Fio a Revolut, prevod USD

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa glengoolie »

Nedavno som si spravil Revolut ucet a chcem ho zacat pouzivat na konverziu USD a EUR, namiesto doterajsieho Roklenu, avsak je problem ze Revolut ma multimenovy IBANovy ucet a nie je mozne spravit SEPA platbu v inej mene nez EUR. Fio ma zahranicnu platbu kde sa tiez zadava IBAN nastastie(tzn nemusim lustit iban cez nejaky konvertor) lenze tam je problem ze tam neprejde SWIFT zase. Typicka podpora Fio je pribrzdena takze sa pytam radsej tu ci neviete ako z Fia dostat dolare na Revolut?
for the best of times
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa andre »

SEPA je Single Euro Payments Area, cize funguje len pre platby v EUR. A to podla povodneho standardu len do obmedzenej vysky tusim 50000 Eur, neviem ci ten limit este plati.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa glengoolie »

dobre vediet. ja som myslel ze sepa je vlastne rychlo-platba v ramci eu. o tom limite 50k som vobec nevedel, to je riadne drbnute.
for the best of times
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa rmaly »

glengoolie napísal: Ut 05 10, 2021 12:15 pm dobre vediet. ja som myslel ze sepa je vlastne rychlo-platba v ramci eu. o tom limite 50k som vobec nevedel, to je riadne drbnute.
snad to uz neplati...

Are there limits to SEPA Payments? If you have used SEPA payments in the past, you may have been told about the €50,000 limit for transfers. This limit has been removed by updated regulations so that banks can only charge the same amount for large SEPA transfers as they would for a domestic transfer.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa glengoolie »

tak som na to prisiel. posielal som na revolut uz eura tak som si pozrel udaje a tam som si vsimol ze swift sa zmenil z REVOLT21 na REVOLT21XXX. ked som to zadal v zahranicnej platbe tak to preslo. tiez tam ale bolo nutne zadat adresu prijemcu. AVSAK fio mi spravilo poplatok 9 dolarov za takuto platbu. najprv mi platba nepresla ze malo penazi, myslel som ze je to povinny zostatok na ucte, ale nebol. to je uplne absurdne. takze sa to oplati len pri velkych ciastkach kde desat dolarov nehra rolu. ja ostanem pri roklene teda lebo toto je na mna moc retardovane.
for the best of times
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa rmaly »

glengoolie napísal: Ut 05 10, 2021 1:09 pm tak som na to prisiel. posielal som na revolut uz eura tak som si pozrel udaje a tam som si vsimol ze swift sa zmenil z REVOLT21 na REVOLT21XXX. ked som to zadal v zahranicnej platbe tak to preslo. tiez tam ale bolo nutne zadat adresu prijemcu. AVSAK fio mi spravilo poplatok 9 dolarov za takuto platbu. najprv mi platba nepresla ze malo penazi, myslel som ze je to povinny zostatok na ucte, ale nebol. to je uplne absurdne. takze sa to oplati len pri velkych ciastkach kde desat dolarov nehra rolu. ja ostanem pri roklene teda lebo toto je na mna moc retardovane.
Ale to je podla mna "ok"... proste europska banka si za posielanie dolarov uctuje take poplatky (to mas vpodstate to iste ako ked sme posielali do EU zahranicia - napriklad do Nemecka - prachy ked sme este neboli v EU, tiez to stalo 300 SKK)... Verim, ze aj keby si niekam posielal teraz CZK (okrem fio), tak by to asi tolko stalo... lebo to nie je SEPA... nie?
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa glengoolie »

no mna to serie lebo je to v ramci EU. keby som posielal mimo tak beriem ale toto je naschval lebo ocividne sepu spravit vedia bezproblemu.
for the best of times
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa glengoolie »

lol, no tak len pre ilustraciu, odoslal som 1880 USD, fio si vzalo poplatok 9 USD a na Revolut mi prislo 1855 USD, cize Revolut is este vzal 25 USD. cize z 1890 USD mam 1855 USD.

toto bol moj prvy test skusky revolutu na konverziu usd na eur lebo je to vsetko v jednom a s dobrym kurzom ale toto je skratka nepouzitelne. takze to v ziadnom pripade nikomu neodporucam. to som mohol rovno previest v ramci fio a bolo by to vyhodnejsie.

jo a revolut si este za konverziu USD - EUR vezme este dalsie 3 EUR poplatok.

