Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Páči sa vám obsah stránky http://www.kreditnekarty.eu?

Áno
10
77%
Nie
3
23%
 
Celkom hlasov: 13

gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa gangstro »

Ďakujem všetkým za odpovede.
Aké sú to debetné karty s cash backom? Kde sa dajú vybaviť?
Osobne tiež mám tesco kreditku a vybavujem si autokartu. Lebo k O2 kreditke sa nejak nemôžem dostať. Kto by vedel ako sa k nej dostať budem rád za každé info.(aj keby sa dala požičať )
Kontrast
Active Member
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Ut 07 02, 2012 10:16 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Kontrast »

Uprimne, nikdy som nepochopil, preco je dobre pouzivat kreditnu kartu ak ma clovek debetnu a peniaze na ucte(?)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

debetna karta s cash backom , platobna karta k osobnemu uctu , ja mam napr. slsp za kazdy nakup cez kartu 0,5 % z nakupu mi vratia na ucet na konci mesiaca.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa gangstro »

Mať účet v slsp je kravina - keďže si zaň platíš.Tak ti karta vráti to čo dáš banke. Mám účet v mbank a je to zadarmo a mám ušetrených 5 eur mesačne.
Pre Well: ak ak nemám peniaze na účte? Ale práve v ten týždeň ich nemáš? A keď ti karta vracia peniaze je to super.
Napr. tesco karta - vracia síce iba poukážky do Tesca - ale kto ti dá ročne 50 eur len tak?
Preto zháňam O2 kreditku - tá vracia až 2% z obratu - to je už skoro ako zlatá baňa:) Kto má takú kartu - rozdelím sa s know how:)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa rmaly »

ja som mal chvilu (cca 15 mesiacov) kreditku od Tesca a bol som viac menej spokojny:
(+)
prehladne - doba uveru bola vzdy od prveho do posledneho v mesiaci, splatnost vzdy tusim 16 nasledujuceho mesiaca
vracala 1% vsade okrem Tesca, 2% v Tescu - len poukazky
dost dobry vernostny program - ak za rok (poslednych 12 mesiacov) nakupite za >1200 eur, tak je ten konkretny mesiac zdarma (toto keby zaviadla TB, tak mi to staci a nie tie ich odrbavacky co maju :( )
(-)
vcelku nizky uverovy ramec, ked som rusil, tak by mi zrazu zdvihli, ale to uz som ja nechcel
ziadna sms notifikacia ani mailova. jedine z vypisu si odkontrolovat kedy a kolko som zaplatil (alebo cez hotlinku)
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa sufo »

V Tatra banke mas kreditku zadarmo ak nou zaplatis aspon 300 EUR mesacne. Ked som nou robil tri rodinne nakupy a platil dvakrat za naftu do auta mesacne, tak som to vzdy prekrocil: http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/fy ... romna.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Diners club ma zasa vyhodu, ze na nej je az 60-dnova doba splatnosti a napriklad na letiskach (aj vo Viedni) su lounge do ktorych umozni vstup: http://www.dinersclub.sk/white" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba kreditky posudzovat podla vlastnosti, ktore od nich ocakavas.
PeterSch
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2012 9:20 am
Been thanked: 2 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa PeterSch »

"Uprimne, nikdy som nepochopil, preco je dobre pouzivat kreditnu kartu ak ma clovek debetnu a peniaze na ucte(?)"
Ani ja tie peniaze nepotrebujem - ale prečo to nevyužiť. Banky na nás zarábajú dosť - takto im to môžem aspoň trochu vrátiť :D
Tu niekde na fóre už dávno odznelo, že sa treba snažiť aby všetky veci/aktivity boli ziskové. Všetci sa sťažujú, že veľa platia za bankový účet - ja neplatím za bežné bankové služby mesačne ani cent. Práve naopak, ja mesačne na bankách zarábam :) Bežný účet mám zadarmo (ČSOB Pohoda) a na kreditke sa mi za mesiac vráti tak 4-5€.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PeterSch napísal:"Uprimne, nikdy som nepochopil, preco je dobre pouzivat kreditnu kartu ak ma clovek debetnu a peniaze na ucte(?)"
Boli časy, keď sa bez kreditky nedalo cestovať ( napríklad požičiať si auto, rezervovať hotel ) alebo vykonávať niektoré zahraničné platby ( hlavne predplatené, pravidelné služby ). Kreditka bola dôkaz, že máš kredit ( dôveru banky ) a čistý úverový register.
Tieto veci boli a sú dôležité hlavne v zahraničí. U nás sa kreditky a úverové registre rozmohli len v posledných rokoch.
No a v neposlednom rade som na kreditke vždy miloval, že sa ňou platilo bez naťukávania pinu - len podaním predavačke/čašníkovi. Nuž, ale to už zrušili, lebo teraz mám obidve kreditky začipované a treba nahadzovať pin.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa rmaly »

