mBank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
TairikuOkami
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 24 11, 2016 5:15 pm

mBank

Príspevok od používateľa TairikuOkami »

Tema pre ludi, cktori chcu diskutovat o mBank, nakolko zrusili mForum. :evil:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

haha, cas na zatvorenie uctu v mBank, lebo zatvorenie mFora mi smrdi problemom. Smrdi to znizovanim nakladov, smrdi to cenzurou nespokojnych klientov. ale co uz, mbank som zavrhol uz davno - ked v tichosti zvysovali poplatky za prevody medzi vlastnymi uctami. zda sa mi, ze bankovy kartel na Lovensku dostava novy dych. A este ked tam dali ten extremne neintuitivny flash IB.
Odoslané z počítača
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Hlásim svoju prítomnosť, prihlásil som sa sem po pár rokoch (-> chválim administrátorov, že miestne fórum stále funguje pod pôvodným prístupom, bez úhony) - na mbank fóre pravidelne občasne aka pras
Snáď sa nás tu zopár ešte nazbiera, aby sme si dokázali poradiť (zopakovať to, čo tam bolo zmazané :idea: ) - aj keď mbank tiež už používam len na nejaké najnutnejšie úkony aby som sa nemusel zaoberať ich chytákmi a obštrukciami, také fórum by malo zmysel zachovať, aj mimo hlavičky mBánk - plno užitočných rád tam bolo prepieraných aj so všeobecnou bankovníckou platnosťou.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No hlavne som tam nasiel podobne problemy a otazky, na ktore som sam hladal odpoved - teraz mam vzdy pisat mail? :D to si neviem predstavit, ale tak, ich robota.. mne povedali, ze preto to zrusili, lebo presli na novy dizajn a tam uz forum nie je.
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal:No hlavne som tam nasiel podobne problemy a otazky, na ktore som sam hladal odpoved - teraz mam vzdy pisat mail? :D to si neviem predstavit, ale tak, ich robota.. mne povedali, ze preto to zrusili, lebo presli na novy dizajn a tam uz forum nie je.
to je aky argument :) :)
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Tak už sa im ten ich mbankový názor rozbieha, takmer každá odpoveď je „volejte na infolinku“ , tak akože díky - a ešte to aj treba jednotlivo rozklikávať, aby človek uvidel tieto jalové odpovede. Údajne mali byť profesionálne jednoznačné, no zato mohli platiť brigádnicky aj mňa, aby som im toto odpisoval (za nejakých 700 EUR).
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa Rokosák »

Sucasny trend je presuvat sluzby na zakaznika. Casom sa preklikas az na stranku, kde budes moct virtualne prefackovat nezamestnaneho robota. Preco je robot nezamestnany? Pretoze zakaznik bude riesit vsetko.

Uplne genialne je, ze zakaznik bude za moznost robit pracu banky este aj platit poplatok.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

S tými presúvanými službami na zákazníka to tiež tak vnímam. V takom tesku to však môže vyzerať aj prínosne, s ich skenovacím zariadením/nákupom (úspora času pri nekonečnom prekladaní nakupovaného tovaru; úspora pri pobehovaní zisťovania neoznačenej ceny..) až kým nepríde na koncovku, kde takmer vždy musíš volať človeka z personálu, ktorých je tam málo, a ich "zákrok" zas zdržiava pri beztak komplikovanejšom platení, oproti pokladni (že: boli ste vybraní na kontrolu vášho nákupu - to sa mi stalo 3x zo 4, tak som s tým aj skončil, aj pre zdržiavanie, aj pre mrzké podozrievanie zákazníka ktorý nekradne).

Ale k mbanke, fórum hanebne zrušili, ale nezúfajme - teraz údajne odpovedia vecne správne na každú otázku. Dve jednoduché som im poslal pred dvoma dňami, a stále žiadna reakcia / zverejnenie...
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
prosoul
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17 12, 2016 2:18 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa prosoul »

https://www.cas.sk/clanok/488084/dvom-k ... ezdomovca/" onclick="window.open(this.href);return false;
sablatura
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 17 07, 2011 10:06 am
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa sablatura »

Je nejaká sankcia pri zrušení platobnej karty k účtu. Vopred ďakujem za prípadnú odpoveď.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Platby kartami VISA/MasterCard v iných menách ako euro, sú prevedené na menu euro kurzom spoločnosti VISA/MasterCard.
Pre transakcie mimo VISA/MasterCard Eurozóny je použitý kurz VISA/MasterCard navýšený 2% za premenu finančných prostriedkov na inú menu. To znamená, že kurz bude horší o 2%
Moja otazka znie, ak pojdem do CR a vyberiem si CZK hotovost z bankomatu, budem platit 2% poplatok alebo nie ?

