Tatrabanka

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie

Tatrabanka

Poslaťod rmaly » Uto 02 12, 2013 3:25 pm

Zdravim. Chcel by som sa podelit so vsetkymi spolubojovnikmi, ktori maju osobneho (nie privatneho!) bankara v TB, ze konecne aspon nieco by z toho mohlo "kapnut". Dostal som "prislub" (podpisany bankarom) so zoznamom nejakych zliav a sluzieb urcenych pre "premiovych" klientov. Je to taka knizocka, kde to je vypisane, tak si to ked tak vypytajte. Je to po rokoch konecne aspon nieco hmatatelne (nie len kecy).
Zoznam benefitov (opisane z knizky) bullshit som vynechal:

Prednostne vybavnie:
Vzdy sa prednostne dovolate na linky kontaktneho centra DIALOG. Tu Vam pomozu, ak Vas osobny bankar prave nie je k dispozicii. - to asi plati ak volate z cisla co mate uvedene v internetbankingu

Balik sluzieb:
bla bla + zmena PIN pri platobnej karte bez poplatku. - toto je fajn, pokial viem normalne to stoji aspon euro (teda po tej promo co trvalo asi 2 mesiace ked to zaviedli a bolo to zadara)

Hypo + Americka hypo
Aktivacia zrychelneho splacania bez poplatku. - myslim, ze to normalne stoji 160 eur alebo tak.
Vsetky zmeny bez poplatku (napr. zmena zalozenej nehnutelnosti, zmena terminu splatky a pod). - moze sa hodit

Bezucelovy uver Classic
garancia najnizsej urokovej sadzby pri uvere nad 10.000 eur... no, toto je diskutabilne ci to nie je z kategorie krovie a bullshit, ale teda "cool"

Kreditka
zmena PIN zadara - fajn, vid balik sluzieb
+ pre ctiziadostivych a chudobnych :) - nova kreditna karta VISA Gold zadara AZ NA 6 MESIACOV (woo, woo)

Volitelne precerpanie
vyziadal som si zrusenie, ale pisu, ze "urokovu sadzbu mate automaticky zvyhodnenu o 3%"

Specialne produkty
Pripravyme pre vas specialne vkladove produkty nasej banky, ktore vam mozu pomoct pri zhodnocovani vasich financii a su casovo limitovane. Spytajte sa svojho bankara (tu by som bol radsej ostrazity, TB nema zrovna ktovieake produkty na zhodnocovanie... teda pokial som si vedomy)

All inclusive
ku vsetkym produktom mate ako nas premiovy klient vsetky potvrdenia, zmeny, nahradne vypisy alebo specialne vypisy bez poplatku - toto mi pride ako vcelku dobre. Kde co dnes stoji aj 15 eur za lajstro
rmaly

Re: Tatrabanka

Poslaťod Biosko » Uto 02 12, 2013 3:30 pm

Takze dokopy z toho by som nevyuzil nic heh :) ale dik za info.
Biosko

Poslaťod rmaly » Uto 02 12, 2013 3:36 pm

no, doteraz nebolo ani to, tak si asi vies predstavit... :)
rmaly

Poslaťod marco » Uto 02 12, 2013 8:53 pm

mna by zaujimalo, co ma podla teba tatra zaujimave v ramci retailu :wink:
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
marco

Poslaťod filip glasa » Uto 02 12, 2013 8:59 pm

mna by zaujimalo ci ma vobec nejaka banka nieco zaujimave v ramci retailu :D
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod marco » Uto 02 12, 2013 9:01 pm

filip - tak samozrejme, ze myslel som vzhladom na konkurenciu :D
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
marco

Poslaťod peter.cmorej » Str 02 13, 2013 1:30 am

zrychlene splacanie znamena + 0,3 % na urokovej sadzbe, to len tak btw. :)
peter.cmorej
admin

Poslaťod rmaly » Str 02 13, 2013 12:17 pm

peter.cmorej píše:zrychlene splacanie znamena + 0,3 % na urokovej sadzbe, to len tak btw. :)

to ano, ale este to bolo (je) okorenene tym poplatkom 150 ecok (v pripade zmeny aby som bol presny). Asi od zaciatku ked si to niekto da, je to "zadara"
rmaly

Poslaťod mm1809 » Štv 11 07, 2019 4:00 pm

Mozny strajk v Tatrabanke a Unicredit - nechcu platit zamestnancov

https://ekonomika.sme.sk/c/22254599/vo- ... ancov.html
mm1809

Poslaťod JUGGLER » Štv 11 07, 2019 6:17 pm

mm1809 píše:Mozny strajk v Tatrabanke a Unicredit - nechcu platit zamestnancov

https://ekonomika.sme.sk/c/22254599/vo- ... ancov.html

zaujimavé. lebo dalšia dnešná správa je: UniCredit za tretí kvartál vykázala zisk vyše miliardy eur...V rovnakom období minulého roka bol zisk peňažného ústavu iba na úrovni 29 mil. eur

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22254750/uni ... y-eur.html

Čo sa týka tej ziskovosti, naše banky sú na tom super: minulý rok zisk 640 mil a tento rok to vyzerá na 700 mil.

Čo však treba povedať, prognózy sú zlé. Uvery a úroky klesajú...štát im včera zdvojnásobil odvod ( na odhad 140 mil. ) a čo sa týka znižovania nákladovosti..tiež ju nemôžu znižovať donekončena...lebo to je presne to, čo je v titulkoch. Šetria na ľuďoch...v bankách je strašná fluktuácia...najviac sa to točí hádam v TB...stále tam vidím obmeny personálu.Takisto poplatky už zvýšili a nemajú tam další priestor.

Takže v 2019 bude koniec rastu ziskov a prognozuje sa pokles na 500 mil v najbližších troch rokoch.

Ono tí naši politici nepozerajú dopredu. Ked bola kríza a akcie padli...Fico sa hral na hrdinu a zakázal investovanie do akcií..akože chráni obyvateľstvo pred stratami. Lenže bolo to hlúpe a neskoré rozhodnutie..lebo práve vtedy trebalo nechať všetko tak a NAKUPOVAŤ... nie predávať. Pripravil tak obyvateľstvo o najväčšie zisky na tvorbu dôchodkov...ved akciové trhy spravili od poklesu stovky %.

To isté robia teraz z bankami. Zvyšujú im odvod do roku 2020, ked ich čaká pokles ziskov...Niežeby mi boľo ľúto nenažratých bankárov, ale manažment si robí svoju prácu a vo všetkých korporáciách to funguje rovnako: pokles ziskov je strašiakom.

Neviem aký máte na to názor, ale mne sa vidí, že táto vláda, to je čistý komunizmus. Len by brali podnikateľom a zamestnávateľom a rozdávali sociálne balíčky. Ved na branie tu máme daňový a odvodový systém...nechápem, že môžu vymýšlať stále nové odvody. Ukážu prstom..ty máš velký zisk..tebe pribijeme odvod. A nakoniec to stejne zaplatia len ľudia. Preto máme infláciu 2,5% a ľuďom sa znehodnocujú úspory...
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod rmaly » Štv 11 07, 2019 6:36 pm

@juggler tak tato vlada je ciste zlo, presne ako vravis...

Co sa tyka zrovna TB, tak aj ako jej (este zatial) dlhorocny klient nechapem jej pocinanie. Na jednej strane sa zbavuju klientov a filtruju si len tych najbonitnejsich (respektive takych, co su ochotni platit stale viac a viac), na druhej strane samotne sluzby nic moc. Riesia do moderna inernet a mobil banking - to ok, ale pimpovanie sluzieb nula bodov. Teraz znizili uroky na 0%. Ludi maju cistych predajcov a nadhanacov. Niekolkokrat som musel zasahovat, ked opinkavali moju 85 rocnu babku s investicnymi produktami (bez hanby)...
A evidentne na druhej strane "zkrouhli" aj zamestnancov... tak neviem aku presne maju strategiu...
rmaly

Poslaťod MartinPillar » Pia 11 08, 2019 12:07 am

BANKY. SU. CHODIACE. MRTVOLY.
s leverage 30-40:1 na nelikvidnom trhu
a trejderom tu viac netreba dodovat
MartinPillar

Poslaťod Rokosák » Pia 11 08, 2019 9:36 am

Ja mam neobycajne potesenie sermovanim so svojou bankarkou TB. Tvrdo na nu utocim, ale aspon si vypocujem zauzivane zavadzanie a obranu, ktoru pouzivaju na klientov. Ked som je povedal, ze vynos fondu bol ubohy, rozumej menej ako 1% p.a. za poslednych 10 rokov, tak tvrdila, "ze ano, vynos je maly, ale obcas isla cena hore a obcas dole". Asi chcela, aby som fond daytrejdoval, ci co. :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Späť na Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia