Info o ceskych sro

Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Glogol »

Hladam nieco ako ORSR.sk alebo finstat.sk pre Cesko. Potreboval by som pozriet jedneho cloveka ake ma firmy. Dik za tip.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Tango
Gold Member **
Príspevky: 369
Dátum registrácie: St 16 11, 2011 7:49 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 30 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Tango »

Glogol napísal:Hladam nieco ako ORSR.sk alebo finstat.sk pre Cesko. Potreboval by som pozriet jedneho cloveka ake ma firmy. Dik za tip.


https://justice.cz/
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Toto poskytuje nepomerne hlbsie informacie www.cribis.cz
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 154 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Glogol »

hej obe tipy su ok ale akosi sa mi zda ze s finstaom aj orsr sme akosi pred cechmi, alebo som len zvyknuty ? Aspon teda minimalne s finstatom mam taky pocit. Neskutocne easy, intuitivny, kontextovy, zakladne info, linky na orsr ...
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Cribis je lepsi, ma viacej moznosti, nielen zakladne,ale nie je zadarmo. Podla toho aku verziu mas aktivovanu tam mozes zistovat aj to ci fyzicke osoby nemaju exe resp konkretne spisove znacky.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal:tam mozes zistovat aj to ci fyzicke osoby nemaju exe resp konkretne spisove znacky.


Spisové značky exekúcii, alebo iných súdnych konaní?
Exekúcie môžeš zisťovať aj u nás v centrálnom registri exekúcii. Za malý poplatok, tuším 1€ zistiš , či daná osoba alebo firma nemá exekúcie a potom sa dá pozrieť za 1€ každú exe zvlášť. Dobrá vec, ked človek ide do biznisu s niekým koho nepozná.

Veľká škoda je, že sa u nás nedá zistiť, či bol niekto právoplatne odsúdený. Pri zakladaní firmy, alebo zamestnávateľ môže vyžadovať výpis z registra trestov...ale len so súhlasom dotknutého. Ovšem ked ideš s niekým robiť biznis, neexistuje nijaká možnosť ako si to preveriť. Mohlo by to byť za poplatok....
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

V Cribise mas suhrn prakticky vsetkych oficialnych zdrojov na vsetky fyzicke aj pravnicke osoby v CR aj SR spolu- ORSR ci Finstat
nemaju tolko informacii a mozností ani keby sme ich navzajom spocitali a vynasobili este dvoma..
Za jeden kredit zistis zoznam vsetkych exekucii na fyzicku osobu aj so spisovymi znackami aj keby ich mal 100.
Za druhy kredit mozes vstupit priamo do predmetnej exekucie do detailu.
Su tam aj dalsie moduly, ako Konkurzy a restrukturalizacie, Valne zhromazdenia, Kapiralove trhy, Odvetvove analyzy,
Vyhladavanie vazieb -toto je super- nastavis hlbku urovne a potom ti to ukaze vzajomne prepojenia konkretnych konatelov cez ix firiem pekne graficky atd.
Su tam aj dalsie moduly, je ich vela, je to mocny nastroj. Keby si mal zaujem- konkretne spolocnosti ci zivnostnikov ti viem preklepnut, samozrejme neverejne.
Nie,nie som predajca na tu aplikaciu , ale lepsiu fakt nepoznam..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za ponuku. Málokedy také veci potrebujem. Veľa som sa naučil sám. Oni len spájajú to, čo viem sám zistiť, len mne sa treba v tom šprtať, oni to majú prelinkované. Aj Filip ked založil Finstat, tak využil len to, že ročné uzávierky začali byť zverejňované zo zákona. Najlepší biznis dnes je mať web, ktorý doluje a zhromažďuje informácie, sprehľadňuje ich a potom ich môžeš predávať. Priekopníci v tom sú američania. Oni už majú toľko dát zhromaždených a prelinkovaných, že môžeš zistiť všetko.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ano to más pravdu, clovek si vacsinu udajov zisti pomocou netu aj sam, ale niektore premenne by som najst asi nevedel, napr maju aj skoring firiem podla pravidelnosti uhradzania svojich zavazkov a zbieraju aj dalsie rizikove udaje, vysledky roznych kontrol statnych institucii a pod. Ten Cribis ma samozrejme vyznam hlavne pre firmy ktore na dennej baze potrebuju preverit za kratky cas ix firiem, im sa to ručne hladat neoplati.
Ale Finstat je tiez vyborny a zvyknem ho obcas pouzivat, mna len trochu pobavilo ze Glogol napisal ze "sme v tomto pred Cechmi" :D
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Info o ceskych sro

Príspevok od používateľa Rokosák »

Trumpeta1978 napísal:mna len trochu pobavilo ze Glogol napisal ze "sme v tomto pred Cechmi" :D


Nemusi to byt tak, ale dobre to zneje.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Užitočné linky"