mBank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa pav_12000 »

AllHugo-Rex napísal:by ma zaujimalo:
1, ako sa prejavuje to ked sa fond sprava ako nieco ine ako napr sporivy ucet
2, ako a kde je zarucene zhodnotenie mierne nad infláciou
3, ci cast nazvu produktu (konto) staci ako dovod na porovnavanie s niecim uplne inym
To nerieš a čítaj!!![/quote]

Máš "úžasnú" logiku. Zbytočne som s Tebou stratil ďalší čas. Prečítal som si ten "attachment" a mám pocit , že Ty sám si ho nečítal. V tom materiáli nielen že nie je odpoveď ani na jednu z troch konkrétne položených otázok, ale ani z neho nijako nevyplýva, že sa správa ako konto. Je to obyčajný korunový podielový fond.
Buď tak láskavý a kým sem niečo zavesíš, tak si to poriadne prečítaj a nepodsúvaj nám, že je v tom niečo, čo tam evidentne nie je. A keď niečo napíšeš, tak si to pred odoslaním po sebe prečítaj a zamysli sa, či to dáva nejaký zmysel.
9791
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 9:37 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa 9791 »

filip glasa napísal:rozdiel medzi sporiacim účtom a korunovým peňažným fondom:

peňažný fond:
1. u fondov môžu existovať vstupné poplatky ( aj keď len nízke, prípadne žiadne)
2. správca je povinný vyplatiť podiely do dvoch týždňov (aj keď sa robí zväčša skôr)
3. výnos závisí trošičku aj od šikovnosti manažéra, ale rozhodne nie je pevne daný
4. vklad nie je chránený fondom na ochranu vkladov
5. primárne nie je určený na využitie ako účet, čiže chýbajú služby ako tvalé platobné príkazy, IB, platobná karta a podobne.

sporiaci účet:
1. nie sú vstupné (ani správcovské) poplatky
2. získanie peňazí z účtu je rovnako rýchle ako pri bežnom účte
3. výnos je pevne daný na určité obdobie
4. vklad je chránený fondom na ochranu vkladov
5. poskytuje služby naviac ( trvalé príkazy, platobné karty atď.)

AXA konto sa v niečom môže prelínať so sporiacim účtom, ale ja osobne si myslím, že nie je predpoklad, aby peňažné fondy dosiahli v tomto období zhodnotenie nad 3,5% p.a.


ok dakujem ja som tie odpovede vedel som chcel odpovede od toho "odbornika" AllHugo-Rex co tu to AXA konto vytiahol a presviecal o neviem com ale akosi sa stratil a zdupkal ked prislo na seriozny rozhovor
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Pette »

ad clanok - s Petrom suhlasim, mBank je.... low-end, pre ludi, co chcu ucet zadarmo a maximalne si nechat urocit peniaze - pre vsetko ostatne ale skutocnu banku.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Tibor napísal:http://www.mBank.sk

Mňa zaujal sporiaci účet eMAX, úrok 3,4% p.a.



Privítam, keď to tejto témy budete písať svoje postrehy a skúsenosti s novou bankou.



treba si ale uvedomit ako je to so sporiacimi uctami. Tato garancia tu nie je po cely rok. Sporiace konta su naviazane na klucovu sadzbu NBS 4,25 ....na tzv repo-operacie. Co tym chcem povedat, ze ked pride k znizeniu urokovych sadzieb,dotkne sa to aj sporiaceho uctu. Takze o garancii jedneho roka tu hovori nemozme. Garancia je jeden mesiac, kedy su uroky pripisovane.
Naposledy upravil/-a jozef.puchon v Po 21 04, 2008 11:58 am, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:že sa volá Axa konto je skôr marketingový ťah.
Idem sa zastat Axa-konta a nie preto ze ho mam :)

Musite si uvedomit ako funguju sporiace ucty, co je za tym a od coho sa odvyjaju. Sporiace ucty sa odvyjaju od klucovych sadzieb NBS.
Ked idete do statutu fondu a nazriete z coho sa Axa-konto sklada zistite,ze 80 % fondu je na slovenskom money markete t.j repo- obchody. To znamena to iste,co sporiace konta.
20 % je zainvestovanych v kratkodobych dlhopisoch. Toto je zlozka,ktora robi nieco naviac.
Preto za posledny rok AXA-konto dosiahlo 4,44 % p.a pred zdanenim.

