Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa radvan »

Hello all,

Zase, ako sa uz stava zvykom v poslednom case, hladame dalsiu posilu do Quantpedia teamu :)

Nieco o nas: https://quantpedia.com/quantpedia-mission/

Idealne zase student 3-4 rocnik, lokalita Bratislava, anglictina B2 (este lepsie C1 a vyssie). Napln prace klasika - analyza researchu, ktory sa venuje algo/quant tradingu + neskor vlastny vyskum a projekty pod odbornou superviziou.

Tentokrat vsak mam trosku uzsie zameranie, bodol by mi nejaky Matfyzak, pripadne niekto komu nevadi zlozitejsia matika/machine learning. Lebo hladame niekoho, kto sa bude hrabat v zlozitejsom researchi ako obvykle.

Benefity ako obvykle - flexibilna pracovna doba, odborna robota, moznost vela sa naucit, priestor na vlastne napady atd.
https://quantpedia.com/junior-analyst-wanted/
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chcel by som byť študent VŠ , robiť niečo, čo ma baví a ešte zato dostávať plat predavačky... :roll:

P.S. Ja som chodil vykladať vagóny a bol som rád keď ma zobrali do potravín kde som chodil o 5 ráno...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa JUGGLER »

cryptotrader napísal:Student 5teho rocnika VS nechodi vykladat vagony, ale robi uz odbornu pracu.



Čítaj pozornejšie:
Idealne student 3-4 rocnik


...a to je zvyčajne NULA... ktorá do tímu veľa úžitku neprinesie...no môže sa niečo naučiť od Radvana v špičkovom fachu.

Nie je to záležitosť prachov. Ked sa chcem niečo naučiť a som nula...išiel by som do takého tímu aj zadarmo.
Aj keby som sa nenaučil..že zistím, že to nie je ono...bral by som to ako dobrú referenciu do LinkedIn...aspoň na začiatok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Rokosák »

Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ak je to absolvent na Slovensku vystudovanej VS , tak by on mal platit zamestnavatelovi , ze mu ukaze know how firmy a nauci ho ,co v praxi potrebuje vediet. Uroven vzdelania VS je katastrofalna, mal som v minulosti zopar absolventov technickych skol na skusku.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 648
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 64 times
Been thanked: 78 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Pridam nieco aj ja , skoncil som sice FEI cca 12 rokov dozadu ale bola to hroza , mal som spoluziaka co chcel merat prud v zasuvke
Spat k teme , takeho ako hladate musi uz vediet ze chce byt v algo biznise , to bude tazke pamatam si ze chalani z matfyzu neboli o nic viac rozhladeny ako FEIkari , skor naopak , pamatam si aj u nas na mladosti intraku bola dokonca skupina ludi co tradila komodity nechapl som tomu co to je , cize keby som hladal matfyzaka nasiel by som si niekoho kto ma priastup na intrakovsky web
BTW keby som bol 3-4 na ing a niekto mi ponukol takuto brigadu asi by som to robil aj za almuznu
BTW2 machine learning najdes skor na FIIT bude to niekde zamotane v neuronovych sietach , este ked nebol tensorflow od googlu pamatam sa ze sa to na FEI alebo FIIT ucilo zaklady ale tk staci , ved dnes uz snad ani nehladate niekoho co vie C++ vsetko zvladne aj python
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

aky ma zmysel toto riesit ci ano alebo nie? ved kto chce ten sa tam prihlasi a kto nechce ten nebude reagovat na ponuku- ake jednoduche.. Apropo ak som dobre videl je tam uvedene "od" tj na mzde sa da este dohodnut.

