manažmente napriek tomu, že ThomasLloyd Holdings nie je priamo spojený s touto časťou. Navyše fakt, že aj napriek takej vysokej strate traja manažéri vyplácajú milión mesačné platy (v korunách), je zarážajúci. ThomasLloyd uvádza majetok 93 míľ. eur. Ale väčšina je peňazí
Nemeckí investori v tichom partnerstve (t. j. zahraničný kapitál). Navyše, ak znížime tento kapitál o kumulatívnu stratu 77 míľ. eur, takže dostaneme čistý majetok iba 16 mil. eur.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
JartyGulak
Gold Member **
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po 11 02, 2019 12:00 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JartyGulak »

JUGGLER napísal: Po 08 03, 2021 3:05 pm Harry: to hlasovanie spôsobí, že nebudú vyplácané výnosy. Takisto tie 20 ročné zero coupon bondy vydané v Česku sú jasnou stratégiou Ponzi...vyberať peniaze s prísľubom výnosu v roku 2035. A vydala ich rovno česká TL: https://www.kurzy.cz/akcie-cz/emise/CZ0003513244/

Asi najlepším riešením je urobiť to, čo radia tí nemeckí právnici Corinna Ruppel a Christian-Heinrich Röhlke: vyhľadať právnikov a podať hromadnú žalobu na český TL. Zároveň by som žiadal informácie od investičných poradcov, ktorí vám produkty predali. Právna ochrana retailového investora v EU je veľká: investori vyhrávajú súdy, pretože nemali dostatočné informácie v čase investície a nemajú ich ani teraz. Čiže kľudne podajte aj individuálne žaloby na sprostredkovateľov.

Úroveň poradenstva vidíš tu. Jarty nič nevie, len napíše, že dlhopisy boli schválené ČNB. Pritom už len tým uvádza verejnosť do omylu, lebo ako poradca by mal vysvetliť, že to neznamená nič. Ľudia si však myslia, že áno. Ďalej predkladá info, ktoré má od českej centrály TL, teda od eminenta dlhopisov. Jarty nechápe, že jeho poradenstvo je tým pádom neobjektívne a v neprospech klienta.


Desatero pro drobné investory do podnikových dluhopisů přímo z ČNB !

V poslední době se zvyšuje zájem drobných investorů o podnikové dluhopisy. Česká národní banka proto přichází s desaterem zásad, které by měl zohlednit každý, kdo investici do podnikových dluhopisů zvažuje.
Vyhodnoťte si rizika

Každá finanční transakce či investice by měla být uskutečněna po zralé úvaze, a to pouze tehdy, pokud investor porozuměl všem rizikům, která s sebou transakce či investice přináší, a je ochoten je akceptovat.
Diverzifikujte své portfolio

„Nevkládejte všechna vejce do jednoho košíku“ – tj. omezte riziko vytvořením diverzifikovaného portfolia. Investor by rozhodně neměl vložit všechny své prostředky či jejich převážnou většinu do jedné investice.
Rostoucí výnos = rostoucí riziko

Investor by měl být velmi obezřetný zvláště v případech, jeví-li se nabídka na první pohled velice výhodně, například pokud je nabízen dluhopis s velmi vysokým výnosem.
Riziko finančních potíží emitenta

Prodejem dluhopisů financuje emitent svou podnikatelskou činnost. Je-li zjevné, že emitent hodlá získat finanční prostředky prodejem vysoko úročených dluhopisů, zatímco jiné podnikatelské subjekty využívají mnohem levnější financování (například bankovní úvěry), je s největší pravděpodobností riziko budoucích finančních potíží emitenta přinejmenším zvýšené, což by měl investor při svém rozhodování zohlednit.
Tento typ investice není pojištěn!

