Tatrabanka

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

Zdravim. Chcel by som sa podelit so vsetkymi spolubojovnikmi, ktori maju osobneho (nie privatneho!) bankara v TB, ze konecne aspon nieco by z toho mohlo "kapnut". Dostal som "prislub" (podpisany bankarom) so zoznamom nejakych zliav a sluzieb urcenych pre "premiovych" klientov. Je to taka knizocka, kde to je vypisane, tak si to ked tak vypytajte. Je to po rokoch konecne aspon nieco hmatatelne (nie len kecy).
Zoznam benefitov (opisane z knizky) bullshit som vynechal:

Prednostne vybavnie:
Vzdy sa prednostne dovolate na linky kontaktneho centra DIALOG. Tu Vam pomozu, ak Vas osobny bankar prave nie je k dispozicii. - to asi plati ak volate z cisla co mate uvedene v internetbankingu

Balik sluzieb:
bla bla + zmena PIN pri platobnej karte bez poplatku. - toto je fajn, pokial viem normalne to stoji aspon euro (teda po tej promo co trvalo asi 2 mesiace ked to zaviedli a bolo to zadara)

Hypo + Americka hypo
Aktivacia zrychelneho splacania bez poplatku. - myslim, ze to normalne stoji 160 eur alebo tak.
Vsetky zmeny bez poplatku (napr. zmena zalozenej nehnutelnosti, zmena terminu splatky a pod). - moze sa hodit

Bezucelovy uver Classic
garancia najnizsej urokovej sadzby pri uvere nad 10.000 eur... no, toto je diskutabilne ci to nie je z kategorie krovie a bullshit, ale teda "cool"

Kreditka
zmena PIN zadara - fajn, vid balik sluzieb
+ pre ctiziadostivych a chudobnych :) - nova kreditna karta VISA Gold zadara AZ NA 6 MESIACOV (woo, woo)

Volitelne precerpanie
vyziadal som si zrusenie, ale pisu, ze "urokovu sadzbu mate automaticky zvyhodnenu o 3%"

Specialne produkty
Pripravyme pre vas specialne vkladove produkty nasej banky, ktore vam mozu pomoct pri zhodnocovani vasich financii a su casovo limitovane. Spytajte sa svojho bankara (tu by som bol radsej ostrazity, TB nema zrovna ktovieake produkty na zhodnocovanie... teda pokial som si vedomy)

All inclusive
ku vsetkym produktom mate ako nas premiovy klient vsetky potvrdenia, zmeny, nahradne vypisy alebo specialne vypisy bez poplatku - toto mi pride ako vcelku dobre. Kde co dnes stoji aj 15 eur za lajstro
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Biosko »

Takze dokopy z toho by som nevyuzil nic heh :) ale dik za info.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

no, doteraz nebolo ani to, tak si asi vies predstavit... :)
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa marco »

mna by zaujimalo, co ma podla teba tatra zaujimave v ramci retailu :wink:
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa filip glasa »

mna by zaujimalo ci ma vobec nejaka banka nieco zaujimave v ramci retailu :D
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa marco »

filip - tak samozrejme, ze myslel som vzhladom na konkurenciu :D
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zrychlene splacanie znamena + 0,3 % na urokovej sadzbe, to len tak btw. :)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

peter.cmorej napísal:zrychlene splacanie znamena + 0,3 % na urokovej sadzbe, to len tak btw. :)
to ano, ale este to bolo (je) okorenene tym poplatkom 150 ecok (v pripade zmeny aby som bol presny). Asi od zaciatku ked si to niekto da, je to "zadara"
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa mm1809 »

Mozny strajk v Tatrabanke a Unicredit - nechcu platit zamestnancov

https://ekonomika.sme.sk/c/22254599/vo- ... ancov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mm1809 napísal:Mozny strajk v Tatrabanke a Unicredit - nechcu platit zamestnancov

https://ekonomika.sme.sk/c/22254599/vo- ... ancov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
zaujimavé. lebo dalšia dnešná správa je: UniCredit za tretí kvartál vykázala zisk vyše miliardy eur...V rovnakom období minulého roka bol zisk peňažného ústavu iba na úrovni 29 mil. eur

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22254750/uni ... y-eur.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Čo sa týka tej ziskovosti, naše banky sú na tom super: minulý rok zisk 640 mil a tento rok to vyzerá na 700 mil.