Ale dobry matematik by sa im zjavne zisiel nech tie algoritmy trochu "natuní" https://finstat.sk/31619762
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Co uz sa len kto nauci od slovenskej firmy nieco o algo tradingu?
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa SomPanko »

Slovan_sk napísal:BTW2 machine learning najdes skor na FIIT bude to niekde zamotane v neuronovych sietach , este ked nebol tensorflow od googlu pamatam sa ze sa to na FEI alebo FIIT ucilo zaklady ale tk staci , ved dnes uz snad ani nehladate niekoho co vie C++ vsetko zvladne aj python


Toto nie je pravda, machine learning uci na Matfyze fakt zrucny chlapik, Vlado Boza, ktory ma v obore velke skusenosti, cize minimalne informatikov ovladajucich ML sa da najst dost vela, okrem toho aj na matematickych oboroch sa ucia metody ML, aj ked nie vzdy su oznacovane ako ML. Po novom by mal vzniknut aj novy odbor Datova veda, ktory je priamo zamerany hlavne na ML, avsak tam to este chvilu potrva, kym odtial zacnu vychadzat zrucni ludia a aj kym sa spravne nastavia predmety a vyucujuci. + Vyhoda vzatia Matfyzaka oproti FIITkarovi je dufam zrejma.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinPillar napísal:Co uz sa len kto nauci od slovenskej firmy nieco o algo tradingu?


Hlavne ide o to prepojenie ALGO - TRADING. Keď som kedysi pozeral inzeráty na dobré platené joby v tradingu...pametám si, že všade hľadali takýchto ľudí. Ako povedal Airmike...s ľudmi je problém...nájdeš matematikov...nájdeš programátorov...ale ťažko nájdeš aj takých ktorých nemusíš zaúčať ako to funguje v tradingu. Firmy potrebujú 3 in 1 a nikto nechce zaúčať...

Keby som bol VŠ a mal talent na matiku a programovanie, tak by som sa chcel uplatniť práve v tomto fachu.
Na Slovensku by som sa len zaučil...kariéru by som robil v Londýne alebo v New Yorku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Hlavne ide o to prepojenie ALGO - TRADING. Keď som kedysi pozeral inzeráty na dobré platené joby v tradingu...pametám si, že všade hľadali takýchto ľudí. Ako povedal Airmike...s ľudmi je problém...nájdeš matematikov...nájdeš programátorov...ale ťažko nájdeš aj takých ktorých nemusíš zaúčať ako to funguje v tradingu. Firmy potrebujú 3 in 1 a nikto nechce zaúčať...

Keby som bol VŠ a mal talent na matiku a programovanie, tak by som sa chcel uplatniť práve v tomto fachu.
Na Slovensku by som sa len zaučil...kariéru by som robil v Londýne alebo v New Yorku.


ja sa ti divim sefko, ze na take stupidity vobec reagujes. ja by som to rovno mazal. myslis si, ze trollovi, ktory si riesi vlastny mindrak vysvetlis, ze rado robi vo svojej firme slusny research. ved on sa nepyta vazne, len chce ludi nasrat. je to ubohe.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Hlavne treba mazať hate speech.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

samozrejme ze treba. o tom sa vobec nemusime bavit.
nechat pustene hovnomety na priestor, ktory niekto roky budoval je prejav neucty.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Vidim, ze niekto ma zle rano. :cry:
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa radvan »

Fuuha, som necakal take mnozstvo reakcii na jeden inzerat o tom, ze hladam studenta do firmy :)

cryptotrader napísal:Ja si len tak rypnem, na jednej strane chcete po kandidatovi matfyz = zlozitejsiu matiku, machine learning atd. na druhej strane platovo je to na urovni predavacky v tescu ;)

nehladam hotoveho cloveka ... hladam studenta (2., 3., 4. rocnik), ktoreho prestalo bavit robit neodborne brigady a uz mu je jasne, co by chcel robit po skole a chce sa tomu zacat venovat ... potrebujem od neho dobru anglictinu ... a odvahu sa zahrabat hlboko do veci - ze ak mu dam nejaku zlozitejsiu vec analyzovat (pod superviziou), tak sa toho nezlakne, ale si sadne na zadok a nastuduje si to a bude sa tomu venovat ...

este raz - hladam studenta, ktoremu mozem dat robit nejake veci, co nestihaju seniori a co sa chce ucit a bude sa ucit ... nie hotoveho ML cloveka, co sa tomu venuje 5 rokov, ani kodera C++ s 5 rocnou praxou ...