Investice do podnikových dluhopisů není pojištěna. V případě nesplacení jistiny či úroků (kupónů) se nelze obracet na Garanční systém finančního trhu. Investor nákupem dluhopisů získává právo, aby mu emitent dluhopisů splatil jistinu spolu s dohodnutými úroky (kupóny). Investor tedy dobrovolně přijímá pozici věřitele, zatímco emitent dluhopisů se stává jeho dlužníkem.
Seznamte se s emisními podmínkami

Před nákupem korporátních dluhopisů je nutné se seznámit s jejich emisními podmínkami a prospektem – tyto dokumenty mohou obsahovat ustanovení zvyšující rizikovost příslušných dluhopisů (například že pohledávky držitelů dluhopisů budou v případě úpadku emitenta uspokojeny až jako poslední), anebo snižují jejich na první pohled atraktivní výnosnost (například právo emitenta dluhopisy splatit předčasně či nevyplatit v určitých stanovených případech pravidelnou platbu kupónu).
Role ČNB jako orgánu dohledu nad finančním trhem

Informace, že ČNB schválila emisi dluhopisů, znamená pouze to, že ČNB ověřila, zda prospekt příslušné dluhopisové emise splňuje všechny zákonem stanovené formální náležitosti.

U tzv. soukromých emisí dluhopisů (tj. emisí, které není možné nabízet investorům veřejně a u nichž je počet investorů zákonem omezen na 150) a u veřejných emisí dluhopisů do objemu 1 mil. EUR (či jejich ekvivalentu v Kč) ČNB prospekt cenného papíru neschvaluje!


Získejte co nejvíce informací o bonitě emitenta

ČNB není ze zákona oprávněna při emisi dluhopisů prověřovat bonitu jejich emitenta. Pravděpodobnost, že dlužník své závazky splatí, posuzují nezávislé ratingové agentury, které na základě podrobné analýzy rizikovosti dlužníka stanoví tzv. rating (investiční stupeň), jenž vyjadřuje pravděpodobnost, že dlužník své závazky řádně a včas splatí. Není-li rating dlužníka k dispozici (emitenti vysoce úročených korporátních dluhopisů obvykle žádný rating stanoven nemají), zjistěte si sami co nejvíce informací o jeho bonitě, protože na ní závisí návratnost vašich finančních prostředků.
Nepodceňujte riziko nesplacení jistiny

Je nutné si uvědomit i to, že pokud se emitent dluhopisů dostane do finančních problémů, může dojít nejen k nevyplacení kupónů, ale i k nesplacení investované částky (jistiny).
Vyhodnoťte, zda je daná investice právě pro vás vhodná

Před učiněním investičního rozhodnutí vždy pečlivě zvažte, zda máte dostatek informací, abyste vhodnost investice mohli kvalifikovaně posoudit. Pokud se domníváte, že ano, vyhodnoťte si, zda je investice konkrétně pro vás a vaši osobní finanční situaci vhodná.

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochra ... opisy.html


Ešte to som našiel na FB ako post od saturia.cz:

Že to nie je len o mojom názore, ukazujem dôvody hlavného ekonóma firmy Smart Honza, a. s., František Bostle, prečo táto spoločnosť prestala ponúkať dlhopisy Thomas Lloyd s okamžitým účinkom:

Analýza dlhopisov ThomasLloyd
Informácie o problematike kaucie
CTI2 (CZ0003513244) ZB 0,00/35
Toto je zerobond, t.j. že dlhopis má nulový kupón a rastie do splatnosti na cene. Nominálna hodnota je 10 CZK, emisný kurz je 3 CZK (úroková sadzba cca 5,8 % ročne). Kaucia je v roku 2035. Investor po 19 rokoch získava celú sumu 10 CZK!
CTI4 (CZ0003513251) 8,00/35 Nominálna hodnota je 10 CZK, úroky 8 % ročne. Ku dňu emisií (3. december 2015) bol emisný kurz 95,35 % nominálnej hodnoty. Dlh je splatný v roku 2035. Investor dostane celú sumu 10 CZK až po tom
19 rokov!