Čo však treba povedať, prognózy sú zlé. Uvery a úroky klesajú...štát im včera zdvojnásobil odvod ( na odhad 140 mil. ) a čo sa týka znižovania nákladovosti..tiež ju nemôžu znižovať donekončena...lebo to je presne to, čo je v titulkoch. Šetria na ľuďoch...v bankách je strašná fluktuácia...najviac sa to točí hádam v TB...stále tam vidím obmeny personálu.Takisto poplatky už zvýšili a nemajú tam další priestor.

Takže v 2019 bude koniec rastu ziskov a prognozuje sa pokles na 500 mil v najbližších troch rokoch.

Ono tí naši politici nepozerajú dopredu. Ked bola kríza a akcie padli...Fico sa hral na hrdinu a zakázal investovanie do akcií..akože chráni obyvateľstvo pred stratami. Lenže bolo to hlúpe a neskoré rozhodnutie..lebo práve vtedy trebalo nechať všetko tak a NAKUPOVAŤ... nie predávať. Pripravil tak obyvateľstvo o najväčšie zisky na tvorbu dôchodkov...ved akciové trhy spravili od poklesu stovky %.

To isté robia teraz z bankami. Zvyšujú im odvod do roku 2020, ked ich čaká pokles ziskov...Niežeby mi boľo ľúto nenažratých bankárov, ale manažment si robí svoju prácu a vo všetkých korporáciách to funguje rovnako: pokles ziskov je strašiakom.

Neviem aký máte na to názor, ale mne sa vidí, že táto vláda, to je čistý komunizmus. Len by brali podnikateľom a zamestnávateľom a rozdávali sociálne balíčky. Ved na branie tu máme daňový a odvodový systém...nechápem, že môžu vymýšlať stále nové odvody. Ukážu prstom..ty máš velký zisk..tebe pribijeme odvod. A nakoniec to stejne zaplatia len ľudia. Preto máme infláciu 2,5% a ľuďom sa znehodnocujú úspory...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

@juggler tak tato vlada je ciste zlo, presne ako vravis...

Co sa tyka zrovna TB, tak aj ako jej (este zatial) dlhorocny klient nechapem jej pocinanie. Na jednej strane sa zbavuju klientov a filtruju si len tych najbonitnejsich (respektive takych, co su ochotni platit stale viac a viac), na druhej strane samotne sluzby nic moc. Riesia do moderna inernet a mobil banking - to ok, ale pimpovanie sluzieb nula bodov. Teraz znizili uroky na 0%. Ludi maju cistych predajcov a nadhanacov. Niekolkokrat som musel zasahovat, ked opinkavali moju 85 rocnu babku s investicnymi produktami (bez hanby)...
A evidentne na druhej strane "zkrouhli" aj zamestnancov... tak neviem aku presne maju strategiu...
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa MartinPillar »

BANKY. SU. CHODIACE. MRTVOLY.
s leverage 30-40:1 na nelikvidnom trhu
a trejderom tu viac netreba dodovat
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja mam neobycajne potesenie sermovanim so svojou bankarkou TB. Tvrdo na nu utocim, ale aspon si vypocujem zauzivane zavadzanie a obranu, ktoru pouzivaju na klientov. Ked som je povedal, ze vynos fondu bol ubohy, rozumej menej ako 1% p.a. za poslednych 10 rokov, tak tvrdila, "ze ano, vynos je maly, ale obcas isla cena hore a obcas dole". Asi chcela, aby som fond daytrejdoval, ci co. :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa martinpa »

Ak by ste si mali dnes vybrat, ktoru Tatra Banka alebo Sporitelna pre bezny ucet + hypo, do coho by ste isli? TB sa mi pozdava z klasickych bank najviac pre doplnkove funkcie, ako jednorazove platby kartou + poplatok 3.5 eur je lahsie dosiahnutelny, ako napr. v sporitelni. Sporitelna mi pride zasa ako viac safe, ze sice na poplatkoch mozno su rovnako ako ine banky, ale maju lepsiu "povest".

