J & T banka - termínovaný vklad

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pelito
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 09 07, 2010 1:41 pm

J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa pelito »

Povazujete ten ich terminak na 3,6% p.a. za bezpecnu "investiciu"?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: J & T

Príspevok od používateľa filip glasa »

bezpečná je, keďže to istí štát (fond na ochranu vkladov), ale treba zvážiť podmienky. Hlavne nemožnosť predčasného výberu a automatické predlžovanie termiňáku po uplynutí doby viazanosti (treba si dať pozor na koniec viazanosti).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Určite je bezpečnejšia ako tie ich dlhopisy. Keby začali padať banky, tak predpokladám, že JT a Privat padnú ako prvé...Tak by snáď v tom fonde bolo dosť peňazí :lol:
To by bola ešte najlepšia varianta.
...Ak by padli všetky banky, tak žiadna vláda nevie garantovať také záväzky. To by bola rovnaká garancia ako za grécke štátne dlhopisy. Ale únia by to vyriešila natlačením peňazí a hyperinfláciou.
Tvoj vklad by sa ti vrátil, akurát ceny by zatiaľ vyleteli násobne... takže úspory by sa ti aj tak znehodnotili :mrgreen:

OK. Koniec srandy. Termiňáky sú bezpečné.
Tak ako píše Filip, rozhodujú podmienky viazanosti. Tie ako sme rozoberali ( teraz sa nepametám, či pri JT alebo Pente ) boli dosť tvrdé a výhodné akurát pre banku.
S tou dobou viazanosti treba zvážiť, či nemôže nastať situácia, že budeš potrebovať peniaze a po druhé , či nehrozí vyššia inflácia (úroky a ceny by stúpli ).
Pri súčasnej inflácii ( to je tuším cca 0,7% ) sú úroky 3,5% dobrou investíciou. Rozhodne lepšou ako bol úrok 5% pri 4% inflácii.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pelito
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 09 07, 2010 1:41 pm

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa pelito »

no jo, neviem co moze byt bezpecnejsie ako term, ale stale si lamem hlavu nad tymi 3,6%.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa filip glasa »

problem je, ze ak sa za rok dvihnu sadzby na 4,5%, tak ty budem este 2 roky musiet vysiet v tom 3,6% terminaku.
pelito
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 09 07, 2010 1:41 pm

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa pelito »

maju vklad aj na 1 rok, takze ak by som si ustriehol koniec terminaku, nemal by byt problem ho po roku zrusit, aby sa automaticky nepredlzil...sadzby sa budu centr. banky snazit drzat co najnizsie, uvidime dokedy im to vyjde :mrgreen:
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: J & T

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

V mojej zmluve je specificky uvedene (v bode 9) ze zmluva sa ukoncenim rocneho obdobia konci a istina + uroky budu vyplatene na dohodnuty ucet. Takze neviem o ake automaticke predlzovanie sa jedna. Automaticka obnova je tusim na 3M uctoch, ale to je len pre klientov > 100k euro. Jedine ze by tie zmluvy zmenili...
filip glasa napísal: ale treba zvážiť podmienky. Hlavne nemožnosť predčasného výberu a automatické predlžovanie termiňáku po uplynutí doby viazanosti (treba si dať pozor na koniec viazanosti).
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Treba si vzdy na zmluve pozriet,ako sa mozu menit podmienky zmluvy.Bezna prax je ze spravca fin. prostriedkov, alebo banka zmeni podmienky zmluvy a zasije to co najnenapadnejsie na svoju internetovu stranku. Po uplynuti istej doby ak protistrana nereaguje je to povazovane za suhlas. Zazil som :shock: .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

