Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa Amos »

Ahojte,

chcel by som vas informovat a zaroven sa poradit o produkte, ktory mi ako klientovi Privatbanky ponukli v ich pobocke (vraj tento produkt nie je ani na ich stranke - neviem ci ho ponukaju aj na poziadanie).

Parametre produktu (podla materialov):

Nazov: Strukturovany terminovany vklad - Top Euro 50
Investicia je chranena v zmysle zakona o ochrane vkladov
Garancia vlozenej istiny
min. investicia: 5.000 Eur (na pobocke mi povedali, ze by vedeli spravit aj vynimku - a stacilo by mi 3.000 :D )
lehota viazanosti vkladu: 3 roky a 3 mesiace
zac. viazanosti: 1.10.2011 (t.j. ak chcem do toho investovat, musim to stihnut do 30.9.2011, resp. sa moze vypredat aj skor)
Datum platnosti vkladu: 22.12.2014
Participacia na vynose: 63% z rastu akcioveho indexu EURO STOXX 50
Pociatocna hodnota indexu: 2.200 bodov (t.j. je jedno, aku aktualnu hodnotu ma ten index v case podpisu zmluvy, ja to kupujem vzdy za 2.200 bodov)
Max. vynos: neobmedzeny
Poplatky za uzatvorenie, vklad, spravu: 0
Poplatky za predcasne ukoncenie (pocita sa z istiny vkladu): do 30.9.2012 - 9%, do 30.9.2013 - 7%, do 30.9.2014 - 5%, od 1.10.2014 - 3%

Co na to hovorite? Ist do toho? :D
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Zaroven ti v privatbanke daju pri viazanosti 3 roky terminovany vklad s 0 € poplatkami a rocnym ISTYM urokom 3,7%. A pokial viem ak si v poistovni Dovera tak mas este 0,1% navyse. Ja osobne s rovnakym obnosom som si zvolil nakup 3-4 akcii po 1000€. Je to len a len na tebe ci chces istotu a 3,7% alebo moznost ze pojdes 50% hore alebo zarobis za 3 roky nic. Tolko moj nazor :)
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa Amos »

Dnes (t.j. 9.9.11) je hodnota indexu cca 2.073 (ak som to spravne vycital z http://www.stoxx.com/indices/index_info ... ymbol=sx5E" onclick="window.open(this.href);return false; ), takze oproti vcerajsku prepad.
To znamena, ze kedze ja nakupujem vzdy za 2.200, budem musiet cakat, kym sa to nedorovna a az ked sa to "prehupne" cez tuto hranicu, az potom zacinam zarabat.
(Len pre vysvetlenie) Ja sa nerozhodujem, ci si za 3.000E kupim tento "volatilny" terminak alebo (alebo tie iste peniaze) investujem do klasickeho terminaku s pevnou urok. sadzbou. Ja uz mam nejake peniaze v klasickych terminakoch. Preto by som to bral ako trocha "ozivenie" mojho nudneho :lol: investicneho portfolia.

Len by som potreboval nazory, ci je to vyslovene hlupost alebo je tam aky-taky potencial, ze tie akcie z toho indexu su podhodnotene, ale pritom tie spolocnosti su "zdrave" a schopne vytvarat zisky a prezit turbolencie a pripadnu recesiu a pod.

PS: este pridam (z oficialneho informacneho letaku) mozne scenare (podla analytika Privatbanky) - ze aky bude (bodovo) vyvoj indexu k 22.12.2014(-tym scenarom aj dal "mená"):
optimistický - 3.410 (t.j. 10,7% p.a. pre klienta)
mierne optimistický - 3.080 (7,8 %)
realistický - 2.750 (4,9%)
pesimistický - 2.200 a menej (0%)
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pri Pente treba hľadať v čom je vychcávka, nie v čom je výhoda.
Pri raste si nechajú 37% zo zisku a za to ti len musia garantovať, že to nepôjde do straty?
Ak by tvoje peniaze skutočne zainvestovali, tak je zaujímavé vedieť , koľko stojí hedžing ( poistenie proti poklesu ). Veď aj banky ponúkajú zaistené produkty.
V tom sa nevyznám , ale ako špekulanta ma ihneď napadá, že tvoje peniaze by som vôbec nevrazil do rastu indexu EURO STOXX 50.
Voči ES 50 2200 už máš hendicap -6% a pri súčasnej kríze EU je podľa mňa realistický scénar taký, že Ti nevyplatia nič. Tých 2750 je +33% a to by ti vyplatili len 4,9% x 3 = 14,7%
Takže vychcávka bude podľa mňa v tom, že veľkú čast penazí z tohto produktu nemusia vôbec investovať ( sú to peniaze - financovanie zadarmo ) a pre extra optimistický scénar sa im stačí poistiť nákupom opcií na rast ( z výnosov by vyplatili klientov).
Ak vychcávka nie je v tom a Penta to naozaj vidí optimisticky, tak či je 37% podiel na zisku lukratívny, alebo nie ti zrejme odpovedia len odborníci na opcie ako Myk.
Záver: Je vysoko pravdepodobné, že ti vyplatia 0%. Ak by som nemal pravdu a EU by zrazu šialene prosperovala, tak je otázka či je 63% zo zisku ( a handicap na štarte -6%) niečo výhodné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Amos
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2010 9:57 pm

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa Amos »

Juggler - diky, takyto pohlad som potreboval

Inac, trochu som si v tvojej odpovedi vsimol, ze Pentu moc nemusis (alebo?). Aj vsetky media su plne "antikampane" proti Pente. Komu co spravili? :)
"Neverte všetkému, čo sa vám k vereniu predkladá" - Jan Amos Komenský
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa filip glasa »

Komu co spravili?
To je na dlhé čítanie: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =10&t=3268" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1385 times

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Amos napísal:Juggler - diky, takyto pohlad som potreboval

Inac, trochu som si v tvojej odpovedi vsimol, ze Pentu moc nemusis (alebo?). Aj vsetky media su plne "antikampane" proti Pente. Komu co spravili? :)

Prečo by som musel? Vytváram si názor podľa toho, čo vidím. Kedysi som všetkých tých žralokov obdivoval ako úspešných podnikateľov. Nevidel som však hlbšie do veci ( nežil som na Slovensku ), nevidel pozadie s ktorého ich úspechy vzišli. OK. Dnes by som to charakterizoval takto: obdiv je skresaný, rešpekt stále mám, len tých žralokov už nevnímam ako žralokov, keď ich čoraz častejšie vidím ako s politickými prascami žerú z jedného válova - verejných financií. Akosi sa už nedokážu sami nasýtiť...

Ako obchodník si najviac vážim obchodníka, ktorý dokáže čisto obchodovať. Nemôžem si rovnako vážiť obchodníka z Goldman Sachs o ktorom viem, že má insider informácie, alebo kamarátov analytikov...teda neobchoduje čisto.

Médiam sa nečudujem. Majú ich mať radi? Zoberme si napríklad len správy za posledný týždeň, kde všade som videl Pentu:
1. Wikileaks - uplácanie poslancov za éry Zajaca, ked sa prvýkrát rozhodovalo o reforme zdravotníctva
2. Dnes večer Markíza: kopa ľudí s Dôvery, ktorej majiteľom je Penta je v politických funkciách kde sa rozhoduje o zdravotníctve ( napr. vo všeob. zdrav. poistovni - ktorá čistí trh pred privatizáciou, v orgánoch ohladom cenotvorby liekov - Penta vlastní sieť lekárni...atd.)
3. Pred štyrmi dňami ma napr. vytočila správa, že košické letisko, ktoré sprivatizovala Penta a obratom predala Viedni je NENAŽRANÉ = má vyššie poplatky ako Viedeň, BA, Praha a s toho dôvodu dal Travel Servis - najväčší chartrový prepravca výpoveď. Výsledok: Na dovolenku už nebudem lietať z Košíc, ale z Popradu, Sliača a BA. Ďakujem Penta. Naozaj obchod s ktorého mám radosť.
http://korzar.sme.sk/c/6044209/z-kosic- ... stanu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Predpokladám, že to isté by spravili s Blavou. Nedávno som musel cestovať do Budapesti kvoli odletu do Londýna. Nechápem, že sa to už nedá z Košíc, alebo Popradu. Čo sa zlepšilo na košickom letisku? Nič. Parkovanie za 2 € na hodinu a ked som tam bol s dcérou minulý týždeň, ani som jej nemohol ukázať lietadlo ( predtým tam bola pre verejnosť vyhliadková veža kde sa dali sledovať prílety a odlety).

Sú to možno maličkosti, ale neviem čo z toho by som mal obdivovať. Novoker? Vyšiel im ten obchod? podla mňa hlúpy obchod.. Privat Banka, Dexia? V čom sú lepšie od ostatných? V ničom. Ked vidim Privat Banku alebo JT banku stále si spomeniem na pobočky Merrill Lynchu v USA. Symbol bohatstva a úspechu, ktorý vyhasol zo dňa na deň.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Terminovany vklad naviazany na Euro Stoxx 50

Príspevok od používateľa Lobista »

Jediny sposob, ktory ma napada, ako to zlozit, je rovnako ako klasicky zaisteny fond -- dat cast penazi do statnych dlhopisov tak, aby v roku 2014 spolu s urokmi dosiahli vysku pociatocnej istiny a za zvysok penazi nakupit call opcie na index... To budu tie call opcie asi silno lacne teraz... alebo zeby sharovali cast risku ako banka?
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"