ich sytem vygeneroval horeuvedenu odpoved. co si myslite, ako to je ?
Odoslané z počítača
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Aký systém konkrétne? Podla ich poslednej verzie (po zrušení fóra kde sa dalo nájsť 95% odpovedí na všetko), mal na komunikáciu s klientami slúžiť mnázor. Na ten však nič nezavesili už 3 týždne, žiadnu odpoveĎ. Pohybujem,že medzitým nikto nepísal žiadnu otázku. Dokonca pre .sk odpovedali z Česka, tam im na doméne .cz pribúdajú odpovede plynule ďalej.
U nás však už aspoň 2 dni nefunguje ani blog. To som sa naň t.r. pozrel prvýraz včera, takže môže byť odstavený aj 10 dní(?).
Toto sú dosť závažné momenty, aj na ich frasebloku (kam bežne nechodievam) sa tvária, že je všetko OK, resp. cez otravné hlášky vyzývajúce k registrácii a prihláseniu, trocha vidno že tam „riešia“ len absolútne treťotriedne hovadiny... teda ani nič neriešia, len mlátenie prázdnej slamy.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

2% je poplatok, cize namiesto 27czk/eur, ako mi da napr fio zadarmo, mi mbank ukradne 2% za nic, a zostane mi 26.33czk za kazde 1euro.

za taky zly kurz nezamenim hadam ani na cerpacej stanici

tak mbank.sk pada, je o hovne,

ja idem smer fio.
Odoslané z počítača
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Tak mBank ešte úplne nezdochla, dnes sa tam prvýraz znovuobjavil ich blog, ale odpovede na otázky z mNázora už mesiac nepribúdajú (ani na tie moje).
Na českom bežia kontinuálne ďalej, ale tam sa mi zrejme kvôli nečeskému IP nikdy nezjavila captcha, aby som sa mohol spýtať priamo ich - napokon odpovedajú rovnakí ludia, akí odpisovali aj na mbankSk.

K tým poplatkom sa nevyjadrujem, lebo aktuálnu odpoveď neviem, k samotnému zrušeniu platobných kariet nebývali sankcie, a na 2% poplatky sa dlhodobo sťažovali viacerí, desiatky odpovedí ležali priamo na fóre. Asi im pre nadviazanie kontaktu treba už len volať.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
prosoul
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17 12, 2016 2:18 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa prosoul »

Co poviete na toto?
https://n26.com/eu/pricing/" onclick="window.open(this.href);return false;
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Výber z ich jedinej sekcie na verejnú komunikáciu s klientami, mNázor podla časovej postupnosti.
:!: Legenda: Kým príde ku klientovmu popísaniu problému a záverečnému položeniu otázky, polovica otázok z formulára ostane useknutá, hoci v ňom ešte ostalo plno nedopísaného miesta, a otázku nevidia kompletne ani v mBanke! Vtedy teda odpovedajú domýšlavo a do vetra. Formulár je prakticky neobmedzený, bez akéhokolvek čo i len písomného limitovania, mne sa doň podarilo vložiť 3 milióny znakov, kým ma to prestalo baviť, na problém som ich dokonca upozoňoval.

1) [začiatok decembra 2016]
Koľko znakov zoberie tento formulár, keďže polovica otázok je tu useknutých, bez konca?Načo zadávame svoje meno keď ho tu neuvidieť?
Dobrý deň, momentálne je možné zadať 255 znakov, avšak budeme v krátkej dobe rozširovať počet znakov na 1 000. Ďakujeme a prajeme pekný deň.

2) [19.1.2017]
Opravte si prosím formulár, je totiž absurdné, že text predmetnej otázky v polke useknete, a potom ani neviete, načo odpovedať. Váš fcbok nevidno riadne ani na čítanie bez prihlásenia.Píšte všetko aj sem.
Dobrý deň, obmedzenie počtu znakov je úmyselne, aby zákazníci písali stručné dotazy a dostali stručné odpovede, v ktorých sa budú môcť lepšie orientovať ďalší čitatelia.
O obmedzení pri písaní a odosielaní, pritom stále nikto nemá ani šajnu.

3) [zhruba rovnaký čas, na .CZ]
Dobrý den, už ani nevím kolik let jsem Vašim klientem. Když jsem si založil u Vás účet bylo všechno bez poplatku, snad jenom čtvrtý a další výběr z bankomatu za 6,- Kč. Dneska jste už dospěli na úroveň bank, které si účtují tak nesmyslné poplatky jak
Dobrý den, pro omezený počet znaků nevidíme celý dotaz. +nasleduje všeobecná omáčka o sadzobníkoch ... :oops: :lol: :mrgreen:
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Co ich vedie k sabotazi vlastnej banky? :)
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal:Co ich vedie k sabotazi vlastnej banky? :)
asi fakt, ze konkurencia (bezpoplatkova, internetova) kape jedna za druhou a teda si mozu dovolit veci, co by si inac dovolit nemohli... otazke je, ci nenarazia tvrdo na "specificku slovensku naturu"... lebo clovek sice je lenivy, ale zase zrovna mbank klienti uz preukazali, ze vedia pohnut zadkom (ked presli k mbank) a mozu to spravit znova...

dalsia vec je, ze to vacsinou je z blata do kaluze...
prosoul
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17 12, 2016 2:18 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa prosoul »

Moja posledna skusensot s mBank. Aktivoval som si kartu k eMAX a prislo mi toto:

Obrázok

Napisal som do mbanku:

preco mi zamerne posielate nepravdive a zavadzajuce informacie? Nedavno som si aktivoval kartu Visa Classic k mojmu kontu eMax. Nasledne som dostal tuto spravu (vid priloha).