sufo napísal:V Tatra banke mas kreditku zadarmo ak nou zaplatis aspon 300 EUR mesacne. Ked som nou robil tri rodinne nakupy a platil dvakrat za naftu do auta mesacne, tak som to vzdy prekrocil: http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/fy ... romna.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Diners club ma zasa vyhodu, ze na nej je az 60-dnova doba splatnosti a napriklad na letiskach (aj vo Viedni) su lounge do ktorych umozni vstup: http://www.dinersclub.sk/white" onclick="window.open(this.href);return false;

Treba kreditky posudzovat podla vlastnosti, ktore od nich ocakavas.

No, praveze to nie je mesacne. Toto ma na tom stve. Kazdy ukon ma iny casovy ramec. Napriklad v mojom pripade je:
Cyklus 1 ("tento mesiac") 21/2/2012 - 27/3/2012 - to je uverovanie
splatnost je 10/4/2012 (vynimocne stvrtok kvoli Velkej Noci)
a ten vernostny program je od 28/2/2012 - 27/3/2012 - ale len pre autorizovane platby. To znamena, ze ani srnka sa nevyzna.

A teraz si vezmime pripad (cisto teoreticky), ze nech mam uverovy ramec 2000 eur. Nech sa nejaky cyklus konci 22 v mesiaci. ja uhradim splatku (celu) a 24 miniem celych 2000 eur. Dalsi cyklus mam spoplatneny, lebo uz nestihnem uhradit dlznu sumu (uhradit sumu hocikedy to TB zrusila pred nejakymi 6 rokmi) tak sa mi tych 2000 eur zarata este k tomu prvemu cyklu vernostneho programu a mam smolu.

To som este zabudol doplnit k tomu Tescu, ze suma sa da uhradit hocikedy...
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa gangstro »

Už niekto videl tú O2 kreditnú kartu? Či sa o nej len hovorí a nikde nič:)
zinok
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 7:57 pm
Been thanked: 1 time

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa zinok »

máte niekto Tesco Kreditnú kartu?

Ako prebieha proces podania žiadosti? Ten formulár, ktorý majú na webe mi príde až moc jednoduchý na to aby to bola žiadosť o kreditku. Predpokladám, že následne nasleduje telefonát, kde si do telefónu všetko vypýtajú. Čo nasleduje ďalej? Príde ku mne kuriér, ktorý bude moje doklady kontrolovať, alebo budú chcieť aby som im poštou poslal kópie?
PeterSch
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Pi 24 02, 2012 9:20 am
Been thanked: 2 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa PeterSch »

Ja som si ju bol vybaviť priamo v Tescu - oddelenie finančných služieb. Odmietam zadávať toľko takých "súkromných" dát cez Internet.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa rmaly »

Ja som ju volakedy davno (august 2010) vybavoval, tak priamo s tetuskou v Tesco. Zadala infosky, system overoval (teda na druhej strane asi v uverovom alebo akom registry) a potom si nepamatam ako to bolo, ale urcite som musel este dodat potvrdenie o prijme. Ale aj tak mi schvalili nizky ramec (1010 eur), tak som to potom zabalil po roku cca.
Nebola zla, ale chybali mi tam notifikacie a prehlad (aspon cez nejake web rozhranie) - inac bola fakt dobra
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa romino »

ozivim temu.
Prisla mi do pozornosti Kreditna karta od SLSP:
http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/credi ... saclassic/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma s nou niekto skusenosti ?

podla mojich obratov by som ju mohol mat zadarmo, podmienkou je 3000eur obrat rocne = 250 eur mesacne, myslim si ze s prehladom.
Tak to chapem ze vracaju priamo na ucet karty 1% z kazdej zaplatenej sumu, co je obrovsky rozdiel oproti Tescu, ktory to vrati len vo forme poukazok ktore sa daju uplatnit len v Tescu (a ako badam, Tesco dako podrazelo .. prave cca od toho casu ako ludia mozu akoze super setrit s Clubcard :P )
A obrovska vyhoda sa mi zda, ze s tou SLSP kartou automaticky je aj zlavova Sphere karta, a poznam par lokalov/obchodov, kde chodim tak ci tak, a s tou Sphere by som podla toho dostaval zlavy 5 - 10% a pod.
je to vsetko take super, alebo len nevidim nejaky fintu co je v tom ?

