mBank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie

mBank

Poslaťod Tibor » Uto 11 02, 2010 9:47 am

takže mBank už nebude zadarmo
http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-financny-sektor/mbank-bude-zadarmo-len-s-podmienkami.html

Ja som napríklad používal VISA kartu k eMAX účtu na výbery malých súm v nonEURO bankomatoch, napr. v Maďarsku, Česku, Chorvátsku a podobne. Tiež to samozrejme nebolo bez poplatku, pretože mBank mala horší konverzný kurz z nonEURO meny na EURO. Ale teda ten kurz určite nezmenili a pritom zaviedli poplatok 1,20 e za výber.

Tiež používam kreditku s (doteraz) nulovým poplatkom, od 1.1.2011 by som mal kreditkou platiť 50 euro mesačne. To sa ešte dá.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Tibor

Re: mBank

Poslaťod rmaly » Uto 11 02, 2010 11:42 am

ja som z toho tiez rozcarovany... Nie ze by sa ma to nejako zvlast tykalo (mam TB kvoli hypo este z davnych dob a este 13 rokov ju mat budem), ale mbank vyuzivam na ukladanie prachov (zatial)...
Najviac mi vadi to ich spravanie cca od zaciatku roka - totalne nekonzistentne, nevidim tam ziadnu viziu do buducna, na co sa orientovat...
Veci z ktorych mozu zit (pozicky, hypo, kreditky, vkladove produkty) dodrbavaju kazdy mesiac a z poplatkov nevyziju... Nerozumiem tomu
rmaly

Poslaťod BLINKY2 » Str 11 03, 2010 11:39 am

No aspoň, že ten jeden výber nehali.
BLINKY2

Poslaťod filip glasa » Str 11 03, 2010 11:57 am

keď sú od založenia v strate, tak musia niečo urobiť, aby ten ich biznis začal byť rentabilný. Nie je problém nalákať klientov na všetko zadarmo. Ale je jasné, že donekonečna to tak nemôže ísť. Hlavne keď oni (mBnak) za tie výbery musí iným bankám platiť.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod Blazz » Pon 04 16, 2012 4:30 pm

mBank má nový úrok na eMax plus 2,1 %. Takisto ruší poplatok 5 € za druhý a ďalší výbor, hoci podľa cenníka to platí až od 16.6.2012
Blazz

Poslaťod ome » Ned 03 17, 2013 3:34 pm

http://finweb.hnonline.sk/c1-59518660-o-bankovom-poplatku-rozhodne-cyprus-zajtra
Dufam, ze ked toto v buducnosti nastane u nas, tak sa k nasim pobockovym bankam zachovaju politici rovnako. :P
ome

Poslaťod johny190 » Pon 03 18, 2013 5:03 pm

MBank znizil urok na eMax plus z 2% na 1.61% ( Ani mailom neupozornili, musel som si vsimnut na ich stranke ). Tak peniaze ktore im natiekli vo februari od klientov Zuna koli lepsiemu uroku, pojdu asi naspat do Zuna (1.81%). Otazne je kedy bude nasledovat v Zune dalsi pokles.
johny190

Poslaťod Biosko » Pon 03 18, 2013 5:25 pm

nj ja som si zabudol v mbank otvorit ucet aj ked som chcel. ale tak ako vidim tak nevadi :D
Biosko

Poslaťod filip glasa » Pon 03 18, 2013 5:34 pm

a ja som si uz pomaly chel v Zuno zrusit ucet Plus. Cez internet sa dala zrusit len karta a ucet nejako telefonicky. Telefonovat sa mi nechcelo, tak som zrusil len kartu a zrusenie ucet Plus som nechal nabuduce.
Vidim ze som to vobec rusit nemusel :-)
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod marco » Pon 03 18, 2013 9:40 pm

Tych 1,81% v ZUNE je SPORENIE PLUS, obyc. SPORENIE kde su mozne aj vybery (teda ekvivalentny produkt ako v mbank) vychadza 1,5%
takze vacsiu sumu dam naspat na ZUNO a "rezervu" necham v mbank na tych 1,61.