on moze jednostranne menit akurat vseobecne obchodne podmienky a cennik (napriklad v style ze zmenu zverejni na internete a ak sa neodvolas, ma sa za to ze suhlasis), nie zmluvu. takuto podstatnu nalezitost ako je dispozicia s vkladom po splatnosti, to rozhodne sam od seba zmenit nemoze.
kocinavi napísal:Treba si vzdy na zmluve pozriet,ako sa mozu menit podmienky zmluvy.Bezna prax je ze spravca fin. prostriedkov, alebo banka zmeni podmienky zmluvy a zasije to co najnenapadnejsie na svoju internetovu stranku. Po uplynuti istej doby ak protistrana nereaguje je to povazovane za suhlas. Zazil som :shock: .
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa filip glasa »

akze neviem o ake automaticke predlzovanie sa jedna.
písali to v tom článku na SME, kde porovnávali či je termiňák v J&T banke výhodnejší, alebo nie. Bližšie som to neskúmal.
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Brány J&T Banky sa otvoria pri sume 10-tisíc eur
Banka sa snaží udržať si vklady a po roku znižuje 30-tisícovú hranicu pre termínované účty

http://financie.etrend.sk/investicie/br ... c-eur.html" onclick="window.open(this.href);return false;


J&T poslala informaciu o zmene urokov a podmienok bonusov existujucim klientom postou asi dva tyzdne vopred.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa filip glasa »

zaujímavé je, že podľa toho čo tam píšu, tak sa im nepodarilo získať klientov na dlhšie ako ročné vklady. Pritom tie boli myslím najviac propagované. Skôr som si myslel, že ľudia zaberú na čo najviac % p.a. - nech je to na akokoľvek dlho.
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Tie rozdiely v uroceni /3,6pct rok vs. 4pct dva roky/ neboli nejako vyznamne a myslim ze rok je pre vela ludi psychologicka hranica. Taktiez bonus u dvojrocneho vkladu bol podla mna zle vymysleny - bolo mozne cerpat len jeden dvojtyzdnovy pobyt, nebolo ho mozne rozdelit na dva tyzdnove. A navyse je kriza :lol:

filip glasa napísal:zaujímavé je, že podľa toho čo tam píšu, tak sa im nepodarilo získať klientov na dlhšie ako ročné vklady. Pritom tie boli myslím najviac propagované. Skôr som si myslel, že ľudia zaberú na čo najviac % p.a. - nech je to na akokoľvek dlho.
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Inak sucasni klienti si mozu prolongovat svoje vklady za podmienok ktore platili do pondelka (t.j. za vyssie uroky) do konca septembra.
filip glasa napísal:zaujímavé je, že podľa toho čo tam píšu, tak sa im nepodarilo získať klientov na dlhšie ako ročné vklady. Pritom tie boli myslím najviac propagované. Skôr som si myslel, že ľudia zaberú na čo najviac % p.a. - nech je to na akokoľvek dlho.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa amalfi »

Ako je mozne ze Privat a JNT maju najvyssie uroky? Ja si to viem vysvetlit tak ze maju obrovske investicie .Hlavne developerske a v pripade JNT im die skor o to aby ludia presli z terminakov do dlhopisovych fondov.,Faktom je ze sa skupine dobre dari.Dokonca do nej vstupili aj Cinania.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa iceberg8 »

ozivujeme stare temy ?
Odoslané z počítača
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa amalfi »

Prepac Iceberg.Mal som uz pred siestimi rokmi typ na tento portal aj ked som sa registroval len pred par tyzdnami.Ked som sa s jednym panom bavil o tom ako je to s Ja a Ty bankou.On mi dal radu ze toto je najlepsia stranka kde sa skutocne môzem dozvediet do coho sa da realne ist a kde je pravda.Môj nazor na teno portal je ze je tu vytvorena finacna inteligencia respektive skupina ludi ktori sa delia o velmi rozumne prispevky a kazdy kto chce rozumnu radu si zaver musi urobit sam.......Nemam sice vysoku skolu ,ani niesom dobry v matematike ani som nerobil vo Fimexe ci v Acrosse, v Cyrruse ci v inych nemenovanych firmach.Mozno je medzi vami vela podnikatelov a byvalych zamestnancov takychto firiem ale kde inde si clovek môze dat nezavisle poradit ked neche zacat podnikat ale nestacia mu tri ci 4 percenta z dlhopisov ci nejake to percento z terminakov.
majciak1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 31 05, 2018 7:10 pm

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa majciak1 »

Odkial berete hodnoty inflacie a predpovede (predpokladane) hodnoty inflacia napr na bud rok ?
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Ahojte,
v j&t mám vklad s výpovednou lehotou 3 mesiace.