MartinPillar napísal:o uz sa len kto nauci od slovenskej firmy nieco o algo tradingu?

V zahranici vo vacsich systematickych hedge fondoch (teraz sa bavime o fondoch co maju v sprave ciastky s 10timi a 11timi ciframi) mas research, portfolio management a trading oddelenia oddelene od seba. Research oddelenie sa hrabe v datach, testuje a validuje modely a dava napady. Portfolio management je zodpovedny za to, ako je zlozene portfolio a kolko ma ktory model nakoniec vahu v portfolio. Trading je zodpovedny za exekuciu (a neni to sranda exekuovat pozicie, ktore tie fondy maju). Tieto fondy maju v timoch desiatky ludi v kazdom oddeleni. Nasa uloha je supportovat a spolupracovat s research oddelenim.

tu mame referencie:
https://quantpedia.com/references/

napr. tuto otazku som mal napr. v maily dnes rano od klienta a budeme sa jej venovat najblizsi tyzden:
"The reason to get in contact Is that I am conducting research on rates space. In particular, I am taking a look at defensive strategies. On this topic, I have come across literature documenting some defensive factors. For instance, the “low duration” effect by Carvalho et al (2014). Another defensive definition is “The flight to Quality” factor from Gava et al (2019 ) - defined by the local equity markets volatility-.

I am however interested in searching for a “Quality” type definition. For instance, Brooks et al (2019) define a defensive factor -for hard currency EM debt- using FX reserves, GDP growth and private sector debt. They use it to build an Asset-To-Debt indicator that is later combined with inflation. I am after this type of construction.

I would be interested in hearing from you if you have views or suggestions on this topic."
Ak mate niekto nejaku ideu k otazke, v pohode ju mozte napisat, rad predebatujem. Je to celkom zaujimava tema.

Nas business je subscription based, kde si mozes kupit subscription a dostanes access do databazy preselected papers spolu s out-of-sample testami na faktoroch:
https://quantpedia.com/how-it-works/
Plus obcas riesime custom veci. Plus na celej platforme bezi development noveho custom toolu pre institucionalnych klientov, na ktorom robi asi polka timu teraz.

Trumpeta1978 napísal:aky ma zmysel toto riesit ci ano alebo nie? ved kto chce ten sa tam prihlasi a kto nechce ten nebude reagovat na ponuku- ake jednoduche.. Apropo ak som dobre videl je tam uvedene "od" tj na mzde sa da este dohodnut

mzda je od 5e, lebo som nieco musel napisat ... vacsinou je odmenovanie task based - dam task, cenim si ho na tolko a tolko, kolko casu na nom clovek stravi je jeho vec, ja chcem vysledok v pozadovanej kvalite

Trumpeta1978 napísal:Ale dobry matematik by sa im zjavne zisiel nech tie algoritmy trochu "natuní" https://finstat.sk/31619762

Quantpedia nerobi trading, robime quant research ... pred cca rokom bola Quantpedia zlozena z polky mojho pracovneho casu, 1/5 uvazku jedneho studenta a 1/5 uvazku jedneho mojho kamosa ... teraz nas tim vyzera takto:
https://quantpedia.com/quantpedia-mission/
viac sa mi k tomu nechce vyjadrovat ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Dik za info.
Tvoj biznis je sales a nie trading.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa radvan »

MartinPillar napísal:Dik za info.
Tvoj biznis je sales a nie trading.


whatever ... podla mna to neni sales, ale volaj si to jak chces ... ale ani trader uz nesom, ani to netvrdim ...

trejdil som roky, zistil som ze ma viac bavi ta research a data analysis cast tej roboty, ako trading samotny ... bavi ma hrabat sa v ideach, pitvat a analyzovat ich a uz menej ma bavi exekucia a portfolio management ... tak robim quanta/data analytika, bavim sa so sikovnymi ludmi o odbornych veciach a som spokojny ... a klienti su s nasou robotu tiez spokojni ... ak by neboli, tak by s nami nerobili ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Jasne v pohode to je OK.
Nech sa vam dari aj nadalej.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa JUGGLER »

cryptotrader napísal:Zase si ripnem, trading moze prestat bavit len tych ludi, co nie su profitovy. Je to mozno klise, ale bohuzial je to tak.