Tradice banky, aka chodiace mrtvoly, maju pre mna hlavne pridanu hodnotu, ze chcem mat peniaze niekde, kde o ne nepridem kvoli nejakym pruserom, na ktore nemam dosah - bezpecnost, podvodnici, chybne transakcie, atd.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

momentalne su uroky v banke taka nizke ze nema v podstate zmysel ich tam drzat. Takze ak chces ma po ruke cash ihned a bezpecne, tak je moznost ich ulozit doma do trezora. Trezor sice nie je lacna vec ale v podstate nestraca na hodnote a vydrzi ti cely zivot.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Paly »

Mám účet v SLSP a už ani nepamätám krdy som platil poplatok za vedenie, je jednoduché splniť podmienky. Mal som tam aj hypo no nedávno som refinancoval.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

martinpa napísal:Ak by ste si mali dnes vybrat, ktoru Tatra Banka alebo Sporitelna pre bezny ucet + hypo, do coho by ste isli? TB sa mi pozdava z klasickych bank najviac pre doplnkove funkcie, ako jednorazove platby kartou + poplatok 3.5 eur je lahsie dosiahnutelny, ako napr. v sporitelni. Sporitelna mi pride zasa ako viac safe, ze sice na poplatkoch mozno su rovnako ako ine banky, ale maju lepsiu "povest".

Tradice banky, aka chodiace mrtvoly, maju pre mna hlavne pridanu hodnotu, ze chcem mat peniaze niekde, kde o ne nepridem kvoli nejakym pruserom, na ktore nemam dosah - bezpecnost, podvodnici, chybne transakcie, atd.


To je asi iba podla chuti... ja mam TB. Spravaju sa (co si pamatam slsp ale spred 15 rokov) profesionalnejsie v TB... Ale to sa mohlo zmenit.
Podla mna co asi jedine rozhoduje
1, su sluzby (asi rovnake predpokladam)...
2, Potom dostupnost v tvojom okoli pobociek a bankomatov (ak potrebujes)
3, Internet banking / mobil banking... skus pozriet demo a tak ak su...

v kazdom pripade je TB dost "vydrbavacska" co sa tyka poplatkov, vzdy je to tak nastavene, aby sa to oplatilo hlavne im... Tie ich pravidla castokrat nedavaju zmysel (chapem, ze chcu, aby klient pouzival co najviac ich produktov)... ale v style... zadarmo mas ucet, ak splnis 3 z kategorii podmienok (napriklad hypo + kreditka + poistenie)... ale napriklad 3 hypo a nic ine ti nezabezpeci bezplatny ucet... chapes tu blbost?)...

Je nutne uznat, ze co sa tyka mobil bankingu (a asi aj IB), tak TB ho ma fakt dobry... ale od cias Georga aj slsp mozno vypimpovala IB...

A nechces ist radsej do nejakej inej banky? Fio kvoli poplatkom alebo nejaky unicredit ak este ponukaju tu garanciu 10 rocneho bezpoplatkoveho uctu... ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja mám obidve. Spokojnejší som so SLSP, predtým to bola TB.
TB bola po roku 2000 najlepšia banka. Ako prví zaviedli kreditky, fondy, investičnú správu...dlho mali náskok, aj technologický, aj v zákazníckej starostlivosti. A vždy mali pekné kočky, mladý kolektív, ktorý neviem prečo tak rýchlo obmieňali. Len čo som si zvykol na niekoho a začal mať pocit, že TB je moja rodinná banka..už dotyčná osoba bola presunutá na inú pobočku, alebo do iného mesta. SLSP bola dlho taká staromódna banka s neprívetivým personálom z čias totality.

Teraz sa mi viac páči SLSP. Ten George je rýchly, intuitívny..ihned vyhladá staré platby. Palec hore! TB roky nezmenila IB a liezlo mi na nervy to ich zadávanie kódov cez security devices...dnes to funguje iba pri väčších platbách.
Súhlasím s rmaly: TB dost "vydrbavacska" co sa tyka poplatkov, vzdy je to tak nastavene, aby sa to oplatilo hlavne im...

TB ide tvrdo po vlastných ziskoch...stále menia poplatky, sadzobníky, nahovárajú na investície...Na druhej strane najrýchlejšie zavádzajú novinky, čo ocenia tí, čo majú radi technológie, platby mobilom atd. Napr. zaviedli vkladomaty...netreba ísť s cashom do pobočky a stáť v rade..čakať na kontrolu bankoviek...