Inak je to samozrejme bieda, co sa tyka tychto urokov. Zaraza ma tiez, podobne ako johnyho, ze niesu schopni poslat ani mailom, alebo viditelne hned ako sa clovek prihlasi do svojho konta informacie o zmene sadzieb. A je uplne jedno, ci to sledujem, alebo nie. Ked zdvihnu o 0,15 %, budu to mat zase vycapene cez cely web.

V pripade mbank ma skor zaraza rocny terminak za 1,7% , donedavna bol 2,9% ... aj som ocakaval pokles, ale mal som vtedy peniaze viazane inde. A ked internetove banky niesu schopne dat aspon na dnesne pomery normalnu sadzbu - tym myslim okolo 3%, tak budem zrejme nuteny otvorit terminak v J&T. "Penize nepoznaji sentiment".
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
marco

Poslaťod peter.cmorej » Uto 03 19, 2013 7:08 pm

takze ak sa nemylim, aktualne je najlepsia AXA bank s 1,8 p.a., kedze ta ma aj moznost vyberov bez straty urokov, vsak ?
peter.cmorej
admin

Poslaťod Biosko » Str 03 20, 2013 1:45 pm

Vyzera to tak ze ano. Ja zatial ostavam verny Zuno. Ten "1 mesacny terminak"-sporenie plus za 1.81 mi vyhovuje.
Teda nevyhovuje ale... co uz.
Biosko

Poslaťod marco » Štv 03 21, 2013 6:53 pm

tak tiez nebudem kvoli tym desatinam zakladat zase dalsi ucet. priebezne presuvam sporenia medzi zuno a mbank. a za chvilu asi dam vacsiu sumu na rocny/dvojrocny terminak do Ja a Ty. co uz s nimi.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
marco

Poslaťod rmaly » Pia 08 02, 2013 11:39 am

majstri slova v mBank :)
Nadpis: Nový sadzobník: Viac voľných výberov z bankomatov na Slovensku pre aktívnych zákazníkov mBank
Realita: 1 výber z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 80 € (pre neznalych, doteraz je to 1 zdarma bez podmienok)

Slovami velkeho "myslitela" a prezidenta hlavy statu - Bude radosť iná. Bude to smútok. :) :)
rmaly

Poslaťod filip glasa » Pia 08 02, 2013 1:42 pm

Slovami velkeho "myslitela" a prezidenta hlavy statu - Bude radosť iná. Bude to smútok. :) :)

:lol: :lol: :twisted: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod filip glasa » Ned 11 10, 2013 9:20 pm

Rozhovor so šéfom mBank:
Ak by sme mali banku len na hypotéky, tak podľa mňa ju uživíte, keď predáte už dve- až tritisíc hypoték. Ide o vysokomaržový dlhodobý produkt s minimálnymi nákladmi na údržbu a tým, že je založený nehnuteľnosťou, stavia vás to do veľmi komfortnej pozície.

http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... ebook.html
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod jogo » Sob 02 09, 2019 9:46 pm

Máte niekto skúsenosti s touto bankou?
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod rmaly » Sob 02 09, 2019 11:07 pm

jogo píše:Máte niekto skúsenosti s touto bankou?

mam ucet od zaciatku, mal som tam 2 hypo... pouzivam ju ako doplnkovu banku... pytaj sa :)
rmaly

Poslaťod JUGGLER » Ned 02 10, 2019 12:27 am

rmaly píše:
mam ucet od zaciatku, mal som tam 2 hypo... pouzivam ju ako doplnkovu banku... pytaj sa :)

Mam tam účet zo 10 rokov...no nepoužívam ho. Ale neúčtovali žiadne poplatky, tak som sa ani nestaral.

Stále sú bez poplatkov? Dík.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod rmaly » Ned 02 10, 2019 2:45 am

@Juggler poplatkova struktura sa dost pomenila (k horsiemu podla mojho nazoru). Stale vsak je samotny ucet zdarma. Uctuju 1.2 za kartu. Poplatok odpustia, ak mas uver alebo zallatis kartou nejaku sumu...
rmaly

Poslaťod jogo » Ned 02 10, 2019 4:15 pm

rmaly píše:... pytaj sa :)

Na webe som narazil na sťažnosti pri riešení problémov s ich telefonickou podporou aj kamennou pobočkou. A hlavne, ak mi nebudú vyhovovať, nerobia obštrukcie pri zrušení účtu?....Lebo raz už som mal "velké problémy" s rušením účtu v nemenovanej českej banke a ešte väčšie problémy s rušením zmluvy u nemenovaného českého mobilného operátora.
Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo

Poslaťod rmaly » Ned 02 10, 2019 6:57 pm

@jogo

Tak az take problemy, ze by som musel rusit banku som nemal. V principe max zursis kartu, ucet je zdarma, tak ani nemusis rusit. Pokial viem, rusit musis asi zlozitejsie ako zalozit (ako skoro so vsetkym). Nejake drobne problemiky mozno boli za tu historiu, ale urcite nic svetoborneho. Prave naopak. Vcelku schopne vedeli riesit hocico. S hypo som bol nadmieru spokojny. Chvilu ma stvalo, ze otravovali marketingovo, ale dalo sa to nakoniec vypnut v IB.
Za mna fakt ze ok. A ako vravim, staci, ak to prestanes pouzivat (len musis zrusit kartu, za tu sa plati 1.2 ak nesplnis podmienky)
rmaly

Poslaťod jogo » Pon 02 11, 2019 12:44 pm

rmaly píše:Tak az take problemy, ze by som musel rusit banku som nemal.

Veď ani ja nemám v mojej terajšej banke také problémy, aby som u nej okamžite zrušil účet, ale už ma začínajú hnevať. Na poplatkoch ma oberú o 2x vyššiu sumu, ako moji brokeri, hotovosť mi úročia úrokom nula nula skoro nič, na kamennej pobočke si za všetko zaviedli horibilné poplatky, ako keby boli online banka. Minule som chcel zmeniť limit na karte a pýtali ma za túto zmenu tuším 30 alebo až 50 Euro. :shock:
Toho roku mi navýšili poplatok za kartu o 50%...
Ak v tom chcú naďalej pokračovať, tak sa s nimi po 25 rokoch rozlúčim. Ale najprv si musím nájsť lepšiu alternatívu. :)
Keďže už všetko riešim u nich aj tak online a cez bankomat, tak asi prejdem k online banke, kde nebudem mať žiadne poplatky.

p.s: Žiadosť o zrušenie účtu v m-bank je zložitejšia, ale zatiaľ je to v pohode. https://www.mbank.sk/pomoc/info/ucty/vy ... uctov.html
jogo

Poslaťod rmaly » Pon 02 11, 2019 3:26 pm

jogo píše:Veď ani ja nemám v mojej terajšej banke také problémy, aby som u nej okamžite zrušil účet, ale už ma začínajú hnevať. Na poplatkoch ma oberú o 2x vyššiu sumu, ako moji brokeri, hotovosť mi úročia úrokom nula nula skoro nič, na kamennej pobočke si za všetko zaviedli horibilné poplatky, ako keby boli online banka. Minule som chcel zmeniť limit na karte a pýtali ma za túto zmenu tuším 30 alebo až 50 Euro. :shock:
Toho roku mi navýšili poplatok za kartu o 50%...
Ak v tom chcú naďalej pokračovať, tak sa s nimi po 25 rokoch rozlúčim. Ale najprv si musím nájsť lepšiu alternatívu. :)
Keďže už všetko riešim u nich aj tak online a cez bankomat, tak asi prejdem k online banke, kde nebudem mať žiadne poplatky.

p.s: Žiadosť o zrušenie účtu v m-bank je zložitejšia, ale zatiaľ je to v pohode. https://www.mbank.sk/pomoc/info/ucty/vy ... uctov.html

Zatial mi z trojice "online" bank (mbank, 365bank, fio) najlepsie vychadza Fio banka. Sice nema kreditne karty (ale to si vies ked tak zalozit aj u inej spolocnosti), ale ma asi najblizsie k plnohodnotnej banke a je zdarma. Teraz ju zacinam intenzivnejsie pouzivat, tak nachadzam kozmeticke vady v inkasach / prikazoch... Ale inac maju aspon zopar pobociek, vies tam teoreticky vlozit / vybrat cash. Maju ucet pre PO zdarma aj fyzicke... proste z tych troch rozhodne fio.
Respektive, vsekty tri ak sa ti s tym chce babrat, lebo kazda ma nejaku vyhodu...
rmaly

