Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Vie niekto o banke/karte, ktora funguje na principe ako fungovala karta u ZUNO ?
Cize aby sa transakcia uctovala kurzom VISA/MC a nie deviznym kurzom banky, ktory je horsi o 2%
Co som zatial hladal, ani jednu taku banku som nenasiel... Co je dost divne..
Odoslané z počítača
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

ak to nemusi byt priamo banka, tak v tom pripade bude asi najlepsi Revolut - predplatena platobna karta s cistym medzibankovym kurzom, takze sa dostavas na este lepsie hodnoty nez ZUNO, kedze uz Visa/MC maju nejaku proviziu a takto sa jej (pre vacsinu krajin na svete, ktore ta karta podporuje) vyhnes. pre krajiny ktore karta nepodporuje sa pouzije kurz MC. dobijanie karty sa robi bud z tvojho osobneho uctu na ich anglicky eur/gpb ucet, alebo z normalnej platobnej karty co mas od banky.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

tak to je velmi zaujimave, a pozriem si to, vdaka !

hm, ta ich kalkulacka mi ukazuje ze za 1eur mam 26.88 czk.. google ukazuje kurz 27.06 dnes, tj o 0.04 viac ako pred par dnami.. skusim to pozriet zajtra, aky kurz bude revolut ponukat..

zmenaren od 1000eur dava 26.85 (ked bol 27.02)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

akcni_stravenky napísal:ak to nemusi byt priamo banka, tak v tom pripade bude asi najlepsi Revolut - predplatena platobna karta s cistym medzibankovym kurzom, takze sa dostavas na este lepsie hodnoty nez ZUNO, kedze uz Visa/MC maju nejaku proviziu a takto sa jej (pre vacsinu krajin na svete, ktore ta karta podporuje) vyhnes. pre krajiny ktore karta nepodporuje sa pouzije kurz MC. dobijanie karty sa robi bud z tvojho osobneho uctu na ich anglicky eur/gpb ucet, alebo z normalnej platobnej karty co mas od banky.
Zaujimave EUR/USD kurz Revolut 1,07930
VISA 1,07271
zatial ale nemaju appku na windows phone
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Alo Bunda, a stred bol aky, nepamatas si ?
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

iceberg8 napísal:Alo Bunda, a stred bol aky, nepamatas si ?
Neviem ale mrknul som na EUR.USD close price u IB 17.3.17 tak 1,073775 ťažko revolut mohol mať 1,07930 asi mi treba nove okulare :D
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

pokial si pozeral cez vikend, tak vtedy je pevny kurz, ktory je o nieco horsi. cez pracovne dni budes vidiet ze sa kurz kazdu chvilu meni a je uplne rovnaky ako trhovy bez akejkolvek prirazky. aktualne je trebars eurczk 27.0127, eurusd 1.0738.

pre mna je aj vyhodou zuctovanie kurzom v tej sekunde, kedy robis platbu, a nie az niekedy nasledne za par dni, ako je to zvykom v drvivej vacsine bank.

iceberg8 napísal:tak to je velmi zaujimave, a pozriem si to, vdaka !

hm, ta ich kalkulacka mi ukazuje ze za 1eur mam 26.88 czk.. google ukazuje kurz 27.06 dnes, tj o 0.04 viac ako pred par dnami.. skusim to pozriet zajtra, aky kurz bude revolut ponukat..

zmenaren od 1000eur dava 26.85 (ked bol 27.02)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

mas pravdu, dik za doplnenie..

a je mozne z toho Revolutu poslat si to na ucet v tej cudzej mene ? alebo je to vlastne len cisto platobna karta ? alebo ej to mozne len pre UK rezidenta ? ale pisu tam ze trasnfer money everywhere...

kedze potrebujem CZK, vo FIO mam CZK ucet, tam by som to mohol prijat, to by bolo mozne takto ? :)

pyta si to odo mna referer code, keby chces, mozes mi ho poslat :) ked uz si mi to oficialne odporucil :)
Odoslané z počítača
akcni_stravenky
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ut 13 04, 2010 8:04 pm
Bydlisko: BA, Praha

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa akcni_stravenky »

mas tam ucet v troch moznych menach eur/usd/gbp, medzi ktorymi si mozes priamo v appke robit vymenu penazi, ak chces, ale nemusis.

postup je teda taky ze uploadnes peniaze do revolutoveho uctu v eur (ci uz normalnym bankovym prevodom, alebo cez sparovanu platobnu kartu). ak mas napriklad pocit ze je dobry kurz dolara, tak mozes aktualnym medzibankovym kurzom prekonvertovat nejake peniaze z toho revolutoveho eur uctu na revolutovy usd ucet. ak platis kartou nieco v usd a mas na usd ucte peniaze, strhnu sa peniaze z neho. ak nemas, strhnu sa ti z toho na ktorom peniaze mas (teda u slovaka asi najskor z EUR, pricom konverzia je na zaklade aktualneho dobreho kurzu). ta jedna karta teda funguje ako multimenova karta. aspon myslim, to som realne neskusal, mam peniaze iba na eur ucte a vsetky cudzomenove platby sa mi konvertuju do eur.

myslim ze poslat peniaze na cudzi bankovy ucet ide, ale po novom sa menili podmienky a od urcitej pomerne velkej sumy si k tomu vybornemu kurzu uctuju nejaku prirazku. taktiez budes musiet zrejme pocitat s "poplatkami zahranicnych bank" u toho FIA, kedze by ti tie CZK prijdu cez swift a nie ako SEPA platba. neviem, neskusal som, radsej som pouzil cesky RoklenFX na "velkonakup" CZK.

taktiez pri vyssich utratach budes musiet spravit v apke overenie tvojej osoby, budes sa musiet odfotit spolu s tvojim dokladom totoznosti.

ja to pouzivam od doby ked to bolo este cele uplne zadarmo, teraz uz pre novych klientov uctuju za vydanie platobnej karty a pridavaju obmedzenia, ale myslim ze pre cestovatelov sa to stale velmi oplati.

referer nemam, myslim ze ziadne promo tohto typu nemaju, ta sluzba sa siri aj bez toho :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, to mozu po mne legalne chciet fotku tvare? A co ak sa nechcem odfotit z osobnych dovodov ? Ved to je take dost potupne/zosmiesnujuce si robit selfie :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

pridam svoju skúsenosť Revolut, kým som sa dopracoval k verifikaci tak to trvalo. Na supporte si pockate od 15 min až 2,5 hod to bolo najdlhšie. Odporúčam najprv naskenovať ID preukaz cez klasický skenner aby to bolo vo vysokom rozlíšení a format jpeg a urobte si selfku s aj bez občianskeho. V novom update aplikacie už neexistuje auto scan dokladov ,ale klasicke fotenie dokumentov. Naskenujete hodite si to na obrazovku a odfotíte. Verifikacia platobnej karty to bol problem tu funguje auto scan,ktorý vlastne nefunguje. zadal som 4digit number urobilo mi to scan karty , a že chyba bud kodu alebo karty bloklo mi to účet. Pracovnícvka chcela nejake potvrdenie ze som majitelom účtu alebo vypis z transakcie. Rýchlo som si otvoril Ib u Fia odfotil som prvu časť ,kde je uvedená suma a ten 4 digit kod a nasledne druha čast kde je čislo karty a moje meno účet bol nasledne do 1 min. verifikovaný aj karta. Pri uploade fotiek na chat sa vam môže stať že vam upload neprejde a vam vyskočí u fotky (červený výkričník ) som to robil dovtedy dokým fotka nebola spravne uploadnutá .
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa polovnik »

hodte aj mne referal code chystam si ju tiez zalozit ale searchoval som po nete, celkom su ludia spokojni az kym nezacnu neico reisit so supportom, ze je to nocna mora , nekompeteni strasne zdlhave,
este jedna vec niekto pisal (dufam ze si to nemylim) ze kurzy su cez vikend vyssie ako cez tyzden (teda z pohaldu uzivatela nevyhodnejsie)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Selfie s dokladom mozem ebat. nechapem kto mohol zaviest taku koninu, a to nie le nrevolut, ludai si budu robit coskoro uz aj naked selfie, len aby zapadli do moderneho davu. chore.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

iceberg8 napísal:Selfie s dokladom mozem ebat. nechapem kto mohol zaviest taku koninu, a to nie le nrevolut, ludai si budu robit coskoro uz aj naked selfie, len aby zapadli do moderneho davu. chore.
Súhlas uplne by stačilo naskenovany ID doklad a nejaka faktura na overenie adresy tak ako u brokerov.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Platovba karta bez pravidla "deviza nakup"

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Neboj, aj broker coskoro bude chciet selfie :) poker herne to uz chcu coraz viac a viac.. tusim aj paypal (FB nepocitam, to je postradatelny ucet, pokial nie je na marketing)
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"