vyska uroku a pod. ma nezaujima, ani Tesco kartu nemam na to aby som si naozaj "poziciaval", vzdy som vsetko hned vyplatil.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa gangstro »

O kreditke z SLSP moc neviem. Nemusáš tam mať účet?
Ale ja využívam autokartu - z nákupov vracajú 1% z tankovania benzínu až 3%. Sú tam smiešne poplatky
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa romino »

tak tu kartu od SLSP nakoniec mam. Tzv. Stedru kartu. To je u nich taka novinka. Ucet k tomu nemusi byt ! Je prakticky to iste ako kreditna karta. Len ma uverovy ramec max. 1500eur. Pre mna ok, dostal som tento max. No a neplatia sa tam nejake uroky, ale skor fixne peniaze, t.j. ak visis od-do, tak nazvys zaplatis napr. 10 eur a pod, tie veci ma nezaujimaju, kedze ako aj doteraz "som sa prikryval len takou perinoou na ktoru mam", cize nemal som karty na realne "poziciavanie si"

Hlavne ze je zadarmo !! Ziadne mesacne alebo rocne poplatky. Bol sice poplatok 8 eur za vydanie, na 3 roky. Aj ten mi vratili, lebo bola akcia, ze ak hned som spravil nad nejaku sumu platby, tak mi ho vratili. Takze najblizsie zaplatim nieco nezmyselne zbytocne len o tie 3 roky, iba 8 eur (ak samozrejme nezmenia podmienky :)

Je k tomu aj pristup do internetbankingu, super vec, clovek si moze priebezne kontrolovat transakcie. Aj sms ! (vsetko zadarmo)

No, a teraz potesili dalsou akciou, ze do konca maja, ci juna dokonca vracaju 2% na ucet z kazdeho nakupu, nie standardnych 1%. Tiez potesi. Takze Tesco karta, cau.

No a zaroven z touto kartou mate aj tzv. zlavovu kartu Sphere, od ktorej som viac ocakaval, zatial zistujem ze to je velka trapnost. Pytam si zlavu na tu kartu v nejakej restauracii, ktora je v zozname Sphere poskytujucich zlavu, tam o nicom nevedia, resp. povedia ze ich ta siet sice oslovila, ale nikdy s nimi nic nepodpisali, takze nedavaju zlavu.
Tam kde daju zlavu, tam zase ocividne maju premrstene svoje ceny, a bud davaju aj tak tie iste zlavy na svoje vlastne vernostne karty (ktore vydavaju zadarmo ... uz to je hned znak ze taky obchod ma premrstene ceny), alebo ak je to restauracia tak pravidelne robi akcie typu 2 pizze, 3. zadarmo (zase len znakom toho ze v zaklade ceny premrstene)... ... takze ist tam s tym, ze hura, mam zlavu 5% s kartou Sphere ? :)

Takze cele len tah na ludi, dostat ich do predrazenych prevadzok, a aby odchadzali s dobrym pocitom, ze ako usetrili.

Sorry za ten off-topic, sumar: Stedru kartu od SLSP mozem odporucat, ale z bonusu zlavova karta Sphere k tomu sa naivne neteste :)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Biosko »

Dokopy sa da povedat ze som este nikdy nevyuzil ziadnu tu super zlavovu bonusovu kartu. Bud som nevedel ze nejaky obchod alebo nejaka prevadzka ponuka nejaku zlavu. Veru ked niekam idem tak si nekontrolujem ze cim sa tam da uplatnit zlava a potom plati to iste co si povedal. Takze suma sumarum to 1%/2% casback mozno potesia. Ostatne neviem. Ale inak ja kreditky zatial vobec nepouzivam. Firma kde robim mi nanutila Diners kreditku a vyuzil som ju tak max na biznis tripe kedze som nechcel plytvat svojimi prostriedkami.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dik romino, dobry post
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa filip glasa »

dnes som bol v SLSP a padlo mi oko na tu stedru kartu. Ze nech mi ju rovno daju. Ale my nezamestnani sme neni az taki jednoduchi pre banku :D
Kedze ide o uverovy produkt, tak musim doniest danove priznania a potvrdenie z danoveho uradu a este potvrdenie z valneho zhromazdenia.