V decembri mi bol vyplatený úrok, z ktorého bola zrazená daň - ešte na vkladovom účte.
Následne mi bol úrok (bez dane) prevedený na bežný účet vedený v j&t (výplata na účet). Vzápätí mi bolo ale zaúčtovaná odchodzia transakcia "splatné úroky" s mínusovým znamienkom.
Teda najprv mi strhli daň, a následne ešte aj nejaké "splatné úroky".

Urobilo to aj vám, viete, o čo sa jedná? Nejaký nový poplatok?
Vigrem
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Ne 02 01, 2022 4:07 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 24 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa Vigrem »

michalhornicheck napísal: Po 01 01, 2024 8:08 pm Ahojte,
v j&t mám vklad s výpovednou lehotou 3 mesiace.

V decembri mi bol vyplatený úrok, z ktorého bola zrazená daň - ešte na vkladovom účte.
Následne mi bol úrok (bez dane) prevedený na bežný účet vedený v j&t (výplata na účet). Vzápätí mi bolo ale zaúčtovaná odchodzia transakcia "splatné úroky" s mínusovým znamienkom.
Teda najprv mi strhli daň, a následne ešte aj nejaké "splatné úroky".

Urobilo to aj vám, viete, o čo sa jedná? Nejaký nový poplatok?
Predpokladam, ze vyplatu urokov mas nastavenu "k uctu". Riesili sme to v inom vlakne, ak by si mal nastavene "k istine", pripisovali by sa ti uroky v ramci vkladoveho uctu a tu extra odchodziu transakciu by si tam nemal (aspon ja som teda nic take nepozoroval, mam u nich 14 dnovy vklad s nastavenim "k istine").

Ako mas vyplatu urokov nastavenu, sa da pozriet vo Vlastnostiach daneho vkladu, ale pokial viem, neda sa to zmenit cez IB, jedine, ze by si vklad vypovedal a zalozil novy (ale mozno to vie spravit tvoj bankar).

Kazdopadne, preco ti strhli tie "splatne uroky", netusim. Najistejsie to mas, ked sa opytas bankara, alebo zavolas na ich linku.
Naposledy upravil/-a Vigrem v Po 01 01, 2024 8:24 pm, upravené celkom 1 krát.
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

Vigrem napísal: Po 01 01, 2024 8:21 pm Predpokladam, ze vyplatu urokov mas nastavenu "k uctu".
Áno, toto je pravda a vporiadku.
Ohľadom tej dodatočnej zrážky som im písal. Snáď sa niekto ozve, nie ako naposledy - keď som po týždni pátral prečo nik neodpisuje na maily a nedvíha, zmenili mi bankára :D
michalhornicheck
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 9:05 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 19 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa michalhornicheck »

michalhornicheck napísal: Po 01 01, 2024 8:08 pm Teda najprv mi strhli daň, a následne ešte aj nejaké "splatné úroky".
Urobilo to aj vám, viete, o čo sa jedná? Nejaký nový poplatok?

Ahojte, v skratke sa jednalo o následovnú situáciu:
1) Mám účet s výp. lehotou, na ktorom som mal nastavenú výpoveď XY eur ku dňu 2023-12-12.
2) Táto vypovedaná suma sa na účte objavila už večer pred - teda 2023-11-11. (Nie som si istý, či mi došla aj sms o pohybe - každopádne peniaze sa už javili ako zostatok na bežnom účte).
3) Túto sumu z bežného účtu som opätovne vložil na ten účet s výpovednou lehotou - ešte večer 2023-11-11. (Točím na výpovednej lehote, tým mám "kvázi" 3 mesačný termiňák, nakoľko nepredpokladám pokles úrokov). Na bežnom účte sa teda opäť objavila nula.
4) Tým, že tie peniaze mali byť vypovedané - prevedené na bú až 2023-12-12, no previedol som ich večer pred 2023-12-11 - sa môj bú na pozadí dostal do nepovoleného prečerpania. Na jeden deň som si "požičal" tých xy eur a z tejto sumy mi naúčtovali poplatok + dph.