Do banky už dnes veľmi netreba chodiť..takže personál už stratil na váhe. Ja robím platby cez PC, ostatné vybavím cez ATM. Karty a kreditky sú OK v obidvoch. Oceňujem, že obidve banky teraz dvihli bezdotykové platby na 50€. Väčšie transakcie idú rýchlejšie cez SLSP..nezdržujú to...takisto do zahraničia sa mi cez SLSP lepšie posielajú platby, ked treba prevodom. TB pýta veľa údajov..pritom dnes stačí IBAN a príjemca. Takže mne sa teraz páči viac SLSP, hlavne kvôli IB. George je fajn a zákaznícka podpora cez telefón OK. Drobné negatíva mi nevadia..hlavne, že neotravujú vyvolávaním a ponukou kadečoho...

P.S. Telecom mi lezie na nervy...Stále vyvolávajú, aby som prešiel k ním s mobilom. Neviem ako to zastaviť. Neznášam vlezlé firmy...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

TB ma taku filozofiu ze vacsina novacikov zacina ako priehradkovy pracovnik a az nasledne po nejaom case postupuje vyssie do back officu, preto tych ludi uz nestretavas, ale oni v tej banke mozu stale pracovat ale uz na inej pozicii. Pouzivam Rajfku /co je dafacto TB a Mbank, na pobocky prakticky vobec nechodim.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa martinpa »

No, testoval som, skusal a idealna nie je ani jedna z nich (ostatne velmi neberiem do uvahy, lebo mi nevyhovuju z roznych dovodov viac).

Sporitelna ma prehladnejsi IB, lahsie sa vyhladava, pouziva. Ale maju vyrazne menej veci, co sa da menit online. Aj take Fio ma viac moznosti - napr. zmena PIN kodu, atd.

TB - IB aj appky ok, ale ohureny nie som. Pride mi to cele neprehladnejsie - nepomaha tomu hustota textov, farby ani navigacia. V TB neviem preco sa komplikovane riesia zahranicni prijemcovia/sablony, ako keby to nebolo jedno, ked tam zadavam stale IBAN a sumu.

Bezpecnost - TB ma asi lepsiu, nepouzivaju na overovanie SMS kody, ktore sa teoreticky daju lahko zneuzit a citacka je pre mna skor plus ako otrava. Vyber z bankomatu bez karty je tiez uzitocna vec a velky bonus za jednorazove virtualne karty pri platbe cez internet. SLSP ma sice novu 2FA appku MTOKEN, ale stale povazuju SMSky za default aj po nastaveni MTOKENU, cize to vobec neplni ucel.

Poplatky - obe banky maju aj zdieracske poplatky, tu je to remiza. Napr. TB ma zmenu pin kodu zdarma v bankomate, v SLSP sa plati aj za prvu zmenu. To je LOL.

Poplatky za balik k uctu - TB u mna vychadza lacnejsie, 3.5 eur za lahke splnenie podmienok. V SLSP zrusili 50% zlavu a 100% dosiahnem mozno par mesiacov v roku, kedze vacsie obraty nerobim kartou, ale skor prevodmi na ucet a tak sa cez 200 eur nedostanem kazdy mesiac.

Otravovanie s ponukami je rovnake - viem aj od znamych, ze obe banky to skusaju nonstop. A to aj SLSP - napr. sami od seba ponukaju poistenia, pripadne ak ich kontaktujete s nejakou otazkou, pytaju sa ci nechcete vyuzit nejaku ponuku, atd.

Reputacia: Reputacne mi vychadza lepsie SLSP, ktori nahlasili napr. Kovacikov obrovsky vklad a nemali zatial nejake fuckupy. O TB sa toho popisalo dost.

Asi teda skor uprednostnim SLSP, snad sa viac zdigitalizuju a skvalitnia sluzby.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mal som v spravach novy cennik od TB a pozeram ze poplatok za ucet BASIC je 7 EUR mesacne. Nebyvalo to 5 EUR mesacne?