Tak pankovi hovorim, ze kaslem na to. Sa mi nechce tolko okolo toho uradovat. Sak mi furt do posty chodi milion kariet kde nikto papiere nepotrebuje a davaju ti uverove ramce jak hovado.

Ale on mi zacal vysvetlovat jak je tato vyhodna, a bez poplatkov za vedenie a 2% z nakupov atd. Tak tusim zajdem na ten danovy urad a urobime si doma valne zhromazdenie :lol:
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa romino »

Napisal som aj zak. linku Sphere, spomenul som im prevadzky kde mi zlavy nechceli dat, musim pochvalit ze mi prisiel urychlene email na ktorom si dal dotycny pracovnik zalezat, ako tie pripady preveria, ako su radi ze som im nahlasil a pod., uistenia ako je ich karta naozaj vyhodna. Tak este nelamem nad tym palicu. Este mi to stoji za to pri vstupe do obchodov, restauracii mrknut na nalepky na vchod. dverach ci tam nie je nahodou logo Sphere :) Ako mozny bonus ked idem do prevadzky kde mam tak ci tak namierene.

Inac ju vydavaju aj ako samotnu, za nejakych 60 eur na 3 roky. Tak to naozaj nie.
SLSP vie poskytovat samotnu kreditku za jedni z najlepsich podmienok na trhu (teda aspon podla mojich potrieb) a k tomu este bonus co ma mat hodnotu 60 eur ?? Too good to be true. (ze je to naozaj taky hodnotny bonus :) )
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa kobolcs »

uz som sa potesil ze funkcna kreditka s bonusom , len som sa cudoval ze prave Sporka by to vytiahla z klobuka.
A potom citam citam a co nenajdem , davam do pozornosti stlpec p.a., ja viem kreditka sa ma splacat na cas a v celej ciastke a do 20% p.a. pokutu beriem za blbost pardoon za komfort ale tu je az 45% p.a.:
Kreditné karty VISA
Výška čerpania Celkového úverového rámca k začiatku účtovného obdobia znížená o sumy všetkých splátok Klienta uhradených ku Dňu splatnosti (v EUR)
Úrok vyjadrený v eurách
("Poplatok za Komfort")
Úrok vyjadrený v % p. a.
Do 14,99 0,00 EUR 0,00
15,00 - 39,99 0,55 EUR 44,0 % - 16,5 %
40,00 - 79,99 1,50 EUR 45,0 % - 22,5 %
80,00- 149,99 3,00 EUR 45,0 % - 24,0 %
150,00 - 299,99 5,50 EUR 44,0 % - 22,0 %
300,00 - 599,99 10,50 EUR 42,0 % - 21,0 %
600,00 - 899,99 15,00 EUR 30,0 % - 20,0 %
900,00 - 1199,99 18,00 EUR 24,0 % -18,0 %
1200,00 a viac 21,00 EUR max. 21,0 %
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa filip glasa »

no sak to je jasne, ze si tie bonusy vyberu na urokoch. O tom su kreditky. Tiez mi to doplo ked mi v banke vysvetloval, ze tam nepocitaju uroky, ale ze su na kreditke fixne sumy poplatkov namiesto uroku :D
Proste ked chces kartu plnu bonusov, tak dlh splacaj v termine. Potoms a oplati. Inak zarobi banka. To je princip kazdej kreditky a banky vedia, ze to obcas zabudnes (alebo nemas z coho ) zaplatit.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Biosko »

Hmm existuje aj Lyoness karta, nie je sice kreditna ale funguje ako cashback napriklad vo Freshi :D 1% a druhe percento tusim ide na dajake bonusove somarinky.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

mam otazocku:
je bezne pri kazdej kreditke, ze ak clovek nezaplati vycerpanu sumu v ramci bezurocneho obdobia, tak mu nauctuju uroky spatne, ododna zaplatenia tej ktorej platby ?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa rmaly »

