Index World Momentum Factor

Podielové fondy, ETF, Hedge fondy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Spaceman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 29 05, 2018 10:56 am
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times

Index World Momentum Factor

Príspevok od používateľa Spaceman »

Ahojte skúsení investori,
predovšetkým by som sa chcel poďakovať všetkým prispievateľom do tohoto fantastického fóra, hlavne Jugglerovi, Jogovi a Rokosákovi za cenné príspevky, ktoré rozšírili a obohatili môj ekonomický rozhľad.

Ale k veci. Rád by som poznal váš názor na tento index a toto konkrétne ETF, ktoré ho trackuje: iShares Edge MSCI World Momentum Factor UCITS ETF, ISIN IE00BP3QZ825, WKN A12ATF. Ak to správne chápem, malo by ísť o metódu výberu najziskovejších akcií za určitý časový úsek, zo všetkých sektorov a celého sveta. Podľa môjho skromného názoru ide o celkom fajn metódu, kde teda odpadá moja starosť o diverzifikáciu podľa rôznych sektorov a momentálnej fázy ekonomického cyklu. Na rozdiel od iných ETF, v tomto prípade absentujú akcie, ktorým sa momentálne nedarí, a teda tlačia celkové zhodnotenie smerom nadol. Bolo by teda v pohode, ak si vyberiem toto jediné ETF na pravidelné sporenie na dôchodok/horšie časy? Má to nejaké úskalia, alebo skryté nástrahy, ktoré ja ako začiatočník nevidím/nedokážem posúdiť.

Ďakujem veľmi pekne za vaše fundované rady a názory.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Index World Momentum Factor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Možno je to lepšia voľba, možno nie. Ťažko povedať ako to vyjde v dlhodobom horizonte.
Zatial je ,, momentum ,, na tom lepšie.

SWDA je MSCI World etf USD acc a od 1. jan 2015 dal doteraz +39%
IWMO je tvoj momentum MSCI World USD acc a od 1.jan 2015 dal doteraz +59%.

Len je otázne, či sa to neobráti napr. pri poklese trhov. Vtedy môžu vystúpané akcie padnúť viac. Teraz to porovnávame v býčom trhu, dlhodobé výsledky závisia aj od medveďov.

Nápad: skús pozrieť, či na benchmark, teda na ten MSCI momentum index nenájdeš dlhodobý graf a porovnaj s MSCI indexom.

Tých etfiek je plno. Aby si človek vyberal. Niektoré trackujú iba indexy, iné sa snažia dať do toho viac. Treba to porovnávať, ale háčik je v tom, že väčšina etfiek nemá veľkú históriu. Nevieme ako sa správali v krízach. Dodnes mám v simulátore napr. SPHD, ktoré vyberá akcie z nízkou volatilitou a vysokými dividendami.

P.S. Myslím si, že najlepšie je na tom dlhodobo BRK. Nie je to síce etf, ale investorovi to môže byť jedno. Investuje s Buffetom a jeho tímom. BRK je zaujímavé, lebo z histórie vidíš, že sa mu výborne vedie v býčich trhoch, ale aj v krízach.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Index World Momentum Factor

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tu je zlozenie portfolia BRK
Prílohy
berkshire.jpg
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fondy, ETF, Hedge fondy"