Zuno Bank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

Tak ak to nahodou niekto nezaregistroval, tak zuno spustila nejake sluzby...
do pozornosti sa hadam oplati dat len (dalsi v poradi na nasom trhu) sporiaci ucet za 1.3% (tusim ako mbank momentalne), akurat, ze su v Rakuskom FOV (teda aspon v euro a nie v zlotych) :)
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

Ponuka Zuno nič moc. Vidím to skôr tak, že Raiffeisen chce mať aj internetovú banku pre prípad, že by tento spôsob bankovníctva prerazil vo väčšej miere.
Pre slovenského klienta vidím pridanú hodnotu v tom, že mBank dostane konkurenta.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

Tibor napísal:Ponuka Zuno nič moc. Vidím to skôr tak, že Raiffeisen chce mať aj internetovú banku pre prípad, že by tento spôsob bankovníctva prerazil vo väčšej miere.
Pre slovenského klienta vidím pridanú hodnotu v tom, že mBank dostane konkurenta.
S tou prvou castou suhlasim. Aj podla mna je to taka poistka do buducna (10 rokov), ze co ak je 'cisto' internetove bankovnictvo buducnost, tak nech nieco maju...

S tou konkurenciou pre mBank to nevidim az tak ruzovo... Ten ich zdarma ucet je nepouzitelny (naozaj len ako sami niekde spominali, je to len pre ten sporiaci ucet ->poslat prachy z inej banky a sup na sporiaci ucet a vice versa) a ten spoplatneny je drahsi ako ten z TB po 50% zlave (co vedia ziskat aj normalni smrtelnici) a o CSOB a pod ani nevravim
Nejaky AXAk mi spominal, ze od noveho roku by mala dojst ta ich banka, tak uvidime, co bude, ale podla mna si mBank dost vydychla (asi mali stiahnuti zadok s komba oni zdrazuju+ prichod Zuno a teraz si asi vydychli) :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

rmaly napísal:... Ten ich zdarma ucet je nepouzitelny... ten spoplatneny je drahsi ako ten z TB po 50% zlave (co vedia ziskat aj normalni smrtelnici)...
Ale ten ich spoplatnený účet dokáže mať takmer každý zadarmo, stačí mesačne zaplatiť kartou 300€ a to nie je nereálne. Podľa mňa zaujímavá ponuka.
Obrázok
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

Zuno po počiatočnom váhaní nasadilo konkurencie schopnú ponuku. 1,8% p.a. na sporiacom účte bez viazanosti už presvedčilo aj mňa, aby so dal mBank-e pá pá :D
Aj záložný účet s plnou funkcioalitou (mBank nemá zahraničné platby) nie je na zahodenie.
Aj keď výhodný mi príde až vtedy, keď človek spĺňa podmienky pre nulový poplatok za účet PLUS.
Čo znamená uložených minimálne 6000,- euro, alebo mesačne zaplatiť ich kartou 300,- euro.

Ešte poznámočka k finte zvanej Autopilot:
na prvý pohľad vyzerá super. Zdá sa totiž, že limity sa dajú nastaviť nízko a tak mať vlastne bežný účet s vysokým úrokom.
Ale takto to samozrejme nefunguje.
Najmenšiu sumu, aká môže byť (v Autopilote !) definovaná ako minimálny zozstatok na účte je 800 euro
a najmenší rozdiel medzi min a max je ďalších 200.
Takže pre Autopilota budete mať reálne okolo 1000 euro na bezúročnom základnom Účte.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

Pripajam sa a upravujem nazor. S tym urokom (a v konecnom dosledku aj s tymi kozmetickymi upravami ako karta a trvaly prikaz zdarma) sa splhaju po pomyselnom rebricku.
6.000 eur na 1.8% urok je mat omnoho lepsie ako 10.000 eur v TB za 0.05 (alebo tak nejak) :)
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa spoty »

Tibor, ja som minule platil z mBanky do zahranicia uplne bez problemov a bez poplatku.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

spoty napísal:Tibor, ja som minule platil z mBanky do zahranicia uplne bez problemov a bez poplatku.
Myslim, ze mBank ma len nejaky (dost omedzujuci) typ platby do zahranicia (len europlatby) -> proste do Ciech alebo Chorvatska nezaplatis, pokial ta konkretna banka nie je v tom systeme (Target2 ci co to bolo?). Pokial viem, Zuno ma vsetky typy zahranicnych platieb.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa spoty »

nneviem, ja som robil platbu do UK, neskumal som to podrobnejsie, ale preslo to rychlo a bezplatne :-)
Mne sa zatial nechce na zuno prechadzat.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

