Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

Zdravím všetkých návštevníkov,

uzavrel som IŽP od Amslica, tzv. Global Invest. Upútala ma ponuka fondov AIG Global Funds, hlavne ten Ázijský. Nemám síce pocit, že Amslico je lacné, no tento produkt ma zaujal.
Ponúka možnosť 5%-ného bonusu pri vklade 48.000 SKK / rok. Poplatok za vedenie účtu je len 350 SKK a základné poistenie od 50.000 SKK. Mne sa tento produkt pozdával, preto som IŽP uzavrel. Môžete mi poradiť, prípadne napísať svoje osobné skúsenosti s IŽP v rôznych spoločnostiach. Ja mám aj ING, lenže ich celkový prístup a dosť slabá výkonnosť fondov ma vedie k presvedčeniu, že to asi zruším. AIG je celkom fajn, čo vy na to??

:idea:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

IŽP je v prvom rade o poistení a až v druhom rade o fondoch. Pri rušení poistky by si mal uvažovať o tom čo ti to prinesie. Napr. zrušením ING prídeš o veľkú a možno celú časť vkladov. Na druhú stranu sa poistíš už možno drahšie (si starší) v Amslicu. Ak tá výhodnosť Amslica vyváži stratu v zo zrušenia ING, tak o tom rozmýšľaj.
Inak klasika:
1. zníž ING na najnižšiu možnú splátku.
2. porozmýšľaj či vôbec potrebuješ byť poistený a ak áno tak čo všetko a na aké sumy - aké riziká chceš kryť.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

Mám 26 r. Plánujem znížiť poistnú sumu v ING. Rovnako zruším pripoistenia. Okrem spomínaných IŽP mám väčšiu časť úspor vo fondoch Pioneer, resp. na stavebnom sporení. ING nechcem zrušiť úplne, asi len čiastočný výber...

Skôr by som sa chcel vedieť, ako hodnotíš Global Invest, ako sporiaci / investičný produkt. Mám záujem kvôli bonusu doň vložiť viac peňazí, ale až po druhom roku. Ázijský fond investuje do AIG India Fund, čo je relatívne nedostupný fond v rámci SR.

Global Invest za 5% vstupný poplatok + 350 SKK / pri 12.000 ročne cca. 2,9% / = 7,9% podľa teba veľa / málo ??
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

Indiu má napríklad ABN Amro.
Neviem k tomu veľa povedať. Len toľko, že investovanie cez poisťovne mi nie je veľmi sympatické. Vstupný poplatok je veľmi vysoký. Porovnaj s fondami KBC, tie majú pre akciové fondy vstupný poplatok 3%.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

Fondy KBC ma veľmi neoslovili. Výber je celkom fajn, no som spokojný s Pioneerom. ABN mi raz odpísali, že mám pre nich "cenu" až od 500.000 SKK.

Znova: Global Invest
Ak doň človek dá 48.000 ročne, má to fakticky bez vstupného poplatku a po 10 rokoch sa výber nespoplatňuje. Navyše pri 48.000 SKK sa uhrádza len 350 SKK administratívny poplatok. Tým pádom mi vychádza náklad z mojej strany cca. 0,07%. Fakticky je to taký miš-maš. Sú aj fondy kde nie je vstupný poplatok a výstupný sa uplatňuje max. 5 rokov. Toto je niečo dlhšie a kvázi výhodnejšie. Viem, že ide o chute...

PS: Viem, že konám unáhlene, no raz sa vyplatí a inokedy nie.
PS2: Nájde sa niekto, kto uvažuje podobne ako ja??

:shock:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

Informuj sa aj na poplatky za správu. V prospekte som videl nejaké to miš-maš s podielmi typu x,y,z. Pri tom istom fonde iné správcovské poplatky. Aby si ten vstupný nezobrali niekde inde.

ABN myslím nie je problém zohnať cez sprostredkovateľa fin. poradcu.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

...čisto informatívne, keď zruším poistnú zmluvu do 3 mesiacov, o čo - okrem poistenia za toto obdobie - prídem? Už som zaplatil poistné za 3.mesiace.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

Iba o to poistné, a poradca príde ešte o províziu :wink:
Určite sa ozve ešte niekto z fin. poradcov na tomto fóre a dajú ešte presnejšie info a aj názory na Amslico.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

Ok... čakám.

Čisto informatívna otázka, Ty máš nejaký program dlhodobého sporenia, viď IŽP alebo sporiace plány??

:roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mal som niekoľko rokov sporenie do TAM a VUBAM fondov. To som už vybral a momentálne sa venujem len akciám. ´
Okrem toho pár korún mesačne do IŽP.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

Hurá... žiadosť o späťvzatie návrhu na uzatvorenie IŽP bol úspešne doručený na tunajšiu pobočku.

Inak k poplatkom. Až včera po zaplatení poistného som dostal do rúk tento návrh.
1. administratívny poplatok: 350 / rok
2. poplatok za vedenie účtu: 40 / mesiac až kým účet nedosiahne 48.000 SKK, potom 0 SKK
3. z hodnoty účtu: 0,0625% / mesačne

Zaujímavá pasáž:
Investovateľné poistné: 1. rok 30%, 2. rok 60 %, až od 3. 100 %

Poplatky prepočítané na 12.000 SKK / ročne = 350 + 480 + cca. 750 = 1.580 SKK

Keby som toto mal platiť každý mesiac + ani si nepredstavujem umorovanie odmeny sprostredkovateľovi...

To ináč zabudli do reklamy napísať:
http://www.24hod.sk/clanok-34486-Novy-p ... NVEST.html

PS: dúfam, že poistné mi bude vrátené v plnej výške, zmluva ešte nebola posúdená a podpísaná....
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa Bebe »

johndee napísal:..dúfam, že poistné mi bude vrátené v plnej výške, zmluva ešte nebola posúdená a podpísaná....
Ahoj Johndee, ak si prečítaš svoje horné príspevky zistíš, že si ani nechcel radu, ale iba to, aby Ti niekto potvrdil Tvoje rozhodnutie. To sa nestalo a už je Ti možno jasné aj to, prečo sa neozval žiadny poradca, ale aj tak si si urobil po svojom. Teraz rušíš ďalšiu zmluvu IŽP. To je, i nie je dobrý začiatok. Je preto, že sa vari už konečne poučíš, a poučia sa i nováčikovia, ktorí budú čítať túto tému. Zlý v tom, že si ešte neurobil rozhodnutie, s ktorým by si bol spokojný. Už ale vieš, že ak sa spoľahneš na niekoho, že nejakú prácu urobí za Teba, budeš musieť za to i zaplatiť. V prípade IŽP musí zarobiť sprostredkovateľ, poisťovňa, fondy, burza. To je dosť dlhý zoznam, aby to nebolo lacné. Ak niekoho obídeš, ušetríš, ale budeš musieť venovať viac času premýšľaniu a učeniu. Môžeš začať tým, že si prečítaš celé toto fórum.
Takže ak použijem Tvoj pokrik:"Hurá... do toho!"
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
johndee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 13 08, 2007 9:32 am

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa johndee »

Chybu spravil poradca, keď na všetky moje otázky odpovedal stručne "áno". A nedal mi prečítať obchodné podmienky. Dostal som sa k nim až po zaplatení zálohy.

Je tu viac ľudí, ktorí sú skalopevne presvedčený o tom, že majú pravdu. Preto tvoj "názor" akceptujem.

A inak, šlo mi o výmenu skúseností. Teší ma, že tu neozval nikto, kto je spokojný so spomínaným produktom. Asi je ich dosť málo.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa Bebe »

johndee napísal:Chybu spravil poradca..
Nie, chybu si spravil ty, že si vybral nekompetentného poradcu, či skôr predajcu. Ak by to bol poradca, zabezpečil by si, aby si bol s uzavretou zmluvou spokojný. Nie je tak? Ešte raz Ti opakujem, v našom svete, sa môžeš spoľahnúť iba na seba. To sa týka i tohto fóra, i tohto príspevku, i predchádzajúceho môjho príspevku. Už to chápeš? Ale to je prirodzené. Najčastejšou chybou každého začiatočníka (v čomkoľvek, nielen v investovaní) je, že sa snaží preniesť zodpovednosť na niekoho iného.

Čo sa týka investičných produktov, sú určené pre lenivých. Preto tak veľa ľudí "investuje" cez poisťovne. A konečne počet spokojných klientov nehovorí takmer nič o kvalite produktu. Vo všeobecnosti akékoľvek produkty sú pre nejakú cieľovú skupinu. Ak bude cieľová skupina aj 90% neznamená to, že to bude dobré aj pre Teba. Na záver ešte jedna poznámka: "Spokojný klienti IŽP AMSL. Global Invest nechodia na toto fórum." Spokojne si sedia pri telke, chrumkajú chipsy a sledujú katastrofické správy v televíznych novinách. Oddychujú, pretože zajtra idú opäť do práce.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
aquabelle
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2015 7:24 pm

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa aquabelle »

Dobry den,

tiez mam IŽP amslico Global invest, od 10/2010. chcem sa spýtať, pokiaľ teda ešte vydržím do tých 10 tich rokov a potom si to dám vyplatiť, je možné že sa mi vráti aspon to, čo som tam vložila? pretože amslico posiela strasne stručné výpisy.
nerozumiem presne ani tomu ako to pocitat - mam tam pocet podielových jednotiek a operačnú cenu podielovej jednotky. logicky by som to jednoducho vynasobila. ale nie je na to zas nejaky sialeny vzorec, ktory amslico neuvadza?
za odpoved dakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uviedla si prilis malo udajov aby sa na tvoju otazku dalo odpovedat. Ale aj ked uvedies potrebne udaje, odpoved nebude jednoznacna. Co je iste, ze vyska poplatkov, ktore su tri strhavane. Neisty je vsak vynos. Preto na otazku ci sa mi vrati aspon tolko kolko som vlozila, sa z principu neda odpovedat. Da sa iba povedat ci mas alebo nemas taku sancu.
aquabelle
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 15 11, 2015 7:24 pm

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa aquabelle »

dobry den,

neviem presne kolko a akych info potrebujete, ale z toho co mam,
je o teda izp, je tam 100% azijsky akciovy fond ale nic viac som nenasla ani v zmluve.
mozno neviem co mam hladat. ano samozrejme poplatky su mi jasne, aj predajca musi mat proviziu.
kedze som sa docitala ze azijsky akciovy fond je dost rizikovy tak sa domnievam ze tam asi zalezi aj od toho ako sa bude hybat - kolko penazi mi bude vyplatene. premyslam zhruba spravne? :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investičné životné positenie AMSLICO Global Invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, spravne. Ale ak si poistovna berie napr. 20% z tvojej platby, tak ani super vykonny fond nenahradi taketo vysoke poplatky. Co sa tyka informacii: presny nazov zmluvy je Global Invest? kolko platis a od kedy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"