Prva stavebna sporitelna

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lubo_171
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 09, 2010 9:36 am

Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa lubo_171 »

Mam jednu prosbicku potreboval by som od vas poradit
V piatok som si zalozil stavebne sporenie vsetko mam zmluvu aj ostatne
Chcem teras zaplatiti stavebne sporenie pomocou šeku na pošte ta pani co mi zalozila sporenie mi aj vypisala šek a mam tam vsetko.
na zmluve su udaje ako variabilny specificky konstantny symbol ale nieje tam uvedene číslo uctu a aj jeho predčíslie
A tak sa pytam nemalo by to byt uvedené v zmluve? ja mam na šeku nejake cíšlo so je dost zvlasne neviete mi napísať to číslo účtu a jeho predčíslo chcel by som to porovnat ci ma nejako neodrbala vdaka lubo_171@azet.sk ak by sa vam nechcelo o tom pisat sem diky
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Ahoj Lubo.
V PSS to funguje nasledovne. Číslo účtu, na ktoré posielaš peniaze je číslo tvojej zmluvy / 5900. Čiže každá zmluva má vlastný účet. Keďže PSS je banka, môže takto viesť zvlášť účet ku každej zmluve.
Mimochodom, ak ti pani nechala kópiu zmluvy, tak na zadnej strane sú napísané všetky pokyny k platbám.
lubo_171
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 09, 2010 9:36 am

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa lubo_171 »

ja na druhej strane nic nemam ale cislo uctu na ktore to mam posielat je 19-10049/6500 na nejakom fore som vycital ze je to zberny ucet a ze to mam poslat cez poštu ze je to najlacnejsie minimalny poplatok:-) je to mozne
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Áno, druhá možnosť je zberný účet a ako variabilný symbol použiješ číslo zmluvy. Čo sa týka poplatku, tak najlacnejšie je bankovým prevodom - ak ho máš teda zadarmo.
Pošta je zbytočne pomalá - bude trvať pomerne dlho, kým ti pripíšu peniaze k zmluve.
lubo_171
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 09, 2010 9:36 am

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa lubo_171 »

tak je to potom v poriadku vies lebo ten zberny ucet na ich webke nieje ja to mam zadarmo cez internet benking mozno by to bolo jednoduchsie
Apeiron
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2009 12:58 am
Bydlisko: Košice
Has thanked: 26 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa Apeiron »

posielat platby cez postovu poukazku neodporucam, ide to fakt dlho... + platis poplatok

IB prevod je rychly a zadara... s tym, ze si v buducnosti len vyhladas odoslanu platbu a len ju zopakujes, nemusis znova vypisovat poukazky
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Ja chcem len upozornit, ze ak si date inkasne strhavat ciastku co mate sporit, usetrite na poplatku za vedenie uctu 8 eur. Normalne to stoji 16 eur.
lubo_171
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 09, 2010 9:36 am

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa lubo_171 »

to si jako myslel inkasne strhhavat? to by sa oplatilo platit namiesto 16euro 8 porad
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Inkaso - banke(PSS) das povolenie, ze si z tvojho uctu moze tu ciastku co mas sporit strhavat z uctu. Je to nieco podobne ako trvaly prikaz(kazdy mesiac ta ista suma) len o tom informujea zadava to tvojej banke PSS. Nieco podobne je aj pri pravidelnych platbach(orange, telefon), strhnu si co mas na fakture.
Proste prid za tvojim poradcom a opytaj sa ho nato(mne to tiez za 10 rokov nepovedal,dozvedel som sa o tom v podobnej diskusii). Da ti podpisat papier, kde vlastne PSS o tom inkase upovedomis. Chod najprv za poradcom na tom papieri bude aj datum kedy ti to maju strhavat.
lubo_171
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 09, 2010 9:36 am

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa lubo_171 »

Oki skusim to ak to vyde bude todobre diky za radu:-)
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa gangstro »

V PSS platí: Pri zriadení inkasa máte jeden rok právo na 50% poplatok za vedenie účtu. Takže tento rok sa to oplatí najviac. Viac na : pzachar@fo.pss.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Vyska stavebnej premie sa bude stanovovat v zákone o statnom rozpocte (dnes to bolo v osobitnom zakone, resp. bol nan asi nejaky vzorec).
A Miklos sa dnes vyjadril, ze bude navrhovat jeho znizenie. Ci mu to prejde uz pre buduci rok, tazko povedat, ale do buducna isto bude znizovat(aspon pokial bude Miklos ministrom).
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa gangstro »

Áno - bol na to vzorec. Aj zákon je už pri prezidentovi - takže uvidíme, či ho podpíše.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Pocuvam tlacovku Miklosa a MF chce navrhnut statnu premiu pre rok 2012 na 15 eur. Prezident zakon vratil parlamentu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-sl ... v-hre.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Predstavitelia štyroch strán bývalej vládnej koalície sa dohodli, že znovu predložia novelu zákona o stavebnom sporení. "Aby bol dosiahnutý ten cieľ, ktorý predtým dosiahnutý nebol, pretože pár poslancov za SaS nezahlasovalo za túto novelu," povedal v stredu minister financií Ivan Mikloš.
Zaujimalo by ma o co ide.Ale Miklos este zrejme zije. Chce usporu 30 milionov a viac. Nechapem. To nevedia k nejakemu zakonu prilepit vetu ze zakon o stavebnom sporeni sa rusi? Ved to je to iste.

Ja som za nech stat setri, ale trosku viac. A nie podpora hypotek. A to mi ani nevadi( v ramci ci podpora sporenia ci zadlzovania - filozofie hej). Ale aspon jasny signal koniec so sporenim. Inflaciu nepresporis ide sa inym smerom.

Na co je dobrych 28 milionov pre Samsung? Pre 4000 ludi, pre 10000 ludi? Pre statny rozpocet isto nie(10000 ludom, ked das po 400 mesacne po dobu 5 rokov z coho prehulia 100eur mesacne ako domasedi ma isto viac ako z hociciho co ta fabrika zdani). Ci pre HDP? A dlh Slovenska?

Vadi mi to a SaS na moj hlas asi mozu zabudnut.Nejde o 250 eur ktore ci uvidim ci neuvidim v roku 2013. Je mi to jedno. Miklos je v tomto aspon rovnejsi. Kryvak jeden.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Text z ineho fora a podobna otazka.
Prevaznu cast chceli na odpustenie dani. 35 milionov predtym a 28 teraz. Ak som sa nezmylil. Celkovo im vysla dan za roky 2007-2010 95 milionov, 2008 strata, 35 milionov uz minuli, zrejme za rok 2009 aj zaplatili nejakych 25 milionov a teraz ziadaju tych 28 milionov aby nemuseli platit za rok 2010.

Celkova investicia, ci majetok je 230(nehnutelnosti 48, stroje 145),odpisanych 130 a zostatkovahodnota 100milionov eur. Spohladavkami a zavazkami ziaden problem, vsetko v splatnosti. Nemaju ani preco obchoduju sami so sebou.

Vynosy za rok 2010 3,247 miliardy eur(skoro 5% HDP Slovenska). Na material mali naklady 2,727 z toho vramci svojich sestier ci matiek nakupili 1,881 miliardy(teda 70% materialovych vstupov maju od sestier zo zahranicia),len aby bolo jasne kolko tu maju dodavatelov,mozno elektrarne.
Na mzdy 24 milionov. Zamestnavaju 2000 ludi (vo voderadoch 1000), teda cena prace 1000. Co v priemere v cistom da slabych 600 eur.

Nerozdeleny zisk 582 milionov eur, na ucte maju 400 milionov eur.
Takze za 4 roky zamestnancom vyplatili dajme tomu 100 milionov. Zaujimave investicie. Obrat 3,2 miliardy, na mzdy do vyroby ide 24 miluionov.Necele 1%. To by ma vazne zaujimalo, kde sa to "prehana" ak cela ekonomika dosahuje 35%?

http://www.samsung.c...vierka_2010.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Citajte , tu firmu by nepriali a podobne a nemaju vyznam ani v Somalsku. Ak si myslite opak skuste vysvetlit. Vravim neskutocne.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa Pette »

Slimak - je to smutna story.

Pustat velke miliony dotacii sa oplatilo v roku 1998-2000.
Dnes, 2011, po odpusteni dalsich 28 milionov eur je to az na zaplakanie. Nie je divu, ze to urobil minister za SaS, presne v sulade ich klamstvom od prveho momentu vzniku tamtoho klubu.