spoty napísal:nneviem, ja som robil platbu do UK, neskumal som to podrobnejsie, ale preslo to rychlo a bezplatne :-)
Mne sa zatial nechce na zuno prechadzat.
Ved jasne... Mne by aj tak nestacila ci uz len mBank alebo len Zuno... este maju male portfolio sluzieb. Ale ako odkladisko penazi na okamzite pouzitie su fajn...
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Okrem toho v Zuno prebieha "sutaz".
Treba si vlozit aspon 1000eur na Sporenie. Tieto peniaze tam budu zablokovane tri mesiace.
Kto je risk averse, ten zobere garantovanych 20 eur, kto je risk seeker, hodi kockou a zoberie 10-1000 eur vyhru (stredna hodnota vyhry je myslim cca 28 eur) :lol:
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Martin52 »

To je celkom zaujimava otazka inac ... keby sme mali vela hodov kockou, jednoznacne by sa oplatilo hadzat, pretoze by sme v priemere ziskali na kazdom hode 28 EUR.
Ale mame len jeden hod a podla publikovaneho nahodneho rozdelenia je sanca iba 10% ze dostaneme viac nez istych 20 EUR. Zato je 50% sanca, ze dostaneme menej.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

Martin52 napísal:To je celkom zaujimava otazka inac ... keby sme mali vela hodov kockou, jednoznacne by sa oplatilo hadzat, pretoze by sme v priemere ziskali na kazdom hode 28 EUR.
Ale mame len jeden hod a podla publikovaneho nahodneho rozdelenia je sanca iba 10% ze dostaneme viac nez istych 20 EUR. Zato je 50% sanca, ze dostaneme menej.

Ano, je skoda, ze nemas hod dajme tomu za kazdych 1000 euracov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

mozes si otvorit novy ucet na kazdych 1000 EUR :D
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

filip glasa napísal:mozes si otvorit novy ucet na kazdych 1000 EUR :D
Predpokladám, že toto majú ošetrené.

Ale podobný postup dávam do pozornosti pre tých, čo by chceli väčšiu sumu uložiť na ročný vklad, kde je úrok 2,2%, oproti 1,8% na sporení bez výpovednej lehoty.
Väčší vklad by sa opaltílo rozdeliť na viacero (5-10) ročných vkladov a potom v prípade potreby prostriedky vybrať skôr zrušíte len nevyhnutný počet vkladov. U tých získate len polovičný úrok (1,1%).

Ozaj, pamätáte ešte na to, ako Eliot banka (tiež Raiffeisen) rozdávala pri založení účtu 1000,- Sk?
Vtedy im to spoľahlivo zrútilo systém internetového bankovníctva :)
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

TREND testoval novú internetovú banku
http://financie.etrend.sk/banky/ucet-od ... ytrca.html
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

ta hra este funguje? malo to byt do 28.2. ale na webe to stale propaguju. Peniaze mi tam prisli az dnes, tak neviem ci tu hru mam este niekde hladat. Zatial ju nevidim (len na uvodnej stranek zuna ako propagacia).
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

filip glasa napísal:ta hra este funguje? malo to byt do 28.2. ale na webe to stale propaguju. Peniaze mi tam prisli az dnes, tak neviem ci tu hru mam este niekde hladat. Zatial ju nevidim (len na uvodnej stranek zuna ako propagacia).
Hra funguje až tak deň-dva potom, čo na sporenie (nielen na účet) presunieš peniaze.
Mal by si dostať mail, že si splnil podmienky (ale mne žiadny neprišiel).
Proste som skúšal na:
https://www.zuno.sk/hra/
až mi to jedného dňa zobralo.

A výhru tiež pripisujú zaujímavo. Nie priamo na účet, ale medzi "rezervácie" na účte.
Pretože podmienka priznania výhry je to, že na sporení budeš mať min.1000e celé tri mesiace.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Pamatame, a prave podobnost tejto "hry" s Eliotom prinasa Zunu urcitu pachut Tatrabanky, co na mna neposobi nijako dobre :lol:
Tibor napísal: Ozaj, pamätáte ešte na to, ako Eliot banka (tiež Raiffeisen) rozdávala pri založení účtu 1000,- Sk?
Vtedy im to spoľahlivo zrútilo systém internetového bankovníctva :)
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Hra je predlzena do 15.3.2011.
Ako pisal Tibor, treba presunut aspon 1000eur na Sporenie a pockat take dva dni. Mal by dojst nejaky mejl, ale mne nedosiel
(zato dosli aspon tri bezpredmetne mejly marketingovych hovadin).

