"Obycajne" Vkladne knizky

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
david1
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 10:29 pm
Been thanked: 2 times

"Obycajne" Vkladne knizky

Príspevok od používateľa david1 »

Neviete niekto náhodou, ktoré banky u nás ponúkajú ešte obyčajné vkladné knižky bez výpovednej lehoty.
Podľa informácií na webe som našiel jedine VÚB, OTP a Sberbank. Tatrabanka ich predaj ukončila v roku 2014. SLSP a POBA majú podľa webu len nejaké sporiace knižky.

PS: Nepíšte tu o nevýhodnosti VK, ide mi len o dokumentárne účely, nakoľko je možné sa ešte k tomuto reliktu dostať.
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: "Obycajne" Vkladne knizky

Príspevok od používateľa bloke »

Tak už aj pri vkladných knižkách sa treba báť o poplatkové nášlapné mínové pole... toto vyzerá na najabsurdnejší bankový poplatok roka 2017, zadretý už v januári: „Za opakované výbery z vkladnej knižky si bude banka [SS] pýtať dve eurá, doteraz boli všetky zadarmo.“
http://ekonomika.sme.sk/c/20430830/bank ... banke.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: "Obycajne" Vkladne knizky

Príspevok od používateľa jogo »

bloke napísal:Tak už aj pri vkladných knižkách sa treba báť o poplatkové nášlapné mínové pole... toto vyzerá na najabsurdnejší bankový poplatok roka 2017, zadretý už v januári: „Za opakované výbery z vkladnej knižky si bude banka [SS] pýtať dve eurá, doteraz boli všetky zadarmo.“
http://ekonomika.sme.sk/c/20430830/bank ... banke.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zase to neprehanaj, jeden vyber mesacne je zadarmo a nechapem, preco by som mal peniaze z vkladnej knizky vyberat 2x mesacne. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: "Obycajne" Vkladne knizky

Príspevok od používateľa bloke »

Bežné vkladné knižky (mimo sporiacich) boli celé desaťročia nezaťažené poplatkami vklad/výber. Toto je zrejme prvý prelom. Preto aj bez bližšieho skúmania, že kedy tento poplatok v SS zaratúvajú, je absurdný na entú, z kategórie chytákových.

Tvoje podotázky sú už potom akademického charakteru, tiež sú mnohí bankomatoví vyberači pod palbou určitej skupiny, že načo potrebujú vyberať často z bankomatu. Tu to pýtanie sa má aj väčšiu logiku, keďže kartou sa dá platiť na 90% miest, kde dochádza k plateniu, na rozdiel od vkladnej knižky, ktorá je určená výhradne na uloženie a vybranie hotovosti.

Pri nich je dosť ludí, ktorí ju používali na príjem na účet (vkladnej knižky) a z nej si ho potom vyberali. Tú knižku mohli (i zaheslovanú) nosiť stále pri sebe a vyberať z nej podla potreby. Plno z nich trebárs dôchodcovia. Tým však nepríde žiadne písomné upozornenie o zmenách podmienok, aby si na nečakaný poplatok dávali pozor, možno ich nato upozornia pri prepážke, možno ani nie. Veď predsa „všetko je na webe".
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: "Obycajne" Vkladne knizky

Príspevok od používateľa jogo »

Pozri, ked vyberam peniaze z bankomatu, tak mam poplatok 20 centov, ak tie peniaze vyberam z uctu na prepazke, mam poplatok 1.20 Eura. Banky tvrdo spoplatnuju sluzby, kde sa ti musi venovat uradnik, lebo ten je drahy.
Ak idem do banky, tak niekedy cakam aj pol hodiny, kym som obsluzeny. A to tam sedi snad 10 uradnicok. Ja nechapem, co ti ludia pri tych uradnickach tolko riesia.Mne ked nieco ponuknu, poviem, ze nic nepotrebujem a som velmi rychlo vybaveny.
Bežné vkladné knižky (mimo sporiacich) boli celé desaťročia nezaťažené poplatkami vklad/výber. Toto je zrejme prvý prelom. Preto aj bez bližšieho skúmania, že kedy tento poplatok v SS zaratúvajú, je absurdný na entú, z kategórie chytákových.
Toho by som sa az tak nebal. Mam sporozirovy ucet uz snad 15 rokov a mam na nom mesacny poplatok 2.50 Euro.
Bankove uradnicky mi uz ponukali vsetko mozne, aby som si ho zmenil, aj mi dali ponuku ucet zadarmo, ak budem mat v ich banke viac ako 10 000 Euro a vzdy som ich ponuky odmietol. Neviem, aka je zmluva na tom ucte, ale nedokazu mi dvihnut poplatky na beznu uroven 5 euro.Podobne to bude aj s vkladnymi knizkami.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: "Obycajne" Vkladne knizky

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Na poplatky neupozornuje nikto. SLSP definitivne nie, resp ja som IT znaly clovek, ale to neznamena ze mam chut a cas studovat ich blogy, ktore su neprehladnejsie nez aliexpres v cinstine. Potom zistim, ze z nicoho nic (vdaka Ficovi) SLSP zrusila 1% cashback (aj to len do smiesnej sumy 200EUR mesacne) a ucet spoplatnila horsimi podmienkami.
poviem vam takto, nepoznam ani JEDNEHO JEDINEHO cloveka, co ma chut a cas skumat tieto koniny za 2-6eur/mesiac. to ja im musim vzdy radit, nech banku poslu hrubo do rudolfa.
keby ja ako firma spoplatnim nieco zakaznikovi navyse, okamzite ma posle do rudolfa. banky to robia bezne
slovaci su hlupaci
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"