To nie je pravda. Radvan trejdil s nami v 2016 a spravil +38%. Schopnosť zarábať na burze vôbec neznamená, že takto chceš žiť. Byť individuálny trejder je najťažšia a najstresovejšia kariéra na svete.

Za prvé: musíš mať na to povahu. Radvan robil v asset manažmente, takže inklinuje k tomu čo robí teraz a má na to povahu.
Za druhé: skutočný trading je stres. Výnos je adekvátny riziku, ktoré podstupuješ a treba sa tomu denne venovať.
Za tretie: potrebuješ kapitál. Časom zistíš, že zodpovedný trading sa dá robiť iba štýlom ako robí Tango, to znamená robiť menšie zisky, ale konzistentne. Kto dokáže robiť konzistentne 10-20% p.a. ten je frajer.

Na to aby ťa 10-20% uživilo potrebuješ kapitál minimálne 100K. Pri 100K živoríš...pri 300K si na hrane, nad 500K sa možno taká kariéra oplatí...môžeš to porovnať s istými 70K z biznisu, ktorý robíš s tým, že raz to bude 700K.

Ja Radvana plne chápem. Základ je robiť to čo ťa baví. On to dokázal pretaviť do biznisu. Je len záležitosť času, kedy sa dostanú hore...a hlavne, už teraz sú IN. Medzi ľuďmi čo robia veľký biznis.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

potvrdzujem, ze robit day/swingtrading je extremne stresujuce. Ja som to robil vedla zamestnania ako zabavu, asi necele dva roky a ani teraz neviem kolko percentne bolo celkove zhodnotenie ale v kazdom pripade som mal iba minimum stratovych obchodov ci tomu niekto veri alebo nie.
Ale bolo to kvoli tomu ze som nebol finacne zavisly od vysledkov obchodovania, a zaroven obchody som si velmi pedantne vyberal /takze ich nebolo vela/.
Problem je, ze tomu clovek musi po normalnej praci venovat pomerne vela casu, zaroven to zacne byt po urcitom case neuveritelny stereotyp a tym padom ma clovek tendenciu nedodrziavat plán a zacne skusat veci ktoreho nakoniec dovedu k tomu ze zacina viacej stracat ako ziskava az ho to cele znechuti.

Neviem si predstavit ale mat trading ako hlavny zdroj obzivy a zivit z toho rodinu, pretoze to su velmi nepravidelne prijmy a cele je to narocne na psychiku, nehovoriac o tom, ze aby to malo financny vyznam, tak ako spomenul Juggler musel by mat clovek fakt velky balík..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

na to,ci cloveka moze prestat bavit trading je trosku zlozitejsia odpoved. a neda sa to odbit len tym, ze ak zarabas , tak ano a ked nezarabas tak nie. ale v principe by som suhlasil, ze ak to ide dobre a prachy sa sypu, tak je tych optimistickych dni viac.

ja som mal job day tradera v kuse niekolko rokov za sebov. bolo to v 3 firmach. mal som obdobie, kedy ma to bavilo uplne najviac ale aj obdobia, kedy som mal chut s tym seknut. paradoxne na zaciatku. ked som zarabal par tisit eur mesacne, ma to bavilo najviac. ako ale cisla stupaju vyssie, tak si na to clovek zvykne. desiatky tisic to uz clovek citi, ze robi serioznu robotu. ak sa prehupnes cez stovku mesacne, tak uz je to jedno, lebo ocakavas, ze to tak pojde stale. ak nebodaj nezarobis to, na co si zvyknuty, tak ta to sere. takze sa casto stava, ze si nasraty, hoci zarabas 50-60k. takemu cloveku sa moze uplne v pohode stat, ze ho praca az tak nenaplna a ostava v nej len koli peniazom. no a ked sa k tomu prida este nejaky fuckup. tak to moze urychlit rozhodnutie vykaslat sa na daytrade.