Potom skocis na stranku https://www.zuno.sk/hra/" onclick="window.open(this.href);return false; a prihlasis sa.
filip glasa napísal:ta hra este funguje? malo to byt do 28.2. ale na webe to stale propaguju. Peniaze mi tam prisli az dnes, tak neviem ci tu hru mam este niekde hladat. Zatial ju nevidim (len na uvodnej stranek zuna ako propagacia).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

vyhral som len 10 EUR. Hajzli jedny :lol:
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

filip glasa napísal:vyhral som len 10 EUR. Hajzli jedny :lol:
Aj ja. Vsetko asi "vyzrali" moji kolegovia: zo 4 dvaja brali 20 ecok :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

ING konto zvýšilo úrok na 1,5% p.a.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

Nové obdobia pre termínované vklady
http://www.zuno.sk/o-nas/blog/detail/te ... podla-zuno
Zaujímavé úroky, ale zmenilo sa aj to, že pri predčasnom výbere už nedostanete polovicu úrokov, vrátia len istinu.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

Zaujimava strategia pokial ide o tie mesacne terminovane vklady - urok na nich je 1% pa, pricom na neviazanom Sporeni je 1,8% pa...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak dneska si pozeram vypis z uctu a vidim tam poplatok 2,8 EUR za ten ucet plus. Minule pisali, ze ked tam mam zostatok tusim nad 6000, tak poplatok neplatim. Tak som si to upgradol na ten drahsi ucet. A dneska vidim ze mi strhli poplatok.
Ak vzdy to tie banky myslia inak nez to napisu, alebo zmenili VOP :-)
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Tibor »

filip glasa napísal:tak dneska si pozeram vypis z uctu a vidim tam poplatok 2,8 EUR za ten ucet plus. Minule pisali, ze ked tam mam zostatok tusim nad 6000, tak poplatok neplatim. Tak som si to upgradol na ten drahsi ucet. A dneska vidim ze mi strhli poplatok.
Ak vzdy to tie banky myslia inak nez to napisu, alebo zmenili VOP :-)
Treba to reklamovať. Mne to tiež spravili minulý mesiac. Po reklamácii poplatok vrátili (tak o týždeň). V ďalšom mesiaci už vrátili automaticky. Ja z toho cítim starú zlú tatárbanku. Aj sa trocha čudujem, že sú odkázaní na takéto finty (nulový poplatok pre tých, čo si to všimnú a sťažujú sa). Ale v TB som zažil aj onakvejšie vychytávky :mrgreen:
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

to by ma nenapadlo ze je to chyba systemu. Skor som si myslel ze to bude nejaky marketingovy odrb :-)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

odpovedali mi, ze to na konci mesiaca automaticky strhnu a potom na zaciatku dalsieho mesiaca manualne vratia :-)
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

mozno ste (ty a tibor) jedini ludia co splnaju podmienku bezplatneho uctu, a tak si povedali ze sa im neoplati funkciu davat naprogramovat, ked to pre dvoch ludi mozu vzdy spravit manualne :)

BTW, mne zatial vzdy po vykonanej platbe kartou prisla SMS, aj ked ich nemam zaplatene ani nemam "ucet plus" . Tymto ma banka celkom potesila, aj ked je dost mozne ze je to chyba a skor ci neskor to zrusia. Ich stranka nie je celkom OK, je prepchata vselijakymi kontrolami a interaktivnymi kravinami a tak mnohym ludom nefunguje a maju problemy vobec zadat platbu.

Napriklad uprava limitov platieb je taka divna, pouzil som Operu, IE, FF i Chrome a ani v jednom prehliadaci to nefungovalo spravne, vzdy sa objavilo cakajte prosim a ... nic. K zmene vsak po niekolkych pokusoch nakoniec doslo, znovu som sa prihlasil a vratil som sa do nastavenia limitov a tam uz bola zmena vykonana.


filip glasa napísal:odpovedali mi, ze to na konci mesiaca automaticky strhnu a potom na zaciatku dalsieho mesiaca manualne vratia :-)
bencop
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 20 06, 2011 10:25 am

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa bencop »

Ahojte, ako sa pripisujú úroky v ZUNO pri VKLADOCH? Vždy na konci termínovaného vkladu, čiže pri 6m po pol roku, .... a pri 36m po 3 rokoch?
Nie je potom výhodnejšie si nechať peniaze len na SPORENI kde je úrok každý mesiac 1,8 ako na TV kde je za 6m/2,2 .... 36m/4,0 úrok?
Ako to vlastne funguje a počíta sa úrok pri sporení a terminovaných vkladoch?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

tie úroky sú uvádzané už p.a - teda zložené úročenie za rok. Čo sa týka toho kedy sa ti pripisujú, či mesačne, kvartálne, ročne, tak pri úrokoch 2-4% ti to urobí rozdiel v desatinkách %.
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa senor valasco »

zuno znížil úroky na TV: 2 roky - 3,2% a 3 roky - 3,5%, zrejme počítajú, že s podobným krokom príde aj ECB
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa senor valasco »

Čo si myslíte o najnovšom ťaháku: 10€ za prvú platbu, mám účet v mBank, no ak mi dajú 10€ za nič, prečo si nezaložiť ešte jeden bezplatný účet? alebo je to len nejaká marketingová "kuleha" že nakoniec to niekoľkonásobne preplatím?
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Preplatit by si to nemal - ak si zalozis zakladny ucet tak budes platit 0 Eur mesacne.
Okrem akcie - 10 EUR za prvu platbu kartou maju aj akciu, 10 eur za priatela. t.j. ked si tam budes zakladat ucet - tak povedz ze ti Zuno odporucil kamarat XY (musis povedat jeho emailovu adresu, kt. pouzil pri registracii v Zuno) a potom tvoj kamos dostane tiez 10 eur.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Zuno znova zvýšilo úroky:
2,3% neviazané sporenie
3,4% 1 ročný vklad
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

aktuálne má Zuno 6 mesačný vklad s úrokom 3,2%
MaryClaire
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 29 11, 2011 2:46 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa MaryClaire »

Ako to tu tak čítam, tak sa mi Zuno nezdá nejaké extra výhodné.

V Poštovej banke majú teraz neviazaný terminovaný účet (áno, naozaj úplne bez viazanosti) s úročením 2,5% p.a., pričom úroky sú pripisované denne. Jediným chytákom je, keď chcete z účtu vybrať iba časť - vtedy je poplatok tuším 7eur, ale inak je aj založenie, vedenie, zrušenie.. všetko bez poplatku. Majú tam síce podmienku že minimálny vklad je tisíc eur, ale nie je to pravda - výnimky na to pri zakladaní účtu rozdávajú ako cukríky.

Okrem toho je sporiaci účet v AXA banke, na ktorý je 2% úročenie, tiež bez viazanosti (tam sa ale úroky pripisujú mesačne), a dostanete k tomu aj zadarmo internet banking. Ten je tiež bez poplatkov a bez minimálnych vkladov. Jediný poplatok je v prípade, ak z účtu vyberáte alebo platíte viac ako dvakrát za mesiac. Koniec-koncov, je to sporiaci účet.

Ja som si založila tieto účty v obidvoch bankách. mBank už po svojich minulých skúsenostiach neverím (priznávam, že Zuno nepoznám, ale smrdí mi to rovnakým fungovaním), a to čo tu píšete, sú približne rovnaké úroky, alebo s viazanosťami.
Asi to závisí od toho, či máte tak straašne veľa peňazí, s ktorými fakt neviete čo robiť dlhú dobu - lebo napríklad na 2 000 eurách zarobíte s 3,2% úročením mesačne 5,33eura, čo mám tak na jedno obedové menu. Asi je to výhodné maximálne tak v prípade, že ste nasporili svojmu mladistvému potomkovi na vysokú školu a určite na tie ťažké milióny nechcete siahať zopár rokov a tiež ich nechcete skúšať zhodnocovať riskantnejšie.

Známa mi hovorila takú kačicu (na štýl "jedna pani povedala," neviem, koľko je na tom pravdy), že Zuno vzniklo z jediného dôvodu: Finančné problémy Raiffeisen skupiny po kríze, a skutočnosť, že obyvatelia strednej európy ako jedni z posledných majú povesť strkania úspor do ponožiek. Vraj sa jednoducho snažia vykryť si likvidné problémy tým, že vytiahnu z ľudí peniaze, aby si ich odložili k nim do banky, na mierne lepších úrokoch.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Známa mi hovorila takú kačicu (na štýl "jedna pani povedala," neviem, koľko je na tom pravdy), že Zuno vzniklo z jediného dôvodu: Finančné problémy Raiffeisen skupiny po kríze, a skutočnosť, že obyvatelia strednej európy ako jedni z posledných majú povesť strkania úspor do ponožiek. Vraj sa jednoducho snažia vykryť si likvidné problémy tým, že vytiahnu z ľudí peniaze, aby si ich odložili k nim do banky, na mierne lepších úrokoch.
to je pravda, ale s tým, že sa to týka každej banky ktorá ponúka obdobné úroky. Poštová banka je na tom v tomto smere o dosť horšie.
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa senor valasco »

Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"