Veľkosť emisií je 2 x 500 mio. CZK (spolu 1 mld. CZK). K dlhopisom sú pripojené možnosti predaja: majiteľ môže požiadať TL Čech o predčasné splatenie kaucie prvýkrát na čísle 31. 12. a následne požiadať TL Čech o predčasné splatenie kaucie. Celá problematika je veľmi neprofesionálna a pretože tam budú dlhopisy
obchodované na trhu OTC, emitent nevyžaduje predčasné splatenie ani povinnosť splácania. kupovanie dlhopisov od klientov. Aj napriek uvedenej možnosti.
Geopolitické, ekonomické a regionálne riziká
Očakávame, že Filipínska vláda v najbližších rokoch zaručí zníženie cien elektriny pre nové projekty solárnych elektrární.
Podobne sa pravdepodobne skončia daňové úľavy na nové energetické projekty. V krajine je veľmi slabá elektrická sieť a tiež veľmi vysoké ceny elektriny (jedna z najvyšších na svete) pre konečných spotrebiteľov podľa parity
kúpna sila. Aktuálne nízke ceny fosílnych zdrojov energie na svetových trhoch (uhlie, plyn, ropa) komplikujú návratnosť obnoviteľných zdrojov. Obmedzenia podnikania sa uplatňujú na Filipínach, kde zahraničná spoločnosť nesmie mať nikdy viac ako 40 % volebných práv. Štátny dodávateľ elektriny má úverový rating od Moody ' s, S & P a Fitch na investičnú a špekulatívnu líniu. Filipíny patria podľa hodnotení Interakcie Transparency medzi najskorumpovanejšie štáty sveta. ThomasLloyd
investuje aj do Kambodže, kde sú riziká podobné.
Riziká ThomasaLloyda
TL Czech je 100 % financovaný zahraničným kapitálom a jeho jediným aktívom sú dlhopisy vydané materskou spoločnosťou TL CIF. Navyše vzhľadom na nedostupnosť konsolidovanej účtovnej závierky ThomasLloyd Holdings nie je možné zistiť celkové záväzky a majetok spoločnosti / emitenta. Zamestnanci
obsadenie a vlastnícka štruktúra spoločnosti, podľa nášho názoru,
nepasuje náročnosť a veľkosť projektu. Väčšina vrcholového manažmentu bola v celej svojej kariére výhradne v ThomasLloyde alebo nehnuteľnostiach.
V minulosti ThomasLloyd investoval do akcií spoločností. 90 mil. bolo investovaných do viacerých fáz. USD pre automobilku Fisker. Tento skrachoval v roku 2013, takže celá investícia pravdepodobne musela byť odpísaná. ThomasLloyd investoval aj do ďalších projektov so Severnou Amerikou. Informácie o týchto projektoch sú však zahalené pod zámienkou tajomstiev. Spoločnosť nikdy neposkytovala úplné údaje o ziskovosti projektov. Nemecké súdy zistili tichú komunitu ako atypická forma investícií, ktorá nesie zvýšené riziká. ThomasLloyd nedostal vždy správne informácie o rizikách,
preto bol aspoň raz odsúdený na náhradu škody spôsobenej investorom.
Nebezpečný cashflow, nejasný a nezrozumiteľný podnikateľský plán
ThomaLloyd ponúka investičné hodnotenie 18 % ročne v Nemecku na 10 až 30 rokov. Investovať sa môže od 50 eur. Takéto parametre sú už samo o sebe veľmi podozrivé, vzhľadom na to, že priemerný príjem investícií súkromného kapitálu pre alternatívne energie nepresahuje ani 5 % ročne. Požiadavky na sumu vkladov navyše sú na tieto investície v poradí státisíce eur.
Ak ThomasLloyd upíše všetky plánované emisie v Nemecku a Českej republike v plnom rozsahu, na zaplatenie úroku bude potrebovať 169 míľ ročne. eur. Čo je viac ako posledné známe aktíva fondu. Splatnosť ich dlhopisov v Česku je úplne neštandardná. Dlhopisy sú splatné 31 decembra 2035. Na webovej stránke spoločnosť uvádza, že spravuje 3,3 miliárd eur z aktív, ale tento údaj nie je overiteľný.
Konsolidovaná účtovná závierka ThomasLloyd Holdings nie je k dispozícii. Obrovská kumulatívna strata 77 míľ. EUR skupiny ThomasLloyd Group (podľa dostupných údajov) hovorí o manažmente napriek tomu, že ThomasLloyd Holdings nie je priamo spojený s touto časťou. Navyše fakt, že aj napriek takej vysokej strate traja manažéri vyplácajú milión mesačné platy (v korunách), je zarážajúci. ThomasLloyd uvádza majetok 93 míľ. eur. Ale väčšina je peňazí
Nemeckí investori v tichom partnerstve (t. j. zahraničný kapitál). Navyše, ak znížime tento kapitál o kumulatívnu stratu 77 míľ. eur, takže dostaneme čistý majetok iba 16 mil. eur.