36 EUR ma stal tento experiment naproti tomu keby som isiel klasicky cez roklen.

jedine co mozem pochvalit je ze z cr do litvy isiel usd prevod dve hodiny, co je dost paradne. roklen trva minimalne 24 hodin.
for the best of times
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa rmaly »

fuha, dost zle...
1, preco si vlastne zvazoval odist z roklenu (teda ak sa bavime o fio->roklen->fio ebroker transakciach)? Bol si nespokojny?
2, ja ked som skusal bod 1, tak cele to trvalo tak max 2-3 hodky (moje fio EUR -> roklen usd -> ebroker fio
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa glengoolie »

1. lebo by som mohol mat vsetko na jednom mieste(nemusel by som riesit kovnerzie cez tretie strany). revolut ma kartu a multimenovy ucet(s plnym ibanom) takze sa ti stahuje z karty taka mena ktoru si karta vyziada a kurzy ma lepsie nez revolut(o drobny rozdiel ale su lepsie). dobra mobilna aplikacia a tak. proste moderne bankovanie pre 21 storocie. dufal som teda ze posielat tam dolare z predaju akcii priapadne naopak, dobijat ebroker bude v pohode. ale ocividne nie je. takze je to dobre len ako dalsi ucet na eura, vlastne podobne je na tom aj transferwise. mam obe karty, obe funguju ale fakt len na eura. hlavny tahak su prave vymenne kurzy lenze ked na poplatok platis taketo "strasne" peniaze tak to cele straca vyznam. cize obe su dobre ais len na drzanie penazi v zahranici(revolut je v litve a transfewise v estonsku).

2. poslat na roklen je ok, maju ucet priamo vo fiu takze to je hned(i ked trva dost nez to naskoci v administracii). zamenit je tiez otazka dvoch minut nez to preklikas cele. ale nikdy mi to neprislo skor nez za 24 hodin. mozno sa zlepzili, naposledy som tam menil v januari).
for the best of times
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa Lex »

Treba vo fio volit instrukciu za prevod tu za 20USD (SHA myslim) a nemal by si platit viac ako toto jedno fee.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Fio a Revolut, prevod USD

Príspevok od používateľa Adammd »

Ujasnim zopar nepresnosti.
Poslanie USD z FIO, ak nejde na iny USD ucet FIO, pojde vzdy ako SWIFT platba. Ak sa posle s instrukciou SHA, vzdy sa platia dalsie poplatky korespondencnych bank, kludne ich moze byt viac ako jedna, preto ti prisla platba ukratena prave o takyto poplatok. Vysku poplatku nikdy nevies dopredu a nevie ho ani odosielajuca banka. Kludne raz moze byt taky a druhy krat vacsi/mensi, hoci odosielajuca suma je rovnaka a ide to do rovnakej banky ako po prvy krat..

Ak by sa poslala s instrukciou OUR, zaplatis vyssy poplatok, ale vies dopredu , aka presne ciastka pride na ucet a poplatky koresp. bank zaplati FIO prave z tohto poplatku za teba(teoreticky by mohla banka prerobit)

Ak by si chcel vyuzivat revolut na zmenu EUR na USD a az tie posielat brokerovi, zalezi s akymi ciastkami budes operovat a kolko takychto prevodov mesacne potrebujes.
Plan Premium(subscritpion 82€/rok) ma jednu SWIFT platbu zdarma mesacne(potom dalsia pri poslani USD je 3€ poplatok, ak by si ich posielal ale do USA na ucet, tak poplatok je 0,3% zo sumy, minimalne 0,3 max 5€, stale lepsie ako FIO a o inych bankach nehovoriac), nemam vyskusane, ci to posielaju ako SHA alebo OUR, ale na kurze usestris proti Roklenu, niekedy som to pocital, rocny poplatok sa ti vrati pri vymene min. okolo 12 tis €/rok. v porovnani s roklenom.

A co pises, ze karta ma lepsi kurz ako vlastna vymena, to nie je pravda, pretoze ten kurz je presne taky isty, pretoze oni pouzivaju realny online kurz(okrem vikendov, kde je prirazka 0,5-2% podla meny)
Akurat pri standard plane mas vyhodny kurz len do vysky ekvivalentu 1000€, potom sa uplatuje prirazka +0,5% a to je uz roklen vyhodnejsi(Hracik ma pravdu, cim viac vymenis, tym viac usetris, ale iba pri plane Premium a Metal)

K SEPA, limit okazitych platieb je 100 000€, standardne su vseobecne neobmadzene(samozrejme banky to obmadzuju). Neviem ktore slovenske baky podporuju instant platby, ale to by sa dalo zistit podla toho, ci su v systeme SCT Inst...nieco mi hovori, ze mozno Tatrabanka, neviem...
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"