Fio

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
martinpa
Active Member
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Fio

Príspevok od používateľa martinpa »

Nevidim tu nejaku vseobecnu temu k Fio, tak sa opytam tu.

Stala sa mi teraz taka zaujimava vec a zaujimalo by ma, co si o tom myslite, pripadne ci nemate podobnu skusenost. Nestala sa mi skoda, len sa snazim aj pre buducnost prist na potencialny problem, kde to mohlo vzniknut.

Fio mi zablokovalo pristup do IB, appku aj debetku z dovodu zneuzitia karty/pristupu do IB. Nevedeli mi uplne presne povedat, co sa stalo, lebo raz sa mi niekto mal prihlasit do IB, ale ako zneuzita je oznacena karta a nejake extra detaily som k tomu nedostal.

Nejaku ucelenejsiu info mam akurat, ze sa niekto zo zahranicia prihlasil do mojho IB, ale nechapem, preco mi blokovali aj kartu, ked k nej sa cez IB ani nedostane, iba vidi, ze ju mam k uctu. V zasade by sa nemalo nic stat, lebo bez potvrdenia SMSkou sa z uctu neda nic poslat. Co je ale funny, ze heslo mi neohlo leaknut z hacku inej stranky, lebo je pre Fio unikatne + nebolo trivialne na bruteforce nejakym amaterom.

Vo Fio si mysleli, ze heslo utocnik dostal tak, ze som klikol na nejaky podvodny email, no ja som na nic neklikol :)

Co sa tyka zneuzitia karty, tak tu som za posledny pol rok pouzil iba raz v obchodnom centre v bankomate velkej banky, takze nejake klonovanie nepredpokladam + neviem, co by malo zneuzitie karty s ukradnutim pristupu do IB. Potom som kartu pouzil parkrat cez Google Pay, ale to je myslim safe.

Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Re: Fio

Príspevok od používateľa Martin7 »

To je zaujímavé, ale z čoho usúdili, že ten kto sa do účtu prihlasoval nie si ty? Asi podľa počtu pokusov o prihlásenie.Ja mám len obchodný účet Fio a tam si môžem heslo meniť a aj si ho mením pravidelne. Heslo nedáva zmysel a mám v tom algoritmus ako ho zmením. Zároveň je tam len 5 možností, inak sa nedá hodinu prihlásiť. Na klasickom účte nejde meniť heslo? Ideálne, keď má heslo min. 13 znakov, to stačí.

PS: Matelko chcel ľuďom nazerať do účtov, nebol to on? :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Keďže sa ma často pýtate na brokera, mám Fio.

martinpa
Active Member

Martin7 napísal:
Št 13 05, 2021 7:41 pm
To je zaujímavé, ale z čoho usúdili, že ten kto sa do účtu prihlasoval nie si ty? Asi podľa počtu pokusov o prihlásenie.Ja mám len obchodný účet Fio a tam si môžem heslo meniť a aj si ho mením pravidelne. Heslo nedáva zmysel a mám v tom algoritmus ako ho zmením. Zároveň je tam len 5 možností, inak sa nedá hodinu prihlásiť. Na klasickom účte nejde meniť heslo? Ideálne, keď má heslo min. 13 znakov, to stačí.

PS: Matelko chcel ľuďom nazerať do účtov, nebol to on? :)
No bola to vzdialena krajina v ramci Europy, z ktorej som sa nikdy neprihlasoval. Ale pochybujem, ze to bolo tym. Krajina prihlasenia asi nic neznamena a za to sa z mojich skusenosti neblokuje, mozno maju aj nejaky blacklist IPciek, neviem ako to funguje.

Heslo musel dat na prvy pokus, hadat to urcite nemohol. To heslo bolo v takomto formate: s9otxkv8wtwfq69m87iw522an7sdbdykmp4o8okh87oainn2jvoy7k

Sledoval som FB, ci nahodou su aj ine pripady, ale Fio (ceske) akurat upozornovalo na nejake podvodne emaily.

Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Hlavne či sa dá zmeniť to heslo?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Keďže sa ma často pýtate na brokera, mám Fio.

martinpa
Active Member

Ano, da sa.

martinpa
Active Member

No, je to este zaujimavejsie, v logoch IB nemam v ten den nic, iba svoje IP adresy a svoje prihlasenia a to sa tam loguje kazde uspesne/neuspesne prihlasenie, kazde zobrazenie stranky. Len zrazu je tam poznamka phishing od Fio, ked ma blokli.

rmaly
Platinum Member ***
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm

Príspevok od používateľa rmaly »

Zaujimave, zatial sa mi to nestalo (klop klop)... Nemohol im interne vzniknut nejaky issue? Len ma tak napadlo, ze som cital, ze (minimalne ceske) Fio teraz vymakalo nastavenia bezpecnosti kariet (ze su najlepsi na trhu), lebo si mozes ponastavovat milion patsto kadejakych atributov. Tak ci im nejak nezblbol system pri tom... To by aj vysvetlovalo ze sa to dotklo karty... Ale to len strielam od boku...

https://www.penize.cz/osobni-ucty/42633 ... ovat-i-dcc

Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"