Juggler a prečo by mali "investori podať hromadnú žalobu na český ThomasLLoyd" ? :) Dlhopisy sa vyplácajú v plnej výške a vždy v súlade podľa prospektu od r. 2014 čo sa začali ponúkať české produkty a moji klienti nemali problém s výbermi... . Hlasovanie sa týka nemeckých komanditných fondov... tam je problém ! Ano strata tam je -27 mil. EUR za r. 2019, ale fungujú... .

TL zvolil najľahšiu cestu nevyplácania výnosov na komand. fondoch podľa prospektu a doplatí ich neskôr investorom..., pred drahými pôžičkami z bánk, aby TL tratil... . Ale, aby tak silná firma ako TL mala rachnúť či vyhlásiť insolvenciu Ja osobne nepredpokladám... .

Ak vlastníš akciu a Valná hromada rozhodne, že sa dividendy nevyplatia, ale investuje sa ďalej, aby sa naplnili cieľe a nenarušil plán, tak sa ide ďalej a doplatí sa to

Aká jasná stratégia Ponzi ? Aké individuálne žaloby na Poradcov ThomasLLoyd ? :D - kok....iny špekáčiky tu trepeš... .

Odkaz na články zo Saturiou sú dosť stará vec a František Bostl bol Manažér z Chytrého Honzy o tom sme sa Juggler (Po 02 11, 2019 8:11 pm) už bavili v diskusii a ThomasLLoyd na Chytrého Honzu reagoval, ja som tam dával odkaz na ulozto.cz vtedy... .

To na čo teraz reagujem si z väčšiny skopíroval z webu, to nie je z Tvojej hlavy... - u Teba klasika, nič nové pod slnkom... .

Vzhľadom k tomu, že tento web www.ako-investovat.sk je výborne a vysoko profesionálne špecializovaný na pošpinenie investičných spoločností, Portfólio managerov, finančných produktov, tak to beriem s rezervou... .

Ak vyjde nový Report TL za 4. kvartál 2020 a Výkonová bilancia za r. 2019, tak sa ozvem.

PS: Čo sa týka automobily Fisker v Severnej Amerike, z nej v minulosti si TL stiahol svoje peniaze späť pred krachom automobilky...aj to si over.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ThomasLloyd - Infraštruktúra

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JartyGulak napísal: Po 08 03, 2021 3:15 pm TL zvolil najľahšiu cestu nevyplácania výnosov na komand. fondoch podľa prospektu a doplatí ich neskôr investorom..., pred drahými pôžičkami z bánk, aby TL tratil... . Ale, aby tak silná firma ako TL mala rachnúť či vyhlásiť insolvenciu Ja osobne nepredpokladám... .
TL je netransparentná šedá ekonomika. Nedostala by od banky ani cent. Kapitál v podobe ako ho teraz získava je najdrahší na svete. Veď ti Harry napísal, že ich to stojí 20% z celkového kapitálu a v tom nie sú výnosy investorov. Zapametaj si Jarty, že výnosovo lukratívne projekty sa nikdy nefinancujú peniazmi drobných investorov. Iba vysoko rizikové, ktoré nemajú šancu u bánk, veľkých investorov, ani v investičných fondoch.
Vzhľadom k tomu, že tento web www.ako-investovat.sk je výborne a vysoko profesionálne špecializovaný na pošpinenie investičných spoločností, Portfólio managerov, finančných produktov, tak to beriem s rezervou... .
Tento web varuje ľudí pred rizikovými a stratovými investíciami. A ukazuje im cestu ako môžu investovať cez ETfs. A práve ty jarty tu máš históriu ako vlk z Wall streetu. Odporúčal si Charles Bridge ( strata ), Arca ( insolventnosť ) velebil Vltavu ( strata ), propagoval sporenie do predraženého zlata. Straty a vysoké riziko, kde len pozrieš...

Ešte jedna podozrivá informácia o TL a celé toto vlákno presuniem medzi potencionálne podvody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"