to, co tym chcem povedat je, ze to ci niekto trejduje, je podla mna vec fazy, v ktorej sa nachadza. a celkom uprimne poviem, ze po x rokoch clovek skor riesi veci, ci sa mu este chce, ci ho praca bavi a ci ma dost zarobene, ako to ci aktualne zaraba alebo nie. to riesi clovek hlavne na zaciatku.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

100K mesacne? To asi potom clovek riesi trochu ine veci, ako je bezne..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

Trumpeta1978 napísal:100K mesacne? To asi potom clovek riesi trochu ine veci, ako je bezne..


no paradoxne, v beznom zivote riesis uplne rovnake veci, ako ostatni ludia. a v tom pracovnom pomali stracas rozlisovaciu schopnost. nakoniec su to len cisla. v podstate nemaju na tvoj zivot skoro ziadny vplyv. rozdiel medzi tym, ci zarobis 100k alebo 1M je dost zanedbatelny. rovnako jes 3x denne, rovnako pracujes 10 hodin dene, rovnako sa pohadas z frajerkou alebo zenou. a uplne rovnako ta tesia a seru bezne veci. a cim vyssie ides v cislach, tym su tie rozdiely este mensie, ale to poznam len z rozpravania ludi, ktori robili vacsie biznisy. takze v podstate plati, ze skutocny pocit nadsenia prezivas akurat na zaciatku.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Rado »

Airmike napísal: rovnako jes 3x denne, rovnako pracujes 10 hodin dene,


Len 3x a až 10??? resp. až 3x a len 10??? :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Trumpeta1978 napísal:100K mesacne? To asi potom clovek riesi trochu ine veci, ako je bezne..


Vieš pán Hovnomet (dal som mu túto prezývku lebo je to jeho obľúbené slovo) rozpráva o tom čo zarobil pre firmu, ktorá mu zverila peniaze a nie o tom čo zarobil na svojom trejdingu, čo je dosť rozdiel.

On vo všeobecnosti rád rozpráva príbehy. On je večný wannabe startupista, vizionár, propagátor zdieľanej ekonomiky, o ktorú teraz nikto neoprie ani bicykel.

Najskôr sme od neho počúvali o tom ako treba cez orderflow trejdovať futures, lebo on je vie ako.

Keďže bol v tom šupa, tak sa presťahoval do Prahy a iného biznisu, kde pôsobil v cryptotrejdingovom startupe a všetkých školil ako cryptomeny sú budúcnosťou a ako tokeny zmenia svet. Práve v čase, keď bublina spľasla a všetky tie jeho shitcoins šli dole toaletou.

Keďže to fičalo ako sviňa, tak mega úspešnú firmu predal a presťahoval sa domov do Nitry, kde si založil realitný startup, tesne pred koronou. Timing nič moc už druhýkrát, ale držím mu palce.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Rokosák »

Nastastie nikto z nas nie je dokonaly. Casto sme presli neuspechmi, pretoze sme riskovali viac ako ti co vobec neriskuju.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

to muselo dat prace presnorit vsetky moje siete. hlavne ked je na nich vsetko verejne.
ano bavi ma zakladat firmy a bavi ma o tom aj pisat. to co ma nebavi su zakomplexovani ludia.

to prerozpravanie mojich postov ma fakt pobavilo :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mne vo všeobecnosti nevadíš. Ale tie hovnomety to si prehnal.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:Mne vo všeobecnosti nevadíš. Ale tie hovnomety to si prehnal.


