SLSP

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: SLSP

Príspevok od používateľa Rado »

Ak sa používa karta, tak ako má tak nie je problém, ten nastane, ak sa zadajú údaje z karty na pochybnej stránke. Bezpečnejšie je zadávať kreditku. Človek príde max. o limit a nie celý účet. V obchodoch je lepšie platiť mobilom alebo hodinkami ako kartou. Bezkontakntne sa dá platiť 5x potom to chce PIN kvôli bezpečnosti.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tiez mam mBank a aj ked ich internetbanking je z tych zlozitejsich, tak zase ponukaju moznosti ktore ine banky v IB vzdy nemaju. Takze napr mam standardne internetove platby uplne vypnute. Takze aj keby prislo k uniku udajov o karte u nejakeho obchodnika, tak pachatel nedokaze z mojej karty zaplatit nic. Vzdy to odblokujem az tesne predtym ako idem nieco cez net platit. Ano je to trochu nesikovne, ale clovek ziskava za to vysoku bezpecnost. Takto som urobil uz stovky platieb debetkou cez rozne aj dost pochybne eshopy a ani jeden podvod.
rastislaf
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa rastislaf »

Na online platby (a najma tie viac pochybne, ked niekde nakupujete prvy krat v zivote) je najlepsie pouzivat docasne virtualne karty - vytvoris v appke virtualnu kratu, zaplatis, kartu zmazes. Super to ma vyriesene Revolut, ale aj u nas to ponuka myslim Tatrabanka a teraz uz aj 365ka.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa segi »

Mám takú otázočku k podmienkam vedenia účtu zadarmo.
Jedna z podmienok je platba kartou min 200€ od 1.3. 250€.
Nevie niekto náhodou či sa rátajú do tohto aj platby kartou na internete tj. keď zadám číslo kart, dátum meno a CVS? Respektíve platba cez Google Pay?
GiovanniX
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Pi 17 12, 2021 5:06 pm
Has thanked: 28 times
Been thanked: 4 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa GiovanniX »

segi napísal: Pi 11 02, 2022 11:53 am Mám takú otázočku k podmienkam vedenia účtu zadarmo.
Jedna z podmienok je platba kartou min 200€ od 1.3. 250€.
Nevie niekto náhodou či sa rátajú do tohto aj platby kartou na internete tj. keď zadám číslo kart, dátum meno a CVS? Respektíve platba cez Google Pay?
Ano rataju sa aj tie
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Robino napísal: Pi 11 02, 2022 7:38 pm Ahojte, v poplatku za spravu 0,6% je uz zahrnuta aj dan?
To si si asi pomýlil vlákno. Ohľadne investovania cez SLSP je samostatné vlákno viewtopic.php?p=140855#p140855
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: SLSP

Príspevok od používateľa Substance242 »

Len pre info, potvrdzujem funkčnosť "okamžitej platby" do/z "Transactive Systems UAB Litva". Uľahčuje to možnosť impulzívnej investície do krypta ktorú potom človek ľutuje. ;-)

(ale že nastavím večer na mobile kategóriu pohybu a ráno je vymazaná ma irituje stále heh)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa segi »

Môžem tiež potvrdiť "okamžitú platbu" na IBKR. Myslím že som to posielal na Nemecký účet.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa Joki »

Najväčšej banke na Slovensku stúpol v prvom polroku zisk o 40 percent. Slovenská sporiteľňa zarobila v čistom takmer 140 miliónov eur, čo je najviac v posledných rokoch. Banke stúpli úroky z výnosov aj príjmy z poplatkov.

Sporiteľňa patrí do skupiny Erste, tej v prvom polroku tiež vzrástol zisk, a to o 30,7 percenta na 1,49 miliardy eur.

Úroky rastú v celej eurozóne, keďže Európska centrálna banka zvyšovala sadzby. Ľuďom sa tak predražujú hypotéky, zvyšovali sa aj úroky na vkladoch.

Podrobnejšie údaje Slovenskej sporiteľne

čistý zisk sa zvýšil z 99,8 milióna eur na 139,7 milióna eur,
výnosy z úrokov stúpli o 20 percent z 213,3 milióna eur na 256,4 milióna eur,
príjmy z poplatkov a provízií rástli o 7,4 percenta z 93,8 milióna na 100,7 milióna eur.
https://www.slsp.sk/sk/aktuality/2023/7 ... 3-vysledky
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Wolf
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 19 04, 2021 10:29 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Re: SLSP

Príspevok od používateľa Wolf »

Upravujeme Sadzobník poplatkov

Z dôvodu vývoja na bankovom a finančnom trhu, ktorý objektívne ovplyvňuje poskytovanie bankových produktov alebo podmienky ich poskytovania, upravujeme:

(…)

Investovanie

Zavádzame poplatky k službe Držiteľský účet – slovenské cenné papiere
 "Poplatok za vedenie slovenských cenných papierov na Držiteľskom účte Banky“ so sadzbou 0,20 %.
 „Poplatok za vedenie akcií jednoduchej spoločnosti na akcie ročne“ so sadzbou 30,00 €.
V časti Uloženie zlatých odliatkov meníme poplatok „Priemerná hmotnosť uložených zlatých odliatkov v kalendárnom mesiaci (v gramoch)“ na (Hmotnosť v gramoch/1000) x 30,00 €, min. 3,00 €, max. 50,00 € (pôvodne (Hmotnosť v gramoch/1000) x 15,00 €, min. 3,00 €, max. 30,00 €).


U ETF sa poplatok za nákup/držanie nezvyšuje.

https://www.slsp.sk/sk/landing-pages/up ... a-01012024
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"