Maval som ZUNO a bol som plne spokojny a poplatok za vedenie uctu bol 0 EUR mesacne. Je na SK v sucasnosti este nejaka podobna varianta? 7x12x2=168 EUR rocne sa mi nechce len tak vyhadzovat do vzduchu. Vyuzivam ich sluzby natolko, ze primerana cena sa mi zda tak 3,50 EUR mesacne a nie 7.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Skusim asi mBank a ak sa mi osvedci, casom nahovorim asi aj manzelku. Ak by ostali na tych 5 EUR mesacne = 60 EUR rocne = 120 EUR rocne aj s manzelkou, tak by som bol asi lenivy riesit to.
Mozno by este stalo za pokus oslovit pred odchodom toho prideleneho pracovnika, ci nevie ponuknut nejaku zlavu, ktora nie je naviazana na nejake zamotane podmienky s appkami a podobne.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Mbank mam od zaciatku ako u nas funguje a spokojnost/medzitym som vyskusal aj skoro vsetky ostatne banky/. Jediny problem je ak castejsie zvyknes vkladat hotovost, lebo nemaju pobocky. Tiez maju pomerne zlozity internet banking ale ked si nan zvyknes, tak ho naopak ocenis, lebo da sa tam nastavit tolko parametrov ktore ine banky nezvyknu poskytovat.
JanoP
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 22 10, 2020 10:46 am

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa JanoP »

Ja osobne vyuzivam mBank a Fio. Fio mi velmi pasuje, novy IB je uz OK. Mam viacej uctov, je to prehladne. Obe banky su fajn, ale ako pise Trumpeta1978, ak mas potrebu v banke riesit veci osobne, resp. hotovostne operacie, tak to uz je zlozitejsie.
Mam tiez ucet v TB (exZuno) ale skoncilo mi davnejsie obdobie 100% zlavy na mesacnom poplatku a platim 7€ co ma vytaca. Lebo nedavaju mi viac ako potrebujem a ako dostavam aj v mBank alebo Fio :) ..ale chystam sa u nich zmenit na "Legislativny ucet" za 0€. Chcem to vyskusat, lebo podla popisu sluzieb by mal obsahovat vsetko co dnes standardne potrebujem a charguju ma za to 7€ :D
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Betruger »

Nechápem, ako môže niekto dobrovoľne v dnešnej dobe platiť 7 EURO za vedenie účtu. Banka, ktorá má pobočkovú sieť a má vedenie účtu zadarmo plus tuším napríklad aj výbery z bakomatov po celom svete zadarmo, je UniCredit Bank. Jediná podmienka je, aby tam človeku prišlo mesačne aspoň 400 Euro. Majú tie ostatné banky niečo navyše, nejakú pridanú hodnotu, aby za to človek oproti UniCredit platil ?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

klasicke kamenne banky maju enormne naklady oproti netovym bankam preto maju aj pomerne vysoke poplatky. Iny zasadny rozdiel medzi nimi nie je.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Glogol »

Napriklad ja mam TB a neriesim 3,50 kazdy mesiac. Mohol by som mat aj nulu keby som chcel od nich dajaky produkt ktory nepotrebujem. Ale to je jedno. Paci sa mi platenie cez ich IB ( scenner) a mam tam 20 rocnu historiu. Ked chcem dajaku platbu pred x rokov tak ju najdem. Deti dostali od TB 20 ci 30 a kym su studenti maju to zadara a ked chcu peniaze poslem im a maju to ihned. Manzelku ale ktora TB nejako extra nepotrebuje som presmeroval do Raifky za nulu. Proste platim len 3,50 mesacne ja. A cela rodina si vie online preposielat peniaze ( Raif a TB su tiez online). Mne to za to stoji. Neriesim. Co je dobre pre jedneho nemusi byt pre ineho. p.s. Co je dobry IB od TB som pochopil ked som videl manzelkin IB od Raifky. Na pobocke som nebol x rokov.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa martinpa »

Tatra banka dodnes nedokaze trvale prikazy do zahranicia :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

martinpa napísal: Pi 20 11, 2020 6:23 pm Tatra banka dodnes nedokaze trvale prikazy do zahranicia :)
Recht. A x krát som ich na to už upozorňoval aj v rámci ich prieskumov spokojnosti, telefonicky atď. A ako som zistil telefonicky u iných, tak pokiaľ viem, ako jediná banka u nás! Hlavne že sú tak inovatívni, digitálni, technologickí a neviem ešte čo :) Ak má niekto účet napr. v degiru a chce si tam pravidelne sporo investovať, musí každý mesiac klikať a hlavne nezabudnúť :roll:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ako každý rok, tak aj tento rok som bol opätovne kontaktovaný TB v rámci ich prieskumu spokojnosti zákazníkov. A opätovne som povedal, že mi u takej inovatívnej banky chýba zahraničný trvalý príkaz :) never ending story
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak mas ucet tak mozes pouzivat domaci trvaly prikaz. Doplnat na ucet mozes zo zahranicia obcasne. Predpokladam, ze to viete.

Ja som ignoroval prieskum, ale mozno sa k tomu vratim.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Rokosák ja chcem zadať trvalý príkaz z účtu v TB do zahraničia :) A to nemajú.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa martinpa »

Uprimne, to je full retard, ak banka dnes neponuka TP do zahranicia, ale iba nejake nepouzitelne zahranicne SEPA inkaso. Ale podla mna si to oni ospravedlnuju ako nejaku bezpecnostnu feature, ako ked kedysi odmietali dat do appky login cez biometriu. To bolo tiez lol.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ano, odzaciatku si myslim ze to tam nemaju z nejakych svojich bezpecnostnych dovodov.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

inac ako tak kontrolujem vypis z KK od najnovsieho sponzora galerie, tak nejak zabudli po novorocnych oslavach uplatnit 100% zlavu z poplatku za kreditnu kartu... tak si ked tak skontrolujte vypisy...
Som zvedavy, ci by som aj ja mal 30 dnovu lehotu na vyjadrenie sa, keby som im poslal nizsiu splatku hypo :)
SomPanko
Silver Member *
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 01 09, 2017 4:14 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa SomPanko »

Neboli nejake zmeny v cenniku a mozno aj zlavach z poplatkov? Pamatam si,z e pred par mesiacmi posielali novy cennik aj so zmenami a bolo tam vela novych poplatkov. Ja kreditnu kartu nemam a podla vypisu mam chvalabohu aj nadalej vedenie uctu zadarmo.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

SomPanko napísal: Po 04 01, 2021 7:54 pm Neboli nejake zmeny v cenniku a mozno aj zlavach z poplatkov? Pamatam si,z e pred par mesiacmi posielali novy cennik aj so zmenami a bolo tam vela novych poplatkov. Ja kreditnu kartu nemam a podla vypisu mam chvalabohu aj nadalej vedenie uctu zadarmo.
tak hned som pozrel na stranku a tvaria sa, ze v tomto vsetko postarom...
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa rmaly »

tak pisali, ze technicke problemy a poplatky (plosne) vratia...
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Substance242 »

Odchádzam po 20 rokoch z TatraBanky (stačí mi jedna banka), nenechal som tam žiaden trvalý príkaz ani nič, všetko prázdne, len 10 € na účte že to musí stačiť... prd. Poplatok za poistenie úveru ktorý už od júla neexistuje, poplatok za bankové služby vysoký ako nikdy predtým lebo počas mesiaca čo to asi ručne uzatvárajú už nemám balík, rovnako poplatok za platobnú kartu, a keďže som zrazu v mínuse tak nepovolené prečerpanie. :-) No nič, poslal som tam ešte € na vyrovnanie, čo sa dá robiť.

Edit: Inak dodám že ja som bol so službami vlastne spokojný, povedal som im to aj keď mi volali, prešli sme si "spolu" úvermi a hypotékou a tak podobne a pohoda, a online banking a appka sú super. Jedine ma iritovalo že zmena bydliska nikdy nezafungovala úplne a napríklad taká VISA karta chodila aj o osem rokov neskôr na nesprávnu. :-)

Edit 2: Jo a ešte ma iritovalo keď sa jeden čas menili rýchlo za sebou moje osobné... čo to bolo, poradkyne? Zvyknem si na jednu a zrazu dali asi v rámci tréningu ďalšiu a tak dokola, tak som tu pre vás skúšobná opica alebo čo. ;-)
Naposledy upravil/-a Substance242 v St 01 09, 2021 1:26 pm, upravené celkom 2 krát.
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
Jari
Platinum Member ***
Príspevky: 778
Dátum registrácie: St 28 01, 2015 6:01 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Tatrabanka

Príspevok od používateľa Jari »

Ti, ktori mate osobne skusenosti, odporucili by ste Tatrabanku? Teraz maju akciu vedenie uctu TatraPersonal (7€ mesacne) zadarmo na 12 mesiacov, v pripade presunu uctu z inej banky je to 24mesiacov.
Time in the market beats timing the market…
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"