Bankomat vydavajuci USD

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa kobolcs »

pamatal som ze na michalskej v BA,mala CSOB, ale nenasiel som, kde najblizsi je nieco take

chcem usetrit
konverziu : vyber zUSDkarty v EURach,vklad na EURovy ucet prevod maklerovi ,a fx prevod na usd

a navyse uz som davno nemal v ruke tolko frisch USD chcem si to uzit :P

{vyberan zisky z moj Payeer a tam uz prevod z rublov a 3,3% poplatok mam a dalsie % rad by som usetril.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som raz vybral cash z banky a potom som chcel pár stoviek USD depozitnúť v inej banke. Tam si každú bankovku obzerali a skúšali hádam 10 x. A nakoniec som mal patálie, lebo povedali, že jedna vyzerá na falzifikát. Poslali to do BA na analýzu ...dovtedy som bol podozrivý z falšovania...Až ked znalci potvrdili, že bankovka je OK (to trvalo dlho), tak som bol OK.Odvtedy - nikdy viac nechcem USD cash v EU !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Cash treba susit doma a nie v banke. Bud to bude zberatelska hodnota alebo budes king, ked raz budu bankove prazdniny ako na Cypre.
Ale aj tak je sranda, ze banka si moze natlacit penazi v digitalnej forme kolko chce a nie je to trestny cin, ale cloveka s falosnou bankovkou by najradsej zavreli na 10 rokov.
A najvacsia sranda je ked banka tieto natlacene peniaze za urok poziciava statu. :lol:
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa kobolcs »

JUGGLER: ani o tom nehovor,za davnych cias mojej mladosti som bol obvineny {spolubyvajucim} a podozrivy,ze som ukradol 7 spolubyvajucim vyplatu kym spali lebo rano som isiel prvy na vlak av yparil som sa podozrivo rychlo (hlavne ze listok som mal kupeny asi 2 tyzdnevopre}
Pri našich bankách nevieš lebo investovat nevedia, uvery neposkytuju,lenpoplatkz účtujú.
Naposledy ked som si vyberal na SK tak som pekne nechal vytlacit v anglictine seriove cisla vsetkych Franklinov, lebo zoparkrat sa mi stalo ze ina zahr.banka povedala ze nepreberie.

MartinPillar : Cash is the king, ale ked mozes mat len nic lebo ostatne ti zoberu (dosledky "lekcia do zivota" z roku 2013), tak je problem to ukryt, lebo nevies co ti zostane ci kamarat kamaratom ostane. Ale na bumm mam tento zakladny balik :
investicie na fin.krach: sedmovy balik (karta= 1oz v zlate )=work in progress
potraviny na fin.krach remi (karta =5oz silver) =v plane
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa rmaly »

Inac co sa tyka cashu doma, tak to urcite treba nieco mat (v zavislosti od moznosti)... ale tak dajme tomu na mesacnu utratu aspon ... clovek nikdy nevie, co sa stane (a nemyslim zombie apokalypsu)...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kobolcs, ako funguje ten Payeer? zo stranky som to nejako nepochopil, moc tam toho nie je. Daj to do osobitneho vlakna, hm? :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa iceberg8 »

po incident, ked som zabudol zaplatit zdravotny odvod, pretoze mi ju poslali na neexistujucu adresu (kde som byval ako 5 rocny, rodicia zabudli prehlasit, ja som o tom nevedel) a zexekuovali mi vsetky ucty nasobne (tj dana suma, exekutor sa nesere, on to rozposle vsade, kam moze, a vsetci bloknu danu sumu), odblokovanie trvalo 2 tyzdne - ako kde. dokopy i teead blokol asi 7 nasobok toho co mal, ak nie viac. jeho argument "ja neviem kde mas ucet, tak to poslem vsade a basta"
tak mam dost cashu kade tade asi aj na novy zivot. seriem cele banky.
v case internetu, nevedia idioti zavolat na telefon, staci aby si dali meno do googla, boha jeho.
samozrejme, aj predtym som mal cash doma, ale ide o princip :)


kobolcs
zlato a striebro je super, ale mal by som doma aj balenu vodu, DEZINFEKCIU (nepodcenovat, skus si umyt ruky bez tecucej vody a mydla, hned pochopi clovek o com to je ), atd atd atd... existuje nekonecny zoznam :D zlato ukryjes velmi jednoducho - je spratne, huste, horsie je sa k nemu dostat, ked ti niekto skrizi cestu.
co sa stalo v 2013 ?