Pricom podla platneho aktualneho sadzobnika sa za kazdy vyber touto kartou plati poplatok 1,20 EUR. Snazite sa uviest klientov do omylu, aby pouzivali tuto kartu na vybery a nasledne im mohli zauctovat poplatok? Su taketo praktiky v sulade s etikou vasej banky?


Odpoved mi prisla takato (aj s pravopisnou chybou):

Obrázok

Nazor si spravte sami.
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Môj názor je, že mBank si ide svoje - už dlho jednu líniu, na ktorú nabehli po zmene bankingu/fóra...

Neveril som vlastným očiam pred rokmi, napísal som o tom párkrát do fóra, no táto mega-zavádzacia haluz tam visí dodnes.
Akože ponuka sporenia, ktoré sa pravidelne každých pár mesiacov úročením znižovalo až na súčasných 0,nič % p.a. (neviem presne či 0.5, alebo ešte menej pred zdanením), ale oni lákajú každého nového zákazníka tak, ako uvádzam nižšie.

Vôbec to matematicky nesedí, % sadzieb kruto mimo (nikde neuvedené, no vo výsledku nadsadené do neba), a to už nehovoriac o tom, že celé ich mSporenie bolo nekompromisne ohraničené hornou sumou vkladov/úspor 4000 EUR... inak spád úročenia na akýchsi 0,05% p.a. pred zdanením. A už nehovoriac o ťažkom „riadení“ výšky takýchto úspor, kedy sa tam nedajú len tak poslať peniaze, ale musí sa zaokrúhlovať, ukrajovať... z platieb bežného účtu (teda niekde by sme mesačne museli poplatiť cez 2000 EUR, aby sme si ukrojili /sporili ďalších 206 EUR).

No oni ponúkajú na modelových predvyplnených príkladoch, že za každomesačných 206 EUR, si po 10 rokoch zarobíme na úrokoch 13218 EUR.. :!: :?:
A to sa predsa oplatí, veď po prvých 5 rokoch sme si tam poslali zatial svojich iba 12360 EUR...

„Ak chcete usporiť 37 938 EUR v priebehu 10 rokov, mali by ste sporiť 206 EUR mesačne. Suma, ktorú investujete je 24 720 EUR.

Pravidelné sporenie je jednoduchý a efektívny spôsob ako systematicky šetriť na vaše budúce výdavky. Všetky spôsoby sporenia môžete nastaviť tak, aby dokonale vyhovovali vašim potrebám a možnostiam.
Spočítajte si výšku nasporenej sumy

Sporením malé sumy pri každej transakcii môžete usporiť 37 938 EUR v priebehu 10 rokov.

Mesačná úspora 206 EUR
Doba sporenia : 10 rokov
Suma, ktorú usporíte 37 938 EUR
Suma prichádzajúcich platieb 24 720 EUR“


A na dorazenie ohúrenia ešte vždy prikladajú aj názorný dôkazný graf...
Obrázok Čisté sci-fi, či skôr bulharsky konštantové mLo-fi.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
midra
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 05 07, 2014 11:01 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa midra »

čo vravíte na nové mFondy?
prosoul
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17 12, 2016 2:18 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa prosoul »

mNazor v praxi - za posledne 3 mesiace ANI JEDINA zodpovedana otazka
Prílohy
Screen Shot 07-06-17 at 10.30 AM.PNG
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa bloke »

Velmi sa zopsuli, objektívne tak o 2 triedy, ja ich už ani nijako nevnímam/neregistrujem, žeby existovali, tak sa zadupali - pokašlaný prístup ku klientom existujúcim aj prípadným budúcim. Ešte aj prihlúplo luhajú, keď tam niekto napísal
Ak by Vás zaujímal názor klientov tak by ste nezrušili mForum!
Dobrý deň, mNázor je v súčasností viac využívaný ako bolo mFórum v poslednej dobe, takže počet názorov klientov je teraz naopak vyšší a za ktoré sme radi.
Ešte občas využijem platby v ich otravne roletovom a zbytočne mnohoklikacom menu naveky „vylepšeného“ bankovníctva.
Pôsobí tak, akoby sa stiahli zo Slovenska, takmer všetkých poprepúšťali a len občas za pár mesiacov sa ozvú na tom fóre a blogu z Prahy. No v drahej Eurovei ešte stále majú nejakú pobočku, aj pár kioskov, ktoré sa naoko tvária, že nič sa nezmenilo.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"