mne nevadi nikto. vadi mi, ze sa tu dehonestuje robota druhych. tak ako si okomentoval radovu firmu, aj ked mozno nevies kolko to da roboty, taku firmu len rozbehnut. to, ze hovoris o firmach, ktore som zalozil akoze som v nich zamestnanec. to mi nevadi vobec.

podla mna by sa ludia mali prestat podcenovat. slovenska firma je uplne presne taka dobra, ako su v nej dobri ludia. no a ludia su v principe rovnaki vsade. akurat niektori makaju viac.

mozno je hovnomet silne slovo , ale mne pride, ze ludia beru uplne prirodzene, ze na seba hadzu bezdovodne spinu. a potom vidis ako to skonci.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

MartinPillar napísal:Co uz sa len kto nauci od slovenskej firmy nieco o algo tradingu?


Aké hadzanie špiny je v tejto otázke?

Je to rečnícka otázka vzchádzajúca z faktu, že slovenských algo trejdingových firmiem by som historicky spočítal na prstoch jednej ruky a ani jedna neskončila dobre. To sú fakty.

Čo za špinavosť si ty za tým videl o pol siedmej ráno, keď si sa zobudil, to neviem.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Rado »

Podľa mňa to hádzanie špiny nie je, ale fakt je, že si dopredu konštatoval, že je to o ničom a ďalším faktom je, že až potom si zistil, že neide o trading. Typicky slovenské nadá sa ti to mať za zlé.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

when shit hits the fan - hovnomet

je to fraza, ktora sa bezne pouziva. reagoval si arogantne a ja som na to reagoval ako ja :) . ale to co si o mne napisal, to bolo celkom srandovne. pobavilo ma to. nabuduce ked sa ma budu v nejakom rozhovore pytat co robim, tak to pouzijem. je to icebreaker ako svina :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa MartinPillar »

To si rád prečítam. A nezabudni im porozprávať aj o svojom egocentrizme.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa Airmike »

MartinPillar napísal:To si rád prečítam. A nezabudni im porozprávať aj o svojom egocentrizme.


pozri si ako sa tato diskusia zacala ;)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Quantpedia - Junior Analyst - ML & Advanced Research

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Airmike napísal:no paradoxne, v beznom zivote riesis uplne rovnake veci, ako ostatni ludia. a v tom pracovnom pomali stracas rozlisovaciu schopnost. nakoniec su to len cisla. v podstate nemaju na tvoj zivot skoro ziadny vplyv. rozdiel medzi tym, ci zarobis 100k alebo 1M je dost zanedbatelny. rovnako jes 3x denne, rovnako pracujes 10 hodin dene, rovnako sa pohadas z frajerkou alebo zenou. a uplne rovnako ta tesia a seru bezne veci. a cim vyssie ides v cislach, tym su tie rozdiely este mensie, ale to poznam len z rozpravania ludi, ktori robili vacsie biznisy. takze v podstate plati, ze skutocny pocit nadsenia prezivas akurat na zaciatku.


Suhlasim s tymto prispevkom. Ja som nikdy v zivote ziadne vyznamne peniaze nezarabal, ale moje zivotne naklady boli vzdy take nizke, ze vzdy som zarabal nasobne viac nez som potreboval. Cize nikdy som nemal ziadnu pozicku a vzdy sa mi peniaze len hromadili. A plne suhasim s tym, ze ci sa mi hromadia dvojnasobnou alebo stvornasobnou rychlostou oproti tomu kolko realne potrebujem je malo vyznamne. Nie uplne ze nevyznamne, ale proste nestriela sa z toho.

Cize viem si predstavit, ze naozaj moze byt dost maly rozdiel medzi zarabanim 100K a milion mesacne. Pre urcity typ ludi.

A tiez si viem predstavit, ze 70 rocnemu cloveku by mohol byt dost maly rozdiel, ci zaraba 100K mesacne alebo milion :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Pracovne ponuky , ponuky spoluprace - trading , investing"