tiez suhlasim s tym, ze banka si moze tlacit nekonecno penazi, A je to galakticky podvod, na celom ludstve. ved nech si tlacia aj peniaze na poplatky.

skusal niekto AED vkladat do banky? :D to musi byt sranda, asi to skusim, dlho som netrolloval .... len keby mam dlhu bradu este...
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Fakt si mozu tlacit banky nekonecne mnozstvo penazi?

Este raz, fakt?

Skutocne?

Zamylite sa.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Fakt mozu tlacit limitne nekonecne mnozstvo penazi.

Banky najskor daju uver az potom riesia rezervy, ktore na to potrebuju. Je too cca 1-2% objemu uveru.
Tieto ziskaju zvycajne od tej banky, u ktorej skonci poskytnuty uver resp. platba za tovar, sluzby.

Ak aj tieto rezervy banka odtial neziska a ani od nijakej inej banky, tak je likviditna kriza a vstupi do toho centralna banka, ktora na trh doda tolko likvidity kolko bude treba.

Je to iba obmedzene ochotou brat uvery. Za nizke, resp nulove uroky sa takato ochota limitne blizi k nekonecnu.

Takze nekonecne.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Prave sme vyriesili vsetky ekonomicke problemy ludstva. Natlacime si peniaze. Nekonecno. Parada!
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Pockaj, ale ved to uz robime od roku 1913, kedy vznikol Fed.

Recesie sa odstranili na minimum a ceny akcii a dlhopisov rastu exponencialne.
Takze elita bohatne.

Akurat tych zvysnych 7 miliard ludi ma z toho hovno. Takze ekonomicky sa nevyriesilo nic. Iba nerovnovaha sa zvacsuje.
Taky tlakovy hrniec.
kobolcs
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 11:08 pm
Bydlisko: BA

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa kobolcs »

peter.comrej : OK, napisem taky dlhsi popis.

iceberg8 : choroba-invalidita,poistene uvery asi za 80k,poistovna neuznala,spor, vratenie poistneho za 6 rokov, ja asi 80k v minuse bez prijmu,odhananie exekutorov,predaj vsetkomozneho co sa dalo predat :akcie,rodicovsky dom {za18k},garaze, auto mi zobrali kedze na leasing nevyslo.Este stale mam tak 20k splatit.Nabuduce nebudem vlastnit nic na papieri v SR.

skus radsej SAR, ci AFN, predpokladam ale ze s tym musis letiet do Zurichu ci Londyna. :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa iceberg8 »

kobolcs - ak to je masaker :(


inak - pocul som, ze ked niekto vyberie 5k z bankomatu, tak je automaticky podozrivy (z terorizmu napriklad) a pridu k nemu policajti s otazkou, ze naco tolko hotovosti - myslite ze je to pravda, alebo len niekto zle interpretoval nieco? Alebo je to vyber z banky, kedze bankomat da mak 4 tisic ? Aj ked, coskoro, aj ked to nei je pravda dnes, to bude asi realita :D Hotovost (akakolvek) bude podozriva - musime minat, inak sa system zaderie.
Odoslané z počítača
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

bankomat da max 4k a policajti za mnou zatial neprisli :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa Istiach »

Iceberg8 ja som pocul ze zem je plocha :D
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Bankomat vydavajuci USD

Príspevok od používateľa iceberg8 »

V Europe je uz vsetko mozne, preto som nevedel, co su to za teorie...Ked uz v IT je hotovostny limit 999eur, tak jasne ze je otazkou maximalne jedneho desatrocia, kedy bude hotovost uplne minulostou :)

Dnes napr som tankoval v AT, a SLSP karta nefungovala na JET pumpe - automaticky FAILED este predtym ako by pytali PIN kod. Hotovost to istila...
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"