Takze: penazne fondy si treba dobre zanalyzovat.

Co je smutne,ze ING zarabalo skoro pol roka na marze 2 % aj ked bola urokova sadzba NBS 4,25..zmenili to az na popud konkurencie.
Treba ist do hlbky...to je dolezite.

p.s ja idem o mesiac na operaciu a slubeny clanok k tomuto napisem:) ..aj svet sa bez toho nezruti :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

treba si ale uvedomit ako je to so sporiacimi uctami. Tato garancia tu nie je po cely rok. Sporiace konta su naviazane na klucovu sadzbu NBS 4,25 ....na tzv repo-operacie. Co tym chcem povedat, ze ked pride k znizeniu urokovych sadzieb,dotkne sa to aj sporiaceho uctu. Takze o garancii jedneho roka tu hovori nemozme. Garancia je jeden mesiac, kedy su uroky pripisovane.
toto je myslím každému jasneé. A hlavne Tiborovi to netreba vysvetľovať. Ide skôr o to, že ING a mBnak majú najvyššie úroky bez viazanosti. A aj po zmene sadzieb NBS, alebo prechode na euro asi zostanú tými vyššími na trhu. Axa konto je peňažný fond a neviem či si tam môžem robiť trvalé príkazy a podobné blbiny.

Konto v názve je marketingový ťah, chceli si asi odhryznúť z toho koláča sporiacich účtov.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:rozdiel medzi sporiacim účtom a korunovým peňažným fondom:

peňažný fond:
1. u fondov môžu existovať vstupné poplatky ( aj keď len nízke, prípadne žiadne)
2. správca je povinný vyplatiť podiely do dvoch týždňov (aj keď sa robí zväčša skôr)
3. výnos závisí trošičku aj od šikovnosti manažéra, ale rozhodne nie je pevne daný
4. vklad nie je chránený fondom na ochranu vkladov
5. primárne nie je určený na využitie ako účet, čiže chýbajú služby ako tvalé platobné príkazy, IB, platobná karta a podobne.

sporiaci účet:
1. nie sú vstupné (ani správcovské) poplatky
2. získanie peňazí z účtu je rovnako rýchle ako pri bežnom účte
3. výnos je pevne daný na určité obdobie
4. vklad je chránený fondom na ochranu vkladov
5. poskytuje služby naviac ( trvalé príkazy, platobné karty atď.)

AXA konto sa v niečom môže prelínať so sporiacim účtom, ale ja osobne si myslím, že nie je predpoklad, aby peňažné fondy dosiahli v tomto období zhodnotenie nad 3,5% p.a.

No axa-konto je ojedinele

-Klient neplati vstupne ani vystupne poplatky
-internet-banking tj. trvale prikazy plus priamy prechod do inych fondov

Tvoj predpoklad na 3,5% a vyssie je spravny. Zvysenie kreditnych premii znizilo vynosnost dlhopisovej zlozky,ale treba si uvedomit, ze je to len 20 % podielu.

Sporiace ucty a Axa konto su spojene nadoby,oddeluje ich len ta 20 % zlozka dlhopisov a prave ta bude robit z mojho pohladu to, ze toto konto bude nad sporiacimi uctami.

Vybavenie sporiaceho konta je ale menej pracne to priznavam.


p.s z mojho pohladu tych par desatin nehra velku rolu. Ked chce klient ING konto nech ho ma,ale ked uz tak skor mu odporucim M-bank
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

filip glasa napísal:
Konto v názve je marketingový ťah, chceli si asi odhryznúť z toho koláča sporiacich účtov.

je mi jasne, ze axa konto je penazny fond...ale viem do coho investuje a viem kam investuju sporiace ucty.
Mojim cielom nie je tak ani porovnavat ucty,ale skor nech sa ludia a poradcovia zamyslia co ponukaju. Nie je penazny fond ako penazny fond.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

9791 napísal:AXA Konto alias SKK fond sa správa ako sporivý účet - Ak by nebol určený na bez účelové/pohotovostné sporenie so zhodnotením mierne nad infláciou tak by sa to nevolalo AXA Konto!!!


by ma zaujimalo:
1, ako sa prejavuje to ked sa fond sprava ako nieco ine ako napr sporivy ucet
2, ako a kde je zarucene zhodnotenie mierne nad infláciou
3, ci cast nazvu produktu (konto) staci ako dovod na porovnavanie s niecim uplne inym

1. Prejavuje sa to tak, ze ma podobne vlastnoti
- internet banking,moznost trvalych prikazov, prechod medzi fondami
- bez poplatkov len spravcovsky 0,56 % v bankach je to marza ktoru si strhavaju od klucovej sadzby NBS
- zainvestovavne z 80 % v rovnakych obchodoch ako sporiace ucty.
2. zarucene to nie je,tak ako to nie je zarucene na sporiacich uctoch. Zavisi to od sadzieb..momentalne sme 0,25 nad klucovymi sadzbami nad eurozonou. Inflalacia stupa a bude vyssia, takze sporiace ucty to nezachrania,tym padom ani axa konto
3. to ze sa to vola axa-konto uz necham na tvorcov.

Vyhody tu spominat nebudem, nechcem to propagovat, lebo tym mozem pripadat ostatnym ako zaujaty:)
Obrázok
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Ako nám zamietli úver v mBank ... alebo zrážka s „odborníkmi

Príspevok od používateľa jonatanus »

ad Ako nám zamietli úver v mBank ... alebo zrážka s „odborníkmi

ja asi zacnem citat weby o prirode aby som sa nenashnevaval :lol: , ten clanok to je fakt peklo, navyse si to viem velmi dobre predstavit, aj ked takymto stylom sa somnou nebavili, ale viem kolko trva tyzden v bankovom kalendari alebo "urcite sa to dovtedy stihne", o odbornosti ani nehovorim...

dufam ze v mbank dobre ovladaju seo :lol: a ze by lahko mohol tento clanok skoncit v googli velmi vysoko na vyhladavanie "mbank", co by zrovna "internetovej" banke byt jedno nemuselo..

jak moze takto jednat niekdo so zazkanikom to nechapem, aj keby bol peter neadrtalec a rozbil im tam kancelariu, nikdy vzivote snim predsa nemoze komunikovat hentakym konfrontacnym stylom, co toto su preboha za mludia..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem za podporu, v pondelok mame stretnutie ja + otec + pan Michlik (PR mBank) + pan Duban (generalny mBank) na kavicke. Tak som zvedavy co z toho bude :)
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Andrej »

Tak ako to dopadlo?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: mBank

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Andrej napísal:Tak ako to dopadlo?
tu je vysledok :)
http://cmorej.blog.sme.sk/c/145688/Na-k ... karmi.html
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa senor valasco »

nemyslíte, že úročenie eMaxu (a podobných produktov) by mohlo klesnúť povedzme na 3 % p.a. po novom roku ak by obdobným spôsobom znížila úroky ECB (k čomu s vysokou pravdepodobnosťou dôjde)? Je to nevyhnutné?...aké sú vlastne teraz napr. úroky v USA (keď FED má základný úrok 1 % p.a.), žeby ,5% :roll: Súčasné úročenie termínovaných vkladov (4,5-5%) sa mi z tohto hľadiska javí ako veľmi zaujímavé...zvažujem, že túto moju časť portfolia presuniem z eMaxu alebo aj za zbytok kúpim RAA (pri súčasnom ocenení najlepšia akcia akú som za 2 roky čo selektívne sledujem akcie našiel)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

úroky budú závisieť viac od medzibankového trhu než od centrálnej banky. Momentálne sú k sebe bližšie, ale stále s väčším rozdielom ako v dobrých časoch.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensk ... 49345.html
Národná banka Slovenska znížila základnú úrokovú sadzbu o pol percentného bodu na 3,25 percenta. Utorkové rozhodnutie Bankovej rady kopírovalo minulotýždňové zníženie základnej sadzby v eurozóne.
Hm, tak tie 4% termiňáky to oproti sporiacim účtom a peňažným fondom vyhrali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"