Nemusime ani otvarat temu, kolko by v long run pomohli podobne peniaze zivnostnikom, malym srockam v regionoch atd.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Ja som dal minule necitatelny aj chybny link.
http://www.samsung.com/sk/aboutsamsung/ ... k_2010.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Je normalne to co vidite, ved oni maju navratnost svojho kapitalu do roka a tie ine veci co popisujem su o tejto spolocnosti. Este jednu vec k dotaciam, oni prisli v lete 2003. Teda uz vtedy mali iste nejake stimuly. Tieto dotacie
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonom ... l_items=46" onclick="window.open(this.href);return false;
su z roka 2006.
Ved mi pre nich sme danovym rajom. Ich nezaujima cena nasej prace. Ci ine prkotiny. Oni tu len vykazu zisk aky maju dohodnuty s ministerstvom. Ze za tym je korupcia o tom nepochybujem.
Ostatné transakcie so spriaznenými osobami
Spoločnosť uskutočnila v priebehu účtovného obdobia nasledujúce transakcie so spriaznenými osobami v rámci skupiny Samsung Electronics:
SAMSUNG Electronics Co. Ltd., Kórea; SAMSUNG Electronics Ltd., Veľká Británia; SAMSUNG Electronics GmbH, Nemecko; SAMSUNG Electronics France SA, Francúzko; SAMSUNG Electronics Hungarian RT., Maďarsko; SAMSUNG Electronics Italia SPA, Taliansko; SAMSUNG Electronics Europe Logistics BV; SAMSUNG Electronics Benelux B.V., Holandsko; SAMSUNG Electronics Overseas BV, Holandsko; SAMSUNG Electronics Portuguesa S.A.R.L.; Portugalsko; SAMSUNG Asia Private Limited, Singapur; SAMSUNG Electronics Display, Malajzia; SAMSUNG Electronics Indonézia; SAMSUNG Electronics Hong Kong Co. Ltd.; SAMSUNG Electronics Hui Zhou Co., Ltd.,Čína; Tianjin SAMSUNG Electronics Co. Ltd., Čína; SAMSUNG Japan Co., Ltd., Japonsko; SAMSUNG Electronics America Inc., Spojené štáty americké.; SAMSUNG Semiconductor Europe GmbH, Nemecko; SAMSUNG Electronics Taiwan Co. Ltd.; SAMSUNG International Inc., Spojené štáty americké; SAMSUNG SDI Co., Ltd., Kórea; SAMSUNG Electronics Nordic Aktiebolag, Švédsko; a iné.
Chcel som sa pozriet na vyrocne spravy z inych firiem z europy, na tu nemecku, ci anglicku, ci francuzsku a nevedel som ich najst. Je to zrejme mojou nesikovnostou. Viete mi pomoct a najst ich?
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa slimak »

Mihal zareagoval.
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/11 ... mment-3322" onclick="window.open(this.href);return false;
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa gangstro »

Nové podmienky v PSS - zmluva za 20 eur
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa gangstro »

účet mesačne na sporení stojí: 0,99 €
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa olistr »

Ak som pri zalozeny stavebneho sporenia podpisoval zmluvu na ktorej je urok 3%, moze mi pss tento urok znizit?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

urobili to vsetkym cca pre rokom. Zivot je pes, co ti poviem
gangstro
Príspevky: 74
Dátum registrácie: St 25 05, 2011 2:40 pm

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa gangstro »

Tak pýtal som sa na to - PSS to môže už teraz urobiť, lebo zmluva má podľa všetkého viac ako 6 rokov a dostal si ponuku na úver. Ak si to nevyužil, tak ti znížili úrok na sporení
sablatura
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa sablatura »

Chcel by som sa spýtať, či je možné v PSS navýšiť cieľovú sumu. Stavebko mám od 10.2013 s výhodným 3 % úročenim. Je nejaký postih pri prekročení cieľovej sumy ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

cielova suma sa neda prekrocit. Pri zvyseni CS ti tarifu prerobia na niektoru zo sucasnych, nizko urocenych. Takze nie, neda sa pokracovat v sporeni s 3% urokom
sablatura
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa sablatura »

Ďakujem za vysvetlenie Peter. Ešte by som mal jednu otázku. Keďže teraz mám nasporené cca 5000 € a sporenie mi končí o 2 roky, môžem aj prekročiť ročný limit vkladu pre dosiahnutie štátnej prémie, samozrejme za predpokladu, že CS neprekročím ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Prva stavebna sporitelna

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, mozes vlozit kolko chces
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"