Poslaťod jaroslav80 » Pon 02 11, 2019 6:48 pm

Ta karta v mBank je dufam VISA. Ja o rok tiez budem musiet menit banku, lebo mal som ZUNO a bol som nad mieru spokojny. Lenze skoncilo a prebrala ho Tatrabanka, a zatial som tiez nad mieru spokojny, lebo na 3 roky mi dali bezny balik sluzieb zdarma. Ale o rok pojdem teda asi do tej mBank, ked FIO nedava VISA kartu.
jaroslav80

Poslaťod rmaly » Uto 02 12, 2019 9:52 am

jaroslav80 píše:Ta karta v mBank je dufam VISA. Ja o rok tiez budem musiet menit banku, lebo mal som ZUNO a bol som nad mieru spokojny. Lenze skoncilo a prebrala ho Tatrabanka, a zatial som tiez nad mieru spokojny, lebo na 3 roky mi dali bezny balik sluzieb zdarma. Ale o rok pojdem teda asi do tej mBank, ked FIO nedava VISA kartu.

Myslis kreditka v mbank? Vlastne neviem. Ja to nepouzivam. Kartu mam kvoli vyberu z hociktoreho bankomatu (ked si potrebujem vybrat bankovky, pouzivam Slsp kvoli moznosti vyberu aj druhu bankoviek), ale nesledujem, ci je to master card alebo visa. Kukni na stranke. A kedze tam mam hypo, mam to zatial zadara.

Ja pomaly koncim v TB a presunul som sa do fio (ale stale mam mbank aj 365 bank). Kreditku bud vyriesim v mbank alebo poskulujem po tej od cetelemu ci kto to teraz vydava. Maju tusim aj cashback...

Ale trh s KK na slovensku je biedny (oproti Cecham napriklad). TB ma vyhodu, ze mozem mat doplnkovu kartu pre manzelku (a vyuzil som pred par rokmi akciu, tak je dozivotne zdarma ta doplnkova). Mbank doplnkovu tusim vobec nevie, FIO kreditky myslim nema, 365 tiez nie... Je to hruza :) :)
rmaly

Poslaťod jaroslav80 » Uto 02 12, 2019 12:27 pm

Myslel som obycajnu kartu, ktorou mozem zaplatit v obchode, na pumpe, v internetovom obchode. Aby som nemusel vsetko platit v hotovosti alebo prevodom z uctu na ucet cez internet banking. Vobec mi nejde o precerpavanie do minusu. A oproti domu mam male Tesco, tak zaplatit 10 nakupov mesacne kartou mi nerobi problem.
Co sa tyka MasterCard, platinovej a neviem akej - vzdy ak mi ponukali nieco take, povedal som im, ze nemam zaujem. Najlepsie ak to je obycajna VISA karta, lebo tam sa ma nebude snazit nikto obrat na poplatkoch. V TB platim tusim euro za vyber z cudzieho bankomatu, ale kedze pouzivam vyber jedine 2000E (40 x 50 EUR), tak to euro ma neboli.
jaroslav80

Poslaťod cryptotrader » Uto 02 12, 2019 12:41 pm

No, ak mas teda zaujem len o obycajny ucet v kamennej banke + kartu a chces mat vsetko uplne zadarmo . Tak podla mna je jedina volba unicredit. Maju totizto v ramci uctu neobmedzene vybery zadarmo z akehokovelk bankomatu na celom svete. Mbank tusim vybery spoplatnuje, alebo spoplatnuje nevyuzivanie karty. Preto som ich pred par rokmi zrusil. Podmienka v unicredite je poukazovat 400 eur mesacne na ucet. Ak chces vyuzivat aj ine produkty, tak si vyber banku presne na ten produkt. Preto mam teraz ucty v troch bankach, v kazdej riesim nieco ine :)
cryptotrader

Poslaťod pokus » Uto 02 12, 2019 2:09 pm

Mbank spoplatnuje vybery do 70e, nad 70e su doma aj v zahranici zadarmo. Poplatok za kartu sa plati len ak nou za mesiac nezaplatis aspon 70e. Maju aj kreditku. A karty su mastercard.
pokus

Poslaťod rmaly » Uto 02 12, 2019 3:20 pm

V tom pripade opat, FIO mas 1 vyber z bankomatu zadarmo mesacne na celom svete, ziadne obmedzenia... mbank presne ako pise @pokus.
rmaly

Späť na Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť