účet pre sro?

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
notrader
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm

účet pre sro?

Príspevok od používateľa notrader »

Čaute,

máte niekto nejaké odporúčania, kde otvoriť podlľa možnosti bezplatný účet pre plánovanú sro (ktorú plánujem vlastne len z donútenia kvôli vysokým odvodom zo SZČO)? Našiel som porovnanie tu http://ako-investovat.sk/clanok/651/pod ... porovnanie" onclick="window.open(this.href);return false;, kde ako jediná vyšla Fio banka, ale neviem, či to ešte platí, resp. či sa neobjavilo od 2013 niečo lepšie, nejaké akcie, 'vychytávky'? Nič iné ako vedenie účtu, internet banking a výpisy nepotrebujem, na tom účte budu úbohý počet obratov, takže čo i len pár eur za to je príliš. Pokiaľ viem, bežný účet v zuno alebo mbank pre fyz. osoby pre sro použiť nemôžem, aj keby som to zrovna striktne oddelil.

Dík
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: účet pre sro?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja pouzivam FIO na firemny ucet a som vcelku spokojny.
Kolega ma na zivnost zase mBank a tiez nenadava.
kupony
Príspevky: 19
Dátum registrácie: St 11 06, 2014 4:14 pm

Re: účet pre sro?

Príspevok od používateľa kupony »

Tiez Ti odporucim Fio pre firemny ucet. Na to co opisujes, nema zmysel platit mesacne poplatky inym bankam. Problem som mal ale ked som do jednej sutaze potreboval bankovu zaruku -- to zial Fio nedokazalo spravit, kedze neponukaju firemne pozicky na Slovensku. Cize ak by si do buducna potreboval aj mat uctovu historiu v banke, od ktorej budes ziadat nejake zaruky alebo uverove prisluby (alebo uvery) tak mozno su lepsie vacsie banky...
notrader
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm

Re: účet pre sro?

Príspevok od používateľa notrader »

ďakujem chlapci. Aký máte pohľad na ochranu vkladov v prípade, že by Fio dofíovala? Viem, že to znie paranoidne, ale treba aj s takým dačím rátať. Napr. tu Fio neni: http://ekonomika.sme.sk/c/5498691/ochra ... anene.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak, medzitým som sa priklonil k tatrabanke, keďže s business účtom mi sľubujú 50 perc zľavu na osobný účet (a keďže tú už využívam, tak teta na Dialogu povedali, že osobný účet bude zadarmo) a zároveň business účet je na polroka zadara. Suma sumárum, polroka oba účty zadarmo, potom 7 EUR dokopy za oba.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: účet pre sro?

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Aj fio ma nejake tie "obmedzenia".

Vyber vacsej hotovosti treba nahlasovat. ( btw u nich je vacsia hotovost aj 3k eur )
V BA je napr len jedna hotovostna pokladna. Ta druha ktora bola chvilu v prevadzke sa preraba snad uz dva roky ..

Takze ok, fio je zadarmo, ale tiez ma svoje muchy ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"