peter.cmorej napísal:mam otazocku:
je bezne pri kazdej kreditke, ze ak clovek nezaplati vycerpanu sumu v ramci bezurocneho obdobia, tak mu nauctuju uroky spatne, ododna zaplatenia tej ktorej platby ?
Myslim si, ze by to tak nemalo byt, lebo napriklad v Tatre specialne pisu, ze napriklad vyber hotovosti z kreditky sa uroci odo dna vybratia - tak predpokladam, ze platby sa neurocia odo dna zaplatenia...
Ved preto je na kreditkach "bezurocne obdobie"...
Ktoraze to banka je taka "proklientska"? :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tesco kreditka .. aspon teda predpokladam, ze je to tak ako pisem, lebo na vypise sa mi objavilo "uroky za nevyuzite bezurocne obdobie". Kedze som bol na dovolenke, zaplatila sa mi iba minimalna splatka cez trvaly prikaz a celu sumu som dorovnal 3-4 dni po uplynuti bezurocneho obdobia. No a sup, na vypise vidim nie len uroky za tych par dni (osobitna polozka), ale aj "uroky za nevyuzite bezurocne obdobie".
zinok
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 7:57 pm
Been thanked: 1 time

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa zinok »

Dakujem za tip na kartu od SLSP, je to tiez zaujmava alternativa, hlavne k nej podla vsetkeho ponukaju SMSky, internet banking, :)

Medzicasom som si vybavil tesco kreditku, aj riadne otestoval.
Z cim som velmi spokojny a nie je to najditelne v ziadnych cennikoch su konverzne kurzy pri platbe v CZK a HUF.
V jeden den u toho isteho obchodnika urobena transakcia 1000CZK, rozdiel medzi tesco kreditkou a debetnou Visou electron od Tatry cca 3,6%. Neviem ci je to vlastnost, ze jedna je Visa a jedna je MasterCard, alebo si Tatra nieco pripocitava, ale karta prijemne potesila.


Tesco ma pred casom potesilo, ze nove karty zacali vydavat s bezkontaktnou funkciou, hned som volal na infolinku, ze chcem vymenu ale moje nadsenie hned opadlo. Tvrdia, ze sa to neda, lebo nove bezkontakne karty maju ine uverove podmienky. Ak by som poziadal o znovuvydanie karty, prisla by ta ista. Ak by som povodnu zrusil o nova by bola zamietnuta... az po 6 mesiacoch... Ale tvrdili, ze buduci rok planuju oslovit existujucich klientov s ponukou vymeny.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

zinok napísal: Tesco ma pred casom potesilo, ze nove karty zacali vydavat s bezkontaktnou funkciou, hned som volal na infolinku, ze chcem vymenu ale moje nadsenie hned opadlo. Tvrdia, ze sa to neda, lebo nove bezkontakne karty maju ine uverove podmienky.
Ja z tej bezkontaktnosti nadšený nie som.


Bezkontaktní platební karty jsou nyní velký hit. Možná ji ve své peněžence máte také a možná o tom dokonce ani nevíte. Ale zcela určitě riskujete, pokud takovou kartu nosíte u sebe. Zloději vás mohou okrást, aniž by vám sáhli do kapsy nebo aniž byste vůbec vkročili do obchodu a peněženku s kartou vytáhli z kapsy.

K přečtení cizí karty vám stačí tzv. NFC čtečka, kterou pořídíte za pár stovek korun.Zloděj v podstatě zopakuje stejný postup jako prodavač v obchodě. Nechá projet kartu čtečkou - či spíše přejede čtečkou přes kartu. Video z pokusu dokazuje, že to lze snadno zvládnout i pokud je karta v peněžence a ta ještě navíc v kapse u kalhot. Stažení údajů nezabere ani sekundu.

Zloděj si tak stáhne údaje o majiteli karty do počítače a může krást. Z karty zjistí jméno držitele karty, číslo karty, datum její platnosti, údaje o transakcích z posledních týdnů a mnoho dalších informací. Vybílit cizí účet přes internet už je pak hračkou.


http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/takhle- ... video.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa miroslav12 »

JUGGLER napísal:
Ja z tej bezkontaktnosti nadšený nie som.


Bezkontaktní platební karty jsou nyní velký hit. Možná ji ve své peněžence máte také a možná o tom dokonce ani nevíte. Ale zcela určitě riskujete, pokud takovou kartu nosíte u sebe. Zloději vás mohou okrást, aniž by vám sáhli do kapsy nebo aniž byste vůbec vkročili do obchodu a peněženku s kartou vytáhli z kapsy.

K přečtení cizí karty vám stačí tzv. NFC čtečka, kterou pořídíte za pár stovek korun.Zloděj v podstatě zopakuje stejný postup jako prodavač v obchodě. Nechá projet kartu čtečkou - či spíše přejede čtečkou přes kartu. Video z pokusu dokazuje, že to lze snadno zvládnout i pokud je karta v peněžence a ta ještě navíc v kapse u kalhot. Stažení údajů nezabere ani sekundu.

Zloděj si tak stáhne údaje o majiteli karty do počítače a může krást. Z karty zjistí jméno držitele karty, číslo karty, datum její platnosti, údaje o transakcích z posledních týdnů a mnoho dalších informací. Vybílit cizí účet přes internet už je pak hračkou.


http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/takhle- ... video.html" onclick="window.open(this.href);return false;

JUGGLERe, nechápu tu tvoji neuvěřitelnou paniku ohledně této věci. Jak již bylo řečeno, existuje několik jednoduchých mechanismů jak tomuto zabránit. A hlavně z karty nevyčteš žádné světoborné informace- vyčteš pouze pár osobních údajů bez kontrolního kódu CVV který je potřebný pro platby na internetu!

Jinak cestuješ do zahraničí? Pokud ano, tak se už smiř s tím, že tvá data už dávno někdo ukradl z Biometrickýho pasu. ten totiž používá uplně stejnou NFC technologii.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa rmaly »

zinok napísal:Dakujem za tip na kartu od SLSP, je to tiez zaujmava alternativa, hlavne k nej podla vsetkeho ponukaju SMSky, internet banking, :)

Medzicasom som si vybavil tesco kreditku, aj riadne otestoval.
Z cim som velmi spokojny a nie je to najditelne v ziadnych cennikoch su konverzne kurzy pri platbe v CZK a HUF.
V jeden den u toho isteho obchodnika urobena transakcia 1000CZK, rozdiel medzi tesco kreditkou a debetnou Visou electron od Tatry cca 3,6%. Neviem ci je to vlastnost, ze jedna je Visa a jedna je MasterCard, alebo si Tatra nieco pripocitava, ale karta prijemne potesila.

Ten rozdiel je podla mojho nazoru (ak som to spravne pochopil) sposobeny presne rozdielom VISA a MasterCard. VISA je v USD a MasterCard v EUR. Takze, ked platis v HUF alebo CZK VISou, tak ides CZK->USD->EUR... ked MaterCard, tak ides rovno na EUR...
Plus TB si berie 1% z platby inej ako v EUR (to samozrejme mozno Tesco tiez, ale tam som to nemal nastudovane)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miroslav12 napísal:
JUGGLERe, nechápu tu tvoji neuvěřitelnou paniku ohledně této věci. Jak již bylo řečeno, existuje několik jednoduchých mechanismů jak tomuto zabránit. A hlavně z karty nevyčteš žádné světoborné informace- vyčteš pouze pár osobních údajů bez kontrolního kódu CVV který je potřebný pro platby na internetu!
Ja nepanikujem. Len dávam borcovi info, že o nič neprišiel. Založil som s touto vecou tému, ale nikto nepoprel to, čo sa píše v tom článku. Ochrana cez špeciálne púzdro na karty ma nezaujíma. Ja nosím karty v peňaženke. Pýtal som sa v banke a tiež to nepopreli. Povedali však, že si môžem funkciu bezkontaktnej platby dať deaktivovať. Asi to tak spravím, lebo som si zatial nikde nevšimol, že by bola tá funkcia užitočná.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 02 07, 2014 3:10 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Adam »

ja som uplne super kartu teraz kupil pred mesiacom od jeden chalana predava polske karty takz. anonymne karty da sa snima uplne vsetko a pritom nikto nevie ze mate ucet cize ziadny exekutor vam nato nevie siahnut proste uplne super vec :)) len neviem ju este maximalne vyuzit :D ked tak mi napiste na adam.sorky@gmail.com co by som s tym este mohol spravit pripadne ju viem objednat :D

mensie info o nej je:
Anonymný účet a kreditná karta s číslom účtu !

Predávame anonymné kreditné karty ( Visa, Master card ) s vlastným číslom účtu
Vydávané Európskou bankou
Vlastný IBAN +SWIFT
Možnosť platit a vyberať z bankomatou po celom svete
100% anonymita = žiadne meno na účte ani na kreditnej karte
100% Legálne
Expirácia karty je 3 ročná
Vlastný bezpečný internet banking a prehlaď platieb

Možnosť si vybrať v ktorej mene platiť USD/EUR/GBP/PLN
Jedná sa o vlastnú reálnu kreditnú kartu bez mena majiteľa !