TLDR: Niekde na pozadí, "nejakom datamarte" sa zrejme napočítavajú transakcie aj s vopredným účtovným dátumom, rsp. web zobrazí túto hodnotu už večer vpred - ako stav a dovolí vám potom urobiť pohyb, transakciu s penazmi ktoré nemáte.

Odkomunikované s bankou, nakolko sa jednalo o omyl + chybu zobrazenia, vyriešené k mojej spokojnosti :)
MiBi
Gold Member **
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 07 07, 2021 11:52 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 234 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa MiBi »

J&T bude znizovat uroky na terminkoch od 1.3 :

2 roky zo 4,00 % p. a. na 3,60 % p. a.
3 roky 3,90 % p. a .na 3,00 % p. a.
4 roky 3,90 % p. a. na 2,50 % p. a.
vyskúšaj FINAX https://www.finax.eu/sk/invite/0/3cd0cdaf (1000 eur riadených 3 roky bez poplatku)
účet v TB s bonusom 30€ a 1 rok vedenie zadarmo https://www.tatrabanka.sk/sk/vyhodny-uc ... F959BC9598
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

MiBi napísal: Št 08 02, 2024 10:14 am J&T bude znizovat uroky na terminkoch od 1.3 :
To je smutne. Dufam teda, ze aj rast cien v obchodoch bude znizeny.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Už sa predsa stalo. Celkova inflacia je low single digit. A vyberovo niektore tovary dokonca aj zlacneli.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Moj bezny nakupny kosik (chlieb, pecivo, mlieko, jogury, salamy, maso, ovocie a zelenina, cokolada, alkohol, kadejake tie kapesniky a tolaletaky...) je o 30% drahsi v porovnani s rokom 2021 takmer vo vsetkych polozkach.
I ked mas pravdu, ze posledne 2 mesiace uz tusim nezdrazuju.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa rmaly »

jaroslav80 napísal: Št 08 02, 2024 1:07 pm Moj bezny nakupny kosik (chlieb, pecivo, mlieko, jogury, salamy, maso, ovocie a zelenina, cokolada, alkohol, kadejake tie kapesniky a tolaletaky...) je o 30% drahsi v porovnani s rokom 2021 takmer vo vsetkych polozkach.
I ked mas pravdu, ze posledne 2 mesiace uz tusim nezdrazuju.
ako sa pisalo za komancov... inflacia je vpoho, lebo aj ked zdrazie to co si napisal, zase zlacneju lokomotivy a lietadla, tak sa to vyrovna :) :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: J & T banka - termínovaný vklad

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

rmaly napísal: Pi 09 02, 2024 10:13 am ako sa pisalo za komancov... inflacia je vpoho, lebo aj ked zdrazie to co si napisal, zase zlacneju lokomotivy a lietadla, tak sa to vyrovna :) :)
V sucasnej EU za posledne tri roky ale zdrazeli aj zakladne potreby a potraviny, aj lokomotivy a lietadla. Nevyzera, ze by strojarne pri nasobne vyssich cenach za energie a narusenych dodavatelskych retazcoch mali sancu vyrabat lacnejsie, nez pred troma rokmi.
Zlacnili sa mozno Lamborginy alebo archivne vina - tazko povedat co do vypoctu nasli na kompenzaciu tych >30% na zakladnych potrebach.
Mozno tam zapocitavali BTC, ze v 2021 stal 60K a teraz 46K a teda znizil celkovu inflaciu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"