Výhody
- vhodné pre človeka s exekúciou
- vhodné pre rôzne typy … obchodných činností
- vhodné pre daňové optimalizácie
- vhodné pre anonymný paypal
- vhodné pre príjem peňazí anonymne

V SR niečo kedysi podobné existovalo
http://ekonomika.sme.sk/c/6949321/anony ... ostou.html" onclick="window.open(this.href);return false;

super vec :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak tam vlozim 1000 EUR a na druhy den ich tam nebudem mat, budem sa moct ist anonymne stazovat do Europskej banky ako dalsich sto anonymnych uchadzacov o tych mojich 1000 EUR?

Inak ak by ste chceli anonymne vlozit peniaze, aj ja by som vam vedel vybavit cislo uctu a internet banking :D .
Používateľov profilový obrázok
RogueTrader
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 22 04, 2014 3:55 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa RogueTrader »

To bude nejaka predplacena karta, neco jako Vanilla VISA nebo American Express Gift Card. Ty karty maji platna cisla a da se s nimi platit i online. Ale treba letenku s nimi nezaplatis - z bezpecnostnich duvodu.
Bezne americke banky nabizeji k uctu kreditni karty i pro ostatni cleny domacnosti, bez overovani, takze si muzes udelat kreditku se jmenem "Ferda Mravenec". Ale ja porad nechapu na co je ta anonymita tak moc dobra.
Kdo chce uplnou anonymitu tak si za par set dollaru vytvori offshore firmu a k ni ucet v offshore bance s debetni kartou.
zinok
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 7:57 pm
Been thanked: 1 time

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa zinok »

Pouzivate niekto mobilnu aplikaciu "ucty" ku Stedrej karte od SLSP? Ako sa Vam zobrazuju nazvy obchodov, kde ste platili?
Mne to niekedy ukazuje len a len "Platba kartou" a suma, niekde je aj nazov obchodnika a ked zaplatim v Drogerii DM, tak mi to v detaile ukaze aj adresu, telefonne cislo a cislo uctu aj logo DM.

Ale tych, neoznacenych transakcii je vacsina...
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa romino »

no chvalil som tu Stedru kartu, ale klasika, dobre podmienky vedia banky ponuknut na uvod, a ked je nalakanych dostatok klientov, tak ich zmenia > od 1.1. 2016 je odmena za platbu kartou uz len 0.5%, nie 1%.
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa gangstro »

naj kreditka je aj tak od tesca - 1% všade, 2% v tescu - nemajú žiadne obmedzenia - teda žiadne som nenašiel :D
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa rmaly »

gangstro napísal:naj kreditka je aj tak od tesca - 1% všade, 2% v tescu - nemajú žiadne obmedzenia - teda žiadne som nenašiel :D
no ved hej... len aj to najlepsie je tragedia (nizky uverovy ramec, volakedy bola absencia "internet bankingu")... to ja len ze ked citam co maju aspon v Cechach, nieto este v US, tak je mi na zaplakanie...
romino
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Št 25 11, 2010 9:25 pm

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa romino »

gangstro napísal:naj kreditka je aj tak od tesca - 1% všade, 2% v tescu - nemajú žiadne obmedzenia - teda žiadne som nenašiel :D
.. tam by som to takto jednoducho nezhrnul, 1% pri nakupoch v Tescu moze mat aj ne-majitel ich kreditky. Jedna sa tak ci tak len o nejake trapne body na dalsie nakupy ... a kedze potraviny v Tescu vychadzaju o nejakych 10% drahsie ako u nemenovanej konkurencii ... nepride mi to ako vyhodne, ako "setrenie" :)
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si vybrať dobrú kreditnú kartu.

Príspevok od používateľa Ladis »

?Funguje někomu kreditní karta Visa nebo Mastercard za poplatek snad 30 euro ročně i bez vkladu několik stovek euro každý měsíc na konto?
Mně kreditní karta přestává fungovat, když nedám každý měsíc v jednom kuse 600 euro na girokonto. To je lumpárna, že mne karta stojí 30 EUR ročně a pak mi ji zavřou, když dám na konto třeba 2x 300 euro za měsíc a ne v jednom kuse 600 euro.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"